El Murid. Atomowe ostrzeżenie

Poniższy tekst, chociaż zachęcająco krótki, muszę zmartwić twardzieli, strzelców wyborowych z “patriotycznych strzelanek” i profesjonalnych utylizatorów kremlowskich onuc- nie dla nich. Strata czasu. - Im Alleluja i do przodu!
- To równanie z niewiadomymi dla zgniłków, którzy w każdej oczywistości - wietrzą intrygę i podstęp. Wybaczmy im q. po chrześcijańsku - ich upośledzenie.
W dodatku – świat się kończy, łeb odstrzelić- tekst rosyjski!

(bezmetki)


"Stany Zjednoczone przygotowują prowokacje, by oskarżyć Rosję o użycie taktycznej broni jądrowej", powiedział Igor Kiriłow, szef Sił Obrony Radiacyjnej, Chemicznej i Biologicznej (РХБЗ Sił Zbrojnych RF:

„W marcu-kwietniu tego roku, przywódcy krajów zachodnich regularnie wygłaszają prowokacyjne oświadczenia - o możliwości użycia przez Rosję broni masowego rażenia”.

Prawdopodobieństwo eskalacji rośnie i rośnie proporcjonalnie do przedłużania się konfliktu. Niezdolność Kremla do rozwiązywania problemów siłą, zwiększa ryzyko użycia poważniejszych rodzajów broni, w tym broni masowego rażenia. Tu nawet trudno powiedzieć, kto jest bardziej zainteresowany jej wykorzystaniem: Kremlowi zależy na „wykończeniu” wroga, a Zachodowi w niedopuszczeniu przez Kreml do zakończenia konfliktu, i w przekształceniu go, w najmniej opłacalny, przedłużający się scenariusz.

Upadek nadziei na blitzkrieg jest sam w sobie poważnym motywatorem do użycia broni niekonwencjonalnej: jedna strona będzie dążyć do zakończenia operacji, a druga - by nie dopuścić do „zeskoku” przeciwnika.

W 1941 r. zbawienie ZSRR polegało właśnie na stworzeniu warunków do upadku niemieckiego planu szybkiego zwycięstwa. Wtedy konieczna była terytorialna ofiara jako ceny spowolnienia tempa niemieckiej ofensywy, co samo w sobie stanowiło ryzyko, ale absolutnie uzasadnione. Ukraina (i stojący za nią Zachód) rozwiązują dokładnie ten sam problem: przedłużający się konflikt jest dziś śmiertelny dla Rosji. Nie jest ona do niego gotowa.

"Nasza" propaganda, miejmy nadzieję, przekazuje informację, że kraje Zachodu stoją w obliczu wyczerpania swoich magazynów i wkrótce (według propagandy) nie będą w stanie dostarczyć Ukrainie sprzętu i amunicji. Ale w grze uczestniczą dwie strony – Rosja również walczy dziś czerpiąc z zapasów magazynowych, a komu szybciej się one skończą – tu odpowiedź nie wygląda na zbyt oczywistą.

W każdym razie przedłużający się konflikt jest niezwykle nieopłacalny i destrukcyjny dla Kremla, dlatego będzie on dążył do jego zakończenia za wszelką cenę. I w ten sam sposób przeciwnicy zrobią wszystko, aby temu zapobiec.

W tym przypadku na pytanie „kto czerpie korzyści” z broni jądrowej można znaleźć dwie równie prawdopodobne odpowiedzi. Oczywiście, jeśli zostanie zastosowana, spekulacje na temat tego, kto dokładnie za tym stoi, będą diametralnie różne. Celem Zachodu w tym odniesieniu, nie jest sama Rosja, ale kraje, które z tego czy innego powodu zajmują dziś neutralną lub wyczekującą pozycję. Zostanie im zadane dość jasne pytanie: czy jesteście gotowi nadal przymykać oko na to, co się dzieje, czy dołączycie do wolnej ludzkości?

W tym przypadku argumenty Kremla „to nie my” będą miały znaczenie głównie dla odbiorców wewnętrznych, a niekończące się kłamstwa Kremla przy każdej okazji, same w sobie, stwarzają podstawy do nieufności wobec jego wszelkich oficjalnych informacji. Wyraża się to pojawieniem się dość paradoksalnego obrazu: całkowicie zamrożeni stronnicy Kremla nie przyjmują informacji z Zachodu, ale też kremlowskie, delikatnie mówiąc,traktują bez należytego entuzjazmu.

