Zielone staje się brunatne

Przypominam dziecięcą zgadywankę: „Co to jest? Czarna jagoda. A dlaczego czerwona? Bo jeszcze zielona”. Trująca zielona jagoda jaką jest terroryzujący społeczeństwa „ zielony ład” dojrzewając bynajmniej nie staje się czerwona lecz jak dobrze widać staje się czarna, brunatna.

Do siedziby wydawnictwa 3DOM, którego właścicielem jest Tomasz Stala weszła ABW, policja i prokuratura. Łącznie było to przeszło 20 osób. Przeszukane zostało również prywatne mieszkanie wydawcy i jego działka letniskowa. Pretekstem do najścia były książki Dariusza Ratajczaka. Zarekwirowano również książki Radosława Patlewicza i Stanisława Trzeciaka.  Były wśród nich „ Pogrom w Krakowie”, „Mord rytualny w Rzeszowie” oraz „ Protokoły mędrców Syjonu ze wstępem krytycznym” . Łatwo zauważyć według jakiego klucza były wybierane te książki. Wątpię czy chciałbym obecnie kupować i czytać książki, które zostały zarekwirowane przez ABW.  Sprzed lat pamiętam spór z pewnym znajomym, który opierając się na tezach Ratajczaka wmawiał mi, że w Oświęcimiu nie było prawdziwych komór gazowych, bo budynki tych komór były nieszczelne i gaz uciekałby nie spełniając swojej morderczej roli. Kiedy argumentowałam, że mój ojciec, który był więźniem karnej kompanii w Oświęcimiu potwierdzał gazowanie ludzi, odparł: „ wybacz większym autorytetem jest dla mnie Ratajczak niż twój świętej pamięci ojciec” co mocno mnie rozjuszyło i wyraziłam się brzydko na temat -również już wówczas świętej pamięci- pana Ratajczaka. Mogę przytaczając z pamięci  jego tezy coś przekłamać bo nie chciało mi się wówczas nawet zajrzeć do jego książek i z nim polemizować. Nie przyszłoby mi jednak do głowy, żeby postulować ich zakazanie czy zniszczenie. Jak pisze w pan Srokowski istnieją instytucje, których zadaniem jest polemizowanie z niesłusznymi poglądami. Istnieją krytycy, historycy, naukowe gremia i również prywatne światłe osoby.

Kto ma decydować o wartości książek? Straż Pożarna, Pomoc Drogowa, czy Koło Gospodyń Wiejskich? A może urząd cenzora z ulicy Mysiej w Warszawie, który część z nas dobrze pamięta, a ci którzy z racji wieku nie mogą pamiętać, powinni się o nim uczyć. To co uczyniła koalicja „ !3 grudnia” jest moim zdaniem o wiele gorsze niż gdyby reaktywowała urząd cenzorski. Pozwolono aby o poziomie i przeznaczeniu książek decydowali prości niewykształceni funkcjonariusze, nie posiadający żadnych poglądów na ich temat. A gdyby nawet mieli poglądy, to powinni zachować je dla siebie, albo zaprezentować u cioci na imieninach, albo pisać listy do redakcji, założyć stowarzyszenie walczące z tezami Ratajczaka czy wygłaszać przeciwko tym tezom filipiki z ławki w najbliższym parku. Cała władza w ręce mas -to czasy stalinowskie gdy młodociani hunwejbini jeździli po wsiach rozkułaczać chłopów zabierając im według swego widzi mi się sprzęty rolnicze i ziarno siewne. Nawet jeżeli mieli jakieś wytyczne  od partyjnych władz nic nie może usprawiedliwić ich zbrodniczej, a wcale nie młodzieńczej aktywności, choć prześladowanie niewinnych ludzi umożliwił im system. Podobnie teraz to system umożliwia prześladowanie książek i poglądów podobnie jak system umożliwia czy inspiruje bicie na ulicach niewinnych spokojnych ludzi i wycieranie sobie butów polską flagą. Od tego jest już tylko jeden krok do palenia książek na placach. Pamiętamy jaki system to inspirował i przeprowadzał.

Wybieranie książek przeznaczonych do zniszczenia czy tylko aresztowania przez prostych funkcjonariuszy prawa (a raczej bezprawia) przypomina mi zabawne wydarzenia sprzed trzydziestu bodajże lat. Otóż w Instytucie naukowym imienia Nenckiego, zajmującym się badaniami w dziedzinie fizjologii mózgu, niezwykle istotnymi dla leczenia ludzi, specjalna komisja etyki naukowej, na mocy ustawy o zwierzętach, którą wówczas spłodzono, miała zajmować się przyznawaniem naukowcom określonej liczby szczurów do badań laboratoryjnych. Ponieważ żaden z naukowców nie chciał wejść do tej idiotycznej komisji zmuszono do tego bodajże portiera i dwie sprzątaczki i oni odtąd decydowali o przydziale zwierząt laboratoryjnych. Nic nie ujmując portierowi i sprzątaczkom- niech każdy robi to co potrafi i się tego trzyma- jak jednak pamiętamy to Pol Pot zmuszał prostych rolników do przeprowadzania operacji chirurgicznych, a chirurgów do kopania rowów. Operowani przez rolników umierali w męczarniach, a chirurdzy, gdy zbyt wolno kopali rowy, byli zabijani motyką. Jest to najczarniejszy okres w dziejach Kambodży.

