|
|
My, libertarianie, nie głosimy zbędności wszystkich organów państwa i instytucji, uważamy, że one wszystkie są bardzo ważne i potrzebne. My tylko uważamy, że one nie powinny działać przy użyciu… |
|
|
To nie ma nic wspólnego z anarchistami, to jest prawda obiektywna. Terror jest niemoralny. Anarchiści nie są przeciwnikami państwa, ale porządku. Ja jestem w opozycji do nich, bo jestem zwolennikiem… |
|
|
Ja mam jeszcze bardziej konserwatywne przekonania i nic anarchistycznego nie napisałem. To, co piszę o KSeF, dotyczy tego, jak władza KOPiS oddaje suwerenność innemu państwu, a nie jak wprowadza… |
|
|
Źródłem wszelkiego zła jest państwo, które okupuje Polskę, a tym okupantem, zwanym III RP, od wielu lat zarządza PiS do spółki z PO. Tu ich spółkę opisałem: Część V. KSeF i ciągłość decyzji. Imperva… |
|
|
Tu wyjaśniam: jak PiS sprzedał Polskę... |
|
|
"A dlaczego to my nie mamy wypierać ich firm z rynku?"Dlatego, że to PiS do spółki z PO całkowicie oddali suwerenność III RP na rzecz Francji — w tym wpisie o KSeF to precyzyjnie wyjaśniam. Dziedzina… |
|
|
Z Francją nie mam już żadnych szans konkurować, oni bez problemów wyprą wszystkie nasze firmy z rynku i już żadne ograniczenia etatyzmu i biurokracji nie pomogą: Technologia KSeF – suwerenność kończy… |
|
|
To jest pułapka, bo spory o definicje spowodowały, że dyskusja zeszła na manowce. Już jest na końcu nowy komentarz, w którym wracam do meritum. To, co ja zachwalam, nie da się sprowadzić do paru… |
|
|
Z diagnozą się zgadzam. W notce opisany jest realny efekt tego, jak państwo potrafi własnymi regulacjami wypchnąć biznes pod obcą banderę. Jednak z wielu komentarzy przebija taka rada: trzeba… |
|
|
Znów dałem się wciągnąć w pułapkę, w jałową dyskusję o definicjach — zeszliśmy na manowce, omijając istotę sprawy. To bez sensu. Więc zaraz napiszę mój pierwszy komentarz jeszcze raz. |
|
|
Dokładnie tak samo nieracjonalny jest socjalizm i etatyzm. |
|
|
A konkretnie co splagiatowałem? |
|
|
No i gdzie na świecie mamy ten dziki kapitalizm? |
|
|
Decyzje o tym, by kogoś okraść czy zabić są też najczęściej racjonalne. Każdą mafię tworzą ludzie podejmujący racjonalnie decyzje. No i niby co z tej racjonalności wynika? |
|
|
Dlatego, że każde państwo stosuje mniej lub bardziej etatyzm. |
|
|
Nie istnieje takie pojęcie w politologii. |
|
|
Te dzielnice nędzy są w państwie socjalistycznym, więc nie ma się co dziwić, że jest w nich nędza. Brazylia stosuje wysokie cła, ma rozbudowaną biurokrację i bariery dla inwestycji zagranicznych, a… |
|
|
A czym się różni dziki od niedzikiego? Gdzie jest ten dziki, a gdzie niedziki? |
|
|
Państwo polskie realizuje wszystkie postulaty klasycznej socjaldemokracji. Wykazałem to wielokrotnie w wielu notkach blogowych, które można znaleźć, szukając po słowie kluczowym "gps65". Moja teza… |
|
|
Kraje III-go świata najbardziej intensywnie rozwinęły socjalizm. |