Dlaczego Zachód nie chce przyznać - roSSja jest faszystowska

Na prośbę oraz celem wsparcia mego materiału :
https://naszeblogi.pl/71875-ro...

Prof. Timothy Garton Ash: "Dzisiejsza Rosja jest krajem faszystowskim" (Nie waham się nazywać Rosji krajem faszystowskim - mówi historyk Timothy Garton Ash w wywiadzie opublikowanym na łamach dziennika „Trouw”. Dzisiejsza Rosja przypomina Brytyjczykowi faszystowskie reżimy m.in. przez kult wodza, a także retorykę rosyjskiej wyższości.)
https://tvn24.pl/swiat/rosja-j...

Profesor Snyder: "faszystowska polityka zaczyna się od definicji wroga"
"Faszystowska polityka zaczyna się, jak powiedział nazistowski myśliciel Carl Schmitt, od definicji wroga, a ponieważ sowiecki antyfaszyzm oznaczał jedynie zdefiniowanie wroga, to umożliwił faszyzmowi wejście do Rosji tylnymi drzwiami" - stwierdził Snyder.
Podkreślił, że "w Rosji XXI wieku 'antyfaszyzm' stał się po prostu prawem rosyjskiego przywódcy do definiowania wrogów narodu (...), dla prezydenta 'faszysta' lub 'nazista' to po prostu ktoś, kto sprzeciwia się jemu lub jego planowi zniszczenia Ukrainy, a Ukraińcy to 'naziści', bo nie akceptują tego, że są Rosjanami i stawiają opór".
"Mowa nienawiści skierowana do Ukraińców ułatwia ich mordowanie, co widać w Buczy, Mariupolu i każdej części Ukrainy, która była pod rosyjską okupacją. Masowe groby nie są wypadkiem przy pracy, ale oczekiwaną konsekwencją faszystowskiej wojny zniszczenia" - napisał Snyder.
https://tvn24.pl/swiat/rosja-j...

"Nazwanie Putina „faszystowskim politykiem” wciąż nie przechodzi przez gardło wielu elitom politycznym i finansowym Zachodu. Jakich jeszcze dowodów potrzebują?

KIJÓW – Kilka lat temu podczas dyskusji panelowej poświęconej polityce pamięci, która odbywała się na jednym z uniwersytetów w niemieckojęzycznym kraju, nazwałem prezydenta Rosji Władimira Putina „najpotężniejszym faszystowskim politykiem na świecie”. Po zakończeniu dyskusji organizatorzy wydarzenia nieśmiało zakomunikowali mi, że co prawda cały panel się udał, ale określenie, jakiego użyłem wobec przywódcy na Kremlu, było „przesadne” – pomimo że Rosja już wtedy okupowała Krym i wszczęła wojnę w Donbasie na wschodnich terenach Ukrainy.

Zaskoczyło mnie nie tyle to, co organizatorzy powiedzieli, ile sposób, w jaki to zrobili. Wydawali się autentycznie zażenowani, jakbym powiedział coś nieprzyzwoitego.

Pierwsze rosyjskie bomby, które spadły na Ukrainę 24 lutego, dały świadectwo temu, czym w istocie była ta moja rzekoma nieprzyzwoitość. Niestety zachodnim elitom finansowym i politycznym z faszyzmem Putina było tak po drodze, że nie paliły się, aby w porę publicznie porzucić ten swój „faszyzm to przesada” – aż do czasu, kiedy było już za późno. Nawet teraz, kiedy masowo gromadzone są na to oczywiste i niepodważalne dowody, wiele osób nadal ociąga się z nazwaniem rzeczy po imieniu.

Putin nie tylko odmawia Ukrainie prawa do istnienia, ale ma także pod kontrolą machinę propagandową, która właśnie opublikowała manifest, ogłaszający wszem wobec, że jego ludobójczym celem jest wytępienie Ukraińców do szczętu. Dodatkowo, dysponuje aparatem państwowym i militarnym, który gotów jest zrealizować jego ludobójcze fantazje i dokonać eksterminacji Ukraińców – tylko dlatego, że on uważa, iż Ukraińców nie powinno być.
Zażenowanie Zachodu, kiedy Putina nazywa się faszystą, zakorzenione jest w zachodniej konstrukcji psycho-historycznej. Użycie tego określenia stanowi naruszenie nietykalnego miejsca, jakie zajmuje ostateczne zło, wryte w zbiorową świadomość powojennej Europy, której polityczne zjednoczenie opiera się na wspólnej odpowiedzialności za pamięć o Zagładzie.