W otaczającym świecie rezydenci Kremla już dawno zapracowali na reputację notorycznych kłamców.
Zachodowi również nie brakuje tego rodzaju grzechów, ale dziś zadanie będzie niezwykle praktyczne: skłonić przynajmniej kilka znaczących krajów (np. Indie, Brazylię, część reżimów afrykańskich i bliskowschodnich) do ponownego przemyślenia ich neutralnych i izolowanych pozycji. Co automatycznie pogorszy i tak już nieświetną sytuację Rosji.

A kto dokładnie użyje w tym przypadku broni masowego rażenia, będzie miał znaczenie czysto akademickie.
Ważne jest, jak to się przełoży w przestrzeni politycznej.

https://publizist.ru/blogs/113683/42748/-
"Атомное предупреждение"

Эль Мюрид (Анатолий Несмиян)
24 .04.2020

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam - bez zmian w treści i formie -
 wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
 ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego
 i pseudonimu autora tłumaczenia

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

25-04-2022 [06:33] - Maverick | Link:

Tak witają wyzwolicieli z chazarskiej niewoli. A u was wszystko pod chazarską kontolą. https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

25-04-2022 [10:24] - Chatar Leon | Link:

Towariszcz,
A u was w Somalii balszyje genitalii?

Obrazek użytkownika angela

25-04-2022 [06:54] - angela | Link:

Taa, to przez zapowiedzi; zgodne z wywiadem zresztą, że Rosja zdecyduje się zaatakować, Rosja napadła na Ukrainę.
To pewnie Stany Zjednoczone nazbieraly złomu przy ukraińskiej granicy I wybrały się rujnować ' bez składu i ładu ' sąsiedni kraj.
A teraz znów zachod stara się przez jej głupotę wykończyć Rosję. 
W rezultacie, to wina Amerykanów, że Rosjanie niszczą i rozkradaja Ukrainę, oraz w bestialski sposób mordują ich mieszkańców ¿¿¿
A teraz podobne " prowokacje" biednej Rosji do użycia atomu. 
A najlepsze, jak bardzo chcą zakończyć wojnę???
To niech zakończą, to znaczy wypadają z hukiem z  Ukrainy do swojego walonkowa, a za bandyckie zniszczenia powinni zapłacić, jak nie z rozliczenia przez miedzynarodowe sądy, to przez kasację wszystkich poukrywanych przed Rosjanami majątków na zachodzie.
Z okradzionych zwyklych Rosjan.

Obrazek użytkownika bezmetki

25-04-2022 [07:20] - bezmetki | Link:

Mój następny wpis będzie w Pani ironicznie-przewrotnej konwencji.  Również z Publizist.ru.  To jedyne znane mi  ostałe się z drakońskiej cenzury wartościowe i wolne od namolnej propagandy, miejsce wgłądu w rosyjską inteligencką psyche.

Obrazek użytkownika bezmetki

25-04-2022 [07:54] - bezmetki | Link:

https://www.topnews.ru/news_id...
25 kwietnia 2022, 08:30 | Autor: Irina Sokol
Wybuchy i pożar w magazynie ropy w Briańsku:

https://www.topnews.ru/wp-cont...
zdjęcie:
.
W Briańsku wybuchł potężny pożar w zakładzie naftowym Drużba.
https://t.me/mk_ru/6182
Mieszkańcy regionu zamieszczają w sieci wideo z pożaru.

W kadrze widoczne są ogromne języki ognia, wznoszące się nad terytorium zbiorników. Ogień widoczny jest z różnych części miasta.

Według naocznych świadków, przed eksplozją słyszeli „potężne trzaski”. Wtedy wybuchł pożar.

Przypuszczalnie pożary wywołano w dwóch miejscach.

Przyczyny incydentu nie są znane. Na miejsce zdarzenia wysłano ratowników z całego miasta.

Pożar na terenie składu ropy potwierdza Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych regionu.

„Jest pożar, potwierdziło Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych… Jest też potwierdzenie, że to zbiorniki Wszystkie służby w akcji ”- powiedziano w ministerstwie.

Wiadomo, że informacja o stanie wyjątkowym dotarła do resortu o godzinie 02:00 czasu moskiewskiego.

