Znikły wszelkie bariery

Fakt usunięcia sprzed Sejmu barierek, który obwieściła Jachira wyglądająca i zachowująca się jak zwykle, to znaczy jak uciekinierka z Tworek i  wyśpiewująca treny na temat swojej miłości do wolności ma głębokie znaczenie symboliczne. Filozofowie odróżniają jak wiadomo dwa pojęcia: „wolność od” i „wolność do”. Sejm X kadencji uzyskał niewątpliwie „wolność od”. Wolność od barierek, kultury, dobrych obyczajów, poprawnego języka, zdrowego rozsądku, a przede wszystkim od troski o Polskę i od wierności Konstytucji. Kiedy pierwszego dnia obrad zwolennicy PiS odwoływali się do Konstytucji obserwujący obrady Sejmu mogli zarejestrować szczere rozbawienie Tuska i Budki. Kiedy głos usiłował zabrać minister Ziobro marszałek Hołownia wbrew regulaminowi ograniczył mu czas wypowiedzi, a sala gromko wyliczała sekundy jak znokautowanemu bokserowi. Za dawnych dobrych czasów, które pamiętają już chyba tylko staruszkowie, czyli według młodzieżowej nomenklatury „dziadersi”, jeżeli ktoś zachowywał się niewłaściwie albo używał wulgarnego języka mawiało się, że zachowuje się w sposób nieparlamentarny lub wypowiada się nieparlamentarnym językiem. Obecnie to określenie powinno zmienić sens na przeciwny. Jeżeli ktoś przeklina czy wykonuje wulgarne gesty należy stwierdzić, że zachowuje się w sposób ściśle parlamentarny.

W pierwszych dniach obrad marszałek Hołownia wyraźnie nie panował nad salą sejmową. Choć wielokrotne pokrzykiwał jak belfer z podstawówki „proszę o spokój” zupełnie to nie działało. Swoją misję Hołownia postrzega w szczególny sposób. Obiecał sali podcast w mediach na co reakcją były бурные аплодисменты. Widać było, że sala sejmowa wyśmienicie się bawi, że obrady sejmu to dla nich igrzyska czy wręcz cyrk. W całkowitej sprzeczności z tym faktem jest deklaracja Hołowni, że chciałby żeby rodzice gdy media pokazują Sejm nie zasłaniali dzieciom oczu i nie zatykali uszu. To niemożliwe. Takie idiotyzmy jakie codziennie słyszymy można obecnie usłyszeć tylko w Sejmie. Sam Hołownia oświadczył na przykład, że na niesfornych posłów czekać będzie ciemny pokój. „A w ciemnym pokoju poseł Śmiszek” -dopowiedzieli dowcipnisie.

Nowy poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Józefaciuk, były dyrektor i nauczyciel siedmiu przedmiotów w Zespole Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi wyznał „Gazecie Wyborczej”, że jest neopoganinem oraz pasjonuje się metafizyką i medycyną alternatywną. „Współpraca z naturą, zawierzenie jej sile, próba dostosowania się do niej” – tłumaczył.  Józefaciuk podlizywał się kiedyś totalnej opozycji sprzeciwiając się publicznie wprowadzeniu podręcznika do HiT prof. Wojciecha Roszkowskiego.  Oprócz bycia nauczycielem, Józefaciuk jest także dietetykiem, trenerem personalnym oraz mistrzem reiki i konchowania. Jak sam wyjaśnia, reika "to taki system uzdrawiania" a konchowanie „polega na tym, że wkłada się do ucha taki jakby komin i w nim spala się pewne rzeczy żeby usunąć syfy". 

We wtorek 21.11.23 Sejm wznowił obrady. Jak powiedział bodajże poseł Suski  sale parlamentarne były świadkami różnych dziwnych wydarzeń ale takiego kabaretu jak tego dnia nigdy nie było. Popularne i banalne stało się ostatnio nazywanie Sejmu cyrkiem. Jednak nazwanie go kabaretem jest bardziej właściwe. W cyrku niektóre numery są śmiertelnie poważne. Na przykład salto mortale czy tresura lwów. W kabarecie wszystkie służą rozbawieniu widzów. Co gorsza Sejm to taki kabaret, którego aktorzy najlepiej bawią się sami swoimi dowcipami. Najpierw marszałek Hołownia wyłączył mikrofon posłowi Suskiemu. Potem kilkanaście minut spierano się o minutę przerwy. Tę minutę ostatecznie przegłosowano i natychmiast wznowiono obrady.  Sprawę ustosunkowania się do zmiany traktatów europejskich zagrażających utratą suwerenności Polski Hołownia uparcie kierował do dyskusji w komisji. W pełnej świadomości, że w środę 22.11 o godzinie12 w UE odbędzie się głosowanie w tej sprawie. Poseł klubu Polska 2050 – Trzecia Droga ( Jak złośliwi mówią – Trzecia Noga ) Paweł Zalewski zgłosił natomiast wniosek o przejście do porządku dziennego i tym samym „zakończenie tyrad przedstawicieli PiS przesiąkniętych nienawiścią do UE”.  Zmiana traktatów UE to drobiazg wobec problemów przedstawionych przez panią Dorotę Niedziela z KO. Jako priorytet swojej działalności pani Dorota postuluje przeforsowanie wpuszczania psów do budynku Sejmu i do ogrodów sejmowych, bo sama ma pieska.  Piesek pani poseł ma jak pamiętamy w Sejmie prekursora, słynną Sabę marszałka Ludwika Dorna. Saba swobodnie przechadzała się po Sejmie, była wyprowadzana przez borowców i  doczekała się nawet inwokacji prezydenta Kwaśniewskiego. Brzmiała ona mniej więcej tak:„ Ludwiku Dornie, psie Sabo, błagam, nie idźcie tą drogą”. Pani Dorota będzie mogła się oczywiście powołać również na precedens konia Incitatusa, którego cesarz rzymski Kaligula uczynił senatorem oraz człowieka zwanego Koniem, którego tylko immunitet poselski broni przed prokuratorem.  

Pusty śmiech budzą również kandydatury na ministrów nowego rządu pod egidą Tuska. Na ministra finansów  proponuje się niejakiego Ryszarda Petru. Petru jak pamiętamy wsławił się stworzeniem całkowicie nowej algebry. Zgodnie z jej prawami 3=6. Gdy Petru ujawni pozostałe aksjomaty swojej algebry niewątpliwie zasłuży na nagrodę Nobla. Ministrem spraw zagranicznych ma szanse zostać Radosław Sikorski, który jak pamiętamy wsławił się wielce dyplomatycznym podziękowaniem Amerykanom za uszkodzenie gazociągu Nord Stream. Wszystko przebija jednak faktyczne a nie hipotetyczne stanowisko europosła dla Włodzimierza Karpińskiego byłego ministra skarbu w rządzie Donalda Tuska, byłego sekretarza miasta w stołecznym Ratuszu, byłego prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w  Warszawie, który 9 miesięcy spędził w areszcie pod zarzutem przyjęcia łapówki. Karpiński na pewno nie jest żoną Cezara. A do zaszczytów w parlamencie europejskim takie jak jego kwalifikacje są pożądane. Nie będzie pierwszym łapówkarzem w tym gronie. Cóż dodać- jaki pan taki kram.
  
 
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-12-2023 [09:19] - NASZ_HENRY | Link:

Szanowna Pani
Izabela Brodacka Falzmann
 
Nie można konkurować z patologią, przyjmując jej zasady. Zwłaszcza, że @@śmiecie, taka lokalna patologia, które zaraz tutaj przyjdzie, o kindersztubie nigdy nie słyszała, nigdy jej nie widziała ani zrozumieć jej potrzeby nie potrafi. „Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom.” Wspólnie damy radę.
 
Pozdrawiam  serdecznie🌼
Pani dozgonny czytelnik
Henry

                                                                                                                              '

Obrazek użytkownika izabela

03-12-2023 [01:22] - izabela | Link:

@ Nasz_Henry 
Chyba obecnie  raczej  siłom niż godnością osobistom. Dziękuję bardzo za wsparcie. 

Obrazek użytkownika u2

02-12-2023 [09:23] - u2 | Link:

W cyrku niektóre numery są śmiertelnie poważne. Na przykład salto mortale czy tresura lwów.

Proszę zwrócić uwagę na śmiertelnie poważną, ponurą minę PDT. Twarz typowego psychopaty. Choć nie oglądam transmisji z Wiejskiej to w migawkach telewizyjnych wygląda jak typowy cyrk. Półokrągła widownia z widokiem na scenę, na której występują błazny.

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-12-2023 [10:13] - Pani Anna | Link:

Ale to chyba dobrze,  prawda? Im bardziej są zajęci sobą, tym mniej zajmują się nami, z czego ja na przykład się cieszę. Poza tym zawsze należy liczyć na to, że jakiś wyborca "przejrzy na oczy", wszak cuda się zdarzają. 

