Kilka uwag na temat śmierci Pawła Adamowicza

W związku z tragicznym wydarzeniem w postaci publicznego zabójstwa jednego z polskich polityków chciałabym odnieść się do aktualnej sytuacji i jakoś ją skomentować.
Apeluję do wszystkich z Państwa o rozwagę oraz rozumowe podejście do wszystkiego tego, co dzieje się obecnie w naszym kraju.
Zacznę od tego, by nie ulegali Państwo fałszywym opiniom na temat sprawcy. Proszę zadać sobie jedno proste pytanie : czy osoba "chora psychicznie" mogłaby zaplanować zbrodnię osoby publicznej z taką dokładnością, z jaką uczynił to Stefan W. ?
Po drugie, proszę przyjrzeć się, co dzieje się w przestrzeni społecznej po tym tragicznym zajściu ?

Kiedy zastanawiałam się nad sprawą zabójstwa prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, przygotowałam sobie krótki konspekt tego zdarzenia. Doszłam do wniosku, że zabójstwo to nie było przypadkowe.
Oto skrótowy schemat, który sobie przygotowałam. Zachęcam Państwa do tego, byśmy wszyscy  - pomimo różnic światopoglądowych - zjednoczyli się w wyjaśnianiu tej tragedii. Zginął człowiek, Polak, co prawda liberał popełniający w swoim życiu wiele błędów, ale to był nasz rodak. Przeciwnik polityczny, ale nikt z nas nie powinien życzyć mu śmierci.
Albo rozwiążemy sprawę publicznego mordu wspólnie albo wypadki tego typu z użyciem chronionych przez niektóre środowiska morderców będą się powtarzały.

Poniżej wymieniam kilka punktów, które uznałam za istotne i zachęcam Państwa do ich uzupełnienia, ewentualnie skorygowania.

Opis zdarzenia :

Dowody :
- nagranie filmu z użyciem telefonu komórkowego (ponoć istnieją dwa filmy - jeden powszechnie dostępny w Internecie; drugi - usuwany z przestrzeni wirtualnej z uwagi na drastyczny charakter scen).

Oskarżony / wykonawca czynu :
tu proszę rozważyć :
- zachowanie tuż przed wtargnięciem na scenę (jeżeli są jakieś materiały, filmiki itd na ten temat)
- zachowanie w trakcie czynu (od momentu wejścia na scenę aż do dojścia do Adamowicza)
- zachowanie po dokonaniu czynu (aż do zatrzymania i wyniesienia ze sceny)
- doświadczenia (przeszłość kryminalna)
- wypowiedź (do mikrofonu) bezpośrednio po zadaniu śmiertelnego ciosu
- precyzja zadanych ciosów

Ofiara : polityk, prezydent miasta Gdańsk,
- czas pełnionej funkcji
- stopień popularności, obdarzania sympatią wśród mieszkańców Gdańska - wysoki --> dowód : wygrana w wyborach pomimo udowodnionej nieuczciwości w wypełnianiu zeznań podatkowych
- stopień zaangażowania w pełnioną funkcję - wysoki.

Przebieg zdarzenia :
Pozostali uczestnicy zdarzenia i ich zachowanie :
Czynniki utrudniające orientację w sytuacji, opóźniające czas reakcji wobec osoby rannej : mrok, migające oświetlenie, głośna muzyka (zagłuszająca ewentualne krzyki ofiary), sztuczne "dymy" przy scenie zasłaniające widoczność od strony widowni.

Bezpośrednie reakcje na zdarzenie (dotyczy dnia 13 stycznia oraz osobno dnia 14 stycznia) :
- kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia medialne o tragedii ?
- ewentualne rozbieżności w wypowiedziach (np. liczba zadanych ciosów - początkowo mowa była o 3-ch ciosach, potem już tylko o 2-ch)

Komentarze po zdarzeniu :
- policjanci
- dziennikarze
- psychologowie

Wykreowany obraz sprawcy oraz całego zdarzenia w świadomości społecznej :
- sprawca czynu - jako osoba "chora psychicznie", tzn. nie ponosząca pełnej odpowiedzialności karnej

Reakcja międzynarodowa :

Porównanie obrazu wykreowanego w mass mediach (m.in. przez psychologów, ale i psychiatrów) ze zdrowym rozsądkiem :

Ewentualni pomocnicy sprawcy (!!!!!!!!!!!) :
- czy oprócz zatrzymanego sprawcy, ktokolwiek mógł zadać ofierze dodatkowy/dodatkowe ciosy ostrym narzędziem ?
- czy ktokolwiek z wolontariuszy obecnych przy organizacji imprezy mógł znać sprawcę zbrodni osobiście ?

