Zełenski - zginęła kultura i ludzki wizerunek Rosjan

Wraz z ukraińskimi mężczyznami i kobietami zginęła kultura i ludzki wizerunek rosjan – Zełenski

wideo: https://youtu.be/L9rN8-sdUBQ

Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji:
Wołodymyr Zełenski chce, aby każda matka rosyjskich żołnierzy zobaczyła ciała zabitych ludzi w Buczy, Irpeniu i Hostomelu i jest przekonany, że kultura i ludzki wizerunek Rosjan przepadły wraz z tymi Ukraińcami i Ukrainkami.
Oświadczył to w nagraniu wideo, donosi Ukrinform.
„Chcę, aby każda matka każdego rosyjskiego żołnierza zobaczyła ciała zabitych ludzi w Buczy, Irpeniu i Hostomelu. Co oni zrobili? Dlaczego zostali zabici? Co złego zrobił mężczyzna jadący na rowerze po ulicy? Dlaczego zwykli cywile byli torturowani na śmierć w zwykłym spokojnym mieście? Po co dusić kobiety po wyrwaniu im kolczyków z uszu? Jak kobiety mogły być gwałcone i zabijane na oczach dzieci? Szydzić z ich ciał nawet po śmierci? Po co jeździć po ciałach czołgami? Co ukraińskie miasto Bucza zrobiło waszej Rosji? Jak to wszystko stało się możliwe?” powiedział Zełenski.

https://m.salon24.pl/9062c5c6a...

Przypomniał, że w miastach wyzwolonych od rosyjskich najeźdźców setki ludzi zostało zabitych, torturowanych, cywile rozstrzelani, teren zaminowany, a wszędzie widać efekty grabieży.
„Rosyjskie matki! Nawet jeśli wychowywałyście maruderów, jak zostali katami? Nie mogłyście nie wiedzieć, co było w waszych dzieciach. Nie można było nie zauważyć, że są pozbawieni wszystkiego, co ludzkie. Nie mają duszy, ani serca. Zabijali celowo i z przyjemnością” – powiedział prezydent.
Stwierdził też, że chce, aby wszyscy rosyjscy przywódcy widzieli, jak wykonywane są ich rozkazy – takie rozkazy i taka egzekucja. Jednocześnie głowa państwa podkreślił, że za zbrodnie na Ukraińcach będzie solidarna odpowiedzialność.
„Za te morderstwa, za te tortury, za te oderwane ręce leżące na ulicach. Za strzały w tył głowy związanych ludzi. Tak będzie teraz widziane państwo rosyjskie. To jest wasz wizerunek. Wasza kultura i ludzki wizerunek zginęły razem z Ukraińcami, do których przyjechaliście” – podkreślił Zełenski.
Prezydent dodał, że na ziemi ukraińskiej jest skoncentrowane zło, kaci, mordercy, gwałciciele, rabusie, którzy nazywają siebie wojskiem i którzy jego zdaniem po tym, co zrobili, zasługują tylko na śmierć.
24 lutego prezydent rosji władimir putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Oddziały rosyjskich najeźdźców strzelają i niszczą kluczową infrastrukturę, dokonują zmasowanego ostrzału osiedli ukraińskich miast i wsi za pomocą artylerii, granatów rakietowych, pocisków balistycznych i bomb lotniczych.

Republikacja z: UKRINFORM  -   https://www.ukrinform.pl/rubric-ato/3448055-wraz-z-ukrainskimi-mezczyznami-i-kobietami-zginea-kultura-i-ludzki-wizerunek-rosjan-zeenski.html
"Wraz z ukraińskimi mężczyznami i kobietami zginęła kultura i ludzki wizerunek rosjan – Zełenski"
autor:av
04.04.2022

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-04-2022 [12:25] - Tezeusz | Link:

@Autorze zanim napiszesz cokolwiek przeproś za swoje  słowa uwlaczające  i obrażające JP2
cytuję :
"Obłudna, świętojebliwa - BLADŹ"

Skandal, chamstwo oraz wyszydzannie uczuć religijnych  tym stawiasz się w równym szeregu ze scierwoneonowych blogerach plujących na Polskę.

Kim ty jesteś na portalu NB i zadam pytanie czym ?

Obrazek użytkownika zbychbor

04-04-2022 [12:59] - zbychbor | Link:

@TEZ,
czytaj ze zrozumieniem, te słowa były przecież o tobie, nie o Papieżu.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-04-2022 [14:45] - Tezeusz | Link:

@zbych
pierd...ten komentarz był  napisany pod materiałem o JP2 i bezpośredniego tego dotyczył o nikim innym nie było mowy. Zanim kolejny raz zrobisz z siebie idotę przeczytaj.

