Nasze Blogi w studni skazanej na wyschnięcie

Niecałe dwa lata temu (23.02.2017 r.) odbywała się na tym forum dyskusja, wskutek ograniczenia ilości wyświetlanych blogerów na froncie Niezależnej [vide https://naszeblogi.pl/45613-na... ] W końcu stanęło na tym, że na samym dole portalu głównego zostawiono nas, rotowanych w kolejności wpisów, w ilości bardzo ograniczonej, w formie przekierowującej zajawki w głąb.
Teraz wykonano taki sam manewr, tylko drastycznie i skutecznie: na afiszu macierzystym już żadnej wzmianki o naszych Naszych Blogach nie uświadczysz! Zero śladu, nul. Choćby "harcerskiej strzałki", żeby ktoś podążył dalej do dyskutantów, akolitów Tomka Sakiewicza, nie ma.
Początek dyskusji o nadchodzącej "burzy zapowiadającej suszę" odbył się już na tym forum kilkanaście dni temu, tutaj: https://naszeblogi.pl/52297-co...
Administrator podsumował ją (zbył) żartem wtedy tak: "W wielkiej tajemnicy powiem, że po północy będą się dziać na Naszych Blogach straszne rzeczy...".

Moje uwagi, mogę się mylić, brzmią następująco:
spór jest fundamentalny: czy krytykując zło u Naszych, sypiemy piasek w tryby PiS-u? Czy mamy dalej znosić kalumnie, że jesteśmy agentami Putina? I czy faktycznie atakują nas trolle "z prawej strony", czy tylko ludzie bezkrytycznie wierzący w nieomylność Prezesa? Czy np. moja dewiza jest dziś na tym forum nie do przyjęcia? Patrzeć władzy na ręce. Spierać się do bólu, ale trzymać się faktów i argumentować. Czy się już powstrzymać z utyskiwaniem na segment władzy, bo mamy rok wyborczy? ["O mnie" na tym forum i kwestii taktyki wspierania PiS-u było obszernie tutaj: https://naszeblogi.pl/43278-zn...
Moim zdaniem do przyszłej decyzji, na kogo głosować, żeby wybrać mniejsze zło (bo mus to mus), jest jeszcze sporo czasu, by wywierać nacisk na lepsze działanie rządzących. Bo taka jest rola obecnie dziennikarstwa obywatelskiego, chociaż ja jestem zawodowcem, tylko teraz na emeryturze. Trochę nacisnęliśmy Panów naszego życia w sprawie Ruchu Narodowego, i już jest efekt – wpuścili wilczka do stajni Augiasza-Mateusza-kogo/czego-Jarosława, Adama Andruszkiewicza. Dobre i to. Zachęcam, by taką poważną wymianę poglądów tutaj przeprowadzić.

Czy zdjęcie nas z afisza Niezależnej wzięło się stąd, że tam dziennikarze na etatach uprawiają realną propagandę, a tutaj wielu czytelników zaglądało, bo miało do polukrowanej fasady życiowy kontrapunkt. Czy tworzyło to dysonans poznawczy? Realny konflikt interesów? Cóż, jacyś Oni zwyciężyli, im płacą, więc żądali u swych mocodawców, to naturalne, by zrobić coś, żeby nam pomniejszyć stany na licznikach. Co zresztą natychmiast już widać. Czy wkrótce zostaniemy wygaszeni...? Na to wygląda. To polityka portalu (czy tylko?) samobójcza.

I jeszcze jedno, tak en passant: jak nas, piszących, ale też komentatorów i czytelników, traktują ci sternicy Strefy Wolnego Słowa? Zero przeprosin, że wam z dnia na dzień obcinamy dostęp do czytelników i liczniki polecą na łeb na szyję! Portal powstał na Niezależnej jako ważny element ruchu społecznego o nazwie Kluby "Gazety Polskiej" (potem go krok po kroku "odklejano" od macierzy), więc wypadałoby chociaż powiedzieć słówko "Sorry Państwo. Robimy to i to, bo chodzi nam o to i to".