Wracając do koalicji „ 13 grudnia”. Usłyszałam na własne uszy jak ktoś zachwalając niejakiego Majchrowskiego jako męża opatrznościowego Krakowa powiedział, że ma on niebieskie oczy oraz – nie pamiętam- habsburską, nordycką czy teutońską  szczękę i dlatego jest najlepszym kandydatem na wieczne sprawowanie urzędu prezydenta miasta. Osłupiałam. Czy to znaczy, że czekają nas znowu ustawy norymberskie?. Oczy czarne i piwne są już znowu w niełasce? A  o czym ma właściwie świadczyć habsburska szczęka? O przynależności do rasy nordyckiej? Dobrze widać, że wraca stare. Zapanowała cywilizacja śmierci likwidująca osoby chore pod pretekstem ich własnego dobra. Przecież to nie tylko postulował, lecz zrealizował Hitler każąc zabijać chorych psychicznie i upośledzone dzieci. Od aresztowania czy internowania książek prezentujących niewłaściwe zdaniem rządzących poglądy już blisko do palenia książek na stosach co robili hitlerowscy siepacze. Od bicia na ulicach niewinnych ludzi i likwidowania siłą różnych instytucji publicznych może być blisko do „nocy długich noży”. Podobnie groźne jest tworzenie przez rządzących własnego prawa czyli bezprawia.

Naiwni uważali, że trująca zielona jagoda jaką jest „zielony ład” dojrzewając poczerwienieje. To znaczy, że zielony ład grawituje w kierunku komunizmu.  Jest o wiele gorzej. Trująca zielona jagoda na naszych oczach staje się brunatna. U bram Europy stoi prawdziwy faszyzm, a nie straszak faszyzmu, którym nas faszerowano przez wiele lat w ramach pedagogiki wstydu.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-04-2024 [04:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

W Łęczycy 09.12.2022 Wielki Mistrz Kasty Prawdziwych Polaków Jarosław Żoliborski zapowiedział niszczenie ludzi których wizja funkcjonowania Polski w UE nie odpowiada jego wizji. Dwa tygodnie nie minęły by jego plan został wcielony w życie przez pismaka też uważającego się za członka Kasty Prawdziwych Polaków. Dołączyli do niego podobni mu zatroskani Polską inżynierowie dusz. 

Każdy ma swoje priorytety, te Pani Izabeli doskonale znane..

Obrazek użytkownika r102

06-04-2024 [06:22] - r102 | Link:

Chyba na samym końcu coś się jednak pomyliło z tym "o wiele gorzej" - brunatni mordercy w porównaniu z czerwonymi to np licząc ofiary  cieniasy byli - 10% czy może 20%. No przyznaję mieli na to znacznie mniej czasu.

Przy okazji rozpoznawania kolorów -  proszę zerknąć na hitlerowską flagę na starym kolorowym zdjęciu - i ocenić jej kolor - jest jak najbardziej czerwona też.

Obrazek użytkownika izabela

06-04-2024 [22:18] - izabela | Link:

@ r102 ( 06.22)
Nie chodziło mi o liczbę ofiar lecz o system przemocy wspierany przez prawie całe społeczeństwo. Hitler został legalnie wybrany i jego posunięcia akceptowała większość społeczeństwa. To po wojnie i po procesie w Norymberdze okazało się, że wszyscy byli antyfaszystami. Lecz przed upadkiem Hitlera wyli ze szczęścia na wiecach jak na koncercie rokowego piosenkarza.  Czerwoni byli prymitywni, strzelali w tył głowy ale nienawidził ich nawet sztandarowy proletariat i chłopi w których imieniu siali terror. 
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-04-2024 [06:53] - NASZ_HENRY | Link:

  Maskirowka
 

Obecnie dla niepoznaki flagi podstępu są trójkolorowe lub pseudo tęczowe.
Czuj stary pies szczeka ;-)
 

Obrazek użytkownika izabela

06-04-2024 [22:25] - izabela | Link:

@ NASZ_HENRY ( 06.53)
Собака на сене лежит, сама не ест и другим не дает.

Obrazek użytkownika Marek Michalski

06-04-2024 [08:43] - Marek Michalski | Link:

Sprostuję. Dr Ratajczak nie stawiał przypisanej mu tezy, że w Oświęcimiu nie było prawdziwych komór gazowych.
Tezą było, że w stosunku do pewnych tematów funkcjonuje cenzurowanie i dyskredytowanie bez dania racji dla uniknięcia dyskusji i forsowania kłamstw historycznych.
M.in. dotyczy to zagłady Żydów. Z dalszego biegu wydarzeń wiemy, że służy to systematycznemu dyskredytowaniu Polaków. Kosiński, Gross, Grabowski funkcjonują w obiegu propagandy ponieważ zastraszeni historycy nie podejmują tematów niebezpiecznych.
Ta polityczna kampania przyniosła i dalsze skutki. Np. w postaci wytresowania polityków by palili chanukę w Sejmie.

W przedmowie do "Tematów jeszcze bardziej niebezpiecznych" śp.Dariusz Ratajczak napisał:

"Uważam, że rewizjoniści Holocaustu są historyczną i społeczną rzeczywistością. Nie należy zamykać oczu i mówić: „nie ma problemu”. Jest to zresztą wewnętrznie zróżnicowane środowisko, składające się z lewicowców, liberałów i przedstawicieli klasycznej prawicy. Nie brakuje w nim Żydów. Twierdzę, że w kilku sprawach węzłowych rewizjoniści nie mają racji, ale zwykła uczciwość nie pozwala mi powiedzieć, że we wszystkich. Należy zachować krytycyzm, często daleko posunięty, wobec wielu tez przez nich głoszonych, nierzadko należy je obalać. Wszelako nad niektórymi stawianymi przez nich pytaniami warto się zastanowić, a nawet udzielić odpowiedzi twierdzącej. Dotyczy to np. nieuzasadnionej wiary, iż żydowskie cierpienia podczas II wojny światowej (a szerzej w wieku XX) były czymś wyjątkowym na tle cierpień innych nacji, lub sprawy bardzo konkretnej: liczby Żydów zamordowanych przez hitlerowców w latach 1939-1945. Nie ukrywam, że słynne „6 milionów” to propaganda z gatunku wirtualnej rzeczywistości."

https://archive.org/stream/Dr....

