Czy i przy jakich warunkach Polska zajmie część Ukrainy?

Warszawa zdecydowała się na wydalenie 45 rosyjskich dyplomatów. W tym kontekście w przededniu nadzwyczajnego szczytu NATO, Stany Zjednoczone ściągają wojska na wschód od Polski do granicy z Białorusią. Członkowie sojuszu będą dyskutować o inicjatywie Warszawy wprowadzenia kontyngentu na terytorium Ukrainy. W odpowiedzi Moskwa wskazała, że ​​takie posunięcie doprowadziłoby do bezpośredniej konfrontacji między Rosją a NATO. Czy Warszawa i Waszyngton są naprawdę gotowe na taki rozwój wydarzeń?
Poniższy tekst, to przykład, jak rosyjska propaganda manipulacyjnie przedstawia i interpretuje,  aktualną - wzrastającą dynamikę polityczno-militarną, wokół toczącej się wojny, na Ukrainie.
 Tekst jest reprintem z Salonu24.pl , gdzie osiągnął rekordową, jak dla mnie, liczbę - przeszło 900 czytelników.
(bezmetki)

Amerykańskie jednostki wojskowe stacjonujące w Polsce ciągną ku granicy z Białorusią - świadczą o tym filmy, które pojawiły się w sieci. Na nagraniu widać, jak amerykański sprzęt wojskowy przemieszcza się w pobliżu polskiego przejścia granicznego Bobrowniki, położonego w bliskim sąsiedztwie obwodu grodzieńskiego. Podobnie na pograniczu ukraińsko-polskim szykują się wojska amerykańskie.

Wcześniej ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield oświadczyła: Waszyngton nie chce eskalacji na Ukrainie i nie zamierza wysyłać tam swoich wojsk. Biały Dom podkreślił też, że Stany Zjednoczone nie wyślą wojsk, nawet jeśli na terytorium Ukrainy zostanie użyta broń niekonwencjonalna. Jednak, jak zaznaczono w Waszyngtonie, inne państwa NATO mogą same decydować, czy chcą wysłać wojska na Ukrainę.

Dzień wcześniej polski lider Andrzej Duda, na konferencji prasowej w Bukareszcie powiedział, że Sojusz Północnoatlantycki powinien uważać się za wolny od zobowiązań wynikających z Aktu Stanowiącego Rosja-NATO, podpisanego w 1997 roku.

Zdaniem Prezydenta RP obecność wojsk NATO w Europie Wschodniej powinna przestać być tymczasowa i rotacyjna, a przekształcić się w stałą.

Jednocześnie, lider rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński zaproponował wysłanie na Ukrainę ,zbrojnej misji pokojowej NATO. Później eksperci sugerowali, że Kaczyński miał na myśli kontyngent z udziałem kilku państw NATO, ale sam sojusz nie podejmowałby takich decyzji.

Jeśli Warszawa z własnej inicjatyw,y wyśle ​​wojska na Ukrainę, to pakt zbiorowej obrony NATO, nie będzie miał do niej zastosowania. A wielu graczy nakłaniających Polskę do działań zbrojnych, może wykorzystać polskie ambicje.

Później, pomysł Kaczyńskiego zrealizowano w projekcie, którego szczegóły podają "Wiadomośc"i. W szczególności ,Ministerstwo Obrony RP, pracuje nad pomysłem utworzenia międzynarodowego kontyngentu, liczącego około 10 000 osób. Do jego zadań należeć będzie, zapewnienie bezpieczeństwa korytarzy humanitarnych, w tym tworzenie nad nimi, stref zakazu lotów.
Jednak Duda, nie jest gotowy do uruchomienia tego projektu, dopóki Stany Zjednoczone go nie zatwierdzą, czytamy w publikacji. Dlatego jeszcze przed szczytem w Brukseli propozycje Polski trafiły do ​​Białego Domu, od którego decyzji de facto, zależeć będą dalsze losy tej inicjatywy.

Powagi sytuacji dodaje fakt, że Polska zdecydowała się na wydalenie 45 rosyjskich dyplomatów. Muszą oni opuścić republikę w ciągu pięciu dni. Jednocześnie Polska, nie domaga się jeszcze, wyjazdu ambasadora Rosji, Siergieja Andriejewa. Kreml ogłosił później, że działania Polski , nie pozostaną bez odpowiedzi.

Jednocześnie minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow ostrzegł Zachód przed naciskiem na Moskwę i ostrzegł, że pojawienie się sił pokojowych Sojuszu Północnoatlantyckiego, na terytorium Ukrainy, grozi bezpośrednim starciem Sił Zbrojnych Rosji i NATO. „Będzie to, bardzo bezpośrednie starcie, między siłami zbrojnymi Rosji i NATO, którego wszyscy nie tylko chcieli uniknąć, ale i mówili, że w zasadzie nie powinien mieć miejsca” – zaznaczył dyplomata.

„Warszawa, przy wsparciu Stanów Zjednoczonych, może organizować prowokacje na granicy z Białorusią i Ukrainą. Polska od dawna, skoncentrowała dużą grupę wojskową w podbrzuszu Białorusi - nawet wtedy, gdy ukrywała się za ochroną przed migrantami. Nawiasem mówiąc, teraz może ona ponownie ,sztucznie wywołać kryzys migracyjny, aby wywołać eskalację na granicach ”- wyjaśnił Aleksiej Dzermant/Алексей Дзермант, badacz z Instytutu Filozofii Narodowej Akademii Nauk Białorusi.

Według niego, przy takich prowokacjach Polska i Stany Zjednoczone próbują odciągnąć część sił Białorusi z kierunku ukraińskiego. „Polska może próbować przejąć część zachodnich regionów Ukrainy, jeśli uzyska zgodę Stanów Zjednoczonych,  nawet „ponad” decyzją NATO. Warszawa również podejmie taką decyzję, jeśli zobaczy, że Rosja przesuwa się w głąb Ukrainy, a Kijów traci kontrolę nad całym terytorium kraju” – dodaje źródło. Zachód powinien jednak zrozumieć, że armia białoruska z bronią rakietową, siłami operacji specjalnych i innymi jednostkami, jest poważnym środkiem odstraszającym – zaznaczył ekspert.

„Z naszej strony władze starają się nie podnosić poziomu niepokoju, żeby nie grać na polu wroga, co eskaluje sytuację poprzez ukraińskie i zachodnie zasoby informacyjne. Jednocześnie Łukaszenka wyraźnie wskazuje: Białoruś nie pozwoli Zachodowi dźgnąć Rosji w plecy” – przypomniał analityk.

W przypadku Stanów Zjednoczonych, ruch wojsk wzdłuż granic z Białorusią i Ukrainą, ma charakter psychologiczny( ciśnienie). W ten sposób NATO stara się pokazać, że nie wycofa się ze swoich pozycji i nie dopuści do rozprzestrzenienia się kryzysu ukraińskiego na państwa sojuszu – uważa amerykański politolog Malek Dudakow.

„Prawdopodobieństwo wysłania niektórych sił pokojowych na zachód Ukrainy, jest obecnie aktywnie dyskutowane. I rozumiemy, że ta kwestia będzie omawiana na zbliżającym się szczycie w Brukseli, a także podczas wizyty Bidena w Warszawie – dodał Dudakow/Дудаков..

„Musimy jeszcze poznać oficjalne stanowisko Joe Bidena, który wciąż stara się zachować formalną neutralność NATO w kryzysie ukraińskim. Ale może zmienić swoje stanowisko, jeśli przekonają go państwa członkowskie NATO z Europy Wschodniej” – podkreślił analityk.

Politolog-Amerykanista Dmitrij Drobnickij/ Дробницкий, prezentuje inny punkt widzenia. Według niego, amerykański sprzęt na wschodniej flance NATO jest niezbędny do stworzenia kordonu sanitarnego – „aby ludzie z bronią , nie przechodzili drogami, którymi wcześniej, ukraińscy uchodźcy dotarli na zachód do Europy”.

„Nie można wykluczyć, że ruchy te mają związek, ze zbliżającą się wizytą Bidena, na szczycie NATO, w Brukseli. Obserwujemy obecnie, bezprecedensową obecność wojskową USA w Europie od lat 90-tych., ale nie jest ona krytycznie poważna i nie stanowi jeszcze wielkiego zagrożenia. Sojusz demonstruje swoją spójność w obliczu „niebezpieczeństwa ze wschodu” – podkreślił politolog.

Według Drobnickiego, koncentracja wojsk amerykańskich we wschodniej Polsce jest tymczasowa, bo takich wydatków nie przewiduje budżet USA. Ponadto politolog wyraził wątpliwość,  czy misje pokojowe z inicjatywy Polski, wkroczą na terytorium
Ukrainy lub będą stanowić zagrożenie dla Białorusi.

    https://m.salon24.pl/a12532189...                                        

http://k-politika.ru/pri-kakix-usloviyax-polsha-zaxvatit-chast-ukrainy/?utm_source=warfiles.ru

“При каких условиях Польша захватит часть Украины”
autor: nieuwidoczniony

23.03.2022 ·

wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam - bez zmian w treści i formie -
 wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
 ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego
 i pseudonimu autora tłumaczenia

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-03-2022 [00:45] - Ula Ujejska | Link:

Witam serdecznie na Naszych Blogach. Znam już trochę Pana dorobek dziennikarski dzięki przedrukom naszego kolegi JzL   Powodzenia!

Obrazek użytkownika bezmetki

25-03-2022 [01:22] - bezmetki | Link:

Dziękuję i witam, za Pani pośrednictwem , Czytelników, Blogerów i Komentatorów na Naszych Blogach. Zapewne części z Państwa , mój pseudonim i aktywność są znane , min. dzięki popularyzującym przedrukom “Kolegi z okopów”- JzL . Dzięki Mu za to. Nie ma zatem powodu do autopromocji. Tym zaś z Państwa, dla których jestem “tabula raza”, mam nadzieję, uwiarygodnić się ,w miarę czytania - moich produkcji.

Pozdrawiam Państwa przyjaźnie,
“bezmetki”

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-03-2022 [05:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dmitrij Drobnickij ..... czy to ten z trzódki Sołowiewa?

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-03-2022 [06:26] - Tezeusz | Link:

@Pers vel zdzicho..
Pijesz nie pisz, bo znowu zgłupiejesz.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-03-2022 [05:37] - Tezeusz | Link:

Witam Pana i pozdrawiam. Cieszę się, że Pan do nas dołączył.

Obrazek użytkownika bezmetki

25-03-2022 [06:23] - bezmetki | Link:

Witam Pana wzajemnie i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika admin

25-03-2022 [06:37] - admin | Link:

Bardzo się cieszę, że wzmocnił Pan ekipę Naszych Blogów. Pozdrawiam serdecznie raz jeszcze! 

Obrazek użytkownika bezmetki

25-03-2022 [07:05] - bezmetki | Link:

Dziękuję Panu Administratorowi za okazaną życzliwie cenną pomoc ,
ułatwiającą“wolnomyślicielowi “ przejście przez proces rejestracji,
w drodze do dzisiejszego - pierwszego wpisu.
“Nie można po az drugi, zrobić pierwszego, dobrego wrażenia!
W nadziei , graniczącej z pewnością, na dobrą współpracę,
raz jeszcze, dziękuję Panu serdecznie za okazaną pomoc
i sedecznie pozdrawiam,
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-03-2022 [08:37] - Ijontichy | Link:

Wyciąg z historii @bezmetki

Posiada konto przez
1 rok 3 miesiące

Drzwi od szafy coraz ciszej skrzypią...ciągle świeże dostawy...dawno uśpionych blogerów.

Import z s24, Jastrzębowski oddelegowuje?