Dzięki za uwagę, pozdrawiam wszystkich, także zajadłych adwersarzy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

10-01-2019 [02:08] - Kazimierz Kozio... | Link:

"na afiszu macierzystym już żadnej wzmianki o naszych Naszych Blogach nie uświadczysz! Zero śladu, nul. Choćby "harcerskiej strzałki""

spokojnie nie ma sie co nakrecac na wyrost. przeciez w stopce niezaleznej jest aktywny link do http://naszeblogi.pl/ czyli wymienione ciecie nie jest az tak radykalne a przyczyna, w wyniku ktorej nie ma zajawki blogow na niezaleznej moze byc rozna.
blogerzy sa goscmi na czyims portalu wiec jezeli gospodarz zacznie ktoregos traktowac jak goscia nieproszonego to chyba oczywiste ze czas poszukac innego mecenasa swojej tworczosci

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-01-2019 [09:32] - Zygmunt Korus | Link:

Proszę nie trollować: są podane wszystkie segmenty imperium Strefy Wolnego Słowa bez NB. Przynajmniej w moim smartfonie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-01-2019 [11:26] - Zygmunt Korus | Link:

Siedzę teraz przed stacjonarnym komputerem i rzeczywiście pojawił się na samym dole Niezależnej słabo widoczny (wyblakły) pasek, na którym w grupie Strefy Wolnego Słowa są NB. Zwracam więc honor i przepraszam za tego "trolla".

Obrazek użytkownika Adam66

10-01-2019 [02:28] - Adam66 | Link:

Nic dodać, nic ująć. To jest po prostu zwykłe chamstwo mimo tego, że niezależna dalej jest jednym z niewielu racjonalnych źródeł informacji to jednak takie potraktowanie blogerów nie jest w porządku. Niestety, chyba znowu będziemy świadkami samo spełniającej się powiastki - pycha kroczy przed upadkiem....
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika mmisiek

10-01-2019 [05:58] - mmisiek | Link:

Do całego wielomilionowego elektoratu nie padło nawet słówko, a Pan chce żeby się tłumaczono przed jakimiś zwykłymi blogerami (dla ścisłości to w zasadzie jedno na pożegnanie elektoratu padło - "zaufajcie"). Teraz już wyraźnie żegluje się po innych wodach i różne balasty tylko przeszkadzają. Ciekawe co będzie po wyborach...
PS. czy tylko u mnie coś się stało czy wszyscy niezalogowani nie widzą tu żadnego komentarza?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

10-01-2019 [08:54] - Trotelreiner | Link:

Twój komentarz dopiero mi sie pokazał po zalogowaniu....
Ale ta choroba dotyczy wszystkich mediów w "tymkraju"....zupełny upadek kultury i etyki mediów.
PS.To drugie zdanie...to do Autora notki.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-01-2019 [08:56] - zbieracz śmieci | Link:

Korus skamle o swojej krzywdzie jaka mu się dzieje na NB  bo nie rozumie i nie przyjmuje do wiadomości istnienia cudzej własności ..Jego rozumowanie i żądania sa równie chore jak i pozostałych totalniaków a oni rozumują tak ,wygraliście wybory ale w dmokracji mniejszo,ści polityczne i przegrani maja swoje prawa i waszym obowiązkiem w myśl tak pojmownej demokracji macie spełniać nasze żądnia które pozwolą nam powrócić do władzy. a narodowcą doniej wejść.. to jest tak chore ,że nie do wyleczenia.!
Prywatny właściciel czy właściciele i tak wykazują zdumiewającą dobroć zamieszczając teksty wrogie dobrej zmianie jakby nie wiedząc ,że ich los finansowy zależy tylko i wy lącznie od popierania istniejącego rządu bo moga obrastać tłuszczykiem a powrót totalniaków to śmierć głodowa,śmierć głodowa bez fazy pośredniej jaką jest dieta odchudzająca.!
Panie Korus a jak się sypia z korwinem i czy sierp i młot was nie uwiera....!?

Obrazek użytkownika xena2012

10-01-2019 [10:46] - xena2012 | Link:

,,Patrzeć władzy na rece.Spierać się az do bólu,ale trzymac się faktów i merytorycznie dyskutować''......Czy aby na pewno sami blogerzy chcą tej merytorycznosci?Jak traktują komentatorów z ,,prawej strony''? Jako trolli czy prostaków wierzacych w nieomylność prezesa i godnych wyłacznie pogardy. Krytyki władzy jak ja uważam nigdy za wiele.Ale ta krytyka powinna być rzeczowa a nie nieustannym wysmiewaniem,popisami niewybrednego dowcipu.Wysychanie studni  której sa NB może miec wiecej przyczyn nie tylko odgórne wygaszanie z powodu krytyki władzy.Może w tej kwestii powinni wypowiedzieć się czytelnicy.

