Wallenrodyczność czyli wallenrodyzm

Część groźnie kryminogennych ustaw tworzy się czy podpisuje ze zwykłej głupoty czyli z nieumiejętności przewidywania jakie będą ich konsekwencje. Dobrym przykładem jest ustawa o zwierzętach, którą rodzono w bólach i w męce natychmiast po tym jak w Polsce zdaniem Szczepkowskiej skończył się komunizm. (a tak naprawdę nigdy się nie  skończył)Wersja tej ustawy, którą recenzowałam pochodziła bodajże z 1997 roku. Duża część przepisów tej ustawy została uchylona lub zmieniona po wejściu do UE więc nie ma sensu obecnie z nimi polemizować. Traktuję je wyłącznie jako przykład głupoty ówczesnego ustawodawcy. Niewielki pocieszenie, że obecni ustawodawcy wydają się być jeszcze głupsi. Otóż większość prawdziwych znawców zwierząt, albo ludzi po prostu myślących, godziła się na różne paragrafy tej ustawy o zwierzętach uważając, że nikt podobnych nonsensów nie będzie  stosował i że będą to przepisy całkowicie martwe. Na przykład zgodnie z tą ustawą należało w każdym instytucie naukowym, wykorzystującym do badań zwierzęta, utworzyć specjalną komisję etyki, która przydzielałaby zwierzęta doświadczalne poszczególnym pracowniom. Komisje złożone były na ogół z pracowników administracji, sprzątaczek i portierów bo nikt z prawdziwych naukowców nie chciał brać udziału w tej kompromitującej hucpie. W rękach tych sprzątaczek były zatem losy wielu bardzo istotnych projektów badawczych.
Innym martwym przepisem, był w tej samej ustawie zapis, że koń w żadnych okolicznościach nie może iść galopem z ładunkiem. Zapomniano przy tym (albo głupie i sentymentalne paniusie forsujące tę ustawę nie wiedziały o tym), że próby dzielności koni zimnokrwistych polegają właśnie na przepędzeniu konia z ładunkiem galopem. Jest to jednorazowa krótka akcja i służy wyłącznie selekcji hodowlanej, podobnie jak wyścigi konne są jedyną formą selekcji koni gorącokrwistych. Hodowcy i specjaliści pocieszali się, że będzie to ustawa martwa. Nie ma ustaw  do końca martwych -  każdy idiotyzm można wykorzystać jako przysłowiowy kij na psa. Gdy zachodzi potrzeba uruchamia się taki pozornie martwy przepis. Wiele hodowców ogierów zimnokrwistych zrezygnowało z hodowli nie mogąc przeprowadzić legalnie selekcji i udokumentować odpowiednim protokołem. Zgoda na wprowadzenie ustawy o zwierzętach była wówczas  poważnym błędem. Równie bezsensowne było wprowadzenie listy agresywnych ras psów i wymóg aby prawo do posiadania psa tej rasy było uwarunkowane pozytywnym wynikiem badania psychiatrycznego kandydata na właściciela. Intencje stworzenia tego przepisu były zapewne dobre. Chodziło o uchronienie ludzi, a przede wszystkim dzieci, przed pogryzieniami przez groźne psy. Jednak jak wiedzą wszyscy znawcy, psy najgroźniejszych ras potrafią być potulne wobec ludzi jak baranki, bo ich zachowanie zależy przede wszystkim od wychowania.
Natomiast za najcięższe pogryzienia najczęściej odpowiadają mieszańce groźnych ras czyli w świetle prawa zwykłe kundle, których właściciele nie podlegają kontroli. Sytuacje uzdrowić mogłoby wyłącznie egzekwowanie odpowiedzialności karnej a przede wszystkim finansowej, właściciela psa (niezależnie od jego rasy) wobec osób poszkodowanych. Właściciel groźnego psa mając perspektywę wypłacenia poszkodowanym ogromnego odszkodowania sam zastanowiłby się jak uchronić postronne osoby od kontaktu z jego zwierzęciem. Zupełnym nonsensem jest przy tym nadmierna troska prawa o przestępców. Jeżeli po podwórzu biega zły pies na łańcuchu prowadzonym po drucie tak aby w jego zasięgu był nie tylko dom lecz również zbudowania gospodarcze, na furtce umieszczone jest stosowne ostrzeżenie, a zamknięcie furtki uniemożliwia wejście dzieciom i analfabetom ktoś, kto pomimo tego wszedł, nie powinien być chroniony przez prawo. Właściciele domów oddalonych od wsi, a przede wszystkim starsi ludzie, muszą mieć możliwość obrony przed bandytami i złodziejami.
Rządy „ dobrej zmiany” zniechęciły do siebie elektorat wiejski równie jak poprzednia bezsensowną ustawą zwaną potocznie „ piątką dla zwierząt”. Jesteśmy ogniwem łańcucha pokarmowego i pretensje o to możemy kierować tylko do Natury albo do Stwórcy. Wyeliminowanie łańcucha pokarmowego jest zupełnie niemożliwe, zakaz spożywania mięsa mogą postulować tylko ludzie całkowicie oderwani od rzeczywistości, więc wybiórczy zakaz hodowli i uboju zwierząt futerkowych nie miał najmniejszego sensu.
Podobnie nie wolno podpisywać żadnych międzynarodowych ustaleń i konwencji których prawdziwe znaczenie i dalekosiężne konsekwencje nie są do końca jasne, albo się je lekceważy. Mateusz Morawiecki nie powinien i nie miał prawa podpisywać FIT for 55 czyli tych wszystkich konwencji klimatycznych. Nie powinniśmy się godzić na uzależnienie wypłat z KPO od spełnienia narzucanych nam warunków, tak zwanych „ kamieni” milowych. Morawiecki miał prawo weta lecz z niego nie skorzystał. To wszystko zrobił na własną odpowiedzialność wbrew stanowisku Suwerennej Polski.  Patryk Jaki w rozmowie w radiu RMF FM sformułował to expressis verbis. W tej samej rozmowie Patryk Jaki podał jednak następującą definicję polityki: „ polityka to sztuka robienia tego co możliwe”. I und hier ist der Hund begraben. (i tu jest pies pogrzebany) – jak mówią nasi sąsiedzi.
Za komuny każdy z kolejnych polskich Wallenrodów szczerze uważał,że poporządkowując się sowieckiemu totalitaryzmowi jest w stanie coś uratować, zrobić coś dobrego dla kraju. Nie mówię tu oczywiście o cynicznych karierowiczach i oportunistach, którzy wyłącznie dla kariery sprzeniewierzali się nawet własnym poglądom. Patryk Jaki  stwierdził, że gdyby jego partia sprzeciwiła się stanowisku Morawieckiego- „ byłoby jeszcze gorzej“. Tymczasem pomimo poddaniu sie premierowi, aby nie dopuścić do rozłamu, sprawili, że – jak mówią młodzi ludzie- jest najgorzej. Tusk wygrał. Honorowe zwycięstwo PiS okazało się zwycięstwem pyrrusowym. Został przyjęty pakt o relokacji imigrantów. Bo parafrazując Słowackiego: „Wallenrodyczność czyli wallenrodyzm wprowadził pewien do głupoty metodyzm”.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-05-2024 [11:30] - NASZ_HENRY | Link:

  
 
Prędzej złodziej przyzna się do tego, że ukradł niż polityk, że głupoty gada/robi😉

 

Obrazek użytkownika spike

11-05-2024 [14:28] - spike | Link:

Droga Pani Izo,
"bezsensowne było wprowadzenie listy agresywnych ras psów i wymóg aby prawo do posiadania psa tej rasy było uwarunkowane pozytywnym wynikiem badania psychiatrycznego kandydata na właściciela."

-tu się z Panią nie zgodzę, lista nie miałby sensu, jeżeli człowieka sam by nie przyczyniał się do hodowli takich ras psów, do celów różnych, owszem najczęściej niegodnych, jak walki psów, ale też do celów militarnych etc.
Skoro człowiek jest przyczyną, to musi być wiedza, jakie rasy są niebezpieczne.
Skoro takie rasy są, a ich zachowanie głównie zależy od ułożenia takiego psa, więc obowiązkowo ci ludzie powinni spełniać odpowiednie warunki psychologiczne, a co najważniejsze, powinni być obligatoryjnie zobowiązani do przeszkolenia takiego psa.
Ja bym nawet poszedł dalej, wydzielił rasy psów, które powinny być szkolone, rasy "kieszonkowe" oprócz hałasu człowiekowi krzywdy nie zrobią, ale pies mający wagę kilkadziesiąt kg, potrafi być niebezpieczny, nawet zabójczy.

Powód jest ciągle ten sam, ludzie, traktują zwierzęta jak dzieci, traktują je wbrew ich naturze, psy są zwierzętami stadnymi, mają zakodowany instynkt przywódcy, w naturze o ten przywilej walczą, cel głownie "matrymonialny", ale także organizacyjny, widać to szczególnie u wilków (nie wiem jaki głupol wymyślił, że nasze psy od nich pochodzą).

Jeżeli pies w danym domu nie jest podporządkowany właścicielowi, to on przejmuje władzę, robi co chce, atakuje kogo uzna za intruza, nie reaguje na polecenia "pana", a nawet może go pogryźć.
Jeżeli pies nawet najgroźniejszy, ma swojego pana - przywódcę, wtedy jest podporządkowany jego rozkazom.

Miałem okazję widzieć wyszkolonego psa, znajomy przyszedł w gościnę razem ze swoim psem owczarkiem.
Puka do drzwi, gospodarz otwiera i zachęca do wejścia, gość wchodzi, pies zostaje na progu, dopiero na gest "pana" wchodzi, co było zaskoczeniem, łapy wycierał o wycieraczkę, a jak już weszli, "pan" wskazał miejsce gdzie ma siedzieć, pies wiernie czekał w tym miejscu do końca wizyty, jak gospodarz coś przyniósł mu do zjedzenia, jadł tylko na komendę.

Ja często widzę spacerujących z psami, można śmiało powiedzieć, że to pies wyprowadził "pana" na spacer.
Często latają luzem, albo na długiej smyczy, szczekają na innych, latają gdzie chcą, najgorzej w tym przypadku wypadają kobiety, zdecydowana większość, nie powinna mieć prawa do posiadania psa.

W TV jest cykl programów o wychowaniu i opiece nad psami, prowadzi go znany głównie w USA Cesar Milan, jak się ogląda ten program, włosy dęba stają, co ludzie wyprawiają z prostej głupoty (szczególnie panie), Cesar im "wbija do głowy", że pies to nie człowiek, trzeba go traktować jak psa, wtedy dla niego jest wszystko jasne.

Podobnie jest z kotami, inny prowadzący uczy właścicieli zapanować nad kotami, one są indywidualistami.

Obrazek użytkownika Ijontichy

11-05-2024 [15:00] - Ijontichy | Link:

Cezar Milan to Meksykanin,który zrobił szalony majatek na reklamach i telewizji...a o psach,to PRAWIE niczego nie wie.
Ja miałem 2 psy,jeden podrzutek na wycieraczkę...żył 17 lat,drugi wzięty ze schroniska w Krakowie...też 16 z hakiem żył u nas...w schronisku mu wpisali 14 miesięcy...bzdura!
Jak oglądam i czytam wszystkie "porady" to mnie krew zalewa..ale głupoty się nie da wyleczyć...psychiatra...dla kandydatów na kierowców powinny być obowiązkowy!!

Taaaa...mój kolega ma straszną wadę oczu...w jednym oku -5,w drugim + 4 bez okularów NIC nie widzi...zrobił prawo jazdy...13 tysięcy kilometrów przejechał po Krakowie bez prawa!!
Ale go wysłali na badanie do okulisty...lekarz jak go zobaczył,to złapal się za głowę...kumpel wyjął porfel z porfela banknot 100$ i zapytał czy pan doktor widzi nominał? Taaak! 
Ja tez widzę...mam zgodę? Oczywiście! 

Jego znali wszyscy gliniarze w Krakowie....dolary były wtedy po 100 PLN.

PSYCHIATRA DLA PSIARZY....DAJCIE SE NA WSTRZYMANIE!!!

 

Obrazek użytkownika spike

11-05-2024 [17:54] - spike | Link:

@ijon
"Cezar Milan to Meksykanin,który zrobił szalony majatek na reklamach i telewizji...a o psach,to PRAWIE niczego nie wie."

na podstawie tego, że miałeś 2 psy, twierdzisz, że znasz się na psach, a Milan mimo że Meksykanin, karierę zaczął od szkolenia psów i dzięki temu stał się sławny, dopiero potem robił dalszą karierę w TV i reklamach !

Jakby by się na psach nie znał, to pies z kulawą nogą o nim nie pamiętał, ranczo jakie ma budzi podziw swoją wielkością i aranżacją, to coś znaczy, w USA miernoty nie robią kariery jak w Polsce.

Podałem przykład Milana, ale oglądałem też szkolenia psów przez polskich trenerów, na tej podstawie mogę stwierdzić, że Milan jest lepszy.

Pies obronny to jak broń, na którą pozwolenie wydaje się też na podstawie badań psychologicznych, jak człowiek ma skłonności do przemocy, to jego pies też je będzie miał.

Ja się domyślam, że twoje psy tobą rządziły, robiły co chciały.
Psa wyszkolonego już poznać po tym, że podczas spaceru idzie za tobą, przy nodze, a nie pan za psem. :))))))

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

11-05-2024 [18:48] - Edeldreda z Ely | Link:

@Ijon & @Spike
Rzecz o układaniu, zaklinaniu i... konsekwencji czyli Cezar Milan w South Park:
https://m.youtube.com/watch?v=...
 

Obrazek użytkownika izabela

13-05-2024 [04:28] - izabela | Link:

@ spike ( 1.28)
 Moją tezą było, że nie wolno podpisywać czy podejmować zobowiązań co do których jesteśmy przekonani, że są tak niemądre ( nieżyciowe) że nikt ich nie będzie stosował. Sprawa listy psów z definicji agresywnych była tylko tego przykładem. Po pierwsze - jak napisałam najbardziej groźne są mieszańce groźnych ras których ten przepis nie dotyczy więc są poza kontrolą. Po drugie- żadne badanie psychiatryczne nie uchroni nikogo przed pogryzieniem. To tylko kolejna biurokratyczna procedura która ma komuś chronić tyły. tak jak procedury w szpitalu. Ordynator zapytany dlaczego nie przyjęto jakiegoś pacjenta, który umarł przed szpitalem odpowiedział, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurą. Procedura zastępuje odpowiedzialność. Faktem jest że istnieją rasy naprawdę groźne. Taką rasą jest na przykład karelski pies na niedźwiedzie. Znajomy ofiarowywał mi kiedyś za darmo rodowodowego szczeniaka tej rasy. Znajoma treserka szczerze mi odradziła. To pies który uznaje tylko jednego pana i broni go według własnego uznania . Ta cecha przydatna zapewne w surowych karelskich warunkach jest wadą w cywilizowanym świecie. "Ktoś obcy wejdzie niespodziewanie do stajni i on go zagryzie" powiedziała kobieta, której ufam. Ma wyjątkową rękę dla psów. Pracowała kiedyś dla fundacji  zajmującej się adopcją porzuconych rotwailerów i w ciągu miesiąca czy dwóch doprowadzała najgroźniejsze zwierzę do kultury. Tak że nadawało się do adopcji. Nie żyje z tego więc nie zależy jej na reklamie jak słynnemu Cesarowi. Też czasami oglądam jego programy - bardziej dla rozrywki niż z przekonania. Podsumowując - tylko egzekwowana odpowiedzialność prawna i finansowa uchroni ludzi od pogryzienia. Inaczej będą gryzieni zgodnie z procedurą. Proszę sobie wyobrazić, że obecnie szkoły aby zatrudnić kogokolwiek muszą żądać od niego zaświadczenia, że nie figuruje w rejestrze pedofili. Na przykład sokolnik który pokazuje dzieciom swoje ptaszki też musi mieć takie zaświadczenie choć pokaz odbywa się w obecności rodziców i nauczycieli. Jeżeli ktoś przebywał za granicą ( rozporządzenie nie określa jak długo) musi mieć takie zaświadczenie od tamtych urzędów. Biurokracja wykańcza administrację szkół i nic nie załatwia. W znajomej szkole sokolnik zapytał czy jego ptaszki też maja mieć takie zaświadczenia o odmówił przyjęcia zlecenia. 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

11-05-2024 [15:16] - Zbyszek_S | Link:

"To wszystko zrobił na własną odpowiedzialność wbrew stanowisku Suwerennej Polski" -  ponoć powiedział członek tej partii pan Jaki.
O ile się orientuję, to ZP tworzyły dwa podmioty polityczne: "Prawo i Sprawiedliwość" oraz "Suwerenna Polska".  Jeśli premier tej koalicji działał wbrew stanowisku jednej z partii, to wynika z tego, że działał zgodnie ze stanowiskiem DRUGIEJ PARTII. Takie jest przesłanie pana Patryka Jakiego, przecież premier nie działał wbrew stanowisku obu podmiotów?

Co do samego pana Jakiego, to jego wypowiedź nie brzmi dobrze. Albo się z kimś jest, "trzyma się sztamę", jest się razem i konsekwentnie razem osiąga się sukcesy i ewentualnie ponosi się odpowiedzialność, albo "śpiewały jaskółki, że najgorsze są spółki".

Obrazek użytkownika tricolour

11-05-2024 [17:01] - tricolour | Link:

@izabela

Pani ma szczególną umiejętność chodzenia wokół prawdy i zdawania relacji w sposób mijający się z tym, co Pani widzi.

Tusk nie wygrał. Tusk przegrał. Ale mimo przegranej - i to wedle zasad ustalonych przez PiS - sięgnął po władzę. Nikogo na NB (poza Swisspolą oraz jeden jedyny raz Januszem z Gdyni,) nie było stać na rzetelną analizę przyczyn oddania władzy przez zwycięskie ugrupowanie.

Pozwolę sobie na parafrazę: "Wallenrodyczność czyli wallenrodyzm wprowadził pewien do głupoty obłudyzm”

Obrazek użytkownika spike

11-05-2024 [19:45] - spike | Link:

@tri
jak chcesz to potrafisz mówić ludzkim głosem :)))

Masz rację, Tusk jak cała jego banda nie wygrała wyborów, tak by można było mówić, jakby przed wyborami zawiązali koalicję, czego za wszelką cenę nie chciał Tusk, chyba wiadomo dlaczego.
Czyli sumując, po prawdzie nie uzyskali mandatu do wdrażania tego co głosili, twierdząc, że tak chcieli Polacy, bo to najzwyklejsze kłamstwo, ale faktem jest, że działa u nas system wyborczy, że można pośpiesznie sklecić koalicję i przejąć władzę, a chyba bardziej sprawiedliwie by było, jakby rządziła partia, która uzyskała najwięcej głosów. Co???

Co do samych wyborów, to wg znaków na Niebie i Ziemi, czyli logice i matematyce, PO uzyskało większy wynik w wyniku oszustwa wyborczego, zwanego "turystyką wyborczą", prawo do głosowania poza danym okręgiem wyborczym, z racji ważnego wyjazdu, zostało nadużyte, jakby sądy były sprawiedliwe, to by te wszystkie głosy unieważniły, pomijam inne przekręty.

Dodam, że corpus delicti tego przekrętu była np. internetowa strona, która ten proceder propagowała i pomagała w jego realizacji, a także donosy, że "turystom" z pewnością w tym zainteresowany, zaopatrywał w żywność, a nie wykluczone, że także pieniądze.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-05-2024 [20:05] - Imć Waszeć | Link:

Jak się umoczyć to od razu całą ferajną. Teraz to już nikt się nie wywinie. Problemem jest jedynie to czy PIS w ogóle jeszcze potrafi skorzystać z takiej idealnej sytuacji podbramkowej. Mam poważne wątpliwości. Gdyby PIS był taki jak ćwierć PO to wykorzystałby pucz środowisk sędziowskich do postawienia twardych warunków i do wymuszenia zgody na zmiany. Ponieważ jednak "nic nie mógł", a w zasadzie "nic nie umiał", to mamy obecnie sytuację krytyczną, gdzie jacyś sędziowie uznają się za sędziów z obcego nam państwa, a jak trzeba wieją sobie za granicę i nie ma na nich bata.

Obrazek użytkownika spike

11-05-2024 [21:05] - spike | Link:

@imć
nie ma sytuacji podbramkowej, tym bardziej idealnej.
Widać jak na dłoni, że przy obecnym systemie jaki mamy, PO i szajka mogą robić wszystko, nie zważając na łamanie prawa, nie licząc się nawet z Prezydentem, który kiedyś mógł "walnąć pięścią w stół" i zakończyć tą anarchię, a tak to musimy czekać na kolejne wybory, albo jakiś ogólnokrajowy strajk, który zmusi koalicję 13 grudnia do dymisji, inne drogi nie ma.

Nie bez powodu ci co niszczą prawo, wieją do Brukseli, Tusk pokazał jak to się robi, zwiewając z Polski w trakcie swego urzędu, bo wiedział że PiS wygra i się spodziewał odwetu za Smoleńsk.
Można domniemać, że PO przyszłe wybory przegra, zaczynając ścigać anarchistów, więc dmuchają na zimne.
Ja bym ich pozamykał bez względu na immunitety brukselskie, już na granicy bym ich wyłapał, Bruksela niech sobie wyje.

PS.ja liczyłem że tak dopadną Giertycha, który się ukrywał, Tusk mu podarował immunitet, ale musiał złożyć przysięgę, do tego czasu nie był chroniony, policja mogła wejść do sejmu i go zakuć.
Kaczyński się przeliczył, że jak odpuści malwersantom i zdrajcom, to Polacy mając już lepsze życie, jednogłośnie ponownie ich wybiorą i się przeliczył, nie przewidział oszustwa, które już było sprawdzone w Chorwacji.

Obrazek użytkownika tricolour

11-05-2024 [21:34] - tricolour | Link:

@spike & imc

Zajmujecie się technikaliami w stylu turystyki wyborczej, że ona dała wygraną. Nie, koledzy, to było tylko środowisko do wygranej, co najwyżej. 

Ktoś musiał chcieć ruszyć dupę, pojechać, głosować, marnować czas w nadziei, że jego aktywność ma sens. Druga zaś strona siedziała na swojej dupie i nie chciała jej ruszyć więc źródłem zwycięstwa nie jest możliwość turystyki tylko aktywność. Te same środowisko mieli wszyscy, jednakowe. Jedni skorzystali, drudzy nie.