Ewentualny zleceniodawca :
- jednostkowy (konkretna osoba) :
- grupowy (np. organizacja):
/uwaga - powyższa kategoria musi być bardzo ostrożnie rozpatrywana. Sądzę, że będzie ona bardzo trudna do ustalenia/.

Wnioski :

Zalecenia :
- apel o społeczną mobilizację w wyjaśnianiu przebiegu zdarzenia (śmierci Pawła Adamowicza)
- być może powinno się rozważyć obywatelską pomoc w ochronie osób publicznych, tzn. dokładne monitorowanie każdego otoczenia, w którym pojawia się dany polityk / dziennikarz itd
- istnieje pilna potrzeba zadbania o ład społeczny, a możliwa do zrealizowania przez nas wszystkich.

Jeśli zdarzenie napaści na śp. Pawła Adamowicza było nieprzypadkowe, oznacza to, iż komuś zależało byśmy my, Polacy bardzo się ze sobą poróżnili. Byśmy sami siebie pozabijali, byśmy byli wobec siebie coraz bardziej agresywni. Wreszcie, byśmy nie dostrzegali krzywdy naszych znajomych czy stanu zagrożenia w jakim oni się znajdują.

Sądzę, że gdybyście Państwo dokładnie przeanalizowali wyróżnione przeze mnie punkty, doszlibyście do przekonania, że ani sposób zabójstwa ani sprawca ani okoliczności czynu ani wytypowana ofiara NIE BYŁY PRZYPADKOWE !!!!!

Podejrzewam, że gdyby czołowi polscy politycy zechcieli porozmawiać ze swoimi oponentami, mogliby się dowiedzieć, że wszyscy oni otrzymują np. listowne pogróżki. Mało tego, gdyby można było porównać sposób formułowania gróźb, mogłoby się okazać, że wiele spośród nich albo prawie wszystkie pisane są według podobnego schematu.

Na sam koniec jeszcze raz apeluję, byśmy nie podążali tropem tych, którzy z niechęcią odnoszą się do Polski i Polaków. Nie realizujmy scenariusza tych, którzy mogą stać za "teatralnym zachowaniem" mordercy prezydenta Gdańska. Ale też pamiętajmy, że bez niezbitych dowodów nie można nikogo oskarżać.
Po prostu, trzymajmy się razem i pielęgnujmy wartości, które pozostawili nam w spadku nasi przodkowie.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2019 [18:15] - smieciu | Link:

Ogólnie wszystko się zgadza poza końcówką tekstu.
Ten mord nie miał na celu poróżnienie tylko pogodzenie. Przecież wszyscy się godzą!
Tusk zgadza się że trzeba się modlić za Adamowicza, więcej, wręcz do tego nawołuje. Kaczyński zgadza się że Adamowicz wygrał zasłużenie i nie zamierza ingerować w układ Pomorski. Wszyscy zgadzają się że było to dziełem szaleńca a jeśli się ktoś z tym nie zgadza i dodatkowo wyciąga grzeszki byłego prezydenta to jest to mowa nienawiści. Zgadza się z tym i PiS i PO i wszelkie fundacje stojące na straży współczesnej moralności. PiS zgadza się z tym tak bardzo że Brudziński deleguje specjalnych ludzi do tropienia myślących inaczej czyli niezgadzających się. TVP tak bardzo się z tym zgadza że Kurski zdejmuje bogu ducha winnego Rachonia.
Proszę państwa. Mamy wielką ponadpartyjną zgodę!
I radzę pani Pani Anno nie kombinować :) Bo od teraz ci co się nie będą zgadzać będą mieć zdrowo pod górkę...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-01-2019 [19:18] - Imć Waszeć | Link:

Nie wiem czy widział Pan dzisiaj TVP Info? Otóż prowadzący program młodzieniaszek z premedytacją próbował wymusić na gościach zaznanie, że cenzura w Internecie i prokurator za "mowę nienawiści" są konieczne "dla naszego bezpieczeństwa". Poza tym w Internecie na portalach siedzi młodzież, dzieci, ajajaj bobasy, biorą wszystkie uszczypliwości do siebie, że są głupi albo grubi, i potem popełniają samobójstwa. Aż tu głos zabiera jeden z gości i mówi "trzeba zabronić gówniarzom siedzenia w Internecie". Prowadzący zbaraniał, bo dostał inne wytyczne i próbuje naprowadzać błądzącego gościa. Może jednak jakaś malutka europejska cenzura, państwowa edukacja w zakresie zwalczania nienawiści, obozy reedukacyjne wręcz Berezy? A ten mówi nie, bo jak ktoś nie dorósł do bywania w danym towarzystwie, to powinien się uczyć, a jak dorośnie i wytrze mleko spod nosa, to może sobie zająć się polityką na portalach. Korwin mówi, że w Polsce robi się politykę ze wszystkiego. Ma rację. Robi to właśnie klasa polityczna i oficjalne media. To jest po prostu środowisko chore i stąd aktywujące świrów do działania. Proste.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2019 [19:34] - smieciu | Link:

Nie oglądam tego. Ale jak pan to opisał:
"trzeba zabronić gówniarzom siedzenia w Internecie".
To po prostu genialne! Wyobrażam sobie minę prowadzącego. Myślę że miliony rodziców przyklasnęły kiedy usłyszały ten tekst :) Ile problemów by się rozwiązało...

Ale tak poza tym to sprawa jest naprawdę poważna. Tyle z tego wyszło że PiS pokazał swoją prawdziwą twarz. Naprawdę myślę że rok 2019 możemy chyba nazwać rokiem Orwella. Rokiem 1984. To naprawdę fascynujące kiedy się ogląda jak PiS jeszcze niedawno demonizował ACTĘ zrzucając całe zło na PO przy okazji. A teraz zrobi piękną woltę i będzie pierwszy, który to wprowadzi, w dodatku jako pretekst wykorzystując śmierć gostka prowadzącego brudne interesy, który ma sumieniu brutalne wywłaszczanie ludzi z cennych obiektów.

Wie pan co ja myślę? Że być może za rok, honorowym prezesem PiS zostanie Tusk. Serio piszę. Jak Orwell to Orwell. J. Kaczyński, jestem przekonany, nie dotrwa jako prezes do końca roku. A czyż to nie byłoby symboliczne: Prezydent Europy, honorowy patron obu polskich partii politycznych, człowiek, który (u)ratuje Polskę?
Owszem póki co wydaje się że nie ma po co ratować ale to się niedługo zmieni...

 

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2019 [19:52] - Jabe | Link:

A ja sądzę, że wojna będzie trwała. Wróg jest koniecznością. Inaczej ludzie wykreują własnego, a tego nie chcemy.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2019 [20:15] - smieciu | Link:

Wróg to podstawa, wiadomo. Skoro jak widać wewnątrz sceny politycznej go nie będzie to będzie gdzie indziej. Może być ich nawet kilku. Wraz z nieśmiertelnym wrogiem ludu. Czyli samym ludem. Brudnym, antysemickim antysystemowym, antyukładowym, antyurzędniczym generalnie anty na rządowe prikazy. Myślę że znajdzie się sporo wroga, weźmy TVN, które znalazło paru w jakimś lesie nazistów... Kto wie co się jeszcze pojawi.

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2019 [20:27] - Jabe | Link:

Czyli będą nas dzikusów dla naszego dobra cywilizować.

Swoją drogą zabawne, że ci wafelkowcy akurat w lesie nazizm propagowali.

Obrazek użytkownika xena2012

17-01-2019 [18:38] - xena2012 | Link:

