Otrzymane komantarze

Do wpisu: Tusk czyli syndrom Czapajewa
Data Autor
Tomaszek
Małpa Natalia Zdaje sie że ten sam komentarz wkleiłaś w odniesieniu do mnie . Tylko poproś chłopaków przy trzepaku żeby ci wytłumaczyli o co chodzi w cytowanych zasadach . Jak nie pomoże to demontuj (wal) się .  .Bo to działa w obie strony i dotyczy ciebie równiez .
tricolour
@Tomaszek No przecież to oczywiste, ze gdy przegrana wręcz pewna, to sie nie pchamy fo zawodów. Tym bardziej, za kadencja szybko minie, szeregowy mlodszy nie będzie, a jest możliwość, że problem sie rozwiąże, a wtedy szanse na przyszłą wygraną bardzo wzrosną.
Tomaszek
@tricolour Tusk po prostu policzył szanse i się wycofał , bo raz już go pupcia bolała . A jego klęska byłaby klęską Merkel i jej następczyni . Taki symboliczny Grunwald . A zestawić to ci mogę  Pis - 500 plus vs  PO 500 plus  ( miliardów długu publicznego , to więcej niż człość dotacji unijnych za 15 lat bycia w UE ) to były finanse PiS 13 i 14 emerytura vs zaryćkanie przez PO 170 miliardów z funduszy emerytalnych i kilkudziesięciu z Funduszu Rezerwy Demograficznej  . PIS ograniczenie dziury w VAT vs PO Dziura w vat prawie 300 miliardów , a i akcyzy przy okazji niemało . To wszystko pod jego geniuszu auspicjami . .... Ja pie...dolę , on  tego Adolfa z Niemcami zaraz dogoni , a ja dopiero zacząłem .Nie dziw , że Ci zwieracze puszczają . 
Natalia Zychówna
@Jabe racja: i to jedyna przewaga Polskęzbawa nad Donaldem.  
angela
Marek czekał na reformę sądów,  a to nowinka. Was wszystkich antypisowcow ogarnęła  jakas pomrocznosc jasna,/ wg medrca./
tricolour
@Tomaszek Gdyby sekator był cięty, a nie ciotowaty, to by miał odwagę zestawić Tuska z konkurentem. Jakimkolwiek. Bo wyraźnie widać, że rezygnacja Tuska to wielkie wydarzenie i ulga. Próba dyskredytacji osoby, na widok której popuszczają zwieracze, brzmi groteskowo. W ustach.
Anonymous
To jest konkret. Czy jednak anty-Pis nie myśli o Dudzie: Śpieszmy się cieszyć prezydentami bo tak szybko kończą im się kadencje? Czy prezydent Andrzej Duda nie zawetował wszystkiego czego podpisania oczekiwaliśmy? I czy nie w tych samych sprawach co Tusk lub Komorowski na jego miejscu?
foros
A może Tuska najzwyczajniej w świecie ustrzelił PSL? Przypomnijmy sekwencję zdarzeń: spotkanie Tusk - Kamysz, niedługo potem Kamysz ogłasza start a Tusk nie-start, ale wbija szpilę Kamyszowi. Na Tuska jest trzymanie z dwóch komisji AmberGold i VAT-owskiej. Do postawienia prze Trybunał Stanu potrzeba 3/5 - 276 głosów czyli PiS+Konfederacja+PSL
Tomaszek
P.s.  A jak rura tańczy na rurze to samogwałt czy kazirodztwo ?
Natalia Zychówna
Samozwańcza ”pani” Anna nigdy jeszcze nie zawiodła: jej niezwykle merytoryczne, głęboko przemyślane komentarze zawsze trafiają w samo sedno omawianego tematu, to majstersztyk niezwykle inteligentnego formułowania swoich sądów i opinii wymagający ogromnego wysiłku intelektualnego i za to należą jej się słowa najwyższego uznania!!! A poza tym: NASZE ZASADY: Nie będą dopuszczane komentarze ad personam, Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен    
Tomaszek
@tricolour Bo sekator tak ma , nie byłby sekatorem . A swoją drogą to czy ty jesteś jakimś człowiekiem demolką , że piszesz coś o osiągalnosci poziomów ? Większe spustoszenie w tym kraju to chyba tylko Adolfi jego Niemcy  zrobili . Kiedyś już Ci policzyłem ile kosztowały rządy jego i jego premierzycy . Dotacje z UE obojętnie jak liczone to przy tym ułamek . Żyj se spokojnie i tam nie chodz to może Cię ludzie nie oplują . I może nie będziesz  musiał robić ustawek z wodą mineralną i kapelą disco polo żeby "udowodnić" że nie plują .