I teraz jest miejsce na pytanie: dlaczego? Dlaczego chciało się stać do trzeciej nad ranem przed lokalami wyborczymi?

No, dlaczego?

Obrazek użytkownika spike

12-05-2024 [02:01] - spike | Link:

@tri
poza Polską jesteś?
raz że wasz Tyfusk (tfu -Tusk) obiecał studentom akademiki za "1zł", dwa, "jak mówią na mieście", płacili za to, chyba nie grosiki.
Nie wiem czy wiesz jak to robił Palikot, rozdawał ludziom kasę, a ci ją wpłacali na odpowiednie konta, do tego zasponsorował Tyfuskowi wydanie jego książki, no wejście do sejmu miał w kieszeni.

Obrazek użytkownika izabela

13-05-2024 [04:43] - izabela | Link:

@ tricolour ( 17.01) 
Pisałam o ustawach które nie mają sensu albo są szkodliwe ale ludzie się na nie godzą w przeświadczeniu, że wybierają mniejsze zło. Nie podejmowałam w tym tekście analizy wygranej PiS która okazała się przegraną. Dlaczego Pan sam nie napisze takiej mądrej, rzetelnej i uczciwej analizy? Ja podtrzymuję swoje przekonanie, że nie wolno podpisywać niczego w przekonaniu że nie będzie stosowane. Na przykład w banku pani prosi mnie o podpis ale nie chce wydać przed podpisaniem długiej umowy do domu gdzie mogłabym ja dokładnie przeczytać. Natychmiast rezygnuję z usług tego banku. Może jestem niesprawiedliwa? Być może, ale nie ryzykuję, że popiszę coś niekorzystnego dla mnie zapisanego drobnym drukiem u dołu pięćdziesiątej strony. 

Obrazek użytkownika tricolour

13-05-2024 [08:18] - tricolour | Link:

@izabela

Sami Pani dała sobie odpowiedź - nie korzystam z banku, który podsuwa mi do podpisu umowy, których nie mogę przeczytać.

Z tego powodu nie mogę napisać analizy przegranej PiS, bo PiS wygrał wybory. Zrobił to, czego oczekiwali wyborcy - osiągnął najlepszy wynik. Natomiast fakt utraty władzy leży poza procesem wyborczym i jest sprawą społeczno - obyczajową.

Proszę sobie zadać pytanie: dlaczego mimo świadomości zagrożeń podpisuję umowy, których treści nie znam? Odpowiedź na to pytanie nie leży w obszarze świadomych wyborów tylko w obszarze terapii niedojrzałości. Podobnie z tworzonym prawem - prawo ma być tkanką, nie zbiorem blizn.

Obrazek użytkownika u2

11-05-2024 [18:00] - u2 | Link:

@izabela

****Rządy „ dobrej zmiany” zniechęciły do siebie elektorat wiejski równie jak poprzednia bezsensowną ustawą zwaną potocznie „ piątką dla zwierząt”.****

Mnie nie zniechęciły. To normalne. Stefan Banach wykazał że poprzez skończone podziały można sklecić z jednej kuli dwie kule o poprzedniej objętości. Przynajmniej przy obecnych pewnikach.

Tak więc odzieranie zwierzątek futerkowych żywcem dla ich futerka należy zakazać, zwłaszcza że są alternatywne metody wytwarzania futerka. W dodatku odzieranie żywcem z futra dotyczy zagranicznych biznesmenów, bo u nich dawno zakazano takiego odzierania.

PS. Onegdaj moje rodzime Krynki słynęły z przemysłu garbarskiego. Ale to było przed wojną. Po wojnie ten przemysł zanikał aż zanikł zupełnie. Przypadek? Nie sądzę.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-05-2024 [19:24] - Tomaszek | Link:

Zakłady Garbarskie Krynki , jedyny legalny  i największy zakład tej branży po wojnie w Krynkach padł w 1992 . POwód znany ze schematu tamtych czasów . Do 1990 i jakiś czas po  kwitł w podziemiu . Poziom i jakość kosmiczna . Z Krynek pochodziła jeszcze woda Krynka . Kto zapijał , ten wie .

Obrazek użytkownika u2

11-05-2024 [19:35] - u2 | Link:

@Tomaszek

****Z Krynek pochodziła jeszcze woda Krynka****

Nadal pochodzi. Zmroziło mnie jak dostarczali do mojego zakładu pracy wodę Krynkę ze zdjęciem rodem z cmentarza z Rossy. Krzyże, krzyże. Nie możemy się wyrwać od krzyży!

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

11-05-2024 [19:58] - Edeldreda z Ely | Link:

Krynka jest przepyszna :)
Kojarzy mi się z wypadami na Mazury. 

Obrazek użytkownika u2

11-05-2024 [20:02] - u2 | Link:

@888

***Kojarzy mi się z wypadami na Mazury. ***

Heili Heilo

https://music.youtube.com/brow...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-05-2024 [20:11] - Imć Waszeć | Link:

A mi ze "Świętem kartofla w Mońkach" ;)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-05-2024 [11:15] - rolnik z mazur | Link:

@ EzE
Krynka nie jest z Mazur. Krynka to Podlasie.Na Mazurach pijemy Augustowianke albo .miejscowe specjały. Pzdr 

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-05-2024 [12:37] - Tomaszek | Link:

Augustów to nie Mazury . Tyle że parę kilometrów bliżej . W Kasprowym mój kumpel "Chudy " zagroził że wódki nie bedzie zamawiał bez Krynki . Kelnerzy byli na tyle dowcipni ze wykreślili trochę na etykietce Kryniczanki  i konsensus był . 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-05-2024 [20:00] - Imć Waszeć | Link:

Wódz był w Krynkach i nawet zwiedzał ten zakład produkujący wodę ;)

Obrazek użytkownika u2

11-05-2024 [20:12] - u2 | Link:

@Imć Waszeć

Wciąż za daleko

https://music.youtube.com/brow...

PS. Joanna Dworakowska l.47

PS2 Bang Bang Bang I`m Dead!!!!!!!!!!
 

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

11-05-2024 [20:27] - Edeldreda z Ely | Link:

@Imć Waszeć & @U2
Można nabyć i się raczyć :) 
https://allegro.pl/oferta/woda...

Obrazek użytkownika u2

11-05-2024 [20:30] - u2 | Link:

Space Truckin!

PS. Ppl keep on dying!

 

Obrazek użytkownika spike

11-05-2024 [20:43] - spike | Link:

@u2
"...odzieranie zwierzątek futerkowych żywcem dla ich futerka należy zakazać ..."

jestem tego samego zdania, już od dawna ludzkość nie potrzebuje futer zwierzęcych, by się ogrzać, obecnie to zbytek dla próżnych bogatych pań i panów, co to uważają, że wszystko mogą i wszystko im się należy.

W Polsce, która i tak jest już nielicznym w świecie państwem, w którym jest praktykowany ten proceder.
Dobry Bóg dał nam władzę nad zwierzętami nie dla próżnych zachcianek, a dla przeżycia i życia.
Powinno nastąpić wygaszanie hodowli, natychmiastowy zakaz nie jest dobry i skuteczny, powinno to nastąpić może w ciągu 10 lat ?
a co z tym mają wspólnego rolnicy, jest dla mnie tajemnicą, bo ci hodują zwierzęta nie dla drogich futer, a mięsa.

Obrazek użytkownika u2

11-05-2024 [20:46] - u2 | Link:

@spike

Ano.

