Otrzymane komantarze

Do wpisu: Podzwonne dla PiS!
Data Autor
mjk1
Kolejny wyprany mózg na WUML-owskich szkoleniach? Pozwoli więc Pan, że zapytam o to, czego akurat na tych szkoleniach nie wykładali. Jak było możliwe odbudowanie i rozbudowanie stoczni w tym wstrętnym PRL-u bez jakichkolwiek kredytów czy pożyczek, skoro po wojnie: Stocznia Gdańska była zrujnowana, stoczni północnej nie było, gdańskiej stoczni remontowej nie było, stoczni Wisła nie było, stocznia Nauta nie istniała, stoczni marynarki wojennej nie było, stocznia szczecińska zbombardowana, stoczni Wulkan nie było, stoczni Gryfia nie było, stoczni Parnica nie było, stoczni rzecznej nie było, ponad setka kooperantów przemysłu okrętowego nie istniała Czyżby ówczesne komunistyczne rządy,  po spłaceniu długów za utrzymanie polskiej armii w Anglii i spłaty własności amerykańskiej w Polsce ograbiły ludność, która po przegranej wojnie była bajecznie bogata i z tego wybudowały nowoczesny przemysł stoczniowy, flotę handlową (PLO, PŻM, PŻB), dalekomorską flotę rybacką w Gdyni i Szczecinie, bałtycką flotę rybacką w Świnoujściu, Kołobrzegu, Władysławowie. Tylko flota obsługująca statki na łowiskach liczyła kilkadziesiąt jednostek. Stocznie budowały statki dla ZSRR (główny kupiec), Brazylii, Egiptu, Wietnamu, a nawet Chin i Albanii. Proszę odpowiedzieć na pytanie i porównać tylko tę część przemysłu tego nędznego PRL-u z tą odmienianą przez wszystkie możliwe przypadki Gdynią. Gdynią o której, nie komuniści a sam jej twórca powiedział, że pożyczyliśmy pieniądze na dwa gdyńskie porty a stoi tylko jeden. Przy okazji zapytam też: czy miłościwie na panujący rząd tej repliki sanacji nie mógłby skorzystać z doświadczeń PRL-u, zbudować i rozbudować w ten sam sposób przemysł nie tylko stoczniowy i w przeciwieństwie do, niewątpliwie wasalnych rządów komunistycznych, owoce tej gigantycznej pracy skierować tym razem dla dobra suwerena, czyli społeczeństwa a nie jak wówczas – ukochanej socjalistycznej ojczyzny, czyli wąskiej grupy oligarchów?    
Jabe
A ileż to nam Gierek wybudował! Udało się utrzymać kurs i wektor rozwoju, aż do bankructwa. Nie na tym polega rozwój, że się pieniądze wydaje.
jazgdyni
Postkomunizm ??? He, he, he... Kolejny wyprany mózg, pewnie po WUMLowskich szkoleniach.
jazgdyni
Pie*dolicie Hipolicie! Gdynia, w której żyję i historię znam krok po kroku, powstała na pustych łąkach z niczego. Bez TIRów, wielkich koparek, z tysiącem wozaków i prostych robotników. A COP to Niemcy nam wybudowali? A samochody, a samoloty? Odbudowa była niespotykana na skalę europejską. Sorry. Kolejny wyprany mózg.
megalampus
Caly "Kamyk"..hehehe Zgadzam sie z diagnoza Sancji i okresu miedzywojennego..Postkomunizm 1989-2019 to uwspolczesniona wersja Sanacji..Dlatego tak Im zalezy na utrzymaniu politycznego Status quo..
mjk1
„Koledze chciałbym przypomnieć, że w dwudziestoleciu 1918 - 1039, mimo nieustannych walk, świństw, puczów, morderstw politycznych i wspomnianego armagedonu, udało się przez te 20 lat utrzymać kurs i wektor rozwoju”. Jakiego rozwoju? Chłopie, przecież to sanacyjne dziadostwo, do końca swoich nędznych dni, nie osiągnęło poziomu rozwoju z okresu zaborów i to w żadnym z zaborów a pod względem dobrobytu mieszkańców zajmowało drugie miejsce w ówczesnej Europie. Szkoda tylko, że drugie od końca. O czym Ty Chłopie konfabulujesz?    
jazgdyni
Takie sobie ble, ble. Choć ładnie napisane. Koledze chciałbym przypomnieć, że w dwudziestoleciu 1918 - 1039, mimo nieustannych walk, świństw, puczów, morderstw politycznych i wspomnianego armagedonu, udało się przez te 20 lat utrzymać kurs i wektor rozwoju. Dali radę wtedy, więc teraz nie dadzą? To już nie cyniczny pesymizm tylko chorobliwy katastrofizm, oparty na przyjęciu dominującej tezy antypisu, że naród jest głupi, a układ nie jest samosterowalny. Dałem właśnie część pierwszą opracowania o kontroli umysłu, popularnie zwanej "praniem mózgu". Oczywiście, jeśli koledze faktycznie mózg wyprano, to dzisiaj nie jest w stanie potwierdzić tego subtelnego zabiegu. Lecz niestety na to wygląda.
