Antypolskie marsze w Budapeszcie! Roszczenia Węgier wobec RP

  

Demonstracja w Budapeszcie 7 czerwca br. domagająca się cofnięcia ustaleń traktatów z Trianon przyznających Polsce części Orawy i Spisza. Demonstranci, żądając przyłączenia tych ziem do Węgier,  niosą banery z napisami „Cofnąć Trianon” i „Orawa (Árva)”. (psc z sieci)

   W ostatnich dniach przetoczyła się przez Węgry seria burzliwych antypolskich demonstracji pod hasłem „Nem, nem, soha! (Nie, nie, nigdy!). Jak wynika z haseł wznoszonych przez nacjonalistów maszerujących z pochodniami ulicami węgierskich miast, dalsze pozostawanie w rękach polskich Jabłonki, Niedzicy, Łapsz (i innych miejscowości Spisza i Orawy leżących obecnie w województwie małopolskim) to dla Węgier narodowa tragedia, krzywda i zbrodnia. Domagają się cofnięcia traktatu z Trianon a tym samym przesunięcia granicy Węgier w pobliże Nowego Targu. Tego samego chcą węgierscy europosłowie w Parlamencie Europejskim.

   Węgrzy mają już mapy, na których wprowadzili własne nazwy polskich miejscowości. Jak powinna zdaniem demonstrujących Węgrów wyglądać granica, łatwo prześledzić na owych mapach.


.
   Spójrzmy na węgierską mapę okolic Jabłonki i południowych podnóży Babiej Góry. To dla Madziarów nie żadna Orawa, to węgierski komitat Árva. Zdaniem Węgrów Polska kończyć powinna się w Sidzinie i Spytkowicach. Ale już Podsarnie (dla Węgrów to nie żadne Podsarnie, tylko Szárnya), Zubrzyca Górna (którą na swoich mapach oznaczają jako Felsőzubrica) czy Chyżne (dla wojowniczych Madziarów to Chizsne) należą się Węgrom.
   Zdradzieccy madziarscy imperialiści nie tylko madziaryzują nazwy (które brzmią w ichnim madziarskim narzeczu bardziej egzotycznie niż w suahili!), ale celowo znieważają polską ortografię.  Z uporem maniaka zamiast Babia Góra piszą Babia-Gura! (czyżby Komorowski był węgierskim agentem?)


.
   A to madziarska mapa terenów na wschód od Nowego Targu, gdzie według Węgrów przebiegać powinny granice komitatu Szepes. Po anulowaniu traktatów z Trianon Nowy Targ będzie leżał jeszcze w Polsce, ale już Nowa Biała (dla węgierskich rewizjonistów to Újbéla) i Frydman (Frigyesvágása) znajdą się na Węgrzech. Tak samo Rzepiska (dla potomków Attyli to Répásfalu) Łapsze Niżne (Alsólápos) czy Łapsze Wyżne (Felsőlápos) i Łapszanka (którą nazywają Kislápos). Nie mówiąc już o Niedzicy (to dla nich Nedec) razem z zamkiem  (Nedecvar). Białka Tatrzańska jeszcze w Polsce, ale już Czarna Góra (Feketebérc) na Węgrzech.
   Obydwa komitaty Szepes i Árva mają wejść (wraz z całą obecną Słowacją) w skład większej prowincji Felvidék (Górne Węgry).

Poniżej z youtube:
1.    Hymn Felvidék (Górnych Węgier), który po anulowaniu traktatu z Trianon i przyłączeniu Orawy i Spisza do Wielkich Węgier będą zapewne musiały codziennie rano śpiewać dzieci w szkołach w Jabłonce i Niedzicy.
2.    Anulowania traktatów z Trianon oraz odebrania Polsce części terytoriów domaga się w Brukseli 8 czerwca b.r. węgierska europarlamentarzystka Krisztina Morvai.

*  *  *
   No i co sądzą Państwo o powyższym materiale i jego związku z rzeczywistością? Że krzywdzące dla Bratanków? Że wyrwane z kontekstu?
   Toć to same twarde dowody. Fakty, zdjęcia, mapy, filmy! Zero fotomontażu! Węgierscy nacjonaliści faktycznie nieśli banery z napisami Orawa i Spisz, a węgierska europosłanka jak najbardziej serio mówiła w Brukseli o węgierskiej krzywdzie wyrządzonej przez traktat z Trianon. A jednak opowiadanie o podjęciu antypolskich działań ze strony Węgrów jest oczywistym nonsensem. Czyżby z kilku informacji prawdziwych dało się złożyć informację kłamliwą?
   Zwracam uwagę, że przedstawiony materiał jest „prawdziwy" tak samo, jak choćby publikacje, według których największym obecnie zagrożeniem dla Polski jest „banderowska Ukraina". Autorzy tego rodzaju wrzutek na potwierdzenie swoich tez także przedstawiają „twarde dowody”. Też publikują mapy, zdjęcia i filmy! Bodaj najbardziej jaskrawy przykład sprzed paru miesięcy to rewelacja Kresów.pl pod tytułem „Ambasada Ukrainy w USA wysuwa roszczenia terytorialne wobec Polski" z koronnym argumentem w postaci mapy sprzed wieku (pisałem o tym tutaj).
   Sklecając ewidentne brednie o szykującym się węgierskim najeździe na Małopolskę, oparłem się na dokładnie tym samym schemacie (zamieszczone fragmenty węgierskich map Spisza i Orawy tak, jak w przypadku wspomnianego materiału, też akurat pochodzą sprzed wieku).
   Zastanawiam się, ile osób, czytając tego rodzaju przekazy, jest skłonnych wierzyć w ten sposób sklecane wrzutki...