PS. Joanna Dworakowska l.47

The music is our only friend

PS2 Jak się zapisać do resurekcji?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-05-2024 [11:19] - rolnik z mazur | Link:

# spije
Nawet nie wiesz jak piękna kobieta wygląda w futrze z norek? To skończ też ze schabowym.

Obrazek użytkownika spike

12-05-2024 [23:56] - spike | Link:

@rolnik
mało wiesz, ty tylko możesz taką oglądać w TV, taka z rolnikami nie chce mieć kontaktu, za malutki jesteś :))))))))

Obrazek użytkownika izabela

13-05-2024 [04:55] - izabela | Link:

@ u2 ( 18)
Ja też żałuję zwierzątek . Nie wiem czy faktycznie obdziera się futerkowe  żywcem ze skóry wiem natomiast jak się je zabija. Nie będziemy epatować czytelników naszą wiedzą. Żałuję również cieląt w rzeźni, a nawet moli i prusaków które ratują się rozpaczliwie uciekając przed mordercą. Nie zmienimy jednak organizacji tego świata . Żałuję również wilków. Wilki niedawno zabiły i wypatroszyły stado owiec mojej znajomej. Czy należało żałować zdychających owiec i ich wywleczonych z brzucha płodów?. A może troska o wilki powinna być silniejsza niż troska o własne zwierzęta? Tak uważa ustawodawca bo znajomej zagrożono sprawą sądową za straszenie wilków granatem hukowym. Zlikwidowała hodowlę owiec. Z ideologią nie wygra. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-05-2024 [19:56] - Imć Waszeć | Link:

Zgadzam się z @Autorką w 100%. Dodam tylko, że wpływy tego rodzaju jak narzucanie z zewnątrz światopoglądu, "wartości", czy wprost ustaw, to jest element wojny hybrydowej. Jest to normalna wojna, tylko chwilowo prowadzona jedynie w domenie gospodarczej (skutki bezpośrednie) i społecznej (skutki odsunięte w czasie). "Jedynie" to taki eufemizm, bo jak ktoś nie umie przewidywać skutków wprowadzania cudzych "wartości", to nie umie też dostrzec toczącej się wojny, nie umie zapobiegać jej dalekosiężnym skutkom, stąd też nieświadomie bierze w niej udział po stronie agresora (jak młodzież z Jagodna). W naszym kraju uparliśmy się robić politykę pospolitych ruszeń i obcych zaciągów, gdzie rozmaite pstre bandy biegają po ulicach i celują do siebie prawami, przepisami i fuchami kolesiów w szerokim świecie. Tym, którzy prowadzą przeciwko nam wojnę wystarczy jedynie dowozić nam amunicję (przez lobbing, poklepywanie po plecach, "wartości"), żebyśmy kompletnie głupieli i nic wokół już nie widzieli przekrwionymi gałami. Po tej aferze "Pegasusa" i sędziego zaczynam się poważnie zastanawiać, czy my w ogóle mamy jeszcze jakieś służby, bo to, że pan prezes zabrał się za przycinanie "ubeków" i po drodze nie zauważył kasty świadczy o naiwności i głębokim deficycie wiedzy o pewnych mechanizmach funkcjonowania państwa. Każdego państwa, a posttotalitarnego w szczególności.

Obrazek użytkownika izabela

13-05-2024 [05:08] - izabela | Link:

@ Imć Waszeć ( 19.56)
Dziękuję za wsparcie. Faktem jest, że ludzie nie dostrzegają, że są żywcem obdzierani ze skóry jak te nie przymierzając nieszczęsne norki. Zielony ład to ideologia która odbierze im własność domów bo nie będzie ich stać na zero-emisyjność tych domów. Zauważmy, że nie tak dawno nakłaniano ludzi do instalowania ogrzewania gazowego zamiast przysłowiowego " kopciucha". Teraz okazuje się, że ogrzewanie gazowe jest już passé i trzeba instalować pompy cieplne. Taką zabawę można ciągnąć w nieskończoność zadłużając obywateli .To wojna hybrydowa przeciwko nam. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-05-2024 [20:21] - NASZ_HENRY | Link:

  

Jeżeli przyjmiemy założenie, że państwo zostało zawłaszczone przez mafie urzędniczo-sędziowskie, wówczas nie zdziwi nas już nic😎
 
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-05-2024 [21:21] - Imć Waszeć | Link:

A jak szanowny Pan wyobrażał sobie skutki przyjęcia cichego założenia, że do służb na stanowiska decyzyjne mogą aspirować tylko absolwenci prawa, hę? Jak się robi aż takie głupoty, to potem coś bokiem wychodzi. To jest typowe zawężanie w lejek, który łatwo opanować przez nawet skromną agenturę. W zasadzie to wystarczy sam dziekanat na dwóch czy trzech wydziałach prawa.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-05-2024 [11:24] - rolnik z mazur | Link:

@ imć Waszec
Jakie państwo takie służby. Po co nasze skoro jest BND i CiA. Pzdr 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2024 [08:22] - Imć Waszeć | Link:

@ rolnik z mazur. Dziś wystąpiła awaria, która dokładnie obnaża czym to coś jest:
Hakerzy włamali się do bazy Europolu. (Onet, BleepingComputer)

Hakerzy włamali się do serwisu internetowego Platforma Europolu dla Ekspertów (EPE), który służy policjantom z całej Europy do wymiany informacji; teraz przestępcy sprzedają swoje łupy w Internecie — informuje w niedzielę niemiecki tygodnik "Der Spiegel". "Hakerom najwyraźniej udało się włamać na zamkniętą platformę (...) Europolu" — czytamy na portalu gazety. Tysiące funkcjonariuszy policji i ekspertów z całej Europy wymieniają się na EPE wiedzą i informacjami na tematy związane z przestępczością. Tylko administratorzy mogą dodawać nowych użytkowników platformy, którą Europol określa jako jedną ze swoich głównych aplikacji — podaje "Der Spiegel".

"Sprzedaję dziś cały zbiór danych Europolu"

Teraz jednak cyberprzestępcy oferują dane ukradzione z platformy na sprzedaż — podaje tygodnik. Jak pisze, o tym, że w maju doszło do wycieku danych Europolu, napisał w piątek użytkownik forum popularnego wśród hakerów. "Sprzedaję dziś cały zbiór danych Europolu" — miał ogłosić. Oferowany pakiet obejmował dokumenty PDF, dane członków Europolu i kod, który został sklasyfikowany jako przeznaczony wyłącznie do użytku służbowego. "Na cyberprzestępczym forum można się dowiedzieć, że skradzione dane zostały już sprzedane, ale informacji tej nie da się zweryfikować" — zastrzega "Der Spiegel". Rzeczniczka Europolu, z którą skontaktowała się gazeta, potwierdziła jedynie, że doszło do "incydentu" w zamkniętej grupie na platformie EPE. — Pierwsze działania zostały już podjęte – dodała. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób hakerzy włamali się do systemu. Wiadomo jednak, że EPE jest niedostępna od piątku — zauważa "Der Spiegel".

PS: Po prostu niedoroby strugane z papierów Bardziej Wyższych Uczelni z tysiącami kraników certyfikacji korporacyjnych, które GWno jak widać dają w praktyce. Trzeba mieć głowę do tej pracy, a nie plecy kończące się du... chronioną przez możnego wujka.

Obrazek użytkownika paparazzi

11-05-2024 [21:51] - paparazzi | Link:

Pani Izabelo,
Żydzi czekają na Mesjasza a my czekamy na polskiego polityka z cojones.
Ba, polityków. Żydzi czekając dbają o swoje interesy na świecie a my...... każdy może sobie dopisać.