Obrazek użytkownika Jabe

02-12-2023 [10:23] - Jabe | Link:

Och, ploteczki.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-12-2023 [11:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jakże serduszko Pani Izabeli boleje nad tym ze jej idole pomiatani są przez celebrytę z TVN. Jej przedstawiciele, przedstawiciele Kasty Prawdziwych Polaków muszą stać w kolejce by coś wydukać z mównicy  i w dodatku nie są pewni czy będą się mogli wydukać do końca.
I tak ma być!!! Z jakiej racji, nie mając podstaw regulaminowych Poseł Suski ma zanudzać publikę swymi żalami.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-12-2023 [13:03] - Tomaszek | Link:

Autorka
W Tworkach i innych szpitalach podobnych leczą się chorzy , jełopy i pajace to raczej w sejmie . I nie leczą się  bo to przypadłość z innej dziedziny . Takich do Tworek nie przyjmują . Może raczej do burdelu z racji dupy sprzedanej , ale się prostytutki obrażą .

Obrazek użytkownika smieciu

02-12-2023 [14:42] - smieciu | Link:

Pani Flazmann ujawniła swoją ciemną stronę osobowości: ma słabość do pisowskiego pudelka :)
Naprawdę niech się pani wyluzuje. Likwidację barierek zapowiadał i ogłosił Hołownia a nie Jachira, którą wedle pisowskich zasad propagandy podetknięto PiSowcom. Tak samo jak Petru, podczas kiedy ministrem finansów ma zostać Andrzej Domański.
Reszta tekstu jest niestety napisana na tej samej zasadzie: Kali łajał i ustawiał po kątach - było dobrze. Kalego ustawiają - jest źle.
Ludzie zaczęli oglądać obrady Sejmu i to jest dobre. Sami będą mogli oceniać kto wykazuje się brakiem kultury a kto nie.
Nie rozumiem też co jest takiego fascynującego w Sejmie robotów, maszynek do głosowania? Nie tylko bezmyślnych z natury ale wręcz pozbawionych przez szefostwo prawa do myślenia.
Istnienie koalicji wielu partii gwarantuje różnorodność. Jakieś spory. Wypowiedzi. Wydawałoby się jest faktycznie tym co można sobie wyobrażać jako odbicie społeczeństwa.
Natomiast maszyny do głosowania są dla mnie jakąś przerażającą groteską. Komunistycznym równaniem do jednego zadanego poziomu. Tym właśnie słabo ukrywanym pragnieniem dotychczasowego rządu i jego wyborców.
 

Obrazek użytkownika izabela

02-12-2023 [15:55] - izabela | Link:

@ śmieciu
Nie będziemy chyba dyskutować o faktach. Barierki kazał zlikwidować zapewne Hołownia bo to jego rotacyjne prawo natomiast Jachira stojąc przed Sejmem wyśpiewywała coś takiego; " Bariereczki, nie ma bariereczek, ach jak ja kocham wolność, wolność, mamy wolność". Natychmiast to wyłączyłam. Moja cierpliwość ma swoje granice.  Widziałam i słyszałam wiele obrad różnych parlamentów. Niektóre były dramatyczne, niektóre bardzo ciekawe, niektóre nieznośnie nudne. W październiku 1960 r. Nikita Chruszczow na Sali obrad ONZ walił butem w pulpit. Widziałam to w TV. W 2015 roku Bronisław Komorowski podczas wizyty w japońskim parlamencie najpierw wszedł w butach na fotel spikera, a później przywoływał generała Stanisława Kozieja słowami:  "chodź, szogunie". Też to widziałam. Wprawdzie w październiku 2016 roku polityk brytyjski Steven Woolfe wdał się w bójkę z kolegą z partii Mike'm Hookem. lecz to był raczej wyjątek. Zbliżamy się w sposobie bycia do Chruszczowa. Był to kawał chama ale nie był głupi. Natomiast takiej liczby idiotów jak w obecnym sejmie świat nie zna.

Obrazek użytkownika smieciu

02-12-2023 [16:45] - smieciu | Link:

Natomiast takiej liczby idiotów jak w obecnym sejmie świat nie zna.
Bo nie zna pani posłów PiS... Ja znam jednego. Nawet znanego z TV. Po prostu ma na tyle rozumu (czy też ktoś mu dał do zrozumienia) by za dużo nie gadać. Ale gdyby mu dać luzu..
To tylko pudelek dla mas. Niektórzy z nich nie muszą się nawet wysilać. Jak Kwaśniewski czy Komorowski. Tacy ludzie są wszędzie. Przykładowo przecież w W. Brytanii wyszło jak B. Johnson głupkował na imprezie. Pani premier Finlandii też na nich się mocno luzowała. Premier Włoch, Meloni też można do nich zaliczyć. Zacharowa... Są też politycy innego typu. Lepsi? Bo?
Przyjmując polecenia swoich rzeczywistych szefów udają pełną powagę? Bo udając tą powagę przestają być błaznami?
Jachira jest nikim. Tak szczerze to nawet nie wiem jak wygląda. Mało oglądam TV czy YT.  Ma jednak swoją działkę, robi na niej.
Robi dość dobrze skoro są masy, które najwyraźniej tym żyją.

