Zaproszenie z Urzędu Miasta czyli Monty Python w krakówku

   Niczego nie zmyśliłem. Niczego niczym nie ubarwiam. Podaję czyste fakty:
   Otrzymałem dziś (24 kwietnia)
przed paroma godzinami pocztą elektroniczną (podobnie jak inni przedstawiciele dwudziestu trzech stowarzyszeń społecznych), korespondencję z Urzędu Miasta Krakowa.
   Korespondencja zawiera zaproszenie do wzięcia udziału w konferencji w Urzędzie Miasta Krakowa, która ma odbyć się jutro (25 kwietnia).
   Informacja odsyła do strony zawierającej szczegóły i formularz zgłoszeniowy. Czytamy tam, że termin przyjmowania zgłoszeń udziału w konferencji upłynął... wczoraj (23 kwietnia).
   Tytuł konferencji brzmi Komisje Dialogu Obywatelskiego - iluzja partycypacji czy realna współpraca?

                                                                                   *  *  *
   Na temat tego, jak wyglądają w krakówku tzw. samorządność, dialog obywatelski oraz konsultacje społeczne, pisałem nie raz. Zastanawiałem się też, który absurd bardziej absurdalny: Olimpijski cyrk pod nazwą 'Komitet Konkursowy Kraków 2022'? Uchwały autorstwa plaformersko-majchrowskich zarządów dzielnic, na mocy których ich członkowie przyznali sami sobie okolicznościowe medale za zasługi? Drożejąca z roku na rok spalarnia śmieci, budowana na terenach zagrożonych zalaniem podczas powodzi? A może Okrągły Stół Mieszkaniowy, cykl spotkań organizacji pozarządowych z lokalnymi władzami, na które owe władze po prostu nie przychodziły? Dziś, jak widać, kolejny kwiatek.

YouTube: