|
|
Jesteś doprawdy przemiły. Prawie dobry człowiek. Skromność i pewna pokora to dziś cechy rzadkie. Jestem przecież JA! Nadmiar wiedzy... To poszukiwanie które wyśmiałeś, jako niepotrzebny i wręcz… |
|
|
Ja ciebie za bardzo nie rozumiem. Kręcisz, mataczysz, przeinaczasz (gdzie ja powiedziałem , że Tomasz interesował się Arystotelesem? Nim interesował się Augustyn). Tu teza, tam hipoteza. Czasami… |
|
|
Jednym z przywódców sekty, a właściwie nowej religii "ateizm" (wiara w to, że Boga nie ma) jest Richard Dawkins, bardzo wpływowy autorytet lewactwa, który niestety był profesorem katedry … |
|
|
Widzę, że w końcu przeczytał pan tekst. Brawo. Lecz mam wątpliwości, czy czyta pan ze zrozumieniem. Bo to pan stwierdził, że "wymyśliłem sobie", czyli to mnie nazwał pan szalbierzem. To tak à… |
|
|
To nieładnie przypisywać komuś szalbierstwo. I to tylko dlatego, że nie chciało się przeczytać do końca, bo rozprawa, a nawet święty Tomasz nie pasują do wykoncypowanej wizji.
Więc jeszcze raz. To… |
|
|
Przecież jest link. To praca z warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przywołałem to dla prostoty wywodu, bo to samo jest dokładnie w dziełach św. Tomasza (nieco też u św.… |
|
|
Zła interpretacja.
Teza 1, Zło jest brakiem dobra, które z natury swojej rzecz mieć powinna (S. Th. I, q. 49,a. 2, resp. )
Teza 2. Zło jest zawsze wtórne wobec dobra. Jest… |
|
|
Jestem próżny i zarozumiały, więc prawem kaduka skonkluduję tę świetną wymianę zdań i poglądów, Lecz może jestem również pośród tych niedojrzałych umysłów. jak to elegancko określił Autor, więc użyję… |
|
|
Brawo!
Ale niech Imci dalej poszukuje (tylko niech sobie fizykę uzupełni, by nie śmieszyć burakiem na sznurku). |
|
|
Sorry, już mnie nie ma. Pomyłka. |
|
|
To co powiedziałeś ma sens |