Reżimowe media podniecone. Znów… owsiakowe newsy o cipciach

   Dziś w głównych mediach rosyjskich (rosyjsko- i polskojęzycznych) przeczytać można o wywózkach, wielogodzinnych przesłuchaniach, wyrokach, deportacjach… O kim że to konkretnie?
 
   Kiedy na kijowskim Majdanie służby Janukowycza zapewne przy wsparciu służb Putina przeprowadzały „akcję antyterrorystyczną”, w centrum Soczi oraz w rosyjskich mediach (rosyjsko- i polskojęzycznych) pojawiły się ONE. Pussy Riot, czyli Zbuntowane Cipcie albo Cipciowe Buntowniczki czy jak kto woli.
   Jakoś tak od razu skojarzyło mi się z końcówką komuny i postacią szlachetnego, spontanicznego, zbuntowanego niczym zbuntowana cipcia i niczym Zbuntowane Cipcie nagłaśnianego wówczas przez media … ówczesnego buntownika, niejakiego Owsiaka.
   A dziś, akurat przed wyborami na Ukrainie, w tychże samych mediach rosyjskich (rosyjsko- i polskojęzycznych) kolejne newsy z tej samej kategorii. Czyli znów… newsy typu owsiakowe newsy o cipciach (tak pozwalam sobie nazywać te kategorię informacji).
   Jak można się dowiedzieć, osobnik o ksywach Holokausto i Nergal, nieco wyrośnięty pubertalny kontestator, znany przede wszystkim jako miłośnik mhhhrocznego kiczu, niezbyt udanie nawiązującego w zamierzeniu do heavymetalowej klasyki lat osiemdziesiątych, twórca tekstów na poziomie „Tysiąc lat, tysiąc pier…nych lat”, został… zatrzymany w Rosji.
   Онеты i inne выб-газеты cytują dramatyczny, mrożący krew w żyłach internetowy wpis zatrzymanego, który wywieziony siłą z klubu czeka na wielogodzinne przesłuchanie:
   Kiedy powiedziałem, ze nie ruszymy sie z klubu bez obecności kogos z polskiej ambasady zagrozili ze wywiozą nas siła. Zabrali nas busem w towarzystwie ok 10 funkcjonariuszy do gmachu FMS (federal migration service). Próbowaliśmy sie dodzwonić do polskiej ambasady w Ekaterinburgu ale nikt nie odbiera. Teraz czeka nas pewnie wielogodzinne przesłuchanie. Koncert sie na pewno nie odbędzie. – bohatersko rzucił na Facebook znajdujący się w rękach siepaczy Nergal-Holokausto.
 
   Główne gazety, telewizje i portale na bieżąco z zapartym tchem śledzą najważniejsze wydarzenia za wschodnią granicą.
 
   I news z ostatniej chwili:
ZAPADŁ WYROK! – napisano właśnie na dzienniku.pl.
   Z najświeższych informacji wynika, że bohater, który zdążył zagrać w Rosji jedynie osiem koncertów (tak nazywają się podobno tego rodzaju występy), będzie… deportowany do Polski z powodu braku wizy zezwalającej na wykonywanie pracy.
* * *
   I na deser z jutuba: Tak jakoś przypomniał mi się taki Kawałek z Big Cyca.
Kontestacja, kontestacja, to jest dobre na wakacjach…

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Magdalena

22-05-2014 [16:40] - Magdalena | Link:

Wypieprzyli gnoja na zbity pysk za teksty. Sprawę załatwiła organizacja Wola Boża ;)

Obrazek użytkownika takijeden

22-05-2014 [18:57] - takijeden | Link:

Prosze pamietac ze w rosji sa tylko dwa rodzaje demonstracji...

takie gdzie demonstrantow sie paluje albo do nich strzela ...
i takie ktore spontanicznie ,pozytecznie i bez problemow sa zawsze na zawolanie tam gdzie zechce ..... no wlasnie sowiecka "Wola Boza"
... a i negralowi "Wola Boza" dopomogla miec dostep do internetu aby mogl na zywo dokonywac wpisu na Facebooku ...prosto z celi.