Obrazek użytkownika sake3

02-12-2023 [17:00] - sake3 | Link:

@Izabela.......Trzeba jasno powiedzieć ,że tak zachowujący się Sejm nie może być opłacany przez podatnika.Sejm nie ma być przechowalnią dla zwierząt.Sejm nie może być miejscem wychowywania dzieci bo tak sie podoba wicemarszałkowi Bosakowi i jego żonie.Może zażądają postawienia piaskownicy i huśtawek w Sejmie i przyprowadzą swoje wszystkie pociechy a paniusia Bosakowa będzie spacerować z wózkiem i tylko uczestniczyć w głosowaniach nawet nie wiedząc za czym głosuje? Nie może być tak by senatorek od siedmiu boleści Libicki żądał likwidacji przepustek dla swoich znajomych którzy chcą się po ulgowych cenach stołować w Sejmie.Nie chcemy płacić za występy takich idiotek jak Jachira czy Wielgusowa zajmująca się tylko ,,robieniem dymu'' w kościołach i wożeniem bezczelnego oszusta i naciągacza Lisińskiego do Watykanu.Sejm jest miejscem pracy.Czy my podatnicy też tak się zachowujemy w swoich miejscach pracy ?

Obrazek użytkownika smieciu

02-12-2023 [17:16] - smieciu | Link:

@sake Zgadza się, Sejm jest miejscem pracy. I dlatego nie ma i nie będzie w nim piaskownicy ani huśtawek. I tyle w temacie. Po co o tym pieprzyć?

Obrazek użytkownika sake3

02-12-2023 [17:32] - sake3 | Link:

@smieciu.......Tak się składa,że to własnie ja muszę przypominać wam o tym.Niestety wasza pycha nie pozwala na to by Sejm tym miejscem pracy rzeczywiście był.Wyobraża pan sobie sytuację że w naszych miejscach pracy tak się zachowujemy? Dowcipkujemy,ubliżamy kolegom,ryczymy?Podpisujemy dokumenty bez zapoznania się z nimi? A szef się zachowuje podobnie jak marszałkiszcze Hołownia i podobnie jak on nie ma pojęcia o swojej pracy? Więc prosty wniosek- Sejm jak widać powinien ale nie jest miejscem pracy.Tylko tyle można powiedzieć.

Obrazek użytkownika izabela

03-12-2023 [01:30] - izabela | Link:

@ Sake 3 (17.00)
O to mi właśnie chodzi.  Sejm nie może być instytucją niepoważną. Szczególnie, że konsekwencje jego działań ponosimy wszyscy. Jeżeli ktoś ma ochotę śledzić głupie dowcipy lub plotki to są takie miejsca. Różne pudelki czy ratlerki. 

Obrazek użytkownika sake3

02-12-2023 [16:31] - sake3 | Link:

@mieciu......A w czym ta ciemna natura pani Faltzman się przejawia? Tym że nie jest zachwycona obecnym Sejmem i zachowaniem posłów Koalicji Oszustów?.A co właściwie panią @izabelę miało by zachwycić? Wylewajace się chamstwo,szarpanie posłów PiS i ubliżanie im?  To jako podatnicy za co płacimy? Kabaretów jest w Polsce dośc ,wszystkie na waszych usługach więc nie potrzeba nam kolejnych.Do fikołków kabotyna Hołowni dołączają i inni co najdziwniejsze wiekowi..Nic śmieszniejszego niż bluzgi wyciekające z pomarszczonych mord..Nawet poseł Mentzen zwrócił uwagę na chamstwo zgredów z Koalicji Oszustów pod adresem kobiet  PiS-u zwłaszcza starszych za ktorymi udając kury wołają ko,ko,ko.......Te chamy w domach też się tak zachowują wobec własnych członków rodzin? Pisze  pan ..Maszyny do głosowania są dla mnie przerażającą groteską ''Przecież to pana idol posełek Szczerba  z PO znany z występów w tandemie ,,głupi i głupszy'' z posełkiem Jońskm głosuje nawet nie wiedząc za czym Sam przyznał się do tego w rozbrajającym tonie,że projektu uatawy nie czytał bo.....za długa.to wcale nie jest dziwne bo chyba żaden z wszych posłów żadnych ustaw mne czytał,a głosował ,,bo tak kazali''..Więc czym pan tak się puszy?

