News, który powinien znaleźć się na Niezależnej.pl

   Informacja, która warta była podania, składa się z dwóch części.
   * Wczoraj (27.04) w godzinach wieczornych przeszła przez Lwów Parada wyszywanek w przeddzień 71 rocznicy powstania ukraińskiej dywizji SS-Galizien. Wzięło w nim udział według różnych źródeł, ok. 200 lub 500 osób. To pierwsza część informacji.
   * Ważna jest także część druga. Moim zdaniem nawet poniekąd ważniejsza. I wiele znacząca. Otóż, krewni lwowian, którzy zginęli na Majdanie, zabronili uczestnikom wspomnianego marszu wykorzystywania symboliki Niebiańskiej Sotni (jak określa się osoby poległe na Majdanie w Kijowie).
   Jak czytamy w mediach ukraińskich, m.in na zaxid.net i espreso.tv, zgodnie z pomysłem inicjatorów marszu kolumnę otwierać miał wielki baner z wyobrażeniem stylizowanej Niebiańskiej Sotni.
   Zabraniamy wam wykorzystywania tego baneru - poinformowała organizatorów marszu siostra Bohdana Solczanyka, wykładowcy Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego, który zginął na Majdanie. - Niebiańska Sotnia nie ma nic wspólnego z SS Hałyczyna. Przeciw wykorzystywaniu wizerunku zaprotestował również jego autor, znany muzyk i malarz Jurij Żurawel, uznając marsz za prowokacyjną akcję sprzyjającą rozbijaniu jedności kraju (jak zresztą odnotowują cytowane media, porządkowych miało być więcej niż uczestników marszu, którzy demonstrowali bez owego baneru).
                                                                                    *   *   *
  Czego można było na ten temat dowiedzieć się z mediów w Polsce? Np. portal Kresy.pl podał jedynie pierwszą część informacji. O marszu ku czci SS-Galizien (o oburzeniu ze strony rodzin osób poległych na Majdanie nie wspomniano). Nie trzeba chyba dodawać, że informacja na kresach.pl, (ozdobiona stosownym plakatem z portretem Hitlera), jest informacją niepełną. Sądząc po ostatnich dziwacznych działaniach portalu (pisałem o tym tu i tu a także tu), można było się tego po Kresach.pl spodziewać.
  Zastanawia mnie jednak co innego. Niezależna.pl nie podała na ten temat nic. Dlaczego?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tagore

28-04-2014 [18:36] - tagore | Link:

Niezależna nie podała bo wyraźnie nie pasuje to
do obrazu "Swobody" kreowanego do niedawna w
Polsce i zapewne nie pisze tu osoba śledząca
strony i telewizje w języku ukraińskim i rosyjskim
na bieżąco.

tagore