A z kim chce Pani trzymac się razem i pielęgnować wartości? Może z takim Celińskim którego ordynarne wyzwiska pod adresem Kaczyńskiego codziennie pojawiają się na Twitterze? Przecież to indywiduum było kiedyś Ministrem Kultury. Może z mediami jak GW gdzie młody dziennikarz wyzywa Kaczyńskiego od gówniarzy i szmaciarzy?A może z Durczokiem który szkaluje prostacko rząd i moralizuje choć po sprawie w której został oskarżony o gwałt i molestowanie powinien usunąć się w cień? Czy nie widzi Pani że sprawa Stefana W. została odsunieta na bok a jedynymi głównym podejrzanym o morderstwo stał się PiS? Kto na tej śmierci korzysta,bo na pewno nie szkalowany PiS.Komu więc ta śmierć się opłaciła?Na to trzeba sobie odpowiedzieć. I jeszcze mała dygresja--przodkowie pozostawili nam w spadku wartości.Jedną z nich jest uhonorowanie zmarłego i pamięci po nim.Jak wyglądało uhonorowanie zmarłego Lecha Kaczyńskiego? Kretyńskie smiechy i dowcipkowanie Komorowskiego,Tuska,Sikorskiego w oczekiwaniu na przylot samolotu z trumną Zakaz palenia zniczy które jeszcze palące usuwano,zakaz kwiatów po które natychmiast przyjeżdżały śmieciarki,zakaz modlitw  za zmarłego bo tych zebranych i modlących bito i,znieważano.Żałoba narodowa? Przecież aktorki i celebrytki Janda i Szczepkowska urządziły kosmiczną awanturę o jej ogłoszenie.Jak jest teraz? Modlitwy we wzystkich kościołach,znicze,kwiaty wiece zadumy jak najbardziej wskazane a dziennikarze wyłapują tych co nie dość ,,godnie'' złożyli hołd.Z tymi ludźmi którzy przeciez są Polakami chce Pani cokolwiek pielęgnować?

Obrazek użytkownika Teddyllein

17-01-2019 [18:50] - Teddyllein | Link:

Otóż to, w samo sedno i podpisuję się obydwoma rękami  Pozdrawiam serdecznie 

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2019 [19:10] - smieciu | Link:

Może z takim Celińskim którego ordynarne wyzwiska pod adresem Kaczyńskiego codziennie pojawiają się na Twitterze?
Nie znam tego tematu ale jeśli to prawda to czyż nie znaczące jest że Brudziński ściga nie Celińskiego, nie tych co kłamią i obrażają Kaczyńskiego ale tych co ośmielają się mówić prawdę o morderstwie i o samym Adamowiczu.
Słusznie też pani przypomniała jak ludzie się zapluwali gdy przyszło do żałoby po Smoleńsku a jak dzisiaj Duda nie ma żadnych problemów by ogłaszać żałobę po mafiosie z Gdańska.

Obrazek użytkownika xena2012

17-01-2019 [19:31] - xena2012 | Link:

,,Kaczyński wyp......aj ''-to zresztą tylko jeden z wpisów Celińskiego na Twitterze.Takims słownictwem operuje nasz polski były minister kultury a w sukurs przychodzą mu  wszyscy prezydenci miast,celebryci,zapomnieni nieco piosenkarze i aktorzy czujący się w obowiązku zameldować przed kamerą i wygłosić swoje ,,przesłanie.''Tymczasem Stefan W. śmieje się w kułak wiedząc,że włos mu z głowy nie spadnie bo opozycja już wskazała winnego i  nastawiła opinię publiczną negatywnie do rzadu.Stefan W.jesli nawet posiedzi to krótko i w tak komfortowych warunkach że nawet nie będzie mu się chciało wyjść.Przecież nie jest głupi i wie ,że opozycji zależy na przejęciu władzy.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2019 [19:44] - smieciu | Link:

Z tym Stefanem to nie do końca tak. Proszę pamiętać że on wykrzyczał że winne jest PO i że większość ludzi wzięłaby to raczej dosłownie. Wzięłaby gdyby PiS nie wziął się za promocję idei podrzuconej przez opozycję a po prostu i zwyczajnie wskazał na proste pobudki kierujące zabójcą. Nie byłoby tej chryi. Tu kluczowe znaczenie ma to co wyżej opisał Imć Waszeć: kiedy w rządowej TV prowadzący na chama próbuje sprzedać narrację podstawioną przez PO i spółkę!
Tu nie chodzi o wyborczą gierkę. Naprawdę. Stawka jest zupełnie inna. Oni działają razem i praktycznie się z tym nie kryją. Radzę pani to wziąć na poważnie gdyż takie bezczelne działania sugerują że nadchodzą naprawdę poważne rzeczy. Dopóki da się łagodnie, dopóki można to traktować jako gierkę to się bawią. Ale zawsze nadchodzi koniec żartów. W tym roku już nie będzie wiele miejsca na żarty. To co się dzieje to tylko początek.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