Obrazek użytkownika u2

02-12-2023 [16:38] - u2 | Link:

Kabaretów jest w Polsce dośc ,wszystkie na waszych usługach

Niedawno nadredaktor Wolski złożył samokrytykę w klubie Ronina jak red. Morozowski w TVN, wygłosił wykład na temat swojej najnowszej książki i najwyraźniej znikł z #wtylewizji. Widać nadchodzą czasy polowania na wiedźmy i wiedźminów :-)

Obrazek użytkownika spike

02-12-2023 [19:43] - spike | Link:

Widzicie @smieciu
"za prawdę powiadam wam, niech nie wie lewica, co czyni prawica"
Pani Falzmann stoi po stronie prawicy, odróżnia dobro od zła, ty stoisz po lewej stronie, nie darmo tak nazywanej, od zawsze co lewe, jest potępione, nie darmo się mówi, lewe interesy, lewe poglądy etc. to czarna strefa ludzkiej osobowości, prawda ciebie razi, jak twoich lewych ziomali Krzyż, wy nikogo nie szanujecie, choćby ze względu na wiek, doświadczenie etc. ciekawe czy matkę czy ojca też tak traktujesz "z buta", co by mnie nie zdziwiło, a już szczególnie tych, którzy nie podzielają twojego zdania, a nawet gardzisz, wypisz wymaluj Tusk, nie bez powodu ma on silne poparcie w Zakładach Karnych, ta sama mentalność, wyniesiona z podwórka.
Swoimi poglądami, nie reprezentujesz człowieka myślącego, a zadaniowca, dla którego żadne wartości nie mają znaczenia, a szczególnie prawda.
Ja takich ludzi unikam jak ognia, najczęściej to są ludzie, z którymi lepiej nie zyskać, bo i tak ciebie potem okradną, albo zdradzą.

Obrazek użytkownika smieciu

02-12-2023 [20:31] - smieciu | Link:

Charakteryzujesz mnie na podstawie swoich uprzedzeń i wyobrażeń. Nie podałeś nic na poparcie jakiegokolwiek zarzutu.
Pani Falzmann stoi po stronie prawicy.
Niby dlaczego? Bo skrytykowała Jachirę? Bo nie podoba jej się że do Sejmu nie dostał się szary, jednolity, tępy beton bez wyrazu?
ty stoisz po lewej stronie
Bo wolę Sejm różnorodny przyciągający zwykłego człowieka?
Itp.

Obrazek użytkownika spike

02-12-2023 [21:11] - spike | Link:

@smieciu
zabawny jest, Pani Falzmann pisze tu od lat, kto czy ten wie, po jakiej stronie stoi i nie o Jachirę tu chodzi, że to pustak każdy wie, nawet ci co wystawiają, to wyraz pogardy dla wyborców, że takich dostają, a że wybierają, z tego samego powodu co ci co takich wystawiają, oni "byle nie PiS", matkę sprzedadzą, czy poprą zbrodnię aborcji, czym się od nich różnisz, też gardzisz tym co polskie, tak może postępować człowiek bez  charakteru.

Nie rozumiesz, albo udajesz, tylko ci to dynda, podstawowej sprawy, nie chodzi tu o różnorodność, sejm to nie kabaret, czy inny cyrk, tam ważą się losy Polski i Polaków, różnorodność jest dobra, jeżeli przyświeca jej podstawowy cel - dobro Polski, a ci ludzie dbają tylko o swój interes, kosztem Polski, sprawa podporządkowania Polski IV Rzeszy niemieckiej jest tego corpus delicti.

Dopowiem ci, kiedyś PiS i PO zawiązywali koalicję, wielu Polaków tego chciała, naiwnie, jak się okazało, sądzili, że tym sposobem pozbędą się zatęchłego lewactwa, reliktu komuny PRLu, ale dość szybko okazało się, że PO to agenturalna mafia i tak to się do teraz toczy, a toczy Polskę ten rak lewizny i korupcji i zdrady, wliczając w to ich ofiary smoleńskie, jak po-smoleńskie.

Obrazek użytkownika smieciu

02-12-2023 [21:50] - smieciu | Link:

Niestety ty nie rozumiesz biorąc raz na serio, raz nie, po swojemu, polityków. Wybiórczo. Wierząc im lub nie bazując na mitologiach a nie faktach. Najważniejszą sprawą w twoim wypadku jest uznanie że PiS jest jakiś wyjątkowy, lepszy od PO. Nie obchodzi cię wcale że wszystko co zarzucasz PeOwcom można zarzucić PiSowcom. Nie tylko nie obchodzi ale stało się to dla ciebie fundamentalnym kryterium klasyfikującym ludzi. Więc tak naprawdę masz mi do zarzucenia tylko jedno: Skoro ciągle krytykuję PiS to jestem zły.
To wszystko. Cała tajemnica.
Co jednak jeśli fakty pokazują że PiS wcale nie jest lepszy od PO a zatem moja krytyka jest zwyczajna i nie ma w niej nic demonicznego?
Weźmy ostatni wpis Piotra Węcława. Który napisał tam zdanie, które sam wyrażałem tu i ciągle wyrażam, bo jest pewnym skrótem całej sprawy:
W istocie jedyny element jaki różni PiS od komunistów takich jak Biden i Trudeau to sprzeciw wobec propagowania ideologii gender.
Dokładnie!
Napisał to człowiek, który z tego co kojarzę jest sympatykiem PiS. Doszedł do tych samych wniosków! Napisał to co ja tutaj wałkuję:
PiS to komuchy, sterowane przez komuchów. I najwyraźniej nie tylko ja doszedłem do tego wniosku.