Darek
Może by tak przestać gdybać, a według starej zasady robić swoje i patrzeć, co się będzie działo. Uważam, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło i można powiedzieć, że "cieszę" się, że PIS przegrał Senat. Nie ma nic gorszego niż wpaść w rutynę i samouwielbienie. Ta przegrana, to troszkę taki zimny kubeł, który od czasu do czasu jest potrzebny. I z tego, co mi się udało usłyszeć,ptaszki ćwierkają, że Prezes PIS wyciągnął wnioski. Czas na zmianę pokoleniową, jest dużo młodych i zdolnych polityków, których czas zacząć wprowadzać i promować. PIS musi się odmładzać. Druga rzecz, to PIS musi narzucać narracje, a tamci muszą cały czas gonić temat.
Do wpisu: Prezydencki casting opozycji czyli parada zadufków
Data Autor
tricolour
@xena Pani wątpliwości w cudzy intelekt, wyrażone kilkoma błędami w ojczystym języku, brzmią groteskowo i żałośnie. Proszę się poprawić.
Jabe
Pani też mogłaby się bardziej przyłożyć.
xena2012
Za takie bzdety Panu i temu trójkolorowemu jeszcze płacą? Bo do tytanów intelektu nie nalezycie.Na miejscu centrali która was zatrudnia dałabym wam potążnego kopa w cztery litery.
tricolour
@Oratio Jesli słowo "suweren" zamienisz na "sutener" to wywód koleżanki staje się oczywisty i logiczny.
Imć waszeć i xena. Do całego obrazu należy połączyć obie wypowiedzi.
xena2012
Określani przez Pana szpiedzy mieli nie tylko cztery lata oddechu ale swoje ,,wojska''tu i za granicą.Nawet najbardziej genialny strateg nie jest w stanie przeciwstawic się takiej nawale zła.A co robił w tym czasie tzw.,,suweren''? Potrafi tylko marudzić,rżec ze smiechu po chamskich wystąpieniach i atakach opozycji na rząd i milczeć pokornie jak kanalie typu Stuhr,Janda,Hartman czy Sadurski nazywają go ciemnogrodem,prostakiem analfabeta czy katolem.I wstydzić się zamiast odpowiedzieć równie ordynarnie.Polityka nadstawiania drugiego policzka spowodowała że teraz ruszyła lawina kłamstw,pomówień,oszczerstw a pokrzywdzeni nadal ,,rozważają'' czy skierować sprawy za haniebne paszkiwile do sądu.Teraz to już zresztą nie ma po co,bo w atmosferze powagi sądy uniewinnią od zarzutów kazdą kanalię.W Polsce narasta klimat strachu,Pan tego nie widzi?Być może własnie z tego strachu ludzie nie zagłosują na Dudę.
Dark Regis
A kto jest niby za to wszystko odpowiedzialny? Kto wycofał się z reform jedna po drugiej? Czyżby nie jakiś wybitny strateg wszech czasów? Szpiedzy mieli całe cztery lata na przygotowanie wojsk. Teraz żkomunistyczna obca agentura gra o wszystko, czyli najmarniej o nieruszenie żadnej z reform przez kolejną kadencję. Nie mówiliśmy już przypadkiem o tym? Jeśli nie umie się rozpoznać wrogów, to po co w ogóle się rwać do rządzenia? Gmina, powiat, to górna granica kompetencji.
xena2012
My tu sobie spekulujemy w temacie rankingu na prezydenta niestety nie uwzględniając dynamicznie rozwijajacej się sytuacji na scenie politycznej.Przecież nie możemy tego omijać,lekcewazyć,bo ostatnie wydarzenia bedą rzutować właśnie na przyszłe prezydenckie wybory.Postępująca anarchizacja w kraju dzięki robocie opozycji coraz to sie nasila.Wypowiedzi takich gnid jakGiertych,Kamiński Schetyna dowsciagajacych sie powtórzenia wyborów parlamentarnych są sygnałem ostrzegawczym.Wielkie zagrożenie widać w ostatnich decyzjach sądów w tym SN.Zwracają one nagminnie mafii reprywatyzacyjnej kamienice bezprawnie zagarnięte i to we wspópracy właśnie z sędziami,notariuszami i adwokatami bandziorów.Sady przyznają olbrzymie odszkodowania dla gangsterów za ,,warunki  celi'',odmawiają aresztu dla bandytów,którzy uciekaja za granicę,uchylają decyzje służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju.Preze SN Gersdorf jedzie do Brukseli prosić o pomoc w uniewaznieniu wyborów i rozwiązania demokratycznie wybranego rządu.Narasta fala agresji.A my się spokojnie bawimy dyskusją kto z opozycji bedzie wystawiony na prezydenta.Obawiam się że do wyborów w takiej sytuacji może w ogóle nie dojść,bo ktoś nam go wskaże i narzuci. 
