Naszeblogi.pl, a Niezalezna.pl - niepożądane skutki zmian

Jutro [24.02.2017] miną dwa tygodnie od modernizacji portalu Naszeblogi.pl.  Dziś pod moją wczorajszą notką {TUTAJ} pojawiły się dwa komentarze:

  "23-02-2017 [01:45] - Zygmunt Korus | Link: Droga Elig, ja całkiem obok..
nowy
Droga Elig, ja całkiem obok... Co jest z rotowaniem wpisów wg kolejności poprzez frontową stronę pod newsami na Niezależnej? Sądząc po liczniku zdaje się, że trzeba będzie się z tego forum zabierać (mam spadek z 6000 do 400). Komuś bardzo na tym zależy, żeby nie można było wejść do tej samej rzeki, która płynęła wartkim nurtem i była czysta (więc upuścił do normalnej wody pitnej trochę szamba)... Teraz każdego, na to mi wygląda,  Admin może wrzucić wg własnego widzi mi się, do studni. Tak mnie ongiś po paru tekstach o Smoleńsku zamrożono na S(r)alonie24 - pod zakładką "niby jest, ale zniknięty". A tutaj o co poszło? Komu i za co na razie przygrażają?
Ukłony

 23-02-2017 [13:37] - eska | Link: Przestało lecieć po kolei, a
nowy
Przestało lecieć po kolei, a ludzie nie wiedzą, więc czytają tylko polecone.
Zapraszam TUTAJ(link is external), dopiero zaczynamy, ale nikt nie steruje "odgórnie" i można moderować dyskusje samemu.".

  Ja również zauważyłam kilkakrotny spadek ilości odsłon poszczególnych notek.  Dziesięć notek, jakie napisałam od 10 lutego ma w tej chwili w sumie 5574 odsłon.  Gdy jednak popatrzymy na liczbę odsłon całego mojego bloga, to okaże się, iż 10 lutego bylo ich 6043511, a dzisiaj 6087839.  Przybyło więc 44328 odsłon.  Te dane są ze sobą sprzeczne.  Sugerują one, że prawie siedem razy wiecej Czytelników zagląda do moich starych notek niż do nowszych.  Jeśli przejrzeć rubrykę "moje wpisy" - okazuje się to nieprawdą.  Wniosek może być tylko jeden: licznik odslon błoga podaje zawyżone dane, a licznik odsłon poszczególnych notek - zaniża je.  Oba są niewiarygodne.

  Jeśli chodzi o notki z Naszeblogi.pl anonsowane na Niezalezna.pl, to Korus ma rację.  Sądzę, że ktoś z adminów doszedł do wniosku, że Niezalezna.pl ma zastąpić tzw. "stronę główną" [znaną z innych portali] i powinny się tam znaleźć wpisy, które się komuś z administracji szczególnie spodobały.  W efekcie utracono największą zaletę Naszych Blogów, jaką było równe traktowanie wszystkich notek.  Przedtem ukazywały się one na Niezalezna.pl w porządku chronologicznym, przez co Czytelnicy Niezalezna.pl mieli zawsze aktualną informację o tym, co dzieje się w portalu Naszeblogi.pl.  Teraz są tego pozbawieni.  Co więcej, ta "strona główna" jest wyjatkowo niechlujnie prowadzona.  Wpisy przebywają na niej przez 3-4 dni, a fakt ten jest maskowany codzienną zmianą daty.

  Sprawia to wrażenie, że w Naszych blogach panuje chaos - zniechęcający do odwiedzania tego portalu.  Nie wiem, czy jest to skutkiem jakiegos spisku [jak sugeruje Korus], czy też nie, ale warto zwrócić uwagę, iż w styczniu 2017 "zmodernizowano" Salon24, a w lutym 2017 - Naszeblogi.pl.  W obu przypadkach dokonano posunięć utrudniających blogerom propagowanie swych notek i/lub dyskusję nad nimi.  Te dwa portale miały największy zasięg w prawicowej blogosferze.

