Alleluja głuszone przez chór wujów

Chrystus zmartwychwstał! Chciałoby się zaintonować: Pax, pax między chrześcijany! Pokój ludziom dobrej woli, agnostykom, ateistom, wyznawcom Ozyrysa, Zeusa, czcicielom Swarożyca… Ale nie ma pokoju między bliźnimi. Radosne Alleluja jest zagłuszane potężniejącym z dnia na dzień skowyciorkwikiem elyt III RP. Przy erupcji decybeli wyrykiwanych przez awangardę progresu i demokracji nawet wybuch indonezyjskiego wulkanu przypominał wystrzał z korkowca, choć Krakatau zionął lawą na 15 kilometrów w górę.
Do obowiązkowego repertuaru antywyborczych protestsongów chór wujów i ciot dołączył okolicznościowe zawodzenie związane z dziesiątą rocznicą tragedii smoleńskiej. I tak pewien mundurowy wdowiec wspominał w rynsztokowym radiowęźle swe pierwsze myśli na wieść, że jego żona zginęła w tej katastrofie. I nie była to bynajmniej rozpacz po stracie ukochanej osoby czy równie coś intymnie osobistego, lecz tezy z oficjalnych raportów o niedoświadczonych pilotach, pijanym generale i roli Jarosława Kaczyńskiego w tym nieszczęściu.
A potem górę wzięła nikczemna małostkowość halabardników. I od Wielkiego Piątku rozdzierają szaty nad pogardą Kaczyńskiego i jego kamaryli dla prawa. A to, że łamiąc przepisy sanitarne o zakazie zgromadzeń grupowo składali wieńce pod pomnikami na Placu Piłsudskiego. A to, że specjalnie dla prezesa zarząd Powązek otworzył bramę cmentarza, zamkniętą dla zwykłych ludzi. A prezes pod pretekstem oddania oficjalnego hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej odwalił prywatę odwiedzając także grób swej matki!
W nocy na Żoliborzu padał deszcz. Tylko nad willą prezesa Kaczyńskiego świeciło słońce. Krzepiących Świąt!
 
Sekator
 
PS.

- Słońce w nocy?- dziwi się mój komputer.
- Oczywiście - wyjaśniam. - Bo prezes lekceważy także prawa natury.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

13-04-2020 [06:32] - angela | Link:

Jak pan Grodzki,  przywędrowal do senatu, bez kwarantanny ,  po powrocie z Włoch,  to było wszystko w porządku. Czecia osoba w państwie,  nie jacyś posłowie,  z posłem Kaczyńskim na czele, którzy nie ruszali się w ostatnim czasie nigdzie. 
 

Obrazek użytkownika tricolour

13-04-2020 [14:33] - tricolour | Link:

Gdyby nie było próby lekceważenia praw natury, to by nie było potrzeby latania z wieńcami...

Obrazek użytkownika Suriw

14-04-2020 [19:36] - Suriw | Link:

To najprawdziwsza prawda, co napisał autor i co potwierdza komentarz Angieli: tylko zaślepiona nienawiść do Pana Prezesa powoduje  opozycją wyliczającą te brednie,takie oczywiste kłamstwa o Panu Prezesie,że rzekomo łamał prawo obowiązujące w stanie  epidemii pod pomnikiem ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i na cmentarzu, gdzie jest pochowana jego ś.p  Matka! Przecież Pan Prezes w ogóle tam nie był, co przecież potwierdza nawet komentarz  Angeli. Trzeba być prawdziwym wrogiem Polski,płatnym agentem Moskwy i Brukseli, podłym targowiczaninem żeby wymyślać takie potworne kłamstwa!!!

Obrazek użytkownika Jan1797

14-04-2020 [20:16] - Jan1797 | Link:

Kilka dni wstecz, mądry człowiek napisał; choroba matki zatrzymała w domu jednego z braci, ten uratował byt Polski, więc słychać kwik.

Obrazek użytkownika Suriw

14-04-2020 [23:01] - Suriw | Link:

Czy ktokolwiek jest w stanie wyobrazić sobie Polskę, gdyby obaj bracia zginęli w zamachu smoleńskim?!