Anonymous
Do niechęci do JKM jestem przyzwyczajony. Nawet rozumiem gorycz, że odbiera ludziom satysfakcję z odróżniania się od lewicy bardziej lewej. Zadowolenie z Nobla za antypolskie wypowiedzi jest dla mnie niezrozumiałe.
AŁTORYDET
"opozycyjny senator Terlecki"? Popraw Pan szybko na Fedorowicz, ale już...
Do wpisu: PiS kona! Już nic nie powstrzyma agonii!
Data Autor
xena2012
I krowy przestaną mleko dawać,a kury się nieść bo rzadzi PiS.Płacz niesie sie przez góry i doliny.......
Do wpisu: Awatar czyli przepoczwarzenie Lecha W.
Data Autor
xena2012
Wałęsa wcale nie zdał sobie sprawy z autoośmieszenia,dzisiaj nadal atakuje jak zwykle chamsko i arogancko.Tylko czy on uważa się za Boga sam z siebie czy z wieloletniego pompowania go przez środowiska UW,KLD,PO? Wyciagany jak królik z kapelusza,przedstawiany przez Tuska jako ,,dobro narodowe'',obdarowany tytułem,, mędrca Europy''.Wtedy nikt nie widział jego śmieszności,sprzecznych wersji o swoich kontaktach z bezpieką a nawet teraz gdy opowiada o swoich kontaktach z UFO ozdabia sie nim różne spotkania i konwencje.To tacy ludzie jak Schetyna,Tusk,działacze PO czy Lewica używający go jako oręża w walce z PiS są odpowiedzialni za jego degrengoladę a nie Kaczyńscy jak sugeruje Zdzichuzwielkopolski.Tak po ludzku to nawet żal tego starca bezwstydnie wykorzystanego przez bezwstydnych ludzi.
xena2012
Po szkodzie czy nie po szkodzie ale mądra.Tego samego Wielkopolskiemu życzę.
Darek
Jak już napisałem, maski w obliczu sytuacji opadają. Walensa zdał sobie sprawę, że już nie jest Bogiem, że został poznany i zdetronizowany, a na szpalty historii trafi, jako Bolek. I to ryk wściekłości pomieszany z niemocą.
wielkopolskizdzichu
Mądra po szkodzie. To że Wałęsa dostał się na stołek prezydencki i skiepścił Polskę, zawdzięczamy  takim jak ty i braciom Kaczyńskim. Za każdym razem kiedy przyjdzie tobie do głowy napisać coś o klaszczących chamowatemu kabotynowi to pamiętaj, że piszesz o sobie samej.  
xena2012
Olśnienie,smutek,chandra ....Ależ zmieniają się Panu nastroje niczym u kobiety w ciąży.Faktycznie rosło serce gdy na mównicę wstąpił wódz a zgromadzona w wypełnionej po brzegi sali tłuszcza biła mu brawa na stojąco.Kamery pracowały rejestrując roześmiane twarze,klaskające energicznie rączki.Ale najbardziej rozkoszne były wpisy na Twitterze nazajutrz-,,Ja nie klaskałem'',,byłem zażenowany'',wiedziałem że to idzie w złym kierunku'' odżegnujące sie od owacji które nielitościwa kamera uchwyciła.Pójście w zaprte po każdym kłamstwie to właśnie credo opozycji.
Do wpisu: Szczujnia z Woronicza nokautuje szczwalnię z Wredniczej!
Data Autor
xena2012
Zapowiadany Armagedon może przyjść szybciej niż się spodziewamy.Nie za pomocą gazów cieplarnianych i ocieplenia klimatu w świecie spowodowanego jak wiadomo przez polski węgiel tylko dlatego,że zbliża się do Ziemi asteroida Bennu.Spotkanie z nią Ziemi będzie tragiczne dla nas ale opozycja jeśli i tak coś z niej zostanie i tak będzie o to oskarżać Kaczyńskiego.