Majchrowski, Miller i Platforma boją się Krakowian?

Władze miejskie i wojewódzkie w Krakowie zaliczają blamaż za blamażem, kompromitując się w oczach stowarzyszeń społecznych. Na zaplanowane w ramach Okrągłego Stołu Mieszkaniowego ponad dwadzieścia spotkań władz miejskich i wojewódzkich z organizacjami społecznymi, Wojewoda Miller nie zjawił się ani razu.

 

10 marca odbyło się w Urzędzie Miasta Krakowa ostatnie z zaplanowanych spotkań w ramach konsultacji społecznych zwanych krakowskim Okrągłym Stołem Mieszkaniowym. Ku oburzeniu Krakowian działających w stowarzyszeniach zajmujących się problemami mieszkalnictwa, na spotkaniu nie zjawili się ani Prezydent Majchrowski ani Wojewoda Miller. Nie jest to bynajmniej dla Krakowian zaskoczenie.

Celem Okrągłego Stołu powołanego uchwałą Rady Miasta jeszcze 6 lipca 2011 r., miało być rozwiązywanie problemów mieszkaniowych w Krakowie a w szczególności zaopiniowanie głosowanych przez Radę Miasta uchwał dotyczących polityki mieszkaniowej. Według zaplanowanego cyklu debat Krakowianie mieli spotkać się m.in. z władzami wojewódzkimi oraz z reprezentantami Rady Miasta Krakowa. Niestety, z uwagi na permanentną nieobecność głównych reprezentantów władz rzeczywisty dialog społeczny okazał się niemożliwy.

Przedstawiciele organizacji społecznych kilkakrotnie przygotowali się do rozmów z Wojewodą Małopolskim Jerzym Millerem, zamierzając podjąć w ramach debat zagadnienia związane z programami rządowymi dotyczącymi mieszkalnictwa. Tymczasem na żadne ze spotkań nie przybył ani sam wojewoda, ani żaden przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego.

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider (Platforma Obywatelska), będący zresztą według przyjętego regulaminu obrad głównym reprezentantem władz miasta w zaplanowanych konsultacjach, zjawiał się okazjonalnie, sprawiając w oczach przedstawicieli strony społecznej wrażenie osoby niekompetentnej, nie umiejąc odpowiedzieć na najprostsze pytania. Podobnie zachowywali się przedstawiciele rządzącego faktycznie w mieście PO.

Przedstawicieli organizacji społecznych najbardziej rozbawił krakowski prezydent Jacek Majchrowski, również permanentnie unikający dialogu społecznego. Jak twierdzą, podczas jednej z debat prezydent dosłownie uciekł przed mieszkańcami chcącymi go zaprosić na spotkanie.

Uczestnicy Okrągłego Stołu reprezentujący organizacje społeczne zwracają uwagę, że wbrew przyjętemu programowi konsultacji, Rada Miasta w ogóle nie zajęła się przekazanymi jej przez stronę społeczną wnioskami, dotyczącymi głosowanych przez Radę uchwał, dotyczących mieszkalnictwa. Jedynie niewielka część postulatów społecznych została przyjęta przez Urząd Miasta. Główne problemy pozostają nierozwiązane. Jednym z nich, często poruszanym przez organizacje społeczne, jest sprawa niejasnych przejęć krakowskich kamienic. Mieszkańcy podejrzewają, że wiele z nieruchomości w Krakowie zostało wyłudzonych przez przestępców. Bulwersuje ich, że sprawa ta jest ignorowana i wyciszana przez przedstawicieli władz, którzy banalizują problem, mówiąc w tym wypadku "plotkach" "gołosłownych oskarżeniach".

Platforma i postkomuniści w Krakowie zaliczają blamaż za blamażem, kompromitując się w oczach stowarzyszeń społecznych. Lokalne media na temat Okrągłego Stołu Mieszkaniowego w Krakowie albo milczały, albo ograniczały się do przedrukowywania lakonicznych komunikatów Urzędu Miasta chwalących kwitnący "dialog społeczny". Radni PiS zajmują postawę niejednoznaczną, a część z nich w oczach mieszkańców wręcz sprzyja koalicji Platforma - Majchrowski. A stowarzyszenia lokalne szukają kompetentnych osób, na które można by oddać swoje głosy w wyborach...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jan Własnowolny

11-03-2014 [15:24] - Jan Własnowolny | Link:

Dała przykład Spółka Okrągłego Koryta, że bandytów - komunistycznych zbrodniarzy

w glorii i chwale chroni się Magdalenkowymi umowami i wysokimi przywilejami emerytalnymi.

A ryba jak wiadomo, śmierdzi od głowy.

I komu się nie podobają ich śmierdzące racje

TO NA EMIGRACJE.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2014 [16:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

Polecam:

http://salonowcy.salon24.pl/55...

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Chatar Leon

11-03-2014 [17:09] - Chatar Leon | Link:

Pozdrawiam
Tomasz Leon Poller

Obrazek użytkownika marjanjeden

12-03-2014 [10:46] - marjanjeden | Link:

w warszawskich urzędach niedługo będą zatrudniac samych Niemcow a i tak jest to samo co w Krakowie i nie jest ważne jaka to jest partia wazny jest człowiek bo pazerność ludzi władzy poraza Jak ludzi ogrania zlosc i szlag trafi to pamiętajmy ze obce ormia już czekaja na to i IV Rozbior bo Krym to mało musi być Krakow i kraj nasz caly

Obrazek użytkownika ba.a

12-03-2014 [11:17] - ba.a | Link:

niechciane,nienaturalne i całkowicie ugruntowane. W wielu miastach usadowiły się władze,które poprzez ich nieprzerwane rządy,wydawać by się mogło,najlepsze.Dlaczego zatem nie daje się wyplewić tego chwastu,działajacego na szkodę rodowitych mieszkańców? Dlaczego pozwalacie na to,aby przyjmowali za pewne,utrzymanie się u władzy przez kolejne lata? Najeźdżcę trzeba przegonić,są sposoby.