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-03-2022 [09:06] - Tezeusz | Link:

@iljon...soviet
piłeś nie pisz bo wychodzisz na idiotę. Twoj dorobek na NB to ZERO ( dwa kiepskie materiały ). Wstyd

 Zanim komuś zwrócisz uwage patrz na siebie

Obrazek użytkownika Ijontichy

25-03-2022 [09:15] - Ijontichy | Link:

Jakie materialy cybuchu? Ja nie mam bloga i nie postuluję u Admina.
Jakbym miał przebywac w towarzystwie twoim,tomaszka,jzg,jzl...to bym już dawno ocipiał
A twoje obelgi typu onuca,soviet...to możesz adresować do 80% użytkowników tego portalu,a ode mnie sie odstosunkuj gówniarzu bo to chyba ty jesteś tu wrzucony
z Petersburga.
Vaffanculo cretino

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-03-2022 [09:27] - Tezeusz | Link:

@ijon..soviet
Nie dość,że kłamca to jeszcze pijany. Co za kretyn.
Dowód :"Jakie materialy cybuchu? Ja nie mam bloga i nie postuluję u Admina."
To twoje dane cieciu :
Liczba wpisów: 2 -
24-03-2022 [08:59]Póki jeszcze ciepłe...
,20-03-2022 [19:16]Czyżby Admin się wkurzył?

Liczba wyświetleń: 168
Liczba komentarzy: 3

"A twoje obelgi typu onuca,soviet...to możesz adresować do 80% użytkowników tego portalu,a ode mnie sie odstosunkuj gówniarzu bo to chyba ty jesteś tu wrzucony"
Stań przed lustrem i to wyrecytuj - dostaniesz odpowiedż na bank z pierwszej ręki !

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-03-2022 [11:04] - Tomaszek | Link:

Ijon
Wypraszam sobie takie insynuacje . Ty chyba o jakąś tragedię osobistą prosisz .
Aha 
Pisz po Polsku i zwróć uwagę na ortografię chamie bez szkoły .

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-03-2022 [12:00] - Tezeusz | Link:

#,Tomaszek
"Pisz po Polsku i zwróć uwagę na ortografię chamie bez szkoły ."

Wypisz wymaluj twoja charakterystyka chama.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-03-2022 [22:19] - Tomaszek | Link:

Te..usz 
Nie pisz , nie maluj . Najpierw się naucz , potem pisz . 

Obrazek użytkownika bezmetki

25-03-2022 [06:46] - bezmetki | Link:

Bingo!
Politolog-Amerykanista Dmitry Drobnitskij:
 "Od odnoszącego sukcesy top managera do odnoszącego sukcesy amerykanisty"

https://natroix.ru/wp-content/...

Imponujący, pulchny i ​​w ogóle nie bardzo młody człowiek, ostatnio często zapraszany do studia programu Władimira Sołowjowa na kanale Rosja-1. Tematem, w którym czuje się jak ryba w wodzie, jest Ameryka i wszystko, co z nią związane w dziedzinie polityki.
Ten człowiek nazywa się Dmitry Drobnitskij. W przeszłości był odnoszącym sukcesy biznesmenem, top menedżerem i administratorem, a teraz jest politologiem, publicystą, pisarzem i analitykiem.

Szczegoły:

https://natroix.ru/karera/dmit...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-03-2022 [08:58] - wielkopolskizdzichu | Link:

Informacja za trudna do przyswojenia dla tezeuszka.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-03-2022 [09:06] - Tezeusz | Link:

,@Pers vel zdzicho znowu nawalony jesteś  od rana ! ej !

Obrazek użytkownika J z L

25-03-2022 [06:58] - J z L | Link:

To jest ten dzień gdy sowiecka onuca połyka własnego penisa
.Na dodatek wyprane pampersy jeszcze nie wyschły

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-03-2022 [07:19] - Tezeusz | Link:

Kacapska szczekaczka-Maria Zacharowa właśnie powiedziała, że powodem wydalenia z Polskinrosyjskich szpiegów udających dyplomatów było to, żeby tak wielu Ukraińców będących teraz w Polsce nie mogło wyjechać do roSSi, w ten sposób chcąc pogłębić ich cierpienie! Czy jest u kacapskich morderców kobiet i dzieci jakaś granica hipokryzji! Czy jest jeszcze na świecie kraj, gdzie kłamstwo jest oficjalną "prawdą" dla jego społeczeństwa ? Chyba nie ma, takiej podłości na jaką by się oni nie zdobyli i nie ma takiego kłamstwa jakiego by oni nie powiedzieli! Ten bandycki kraj w tej chwili osiąga szczyty łajdactwa i bandyctwa do jakiego zdolny może być…no właśnie…Człowiek? Te ruskie stworzenia mordujące na Ukrainie kobiety i dzieci oraz niszczące wszystko co stoi im na drodze są aby na pewno ludźmi?!