   A tak właśnie robi się propagandę. Czy trzeba dodawać jeszcze jakieś objaśnienia dla niekumatych?

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika twardek

12-06-2015 [12:05] - twardek | Link:

Jestem trochę w sprawie niekumaty i stąd pytanie: te "sporne" tereny miałyby być ich terytorium "zamorskim", czy przy okazji zabierają też odpowiedni korytarz Słowacji?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

12-06-2015 [12:40] - Chatar Leon | Link:

Słowacja? Jaka Słowacja?
Chodzi może o Felvidék?

Obrazek użytkownika hebanowy

12-06-2015 [13:20] - hebanowy | Link:

O Słowacje też sie dopominają . Garstka oszołomów podpuszczana i zasilana przez Kreml . Na szczescie Węgrzy tak jak Polacy nie ulegają kilku oszołomom . No i z tym "w ostatnich dniach przelewa się przez Węgry seria burzliwych ... " bym nie przesadzał , oni zawsze byli i są nadal ale mają taką siłę jak "Zmiana" czy jak ona się tam nazywa .
Przy spotkaniu na żywo szybko odwracają i znikają za rogiem , całkiem jak polscy "skinheadzi" w latach 90 pod Spodkiem ;)

Obrazek użytkownika Józef Darski

12-06-2015 [16:03] - Józef Darski | Link:

Jak to Polacz nie ulegają? A największe niebezpieczeństwo dla Polski to przecież banderowcy walczący z Rosją, a największe szczęście to Ukraina rosyjska.

To banderowcy od 400 lat chcą podbić Polskę - już tu jakiś kretyn to napisał. Nie wszystko jest dziełem agentury, idiotów jest więcej, bo Ukraińcy są straszni i dybią i tylko NKWD NAS WYZWOLI.

Obrazek użytkownika twardek

12-06-2015 [21:21] - twardek | Link:

Zazdroszczę Panu – z taką łatwością dekomponuje Pan rzeczywistość do dwu kategorii - na to, co czarne i to, co białe. U mnie wszystko jakoś tak w odcieniach szarości, a białego i czarnego nie mogę uświadczyć.

Obrazek użytkownika manko1492

12-06-2015 [22:40] - manko1492 | Link:

oun/upa bandery i szuchewycza = ludobójcy, którzy zamordowali prawie 200 tysięcy Polaków ( w tym członków mojej rodziny) ze zwierzęcym okrucieństwem.

Obrazek użytkownika Józef Darski

13-06-2015 [00:12] - Józef Darski | Link:

Rozumiem, że Niemcy i Rosjanie/Sowieci nie zamordowali nikogo z Pana rodziny. Polaków Niemcy i Rosjanie/Sowieci też nie mordowali, a więc precz z Ukraińcami.

Obrazek użytkownika twardek

12-06-2015 [21:06] - twardek | Link:

Miałem na myśli to, że nie graniczymy z Węgrami, więc jak sobie wyobrażają zarządzanie tą "ojcowizną" z terenu Polski ?
---
Sądzę, że sprawa ma drugie dno, na którym ktoś zaczyna zagrzebywać miny dla otwarcia nowego rozdziału współpracy polsko-węgierskiej w łonie UE-biurwy. Zpobiegliwość godna podziwu.

Obrazek użytkownika Deidara

12-06-2015 [13:13] - Deidara | Link:

Fakt, wesoło to i może, ale z drugiej strony, proszę wskazać na sąsiadujące z Węgrami państwo, wobec którego Węgrzy nie mają jakichś pretensji terytorialnych albo ludnościowych...

Obrazek użytkownika mada

12-06-2015 [13:25] - mada | Link:

Przez chwilę myślałem, że Bratanki powariowali.

Obrazek użytkownika dag.

12-06-2015 [14:23] - dag. | Link:

No to czekamy na Was Bratanki,nie będzie szklanki.

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

13-06-2015 [06:23] - Homofob i Rasista | Link:

Swirow nie brakuje, na Wegrzech tez.... I po cholere to rozdmuchiwac?
U nas tez sa tacy co chcieliby Polski od Laby po Dniepr i od Rostoku po Odesse...
No i co z tego...?

Obrazek użytkownika DRaj

13-06-2015 [19:04] - DRaj | Link:

Niech się Pan puknie w głowę. Zajęcie w całości ziem korony Św. Stefana jest niemożliwe i o tym doskonale Węgrzy wiedzą. Zajęcie polskiej Orawy jest niewykonalne. Natomiast warto rozważyć poparcie dla węgierskich dążeń do odzyskania ziem etnicznie wegierskich na których ęgrzy dominują lub stanowią większość w tym pogranicznego pasa ze Słowacją (30-50 km na północ od obecnej granicy Węgier ze Słowacją, z Koszycami (Kassa), Rożnawą, Rimawska Sobotą do linii granicznej z okresu Ii wojny światowej). Słowacja to zbyt kryptopolicyjne państwo tresujące swoich jak i obcych obywateli np. na drogach, nakładające na nich drakońsko wysokie mandaty. Państwo które nieroztropnie wprowadziło EURO, pogarszając znacznie stan swojej i tak kulającej gospodarki. Wartom skorzystać z osłabienia Ukrainy i wcielić do Węgier część Zakarpacia (okręg Bereg). podobnie z serbska Szabadką czy z północną częścią Siedmiogrodu. PS. Właśnie wróciłęm z niezwykle przyjaznego nam Egeru.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-06-2015 [18:46] - Chatar Leon | Link:

Wydawało mi się, że objaśnienia dla niekumatych (poza tym, co napisałem pod tekstem, trzykrotnie podkreślając, że główny przekaz jest WYMYŚLONĄ BREDNIĄ)są chyba zbędne...
A jednak...