 

Obrazek użytkownika Ijontichy

06-04-2024 [10:37] - Ijontichy | Link:

No nie! Kto wprowadził świece chanukowe do sejmu [małą literą] i do swojego domu? Menore zamiast krzyża i kobietę z plemienia handlowego jako swoją żonę? 
Kwaśniewski? Komororowski? A może Duda? Kto w sposób chamski zrobił zamach stanu i wywalił Pania premier Szydło? Ministrów Macierewicza (portier w pałacu wręczył mu dymisję),ministra Waszczykowskiego...i chciał jeszcze wywalić Ziobrę...tylko mu się arytmetyka nie zgadzała.
Kto wstawił krakowska UD/UW do "rządu" od razu w stopniu v-ce premierów? Andrzej mąż pani Kornhauser? 

Ja pracowalem 10 lat na Starowiślnej 48,widziałem ulicę Szeroką i Miodową z okna...i te wycieczki z flagami niebieskimi z gwiazdą...i agentów MOSADU z bronią "ukrytą" pod paskiem spodni...tak żeby wszyscy widzieli.

Polska nigdy nie była suwerennym krajem...zabory,potem Niemcy,potem ruscy , na Wawelu flaga...bardzo krótko BIAŁO-CZERWONA.

I zawsze kłanianie się w pas rabinom i ambasadorom czyt. gubernatorom z Jerozolimy!!

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-04-2024 [13:54] - Alina@Warszawa | Link:

Czytałam "Tematy niebezpieczne". Pani Izo - polecam sprawdzić osobiście.
Dariusz Ratajczak  nigdzie nie twierdził, że nie było komór gazowych! On przytaczał poglądy głównie niemieckich "naukowców". 
Oto wstęp napisany przez Autora:  
Wstęp
Zawartość niniejszej książeczki stanowi zbiór artykułów publikowanych przeze mnie głównie na łamach prasy regionalnej oraz syntetyczne wyciągi z niektórych wykładów, jakie miałem przyjemność wygłaszać w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego w roku akademickim 1997/1998. Większość koncentruje się na XX-wiecznej historii Polski, ale nie brakuje również tematów europejskich, pozaeuropejskich, a nawet takich, które ocierają się o czystą politykę, sferę moralno-obyczajową itd.

Należę do ludzi, którzy węzłowe problemy przeszłości i te teraźniejsze widzą zasadniczo w barwach biało-czarnych. Tak to tak. Nie to nie. Wszelkie odcienie szarości, sformułowania typu: "tak, ale," "każdy medal ma dwie strony", intuicyjnie budzą we mnie nieufność. pachną relatywizmem- ulubionym " duchownym hobby" inteligentów.
Stąd- mam tego świadomość-mnóstwo tu ocen ostrych, prowokacyjnych, mogących wywołać środowiskowe protesty. Wszystko zależy od mocnych nerwów i poczucia humoru. Ja w każdym razie wszelką odpowiedzialność za czyjś zły humor lub zwyczaj omijania mnie szerokim łukiem biorę tylko na siebie. Przy najmniej będę miał tą rzadką okazję bycia prawdziwym mężczyzną.
Zbiór podzieliłem na trzy części. Pierwsza JUDAICA koncertuje się na szeroko pojętej tematyce żydowskiej, w tym stosunkach polsko- żydowskich. Myślę, że mam tutaj do zakomunikowania naszym starszym braciom kilka gorzkich prawd. Jestem realistą: nie liczę na pełną zrozumienia reakcję. Raczej spodziewam się pomówień o antysemityzm. O to zawsze najłatwiej.
Rozdział drugi mikroskopijnie objętościowo MASONICA- to moje spojrzenie na istotę działalności " fartuszkowej konspiracji". Jeżeli powiem, że nieprzychylne- skłamię.

Wrogowie! Wreszcie VARIA: poważne, mniej poważne, czasem frywolne. Do wyboru, do koloru.
I jeszcze dwie uwagi.

Świadomie zrezygnowałem z wszelkich odsyłaczy, przypisów, bibliografii. Raz, że popularny i publicystyczny charakter pracy czyni je zbędnymi. Dwa, iż każdy student historii, główny , mam nadzieje, odbiorca tych przemyśleń zawsze może liczyć na moją pomoc w tym względzie. Albo koleżanek i kolegów, którzy wcześniej zaszczycali mnie swą obecnością na wykładach i ćwiczeniach. Poszczególne tematy, nieoznaczone na końcu "znakiem prasowym", są syntezą, częścią lub cząsteczką niepublikowanych dotychczas wykładów autora.
Dariusz Ratajczak
Opole, październik 1998 

cd poniżej

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-04-2024 [13:58] - Alina@Warszawa | Link:

cd:
Najważniejsza w tym tekście jest data: 1997/98!
Z perspektywy czasu widać dokładnie, że ponad 25 lat temu Niemcy zaczęli "podgrzewać żabę", czyli powoli urabiać światową opinie publiczną, że nie byli takimi zbrodniarzami, jakimi byli, że komory gazowe to kłamstwo. Zaraz potem rozpoczęła się kampania przyprawiania gęby Polakom, że byli mordercami Żydów.
Śp. Dariusz Ratajczak zauważył i pokazał opinii publicznej co robią Niemcy, chociaż może jeszcze nikt nie zdawał sobie sprawy czemu to ma służyć. A posłużyło Żydom do wysuwania coraz to bardziej bezczelnych roszczeń odszkodowawczych wobec Polaków, chociaż roszczenia te zostały całkowicie zaspokojone traktatami w latach 60-tych XX wieku. Posłużyło też do odmowy odszkodowań należnych Polakom za II wś. od Niemców!
To śp. D. Ratajczak ma rację. Ciągle i coraz bardziej. Co widać we wszystkich działaniach mniejszości (?) żydowskiej w Polsce, a przede wszystkim w stosunku państwa Izrael do Polaków, jak widać po ostatnich bezczelnych słowach ich ambasadora i zupełnej bezczynności 'polskiego' msz w sprawie zamordowania Polaka przez wojsko izraelskie w Gazie!

