Nasze Blogi zepchnięte do narożnika

wraz z autorami i czytelnikami.

Miałem zamiar zrobić z tego tylko komentarz pod wpisem Elig, ale mi się narzekanie i podejrzliwości rozrosły. Cóż, podaję więc zaraz na początku odnośnik do naszej Szanownej/Szacownej blogerki, byście mieli Państwo możliwość oglądu całości dopiero co rozwijającej się dyskusji:
http://naszeblogi.pl/45607-nas...

Drodzy Komentatorzy, Wszyscy Zainteresowani Dobrym Rozwiązaniem!
Ponieważ jestem u Elig na początku, podany jako "zaczyn", chciałbym odnieść się jeszcze do paru kwestii. Np. cwaniacy ze S(r)alonu24 mieli tak ustawiony komputer swego forum, że autor widział się jako pełnoprawny bloger, tekst nawet był na froncie, pięknie usytuowany/wyeksponowany, tylko wg/do Twojego IP (samowglądu). Ale żaden postronny czytelnik nigdy Cię nie zobaczył. Istny matrix.

Wkurwieni, tacy jak ja, gryząc palce z bezsilności, odeszli stamtąd raz na zawsze. Jak słyszę nazwisko Janke, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Tutaj też hibernowałem nagle, bez ostrzeżenia, za Targalskiego, równy rok (za rzekomo antysemicki "Bezduszny koszer", tam za "Trumny otwierać!", napisane zaraz po Smoleńsku), a potem miałem nad zdjęciem lata całe "przypiętą łatkę" sprokurowaną przez tegoż administratora (występował jako vel Darski), żem warchoł, ale popierany przez Sakiewicza (by mnie Tomek trzymał za uzdę). Przetrwałem już niejedno w swoim życiu..., o czym dalej.

Teraz mamy demokrację, nawet krytycznie o filosemitach można napisać; za to widać jakąś inną grę, idącą chyba w kierunku utrącenia niezależnego wypowiadania się. Autorom w miarę samodzielnie myślącym, teraz z innej strony jacyś omnipotentni decydenci chcą się chyba dobrać do tyłka: jestem strasznie wyczulony na wszelkie manipulacje - nazwijcie mnie jak chcecie, ale nie dam się nabrać na przetak, żeby mnie ktoś podrzucił kilka razy do góry, pooglądał wilgoć i plewy, i zadecydował, do którego młyna posłać i zmielić na lepszą lub gorszą mąkę/śrutę.

I jeszcze jedno: w starym, dobrze sprawdzonym systemie rotacyjnym (chwalę Targalskiego jako organizatora, a nie zamordystę-filosemitę i ukąszonego Giedroyciem orędownika Kijowa) najzwyczajniej kulturalny człowiek się zastanawiał, czy dać drugą notkę, gdy pierwsza jeszcze nie zeszła z frontu, a nawet z listy w głębi. Czytelnicy to doceniali, bo kiedy nadużywał takiego nieeleganckiego zachowania poseł Czarnecki (co, jak wszystkim wiadomo, ma parcie na "wszelkie szkło"), to mu natychmiast czytelnicy dali prztyczka w nos poprzez ogromny spadek odnotowań na liczniku. Mądre ludzkie wyczucie taktu okazuje się funkcyjnie samosterowne dla danej grupy społecznej. Ja dotąd za taką miałem naszych Czytelników. I ich się zamierzam trzymać, gdziekolwiek oni się przeniosą, gdy się spostrzegą, że zostali wyrolowani na dudka, tak jak ich ulubieni autorzy. Konkludując: najgorsi są ulepszacze-manipulatorzy. Kłaniam się.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika fritz

24-02-2017 [00:57] - fritz | Link:

Mozliwe, ze te "ulepszenia" zostaly przeprowadzone w "dobrej wierze".

