Otrzymane komantarze

Do wpisu: W odmętach empatii
Data Autor
Zygmunt Korus
Skomentuję sarkastycznie: Kacper przegrał wybory samorządowe z Pawłem-Szawłem (kolejność pomiędzy myślnikiem świadoma), teraz ten drugi spoczął w świątyni obok zabitego w Smoleńsku ojca pierwszego, co dało początek Mariackiego Panteonu Trójmiasta, a pretekst i "uzasadnienie" dla następnego rzekomo podobnego, choć jak wiemy już "godnego inaczej" nieboszczyka. To daje możliwości organizowania pikiet przeciwników politycznych na miejscu – wcale nie trzeba wyjeżdżać do Krakowa, gdy "Naczelny Pisior" się modli na Wawelu przy sarkofagu bliźniaka. Taki to mamy ideologiczny wir spowodowany ruchem sutann!
Zygmunt Korus
To miało być ironicznie, jako projekcja wrogów PiS-u. Ale ma Pani rację - jest mało czytelne - więc wkładam w cudzysłów.
xena2012
Nie rozumiem po co ten ton i odniesienie do Wawelu i sarkofagu bliźniaka? ,,Naczelny Pisior'' jak Pan go sarkastycznie nazywa nie ma praw modlić się za brata? 
Do wpisu: Prawico! Ogarnij się!
Data Autor
Jabe
Czy PO w swoim raczeniu się tak obficie zamordował z zimną krwią 96 pisuarów? A jeśli nawet, to czy to powinno zmienić moralną ocenę „raczenia się obfitością” po dojściu tych drugich do władzy? Kalizm.
Jaworowski
Jabe>>raczenie się obfitością.<< Czy PIS w tym raczeniu się tak obficie  zamordował z zimną krwią 96 platfusów?
Jabe
Te, które Pan podał: raczenie się obfitością.
Jaworowski
Jabe >>>To, co za PO było grzechem, teraz jest cnotą. To się nazywa odnowa moralna<<< Rynce wypadają z barków na twoje wpisy Jabe. To prawdziwa masakra. naszeblogi.pl 13-10-2018 [18:02] - Jaworowski | Link: Tych akademików na starość 13-10-2018 [18:50] - Jaworowski | Link: cd Które z grzechów i przestępstw Bandy Ryżej Małpy przedstawione(wypunktowane) w moim wpisie  stały się za pisowców cnotą?
Jabe
To, co za PO było grzechem, teraz jest cnotą. To się nazywa odnowa moralna.
HenrykH.
Witam serdecznie.Oczywiście i znajdą się takie "kanapki' polityczne z lewicy które będą przeciwko aborcji ,a te z tzw.prawicy za eutanazją .Wszystko to ,żeby urwać PiS-owi te 2-3% ,odstraszyć wyborców mieleniem w kółko że PiS i PO to to samo i siedź człowieku w domu bo od ciebie g..o zależy .Pamiętam historie z wyborami prezydenckimi i ustawą uwłaszczeniową ,po tej strasznej hucpie nie wierzę w mądrość wyborców . Tu sprawa jest prosta ,codziennie wbijać do łbów ,jak wróci PO i postkomuna zabiorą 500+,wydłużą staż pracy itd itp.Pisać i mówić żeby to wryło się w głowy i nikt nie mówił że nie wiedział. A  wszystkim "narodowcom" Korwinistom i innym z tak zwanej prawej strony przypominać np.upadek rządu Jana Olszewskiego -kto z kim i dlaczego . Jeżeli tego nie pojmą ? Cóż  przeżyłem już trochę i przez mówienie prawdy straciłem sporo "znajomych". Przeżyję ,nawet gdy do władzy powróci syn s-beka. Pozdrawiam .
Jaworowski
Jabe>>>Uzdrawianie państwa wiązałoby się z likwidacją synekur.<<< Jabe na litość Boską czy nie mógłbyś trochę pomyśleć i przestać snuć mrzonki. Od zarania dziejów państwowości kasta sprawująca władzę raczyła się jej obfitością. Tak było i będzie po wsze wieki. Jeśli wypełniają swoje powinności, dbają o rację stanu własnego kraju, nie liżą jaj obcym i wrogom, starają się zapewnić krajowi jego niezależność i nie dopuścić by wrogowie panoszyli się na własnym terytorium jak u siebie, starają się zapewnić godziwe warunki pracy i płacy obywatelom własnym a nie tylko obcym nam kolonizatorom, to jestem gotowy godzić się na ich uposażenia. Jeśli nic nie robią i zajmują się tylko sobą i łupieniem kraju razem z jego wrogami powinni zadyndać w masie na drzewie zamiast jego liści. Wyraziłem się chyba nadzwyczaj jasno i prosto byś mógł zrozumieć. Jeśli nie, napiszę od nowa.
Jabe
Do której grupy należy Niezależna?