Obrazek użytkownika u2

25-03-2022 [07:31] - u2 | Link:

koncentracja wojsk amerykańskich we wschodniej Polsce jest tymczasowa, bo takich wydatków nie przewiduje budżet USA.

Ależ oczywiście, jak ruskie się wycofają z Ukrainy, Gruzji, Czeczenii i Mołdawii to jankesi sie wycofają z Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii i Polski:-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-03-2022 [07:31] - Tezeusz | Link:

@u2
Część kosztów pobytu wojsk USA w Polsce pokrywa nasz budżet.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-03-2022 [10:59] - Tomaszek | Link:

" Wasz budżet" ? To wy macie już nawet budżet Tezeusz ? No no no .

Obrazek użytkownika Maverick

25-03-2022 [07:42] - Maverick | Link:

Parę celnych pocisków supersonicznych i skończy się ich przygoda, no chyba że dogadali się z Putinem za plecami opini publicznej aby de facto przyklepać rozbiór Ukrainy.
W tym krótkim filmiku żołnierz rosyjski, który wygląda jak Kozak mówi że z nazistami  zginęło wielu polskich najemników. Natomiast w Mariupolu do Czeczeńców dołączyli ochotnicy z Somalii aby rozprawić się z nazistami Azov jest już tylko połowa, z 15 000 w Mariupolu pozostało tylko 7000 wyglądają na brudnych i wygładzonych, jak trafiają do niewoli.

Główne siły Ukraińcy skoncetrowali na uderżenie na Dombas i tam już ich zredukowano o połowę.

https://youtu.be/-PXNKLYyZVE

Czy czytam głupotki powielane w Polin z brukowców dla upośledzonych na zachodzie, to może im się wydawać że Ukry są już pod Władywostokiem. Tylko jak po tak długim gadaniu bzdur będą oni wyglądać przed opinią świata???

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-03-2022 [07:57] - Tezeusz | Link:

Nasza ojczyzna jest wystarczająco rozległa, byśmy mieli gdzie pochować napastników” – tak Andrzej Duda odpowiedział na pytanie dotyczące rosyjskich pogróżek kierowanych w stronę Polski. Na konferencji prasowej po nadzwyczajnym szczycie NATO w Brukseli prezydent wyjaśniał, że w razie ewentualnej agresji Polska będzie się zdecydowanie bronić.
Andrzej Duda zaznaczył, że Polska, szczególnie na przestrzeni ostatniego stulecia, nikogo nie atakowała: “to my byliśmy atakowani” – podkreślił prezydent.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-03-2022 [08:29] - Tomaszek | Link:

Robotny chłop jesteś Autorze . Wszyscy wklejają , a Ty stukasz w klawiaturę . Witam i ostrzegam że lekko nie będzie . 
Aha
Działkę na UPAdlinieto będziesz mógł  se kupić np od Niemców albo ruskich . Tylko ostrzegam przed UPA .

Obrazek użytkownika bezmetki

25-03-2022 [11:13] - bezmetki | Link:

Wygląda na to, że Ukrainie, USA i pewnie nie tylko... byłoby na rękę, wciągnąć Polskę w wojnę z Rosją. Nie mogę się temu dziwić. Polityka to nie kwiaciarnia. Oto co pisze ukraiński portal  Диалог.UA, powołując się ameykańskiego generała:

25 marca 2022, 09:39 Putin może uderzyć w Polske: w USA podali powód: zniszczyć NATO i nie dać możliwości dostarczenia pomocy wojskowej na Ukraine. Szef Federacji Rosyjskiej może zadać Polsce cios nuklearny. ​Dzisiaj, 25 marca, były dowódca połączonych sił Sojuszu w Europie Wesley Clark stwierdził: Putin jest człowiekiem nieprzewidywalnym, dlatego możliwe, że ma w głowie plan ataku nuklearnego na Polske. General wyraził swoją opinię na żywo w telewizji CNN. Według Clarka, szef Federacji Rosyjskiej naprawdę boi się NATO i dlatego może chcieć ukarać, a nawet zniszczyć Sojusz, i być może użyć broni nuklearnej. Nie ma sensu zastosowania jej przeciwko Ukrainie, ale przeciwko Polsce-jest. Z jednej strony Putin pozbawia możliwość wykorzystania terytorium Polski jako TRANZYTU dla dostaw broni na Ukrainę, z drugiej strony-zastraszenia Polaków. Według Clarka, Rosyjskie dowództwo rozważa opcję przegranej wojny na Ukrainie. W tym przypadku rozważą szantaż bronią nuklearną. Możliwe, że kraje NATO przestraszą się zastosowania jej i nie będą już udzielać pomocy Ukrainie. Eksperci są przekonani, że Polska wręcz przeciwnie, musi przystąpić do wojny z Rosja. Ostatecznie Warszawa będzie mogła zdobyć Kaliningrad jako trofeum, a Rosja będzie mogła swobodnie żyć bez dyktatora i schizofrenika Putina.

Czytaj więcej na stronie "Диалог.UA": https://daily.dialog.ua/248658...

Obrazek użytkownika u2

25-03-2022 [11:17] - u2 | Link:

Wygląda na to, że Ukrainie, USA i pewnie nie tylko... byłoby na rękę, wciągnąć Polskę w wojnę z Rosją.

Ależ Polacy są na wojnie z ruskimi. To jest tzw. proxy war. Polacy doskonale wiedzą, że apetyt Putlera nigdy się nie kończy tak jak jego poprzednika Hitlera :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-03-2022 [11:31] - Tomaszek | Link:

bm
Jak z tym byłeś u lekarza , to ci powiem że tego się nie leczy . To zostaje .
A na nogi to zdrówka życzę .
 

Obrazek użytkownika bezmetki

25-03-2022 [11:50] - bezmetki | Link:

Trzeba starać się uniknąć błędu kalkulacji. Skutków-wynikłych ze złej oceny przyczyn.
Błagalne, zbiorowe zanoszenia, w rodzaju “Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie”, fałszując chóralnie - przećwiczyliśmy już parę razy w historii ..
Z drugiej jednak strony -
“dalejże, Pszeki  na kolana i  posuwać do Światoj Ławry, Matuszkę  przebłagać - może wysłucha, pokornych jej – rabów, jak  Hitler - Chamberlaina w Monachium, w 1938 r.” (bezmetki) , też - sensu nie ma … a czołgać się zaś do najbliższego cmentarza, też “nie do przyjęcia plan”
“W co się bawić, w co się bawić...”

“Żeby jeszcze tak rozsądek był przy młodości a siła przy starości”.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2022 [13:24] - Czesław2 | Link:

@autor 11:13 Może by to miało i sens, gdyby nie to, że na miejsce Putina jest około 10 milionów chętnych.

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2022 [13:25] - Jabe | Link:

Łatwiej i bezpeczniej odciąć Ukrainę atakiem z Białorusi wzdłuż granicy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-03-2022 [15:54] - Tezeusz | Link:

@Jebe
ty zostałeś odcięty od rozumu i to dawno.

Obrazek użytkownika bezmetki

25-03-2022 [13:38] - bezmetki | Link:

Zdaniem Aleksieja Arestowicza -doradcy prezydenta Zełenskiego, aktywna faza wojny zakończy się maksimum  w 2 3-tygodnie.
To niezwykle inteligentny analityk. On przewidział tę wojnę kilka lat wcześniej.
link  https://www.youtube.com/watch?...
Polecam!

Obrazek użytkownika Czesław2

25-03-2022 [16:08] - Czesław2 | Link:

Do Sejmu wpłynął ważny projekt Kukiz15 i części połów PIS o dostępie do broni. Ciekawe, kto go uwali.

Obrazek użytkownika Kaczysta

25-03-2022 [22:27] - Kaczysta | Link:

Не плач, Україно!
Це не час для сліз.
Настав час боротьби!