Obrazek użytkownika izabela

06-04-2024 [23:16] - izabela | Link:

@ Alina@ Warszawa (Dziękuję za trafne uwagi. Nie powinnam wypowiadać się w sprawie nieznanej lektury. Postaram się uzupełnić swoje informacje i sięgnąć do oryginalnego tekstu. Sądzę, że akcja rządu Tuska zwiększy poczytność prac Ratajczaka.

Obrazek użytkownika izabela

06-04-2024 [22:43] - izabela | Link:

@ Marek Michalski  ( 08.43) 
Dziękuję za sprostowanie.  Szczerze się przyznałam że nie czytałam Ratajczaka. Nie miałam przekonania do rewizjonistów ale mogę się oczywiście mylić . W tekście mi chodziło o niedopuszczalność walki z książkami przez ich aresztowanie czy zakazywanie.  Z poglądami walczy się intelektualnie. To hitlerowcy palili książki na stosach a stalinowcy wprowadzili cenzurę.

Obrazek użytkownika MFW

06-04-2024 [15:03] - MFW | Link:

Holocaust, jak głosili syjoniści na przełomie XIX i XX wieku, miał być ofiarą całopalną z 6 mln. Żydów, której złożenie jest warunkiem  powstanie państwa Izrael.
Pisano o tym wprost w ówczesnej prasie amerykańskiej, co można sprawdzić w archiwach prasowych.
Nie było przypadkiem to, że hitlerowską machinę wojenną finansowali tacy żydowscy finansiści jak Max Warburg, który wchodził w skład międzynarodowej rady nadzorczej "I.G. Farben"(producentem Cyklonu B było niemieckie konsorcjum Degesch, w którym udziały miały koncerny Degussa, IG Farben i Th. Goldschmidt AG. i to aż do 1938 roku) a jego brat Paul Warburg, który był jednym z inicjatorów powołania Systemu Rezerwy Federalnej w USA i również znajdował się w zarządzie "American I.G."
Założenia syjonistów się sprawdziły, bo po II WŚ powstało państwo Izrael.
Gazeta Wyborcza prowadzia intensywną nagonkę na Dariusza Ratajczaka.
Jak donosił "PressTV" (http://tiny.pl/h7sc6), amerykański pisarz JP Bellinger uważał, że za śmiercią dr Ratajczaka może stać Mossad, a konkretnie jego agent Uri Brodsky, który w tym czasie przebywał w Polsce i został 4 czerwca 2010 roku aresztowany na lotnisku Okęcie na podstawie europejskiego nakazu aresztowania wydanego przez Niemcy.
Po przeprowadzeniu procedury ekstradycyjnej, w dniu 12 sierpnia 2010 roku został przekazany stronie niemieckiej, by już 13 sierpnia(błyskawiczna procedura!) na podstawie decyzji niemieckiego sądu, który zastosował zwolnienie go za kaucją, znaleźć się w Izraelu.
I tyle go ten niemiecki sąd widział.
Była to ustawka pomiędzy władzami III RP a władzami Niemiec.
Gazeta Wyborcza tryumfowała:"Uri Brodsky na wolności"
http://wyborcza.pl/1,75477,8249733,Uri_Brodsky_na_wolnosci.html

Obrazek użytkownika spike

06-04-2024 [19:23] - spike | Link:

Tak się jakoś dziwnie składa, że ten jeden "naród", ma najbardziej zakłamaną historię, do tego stopnia, że wszelka próba jej prostowania, spotyka się z niewiarygodnym atakiem, naciskami, a wręcz niszczeniem ludzi, którzy na to się odważą.
Wszelkimi dostępnymi metodami jest ukrywana, czy wręcz fałszowana historia, która dotycz tego "narodu", znany swego czasu "pogrom kielecki", który był żydo-ubecką prowokacją, znałem świadka tego wydarzenia, czy sprawa Jedwabnej, bezczelnie przypisywana Polakom, ale skrzętnie ukrywana jest sprawa kolaboracji z sowietami, gdy tam wkroczyli, czy sprawa getta warszawskiego, która powstało za sprawą i pieniądze jego późniejszych ofiar, co się tam potem działo, gdy ofiary byli także katem.
Pamiętam wywiad Olejnikowej z S.Weissem, gdy zapytała o żydów w UB, ten zrobił "oczy", odpowiadając, że to już nie byli żydzi!
Czyli tak, zbrodniarzy żydowskim można się wyrzec, ale Polacy polskich nie mogą, muszą ponieść solidarną odpowiedzialność.
Polacy za mało się starali w ratowaniu żydów, mieli całkowicie się poświęcić, bo tylko żydzi zasługują na życie, ich śmierć jest "mistyczna".
Podobnych spraw jest b.dużo.

PS. Jeden z blogerów S24 spisał ogólną historię żydów w Polsce na przestrzeni wieków, nieciekawie to wygląda, Polskę wielokrotnie zdradzali, kolaborując z naszymi wrogami.
W armii niemieckiej służyło koło 250 tys. żydów, mało kto o tym wie.