Jan1797
Uważam, w dyskusji dwa różne wątki ostatecznie stanowią całość. Pierwszy, wyniki gospodarcze-inflacja niższa, tempo wzrostu wyższe niż założone, to jest zasadniczy powód dziuń skandalu. Tu, jak co roku wejdzie NIK, sprawdzając i jeżeli się okaże że płace w stosunku do średniej krajowej są niższe niż za popsl'i to czy wybiórcza i europejskie media finansowe, które złotówka kole a wyniki gospodarcze kuszą dla ojro, przeproszą? Oczywiście nie. Dlaczego? Bo drugim „problemem” są relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Wskazówką być może przedświąteczny apel Washington Post do Prezydenta Trumpa z wezwaniem o niewspieranie Polski. Proszę rzucić okiem na ten sondaż, kto jest wrogiem wg naszych sąsiadów; twitter.com
Jabe
Uzdrawianie państwa wiązałoby się z likwidacją synekur. Państwo nie powinno służyć do zapewniania żerowiska tym, którzy najskuteczniej lud zbałamucili, ich rodzin, kolegów i kochanek. Trwa rozbudowa biurokracji, powoływanie rozmaitych rad i fundacji, tworzenie i skupywanie firm z miejscami w radach nadzorczych. Dlatego właśnie piszę, że ozdrowieńcze zmiany są pozorowane – one istnieją głównie w propagandzie.
xena2012
Apel bardzo na czasie.Z mediów co rusz wypływają jakieś wiadomości i dokumenty wyjątkowo nieprzychylne dla PiS zwłaszcza przed zbliżajacym sie wyborami.Sprawa z pensjami w NBP dla pań ,,asystentek'' i chyba nie tylko to bo kontrola zarobków potrwa, Wypływa kolejny list rzeczniczki amerykańskich interesów nazwanej chyba dla śmiechu ambasadorem niejakiej Mosbacher z żądaniami i groźbami ioraz wpływaniem na kształt ustaw w naszym kraju.Mówią już o tym wszystkie media,huczy w internecie tylko Niezależna milczy jakby tematu wpieprzania sie w polskie sprawy po prostu nie bylo.Nawet nie wiem czy na ogarnianie się nie jest za późno. 
Jaworowski
Jabe>>Dziś „prawica” pozoruje zmiany, zajmując się głównie zajmowaniem synekur<< Jabe jak zwykle trzepiesz trzy po trzy. A co, zwycięska partia miała pozostawić na synekurach ludzi Ryżej Małpy? W której galaktyce jest państwo, które ma tak dziwną praktykę? Dowiem się wreszcie?
Jabe
W Polsce prawicy jest jak na lekarstwo. Są za to różne odcienie lewicy, w tym ta nazywająca się prawicą, „konserwatywnie” zapatrzona w czasy świetności PRL, najdalej rządów Sanacji. U zarania III RP ludzie pokroju Jacka Kuronia postanowili nam wprowadzić wolny rynek, a najlepiej „społeczną gospodarkę rynkową”. No i słabo to wyszło. „Liberałowie” z KLD zajęli się pokątną prywatyzacją, czego rezulatem było zniesmaczenie (i niezrozumienie) tego pojęcia. Dziś „prawica” pozoruje zmiany, zajmując się głównie zajmowaniem synekur i toporną propagandą sukcesu. Rezulatem będzie zniechęcenie do wszystkiego co prawicowe. To wygląda jak przemyślana taktyka mająca na celu zapędzenie ludzi pod przyjazne skrzydła eurolewicy.
gorylisko
optymista z pana, pan myśli o wygraniu większości konstytucyjnej...a ja obawiam się o większość parlamentarną tą zwykłą do rządzenia bez potrzeby ugadywania się z jakimś koalicjantem...niestety, PiS potyka się o własne nogi... glapiński i jego niunie są tego przykładem...chyba, że ma on pokazowo wylecieć przed wyborami coby słupki wzrosły...
xena2012
Rzecz w tym że w perspektywie wyborów już tworzy się kilka lewic i kilka prawic więc jak tu nie potknąć się o własne nogi? Tyle że ugrupowania lewicowe do wyborów pomimo obecnych animozji skonsolidują się w jeden blok a na prawicy jakoś tego nie widać i nie słychać.A wybory coraz bliżej.
Do wpisu: Pożar w burdelu, czyli ukojenie
Data Autor
Jabe
To, że władza zdołała w ostatniej chwili odsunąć widmo apokalipsy prądowej, świadczy o tym, że tam nikt nie planuje więcej niż na trzy tygodnie na przód. No chyba że idzie o bałamucenie ciemnego luda, czyli wybory. Jednak ci, którym wydawało się, że jest realizowany jakiś misterny plan, stanęli przed smutną prawdą – nikt steru rządu nie trzyma, wszystko to doraźnie kreowany pic.