  
.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

23-02-2017 [18:18] - eska | Link:

Jeśli faktycznie zmieniono sposób wchodzenia na SG, czyli Niezależną - i nic nam nie powiedziano, to jest to naruszenie regulaminu, czyli ten sam numer co na S24. Chyba, że im coś nawaliło w czasie zmiany, ale też by mogli uprzedzić. Nie podoba mi się to wcale.......

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

02-04-2019 [10:51] - zbieracz śmieci | Link:

Esko Droga ,na NB umieszczono informacje o Twoim odejściu w niebiosa ,sam napisałem kilka ciepłych słów pożegnania a tu masz babo placek i nie wiem czy jest juz bezpośrednia komunikacja z niebiosami czy .... no właśnie co !? Jeśli przedwczesna informacja to bedziesz żyła do znudzenia !

Obrazek użytkownika Stary Bloger

23-02-2017 [18:29] - Stary Bloger | Link:

One te różne stronki, blożki, salony i inne nie mają żadnego zasięgu. Nikt ich nie zna. Gdyby wziac zeszyt i ruszyć w Polskę to z miesiąc by trzeba intensywnie i szybko pytać aby natrafić na kogoś kto cokolwiek zna. Taka jest prawda. W dodatku jest to wynik usilnego "działania' tych co to robią.

Obrazek użytkownika elig

23-02-2017 [18:33] - elig | Link:

  Łatwo się o tym przekonać - wystarczy wejść na Niezalezna.pl, a potem na stronę główną Naszeblogi.pl i porównać zawartość.  Jeśli zajrzymy na Niezalezna.pl przez kilka dni pod rząd, to zobaczymy te machlojki ze zmianą daty.

Obrazek użytkownika eska

23-02-2017 [19:38] - eska | Link:

Sprawdziłam, notki nie wchodzą na Niezależną po kolei, tylko są dobierane przez admina wg gustu, czyli mamy SG.
PKT 14 ZASAD > "Wybrane teksty z Naszych Blogów są importowane na portal Niezależna.pl.". A że było inaczej? No i się zbyło..... "dobra zmiana"...
Szkoda tylko, że nikt nikogo po drodze o tym nie poinformował, Coryllus ma rację pisząc, że "nasi" chcą zarżnąć najbardziej popularnych blogerów.
Ciekawe tylko, kto im następne wybory będzie robił????

Obrazek użytkownika fritz

23-02-2017 [19:51] - fritz | Link:

To byloby fatalne dla czytelnika. 

Mam nadzieje, ze odejda od tego.
Po prostu nie wiadomo co blogersi napisali.
I czy wogole pisali.
Extremalnie zniechecajace.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-02-2017 [19:39] - Imć Waszeć | Link:

Liczba odsłon jest liczona przez zliczanie kliknięć w link na stronie Niezależnej, głównej lub w ostatnich komentarzach. Wygląda na to, że nie ma tam żadnych ograniczeń prócz tego, że odsłonięcie strony bez kliknięcia nie dodaje punktu. Wniosek z tego, że każdy może sobie sam naklikać wejść ile chce. Sprawa listy na stronie Niezależnej jest bardziej skomplikowana. Wygląda to jak jakiś niepełnosprawny algorytm PageRank. Trudno tak na oko powiedzieć, co jest kryterium zamieszczania tam linków do blogów. Są strony stare, często odwiedzane, zupełnie nowe, albo z dużą liczbą komentarzy. Jedno jest pewne - data każdego rekomendowanego wpisu jest ta sama dla wszystkich. To data aktualnej rekomendacji.

Obrazek użytkownika eska

23-02-2017 [23:55] - eska | Link:

No i tylko popatrz - ruszyło po staremu !! Hurra!!
Jesteś genialna, droga Elig!

Obrazek użytkownika elig

24-02-2017 [01:13] - elig | Link:

 Rzeczywiście.  Mam nadzieję, że tak będzie na stałe.  Trzeba tego przypilnować.  Gdyby jeszcze udało się naprawić liczniki odsłon....