Wcześniej TopNews pisał, że 1 kwietnia doszło do pożaru składu ropy w Biełgorodzie.

Stało się to w wyniku nalotu dwóch ukraińskich śmigłowców Mi-24.
 

Obrazek użytkownika angela

25-04-2022 [09:07] - angela | Link:

Faktycznie, "straszna" katastrofa w Rosji.
To duzo za mało, zeby Rosjanie ktorzy w 80 procentach  popierają bestialstwa Rosji na Ukrainie, odczuli to, co przeżywają Ukraincy. 

https://niezalezna.pl/439935-m...

Obrazek użytkownika bezmetki

25-04-2022 [09:10] - bezmetki | Link:

To przygrywka. Mam nadzieję,  że z czasem poczują blues'a

Obrazek użytkownika sake3

25-04-2022 [10:35] - sake3 | Link:

@bezmetki....To kto ma poczuć bluesa? Pewno Ukraińcy.Może jeszcze przeprosić że się bronią?

Obrazek użytkownika bezmetki

25-04-2022 [09:13] - bezmetki | Link:

Jak usunąć pomyłkowy komentarz?

Obrazek użytkownika u2

25-04-2022 [14:09] - u2 | Link:

Jak usunąć pomyłkowy komentarz?

Napisać do admina na adres poczty elektronicznej, który jest podany w kontakcie :

naszeblogi@naszeblogi.pl

Obrazek użytkownika angela

25-04-2022 [11:34] - angela | Link:

Polacy ciemięzeni od wieków przez dwoch bandytów, Rosję I Niemcy, po tym łajdactwie jakiego dopuszczają się na Ukrainie, nie powinni  ustawać w  unieszkodliwieniu ruskich po wsze czasy. Niemcy sami niewiele mogą. 
Za wszystkie morderstwa i rozpętania pożogi na przestrzeni wieków, ten bandzior i dzikus powinien być izolowany przez wszystkich i  ze wszystkiego nareszcie rozliczony.

Swiat chce żyć, pracować i cieszyć się, a nie co jakiś czas przeżywać mordy, zniszczenia,  bestialstwa i okradanie krajów. 
Raz na zawsze skończyć z bandziorem.

Obrazek użytkownika u2

25-04-2022 [14:11] - u2 | Link:

Niemcy sami niewiele mogą. 

Gdyby wysłali w końcu swój ciężki sprzęt na Ukrainę to by chodzili w glorii zwycięzców. A tak to Polska zajmuje to poczetne miejsce :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

25-04-2022 [13:51] - jazgdyni | Link:

@Autor

Niby tak, a niby nie.
Nie będę panu @bezmetki tłumaczył o pięknej ruskiej tradycji "wsi potiomkinowskiej". Nie będę bo to mądry i wykształcony gość. Pewnie o kompromitacji czołgu "Armata" też wie.

Jednakże byłbym wdzięczny, gdyby pan @bezmetki postudiował dokładnie kryzys kubański z 1962 i jak bolszewicy, wówczas Chruszczowa, wykiwali USA w sprawie swojej potęgi nuklearnej.
Dziś nikt na prawdę nie wie, łącznie z Rosją, Kremlem i Putinem ile głowic i środków ich przenoszenia, jest faktycznie do dyspozycji.

A bolszewicy potrafią świetnie czarować o wiele mądrzejszych niż ja, czy pan @bezmetki.

Pozdrawiam

Ps. Przypominam - dziś najsilniejszą bronią Rosji jest strach.

Obrazek użytkownika bezmetki

26-04-2022 [08:57] - bezmetki | Link:

I

“W pierwszhych słowach mego listu”, dziękuję za przyjazne słowa i światłe ukierunkowanie.
Jak to Boy powiedział “Im się człowiek robi starszy, to po trosze parszywieje”…
Tak i ze mną. Jestem pogodzony ze świadomością, że wielu przejawów otaczającego świata, nie rozumiem i że pozostaną poza zasięgiem spekulacji mizernego komputerka między uszami.
Coraz częściej zadawane pytania pozostają bez odpowiedzi. Z egoistycznego wyrachowania, staram się ich zadawać mniej. Po co się katować – na daremno.
Nie pamiętam już kto, dobitnie taki stan wyraził jako: “starać się zrozumieć wszystko – to zwariować”, lub jakoś tak. - Oczywiście byli i tacy, którym "udałosię"
Nie przeszedłem jeszcze tuszę w stan wegetatywny a pod czapką wciąż mi się rusza (ostatnio wszy miałem w pierwszej połowie lat 50-tych na “gigancie”). Tym nie mniej, z wolna i nieuniknienie to proces wygasający.