Cierpienie spowodowane przez nazistów na całym kontynencie europejskim było niepojęte i trudne do wytłumaczenia w sposób czysto racjonalny. Według wspólnego wyobrażenia nazizm postrzegany był raczej jako zło w sensie metafizycznym, nie jako projekt polityczny. Nie wyciągnięto wniosków z tego, na co wskazała Hannah Arendt – że machinę śmierci buduje się poprzez codzienną, zwykłą pracę. To dlatego nie ziściło się to powtarzane przez Europę „nigdy więcej” – wszak nam, Ukraińcom, każdego dnia Rosja przynosi „więcej”.

Nieprzypadkowo Kreml dla uzasadnienia swojej wojny przeciwko Ukrainie używa słów „denazyfikacja” i „demilitaryzacja”. Przedstawiając samych siebie jako głównych zwycięzców nad nazistowską Rzeszą i pomijając kluczową rolę, jaką odegrały w tym inne państwa byłego Związku Radzieckiego, a zwłaszcza Ukraina i Białoruś, Rosja próbuje zrekompensować sobie przegraną w zimnej wojnie. Ideologiczne wykrzywienie obrazu, jakiego dokonuje Kreml, polega głównie na przejęciu słownictwa używanego do opisu tego, jak zwalczano nazizm, a ma to na celu uprawomocnienie ich własnej faszystowskiej dyktatury.

Putinowska Rosja stała się partnerem i punktem odniesienia dla różnych sił z całego spektrum zachodniej sceny politycznej. Dla prawicowych populistów i autorytarnych rządów, począwszy od Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen we Francji, poprzez niemiecką AfD, aż po węgierskiego premiera Viktora Orbána, reżim Putina był zawsze naturalnym sojusznikiem ideologicznym i wygodnym źródłem finansowania. Ci przywódcy co prawda formalnie potępili rosyjską inwazję na Ukrainę i oportunistycznie zgodzili się na przyjęcie ukraińskich uchodźców, podtrzymują jednak własne antyimigracyjne stanowisko i sprzeciwiają się nałożeniu na Rosję sankcji gospodarczych bądź odmawiają bojkotu rosyjskiej energii.
W tym czasie zachodnia lewica, u której antyfaszystowskie nastawienie powinno występować niejako z automatu, padła ofiarą własnego narcyzmu i dogmatycznego fetyszyzmu. W obliczu wyzwania, jakie stanowiło dla nich wszczęcie przez Rosję niczym niesprowokowanej, agresywnej wojny, wiele osób z lewicy uznało niczym Donald Trump, że „obie strony ponoszą winę”, oskarżając NATO i Stany Zjednoczone o wywołanie tego konfliktu.

Dając klasyczny przykład tego, jak „Zachód objaśnia nam świat”, są tak obsesyjnie przywiązani do swoich zwyczajowych złoczyńców, że nawet nie przyjdzie im do głowy, że gdzieś tam może czaić się o wiele gorszy imperialny zbój.

To jednak nie skrajne prawica czy lewica na Zachodzie sprawiły, że faszystowski reżim Rosji urósł w siłę. Sprawiły to polityczne ugrupowania centrowe w liberalnych demokracjach i elity finansowe, które pompowały zasoby w mafijno-kapitalistyczny układ na Kremlu – i to one zostały przez niego skorumpowane. Nawet zanim Putin zamienił rosyjską politykę w „specjalną operację”, kiedy przyzwalał na dokonywanie politycznych zabójstw, wprowadził państwową cenzurę, fałszował wybory, dokonywał systemowych represji oraz inwazji na inne państwa, ów liberalny establishment Zachodu – choć tak chętnie deklamował swoje „wartości” – udawał, że wszystko jest w normie.

Napaść Rosji na Ukrainę być może wskazuje też, dlaczego ciało Lenina, którego Putin obarcza winą za stworzenie współczesnej Ukrainy, nadal znajduje się w mauzoleum na moskiewskim placu Czerwonym. Dla reżimu Putina rewolucja zawsze stanowiła największy koszmar. Pozbawiony pochówku przywódca rewolucji październikowej daje świadectwo niedokończonego zadania, polegającego na obaleniu rosyjskiego imperium. Jeśli obecna wojna doprowadzi ostatecznie do upadku wielowiekowej tradycji rosyjskiego imperializmu, to sto lat po swojej śmierci Lenin w końcu być może zazna wiecznego odpoczynku..."

