Radomsko - bastion PiS

Opozycja odtrąbiła sukces. Klęska kandydata PiS w wyborach na prezydenta Radomska. Kaczyzm na równi pochyłej. Lada moment nominantka Kaczyńskiego, pani Anna Anders, polegnie w wyborach uzupełniających do senatu w Łomżyńskiem. Elyty mrożą szampana. Ale ostrożnie z tą fetą. Bo gdy zbyt pochopnie wystrzelą korki, z butelek mogą wylać się jedynie pomyje rozczarowania.
Co takiego na przykład wydarzyło się w Radomsku? Otóż przez kilka kadencji miastem kierowała osoba pozostająca w ostrej opozycji do PiS, choć PiS w tym rejonie to potęga. Niestety w samym mieście nie udawało się tego przełożyć na władzę w ratuszu.
Przed ostatnimi wyborami do parlamentu pani prezydent Milczanowska wykorzystując prestiżowe przepychanki we władzach PiS, ofiarą których padł na przykład jeden z najbliższych współpracowników przyszłej pani premier, dokonała skutecznej wolty. Od dawna zaprawiona w kuluarowych bojach, zwykle na salonach PO, trafnie wyczuła skąd tym razem wieje wiatr odnowy. I u kogo należy szukać wsparcia. W ten sposób, dzięki znajomości zasad gry, trafiła do sejmu z listy PiS.
W lokalnych szeregach partii zawrzało. Ludzie od lat oddani sprawie zostali odsunięci na boczny tor. Oczywiście sami sobie byli winni. Bo jak się nie wie, komu nie wolno bezkarnie nadeptywać na odciski, to w klipę grać, a nie politykować!
Ponieważ jednak dotychczasowa pani prezydent nie opanowała jeszcze bilokacji, nie mogła jednocześnie władać miastem i zasiadać w sejmie. A Radomsko należało zachować dla grupy, która wspomagała panią prezydent w czynieniu z zacnego grodu gród jeszcze zacniejszy. I tak warszawska zwierzchność dbając o ciągłość władzy w mieście założonym przez Leszka Czarnego wskazała pod szyldem PiS godnego męża na następcę pani poseł. Lecz imprimatur centrali nie spodobało się ludowi pisowskiemu w Radomsku. I tenże lud założył stowarzyszenie i wystawił w wyborach własnego kandydata. A że miasto nie jest zbyt wielkie, raptem około pięćdziesięciotysięczne, mieszkańcy doskonale wiedzieli kto reprezentuje w batalii o ratusz tutejszy PiS. Przecież społecznicy popierający pana Ferenca nie wypadli sroce spod ogona. I od lat czynili swą powinność dla miasta i regionu pod flagą PiS właśnie.
Reasumując.  Z woli ludu pisowskiego, wbrew pisowskim magnatom, prezydentem Radomska z miażdżącą przewagą został wybrany pan Jarosław Ferenc. A ja, samozwańczo wprawdzie, lecz znając kulisy, mogę zapewnić wszystkich pisowskich świętych i opinię publiczną(uff, dawno już nie wyciągnąłem tak wysokiego C), że w mieście i powiecie PiS trzyma się mocno, bo zarówno prezydent, jak i starosta są oddanymi działaczami tej partii.
 
Sekator
 
PS.
 
- A skąd ty znasz tak dobrze sytuację w Radomsku? – pyta mój komputer.
- Bo to moje rodzinne miasto, cyborgu – odpowiadam uprzejmie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-02-2016 [09:20] - NASZ_HENRY | Link:

UWAGA krety ryją!
Minister Gowin też zatrudnia byłych urzędników kancelarii Komorowskiego ;-)

Obrazek użytkownika eska

25-02-2016 [22:44] - eska | Link:

Absolutnie przepiękna historia! Lud wziął sprawy w swoje ręce, ho, ho - zapachniało demokracją, tą prawdziwą :)

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-02-2016 [09:06] - Marek1taki | Link:

@autor
Miło mi to słyszeć.