Obrazek użytkownika izabela

06-04-2024 [22:46] - izabela | Link:

@ MFW ( 16.03)
Dziękuję za bardzo ciekawe informacje. 

Obrazek użytkownika spike

06-04-2024 [19:30] - spike | Link:

"Do siedziby wydawnictwa 3DOM, którego właścicielem jest Tomasz Stala weszła ABW, policja i prokuratura."

-rozkaz najazdu bez wątpienia wyszedł z wilczej jamy "Polin", którą przed wojną zamknął Prezydent Mościcki, za antypolską działalność, na szkodę Polski i Polaków, dał się naiwnie podejść Prezydent Kaczyński, licząc na "pojednanie", a został oszukany.

Obrazek użytkownika izabela

06-04-2024 [22:52] - izabela | Link:

@ spike ( 19.30) 
Za działania ABW, policji i prokuratury odpowiada obecny rząd od ukrytych przesłanek tej decyzji. 

Obrazek użytkownika MFW

07-04-2024 [18:36] - MFW | Link:

"... dał się naiwnie podejść Prezydent Kaczyński, licząc na "pojednanie", a został oszukany."
Tak, naiwność w polityce przynosi tragiczne owoce.
Tak też się stało w wypadku śmierci śp. Prezydenta, za którego śmiercią stały różne interesy stron w polityce resetu USA/Zachód - Rosja, w tym interesy Izraela.
W odniesieniu do Izraela polegały na naciskaniu na USA by te dogadały się z Rosją w sprawie Iranu i Syrii(by Rosja nie wspierała tych krajów, gdyż Izrael planował atak na irańskie instalacje nuklearne, które ich zdaniem zagrażały Izraelowi.
Podczas pierwszej wizyty B. Komorowskiego w USA, 8.12.2010 odbyło się spotkanie w Białym Domu i konferencja prasowa po nim, podczas której B.H.Obama wygłosił laudację na cześć B. Komorowskiego mówiąc:
"Ta strata, śmierć Lecha Kaczyńskiego, pierwszej damy i polskich liderów spowodowała szok, niemniej pewną ręką doprowadzono do odzyskania równowagi w Polsce. Byłem pod wrażeniem przewodnictwa Komorowskiego.”
Natomiast B.Komorowski w odpowiedzi i podziękowaniu za słowa Obamy wygłosił takie oto przyrzeczenie:
"Jeśli mamy razem iść na dalekie polowanie, to najpierw musimy mieć pewność, że nasz dom, nasze kobiety, nasze dzieci są bezpieczne .
Wtedy też lepiej się poluje."

 https://www.youtube.com/watch?v=iVxFfyBA6WM
W latach 2010-2012 Izrael trzy razy próbował podjąć decyzję o ataku na Iran, ale Obama ciągle go powstrzymywał, licząc na lepsze przygotowanie takiej wojennej operacji, poprzez zdestabilizowanie potencjalnych sojuszników Iranu w Płn. Afryce(Arabska Wiosna) i w Syrii, która poprzez obalenie reżymu Asada miała być ostatnim ogniwem przed atakiem na Iran.
Tymczasem antyrosyjska polityka śp. Prezydenta bardzo szkodziła polityce resetu z Rosją i usunięcie go z polityki było w izraelskim interesie.
Zgoda B. Komorowskiego na pochówek Pary Prezydenckiej na Wawelu(to od jego zgody kardynał Dziwisz uzależniał to, czy pochówek Pary Prezydenckiej odbędzie się na Wawelu), nie wynikała przecież z szacunku do śp. Prezydenta i uznaniu jego zasług, ale miała na celu odwrócenie uwagi od siebie i rządu PO-PSL w kwestii ich udziału w doprowadzeniu do Jego śmierci.
Taki kamuflaż zastosowano kiedyś po zamachu na gen, W. Sikorskiego w Gibraltarze w lipcu 1943 roku, gdy kilka dni po tym zamachu, rząd II RP na uchodźstwie  podjął uchwałę, że po wojnie, ciało generała będzie złożone na Wawelu.

Obrazek użytkownika Maverick

06-04-2024 [19:31] - Maverick | Link:

Nacja Lucyferiańska i jej kundle nie mogą się doczekać III wojny światowej.

Co ciekawe Polacy mówią o iskierce która ma wyjśc z Polski gdy większość tam jest zahinotyzowana propaganda fałszu i obłudy i bajeczki o dobrych chazarkach i złych gojach.  https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika juur

06-04-2024 [20:38] - juur | Link:

G Braun swoim czynem uświadomił mi, że od kilkudziesięciu lat rządzi nami chanukowa koalicja, roboczo nazwana okrągłym stołem i od tej chwili wiele wydarzeń, w których nie widziałem sensu stało się klarownie jasne. Wg. nich na szczycie drabiny ewolucyjnej są żydzi i Ukraińcy a nad nimi ukraińscy żydzi i jest to już prawie oficjalna doktryna chanukowej koalicji. Żydzi i Ukraińcy od zawsze pokazują gdzie wg. nich jest miejsce Polski i Polaków. Każde kolejne wystąpienie jest coraz bardziej bezczelne i przepełnione nienawiścią do Polski i Polaków co budzi w chanukowej koalicji nie ukrywany entuzjazm i radość. Z Polskiego Sejmu zrobili sobie bożnicę.
Polski rząd by zareagował gdyby był polski a to co widzimy jest żałosne.
To zaszło już bardzo daleko, zbyt daleko. Usuwa się z historii naszych bohaterów a ich miejsce, chyba, mają zająć czerwoni oprawcy:
Jakub Berman, Hilary Minc, Józef Różański, Józef Światło, Roman Romkowski, Mieczysław Mietkowski, Julia Brystygier....
Czy przyjmowany z honorami Zygmunt Bauman.
Widać, że już tylko o krok gdy zbrodniarze z SS-Galizien zostaną uhonorowani pomnikami i nazwami głównych ulic.
Te zawody, kto w sposób, bardziej, obelżywy odniesie się do G. Brauna przypominają mi podobną sytuację gdy A. Lepper ujawnił informację o talibach. Co to się działo, nie było takiego szamba i pomyj, których by nie wylano w tamtym czasie na A. Leppera podobnie jak obecnie na G. Brauna. A to przecież cały czas ta sama koalicja chanukowa i te same metody, tylko bezczelniej.
Co dalej?