PiS zwyczajnie jest bandą oszustów. Kłamców i sterowanych z zewnątrz. Polityków a nie świętych.
Polityków, którzy piorą ludziom mózgi wałkując różne bzdury.
Z Tuska uczynili przykładowo demona na obcych usługach. Ok. Tylko dlaczego PiSowcy nie zastosują zasad, swoich uprzedzeń wobec Morawieckiego? PiSowcy, dostali kolesia z zewnątrz, pojawił się w jednej chwili, który przeszedł gdzieś różne szkolenia, bankiera, przyznającego się do żydowskich korzeni, na którego (w przeciwieństwie do Tuska) są papiery STASI i nie mają z tym problemu.
Na tym polega cyrk. Zarzuca się innym wszystko co najgorsze jednocześnie łykając to wszystko bezproblemowo bo łyżka, która to podaje pochodzi podobno z prawej strony.
To nie dociera i tu jest problem. Tylko jeden: Ja i inni, burzą bajkowy świat absurdów pisowskich.

A Jachira? Jachirę Tusk ma dupie. Podobnie jak wiele innych idiotek, które wciągnął do Sejmu. Byłoby to proste do zrozumienia gdyby ludzie widzieli w polityce polityków a nie starcie świętych z demonami: Tusk użył politycznej ściemy lepiej niż Kaczyński.
Temu udało się wytworzyć wśród Polaków wrażenie że PiS jest prawicowy, wytworzył całą mitologię z tym powiązaną.
Co miał zrobić Tusk by wygrać? Nie był wstanie przejąć tego elektoratu. Musiał więc postawić na idiotki typu Jachira. Musiał podstawić wyborcom wiesz kogo? Ludzi, którzy przyciągną matołów, których wypluwa szkoła Czarnka. Itd. Musiał postawić na kobiety - tak nakazywała bezwzględna logika wyborcza.

Tusk użył lewactwa by wygrać. A teraz nastąpi zamiana ról.

Obrazek użytkownika Jabe

02-12-2023 [22:13] - Jabe | Link:

No właśnie. Ilu pisowcom za­paliła się lamp­ka, gdy po wyborach 2015 roku po­jawił się nagle znikąd pan Mora­wiecki, jak się później okazało były do­radaca Donalda Tuska nagrany u Sowy, z miejsca na­maszczony na pre­miera. Jak to możliwe? No ale skoro pre­zes za­akceptował „bank­stera”, to on teraz swój i trzeba mu robić klakę. Żadnych pytań!

Obrazek użytkownika smieciu

02-12-2023 [22:28] - smieciu | Link:

@Jabe Nie dociera do ludzi czym jest polityka. Że jest tak naprawdę pewną wiedzą tajemną. Sztuką mającą za sobą setki a nawet tysiące lat. Nie może to docierać choćby dlatego że obecny model, tzw demokracja, zakłada że wyborca będzie wierzyć. W ludzi na których głosuje.
To najważniejszy haczyk na którego łapie się ludzi: My jesteśmy tymi dobrymi. Podczas kiedy tamtych oskarża się o wszystko co się da.
Polityka. Sztuka Iluzji. Sztuka kłamstwa.
Nie ma się jednak co na nią obrażać. Tylko trzeba zrozumieć.
Zamiast łykać bezkrytycznie systematycznie podrzucaną karmę. Węsząc demony tam gdzie każe propaganda.
Trzeba się trzymać jakichś zasad, definicji. Trzymając się ich okazuje się natychmiast że Morawiecki spełnia wszelkie wymagania takiego poruszającego się na czyichś obcych sznurkach demonka.

Obrazek użytkownika sake3

03-12-2023 [11:41] - sake3 | Link:

@smieciu.......Znowu ten patos i ględzenie o niczym ....,,.Polityka,Sztuka iluzji.Sztuka kłamstwa'' ....To po co pan w tę rzekę wchodzi?.To raczej irytujące i śmieszne.No i dalej-,,Nie ma sie o co obrażać.Tylko trzeba zrozumieć''....Podrzucana karma,węszenie demonów,tyle wzniosłych słów by na koniec nazwać Morawieckiego demonkiem.. 