Obrazek użytkownika Swisspola

10-01-2019 [17:07] - Swisspola | Link:

Sorry, ale sami się o taką krytykę proszą. Choćby wczorajsza konferencja prasowa NBP. Pani przyszła wyjaśnić niby nieporozumienie w sprawie rzekomych niebotycznych zarobków pani Wojciechowskiej, a na pytanie, ile tak naprawdę zarabia pani Wojciechowska pani dyrektor twierdzi, że nie jest przygotowana. Nie wiem z kogo zrobiła większego durnia z Polaków czy z siebie. A swoją drogą przydałby się audyt umiejętności dyrektorów NBP. Skoro tyle zarabiają, to musza na to zapracować zarówno wiedzą jak i działaniami. Nie może wystarczać samo nadanie partyjne! Pani dyrektor na wczorajszej konferencji na pewno na swoje wysokie wynagrodzenie nie zapracowała. Nie wiem może ta konferencja Tobie się podobała, ja poczułem, że ta pani obraża i moja inteligencję i logikę a przede wszystkim siebie samą i wszystkich Polaków! I właśnie takie bezwzględne miernoty, bez zasad moralnych czy etycznych i bez kręgosłupa politycznego rządzą dziś Polską. Oczywiście mam na myśli nie tyko rządzącą zjednoczoną prawice, ale i całą zjednoczoną opozycje!
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-01-2019 [19:15] - Imć Waszeć | Link:

Tym powinien właśnie zajmować się NIK, ale NIK okrągłostolarze upartyjnili już bardzo dawno temu. W zasadzie nie ma sfery życia w Polsce, która nie byłaby łupem jednej partii po wyborach. Dlatego najlepszym wyjściem z sytuacji nie jest wieczne szpachlowanie i cerowanie państwa, życie od kadencji do kadencji, ale zbudowanie państwa od nowa. Jak mówi Cejrowski - wszyscy won. Na przykład temat służb przewija się co kadencja i albo konstatuje się, że ich nie ma i jest źle, albo że wszystkich inwigilują (głównie media i Internet). Z tym, że służby okrągłostolarze obezwładnili już na samym początku burzliwego niedorozwoju, jako zemsta za SB (nota bene nikt wtedy nawet patyczkiem nie trącał WSW, co samo w sobie jest wielce ciekawym faktem). Zniszczyli złe służby i zostawili plażę, na którą z kocykami wybrał się z zaprzyjaźnionych lub wrogich krajów kto tylko mógł. Efektem jest to, że dziś kompletnie nikt nie wie kto stoi za "seryjnym", za Smoleńskiem, za kelnerami, za "lobbingiem" ustaw. Niszcząc służby zniszczono ciągłość doboru kadr, a więc możliwość skutecznego działania, a agentury i tak zawsze dobierały się poza sceną. Wiem, że zaraz ktoś wyjedzie tu z Bondarykiem lub Miodowiczem, ale gdyby nie wszechobecny syf, to nawet oni nie staliby się tacy, jacy się stali. Po to są struktury, żeby żaden kudyś nie wymyślał wciąż drzwi na nowo. Syf wokół służb był zatem warunkiem koniecznym dla psucia ludzi. Obce agentury widząc to, wchodzą jak w masło w dowolną strukturę państwa, czego najlepszym przykładem są totalni i rozmaite fundacje fundujące stypendia dla agentów wpływu. Państwo okrągłostołowe zgniło i nie ma sensu tego podpierać kołkami w nieskończoność, bo i tak sterczą z bagna już tylko same kołki.

Obrazek użytkownika Swisspola

10-01-2019 [12:08] - Swisspola | Link:

Proszę tylko spojrzeć, jak się zmieniły „Nasze Blogi” odnośnie oceny PiS-u. To wszystko tłumaczy. Widzi pan, żeby naprawić własne błędy należy być ich świadomym a nie kneblować krytykę. To prosta droga do przegrania wyborów nawet gdyby dali 2000+ i Willa+. Przegrana PiS-u nie za bardzo by mnie zmartwiła, gdyby nie jedyna alternatywa, czyli wygrana PO, a to mnie przeraża, że ci złodzieje i krętacze mogą powrócić z rudzielcem i bezwąsym "krulem bulem". No ale taką mamy alternatywę albo złodzieje i krętacze, albo idioci! Różnica między idiota a inteligentem jest nieduża. Obaj popełniają błędy a różnica polega wyłącznie na tym, że idiota popełnia ciągle te same błędy. Natomiast pan Sakiewicz to największy bezkrytyczny klakier PiS-u i niestety mam podejrzenia, że nie bezinteresowny! Wyostrzona uwaga na przekręty PO i PSL-u nie może doprowadzać do ślepoty na poczynania PiS-u. Natomiast jeśli tak jest to znaczy, że wstąpiło się do sekty proPiS-owskiej!