Całość przeczytasz w : https://krytykapolityczna.pl/s...
Dodatkowo polecam tę publikację :
https://bezdroza.pl/ksiazki/za...

cdn...temat będzie kontynuowany,

 



Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-11-2024 [12:51] - Tezeusz | Link:

Skoro ten temat wzbudza tyle emocji będzie przeze mnie dalej kontynuowany. Kolejny odcinek w przygotowaniu. Materiały z IPN  już są w opracowaniu. Materiały będą  także dostępne w sieci  na portalach prawicowych w tym na FB, oraz  moich blogach.
Zapraszam.

Obrazek użytkownika Pers

25-11-2024 [13:24] - Pers | Link:

@fejkaliusz
//na portalach prawicowych w tym na FB, //
Od kiedy FB to "portal prawicowy"?

W. "daj daj" Żeleńskiego wszyscy już mają dość. Nikt go nie odwiedza, odmówiono mu uczestnictwa w szczycie G 20, mimo że ukraińskie MSZ usilnie zabiegało.
Do Moskwy pielgrzymują wszyscy przywódcy wolnego świata z Sekretarzem Generalnymi ONZ włącznie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-11-2024 [16:25] - Tezeusz | Link:

@ Rus.. gówno..

O swojej sekcie już pisałeś przypomnę tobie :
"po prostu kibicuję Panu prezydentowi Putinowi i Rosji w jej zbożnym dziele. To obecnie jeden z najlepszych polityków na świecie"
"Pan Prezydent Putin to prawdopodobnie największy mąż stanu na świecie. No może razem z Xi."

Na podsumowanie zacytuję co pisze o tobie twój kolega @ Dżon :
"Dziś w swojej bezsilności Ruszkiewicz szkaluje portal gdzie popadnie.
Ja w kontekście takiej jego działalności, śmiało mogę mu powiedzieć, jesteś tylko zwykły gnojek."

W punkt !!!!
A gdzie masz swój blog z literką " Z" w kosmosie ? Bydgoszcz się zdenerwowała a może ktoś pomógł ?

Kolejny materiał o faszystowskiej roSSji wkrótce..Doszkolisz się hahahahahhahahaha jak ja uwielbiam ciebie wkurw....

"Od kiedy FB to "portal prawicowy"?
Gdyż ja na takich stronach moje materiały zamieszczam. Odstaw spirt to zrozumiesz...

Ty niestety wszystkie masz zablokowane...i prawidłowo.

Obrazek użytkownika u2

25-11-2024 [14:29] - u2 | Link:

"sprzeciwiają się nałożeniu na Rosję sankcji gospodarczych bądź odmawiają bojkotu rosyjskiej energii"

Orban niby się sprzeciwia, ale w końcu się zgadza na sankcje, uzyskując dla swojego kraju profity z unijnej kasy. Ponadto trudno wojować z krajem, od którego zależy działanie elektrowni atomowej. Ponoć Węgrzy podjęli starania, aby jednak ich EA nie była aż tak zależna od Rosji :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2024 [16:25] - Ula Ujejska | Link:

U2
Nie znam cwańszego polityka w Europie niż Orban. Ku wściekłości Niemców, dostał od Putina i UE wszystko co chciał - nic nie kwitując.

Obrazek użytkownika Pers

25-11-2024 [16:30] - Pers | Link:

@ujejska
Morawiecki i Tusk to przy Orbanie ciapy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-11-2024 [18:45] - Tezeusz | Link:

@Rus gówno
Ty przy twoim idolu osranym bandycie karakanie putlerku jesteś neptek..

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-11-2024 [16:45] - Tezeusz | Link:

Rusofil czy rusofob kto jest patriotą a kto zdrajcą?
W ostatnim W ostatnim czasie głównie na portalach internetowych można przeczytać potyczki słowne osób popierających agresywną faszystowską politykę Rosji i jej przeciwników nazywanych przez pierwszych rusofobami. Czy zatem rusofob to wróg Polski czy patriota? Kim jest rusofil uwielbiający roSSję ? Postaram się odpowiedzieć.

Całość :
https://naszeblogi.pl/70227-ru...

Gdzie jest miejsce rusofila ? a tutaj :https://form.abw.gov.pl/fm/for...