17-01-2019 [19:50] - RinoCeronte | Link:

W Wolnym Kraju ulubionym sportem tubylców jest wolna amerykanka. I tak się będzie wszystko kręcić do momentu, gdy znowu nie stracimy wolności. Smutne?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

17-01-2019 [19:53] - RinoCeronte | Link:

Jeszcze taki "news" : Resort zdrowia szykuje zmiany, by zapobiec zbrodniom takim jak zabójstwo prezydenta Adamowicza. ..  Bez komentarza.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-01-2019 [21:10] - Jan1797 | Link:

Pozwolę tylko częściowo zgodzić się pani Xeno, również POKO odpowiadam tu bez
obelg i utarczek. Powód jest prosty, jeżeli cokolwiek by się stało to i tak będę ich bronił
gdyż żyją obok mnie w naszym państwie i choć teoretycznie kiedyś może się zdarzyć
że musimy się porozumieć.
Oczywiście jeżeli czyjeś poglądy, przypominają zadaniowane bez samo rozpoznania
w oderwaniu od otaczającej rzeczywistości, jest problem, z tym że są to poglądy i jako
takie podlegają zmianom gdy trwoga.
Wracając do tematu wpisu, uzupełniając o zdarzenia wcześniejsze, polecam uwadze;
https://twitter.com/BratWodza/...
I à propos przewidujących przyszłość ;
https://twitter.com/Explicite_...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

17-01-2019 [21:31] - Zygmunt Korus | Link:

Bardzo pouczająca dyskusja pod tekstem zachęcającym do brania pod uwagę na poważnie różnych hipotez i scenariuszy mordu gdańskiego. Podobnie opisał to, wcielając się w myślenie mordercy, bloger insurekcjaPl na niepoprawnych.pl ("Skąd i czyj nóż w serce Adamowicza?"), tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/ins...
Co do racjonalnego wyjaśnienia zgodnego (władza i swołocz) "beatyfikowania" szemranej figury PO śmierci, to wydaje się, że sinusoidalne panowanie nad Polakami w formie PO-PiS-u ma właśnie w tym roku nastąpić. "Owsiak na prezydenta!", to już nie przelewki, a zidiociały PiS realnie traci ludzi trzeźwo myślących. Na jesień Polska padnie bez walki na deski. Rządzący rozłożą ręce i powiedzą - stało się!  Taka była wola "beznadziejnych" wyborców. Lemingoza przeważyła. A tu zwyczajnie chodzi o to, by nioska, gdy po oskubaniu jej do gołego mięsa ledwo zipiała, trochę odsapnęła, żeby dalej obcym znosić jajka. Za komuny nazywało się to "odwilżami", "odkręcaniem i dokręcaniem śruby". Bloger "smieciu" na tym forum dobrze to stale tłumaczy naiwnym, do których sam się nie zaliczam (a On mnie też).

Obrazek użytkownika xena2012

17-01-2019 [21:21] - xena2012 | Link:

No to po raz drugi w historii bedziemy mieli noblistę za prezydenta.Faktycznie nic gorszego nie może się już Polsce przytrafić niz taka powtórka.

Obrazek użytkownika smieciu

17-01-2019 [21:35] - smieciu | Link:

Dzięki :)
Ale muszę znów powtórzyć, według mnie kluczem naprawdę jest to co mówił Morawiecki. Tamten wpis o przyszłości opisanej na taśmach przez Morawieckiego uważam za swój najlepszy. Te wypowiedzi są naprawdę znamienne. Kluczowa idea, która z nich przebija to sposób na zarządzanie tłumem. Sterowanie ich oczekiwaniami. Nie mam tam mowy o wojnach zdobywczych o rozwoju gospodarczym itp. Chodzi właśnie o to zarządzanie. Chodzi o to że ci ludzie na szczytach władzy (gdzie Morawiecki jest jedynie uczniem z dawkowaną częściowo wiedzą) postrzegają świat w sposób, którego ludzie tutaj nie są w stanie sobie wyobrazić. Gdyż nie próbują nawet sobie wyobrazić co by robili gdyby mogli praktycznie zrobić wszystko.
Tamci ludzie nie muszą sobie tego wyobrażać. Oni mogą to realizować. Oni mogą np. chcieć (i jest to logiczne) zarządzać np. myśleniem ludzi. To jest całkiem zwykłe zresztą. Każdy rząd o zarania dziejów pragnie wpoić swoim poddanym że jest dobrym rządem i że chce dobrze.
Tylko że oni nie chcą dobrze...
I tylko lud w jakiś sposób musi zrozumieć że musi być źle. Że nie może oczekiwać by było zbyt dobrze. Jak właśnie mówi Morawiecki. To nie jest łatwe zadanie, sprawić by lud dał sobie wkładać takie głupoty do głów ale możliwe. Trzeba tylko stworzyć odpowiednie otoczenie i cóż... prymitywną nachalną propagandę bez możliwości sprzeciwu.
Ok nie ma w tym finezji ale ludzie obecnie tacy już są. Przecież tacy PiSowcy łykają takie absurdy że dla mnie jest to kompletnie niewiarygodne. A jednak. No więc skoro można tak prymitywnie to czemu nie?
Za pomocą prymitywnej zjednoczonej propagandy włoży się do głów potrzebę kontroli mowy nienawiści czyli cenzury. ACTA. Głosy sprzeciwu się uciszy. A za jakiś czas lud się przyzwyczai. Ale by mu było łatwiej być może zorganizuje jakiś temat do myślenia. Może napad Ruskich na Polskę. Wtedy każdy zrozumie że trzeba zgodnie z władzą itp. ble ble ble. A gdy Ruskie odejdą, dzięki właśnie tej zjednoczonej postawie to znów do każdego dotrze że ten właśnie model prowadzi do sukcesu. Że choć jest ciężko to nie można inaczej.

Trochę brutalne ale nie zapominajmy. Skoro niejeden samolot już spadł a samobójstwa się mnożą to może ten świat jest brutalny? Dlaczego brutalność ma dotykać tylko niektórych? Sprawiedliwość wymagałaby żeby za głupotę, bezwolę itp. odpowiadali wszyscy.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

17-01-2019 [22:10] - Zygmunt Korus | Link:

Powiem krótko: spodziewałem się "1984", ale nie przypuszczałem, że 2019 może być rokiem Orwella. A na to wygląda. Mój Boże - gdy to czytałem w latach 60-tych to zaśmiewałem się do łez, choć przecież obok było nieco, "całkiem" jakby podobnie... Ale gdzie tam była data zakreślona w tytule - jako ćwierćwiecze przede mną!? Po 60-ciu latach sam mam to już za oknem. Autor jeszcze dłużej czekał na ziszczenie jego fatalnej utopii. Prorok czy co?
Szacun dla Pana.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-01-2019 [23:47] - Pani Anna | Link:

Czarny, choć jak sadzę mimowolny humor na przełamanie tych minorowych nastrojów. Oto co znalazłam na TT: w związku z żałobą narodową w niektórych miastach odoływane są studniówki, w innych chyba nie i tam właśnie jedna z dziewczyn w szkole tłumaczyła się ( z zarzutu , że nie potrafią uszanować ), "że to przecież nie nasz prezydent i następnym razem się poprawią". Nie wiem jak innych, ale mnie to rozbawiło.

Obrazek użytkownika Zunrin

18-01-2019 [06:45] - Zunrin | Link:

Tak trochę na uboczu pani wpisu. Czy nikt nie zauważył jak to raptem zniknęli ci, co w przypadku ogłaszania jakiejś żałoby wyskakiwali z argumentem o o wiele większej ilości ofiar na drogach przez weekend?
Swoją drogą to znaczna przesada. Niech sobie ogłaszają żałobę lokalnie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-01-2019 [11:29] - Pani Anna | Link:

Zunrin też uważam, że z ta żałoba narodową to gruba przesada. Ta dziewczyna to najlepiej podsumowała, co mnie przynajmniej napawa optymizmem. Rozsądek w narodzie, to rzecz najważniejsza. Żałobę to może mieć rodzina i koledzy z lokalnej mafii, co najwyżej. O ile znane jest im to pojęcie.