 

Obrazek użytkownika xena2012

10-01-2019 [16:46] - xena2012 | Link:

,,Proszę tylko spojrzeć jak się zmieniły ,,Nasze Blogi''odnośnie PiS-u.To wszystko tłumaczy..''........Nie proszę Pana to tłumaczy jedynie że komentatorzy NB nie są zwykłymi prostakami,idiotami,ortodoksami z ,,krwawymi slepiami''jak nas okresla tu pewien bloger.Widzimy sprawy które PiS źle rozegrał,nietrafione decyzje,obecność w PiS-e ludzi którzy nie powinni egzystowac w polityce.Minusem jest zbytnia potulność choćby w stosunku do osoby pani Mosbacher która pomyliła obowiazki ambasadora z działaniami lobbysty i chyba uwaza się za władce Polski.Ale widzimy też rzeczy dobre dla Polski,dla polskiej gospodarki.Widzimy też trudną sytuację w jakiej PiS-owi przyszło rządzić ze względu na działania destrukcyjne wręcz opozycji,donosicielstwo do Brukseli i namawianie PE do usuniecia rzadu w Polsce.,,Im gorzej w Polsce tym lepiej dla nas'' uważa opozycja wymuszając w Brukseli niszczenie naszej państwowości.Nietrudno więc o błędy w tak niesprzyjającym klimacie.Tylko że ci którzy tak atakuja tę parie,ten rzad i ten elektorat zapytani na kogo zagłosują -milczą.

Obrazek użytkownika Swisspola

10-01-2019 [18:10] - Swisspola | Link:

Widzi pani, niektóre poczynania PiS-u jak np. 500+ można będzie ocenić dopiero z czasem, kiedy to przeżyjemy nie tylko obecną hossę gospodarczą, ale i przyszłą bessę. Dlatego wyraziłem moje obawy co do skutków na finanse publiczne 500+, nie mówiąc już o skutkach społecznych np. degeneracji wartości pracy. Zmiana narracji rządzących z dodatniego wpływu na demografie 500+, do uaktywnienia zawodowego beneficjentow 500+ nakazuje mi daleko idąca ostrożność w pozytywnym wyrażaniu się o tej ustawie.  Niezależni fachowcy twierdzą wręcz coś odwrotnego, że 500+ bardzo ujemnie wpływa na aktywność zawodową beneficjentów. Natomiast argument rządzących, o spadającym bezrobociem pomija ten 1 mln pracowników z Ukrainy pracujących za dużo mniejsze pieniądze niż Polacy. Jeżeli pani tak rzetelnie spojrzy na poczynania PiS-u to moim zdaniem tylko jedna jedyna obietnica wyborcza została spełniona i miała bardzo pozytywny wpływ na Polskę i Polaków. Jest to cofniecie wieku emerytalnego z którego to skorzystali nawet najbardziej zajadli krytycy PiS-u. Jej wysokie koszty są jednak moim zdaniem społecznie uzasadnione! Wszystkie inne zmiany miały wyłącznie charakter kosmetyczny bądź kończyły się kompletna porażka rządzących jak kwota wolna od podatku, jak frankowicze, reforma medialna czy rozliczenie złodziei z poprzedniej ekipy.  Nie będę wymieniał innych porażek, żeby pani nie posądziła mnie o sarkazm. Największe moje nadzieje budziła ustawa, o repatriantach którą PiS rozpoczął rządzenie i w 2 miesiące dokonał tego czego ekipie poprzednich łobuzów nie udało się przez dwa lata. PiS sprowadził Polaków z Donbasu ogarniętego wojną domową. Jednak na tym zaprzestał i zamiast sprowadzać tysiące Polaków repatriantów sprowadził prawie 1.5 mln Ukraińców! Naprawdę oceniając te 3 letnie rządy zjednoczonej prawicy nie widzę zbyt dużego powodu do entuzjazmu, a na horyzoncie mamy koniec hossy gospodarczej. Dopiero wtedy będziemy mogli ocenić tak naprawdę skutki rządów PiS-u dla Polski. Obawiam się, że będą to takie same "SUKCESY" jak w polityce na arenie miedzynarodowej, gdzie polski prezydent podpisujący porozumienie w Białym Domu nie zasługuje na krzesło! To jest właśnie stanowi quintessence naszych sukcesów! Powtarzam jeszcze raz, taki styl rządzenie budzi we mnie obawy nie tylko o stan polityczno-ekonomiczny Polski, ale i strach przed powrotem poprzedniej bandy rządzących, którzy poza rozkradaniem Polski nie mieli żadnej innej koncepcji na zarzadzanie Polska i nie mają. Nie licząc najdłuższej umowy o najdroższy gaz na świecie! Choć w nepotyzmie PiS dotrzymuje kroku!
 
„Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych.”
Tak o Polakach wypowiadał się premier Churchilla i jest to chyba najtrafniejsza ocena Polaków!  Natomiast inny cytat Churchilla uzasadnia taki stan rzeczy:
„Niewiele jest cnót, których Polacy nie posiadają, ale niewiele też jest błędów, których potrafili uniknąć…”  
 

Obrazek użytkownika xena2012

10-01-2019 [19:38] - xena2012 | Link:

Nigdy nie jest tak że posuniecia,decyzje procentują od razu i są uważane za sukces.Nie posadzam Pana o sarkazm czy głęboką niechęć do PiS-u który istotnie poniósł sporo porażek.Tyle że uważam,że nie jest to nieudolność a raczej specyficzna,nienawistna atmosfera wokół partii,ustawiczne ataki ze strony opozycji które nie tylko nie pomagaja w rzadzeniu ale powodują,że trzeba się stale z czegoś wycofywać,coś zmieniać.Podzeganie do protestów  czy strajków trwa nieprzerwanie-chocby teraz ZNP podżega do strajku a rozmowy skończyły sie dziś niczym.Te wszystkie zawirowania powinniśmy wreszcie w naszej krytyce.też zauważać . I jeśli nie mamy na podoredziu partii na którą z czystym sumieniem moglibysmy zagłosować nie rzucajmy się na PiS z taka zajadłością ,nie wyśmiewajmy prostacko rządu,członków,polityków tej partii jak to ma miejsce na niektórych blogach na NB.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-01-2019 [18:10] - jazgdyni | Link:

Xeniu,

Jeszcze jedna ważna rzecz, o której nikomu się nie chce mówić: -jesteśmy w centrum wojny cywilizacyjnej, albo, jak kto woli, upadku cywilizacji chrześcijańskiej Europy zachodniej. To się dzieje przy aktywnej pomocy sowietów. Tylko... to mnie napawa optymizmem, bo ... wygramy. Przeciwnik jest już impotentem. Zawsze w historii, ci następcy porządku (czyli my) wygrywali. Ważne jest tylko, by nowy porządek był ludzki, uczciwy i sprawiedliwy.

Obrazek użytkownika xena2012

10-01-2019 [19:39] - xena2012 | Link:

Trochę podreperował Pan mój nastrój.Dziękuję.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-01-2019 [16:50] - zbieracz śmieci | Link:

Betonowy łeb  znowu głos.Śmierdzący troll nie jest złodziejem ale udowodnić ,że nie jest czy byłby w stanie...to niemożliwe !.
Czy słabuje na umyśle- to widać słychać i czuć !

Obrazek użytkownika Trotelreiner

10-01-2019 [19:35] - Trotelreiner | Link:

.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

10-01-2019 [12:25] - Trotelreiner | Link:

Jeżeli coś ma pójść źle,to na pewno pójdzie----Prawo Murphiego.
Czyli moj komentarz podpada pod to prawo...i sobie "gdzies poszedł"...zamiast tu?
Nie tylko pod ten blog...ale i do sąsiada.

Obrazek użytkownika elig

10-01-2019 [12:27] - elig | Link:

Od Nowego Roku na moim smartfonie w ogóle nie można przeglądać ani Naszych Blogów ani Niezależnej.  Strony m.niezalezna.pl oraz m.naszeblogi.pl po prostu nie działają.  Na laptopie wszystko jest normalnie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-01-2019 [16:41] - zbieracz śmieci | Link:

Napisać dooperatora ze dwie skargi a jak nie pomoże to nie będzie lepszej okazji na zmianę bez kar umownych !

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

11-01-2019 [00:32] - Kazimierz Kozio... | Link:

re: elig "Od Nowego Roku na moim smartfonie w ogóle nie można przeglądać ani Naszych Blogeów ani Niezależnej. Strony m.niezalezna.pl oraz m.naszeblogi.pl po prostu nie działają. Na laptopie wszystko jest normalnie."
to prawie napewno nie jest wina operatora telefoni a wlasciciela tego konkretnego telefonu zazwyczaj wina mimo woli. z moich doswiadczen dochodzenia dlaczego jakies strony nie chodza mimo ze dotychczas chodzily wynika ze mimowolnie przestawilismy ustawienia przegladarki podczas otwieania sie tej konkretnej strony korzystajac z automatu podpowiadajacego ze ta konkretna strona moze stwarzac cyberzagrozenie. inne strony hulaja nadal a ta juz wiecej sie nie otworzy i odkrecenie takiej blokady moze byc skomplikowane dla niezaawansowanego uzytkownika. jezeli jest w smartfonie przegladarka alternatywna do tej na ktorej strony sie nie otwieraja, to jest szansa ze na drugiej przegladarce pojdzie, ale trzeba jej na to otwarcie pozwolic gdyby wystapil komunikat o rzekomym mozliwym zagrozeniu po otwarciu rzeczonej strony

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2019 [13:18] - Jabe | Link:

Włączono (przymusowo) szyfrowanie połączeń w Naszych Blogach.

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2019 [14:23] - Jabe | Link:

@elig
Proszę spróbować bez tego m. na początku adresu.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

10-01-2019 [16:12] - Roz Sądek | Link:

Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść. Coś mi się zdaje, że popularność Niezależnej przyniosły NB.
Poza tym, urobiony do kresu sił od łopaty, mam pytanie. A właściwie dwa. Może ktoś wie - kto i kiedy zadekretował, że pod groźbą mandatu muszę odśnieżać 70 m publicznego chodnika? I czy jest może jakiś inny kraj, w którym nieskazany na roboty publiczne mieszkaniec, płacący uczciwie podatki, zmuszony jest pod karą grzywny odśnieżać komunalny chodnik, tylko dlatego, że przylega on do jego posesji? Przepraszam że pytam OT.
 

Obrazek użytkownika Art

10-01-2019 [16:44] - Art | Link:

Pozwolę sobie zwrócić uwagę na fakt,że wszyscy jesteśmy w mylnym błędzie sądząc,że to my wybraliśmy sobie nowego prezydenta.On został przez kogoś namaszczony(przez kogo?) i dopiero my temu komuś pomogliśmy go ustawić w Belwederze.Te wszystkie jego pokrzykiwania teraz,są tylko i wyłącznie próbą ocieplenia wizerunku,ale w sprawach naprawdę ważnych(sądownictwo),degradacji(my nie ruszamy waszych,a wy naszych i głupia wymówka-gen. kosmonauta) przed wyborami.Jest to człowiek miałki i posłuszny,więc przeciwko namaszczającemu nie wychyli się ani na mm.Jeśli idzie o gazety,to pewnie każdy zauważył,że dzisiaj nie ma wielkiej różnicy między "strefą wolnego słowa"-czyli Sakiewiczem,Karnowskimi a np.Interią czy innym ONETem.Regulują to w ten sposób,że albo śpiewasz na ich zgraną melodię,albo cię zablokują.Im tak zależy na czytelniku jak np. Tyg Pow.Nikt ich nie czyta a tym samym nie kupuje,a oni mają się dobrze.Dlaczego?Źródełko bije gdzie indziej.Sakiewicz np.nadaje z Puszczy Białowieskiej,czyli wysysa mamonę z budżetu.Kiedyś robiła to samo Gaz Wyb i było be,TKM i jest cacy.Daniels zastępuje starzejącego się Fogelmana,a na wiarygodne rewelacje p. Joanny Modzelewskiej (z Witkiem Modzelewskim nie rodzina,czyli nie koszerna)nikt przezornie nie odpowiada.Cisza.

Obrazek użytkownika Art

10-01-2019 [17:10] - Art | Link:

Dodam jeszcze,że "Katastrofa Smoleńska"napędzała czytelników tak Sakiewiczowi,Karnowskim jak i drugiej? stronie przez całe długie lata.Oczywiście nikt nawet nie myślał o jej wyjaśnieniu.Chodziło tylko i wyłącznie o... gonienie króliczka,ale aby broń Boże nie dogonić.Pamięta któś,jak Sakiewicz apelował aby wierni czytacze kupowali po dwa egzemplarze i zostawiali jeden na ławce w parku?I to byłaby cała prawda o tym człowieku.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-01-2019 [12:21] - Zygmunt Korus | Link:

Wklejam komentarz (zapis oryginalny!) z pobliża, bo temperatura dialogu dotychczas jakoś tak tu za bardzo schłodzona, tym bardziej, że link do pierwocin tej dyskusji wymienia Autora, Pana Pasierbiewicza, na początku mojego wpisu:

<<10-01-2019 [21:14] - HenrykHenry [...]
Dziwicie sie Panstwo ze NB zostaly schowane z pierwszej strony portalu ... Tlumaczenia ze nalezy krytykowac ... alez to zadna krytyka !!! , to kolejny paszkwil majacy deprecjonowac partie rzadzaca. Jak w chamski sposob przywalic ... raz w jakiegos polityka PiS innym razem w Prezesa ... a na okraglo w Rzad.
Ale zyby zachowac pozory to wypisuje tu takie androny jak zdanie z tego "blaga" [...]
Dolaczyl do niego ostatnio "pozyteczny i ... a" Korus ... z dziubka sobie jedza w uprawianiu paszkwilanctwa na temat PiSu w odwodzie inny "k....n" JazGdyni (czy jakos tak) ... jest jeszcze jeden taki "sympatyczny" gnojek co niby role na Mazurach ... i powiedzcie Panstwo czy dziwicie sie ze redakcja reaguje . Otwarcie tego nie napisza bo zazylosci , znajomosci ... ciagle nie pozwalaja , ale .... do czasu. [...]
PS. Sam boleje nad tym ze NB juz nie sa takie jak kiedys ... za duzo tu "pozytecznych" , albo jeszcze co gorszego ... Bardzo bym chcial czyta c tu wiecej np. Pani Brodackiej-Falzman , Pani Arciszewskiej czy chocby porzadnego Blogera a mysle ze i czlowieka Pana Maxa Jamnickiego ... przepraszam ze wszystkich nie jestem w stanie wymienic ale jest tu naprawde kilkadziessiat ciekawych komentatorow majacych naprawde ciekawe spostrzezenia czy wlasne zdanie. 
Ci co ich wczesniej wymienilem jako "pozytecznych" zatruwaja tu tylko dyskurs , powoduja ze poziom , atrakcyjnosc tego forum sie obniza ...  manipulacja prawda , to ich specjalnosc . >>
Źródło: https://naszeblogi.pl/52368-mi...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

10-01-2019 [22:42] - HenrykHenry | Link:

Pan nawet cytujac drugiego manipuluje ... 
Moj komentarz zaczal sie od 
"10-01-2019 [21:14] - HenrykHenry | Link: "W czasie rządów Platformy
"W czasie rządów Platformy Obywatelskiej, bezlitośnie i konsekwentnie krytykowałem Donalda Tuska i jego „rozbójników”, za co wspomniani wyżej pisowcy mnie wręcz uwielbiali i nosili na rękach nazywając pieszczotliwie mój blog „Kawiarenką u pana Krzysztofa”. 
 Co za falsz , co za obluda ... tego "becwala" 

To bylo zdanie zacytowane z kolejnego "blaga" Pasierbiewicza ...

Zreszta tam jest wiecej takich "kwiatkow" ... ja przytocze jeden , dwa ...
nastepnie o jeden akapit nizej ... to samo ...
"„Do tej pory moja działalność blogerska sprowadzała się głównie do krytyki rządzącej Platformy Obywatelskiej i konsekwentnego obnażania obłudy, draństw i zakłamania partii Donalda Tuska, a następnie Ewy Kopacz. Liczę wszakże na to, iż nowa władza Prawa i Sprawiedliwości wypełni dziejową misję jaką jej właśnie powierzyli Polacy. I dlatego z góry zapowiadam, że tej nowej władzy będę się przyglądał jeszcze baczniej niż się przyglądałem tym, którzy właśnie ustępują "
Albo cos takiego ...
"Po tej mojej deklaracji, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jak śpiewała niezapomniana Irena Kwiatkowska w Kabarecie Starszych Panów: - „prysły zmysły” kochających mnie wcześniej pisowców, - i prawie z dnia na dzień moi niegdysiejsi wielbiciele, sympatyczną „Kawiarenkę u Pana Krzysztofa” okrzyknęli „Speluną u Krzycha”, gdzie serwuje się obślizgłe zakąski" 
Dalej tez ciekawie ....ale kto chce niech wejdzie na ten blog "becwala i sobie przeczyta ja zakoncze tylko jednym jego cytatem ... ten cytat jest tak "piekny" ze az ...
Oto on ...
A skąd ta nienawiść? Ano stąd, że ci ślepo i bezkrytycznie miłujący partię Jarosława Kaczyńskiego „oszołomi” przestali mnie kochać między innymi, dlatego, iż obwiniają mnie za to, że moja krytyka PiS-u ściąga na mój blog komentatorów będących sympatykami ugrupowań politycznych innych niż PiS, - co oni uznają za hańbę dla mnie, jako autora blogu.
Piekne ...