Jan1797
<A co PIS-owi przeszkadza dać pięć miejsc u siebie na listach jakimś "środowiskom patriotycznym" (żeby nie używać mylącego terminu "narodowcy") i zawiązać szerszą koalicję celową?> Niech próbują przekonywać choć będzie to trudne po opiniach tego środowiska, jakie czytałem na temat przekształceń wieczystego użytkowania, obronie ulicy imienia Inki czy o samym Andruszkiewiczu. Co najważniejsze, niech podobnie jeszcze napisze Damascen.
Zygmunt Korus
Wydawało się, że tyle antyżydowskiej prawdy i przy tym pisowskiego lizydupstwa, jakie się wylało w Polsce w czasie uchwalania ustawy antydefamacyjnej, nauczyło coś rządzących. Ale gdzie tam?! Oni pójdą po trupie Polski, mając naród w trzech literach. W każdym razie nie powinno się mieć złudzeń. Jakiś minister od temperowania jewrejskich knowań i zapędów - toż to czyste mrzonki! Owszem, najpierw musiałoby być zastosowane (chyba rewolucyjnie, bo poprzez kartkę wyborczą śmiem wątpić) "Wszyscy won!!!", nie tylko jądro stworzone przez PiS w 2012 roku (zwróćcie uwagę na datę!) o nazwie mniej więcej brzmiącej (raczej więcej) "Klub parlamentarny przyjaciół KneSejm". PiS to jest w tym momencie najbardziej, "lecąc" Hłaską, "nawróconą w Jaffie" sforą, już tą "po drugim zabiciu psa". Ma za zadanie "miękko" acz skutecznie domknąć pomysł na POLIN. I jest już o krok od tego celu. Od jakiegoś czasu wygląda, że jest za późno, żeby się obronić. Eksterytorialne przyczółki już się utwardziły.
xena2012
Ciekawe spostrzeżenie-Wpolityce.pl przedstawiono wywiad z prof.Glińskim odnośnie naszych zobowiazań wobec dziedzictwa żydowskiego w Polsce.Profesor w gorących słowach mówi o naszej wzajemnej miłości i wspólnej historii,powiedziałabym nawet że w czołobitnych.Tyle że komentarze po kilku minutach zablokowano.Tak więc wygląda przyszłość Polski.
Dark Regis
Właśnie po to potrzebny jest PIS-owi prof. Nowak. Podobnie zresztą  jak Narodowcy, którymi można się zasłaniać przy ostrzejszej jeździe po bandzie. Przykładowo robi się na pół roku z narodowca minimum szefa departamentu tylko po to, żeby sprowadził jaczejkę Polin do poziomu racjonalizmu. Tylko tyle, a już jazgot by zelżał na świecie, bo oni są mocni tylko naszą słabością i podzieleniem. Jeśli jednak PIS gra z żydami w jednej drużynie, to kiepsko widzę przyszłość Polski, ale też i PIS-u.
Zygmunt Korus
Ruch z Andruszkiewiczem to raczej coś jak lizak dla dzieci. Za dużo było i jest po Marszu Niepodległości objawów siły obywateli "z Prawej", żeby dalej udawać, że nadal jesteśmy na tyle mocni, zwarci i gotowi do skutecznego tłumienia każdego, co lubi Polskę, ale inaczej niż my, co trzymamy na smyczy wyłączność, że nie oddamy ani jednego guzika. Jeśli obóz władzy otworzy się na ruch narodowy, to jest szansa na naprawę kraju. Jednak jest to mało prawdopodobne, bo PiS musiałoby umieć przyjąć od ewentualnego koalicjanta słowa "sprawdzam..." lub "ściemniacie!". A to przecież, przy tylu już zaszłościach, zwłaszcza na polu Polin, jest dla Kaczyńskiego, Morawieckiego e tutti quanti śmiertelnym zagrożeniem jako kłamców (a co najmniej kunktatorów). O jakim wspólnym marszu z prof. Jerzym Robertem Nowakiem można tu śnić?! Albo blokowanie przez władzunię przeprowadzenie dekomunizacji... [ vide dobrze udokumentowany artykuł: niepoprawni.pl ]. Dlatego jeden Andruszkiewicz nie czyni wiosny. Będzie dalej tak, jak jest zaprojektowane w USRaelu, bo tylko Unia bez państw narodowych będzie dopiero naprawdę otwartą bramą dla diaspory żydowskiej, czyli przyszłych panów, by mogli miękko wylądować nad Wisłą w celu jeszcze większej eksploatacji gojów.
xena2012
Przyznaję rację jeśli chodzi o pole Polin.Dzisiaj min.Gliński pieprzy o naszych zobowiązaniach wobec dziedzictwa żydowskiego w Polsce.Ale nie wspomina słowem o żydowskich zobowiazaniach wobec Polaków.Zresztą wcale nie jest powiedziane,że Żydzi dla których Polska ,narodowcy i naród polski to płachta na byka nie zażądają jego dymisji.