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-12-2023 [21:17] - Kaczysta | Link:

 smieciu
Jestes nie do podrobienia
taki unikalny tuskoid i leming
takie 2w1

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2023 [05:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Pani Falzmann stoi po stronie prawicy, odróżnia dobro od zła,"
Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy. 

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2023 [08:33] - Jabe | Link:

Taka to prawica.

Obrazek użytkownika u2

02-12-2023 [16:06] - u2 | Link:

Józefaciuk, były dyrektor i nauczyciel siedmiu przedmiotów

W Wiki znalazłem informację, że to ultramaratończyk - uczestniczył m.in. w 48-godzinnym biegu. Mogę to skwitować znanym powiedzeniem, kto nie ma w głowie, ten ma w nogach. Ma 41 lat, a wygląda na powyżej 50. Wcale nie prowadzi zdrowego trybu życia. Innym znanym biegaczem w pełomafii jest niejaki Borysław. Ten gostek również nie ma za dużo w głowie. No może oprócz żądzy pieniądza, którą posiada zdecydowana większość mecenasików :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

02-12-2023 [21:07] - Kaczysta | Link:

Nie no dla mnie za dużo
Są granice, człowiek myśli, że to trolling, a się okazuje prawdą Matrix i Orwell, wysiadam.
Dobranoc

https://pbs.twimg.com/media/GAXeV2vWsAAn4i6?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

03-12-2023 [10:53] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izabelo!
Pozwoli Pani, że parcie "postępowych" elit ku wolnościom wszelakim (na bazie lewackiego przykazania "Róbta co chceta") skomentuję wierszem: 

           ODA  DO  WOLNOŚCI

Wolności! Czymże jesteś? Utraconym zdrowiem,
Do którego tęsknimy, gdy ostatnia spowiedź
Kończy nasz ziemski żywot na boleści łożu?
Lecz nim zwiotczałe ciało krewni w kryptę złożą
Utracjuszu, coś strwonił dar niebios największy
Pomyśl nad swą marnością – wszak nie byłeś pierwszy...

Bo Niewola dyskretnie urok swój roztacza;
Równo jej ulegają chaty i pałace...

Wolność różną ma postać. Lecz Niewola takoż:
Kajdany daje złote... Sączy wywar z maku...
Ciasność umysłu również Wolność ogranicza:
Głupiec powtarza głupstwa – i już jest na smyczy.

Zwykle nić zniewolenia przędzie się przez lata;
Tropi myśli swobodne szpieg Wielkiego Brata,
I „dla twojego dobra” nagrywa w sekrecie;
W domu, w pracy, w kościele, w wirtualnym świecie...

Gdy już sieć nas otoczy stalowym oplotem –
Luzuje spolegliwym, prawych miesza z błotem.

Zaś o Niewoli prawda w pełni się objawi,
Gdy najeźdźca na karku bucior swój postawi.

Wtedy jest bieda, lament, szukanie ratunku;
Znów najlepsi polegną na swym posterunku...
Najtchórzliwsi wybiorą emigracji drogę...
Najpodlejsi oddadzą się współpracy z wrogiem...

Najliczniejsi (bezwolna, wystraszona masa)
Będą płakać i tęsknić po minionych czasach,
Czekając na Rycerza, co na Białym Koniu
Nadciągnie... I wyzwoli... I przybliży do Niej...

                                                         Naszej Wolności...

(z tomiku "Pro publico bono" - 2012r.)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-12-2023 [14:55] - Imć Waszeć | Link:

Poprawiam
"Bo Niewola nachalnie urok swój lansuje;
Jednako jej ulegają mędrcy oraz chu..."
:)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-12-2023 [14:50] - Imć Waszeć | Link:

@Autorka. W życiu trzeba używać logiki a nie łopaty lub pały. Trzeba pracować głową, a nie papierem (zgodnie z ruską i sowiecką tradycją). Dlatego jak czytam o przyszłej ministrze od wiatraków, że w Poznaniu "kształciła się w zakresie analizy finansowej i controllingu", a poszła do pracy jako dziennikarka, to zapala mi się czerwona lampka. Proszę powiedzieć szczerze, czy osoba, która kształciła się w nauczaniu matematyki ot tak idzie sobie do szkoły pracować jako woźna, nawet gdy to stanowisko nazwą "operatorka szmatolotu"? Czy w Polsce rzeczywiście firmy są tak prymitywne, że nie widzą potrzeby zatrudnienia specjalistów od księgowości zarządczej? A może to walory osobiste wspomnianej pani zadecydowały, że jej controlling znacznie lepiej wygląda na papierze niż w praktyce? Przypomnę, że controlling jest przedmiotem bardzo zmatematyzowanym i ma dużo wspólnego z innym zawodem aktuariusza.