Obrazek użytkownika spike

12-05-2024 [15:37] - spike | Link:

@papa
żydzi już się nie doczekają Mesjasza, przybył do nich, to go skazali na śmierć, bo zakazał im dbania tylko o swoje interesy, kazał się dzielić, wybaczać i miłować wszystkich, nawet wrogów, traktować wszystkich jak braci, mieli się ochrzcić i głosić Słowo Boże na całym świecie, a to im nie przeszło przez gardło, jedyne co przeszło to :
-„Krew jego na nas i na dzieci nasze” (Mt 27, 25).

żydzi już nie mają przywileju "nardu wybranego", oddali duszę Złotemu Cielcowi, któremu od zawsze służyli, ich historia jest pełna zaprzaństwa, dlatego Izrael długo nie istniał, ledwo ponad 100 lat i to ponad 2 tys. lat temu, teraz nie mają prawa do tej ziemi, napadli i zagrabili, teraz mordują prawowitych właścicieli tych ziem, Bóg nie może tego tolerować, dlatego przestaną istnieć, oni to wiedzą.

Wybrali doczesną władzę na Ziemi oddając pokłon Szatanowi, niż wieczną służbę Bogu.
(Kuszenie Jezusa)

Obrazek użytkownika sake3

11-05-2024 [21:55] - sake3 | Link:

Karl Bachmann(niemiecki doradca Tuska) w ,,Berliner Zeitung''====,,Polska nie jest jeszcze praworządna,bo Tusk nie złamał jeszcze Konstytucji.By ją przywrócić  trzeba zastosować idealną transakcję-rząd dostaje wstrzymane środki,Polacy większą ochronę klimatu i czyste powietrze,a cała Polska mocną walutę,natomiast pani Leyen wsparcie w walce o reelekcję.''  Złamanie Konstytucji jest więc koniecznością.tymczasem Polacy widzą tylko deficyty pana prezesa,który w swej naiwności i zajęty ,,przycinaniem''ubeków i nie zauważył kasty.Owszem zauważył ale to kasta wsparta z zewnątrz medalami z Niemiec i polską ówczesną opozycją zrobiła tak wiele by Polacy o wszystko obwiniali prezesa .Komentator zarzuca że nie działają słuzby To tylko w ciągu 8 lat miały działać służby i tylko te 8 lat doprowadziło do takiego stanu kraj.? Żadnych refleksji,żadnych odniesień do wcześniejszych rządówTo jest właśnie deficyt obiektywizmu który doprowadził do dzisiejszego stanu.I co najgorsze nic nie da się zrobić w wyniku deficytu zdrowego rozsądku Polaków

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-05-2024 [22:12] - Imć Waszeć | Link:

Jak Kaczyński spotkał się z jakimś Ruskiem to teraz robią z niego szyszkę baby. A jak kasta poszła jawnie na służbę do Brukseli i Berlina, to już nie było komu Polski bronić, bo Kaczyński się nauczył, że szyszka baby boli. Pani Sake, proszę mnie nie rozśmieszać. Nieskuteczni politycy odchodzą, na ich miejsce muszą przyjść skuteczni. I tyle. Tak działa ewolucja, która nas stworzyła. Bo gdyby ewolucja zachowywała się jak prezes, to dziś pływalibyśmy w oceanie jako bloby i naparzali parzydełkami. Trzeba być skutecznym ;)

Obrazek użytkownika sake3

11-05-2024 [22:40] - sake3 | Link:

To ucieczka tej bandy do Brukseli to też wina Kaczyńskiego.? No,paradne.Ale rozumiem,że skoro 8 lat niszczyło sie tego człowieka to nie wypada teraz od totalnej krytyki odstąpić.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-05-2024 [22:44] - Imć Waszeć | Link:

Jak się jest w polityce, to trzeba mieć twardą skórę. A skoro już mówimy o ucieczce do Brukseli to tak. Bo gdzieś wcześniej słyszałem, że jakby Tusk poprzednio nie zwiał do Brukseli, to by Kaczyński ten tego tam i tu i w ogóle. No i co? Tusk wrócił na dłuuugo przed wyborami, Kaczyński zapomniał mu przyten tegować za całokształt, a Tusk wygrał. Proste i jasne.
Teraz też uciekną, być może PIS wygra, tamci w końcu wrócą, a my Polacy usłyszymy typowe "wicie rozumiecie, bo my nic nie możemy."

Obrazek użytkownika sake3

11-05-2024 [23:20] - sake3 | Link:

Podałam cytat z felietonu Klausa Bachmanna.Widać wyraźnie z niego że niszczenie Polski to nie przypadek ale przemyślana akcja,Klaus Bachmann to własnie osoba która doradzała Tuskowi siłowe rozprawienie się z polską prawicą i wprowadzenie reżimu nawet jeśli to będzie wymagało ofiar.. Tak więc nawet skóra hipopotama nie jest na tyle gruba by uchronić przed zmasowanym atakiem.Niesposób walczyć ze wszystkimi ,bo nawet tu na NB wasza niecheć a nawet nienawiść jest widoczna.No cóż Polska waszych marzen to nie Polska tylko kraik peryferyjny w przeciwieństwie innych państw w Europie bez prawa do głosu.No cóż skoro seweren tak chce....

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-05-2024 [00:37] - Imć Waszeć | Link:

Droga Sake, ja to wiem od końca lat 90-tych. Już wtedy Niemcy mieli chrapkę na nasze ziemie zachodnie. W czasie polskiego Onetu, czyli lata jakieś 1999-2003 na czacie, który był wtedy bardzo modny nagle pojawiło się masa pokoi albo nazwanych po niemiecku, albo sugerujących, że osoba jest z Niemiec, albo w inny sposób zaznaczających ten fakt. W tych pokojach siedziało mnóstwo różnych ludzi. Na przykład lekarz z Monachium, taka koleżanka Cornelia gdzieś tam spod Zagłębia Ruhry, Wojtek Hannover i setki innych. W każdym z tych pokoi w trakcie dyskusji można było się dowiedzieć, że Niemcy są wspaniałe, a Polska to syf i taka cicha zachęta" Wyjedź stamtąd (z Polski), bo tam i tak nic nie będzie". To była na 100% masowa zorganizowana za niemieckie pieniądze akcja. A Pani mnie dzisiaj próbuje informować o tym, że po przegranej PIS Niemcy z jakimś Bachmanem jątrzą. Oni zawsze tacy byli i stąd już w tamtym okresie spierałem się z niejakim Matka Kurka, który akurat miał poglądy liberalne korwinowskie i tuskowskie, że Niemcy to pomorek, jak to ładnie Pawlak ujął. Ja to wiem, dziwi mnie jedynie dlaczego Wy tak późno przyjmujecie to do wiadomości. Ja nawet dwa razy byłem w Niemczech w tamtym okresie - raz z oficjalną delegacją nauczycieli i raz na targach w nagrodę za wygranie jakiegoś europejskiego konkursu przez szkołę. Rozumie Pani różnicę? Byłem tam prawie oficjalnie i wiem co myślą elity np. Bawarii, a nie chłopi co gonią Polaków w szparagi ;)

Obrazek użytkownika Jan1797

12-05-2024 [00:37] - Jan1797 | Link:

----Mateusz Morawiecki nie powinien i nie miał prawa podpisywać FIT for 55, czyli tych wszystkich konwencji klimatycznych.-----
@ izabela,
https://www.bankier.pl/wiadomo...
"W pozostałych projektach Komisja Europejska zaproponowała podstawę prawną wymagającą ich przyjęcia w procedurze zwykłej, a więc większością kwalifikowaną. Oznacza to, że tylko jeden z kilkunastu aktów prawnych Polska może wetować" 
… samym Martinem Weberem mówią wprost. Dla EPL-u Zielony Ład jest najważniejszą decyzją. EPL jest partią Zielonego Ładu, yoo najważniejszej decyzji politycznej ostatnich lat. Po tym jak EPL głosowała mamy tu błaznować pomijając to co najważniejsze, stanowi clou dzisiejszego sporu, bo takie są wczorajsze trendy? 
W żywotnym interesie Polaków jest Amerykańska obecność Polsce. Nie będę tu wyliczał, wyzłośliwiał się choć oczywiście pamiętam doskonale kto tu i jak przeciwstawiał się powyższemu. Który dziennikarz mienszewił i nie powinien być wzorem argumentacji dla poważnego autora. 
Proszę przeczytać choć połowę artykułu i przypomnieć sobie o deklaracji „ograniczenia o 90%”. yoss20222023-05-12 11:34 Argument o piątce jest równie niepoważny. 