Obrazek użytkownika zbychbor

04-04-2022 [15:15] - zbychbor | Link:

Nie do końca.
Był materiał o Papieżu, pod którym sam siebie skomentowałeś. Bezmetki skomentował ten wpis, nie artykuł.
Potrzebny jest jednak szerszy kontekst.
Chwilę wcześniej zamieściłeś artykuł o zwłokach 'truchle' (cytuję) jakiegoś rosyjskiego dowódcy zostawionego psom na pożarcie. I się tym zachwycałeś. W katolickiej moralności coś takiego nie mieści się w głowie. Zmarłych trzeba pogrzebać.

Po zestawieniu treści tych dwóch artykułów pozostaje niesmak. Jak osoba, która pisze o 'truchle' i psach, które będą je żzerać, może chwilę potem pisać o świętym Papieżu.
I tak Bezmetki użył łagodnego określenia. Język polski nie ma słów, którymi można nazwać tak zdeprawowaną osobę.

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-04-2022 [15:55] - Tezeusz | Link:

@,zbychor
Po raz kolejny robisz z siebie zwyklego analfabetę czytanie ze zrozumieniem sprawia tobie duże trudności.
Dodam, że twój dorobek intelektualny na portalu NB równa się zeru.
Zero jak to zero ! Język polski nie ma słów, którymi można nazwać tak zdeprawowaną osobę jakim jesteś.
Soviet to soviet

 
 

Obrazek użytkownika u2

04-04-2022 [17:57] - u2 | Link:

Chwilę wcześniej zamieściłeś artykuł o zwłokach 'truchle' (cytuję) jakiegoś rosyjskiego dowódcy zostawionego psom na pożarcie. I się tym zachwycałeś.

Trwa wojna, Rosjanie nie tylko mają gdzieś trupy Ukraińców, ale również swoich sołdatów. Tezeusz dobrze wie, że dzika tłuszcza bezcześci zwłoki nawet swoich sołdatów i pisze o tym. O tym należy pisać, bo nie zostanie nic z naszego człowieczeństwa i zamienimy się w dzikie bestie.

Obrazek użytkownika paparazzi

04-04-2022 [16:58] - paparazzi | Link:

@ Zbychor.Tez tak pomyślałem.

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2022 [17:49] - sake3 | Link:

@Zbychbor.....Nie ma Pan racji. Bloger @bezmetki mógł swoje pretensje do @Tezeusza wyartykuować na każdym innym jego blogu,czy w uwagach do Admina. a zrobił to zupełnie świadomie nawet bez zadnego związku z treścią bloga.Co więcej gdy poprosiłam po przeczytaniu tych słów o wyjaśnienie otrzymałam ordynarną odpowiedź. @Tezeusz istotnie zbyt emocjonalnie reaguje,ale tu ma rację .Bezmetki  chciał obrazić pamięć papieża Polaka i to zrobił.Odium tego skrupiło się na Tezeuszu. 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

04-04-2022 [12:27] - Marek Kudła | Link:

Ruscy nie mają w sobie nic ludzkiego !  To bydlaki !!!
Masowe mordy na ludności cywilnej to metoda dwóch barbarzyńskich armii, niemieckiej i rosyjskiej !!!
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

04-04-2022 [14:07] - Kaczysta | Link:

Rosjanie to nacja zbrodniarzy wojennych !!
Rosyjscy najeźdźcy zabijają kobiety i dzieci, bombardują szkoły i przedszkola. Niszczą szpitale, szkoły, bloki mieszkalne i świątynie.

Obrazek użytkownika Art

04-04-2022 [16:31] - Art | Link:

Jeśli faktycznie bezmetki napisał o Św. JPII to co zostało zacytowane to kwalifikuje się do prokuratora.Zwłaszcza,że sam tego nie neguje,a wynajął sobie adwokata.A więc to prawda.

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-04-2022 [19:22] - Tezeusz | Link:

@Art
Przeanaluzuj całośc komentarzy
 https://naszeblogi.pl/62033-sw...
Odpowiedź jest oczywista co do treści i intencji. Wiele osób to podkreślało. Materiał dotyczył JP2 i uczczenia jego rocznicy śmierci.
Szkoda, że niektórzy nie potrafili się zachować .

Gdyby te obrażliwe słowa miały dotyczyć mojej osoby skierował by je personalnie do mnie ?  Tego nie było. Ale w jakim celu ? Osobiście nigdy nie obraziłem tego człowieka, ba wręcz przeciwnie gdy zaczál pisać na NB miło go witałem cytuję :

"25-03-2022 [05:37] - Tezeusz | Link: Witam Pana i pozdrawiam.
Witam Pana i pozdrawiam. Cieszę się, że Pan do nas dołączył."