Obrazek użytkownika sake3

06-04-2024 [22:15] - sake3 | Link:

@juur.....Co dalej? Proszę spytać niejakiego Szejny.Właśnie podtrzymał wersję o polskim antysemityzmie..Polskie MSZ zachowało się haniebnie i służalczo w rozmowie z ambasadorem Livne.który nie przeprosił Polaków ani za świadome ludobójstwo na wolontariuszu.ani za swoje agresywne i antypolskie zachowanie wobec Polaków.Szejna ze zrozumieniem i delikatnością odniósł się do tłumaczeń aroganckiego pana Livne natomiast zaatakował Kaczyńskiego za uwagę,że ambasador powinien zostać z Polski wydalony i oskarżył o psucie stosunków polsko-izraelskich.Ambasador z gabinetu Szejny wyszedł z równie arogancką i butną miną jak do niego wszedł.Dalej więc będziemy antysemitami, ,dalej paniusia Engelking będzie za grube pieniądze  pisała kłamliwe antypolskie gnioty ze stale rosnącą liczbą Żydów zabijanych w czasie wojny przez Polaków Tu się nic nie zmieni bo nie ma woli na zmiany ani tupnięcia nogą na chamstwo i panoszenie się Izraela.

Obrazek użytkownika izabela

06-04-2024 [23:08] - izabela | Link:

@ sake3 (22.15) 
Jak wiadomo kto jest Żydem decydują antysemici a kto jest antysemitę decydują Żydzi. Stąd zamknięty krąg wzajemnych oskarżeń. Tymczasem władze Polski powinny myśleć wyłącznie o interesie Polski a nie uczestniczyć w tej groźnej zabawie.

Obrazek użytkownika mjk1

07-04-2024 [08:44] - mjk1 | Link:

Zaraz, zaraz, droga Sake.
O tym, że ambasador nie przeprosił za nazwanie nas antysemitami, protestowali tylko posłowie Konfederacji, SP i Kukiza. 
Jak napisałem, że PiS w tym temacie, nabrało wody w usta, jak koalicja rządząca, to zostałem tu zrugany za krytykuję PiS.
Może wyjaśnisz, jako bezkrytyczna zwolenniczka PiS, jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie? 

Obrazek użytkownika sake3

07-04-2024 [10:06] - sake3 | Link:

@mkj1.....Ja pana nie zrugałam,skąd pretensje.Napisałam tylko na gorąco swoje refleksje bezpośrednio po wizycie ambasadora Izraela w MSZ.bez wiedzy czy ktoś go potepia.Nie mam złudzeń po wypowiedziach Szejny,że cokolwiek się zmieni w podejściu do zachowań Żydów wobec nas.Podejrzewam,że jeszcze bardziej bdziemy pouczani i oskarżani ku radości Niemców,którzy czują się całkowicie oczyszczeni od winy za Holocaust.Jesli wspomnialam o Kaczyńskim to nie dlatego że jestem jego bezkrytycznym? zwolennikiem.tylko że Szejna za winnego obecnego konfliktu uznał własnie jego.Oczywiście zauważylam że PiS nader powściągliwie wypowiada się na temat tej tragedii która się wydarzyła,sadząc chocby po przemilczaniu w TVRepublika i braku potępienia agresywnego i pełnego buty zachowania ambasadora,który już grubo wczesniej akcentował swoją antypolskość. Straciliśmy kolejną okazję do pokazania naszego stanowiska i braku zgody na ustawiczne oskarżenia,ale to nie jest już winą PiS-u. 

Obrazek użytkownika mjk1

07-04-2024 [10:48] - mjk1 | Link:

@sake
"Oczywiście zauważyłam że PiS nader powściągliwie wypowiada się na temat tej tragedii która się wydarzyła, sadząc choćby po przemilczaniu w TV Republika i braku potępienia agresywnego i pełnego buty zachowania ambasadora, który już grubo wcześniej akcentował swoją antypolskość. Straciliśmy kolejną okazję do pokazania naszego stanowiska i braku zgody na ustawiczne oskarżenia, ale to nie jest już winą PiS-u". 
Nie Szanowna Pani. 
TV Republika nie przemilczała agresywnego zachowanie ambasadora. To w TV Republika wypowiadali się przedstawiciele Konfederacji. SP i Kukiza i to oni i tylko oni wyrazili swoje zdecydowane oburzenie na barak przeprosin ambasadora za POLSKI ANTYSEMITYZM!!! 
Nikt z PiS na ten temat nie wypowiedział się nigdzie. Nie tylko w TV Republika. Nikt z PiS, braku przeprosin za polski antysemityzm nie potępił !
Dlaczego to nie jest winą PiS?
 