Obrazek użytkownika Jerzy.63

27-02-2016 [12:14] - Jerzy.63 | Link:

Kłamiesz, oto kopia wiadomości, którą wysłałem blogerce elig:
Wiadomość poniższej treści wysłałem Pani na pw
Witam!
Wiem, że mnie Pani nie zna, ale ja też pochodzę z Radomska i zapewniam Panią, że informacje podane tutaj:
http://naszeblogi.pl/60638-rad...
są nieprawdziwe:
1) Anna Milczanowska nigdy nie brylowała po salonach PO, przeciwnie sama się do tego PiS umizgiwała, jeszcze jako członek Forum Samorządowo-Gospodarczego, lokalnego ugrupowania nazywanego w Radomsku "PiS bis", a sama była złośliwie nazywana pisówą przez lud wyborczy i "Matką Boską Milczanowską" (proszę spytać Google'a) na długo przed tym jak zdecydowała się na kandydowanie do Sejmu z list PiS. To ona zabiegała o zaufanie Prezesa, nie odwrotnie. Dowód znajdzie Pani tutaj:
https://www.youtube.com/watch?...
Wioletta Pal (wówczas z Forum Samorządowo-Gospodarczego) zastępca Milczanowskiej na stołku prezydenta Radomska wyraźnie oferuje koalicję Jacentemu Olszewskiemu, ówczesnemu radnemu PiS.
2) Jarosław Ferenc nie jest żadnym "ukrytym pisiorem", ale został wystawiony do wyborów przez "Razem dla Radomska czyli "Platformę bis".
Co o nim sądzi miejscowy, prominentny działacz PiS może Pani sprawdzić tutaj:
http://szymonzyberyng.pl/?p=6147
Obie strony mają już za sobą procesy w sądach wygrane przez Milczanowską. To tyle w temacie "ukrytego pisiora".

Kwestia druga: coś złego dzieje się z portalem naszeblogi.pl. Moje konto zostało zablokowane (mam nadzieję, że z głupoty) za "wpis antysemicki", w którym …wyśmiewam "listy Żydów".
http://naszeblogi.pl/60265-lis...

Nie mogę dodawać wpisów ani komentować, mogę się zalogować i wysyłać informację na pw.
Reasumując jeśli "Sekator" pochodzi z Radomska, to świadomie kłamie, jeśli nie to motto:
Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен
musi budzić u niego uśmieszek politowania
pozdrawiam i proszę przemyśleć sytuację na www.naszeblogi.pl, a jeszcze lepiej zainterweniować i nie wierzyć "Sekatorom", o to ostatnie wręcz błagam, bo to na pewno prowokator
Jerzy Gawin alias Jerzy.63 na blogach

PS: mała korekta - nie wiedziałem, że mogę komentować, dopiero teraz kliknąłem i widzę, że tak.

Obrazek użytkownika Sekator

28-02-2016 [22:54] - Sekator | Link:

Szanowny Polemisto, sprawa jest bardziej złożona niż się Panu wydaje. Proszę prześledzić sytuację polityczną w Radomsku w ciągu ostatnich, powiedzmy, dziesięciu lat. I sprawdzić kto potrafił wysyłać na imprezy organizowane przez PiS po dwa autokary młodzieży. Takiej frekwencji nie były w stanie zapewnić ani struktury piotrkowskie, ani Bełchatowskie. Proszę odszukać materiały z kilku poprzednich kampanii wyborczych i przeanalizować kto dla kogo grał.
A tak na marginesie, bardzo dobrze, że pani Milczanowska przeszła na jasną stronę mocy. W trudnych czasach liczy się każda indywidualność. Ale ci, którzy doprowadzili pana Ferenca do sukcesu już od dawna są po jasnej stronie mocy. Cieszmy się zatem wszyscy, że w Radomsku i powiecie PiS pani Milczanowskiej i pana Ferenca, a także pana Jerzego.63 i mój trzyma się mocno. Pozostaję z szacunkiem, Sekator.

PS.

Urodziłem się na Dobrej, wówczas 4 Brygady AL., a potem aż do matury mieszkałem na Krakowskiej, która wtedy nazywała się Armii Czerwonej. Ale czy to wystarczy, by być agentem wrażych sił?