mjk1
Mamy za to Jarosław, Jarosławiec a nawet Kaczorów i Kaczyce. Nie tylko Pani Anna, Xena i mieszkańcy tych metropolii puchną ze szczęścia. Szczęśliwców jest więcej.
tricolour
@Anna Takie coś jest tej samej plci co szanowna gastarbeiterka. Juz kiedyś pisałem, a i teraz powtórzę, ze ma Pani zdolność do poniżania się w rozmowie, byle tylko otworzyć gębę.
paparazzi
Jak to nie Oscara? Ma i to habilitowanego T.W.
tricolour
@Autor Z optyki Pańskiej (ale także i mojej) pisanie o Tusku w tak szyderczy sposób, jest - wobec osiągnięć Pańskich (a i moich) - mocno żałosne. Są to progi dla Pana (i dla mnie) nigdy nieosiągalne, do których nigdy się Pan (i ja) nie zbliżymy. Jedyne, co w Pana tekście jest prawdziwe, to Pana możliwy taniec na rurze. Ale to już beze mnie. I chyba bez Tuska też.
Pani Anna
@Natalia Zychówna No proszę, nawet takie coś potrafi raz szczerą prawdę napisać, co prawda pewnie niechcący i całkiem przez przypadek, ale jednak.
Jabe
Ale miasta Donald wciąż w Polsce nie założono.
Natalia Zychówna
Przykro to stwierdzić, lecz ten wybitny, wszechstronnie utalentowany dżentelmen (mowa o Tusku) nie ma jeszcze w swym dorobku ani nagrody Nobla, ani Oscara, ani medalu olimpijskiego, ani nawet… Ech, o pośledniejszych laurach nie warto wspominać. Pocieszeniem niewątpliwie jest fakt, że Naczelnik Państwa Jarosław Polskęzbaw jest kawalerem wielu najwyższych  odznaczeń państwowych polskich i zagranicznych – i z tego faktu Polska może być dumna.    
Do wpisu: GRU demaskują knowania PiS
Data Autor
Jabe
Sekciarstwo tak już Panią przeżarło, że nie przychodzi Pani do głowy, że ktoś mógłby nie myśleć kategoriami gangu. A tym bardziej zupełnie już urojonego gangu niepisowców. Zresztą wześniej seniorem był ojciec obecnego premiera.
angela
A wcześniej był #wasz#,  a że do 'kruchty ' miał daleko, to i przegrał. Bez 'kruchty" przegracie wszyscy, bo to w Kosciele nadają kierunek człowieczeństwu, i pomimo  wielu odstępstw,  ciągły powrót na drogę przykazań,  daje sens życiu. Zagubil się ten #wasz#, bo za pieniądze sprzedał Polskę,  i cały czas azymut Polska.  Ale judaszowe srebrniki cos mu nie sluza, bo, trasznie wymięty, a białe konie potrzebują mocne cugle.  
Jabe
W sejmie naszystowskim zwyczajem będzie „nasz”, ale w przypadku senatu pan prezydent chyba nie miał wyboru. Może niezłomny prokurator Piotrowicz podobnym sytuacjom w przyszłości zaradzi.
tricolour
@Sekator Gdyby kolega miał zamiar napisać o swojej połowicy to też by ją umiejscowił w równej odległości między zakrystią, a zamtuzem, by mieć wygodną pozycję do ewentualnego wyboru kierunku?
Do wpisu: Podzwonne dla PiS!