Obrazek użytkownika Jaworowski

18-01-2019 [09:20] - Jaworowski | Link:

18-01-2019 [08:52] - Jaworowski | Link: >>Zginął człowiek, Polak, co

dochtórka>>Zginął człowiek, Polak, co prawda liberał popełniający w swoim życiu wiele błędów, ale to był nasz rodak.<<
Czy można nazwać człowieka, mafioza nad mafiozy z układu gdańskiego, który rzekomo popełnił błąd przejścia na tę stronę:https://paczaizm.pl/konstytucj... Polakiem?

dochtórka>>Przeciwnik polityczny, ale nikt z nas nie powinien życzyć mu śmierci.<<

Monopol na życzenie śmierci piśdzielcom to macie wyłącznie wy. Uzurpowaliście sobie do tego prawo całkowicie bezkarnie. Dla was to nie jest mowa nienawiści, nasza najniewinniejsza krytyka was to z automatu faszyzm i nienawiść. Kaczora rozrywacie na strzępy każdego dnia przy tym rechocząc jak stado pijanych małp.

dochtórka>>iż komuś zależało byśmy my, Polacy bardzo się ze sobą poróżnili.<<<

Żadne zdarzenie  kolejne tego typu nawet, nie jest wstanie nas poróżnić jeszcze bardziej, gdyż przepaść w skali wartości waszych a naszych, to przepaść nie do zasypania nawet przez kataklizm globalny. Nie ma najmniejszej możliwości byśmy pojednali się  wrogami naszej Ojczyzny.

dochtórka>>....ani wytypowana ofiara NIE BYŁY PRZYPADKOWE !!!!!<<
Oczywiście że nie przypadkowa. Uosobienie degrengolady, totalnej zgnilizny, wroga naszej polskiej racji stanu na ofiarę zamachowiec nie wybrał przypadkowo. Uosobienie  patologii i całkowitej bezkarności, takiej wręcz kpiącej z elementarnych zasad przyzwoitości i sprawiedliwości. Czyn tego człowieka to był czyn kogoś, kto wiedział, że w tym komuszym wciąż systemie (nie) sprawiedliwości sprawiedliwość, prawda, uczciwość to puste słowa i próby reformy rozbijają się jak czerep o betonową ścianę, postanowił osądzić z całą surowością i bezwzględnością symbol tego bezprawia. Prawo  bogatych złodziei i wszelkiej maści czerwonych cwelebrytów nie obowiązuje, jest tylko wyłącznie surowe, patologiczne bezwzględne dla biednych, których nie stać na cwaną papugę, która by ich reprezentowała przed wymiarem niesprawiedliowości.
Snucie bzdur i insynuacji przez dochtórkę o rzekomym przygotowaniu przez pisowców tego zamachu to absurd. Dochtórka, możesz sobie przecież sama leki zapisać, choć na głupotę leków jeszcze nie wynaleziono.
 
Dochtórka>>Po prostu, trzymajmy się razem i pielęgnujmy wartości, które pozostawili nam w spadku nasi przodkowie.<<
Kobito, wymień te wartości. Wartości naszych a waszych  przodków są tak różne i kompletnie rozbieżne, że nawet jądrowa  reakcja łańcuchowa nie jest wstanie ich połączyć.
 

Obrazek użytkownika ruisdael

18-01-2019 [11:20] - ruisdael | Link:

Jaworowski!!! Wyjął mi to Pan z ust!!! Od wieków bezwzględną brutalnością i morderstwami posługuje się ZAWSZE LEWICA. Faszyzm, komunizm, neokomunizm czy liberalizm to WY, lewica. Trzeba przypominać prezydenturę Lecha Kaczyńskiego, Smoleńsk i to wszystko ci się potem wydarzyło? Nienawiść, nienawiść, począwszy od berlińskiej  manify na marszach przez lewackich calebrytów i sędziów ( a tu jakiś pajac mówi o nienawiści pani Pawłowicz- kobita opędza się jak może przed stadem lewackich hien, które nie dały jej zjeść sałatki w sejmie, a przed sejmem zostałaby przez lewaków zlinczowana!!!). Żadnej symetrii, nic nie łączy bo tam brak podstawowych wartości- wystarczy posłuchać pana Karonia i tyle.

Obrazek użytkownika krystal

19-01-2019 [14:32] - krystal | Link:

Proszę nie używać nazwy "mowa nienawiści". To jest tak, jak z "uchodźcami", którzy są tylko imigrantami. Zakłamywanie rzeczywistości zaczyna sie od fałszowania słów.

MOWA NIENAWIŚCI  to po prostu MÓWIENIE PRAWDY.