Po dłuższej przerwie - wpis natury politycznej

Sprawdzając, czy posiadam jeszcze możliwość pisywania ze swojego konta (po kilkumiesięcznej przerwie) chciałam zawrzeć we wpisie powrotnym kilka (tym razem) moich własnych spostrzeżeń na temat kryzysu na Bliskim Wschodzie. 

Otóż, rządzący w Izraelu wyrazili w ostatnią sobotę  jasne stanowisko, iż ich kraj znajduje się  w trakcie wojny z Palestyną, po tym jak Hamas zaatakował praktycznie całe państwo izraelskie. Sądzę, że zanim dokona się straszliwa rzeź na obywatelach Palestyny, warto wykonać jeszcze kilka absolutnie niezbędnych działań. Należy powstrzymać polityków izraelskich przed jakimikolwiek pochopnymi, nacechowanymi wściekłością i gniewem decyzjami. Dobrze by się stało, gdyby Izrael choć raz nie zareagował agresywnie na dotkliwe ataki ze strony organizacji broniącej praw Palestyńczyków ! 

Należy jak najszybciej jak to tylko możliwe zaprosić przedstawiciela Palestyny do organizacji międzynarodowej, by na jej forum wyraził publicznie wszystkie żale oraz klarownie sformułował wszystkie zarzuty jakie Palestyna posiada wobec Izraela. Wymagane jest dokładne opisanie sytuacji w jakiej znajduje się obecnie Palestyna oraz przedstawienie konkretnych żądań i oczekiwań co do przyszłych poczynań Izraela.

W przeciwnym razie na Palestynie dokona się niewyobrażalna rzeź. Na ich cierpienie spoglądać będą z pełnym zrozumieniem kraje arabskie (przeciwne Izraelowi) i wkrótce wyruszą Palestyńczykom z pomocą. Rozpocznie się tym samym wojna światowa. Swój udział po stronie izraelskiej już zapowiadają USA.

Jako Polak, potomek świadków I i II wojny światowej, mający na względzie ich słowa "Nigdy więcej wojny!", stoję na stanowisku, że należy przeciwdziałać wszelkim poważniejszym konfliktom zbrojnym, stwarzającym niebezpieczeństwo rozlania się niepokojów społecznych na inne terytoria.

Wydaje się, że na obecnym etapie, na jakim znajduje się sytuacja na Bliskim Wschodzie, można jeszcze zahamować eskalację konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Państwo Izrael popełnia wciąż jeden i ten sam błąd - działa pod wpływem impulsu, bez zastanowienia. Nie wyciąga wniosków z własnych działań, kompletnie nie uwzględnia konsekwencji własnych poczynań. Palestyńczycy już od dosyć dawna mają pretensje do Izraela, ale ich głos nie jest słyszalny na szerszym gremium międzynarodowym. Powinno się wreszcie ich wysłuchać ! 

Izraelczycy za to powinni choć raz zacisnąć mocno zęby, ochłonąć i usłyszeć co inne narody mają do powiedzenia na ich temat. To z pewnością będzie dla nich trudne doświadczenie, ale jest ono konieczne do tego, by całkowicie nie zagubili świadomości własnej tożsamości. Jak obecnie zachowuje się lud, który kiedyś był wybrany przez samego Boga ? Czy pielęgnuje pamiątkowe miejsca kultu religijnego ? Dlaczego góra Synaj jest całkowicie zaniedbana ? (Piszę to opierając się na słowach moich znajomych, pielgrzymów z Polski, którzy wybrali się kilka lat temu do Ziemi Świętej). Jak wygląda postępowanie Izraelczyków wobec innych narodów ? Czy zajmowanie czyjegoś terytorium przemocą i wyrzucanie ludzi z domów to wzór do naśladowania ? Z jakiego powodu palestyńskie kobiety wyrażają nadzieję na zakończenie ich udręki, po tym jak Hamas napadł na państwo Izrael ?

Wśród negocjatorów wspomnianego konfliktu (ogłoszonego "wojną" przez Izrael) jest miejsce dla Polski. Albo przemówimy do rozsądku rządzącym w Izraelu albo Palestynę czeka krwawa rzeź, na którą ci mogą prawie w ogóle nie być przygotowani. Światowe media będą oczywiście pomijać rozlew krwi wśród Palestyńczyków, a akcentować "niewinność" napadniętego Izraela. Wiadomym jest jednak, że kiedyś czara goryczy Palestyny musiała się rozlać. Nie chcąc dłużej znosić upokorzenia ze strony sąsiada, postanowili go wreszcie napaść. I tak się też stało. 