Obrazek użytkownika elig

24-02-2017 [07:48] - elig | Link:

  Dziś rano notki nadal ukazują się na Niezalezna.pl w porządku chronologicznym.  To bardzo dobrze, iż admini są otwarci na logiczne argumenty ze strony blogerów i potrafią się wycofać z błędnej decyzji.

Obrazek użytkownika admin

24-02-2017 [11:45] - admin | Link:

Elig i inni - przestańcie snuć teorie spiskowe. To był zwykły błąd. Tym bardziej nie powinien dziwić, że stało się to podczas technicznej a nie politycznej ;) modernizacji. Następnym razem proszę o informację na maila bo notki blogowe to nie jest najlepsze miejsce do tego typu zgłoszeń. To po pierwsze.

Po drugie - Niezależna jest nomen omen niezależnym od NaszychBlogów portalem z własną redakcją i ich wyłączna sprawa czy będą sobie brać wszystkie czy wybrane notki i jak będą ustalać datę publikacji. W regulaminie jest punkt, że notki brane są na Niezależną, żeby blogerzy wiedzieli co się może dziać z publikowaną przez nich treścią. W żadnym jednak razie nie oznacza to automatycznego publikowania na Niezależnej wszystkich notek wszystkich blogerów! Chwilowo tak jest, co jednak nie znaczy, że się to nie zmieni.

PS. Niezależna nie jest "SG" NaszychBlogów. Znaj proporcje mocium Elig! Nawet w snuciu teorii spiskowych

Obrazek użytkownika Domasuł

24-02-2017 [14:32] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

No ale przecież teorie spiskowe to jest to co blogerzy lubia najbardziej. Z czym oni by zostali, gdyby im to zabrać? :)

Obrazek użytkownika admin

24-02-2017 [15:35] - admin | Link:

Fakt. Ale piszą kolejne notki, które ludzi spoza NB w ogóle nie interesują. Ba, będą w ogóle niezrozumiałe. Nawet Admin musi się domyślać o co tak naprawdę chodzi. A później się będą dziwić, że skoro zajmują się głównie sami sobą, to na Niezależną nie będą wchodzić wszystkie wpisy.. 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

24-02-2017 [08:22] - Zygmunt Korus | Link:

Mój wpis pełen podejrzliwości
http://naszeblogi.pl/45613-nas...
stracił, jak widać, chyba (?) sens, skoro nasza normalność wróciła - tylko ja nie jestem pewny, czy przypadkiem jakiś Wielki Onan nie próbował nas testować...? Możliwość korespondencji wewnętrznej jednak skasowno, dlatego podałem oficjalnie na blogu moje dane kontaktowe...

Obrazek użytkownika admin

24-02-2017 [11:58] - admin | Link:

PW jest niedostępna z przyczyn technicznych a nie została "skasowana". Uprzedzałem o tym jeszcze przed modernizacją. Proszę więc nie robić problemu z rzeczy oczywistych bo do komunikacji służy przede wszystkim poczta e-mail. Wygodniej, bezpieczniej itd. Co nie znaczy, ze PW nie wróci na NB - ale nie mogę niczego obiecać.

PS. Co do "testowania" itd., to zauważę, że ma Pan bloga na NaszychBlogach a nie na Niezależnej.pl. Jeśli ktoś chce być na stałe na Niezależnej może zatrudnić się w redakcji.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

24-02-2017 [13:48] - Zygmunt Korus | Link:

Dziękuję za wyjaśnienia... Z tym tylko, że Strefa Wolnego Słowa, której ja byłem współzałożycielem, była budowana od "Gazety Polskiej" poprzez kluby, potem niezależną.pl i forum blogerskie. Na każdym etapie akuszerowałem. Dlatego dla Pana są to kwestie rozdzielne, a dla mnie nie. Rotowanie na froncie jest OK, a jak go nie było, to zabrałem głos. Jest przywrócone - to od tej chwili milczę. Może tak być? A pracy proszę mi nie szukać, bo w odwecie, to ja miałbym dla Pana bardzo intratną propozycję - żeby Pan zatrudnił się jako dyplomata... Fajnie płacą, proszę się zaproponować. Naprawdę Pana polecam. Kierunek (placówkę) sam Pan może sobie wybrać...

