“Pomożecie” - sobie?

Znów naszło mnie “widzimisię” - refleksja.Tak już mam. Mimo, że na Portalu jestem dopiero "minuta, osiem" - nie mogę się oprzeć wrażeniu wszechwładnego tu prymatu emocji - nad rozumem.

Kiepski pianista nadużywa z reguły pedału. Młody kierowca - "gazuje" a ludzie infantylni -“kochają” albo “nienawidzą”-po fejsbucku, to drugie częściej, tak się już “zzachodzili”.
Nasze “białe i puszyste a ich q. tylko czarne”. “Legia - rządzi” i mob rules”. PiS albo P.O.,  Rosja Sowiecka  albo Stany United i nic pośrodku. Furt  - dychotomia, nie mylić z "lobo", choć czasem wydaje się blisko.
A na Bałutach – maczety -  i nie ma "zlituj". Zamiast myśleć - "lutowawanie"!

Jako życiowo “przesadzony”- za karę, egzemplarz z innej “degeneracji”, mam problem- trudności porozumienia z tutejszymi i “z wielkich miast”. Jak przymierzając - dwa Szkiebry; jeden z “Ostu” a drugi z “West-u”.

Stąd - zrozumiałem - propagandowy mobbing, zamiast dyskursu. Nie absolutyzuję. Widzę wyjątki.

Już słyszę, “jak ci sie tu q. nie podoba- to spierdalaj”. - Przecież, od dawna, nic innego nie robię, .

Człowiek wystawiony na teror emocji – tępieje. Subtelniejsze impulsy, już poza zakresem odbioru.
To skumulowany skutek oddziaływania telewizji, imprezowania , rockowisk, stadionów, życia w blowiskach, “facebukowania”, komercji, szpanu i pazernego "mojstwa" - patroszących człowieka z wrażliwości i z wartościowej indywidualności. - Niezdolności do obronnej refleksji i sprawczej reakcji.
- “Na betonie kwiat nie kwitnie” i “twardo do nikąd”. - Chłopo-robotny PRL Bis, z "przetarciem" na zmywaku?

“Stranger danger”, zamiast szacunku dla drugiego człowieka.

A przecież , “Homo homini, lupus, non est!

Znowu - “skucha” - i niewłaściwy adres?

Chyba jednak przesadzam i krzywdzę Rodaków!  -  Mea culpa. Maxima!

- Przeszło 2 mln ukraińskich uchodźców znlazło schronienie w polskich domach i sercach,  Ten wynik poszedł w świat!

z Wami - z Nami, nie ma lekko!

I niech tak zostanie ...

Czyżby emocje miały jednak - "swój rozum"?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-03-2022 [03:00] - wielkopolskizdzichu | Link:

Majtki zmienić czy chusteczkę podać?

Obrazek użytkownika sake3

28-03-2022 [10:49] - sake3 | Link:

@zdzichuzwielkopolski.....Nie,po prostu odnieść się do tekstu zamiast pereł swojej ironii.

Obrazek użytkownika Adam66

28-03-2022 [05:42] - Adam66 | Link:

Smutna refleksja ale niestety prawdziwa - emocje, zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, są tu górą.  Nie bierze się pod uwagę argumentów autora lub komentatora tylko następuje słowna naparzanka, w zależności od tego kto jaki punkt widzenia preferuje.  Teraz mamy walkę "ruskich onuc" z "banderowcami", wcześniej byli to "wykształceni z większych miast" kontra "płaskoziemcy i foliarze", a jeszcze wcześniej, "sekta smoleńska" walczyła ze zwolennikami "pancernej brzozy".  Wielu z piszących tutaj, czy to blogerzy, czy komentatorzy, nie są w stanie wyjść ze swojej bańki informacyjnej i trzymają się swoich poglądów w myśl zasady, że "jeśli fakty nie zgadają się z teorią, tym gorzej dla faktów".  Nie można zadać nawet pytania niezgodnego z poglądem prezentowanym przez jakąś osobę, bo zamiast rzeczowego kontrargumentu, zostanie się obrzuconym obelgami.  Kwestią dyskusyjną jest kto za prezentowane poglądy bierze kasę a kto jest tylko użytecznym idiotą, niemniej faktem jest, że ze swobodną wymianą poglądów, to miejsce ma coraz mniej wspólnego.  
No ale "centrala" czuwa - divide et impera wiecznie żywe...

Obrazek użytkownika bezmetki

28-03-2022 [07:33] - bezmetki | Link:

Dziękuję za wspierające współbrzmienie - w tym konluzję, na temat "kuratorium"

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-03-2022 [10:29] - Tomaszek | Link:

To jednak może o Elvisie napisz .