Data Autor
jazgdyni
Czy pan przypadkiem nie jest gościem na moim blogu i ja, jako gospodarz pod własnym tekstem kształtuję, tworzę i moderuję dyskusję? Dlaczego miałbym podążać za panem ślepą uliczką nieustannego deliberowania o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy? Niech pan się napnie w sobie, napisze własny artykuł na temat "Lata komunizmu dały nam więcej niż 20-lecie międzywojenne" i rozpocznie własną dyskusję. Braki kultury i dobrego zachowania są czasami przerażające. Na razie EOT. Poczekam, aż pan wydobrzeje.
mjk1
@jazgdyni. Skoro jestem głupcem i do tego autentycznym a Szanowny Pan, jak mniemam, mądrym człowiekiem, wypadałoby, jako mądry człowiek, temuż autentycznemu głupcowi, odpowiedzieć na zadane przez tegoż autentycznego głupca pytanie. Pozwoli Pan, że owo pytanie przypomnę i powtórzę jeszcze raz: Jak było możliwe odbudowanie i rozbudowanie stoczni w tym wstrętnym PRL-u bez jakichkolwiek kredytów czy pożyczek a minister Eugeniusz Felicjan Kwiatkowski, wg słów jego samego, musiał pożyczyć pieniądze na dwa porty a wybudował tylko jeden? Proszę również zauważyć, że w tekście wymieniłem też stocznie, które przed wojną nie istniały i które wybudowano w PRL-u zupełnie od podstaw. Jeżeli dodatkowo byłby Pan uprzejmy wymienić, jakie to stocznie wybudowała ta wspaniała Rzeczpospolita z numerem dwa, albo jaką flotą dalekomorską, czy choćby bałtycką dysponowała w porównaniu z PRL-em, byłbym naprawdę wdzięczny. Jeżeli jednak twierdzi Pan, że gdybym przywołał Port Północny, czy Rafinerię Gdańską, to byłby inna dyskusja, wiec przywołuję i w związku z owym przywołaniem muszę zadać identyczne pytanie. Dlaczego na budowę zarówno Portu Północnego, jak i Rafinerii Gdańskiej musieliśmy zaciągnąć zagraniczne kredyty, które spłacaliśmy, przez kilkadziesiąt lat i gdyby zrobić szacunki kosztów, to znowu, jak w przypadku portu w Gdyni, wyszłoby, że mogliśmy wybudować dwa takie porty i dwie rafinerie o ile nie więcej. Skoro już przy rafineriach jesteśmy, to gdyby był Pan tak łaskawy i wyjaśnił dlaczego jedna z najnowocześniejszych i największych rafinerii w ówczesnej Europie – Rafineria Płocka, została  wybudowana bez jednego centa zagranicznego kredytu, byłbym przeszczęśliwy.          
jazgdyni
Pan autentycznie jest chyba głupi. W swoim zacietrzewieniu nie potrafi pan ogarnąć procesu inwestycji, projektu, realizacji itepe. Na wstępie - tak - po II WŚ był wielki i wspaniały wysiłek w odbudowę i rozwój. Co do tego nie ma wątpliwości i za to należy, się szacunek. Tylko pan, widocznie z braku praktycznego, osobistego doświadczenia, nie widzi potężnej różnicy pomiędzy tworzeniem czegoś kompletnie nowego, na ugorach i dzikich polach i lasach. a odbudową zniszczonych struktur. Wojna zniszczyła istniejącą infrastrukturę portową, stoczniową i żeglugę. Ale nie starła portów, stoczni, linii żeglugowych z powierzchni ziemi. Nie zaorała, jak obiecał zrobić premier Rakowski (PZPR). Nadal były nabrzeża, nadal były kanały żeglugowe, nadal były baseny portowe i stoczniowe. Nadal były falochrony, choć Niemcy uciekając zatopili potężny okręt w głównym wejściu do portu. Poza tym nadal istniały i były ważne umowy i kontrakty międzynarodowe. Trzeba było posprzątać, ponaprawiać, zakupić nowe dźwigi i doki, holowniki i barki, odbudować magazyny i hale, zdobyć maszyny.  Lecz na istniejącej już strukturze według przedwojennych projektów. Gdyby pan przywołał Port Północny, czy rafinerię Lotosu, to byłaby inna dyskusja. Niech sobie pan to bez emocji i nienawiści do antykomunistów w głowie poukłada. Wiem, że życie dobiega końca i żal ściska, że tak się nie docenia włożonego wysiłku. To rzeczywiście przykre. Ale nie wolno przestać byc obiektywnym.