Obrazek użytkownika sake3

07-04-2024 [10:58] - sake3 | Link:

@mkj1........,,Dlaczego to nie jest winą PiS''......Owszem,PiS ponosi tu winę ale czy tylko on? Chyba większą ponosi strona rządząca,wszak to ona decyduje o kształcie polityki zagranicznej.Jednak starym zwyczajem widzi się tylko ,,zły PiS''.i jego winy.

Obrazek użytkownika mjk1

07-04-2024 [11:48] - mjk1 | Link:

@sake
Dalej niezgoda Szanowna Pani.
To, że strona rządząca Prowadzi taką a nie inną politykę nie ma tu znaczenia, Wg mnie nie prowadzi żadnej polityki w żadnej dziedzinie, Generalnie ich rządzenie to dno we wszystkim.
Tu mówimy tylko o sprzeciwie w sprawie przeprosin za polski antysemityzm.
Posłowie Kukiza, Konfederacji i SP mieli jednak odwagę ostro to potępić
Dlaczego PiS stchórzyło w tej konkretnej sprawie?
To, że po stronie rządzącej są jeszcze większe głąby, nie jest chyba usprawiedliwieniem?

Obrazek użytkownika sake3

07-04-2024 [12:44] - sake3 | Link:

@mkj1........Dlaczego tak uparcie Pan pyta mnie?Nie jestem nawet z PiS więc cóż mogę Panu odpowiedzieć za kogoś? Przypuszczam,że wieloletnie utwierdzanie nas w przekonaniu że Polacy są czymś gorszym,głupszym i powinni wyłacznie przepraszać tak się już przyjęło i zostało wbite w naszą świadomość że partie nie potrafią już mysleć innymi kategoriami..SP, Kukiz,czy Konfederacja odróznia się śmielszym spojrzeniem,ale nie wiem jak by się zachowali będąc formacją rządzącą.Nie słyszałam też o krytyce z ich strony oszczerstw,paszkiwli i oskarżeń historyków takich jak Gross,Engelking Bilewicz czy Grabowski.czy ambasadorów Azari i Mosbacher skrajnie nieprzyjaznych Polsce.To tematy na szerszą dyskusję a nie tylko obliczoną na rozliczanie PiS-u.

Obrazek użytkownika mjk1

07-04-2024 [13:25] - mjk1 | Link:

@sake.
 Dlatego Panią tak uparcie gnębię w tym konkretnym temacie, bo każdy, kto pokazuje błędy PiS-u życząc nawet dobrze PiS-owi, jest przez Panią momentalnie klasyfikowany jako zwolennik PO i jednocześnie skrajny przeciwnik PiS, który tej partii życzy wszystkiego najgorszego.
Doświadczyłem tego z Pani strony niejednokrotnie. Proszę czasami uderzyć się we własne piersi i podjąć konwersację, bo nie wszyscy krytycy chcą od razy zaorać PiS i wychwalać PO.
Proszę przynajmniej to przemyśleć. Pozdrawiam Panią.

Obrazek użytkownika juur

07-04-2024 [18:33] - juur | Link:

PIS jako jedna z głównych sił chanukowej koalicji broni tego co jest dla koalicji najważniejsze czyli obecnego status quo.
Dopuszczenia do powstania autentycznej, patriotycznej, formacji, poza kontrolą chanukowej koalicji to najczarniejszy z możliwych scenariuszy.
Kto z nich doraźnie sprawuję władzę jest drugoplanowe. Ważny jest cel nadrzędny.
Jak niby w takiej sytuacji PIS ma wystąpić przeciw sobie?
PIS rządząc nie tylko nie ukrócił obelżywych zachowań żydów wobec Polski i Polaków a nawet je wspierał też i finansowo. Tak powstawały filmy i spektakle z aprobatą rządu.
Ale nie powstał serial czy film o "bohaterach" takich jak: Stella Kübler, Abraham Gancwajch, Leon Skosowski, Symche Spira, Stefania Brandstätter, Szama Grajer....
Bo to nieciekawe?
Czy zbyt prawdziwe?
To może fikcyjna opowieść? Taka "gdzie zbieżność i podobieństwo do osób jest przypadkowe" jak w małej miejscowości, przed wojną obok pracujących polaków, żydzi robią swoje geszefty. Wybuch wojny, żydzi witają ruskich owacjami, bramami triumfalnymi....i donoszą który to lekarz, nauczyciel, naczelnik poczty.... kto służył w Polskim Wojsku. Dla wskazanych to śmierć lub zsyłka. Sytuacja się zmienia, wkraczają Niemcy. Część żydów ucieka z ruskimi i robi tam karierę np. w NKWD a część zostaje. Przykładowa rodzina ukrywana jest przez Polaków, ryzykujących śmiercią całej rodziny. Są biedni ale dzielą się tym co mają. Wyzwolenie i razem z ruskimi wracają ci co uciekli już jako wysocy rangą funkcjonariusze. Pomagają ocalałym robić kariery w systemie utrwalania władzy ludowej. Donoszą na ojca i syna rodziny u których się ukrywali, że wspierali AK. Obaj giną zakatowani przez UB. Robią kariery, walczą z reakcyjnym podziemiem i pną się po szczeblach władzy. Robi się gorąco, część ucieka a inni zmieniają nazwiska, po dwa, trzy razy i nadal robią kariery. Wnuczka zostaje artystką, promowaną, finansowaną za przedstawianie Polaków jako potwory, niegodne miana człowieka.... Nagradzana za swoje gnioty na wszystkich możliwych festiwalach......itd....itd..  

