|
|
sake2020 Szef ukraińskiego MSZ Andrij Sybiha przekonuje ,że Karol Nawrocki stał się burzycielem wszystkich pozytywnych wspólnych osiągnięć. Jakie to te wspólne osiągnięcia? Twierdzi że polski prezydent znieważył prezydencika Ukrainy a oni tego nie będą tolerować.To pewno on poleci na Pałac Prezydencki z widłami i siekierą. |
|
|
paparazzi Nie, że nie podoba, uwaga pod adresem pana jest czysto moja subiektywna oceną. Pana kultura i wiedza stoją na wysokim poziomie, ta przestroga ma zapobiec powielaniu schematów słowotoku jak u mjk1 co prowadzi zawsze do rozmydlenia meritum i braku czynności sprawczej. Pomóżmy Polsce. |
|
|
Marek Michalski @Spike Wynika z tego, że nie wyciągamy wniosków z historii. Dlatego się powtarza. |
|
|
Marek Michalski Szanowny Panie Paparazzi, napisałem wyraźnie o braku "perspektywy strategicznej zdeterminowanej przez geopolitykę" i w kontekście sprecyzowanego czasu. Pomoc wojskową udzieloną Ukrainie doraźnie, a nie perspektywicznie oceniam dobrze, ale znowu w najlepszym wypadku zawiodła ocena perspektywiczna, że pomoc bezwarunkowa spotka się z roszczeniowością i agresją. Takie doświadczenia mamy zresztą po udzieleniu bezprecedensowej pomocy Żydom w czasie wojny. W swojej wypowiedzi podaje Pan argumenty za moją tezą, jak "Bizancjum (cechujące się centralizmem i autorytaryzmem)", bo dokładnie taka jest UE i na tej kanwie pracuje unijna biurokracja. Ideologia tego tworu jest w pełni podporządkowana marksizmowi z klimatyzmem jako jednym z przykładów.Przyjmuję do wiadomości, że nie podoba się Panu to co piszę. |
|
|
spike O to, to, z naciskiem na Niemcy, oraz Francję i Anglię, policzyli łupy jakie mogą zyskać na Ukrainie po wojnie, wykalkulowali, że Polska za dużo może zyskać, tym bardziej, że zbyt dużo ma do zaoferowania, dzięki bliskości Ukrainy, więc przeciągnęli Zełenskiego na swoją stronę, wbijając klin między Polskę a Ukrainę, ten spisek działa już od dłuższego czasu, przypomnę jak podczas wystąpienia Prezydenta Dudy w ONZecie, Zełenski demonstracyjnie salę.Działani Zełemskiego nie tylko w Polskę uderzają, ale także w USA, to wtedy prezydent Trump postawił go do pionu, wtedy zaczęto mówić o ukraińskiej korupcji, w tym samego Zełenskiego, że jest "obrzydliwie" bogaty, o jego willi we Włoszech wartej fortunę itd.Czy historia się nie powtarza?Sprawa tajemniczej śmierci gen.Sikorskiego, przemilcza się, że miał przywieźć dowody stalinowskiej zbrodni katyńskiej, Angole obawiali się, że jak to się pojawi, to może zaważyć na rozmowach ze Stalinem, głównie chodziło o obawy strony USA, a Stalin miał "mięso armatnie", które dawało przewagę na Niemcami, na koniec jak potraktowano Polskę, tak traktują obecnie ci sami nasi najbliżsi sojusznicy. |
|
|
paparazzi Drogi Doktorze, trzeba mieć potężną amnezję, żeby napisać, że Polska „nie zrobiła nic konstruktywnego”. Setki przekazanych czołgów, miliony przyjętych pod polskie dachy uchodźców, miliardy euro pomocy humanitarnej i militarnej, oraz bycie głównym hubem logistycznym dla walczącej Ukrainy – to jest to „nic”? Co więcej miałaby zrobić Polska według autora? Wjechać husarią na Mińsk i Kijów, żeby zadowolić jego „strategiczne” fantazje?Rzucanie haseł o „poddaniu się bizantyńsko-marksistowskiej polityce Unii Europejskiej” to czysta publicystyczna grafomania. Bizancjum (cechujące się centralizmem i autorytaryzmem) połączone z marksizmem (ideologią walki klas) w odniesieniu do biurokratycznej, liberalno-demokratycznej Unii Europejskiej brzmi mądrze tylko przez pierwsze trzy sekundy. W rzeczywistości to zwykły ideologiczny śmietnik, mający ukryć brak realnych argumentów.Panie Doktorze, ubiera pan zwykłe, populistyczne narzekanie w szaty „głębokiej analizy” zarzucając wszystkim brak konstruktywnego działania, a samemu nie proponując absolutnie nic, poza rzucaniem pseudonaukowych oskarżeń. To nie jest realizm geopolityczny – to jest zwykłe kanapowe mędrkowanie. Oby pan byl dobry w swoim fachu jak Premiero Kopacz. |
|
|
Marek Michalski Na poziomie taktycznym to słuszne przesłanki. W stosunkach polsko-ukraińskich brak perspektywy strategicznej zdeterminowanej przez geopolitykę. Brak takiej aktywności świadczy o realizowaniu przez obie strony suwerennej polityki. Polska nie zrobiła nic konstruktywnego, więcej odwróciła się plecami do Ukrainy i Białorusi poddając się bizantyńsko-marksistowskiej polityce Unii Europejskiej. Ukraina przyjęła tą samą bizantyńsko-marksistowską myśl cywilizacyjną w wersji banderowskiej. Loże i jaczejki zacierają ręce. Zgodzi się chyba Pan Poseł? |