Jezeli tak, to zostana cofniete.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

24-02-2017 [06:20] - zbieracz śmieci | Link:

Sam sobie często zadawałem pytanie po co tu wracasz skoro za wyrażenie opinii niezgodnej z aktualną linąi polityczną na NB a było ich kilka w ciagu ostatnich lat
i wszystkie nie trafione jak Ukraina czy nawoływania do wstępowania do Wolnej Armii Syrii do walki z Asadem.
Pamietam NB z przed wielu lat gdy naprawde toczyły sie tu ciekawe rozmowy i to długo w nocy ale było zbyt dobrze i powoli psiały ,teraz gdy powoli odżywają bo swoje miejsce odnajdują ci co odeszli z salonu i nigdy tam nie wócą to ponownie robi się niezrozumiałe podchody.
Ten stgmat jakim oznaczył Pana Targalski to była naprawde paskudna rzecz ale chyba nie rozumiał ,że to wyraz słabości a nie mocy.z
To ,że zachód zalewa fala cenzury ,poprawność polityczna,wprowadza sie kary więzienia za samo poruszenie tematu który władze uznają za zakazany i powielenie tego na nasz kraj to bedzie dalej bicie piany i nigdy nie wyjdziemy z zaklętego kręgu kłamstwa jakim raczy się nas od 1944 roku.
Oboje Janke to ludzie warszawki od zawsze a to co zrobili to zapłata za wejście na wyższy poziom akceptacji środowiska które steruje warszawką.
Ja dalej myslę ,że NB to Strefa Wolnego Słowa z zakazem wstępu dla kacapów.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-02-2017 [13:05] - rolnik z mazur | Link:

Niestety ma takie samo wrażenie. Ulepszaczom rzeczywistości mówię nie. To jest po prostu g...o ! Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-02-2017 [15:28] - Andrzej W. | Link:

Panie Zygmuncie, ze łzami to mówię, nie ma Pan racji...
Jeśli chodzi o Pana Targalskiego, to bardzo dobry człowiek...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

24-02-2017 [23:32] - Zygmunt Korus | Link:

Panie Andrzeju, mogę Panu te łzy moją świeżą, czystą chusteczką zetrzeć... W dyskusji u Rolnika Z Mazur pada taka uwaga Imć Waszeci, że najlepiej zbanowane teksty sprawdzać na innych portalach, żeby mieć bardziej miarodajne tło. Tak się składa, że ja bloguję na nastu forach na raz, i mój "Bezduszny koszer" poszedł wszędzie bez problemu (np.można datę sprawdzić choćby zaraz na Frondzie), tylko Targalskiemu wydawał się zbyt antysemicki, więc mnie usunął w trybie natychmiastowym, bez ostrzeżenia. Więc niech mi Pan już nie mówi jaki ON jest, bo mam zachowaną korespondencję (b. arogancką) - nie mówiąc o JEGO partyjnej przeszłości (mnie by Pan do PZPR pod lufą karabinu maszynowego nie zaciągnął!). A potem ta manipulacja, gdy o mnie Kapuściński zabiegał, a potem Tomek odblokował - w formie wpisu-szantażu nad zdjęciem, tekstu, którym mnie zastygmatyzował. Mam głęboko w d... takiego "dobrego" człowieka. Swoje wiem.
"Łatkę" znad mojej głowy zdjął mi niedawno nowy Zarządca, i sprawiedliwie muszę przyznać, że pisząc stale bardzo emocjonalnie (bo taki mam temperament) i często "podgrzewając słowa", w pewnym momencie kulturalnie uzgodniliśmy stanowiska - ON miał rację, ja ustąpiłem. Dlatego z obecnym Adminem należy dyskutować bez lęku - inna klasa.
Teraz wyjeżdżam za granicę, ale jak wrócę, to spróbuję napisać osobny tekst, jak ja widziałbym umocowanie blogerów w Strefie Wolnego Słowa.
Kłaniam się.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-02-2017 [03:15] - maks jamnicki | Link:

A.W./Z.K. Zabawny dyskurs, miło poczytać. :)

Obrazek użytkownika Andrzej W.

25-02-2017 [05:36] - Andrzej W. | Link:

Ja nie mam takich doświadczeń. Może dlatego, że piszę tylko na Niezależna.pl. I nie wyjeżdżam za granicę. Nigdy.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

24-02-2017 [20:25] - HenrykHenry | Link:

Napisalem do Pana wczoraj komentarz ... widze jednak ze pod wzgledem cenzury nic tu sie nie zmienilo . Slowa prawdy pala ogniem.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

24-02-2017 [23:36] - Zygmunt Korus | Link:

Wie Pan, tu się ciągle "cukruje i kotłuje" - zobaczymy, co zwycięży...? Ciężko się rozeznać, bo wszystko się odbywa podskórnie. Na razie robię sobie przerwę od "nawalanki" - wypad poza kraj!
Pozdrawiam, powodzenia w komentowaniu, i do usłyszenia!