 

Obrazek użytkownika mjk1

07-04-2024 [19:19] - mjk1 | Link:

@ juur
Dlatego jak zaproponowałem tu wspieranie i poparcie Patryka Jakiego, którego zarekomendował prof. Andrzej Nowak, to dowiedziałem się, że to nie ma sensu, bo wiadomo, jak to się skończy. 
Na moje pytanie: "Jak to się skończy?", na odpowiedź czekam do dziś.
Pańska analiza dokładnie wyjaśnia dlaczego teraz zaorywani są Ziobryści przy przyzwoleniu i za zgodą nieomylnego Prezesa.
Brak potępienia polskiego antysemityzmu dodatkowo to potwierdza.
Pozdrawiam Pana.
 

Obrazek użytkownika juur

07-04-2024 [21:50] - juur | Link:

Teraz to wyraźnie widać, że nie ważne kto rządzi bo i tak rządzi chanukowa koalicja. Reszta to mistyfikacja, iluzja, by zantagonizowane społeczeństwo nie dostrzegło, że walczy o nic i by jak najpóźniej się zorientowało gdzie jest prowadzone, gdy będzie już zbyt późno na ratunek.

Obrazek użytkownika Jabe

07-04-2024 [10:49] - Jabe | Link:

To jest winą PiS-u, tak jak jest to winą obecnie rządzących, bo w pewnych sprawach nic się nie zmienia. To są sprawy istotne.

Obrazek użytkownika izabela

06-04-2024 [23:03] - izabela | Link:

@juur  (20.38) 
Przyznam, że amnezja w sprawie Baumana też mnie niepokoiła. Na salonach socjologicznych jest wręcz guru Też zastanawiam się co dalej nie ulegając pochopnie spiskowym teoriom lecz ich nie wykluczając.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

07-04-2024 [10:49] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izabelo!
Odczłowieczanie przeciwników (dziś zwłaszcza tych politycznych) ma się bardzo dobrze.
To żadne novum.
Dehumanizacji doświadczył  (podczas ostatniej wojny) mój. śp. Ojciec.
Spisałem jego wspomnienia w jednym ze swych wierszy...

                           POGARDA

Spytałem kiedyś ojca (po wojennych przejściach),
Co dla małego chłopca było najstraszniejsze?
I czego nie wybaczy hordom naszych wrogów,
Którzy zdeptali wszystkie prawa Dekalogu?

W ludobójstwa bezmiarze, w traumie wspominania
Trudno jest dać odpowiedź na takie pytanie...

Czy był to najazd Hunów niemieckich, co w szale
Bombardowali drogi, miasta i szpitale?
Czy też cios nam zadany, od tyłu, zdradziecko
Przez Azjatów niosących porządek sowiecki?
Byłali to bezsilność, zawiedziona wiara,
Gdy armie sojusznicze zostały w koszarach?

Cóż, wojenny los dziecka – to nie polityka;
Jego świat był przyziemny, najbliższych dotykał...

Może więc wyrzucenie z domu zapamiętał?
Wywózkę do obozu, w ścisku, jak bydlęta?
Może głód z poniewierką w pamięć mu się wbiły?
Lub niewolnicza praca – ponad malca siły?
Żarłoczne wszy i pluskwy? Świerzb, co skórę wiercił?  
Czy ucieczka straceńcza – wprost z transportu śmierci?
Wszystkie razy, kopniaki, strzały o poranku?
I zagrożenie życia. Ciągłe. Bez ustanku...

Ojciec pokręcił głową: „To nie tak, mój synu...
Głód, choroby czy bicie – to nic! To przeminie...
Najgorsze, czegom doznał, co zapamiętane –
To POGARDA bijąca od »narodu panów«...

Czasem we śnie wojenna wraca zawierucha;
Herrenvolk* patrzy na mnie – jak na karalucha!
Spuszczam oczy, szpar szukam pomiędzy deskami,
By się schronić, by uciec przed jego butami...

Budzę się zlany potem. Wiem, że tylko śniłem...
Mówię: JESTEM CZŁOWIEKIEM. I zawsze nim byłem...
I zapamiętaj, synu – ci, co ludźmi gardzą,
Są tylko krok od zbrodni, z »rasy panów« czarciej...”

 * Herrenvolk (niem.) – naród panów

(z tomiku "Ja tu zostaję" 2015r.)

Obrazek użytkownika sake3

07-04-2024 [14:05] - sake3 | Link:

Zielone przechodzi w brunatne,ale to nie nowina i nie od dziś.Magiczne słowo faszyści coraz częściej nam jest wmawiane,więc uważam,że obecna dyskusja jest bardzo potrzebna.Trzeba sobie przypomnieć początki tego określenia w stosunku do Polaków i fakty które Polacy pomijali co teraz się mści.Jak były określane Marsze Niepodległości w kolejnych latach?Szczerbaty Belg z PE śledził te marsze by razem później z europosłami polskimi z EPLgłośno nazywać nas faszystami.To dziennikarzyna z TVN relacjonowała,że niesione jest faszystowskie hasło ,,Bóg,Honor,Ojczyzna'' które zresztą później sparodiowała niejaka Jachira w Sejmie.To prezydent Wrocławia rozwiązał Marsz Niepodległości jako nielegalny,a w to miejsce uroczyście z rabinem Schudrichem obchodzono napady na sklepy żydowskie w Rzeszy.Nie zareagowano jak pani Azari zabronila uczestnictwa w obchodach w Auschwitz polskim rodzinom i wniesienia polskiej flagi a którą pracownica muzeum proponowała ustawić pod skocznia narciarską.Jak dziś jest odbierana w Izraelu śmierć zamordowanych wolontariuszy ?Izraelskie  media rozpisują się tylko o polskim antysemityzmie,bez źdźbła pokory.Przecież to tylko misja obcych państw i wolontariuszy.Oni przecież nie umierają mistycznie.wg paniusi Engelking.