Obrazek użytkownika admin

24-02-2017 [15:43] - admin | Link:

Czegoś Pan nie zrozumiał. Nasze Blogi i Niezależna to ROZŁĄCZNE portale. Niezależna ma prawo stosować własną politykę redakcyjną i jeśli ktoś uważa, że chce być tam, bo na Naszych Blogach już się nie mieści, to naprawdę warto porozmawiać z naczelnym Niezaleznej. Ja nie mam nic do tego, jakie blogi oni sobie będą brać do siebie. Tyle. 

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-02-2017 [15:37] - Andrzej W. | Link:

PW jest w ogóle niepotrzebna. Ale to moje zdanie.

Obrazek użytkownika Domasuł

24-02-2017 [15:56] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tez nie jestem przekonany co do wartości PW. Prawie nigdy z tego nie korzystałem. Blogi sa od tego żeby komentować a nie prowadzic korespondencje.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-02-2017 [03:33] - maks jamnicki | Link:

Hm, dzięki PW poznałem osobiście, z pożytkiem dla siebie, dwie patriotycznie patrzące na życie  osoby w swoim mieście, których maili przecież nie miałem. Z jedną osobą utrzymuję sporadyczny osobiście a  prawie codziennie telefoniczny kontakt. Tak, że bywa... różnie. Ale oczywiście, nie znam się,  pewno i PW ma swoje jakieś minusy a i nie wiadomo, czy opłaca się ją utrzymywać jeśli nieczęsto ogólnie używana. Jeśli jej utrzymywanie nie kosztuje jakiegoś specjalnego  zachodu, nie znam tego tematu, to co szkodzi by istniała?  Pozdrawiam :)

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-02-2017 [03:39] - maks jamnicki | Link:

A... i z Panem też kiedyś przez pocztę pisaliśmy, może epizodycznie, ale dzięki temu lepiej Pana zrozumiałem. Nie wszystko da się wyłuszczyć, poruszyć  na forum.  Pozdrawiam :) Czasami PW się przydaje, acz oczywiście nie wiadomo, czy skórka warta wyprawki. Bo ktoś się tym musi "w centrali" opiekować.

Obrazek użytkownika Andrzej W.

24-02-2017 [15:36] - Andrzej W. | Link:

Niestety, Pani też nie ma racji...

Obrazek użytkownika Dorota M

02-04-2019 [09:56] - Dorota M | Link:

 Od lutego nie mogę sie dostać bezpośrednio na nasze blogi pl. Muszę sięgać do poszczególnych Blogerów. Jeżeli jest jakiś inny sposób, to prosze mi podać.

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-04-2019 [11:56] - Pani Anna | Link:

Też miałam taki problem, dodatkowo nie mogłam się zalogować. Pomogła zmiana przeglądarki, prosze spóbować przez Operę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-04-2019 [12:23] - Imć Waszeć | Link:

Może to Panią powstrzyma przed oskarżaniem Admina o niecnotę:
1. "Mozilla Firefox and Microsoft Edge Hacked on Second Day of Pwn2Own": https://www.bleepingcomputer.c...
2. "Safari, Virtualbox, VMware Get Hacked During First Day of Pwn2Own 2019":  https://www.bleepingcomputer.c...

Dzięki takim dziurom, cyberarmie wszechświata kradną konta milionami, a tu krzyk, że dzielny Admin zareagował szybko, żeby ktoś nie ukradł stu.

"Toyota Security Breach Exposes Personal Info of 3.1 Million Clients": https://www.bleepingcomputer.c...

Obrazek użytkownika Dorota M

02-04-2019 [14:52] - Dorota M | Link:

Dziękuję. Pozdrawiam