Na koniec Panie Korus jak Pan chce kogos cytowac by zablysnac  to prosze to robic rzetelnie a najlepiej to prosze sie wysmarowac margaryna , wtedy bedzie Pan blyszczal.
Dokonczenie zamieszcze w drugim komentarzu ...
 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

10-01-2019 [22:44] - HenrykHenry | Link:

Teraz dokonczenie ...
Jeszcze jedno na koniec ... cytat Pasierbiewicza ... "starałem się być blogerem rzetelnym i uczciwym, w których to komentarzach aż się roi od takich epitetów, jak zdrajca wbijający sztylet w plecy Jarosława Kaczyńskiego, kret, agent Platformy, Judasz piszący za srebrniki państwa Janke…, tych mocniejszych nie wymieniam, bo się wstydzę. " ...
Nie Pasierbiewicz , Janke takim "lajzom" nie placi ... nikt by nie placil Pasierbiewiczowi . Pan sie wysluguje komu innemu , za "frajer" , majac w glowie ze tym wyslugiwaniem zasluzy sobie Pan na przynaleznosc ...
Ale o tym "komu" to Pan tak gorliwie sluzy ... przyjdzie czas jeszcze napisac .

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

11-01-2019 [12:19] - Zygmunt Korus | Link:

Im więcej Pan używa mocnych epitetów, tym bardziej jest Pan bezradny, a mniej merytoryczny.

Teraz kwestia przytoczeń: przeniosłem tylko wątek nas tutaj interesujący, bo padło tam moje nazwisko i temat znikania NB; zaznaczyłem w kwadratowych nawiasach z kropkami rzeczy wyrzucone, bo nie istotne dla tematu tutaj poruszanego, i na końcu podałem odnośnik do "bazy".
Ale jak Pan może mieć pojęcie o zasadach cytowania, gdy Panu nie wstyd posługiwać się tak niechlujnie polszczyzną, że hadko to czytać.
Pan, jak widać, zresztą nie pierwszy raz na tym forum, lubi wejść na czyjeś podwórko, albo lepiej - do mieszkania jak do stodoły i wymachiwać cepem pod adresem sąsiada "zza płota".

Obrazek użytkownika HenrykHenry

11-01-2019 [15:32] - HenrykHenry | Link:

@Korus

" przeniosłem tylko wątek nas tutaj interesujący"  ... rozumiem ze piszac "nas"  Pan tutaj decyduje co jest interesujace . W imieniu czyim ? ,  wszystkich ?! . Panu sie cenzorskie metody przypomnialy ...
Co do "niechlujnej polszczyzny" ... tez pan sobie zbyt wiele obiecuje po swojej osobie by to oceniac ...
Na koniec ... jak ktos otwiera Panie Korus drzwi do swojego mieszkania (tutaj to sa NaszeBlogi)  tak by wszyscy mogli wejsc (zarejestrowany jestem na NB od paru lat) to i prosze sie nie dziwic ze ktos wchodzi.
Prosze nie pisac "my" bo jest tu Pan sam , sam we wlasnej roli i to jest ten sens o czym wczesniej napisalem ... jest Pan Panem "nic"  silacym sie tu na glupio madre uwagi i tyle ... 
Prosze "lizac" dalej ... w goryczy niespelnionych oczekiwan (moze juz Pan wyrwal ten grosz z kieszeni Polakow w ramach odszkodowania za areszt w stanie wojennym) ... jest to "nic" dla Patriotow , Polakow , Elektoratu PiS ... nic ,  takie "nic" z Panem kojarzone.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-01-2019 [18:33] - jazgdyni | Link:

@HenrykHenry

Gdyby się panu zechciało porządnie przeczytać, a potem się nad tym zastanowić, to zauważyłby pan, że przedmiotem krytyki wcale nie jest PIS, czy prezes Kaczyński (którego uważam za jedynego obecnie męża stanu), tylko totalny upadek kultury i moralności spowodowany zerwaniem więzi narodowej tradycji.
Dlatego też w PISie są osoby o dosyć lichym standardzie. I nie ma co się obrażać, bo taka jest cała Polska.

Jeżeli ja jestem trollem, z moją delikatną krytyką, to kimżesz pan jesteś? Ogłupiałym fanatykiem i bezkrytycznym wyznawcą?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

11-01-2019 [20:16] - HenrykHenry | Link:

Nie przypominam sobie zebym nazwal Pana Trollem. Pan na to nie "zasluguje" ... 
Ze wzgledu na moj ograniczony czas , a widze koniecznosc dania Panu odpowiedzi , poczekam do najblizszej okazji ...