Odpowiedż nasuwa się sama co do intencji.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

04-04-2022 [17:49] - Marek Kudła | Link:

Ich, Rosjan, trzeba nazwać po imieniu -  barbarzyńcami, podobnie jak Ukraińców za mord 100 tys. Polaków na Wołyniu !!! Może teraz , po tej wojnie z Ruskimi,  Ukraińcy zrozumieją czym jest ludobójstwo  i uznają mord 100 tys, Polaków na Wołyniu za ludobójstwo ?!!!

Obrazek użytkownika Jabe

04-04-2022 [18:53] - Jabe | Link:

Może uznają, może nie. Pytanie, co rząd w Warszawie uczynił, by tak było, ten i poprzednie.

Obrazek użytkownika bezmetki

05-04-2022 [10:17] - bezmetki | Link:

Istota mego wystąpienia tyczy się nie papieża  - ale zjawiska i problemu “tezeuszów”. Używam klasyfikacji kolektywnej, ze względu na względną powszechność występowania. Chodzi o rozziew pomiędzy rzeczywistą mentalnością tego rodzaju osobników i osobniczek a deklarowaną - czyli obłudę. Jak świnia , z radością taplająca się w błocie jako naturalnym dla niej środowisku, tak tezeusze  tarzają się - w moralnym, a wyrażanym werbalnie - rynsztoku. Chodzi tu utratę wiarygodności,  w konfrontacji z niegodziwością używanych środków - dyskwalifikujących w rezultacie, zarówno wspomnianego osobnika jak i jego intencje.
Mając chyba, jakąś świadomość - własnej moralnej nędzy, podejmuje tezeusz w swej prymitywnej niegodziwości, gloryfikację papieża -zapewne ,w intencji, że taki manewr wywoła jakieś odbicie, czyli, że część papieskiej glorii, spłynie na niego. W psychologii nazywa się takie zjawisko “odbiciem autorytetu.” Zwyczajnie zaś mówiąc jest to zabieg wybielenia się i próba przywłaszczenie sobie, choćby cząstki czyjegoś - rzeczywistego autorytetu a przez  to uwiarygodnienia.
Dosadnie taką taktykę wyraża znane powiedzenie :  “przykleiło się gówno do okrętu  - tu do papieża  - i mówi – PŁYNIEMY. “

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-04-2022 [22:41] - Tezeusz | Link:

@bezmetki
Kto się tak glupio i dziecinnie tłumaczy i bełkocze dyrdumały  to się pogrąża całkowicie, nawet nie jak świnia ! Człowieku skompromitowałeś się  i nawet nie masz przyzwoitości przeproszenia nie mnie bo mnie  to wisi, ale pamięci o JP2.
Fakty ciebie pogrążają całkowicie ,nie matacz więcej wbrew konkretom które przytaczam, miej trochę przyzwoitości.

Faktycznie masz chyba, jakąś świadomość - własnej moralnej nędzy i prymitywnej niegodziwości.....

Co do gówna tak przez ciebie uwielbianego , to określenie faktycznie pasuje do twojego słownictwa i chyba do ciebie, jak to pokazujesz.

Te twoje slowa  obrażające dalej Papieża cytuję :

“przykleiło się gówno do okrętu  - tu do papieża  - i mówi – PŁYNIEMY. “

to nawet nie chamstwo, pokazuje czym faktycznie jesteś na NB.

 
 Wstyd ! kompromitacja.

Obrazek użytkownika tricolour

04-04-2022 [23:19] - tricolour | Link:

@tezeusz

Nawet slownictwo masz tak ubogie, że obrazić nie potrafisz. Prymityw po prostu. W sam raz się nadajesz do programu Rassija1.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-04-2022 [08:08] - Tezeusz | Link:

@trzykolorowy scierwoneonek
kim ty jesteś komuszku wiadomo od dawna i jakie masz preferencje. Więc wracaj do nich zważywszy, że twój dorobek intelektualny NB to zero.
Takie z ciebie  sowieckie zero ! 

Obrazek użytkownika tricolour

05-04-2022 [09:24] - tricolour | Link:

@tezeusz

Jesteś tak ograniczony, że nawet nie widzisz, że ocena "sowieckie zero" jest nobilitacją. Tak, ze mnie jest sowieckie zero i bardzo mi z tym do twarzy. Powiem więcej: ze mnie jest też faszystowskie zero, a nawet zero durnia jest we mnie, czego nie można powiedzieć o tobie 😛😛😛.

Jak widzisz - dorobek intelektualny jest w jakości, nie w ilości.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-04-2022 [10:05] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
I za chwilę lidlowa marionetka poleci do Admina z płaczem że go kopiesz. To taka blogowa "chołownia"..

Obrazek użytkownika tricolour

05-04-2022 [11:47] - tricolour | Link:

@ula

Hehehe... Kto na skrage latał i jeszcze prosił, by skarga ukryta była? Ja? Nie. Sowieckie ścierwo ma w naturze zarzucać innym swoje czyny.