Obrazek użytkownika juur

12-05-2024 [17:29] - juur | Link:

@Jan1797 Fundamentalne pytanie. Po co nam przedstawiciele, wybrańcy, którzy niczego nie mogą lub dają się "oszukiwać" ?
Ja nie chcę takich przedstawicieli.

Obrazek użytkownika Jan1797

13-05-2024 [16:19] - Jan1797 | Link:

@juur,
Znam podobną opinię z opowiadań żołnierza Wojny Obronnej 1939 roku, nie dotarł do Andersa.
Odpowiadał krótko wątpiącym o tych, którzy nie widzieli różnicy; Póki ich nie zesłano. 

Obrazek użytkownika izabela

13-05-2024 [05:31] - izabela | Link:

@ Jan 1797
Ja głosowałam przeciwko wejściu do eurokołchozu i jestem z tego dumna. Pan Czetwertyński ma dobre  podwójne nazwisko. Przyznaję- ale to wszystko. Pani Róża też. Podobno załatwiła w UE niezwykle istotną dla całej ludzkości sprawę. Mianowicie ujednolicenie wtyczek do ładowarek do telefonów. Brawo Pani Róża. Bez Pani ten świat byłby zdecydowanie gorszy. 

Obrazek użytkownika Jan1797

13-05-2024 [16:45] - Jan1797 | Link:

Ja głosowałam przeciwko wejściu do eurokołchozu i jestem z tego dumna.
@izabela,
Ależ pamiętam i szanuję. 
Dziękuję, że Pani przeczytała artykuł. Jest jednak zdecydowana różnica poglądów pomiędzy Panem Adamem Guibourgé-Czetwertyńskim i Panią Różą. Nie zdarzy się bowiem, bym na nią głosował. Ród Czetwertyńskich wydał na świat szereg wybitnych osobistości od uczonych, duchownych i polityków, po wojskowych. Członkowie tej rodziny wielokrotnie przelewali krew w imię obrony ustroju Polski od 1388 roku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/...ńscy_herbu_własnego
Tu nie muszę tego przypominać, a komentarz Pani jak zawsze:) Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Hornblower

12-05-2024 [20:54] - Hornblower | Link:

Pani Izabelo, ma pani rację. W eurokołchozie jesteśmy liderem przynajmniej w jednej dziedzinie - pod względem ilości tworzonego prawa i rozmaitych przepisów. Niestety, za ilością nie idzie jakość. Prawo w Polsce tworzone jest na kolanie, przez dyletantów - jak pani słusznie zauważyła - nie zastanawiąjących się nad skutkami wprowadzania w życie własnych wypocin, które są potem nieustannie modyfikowane i poprawiane. To, że ustawy potrafią być ze sobą sprzeczne, nikogo w tym kraju już chyba nie dziwi. Co gorsza, politycy są dumni ze swojej prawodawczej twórczości, i uznając ją (błędnie) za oznakę sprawności rządów, wręcz licytują się, kto więcej tego badziewia natworzył, czyli po prostu bardziej popsuł prawo. Niestety, większość obywateli przyjęła ten punkt widzenia i tzw. sraczkę legislacyjną też uważa za plus aktualnej  władzy. No, ale tak już jest w socjaliźmie. Wszak socjaliści są zdania, że każdy problem (a zwłaszcza ten, który sami stwarzają) należy rozwiązywać poprzez stworzenie setek nowych przepisów, modyfikację setek już istniejących oraz - koniecznie - powołanie nowego urzędu. Że to nie ma sensu, to akurat nie ma znaczenia.
Co do psów, to oczywiście, że tworzenie jakowyś list czy wprowadzenie obowiązków badania właścicieli nie rozwiąże tego problemu. Podobnie jak utworzenie Narodowej Agencji Nadzoru Psów i Kotów. Skuteczne  w tej materii byłoby jedynie rozwiązanie wskazane przez Panią - czyli egzekwowanie sakramenckich kar finansowych od właścicieli zwierząt na rzecz osób poszkodowanych. No, ale socjaliści na to nie wpadną, a poza tym kto niby miałby to egzekwować? Nasze tekturowe socjalistyczne państwo i jego niewydolne sądy i urzędy?

Obrazek użytkownika spike

12-05-2024 [23:52] - spike | Link:

@horn
daj sobie spokój z tymi socjalistami, oni wymyślają czego ma dotyczyć, a prawnicy je piszą, albo doradzają jak można je ominąć, albo iść po granicy prawa, jak obecni doradcy Tuska i to sędziowie namówili go, by łamał nawet Konstytucję.
Problem w tym, że w tym gąszczu przepisów prawa, nikt nie może się połapać, stąd ten bajzel, a ten problem jest na całym świecie, łącznie z "wzorem demokracji i praworządności" jakim uważa się USA, a jak to wygląda, widać po polowaniu na Trumpa.
Może najbliższa przyszłość zależna od dobrej woli, tu może być problem, zaprząc do tego AI, która wyłapie sprzeczności, ale to zależy od jej znaczników, czyli ludzi kontrolujących jej bezstronność, a z tym jest problem, widoczny w mediach społecznościowych.

Co do psów, Boże widzisz i nie grzmisz!
Kara i odszkodowanie owszem, ale co mi po odszkodowaniu za pogryzienie przez psa, jak mogę zostać nawet kaleką albo stracić życie, duże silne psy, mające naturę agresywną, powinno się pozwalać hodować ludziom odpowiedzialnym i to po szkoleniu psa. Ludzie nawet z bezpiecznej broni hukowej, potrafią ją przerobić na zabójczą.
Nie pamiętam w jakim kraju, jest prowadzony rejestr potencjalnie niebezpiecznych psów.
a sądy są niewydolne i bo to jest sitwa, którą nie udało się ruszyć, pod naciskiem UE i Polszewików z ich szemranymi sędziami, Prezydent też nie jest bez winy, teraz widzimy tego skutki - anarchia.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2024 [00:04] - Imć Waszeć | Link:

Bo nie trzeba było z miejsca skakać z mordą do sędziów, tylko zrobić to inteligentnie - inteligentnie, powtarzam. Polega to na tym, że najpierw odcinamy dopływ jedynie słusznych kadr poprzez uczelnie z wydziałami prawa, potem odcinamy wpływy starych repów na "praktykantów", dalej można zacząć odcinać przywileje, a potem ustrój państwa, a po jakichś 10-20 latach budzimy się w nowym państwie z przewagą nowych sędziów. Zastępowanie ścisłej kontroli ubeków, ścisłą kontrolą PIS-u to był strzał w kolano i działanie przeciwskuteczne.