Obrazek użytkownika Czesław2

03-12-2023 [15:01] - Czesław2 | Link:

Jeśli kształciła się w jakimś matematycznym kierunku to stan konta umie ogarnąć. Czytać napisane ustawy też umie, choć to przy pierwszej umiejętności nie jest konieczne. Nie jest wyjątkiem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-12-2023 [15:32] - Imć Waszeć | Link:

@Czesław2 jest znacznie gorzej. Ona deklaruje, że jest z wykształcenia zmatematyzowaną księgową, albo raczej wiceprezesem od spraw księgowości i zarządzania. Controlling - proszę sprawdzić w Wiki co to znaczy. To już kolejny kwiatek po "ekonomiście" Petru i "matematyczce" Lubnauer w tej dziwacznej formacji. Oni wchodzą do szejmu na okazany papier, a ja mam poważne wątpliwości, czy ten papier stwierdza stan faktyczny.

Obrazek użytkownika spike

04-12-2023 [13:21] - spike | Link:

@imć
Jak dla mnie niezrozumiałe jest posłowanie lekarzy w sile wieku, jak np. Kopacz, Arłukowicz, Kosiniak ,emeryt prędzej.
Jest to szczególny zawód, rzec można deficytowy, społecznie potrzebny, można powiedzieć, że studia, praktyka zostały zmarnowane, co jest tego przyczyną, niespełnienie w zawodzie, kwalifikacje słabiutkie, czy chodzi zarobki i przywileje jakie ma poseł?
Z pewnością nie chodzi tu o jakąś "misje", Kopacz, czy Arłukowicz nie spełnili oczekiwanych, nadziei, szczególnie Kopacz, skompromitowała się jako poseł a szczególnie jako premier, do tego ośmieszyła Polskę, swoją niedyspozycją podczas zagranicznej wizyty, trzeba nie mieć wstydu, o honorze nie wspomnę, by dalej brylować jako poseł.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-12-2023 [14:11] - Imć Waszeć | Link:

@spike, kiedy studiowałem, to dziekan pieprzył o tym, że jak ktoś przerwie studia na trzy lata, to powinien wracać na pierwszy rok i zaczynać od zera. Wtedy na 4 roku matematyki brałem urlop dziekański ze względu na pracę w "korporacji" (polska bardzo duża firma zajmująca się telefonizacją i informatyzacją kraju). Moja praca polegała na tym, że analizowałem kody programów pracujących w ramach systemu operacyjnego, musiałem znać się nawet na programowaniu hardware'u, przy czym wymagania w czasie studiów wydawały się zwyczajnie śmieszne, wreszcie któregoś dnia "z powietrza" nauczyłem się programować nawet sterowniki systemowe (certyfikacji i zezwoleń albo inaczej kapitalistycznych kartek na "3 uśmiechy w miesiącu plus bąka" jeszcze w Polsce nie było). Czynnikiem krytycznym był tu oczywiście zużywany czas i chroniczne niedospanie, co powodowało, że zwyczajnie nie miałem ani chwili na uczęszczanie na wykłady i człapanie po korytarzach uczelni w poszukiwaniu sal i wykładowców. Proszę zobaczyć dziś jaka durna swołocz dostaje magisterki a nawet doktoraty za samo siedzenie na wykładzie, bo widać ich nawet w tym szejmie. Proszę też sobie dośpiewać do czego to prowadzi, bo już dziś widać, że jak ten ludzki szlam zaczopuje funkcje i ważne decyzyjne posady w państwie, to my "mocarstwem" już nigdy nie będziemy. Nawet takim "mocarstwem moralnym" z obcymi wartościami. Ten dziekan powinien dziś zażreć własny jęzor, bo pokazał, że do prowadzenia młodzieży przez uczelnię to on się nadaje jak esesman na przedszkolankę. Zwykła POruska swołocz wg mnie i tyle. Dlatego też szkoły wyższe w Polsce nazwałem swego czasu "szkołami rytu moskiewskiego", bo kadra przypominała mi zwyczajami pazernych popów z cerkwi Podlasia.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

03-12-2023 [23:08] - RinoCeronte | Link:

Zatem zuważmy, że umysł Petru pracuje mod(3). Zatem On nie jest binarny?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-12-2023 [14:13] - Imć Waszeć | Link:

{0,1,2} czyli Mod 3 == {-1,0,1} beż żadnego działania a la mod.

Obrazek użytkownika Ryan

03-12-2023 [23:39] - Ryan | Link:

Jeśli Polska za rządów PiS była republika bananowa 
To za rządów Tuska , 
1. Banany zostaną rozkradzione 
2. Drzewka wykopane i sprzedane za bezcen zagranicę