Zmazur określił to jedym słowem, no jakże prawdziwym.

 

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2022 [09:38] - sake3 | Link:

@bezmetki.......Pan usiłuje problem swojej ordynarnej wypowiedzi o Janie Pawle II usiłuje zrzucić na Tezeusza? Podpierając się psychologią da większej wiarygodności? Mówiąc o rynsztoku w którym Tezeusz się tapla? Przecież on nie zrobłł nic innego jak potępil Pańską ordynarną wypowiedź,więc kto się tu tapla? Jest Pan pospolitym tchórzem który gdy mu się coś wytknie głosno woła ,,to nie ja''.Czy swoich ,,przemysleń'' na temat papieża nie mógł Pan pokazać w jakiś cywilizowany sposób? A jeśli to były jak Pan twierdzi ,,przemyślenia'' na temat Tezeusza to czemu wybrał Pan akurat ten blog,przecież Tezeusz dużo publikuje na NB. i mozna było tam się produkować.

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-04-2022 [09:58] - Tezeusz | Link:

@ sake3
Całe szczęście, że tak szybko się ten "desant" w postaci @ bezmetki na NB ujawnił.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-04-2022 [09:59] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Myślę że nikt nie ma wątpliwości że ta "bladź"  która "smaży się już w piekle" była o JPII. A gostek kiedy się zorientował, że nikt czegoś takiego nie poprze, i co zrobił na tym profilu, to odwrócił kota ogonem na Tezeusza. No i te głupie tłumaczenia o "waszym, języku" kiedy sam użył wulgaryzmów wobec niby tylko Tezeusza  ale także np. wobec mnie. Podobno autor brzydzi się kłamstwem i niegodziwością, a pod moją notką parszywie kłamie i sugeruje coś, czego w tytule mojej notki nie ma. Ja nie mam wątpliwości co się stało, i że teraz będzie molestował nas obłudnym spamem pt. Co to ja nie miałem na myśli. Ale kiedy na bieżąco pytaliśmy go, co ta "bladź" i "smażenie" oznaczają, żeby doprecyzował, to milczał przez wiele godzin. Czekał na wsparcie.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-04-2022 [11:15] - Czesław2 | Link:

@bezmetki. Robi Pan katastrofalny błąd polemizując z zadaniowcami. Nie ma Pan szans. Dementując jedne kłamstwo zostanie Pan zalany dziesięcioma następnymi. Jak to nie pomoże, zawsze są inwektywy.

Obrazek użytkownika bezmetki

05-04-2022 [11:48] - bezmetki | Link:

Dziękuję za dobrą radę. Ja z nimi- zadaniowcami- nie polemizuję. Ja się mebluję i moszczę, żeby mnie i ze mną - ludziom myślącym i przyzwoitym- było tu wygodnie. To również "razwiedka bojem", żeby ustalić "kto jest kto". Emocjonalnie się nie eksploatuję, Zachowuję chłód w ocenach i reakcjach. Dbam o zdrowie. Rano na rowerze przed śniadaniem zrobiłem małe 40 km. A lata swoje już mam...

Pozdrawiam  :-))

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-04-2022 [11:49] - Pani Anna | Link:

@bezmetki
Kto miał (i chciał) zrozumieć ten zrozumiał. 

Obrazek użytkownika Czesław2

05-04-2022 [11:54] - Czesław2 | Link:

@bezmetki Ja też kiedyś robiłem takie błędy, ale jakaś dobra dusza mnie ostrzegła. Też , mimo lat lubię ruch, tydzień temu weszłem na Romankę z Sopotni.

Obrazek użytkownika bezmetki

05-04-2022 [12:20] - bezmetki | Link:

Beskidów nie znam. Szkoda. Bywałem w karkonoszach.  Obejrzałem widoki z okolic Pana  wycieczki na Romankę.Piękne. Przy tym odpowiednia skala trudności dla zdrowych i aktywnych seniorów.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-04-2022 [12:35] - Czesław2 | Link:

Ja z kolei Karkonoszy nie znam. Ze szlaku na Romankę piękny widok na Babią i Pilsko, oraz Tatry. Lubię chodzenie po górach, Beskid Mały mam 40 km od domu.

Obrazek użytkownika bezmetki

05-04-2022 [13:02] - bezmetki | Link:

Radosnego zdyszania na wielu szczytach i długich lat w zdrowiu !

Obrazek użytkownika Czesław2

05-04-2022 [13:13] - Czesław2 | Link:

Dziękuję, wzajemnie.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-04-2022 [10:06] - Chatar Leon | Link:

Ech Panie Admin, Panie Admin...
Psychiatryk! Szkoda tych Naszych Blogów.