Obrazek użytkownika Jabe

13-05-2024 [09:51] - Jabe | Link:

W istocie.

Obrazek użytkownika spike

13-05-2024 [13:16] - spike | Link:

@imć
"nie trzeba było z miejsca skakać z mordą do sędziów, tylko zrobić to inteligentnie - inteligentnie, powtarzam."

nie będę ukrywał, że jestem rozczarowany i jednocześnie rozbawiony :)
Ziobro na samym początku nic nie zrobił z jakimkolwiek sędzią, tylko otworzył drogę do kariery sędziowskiej wszystkim prawnikom, poprzednio kasta miała monopol na nominacje, wielu przyszłych sędziów nabyło wszelkie uprawnienia, a czekali latami na nominacje, że też muszę przypominać, jaki kasta sędziowska spowodowała raban, nie wyłączając liczne skargi do TSUE itp. niepolskich instytucji, bezczelnie pomijając Konstytucje.
Do tego dochodzi podważanie wszystkich sędziów, których nie oni wybrali, co się ciągnie do dzisiaj.

Muszę przypominać, że żaden sędzia czy inny prawnik, nie ma prawa podważać Konstytucji, wyroków TK, jak i ustaw, mają prawo i obowiązek stosować obowiązujące prawo w granicach prawa.
Do tego dochodzi sprawa, że żaden sędzia nie został zlustrowany, przez co mamy teraz sędziego zdrajcę.
To sędziowie wywołali wojnę odmawiając dostosowania się do ich przestrzegania prawa.
Nadmienię, że Prezydent Duda zorganizował "okrągły stół" z udziałem sędziów, nic to nie dało.

Przy okazji, prezes SN Gersdorf, nim została mianowana na ten urząd, była "po lupą prokuratora", za nadużycia, uratował ją prezydent Komorowski tą nominacją, zapewniając jej bezkarność, teraz też jakoś cisza w związku z wypadkiem, którego prawdopodobnie była z mężem sprawcami.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2024 [16:03] - Imć Waszeć | Link:

Zdaje się, że ona była też "pod lupą prokuratora" także podczas 8 lat rządów PIS. Czyżby "prawicowcy" chodzili jak Mojżesz 40 lat w kółko po prawnej pustyni i drogi nie mogli po wyborach znaleźć do niej?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-05-2024 [23:58] - Imć Waszeć | Link:

"Nasze" sądy i urzędy wcale nie są niewydolne. To zależy od tego kto występuje ze sprawą. Przykładowo sprawę budowy nowego Malborka na jeziorze w parku chronionym Natura 2000 rozkminiono w trymiga. Podobnie w innych kwestiach dotyczących "realnej" władzy w państwie, a nie władzy tytularnej. Jak będzie wyglądać załatwienie sprawy ludzi nie związanych z realną władzą pokazuje przykład hiszpańskiego problemu ocupas: (*tu chciałem wkleić film ale na razie zgubiłem*) Dopiero teraz coś się tam rusza, bo inaczej Hiszpanii grozi rewolta. Takie "problemy" rozwiązuje się w godzinę po objęciu władzy metodą "wszyscy won" (Erdogan), tylko w Polsce nie ma kto tego zrobić poza może Tuskiem. Powszechna niemoc i strach przed głośnym oddychaniem.

Obrazek użytkownika paparazzi

13-05-2024 [01:37] - paparazzi | Link:

Niestety, tak to wygląda.

Obrazek użytkownika spike

13-05-2024 [13:31] - spike | Link:

@imć
"Takie "problemy" rozwiązuje się w godzinę po objęciu władzy metodą "wszyscy won" (Erdogan)"

no nieeeeee!

a gdzie inteligentne rozwiązanie ??????????????

"tylko w Polsce nie ma kto tego zrobić poza może Tuskiem."
a już tego się nie spodziewałem, Tusk wzorcem do naśladowania, to pisze człowiek inteligentny, straciłem resztki nadziei.

PS. pewien prof.Rychard, zaczął się wypowiadać o CO2, ręce opadły, kto jak kto, ale człowiek "ze świecznika, wykształcony, pierdzieli że jak nie powstrzymamy emisji CO2, to nasze dzieci i wnuki zginą !!!!!
On nie jest jedyny, może dlatego że socjolog, podobnie jak prawnik, z logiką u nich nigdy nie jest dobrze.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2024 [15:59] - Imć Waszeć | Link:

Fakt "ma nie". Pisałem bowiem o ocupas. Niestety nadal nie mam tego filmu, ale jest tam opisany przypadek, jak staruszka trafia do szpitala, ma operację, kilka tygodni po operacji wychodzi i wszystkie jej rzeczy są w śmietniku przed domem. W domu siedzi trzech śniadych i z łapami do niej po co się wtrąca, bo to teraz jest ich mieszkanie w świetle hiszpańskiego "prawa", czyli lewa. Otóż ta staruszka miała "możliwość" obrony i zaskarżenia faktu zajęcia mieszkania, ale tylko w przeciągu dwóch tygodni. Po tym czasie to jej policja może pał nawsadzać za łamanie porządku i "zasad" społecznego "współżycia". Gdyby jednak był jakikolwiek dług na nią, albo musiałaby opłacać światło za mieszkanie w którym żerują murzyni, to państwo hiszpańskie natychmiast wysyła do niej komornika, zaś firma energetyczna to ją oskarża w sądzie za świecenie i niepłacenie. Przecież to jakiś lewacki koszmar a nie państwo i prawo.

Obrazek użytkownika izabela

13-05-2024 [05:22] - izabela | Link:

@ Homblower ( 20,54)
Dziękuję za wsparcie. Właśnie o to chodzi o czym Pan pisze. Tworzy się setki ustaw i zarządzeń często sprzecznych ale każde z nich może zadziałać jako " kij na psa". Na przykład zakaz spożywania alkoholu na ulicy. Osobiście nie jestem zainteresowana ale śmieszy mnie gdy do nieszkodliwych pijaczków na skwerku przyjeżdżają trzy radiowozy podczas gdy nie brakuje niewyjaśnionych morderstw, podpaleń ( jak to ostatnie czy kolejne w Wólce Kosowskiej) czy rabowania starszych osób "na wnuczka czy na policjanta".  

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

13-05-2024 [08:38] - Imć Waszeć | Link:

@izabela. Słyszałem o przypadku, gdy policja na podstawie tego rodzaju bzdurnych przepisów o alkoholu próbowała odebrać prawo jazdy i dowód rejestracyjny pewnemu ojcu rodziny, bowiem ze sklepu wychodził z puszką piwa niesioną w ręce, a nie w torbie jak przemyt. Niósł, znaczy się pił i kropka - w sądzie się nie wybroni, bo praktyka nakazuje policji kłamać do upadłego, a sędziemu kwestionować zeznania wszystkich prócz policji. Ponieważ facet był z rodziną, to zaczęła się awantura, w której darła się żona, pacyfikowali ja policjanci, potem facet ją ratował, to się rzucili na "bandytę" i tłukli jego głową o samochód. W końcu po opanowaniu sytuacji i ściągnięciu posiłków z prewencji facet miał postawione zarzuty o walkę z policję, używanie narzędzia, obrazę mundury, wszystkie możliwe, zagrożone karą wieloletniego więzienia. Tak działa policja w POlsce. Z tego co wiem z nieżyczliwych szeptów ulicy, to w tamtym regionie jest nadreprezentacja tzw. "kacapów" w służbach i kaście, a teraz jeszcze chcieliby pozatrudniać tłumy Gruzinów i Ukraińców.