Czy coś by nam jeszcze pozostało?

Bez zdziwienia, lecz z głęboką irytacją dowiedziałem się, przy okazji tragicznego wypadku autobusu, że komunikacją miejską w Warszawie zarządza niemiecka firma (?!)

W Gdańsku poprzedni prezydent miasta Adamowicz oddał Niemcom we władanie całe ciepłownictwo i całą kanalizację.
Dostawa i wydobycie wody też nie jest od dawna w polskich rekach.

Mam niemalże całkowitą pewność, że we wielu polskich miastach jest tak samo.

Nie jest żadną alternatywą wyprzedaż majątku gminy naszym nieudacznikom, ale dobrym znajomym lokalnej władzy.
W Gdyni Szpital Miejski z dużymi dobrymi tradycjami, oddano w ręce człowieka, który zniszczył dobre imię i jakość leczenia w tej placówce. Ludzie chorzy, już w karetce na sygnale wołają – tylko nie do Szpitala Miejskiego!

Popatrzmy, co Polsce i Polakom by pozostało, gdyby w końcu nie zwyciężyło opamiętanie.

Prawdopodobnie połowa gruntów rolnych została by sprzedana obcym właścicielom. Nawet pod koniec, gdy już weszła ustawa zabraniająca obcokrajowcom wykupu polskich ziem, ci uciekali się do działań przestępczych, skupując pola na tak zwane słupy.
Zresztą jest to powszechny proceder stosowany w całej nieuczciwej gospodarce.

Pamiętamy dobrze walkę którą toczyliśmy z ekipą Tuska i Komorowskiego, którzy za naród zdecydowali i obiecali żydowskim roszczeniowcom nienależne pieniądze, uzyskane ze sprzedaży lasów. Nasza akcja "Ratujmy Polskie Lasy" niewątpliwie pomogła temu, że uchwalana o północy ustawa nie przeszła zaledwie paroma głosami.
A nasze lasy to prawie 30% terytorium kraju.
A gdybyśmy tak zsumowali te grunty rolne i lasy puszczone w dziki i drapieżny kapitalizm, to już połowa terytorium kraju należała by do obcych. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że tak by było.
Jedyne szczęście, że ta wyprzedaż państwa trwała przed inwazją Chińczyków, bo ci ogołociliby Polskę dokumentnie.

A to tylko fragment garażowej wyprzedaży.

Niewielu zdaje sobie sprawę jak mocno była zaawansowana sprzedaż Orlenu i Lotosu – jedynych polskich dużych zakładów petrochemii.
Do tego, jak bonus dołączony był gdański Port Północny.
Jak parę lat temu przybijałem tam z norweską ropą, albo odwrotnie, ładowałem ruskie paliwo, to na terenie bazy paliwowej słyszałem więcej języka rosyjskiego niż polskiego.
Bodajże nawet nadzorująca ten strategiczny punkt ochrona też była rosyjska.
Tu nie tylko władcy samorządowi, ale władza centralna miała decydujący głos.

Całą polską chemię, Azoty, czy Police, które własnie wybijają się na europejską czołówkę, miał kupić ruski oligarcha Wiaczesław Mosze Kantor. Tak, ten "przyjaciel Polski", który zorganizował w Jerozolimie w rocznicę Auschwitz wielką konferencję, by Putin, jego przyjaciel, mógł sobie popluć na Rzeczpospolitą.

Pani premier Kopacz likwidowała te paskudne, nieekologiczne kopalnie węgla kamiennego (największe złoża w Europie), nawet strzelając do górników(litościwa kobieta – tylko gumowymi kulami), po to, by gdy te tylko upadną, sprzedać je za grosze niemieckim drapieżnikom.

Mieliśmy świetne polskie browary, ale już nie mamy. Nasz cukier był naszym bogactwem i chlubą. Teraz jest chlubą Süddeutsche Zucker AG. A szynki, wędliny, które spożywasz, to nawet nie wiesz, że mimo polskich nazw, też już nie są nasze.
I jak u nas w szynce było 4% wody, to teraz jest 20%.

Polskie Linie Lotnicze LOT też już miały potencjalnego nabywcę. Kto wie, czy nie w tym celu zmontowano aferę Amber Gold, w której nawet jako "malutki" pionek zatrudniony był syn ówczesnego premiera Tuska. Są spory, kto ostatecznie miał przejąć polskie lotnictwo – czy niemiecka Lufthansa, czy ukraiński oligarcha Ihor Kołomojskij.