Obrazek użytkownika sake3

28-03-2022 [10:13] - sake3 | Link:

@Adam66.....Jak rozumiem dzieli Pan blogerów i komentatorów jedynie na dwie grupy-użytecznych idiotów i biorących kasę.Może jednak warto przyjąć,że istnieją i inne grupy,mające swoje ustalone poglądy których bronią .którzy chcą te poglądy i swoje oceny prezentowac? W słownej naparzance nie chcą brać udziału ,tyle,że z nimi nikt nie dyskutuje a ich głosu nikt nie słucha,albo jeśli już to z najgłębszą pogardą i natychmiastową krytyką ich ,,niedoborów intelektualnych'' gdzie miarą jest rozmiar buta.

Obrazek użytkownika bezmetki

28-03-2022 [11:21] - bezmetki | Link:

Myślę, że dobrych intencjach, dokonał Pan nadużycia interpretacyjnego. W mojej notce nie ma słowa ani o “biorących kasę” ani o expressis verbis “pożytecznych idiotach”.
Podjąłem natomiast krytykę tutejszej atmosfery, dypozycji mentalnej i nagannym sposobie wiedzenia konfrontacji, przez część komentattorów, osadzając zjawisko w szerszym kontekście – społeczno obyczajowym naszych "interesujących" czasów.
 

Obrazek użytkownika tricolour

28-03-2022 [11:34] - tricolour | Link:

@bezmetki

Przepraszam, że się wtrącam - proszę się przygotować, że będzie potrzeba polemiki z tezami, których Pan nigdy nie postawi, a które są oczywiste dla adwesarza, bo mu się zawsze kojarzą.

W chwili doprowadzenia rozmowy do klarownej sprzeczności (jeden tu inżynier nie przyjmował do wiadomości, że 100/25=4, a upierał się, że 1/4. Serio) zostanie Pan wyzwany od najgorszych, co możemy przeczytać co krok dosłownie.

Ale Pan już duży jest i widziały gały, co brały.

Obrazek użytkownika bezmetki

28-03-2022 [11:49] - bezmetki | Link:

Zgrabnie i w sedno. Dziękuję. :-))

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-03-2022 [21:31] - Tomaszek | Link:

Póki co to dyskutuje z tezami których nikt nie postawił .  Bardzo ciekawy ma styl . Coś jak  Wiecie towarzyszu nie rozumiecie całokształtu powyższego ewenementu i dochodzicie do przekłamanych konkluzji . To i dyskusja idzie mu nieźle . Tylko o Elvisie pisać nie chce i udaje że się nie zna .

Obrazek użytkownika sake3

28-03-2022 [11:49] - sake3 | Link:

@bezmetki...Przecież ja swój komentarz skierowałam do pana Adama 65.......

Obrazek użytkownika bezmetki

28-03-2022 [11:52] - bezmetki | Link:

Niedopatrzenie. Moja wina.  Przepraszam Pana.

Obrazek użytkownika Adam66

28-03-2022 [15:12] - Adam66 | Link:

@sake3
Przepraszam, nie wyraziłem się jasno, nie dzielę blogerów i komentatorów jedynie na dwie grupy-użytecznych idiotów i biorących kasę.  Chodziło mi o tzw. 'pyskaczy", tych którzy nawet jeśli nie mają nic do powiedzenia to starają się "błyskać" swoim wątpliwym intelektem i łatkę przypiąć komukolwiek, byle się tylko wypowiedzieć.  Całkowita zgoda, jest duża grupa, cichych użytkowników blogów, którzy często obawiają się przedstawić swój punkt widzenia, żeby nie zostać obrzuconym błotem.

Obrazek użytkownika sake3

28-03-2022 [15:58] - sake3 | Link:

@Adam66....Niepotrzebnie Pan przeprasza,bo chyba jako jeden z nielicznych podjął ten temat.Zauważyłam nawet wczesniej,że spora liczba komentatorów już tu na NB się nie pojawia.Właśnie to byli owi cisi użytkownicy blogów mający dość wylewanych pomyj na głowę.

Obrazek użytkownika terenia

28-03-2022 [13:01] - terenia | Link:

Pisze Pan o emocjach blogerów,komentatorów  i trafnie, często niestety biorą górę  nad racjonalnym postrzeganiem faktów.
W tej sytuacji jak należy rozumieć  wypowiedź  generała rezerwy W.Skrzypczaka  https://www.tysol.pl/a81219-wi...     Taka wypowiedź może skłonić np. choćby Niemców do rewizji granic .Ech !!!

Obrazek użytkownika bezmetki

28-03-2022 [13:19] - bezmetki | Link:

Pytanie jaki jest status generała w rezerwie_? Czy obowiązjue go wojskowy wymóg apolityczności, czy też ma prawo wypowiadać się jako osoba prywatna.
Inne pytanie: nawiedzony dureń czy dron?