Jak dalej potoczą się losy tego konfliktu zależy również od nas, Polaków. Czyż nie jest nam znane doświadczenie długoletniego ucisku ze strony dwóch albo i nawet trzech ekspansywnych sąsiadów ? Czyż nie jesteśmy wprost predysponowani do tego, by zwrócić uwagę Izraela na niewłaściwe postępowanie z ich strony wobec Palestyńczyków ?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

09-10-2023 [13:30] - SilentiumUniversi | Link:

"Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie". Teraz chyba lepiej to widzimy

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-10-2023 [13:32] - NASZ_HENRY | Link:

To nie jest takie proste jak Pani opisuje.
Wojna na Ukrainie i wojna w Izraelu to są wojny proxy.
Izrael wspomógł Azerbejdżan w wojnie z przyjacielem Rosji Armenią to Rosja wspomogła Hezbollach, założony zresztą w swoim czasie przez USA ;-)
Kamienie się toczą po całym świecie. W Polsce na razie tylko kamienie milowe 😉

 

Obrazek użytkownika sake3

09-10-2023 [14:28] - sake3 | Link:

Może warto posłuchać głosu prezydenta Turcji Recepa Erdogana?,,Utworzenie niezależnej i zintegrowanej Palestyny w granicach z 1067 roku ze stolicą we Wschodniej Jerozolimie nie moż być dłużej odkładane Tylko to zapewni trwały pokój na Bliskim Wschodzie.''Ambasador  Izraela w Turcji pani Irit Lillian twierdzi,że to zbyt wczesnie.To kiedy ten czas nadejdzie?Puste frazesy polityków,obojętność świata na krzywdę i upadlanie Palestyny znalazło ujście. Prezydent Turcji jest gotów wziąć udział w negocjacjach,które chyba nie są dobrze widziane w Izraelu..

Obrazek użytkownika Adam66

09-10-2023 [21:09] - Adam66 | Link:

@ sake3
Literówka, chodzi o 1967 a nie 1067, Erdogan ma całkowitą rację ale...  najpierw powinien pozwolić Kurdom żyć na ich ziemi zagrabionej między innymi przez Turcję.  Polska niestety ustami pierwszego podstawiacza pleców do poklepania, Dudy już zajęła pro-izraelskie stanowisko, to chyba w podzięce za te wszystkie kalumnie rzucane na Polskę i Polaków przez całą wierchuszkę izraelską.

Obrazek użytkownika Ijontichy

09-10-2023 [14:38] - Ijontichy | Link:

Mogę spytać,czego Pani jest doktorem? Doktor Duda [doktor praw] juz sie wypowiedział jednoznacznie....przedstawił stanowisko diaspory krakowskiej pod wodzą Kornhausera.
 

Obrazek użytkownika spike

09-10-2023 [18:34] - spike | Link:

Ja bym nie chciał, a nawet nie życzę sobie jako Polak, by Polska mieszała się w sprawy Izraela, a już uchowaj Boże stanęła po ich stronie.
Od tego samozwańczego "narodu", który skradł tożsamość żydom hebrajskim, Polska za swoją gościnę i przywileje jakie im dała, w dziejach historii doświadczyła zbyt wiele złego, a już szczególnie po II WŚ, gdy jako jedyny naród, Polacy z narażeniem i poświęceniem życia swojego, bliskich i sąsiadów ich ratowała, Polska dostała rachunek za pomoc, w postaci bezprawnego domagania się mienia bezspadkowego, do tego zmasowany atak medialny na Polskę w skali światowej.
Ostatnio docierają informacje o żydowskich atakach na polski klasztor i siostry zakonne tam przebywające.

Dodam na koniec, że Izrael w czasach biblijnych już został skazany na zagładę, bezprawnie się odrodził dzięki samozwańczemu państwu Izrael, ale zagłada jest nieunikniona, Izrael to "karta bita" za kult "Złotego Cielca", Wrota Niebios mają na wieczność zamknięte, ukrzyżowali je rękoma Piłata.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-10-2023 [21:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Wrota Niebios mają na wieczność zamknięte, ukrzyżowali je rękoma Piłata."
Sporo jest na NB Prawdziwych Katolików stawiających się w roli Najwyższego.

Obrazek użytkownika Adam66

09-10-2023 [21:27] - Adam66 | Link:

@dr Anna
"Albo przemówimy do rozsądku rządzącym w Izraelu..." czy kiedykolwiek miała Pani do czynienia z żydowstwem, zwłaszcza tym z Izraela?  Wątpię, bo z tą swołoczą nie da się rozmawiać chyba, że oni zwietrzą jakiś interes dla siebie to wtedy mogą porozmawiać.  Polska jako jedyny kraj w Europie przyjęła ich, podczas gdy w innych krajach odbywały się pogromy, tak bardzo żydzi byli lubiani.  Po około 200stu latach, Polska z mocarstwa stała się osłabionym krajem, żeby na ponad 100 lat zniknąć z map Europy.  W czasie tego zniknięcia, Polacy wszczynali kilka powstań żeby się wyzwolić ale te powstania upadały, dziwnym trafem, skarbnikami tych powstań w większości byli żydzi.  Przeskakując do przodu, w Polsce, jako jedynym kraju, za pomoc żydom groziła kara śmierci, mimo to, Polacy jako chrześcijanie, pomagali żydom przetrwać.  W podzięce, żydzi wyrżnęli polskich patriotów i do tej pory panoszą się w Polsce, mimo tego że podobno jest ich tylko 10tys. Na dokładkę, ustawa 447 i nieustanne plucie na Polskę.  Gdyby w Polsce byli polscy politycy dbający o Polskę to  żaden z nich zapewne nie wyskakiwał by z idiotycznymi deklaracjami jak pierwszy podstawiacz pleców do poklepania, niejaki Duda.  On rozpoczął festiwał włażenia w żydowski tyłek, proszę obserwować jak reszta tzw. "polskich polityków" będzie się prześcigała w podobnych deklaracjach.  A Polska powinna się od tego syfu trzymać z daleka, to byłoby najlepsze rozwiązanie dla Polski.