Zapewne Państwo potraficie wyliczyć jeszcze kilkadziesiąt własnych przykładów. Bo działo się ostro i nikt specjalnie z tym się nie krył, gdyż było to całkowicie zgodne z doktryną ekonomistów-oszołomów Sachsa i Balcerowicza.

A teraz proszę się zastanowić: z czym, jako naród byśmy pozostali?

A gdybyśmy zaczęli za bardzo podskakiwać, to by nas wykończono podatkiem katastralnym, czym się grozi od lat.
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-06-2020 [11:28] - Marek1taki | Link:

Skandal oczywisty. To tolerowanie wyprzedaży interesów polskich po pozorem rzekomej prywatyzacji.
Pewnych spraw nie da się odkręcić od ręki, byle nie dokręcać antypolskich procesów. Klimatyzm i pandemizm są eksploatowane wbrew interesom naszej suwerenności energetycznej.
Innym przykładem jest współpraca Orlenu z firmą Glenkor, która nie tylko ma na swoim koncie udowodnione zarzuty to prowadzone są wobec niej śledztwa w USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Brazylii. Znanym mi faktem było ułaskawienie założyciela tej firmy przez Bila Clintona. Przy okazji procesu wytoczonego przez prezesa Obajtka red.Sommerowi
https://www.youtube.com/watch?...
dowiedziałem się, że firma ta jest związana z Ligią Przeciw Zniesławieniu, której działania przerzucają winę za holokaust na Polskę. Współpraca Orlenu z Glenkorem datuje się na czasy PO, reakcja Obajtka jednak zastanawia.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-06-2020 [08:56] - Marek1taki | Link:

Patrząc szerzej ten proceder w różnej formie trwa skoro nie gwarantuje się w inwestycjach na terenie Polski udziału obywateli polskich, a w sytuacji inwestycji o charakterze strategicznym udziału większościowego pod nadzorem państwa. Tak robią Chińczycy, ale tak robi też Lichtenstein.
Są planowane inwestycje w rodzaju CPK i w finansowaniu infrastruktury biorą udział podatnicy, a własność konfitur jest zaplanowana dla obcych.
Pisze Pan dzisiaj u kpt.Hatalskiego o rozbudowie portu w Gdyni. Przypomniało mi to, że tam też mają być zaangażowani inwestorzy strategiczni z zagranicy z pominięciem udziału polskiego podatnika.
Nowe wraca?

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-06-2020 [11:14] - jazgdyni | Link:

Pozwolę sobie na przykład z życia ilustrujący zasady współczesnego inwestowania.

Inwestorem strategicznym zazwyczaj jest ten, kto wykłada najwięcej pieniędzy.

Zamierzam wybudować serię shuttle tankowców średniej wielkości na Morze Północne. Mam już drugą co do wielkości na świecie flotę tego typu, więc jestem wiarygodny i zabezpieczam swoim kapitałem. Oczywiście nie mam w kasie ani w skarpecie forsy na te nowe statki i muszę je zorganizować.
Dogaduję się z hiszpańską stocznią Naval Gijon i polską Stocznią Remontową, że mi te statki wybudują. Oni też oczywiście nie mają pieniędzy na materiały, ludzi, energię, etc.
Nawiązujemy kontakt z hiszpańskim, choć własciwie już mędzynarodowym, 7 największym na świecie bankiem Santander i on da pieniądze i jest głównym inwestorem.
I choć jesteśmy Norwegami i interesy są norweskie, to ci Hiszpanie przez około 8 lat bedą razem z nami partycypować w zyskach. I tak jest zawsze i tak jest na całym świecie.

Pewien jestem, że gdyby w Polsce znalazł się polski inwestor (jedyne, które można brać pod uwagę to Orlen i KGHM. Nawet PKO BP i Pekao SA nie dadzą rady), to nie da rady z technologią i know-how, a także z reasekuracją i międzynarodowymi duperelami prawnymi.
Taka Panie Marku jest logika współczesnego świata. Dorobimy się własnej Wall Street, albo City, to nie będziemy się oglądać na nikogo.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-06-2020 [20:29] - Marek1taki | Link:

Chyba się nie zrozumieliśmy.
Podaje Pan argumenty na poparcie mojej tezy.
Inwestor strategiczny jak najbardziej mieści się w widełkach 49-70%.
Lichtenstein i Chiny nie mają własnej Wall Streat ani City, mają jak my banki na miarę swoich możliwości i ramię ramię z nami pracują na system USD.
Od redukcji dupereli prawnych jesteśmy w sojuszu - nieprawdaż? Po innego byśmy byli. Z tych samych względów nie ma powodu okładać sojuszników embargiem na technologie.
Póki co jest tak, że żadne inwestycje zagraniczne nie dały nam żadnych technologii i know-how. Po prostu trzeba je w ramach sojuszu kupić a zgodnie z doktryną marksizmu-keynesizmu sojusznik na dotowaniu takiej transakcji zarobi krocie.
Równocześnie z pieniędzmi nie jest tak kiepsko, bo skoro mnie stać przy budowie CPK na pokrycie 90% dla zysków wyliczanych regułami marksizmu-keynesizmu to dorzucę jeszcze 10% na konfitury, które liczy się klasycznie.
To ważne w sytuacji podejmowania strategicznych sojuszy by nie okazało się, że to sojusz za cenę hipoteki na ojcowiźnie. Tylko tyle i aż tyle.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-06-2020 [14:11] - Trotelreiner | Link:

Nieodżałowanej pamięci...Adam Wycichowski---niewolnik
https://naszeblogi.pl/56725-nr...
Pozwalam sobie wkleić Jego rysunek...mam nadzieję,że mi Tam wybaczy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-06-2020 [19:16] - jazgdyni | Link:

Myślisz, że szkopy są aż tak sprytni? Wątpię.

Butni, ale głupsi od nas.

Obrazek użytkownika Zofia

27-06-2020 [19:03] - Zofia | Link:

Dołożę do pańskiej wyliczanki oddania naszego majątku narodowego w obce ręce ,taką "niewinną" kolejkę linową na Kasprowy Wierch. Do tej pory nie mogę zrozumieć- dlaczego nie mogła zostać w polskich rękach.Jak również nie mogę zrozumieć hipokryzji tych,co uczestniczyli w tych wyprzedażach ( za grosze) którzy lekceważą naszą Ojczyznę nazywając  ją"ten kraj",że oblekają się w polską flagę.Przecież oni ją profanują! Czytam wypowiedzi tych moich "znajomych" na różnych forach wiedząc o nich jak przyczyniali się do oddawania  firm obcokrajowcom. Jak narzekają na teraźniejsze czasy,jak gardzą tymi co chcą żyć w Polsce- u siebie. Nawet teraz w okresie ciszy wyborczej posługują się ksywkami aby tylko uderzyć w kandydata który im nie pasuje. I to są ludzie wykształceni,którym wydaje się ,że tylko oni powinni żyć.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-06-2020 [08:20] - jazgdyni | Link:

To nie ma znaczenia, że są to ludzie wykształceni, a nawet mądrzy. Jeżeli zostali tak rozfanatyzowani, poddali się praniu mózgu, to króluje w nich wyłącznie nienawiść i pogarda.
Ileż takich mądrych ludzi, naukowców, pisarzy, artystów, całą duszą i bez wahań popierało dawniej Hitlera?

A kolejka na Kasprowy, to był taki końcowy symbol. Od zlikwidowanych stoczni na Bałtyku, aż po Tatry.

Obrazek użytkownika Jabe

28-06-2020 [09:08] - Jabe | Link:

Nie zapominając o gieesie w Pcimiu Dolnym.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-06-2020 [10:25] - jazgdyni | Link:

Przede wszystkim.

 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

27-06-2020 [20:24] - EsaurGappa | Link:

Tak to przykre a nawet doprowadza do gniewu,widać jak na dłoni z czym mamy do czynienia.
Zostawmy jednak te sprawy na końcu w tej morderczej "rozgrywce"jako coś co owszem jest naszych ojców i matek owcem ciężkiej i pokornej pracy i chluba nie małą,ale to nie stanowi o naszej Polskości.Jeśli już zniszczą,okradną i sponiewierają nasz dom ostanie się ino nasza wiara,w sercach naszych miłość do bliźniego i szacunek do prostoty życia.Tego nam zazdroszczą najbardziej i to jest celem ich nie ustających ataków. 
"...wielu jest wezwanych ,ale mało wybranych..."       
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-06-2020 [08:22] - jazgdyni | Link:

Lecz aby spokojnie i bogobojnie żyć, trzeba mieć gdzie.
Nie chciałbym żyć mając wokół domu same płoty z ostrzeżeniami w różnych językach.