Ad kryzys kubański: prehistoria rok 1962,“pamiętam jak dziś a był to czwartek” - świat zmartwiał z przerażenia. A w Polsce jak zwykle w takich sytuacjach - atak na sól, cukier, naftę i zapałki. W końcu jednak Chruszczow z Kennedy’m doszli do toczki. Duuuuży poker!
Co nam po latach wiadomo na ten inny temat? - Ano tyle, ile nam pozwolą, lub wrzucą, żebyśmy “kupili”,
Co nam realnie wiadomo o śmierci Kennedy’ego, Sikorskiego, Stalina ? - “Czeskie filmy”.

Wioski Potiomkinowskie Pan powiada.. Oczywiście - były, są i będą.
“Dziś nikt na prawdę nie wie, łącznie z Rosją, Kremlem i Putinem ile głowic i środków ich przenoszenia, jest faktycznie do dyspozycji.”

- Wciąż o jedną- za dużo !
-Dla mnie, z racji wieku, to już trochę abstrakcja: ”nie mój ból, nie moje krowy”. Tym nie mniej, ponoć prawda: “Rosja nie jest ani tak silna jak się przedstawia, ani tak słaba, jak chcą ją widzieć.”. Parafrazując klasyka: “bluff potęgą jest i basta”.

 

Obrazek użytkownika bezmetki

26-04-2022 [03:33] - bezmetki | Link:

II
Przy całej post sojuznej rujnującej deindustralizacji, zachowali - jeszcze przez chwilę - strategiczne gałęzie: atomistykę, kosmos, broń nuklearną. Oczywiście, ”jak widać na załączonych obrazkach”, to wszystko zdycha. Ponoć jednak, wciąż oferują na eksport, technologicznie zapyziałe, elektrownie atomowe “pod klucz “. Więc wciąż im jeszcze coś zostało. W sumie jednak, że wygląda, że to stan w najlepszym razie stan przed-agonalny.. biorąc pod uwagę wszystkie “za”-pod nieobecność “przeciw”. Zwłaszcza, przy autentycznych, a nie tylko deklarowanych - sankcjach. Bo, że są na nie sposoby to widać  np. po ostanio praktykowanym "myku" tankowców z rosyjską ropą wychodzących w rejsy bez określenia portów przeznaczenia i dokonywujących przeładunku w morzu na cudze supertankowce, mieszając ropę , żeby sprzedać ją dalej pod inną etykietą. Nic osobistego, tylko biznes -“uber alles”.
Sumując: nie wiem czy cały ju es ej z si-aj ejem, byłyby w stanie tak efektywnie, do immentu – zrujnować Rosję, jak tandem Jelcyn- Putin, ze wskazaniem na tego ostatniego.
Inaczej być nie może, rozpatrując skalę zainicjowanych destruktywnych, wzajemnie się wzbudzających procesów.

I jeszcze na ostatek; tekst o wiele przewyższający moje podwórkowe wymądrzania, do którego łaskawie zechciał się Pan odnieść, to tłumaczenie. Jeśli o mnie chodzi, to bez obawy można mnie zostawić przy otwartym oknie - “orłem nie wylecę” a gdybym zabrał się do wymyślania prochu, to licho wie co by z tego wyszło, jeśli gorzała, to jeszcze nienajgorzej… Abyśmy tylko zdrowi byli :-))

Pozdrawiam przyjaźnie,

P.S. Za zwłokę w odpowiedzi, przepraszam. Technikalia.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-04-2022 [22:09] - jazgdyni | Link:

@bezmetki

Przyjemnie się z Panem rozmawia. Kiedyś myślałem, że media społecznościowe są właśnie do tego. Niestety, zaczęli rządzić frustraci, co w taki sposób leczyli swe kompleksy i fobie; oraz jak to bywa płatni i bezpłatni agenci.
Ludzie coraz mniej spotykają się ze sobą, a biesiady, spotkania towarzyskie, jak już są, to albo ideologiczne kłótnie, albo ostre pochlaje. Gdzie te gorące rozmowy i spory do białego rana? 

Pozdrawiam serdecznie