Obrazek użytkownika paparazzi

27-06-2020 [23:23] - paparazzi | Link:

Nic dodać, nic ująć! Pięknie ujęte. Cóż mógł bym tego nie pisać gdyż żyje za oceanem ale mam żar w sercu ze są takie przestępcze organizacje co chcą upadku Polski. Wierze ze powoli pasek się zaciska i imponderabilia polskie wychodzą na prosta. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-06-2020 [08:24] - jazgdyni | Link:

Też jestem optymistą i zawsze mam nadzieję. Wiele lat przyszło czekać.
A teraz już za kilkanaście godzin zobaczymy  jak wygląda sytuacja.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

28-06-2020 [09:16] - Jabe | Link:

lasy puszczone w dziki i drapieżny kapitalizm – Dzikim kapitalizmem straszono za komuny i niektórym zostało to na zawsze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-06-2020 [10:23] - jazgdyni | Link:

No właśnie...
Tylko dziki kapitalizm mamy w Polsce i w Hondurasie, a niedziki w bogatych państwach praworządnych.

Obrazek użytkownika Jabe

28-06-2020 [10:43] - Jabe | Link:

Dzikim kapitalizmem straszono za komuny, i Pan też straszy. Który właściwie kapitalizm jest dziki, nie bardzo wiadomo. To tylko hasło propagandowe lewicy. Państwa zachodu w rezultacie socjalistycznych rządów, niejednokrotnie z udziałem komunistów, przeobraziły się w formę korporacyjno-państwową z dominacją kolektywnej własności, nawet jeśli to nie jest własność państwowa. W takiej sytuacji najwięcej mają do powiedzenia zarządcy-najmici, zwycięzcy wyścigu szczurów.

A lasy? Rozważania, jak mógłby wyglądać dziki kapitalizm w dzikich lasach, mogłyby być ciekawe. Trzeba by jednak było do nich podejść na chłodno.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-06-2020 [14:12] - jazgdyni | Link:

Faktycznie dzisiaj państwa kiedyś stricte kapitalistyczne demokracje i republiki (a nawet królestwa), przekształciły się w lewackie dziwolągi krypto-komunistyczne, ze Szwecją na czele.
Trudno już teraz o przykłady modelowe.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

28-06-2020 [19:25] - Trotelreiner | Link:

@jazgdyni
Nooo! Widzę,że szanowny Janusz awansował na kolegę @trzykolorowego!!!
Czuj się poklepany po marynarce...i gratuluję paranteli :-)))

Obrazek użytkownika tricolour

29-06-2020 [00:13] - tricolour | Link:

@Trotel

Też się możesz przyłączyć do wyliczanki i pokazać, co masz polskiego, oprócz - rzecz jasna - patriotyzmu na pokaz.

"kolega" ci przeszkadza? Da się z takim dyskomfortem żyć...

Obrazek użytkownika tricolour

28-06-2020 [13:28] - tricolour | Link:

@Jazgdyni

Gdy moi rodzice kupowali 26-calowego Jowisza za $735 (700+35 łapówki) to znajomi pukali się po głowie, bo można było brać Sony. Nie wiedzieli, że na potrzeby programu polskiego telewizora kolorowego opracowano na przykład krajową produkcję tyrystorów (BT128 w odchylaniu,wymieniałem z dziesięć razy). Gdy moi rodzice kupowali pralkę i zmywarkę Polar, to pukali się po głowie, bo były zachodnie i lepsze. Gdy ja kupowałem w salonie Poloneza pod koniec lat dziewięćdziesiątych, to znajomi pukali się po głowie i ściągali lepsze Kadetty po lepszym niemieckim tyłku. I teraz nie ma czym i kim zaprojektować latarki, bo WOLIMY zachodnie.

Jaki masz telewizor, telefon? Samochód jaki masz? Kominek jaki masz? Szukasz Społem i Dino, czy gdzie indziej kupujesz?

"prezydent miasta Adamowicz oddał Niemcom we władanie całe ciepłownictwo" - ja oddałem oba samochody, pralkę, suszarkę do ubrań, zmywarkę i inny drobny sprzęt kuchenny. Lutownicę mam Wellera, druga to ERSA. Sondy do oscyloskopu, to Hameg i Tek. I tak mogę wyliczać, co ja oddałem w obce ręce w zamian okradając swój kraj.

Kolego z Gdyni - co masz polskiego?