Kto zepsuł ten niech psuje dalej

Niemcy w II Wojnie Światowej zrujnowały pół Europy i wymordowały wiele milinów ludzi. Aktualna koalicja trzech partii przejmujących władzę w Niemczech jasno i bez ogródek ogłasza swój program. Jest nim przede wszystkim federalizacja Europy czyli utworzenie jednego europejskiego państwa pod przywództwem Niemiec. Można powiedzieć, że to czego nie udało się osiągnąć Hitlerowi zbrojnie udaje się  wywalczyć pokojowo a raczej ekonomicznie obecnym niemieckim rządom , bo  Niemcy mają w ręku potężny aparat ekonomicznych represji. Charakterystyczna jest specyficzna hipokryzja Niemiec. Niemcy poczuwają się (podobnie jak Mały Książe do odpowiedzialności za oswojonego lisa) do odpowiedzialności za morale narodów Europy.  Powinni raczej poczuwać się do odpowiedzialności za jej zniszczenie.  Gdyby naprawdę chcieli podjąć taką odpowiedzialność mogliby wypłacić Polsce zaległe reparacje wojenne oraz oddać przetrzymywane nadal, a skradzione w czasie wojny, skarby kultury.  Mogliby również spróbować z szacunkiem odnosić się do Polaków uważanych kiedyś przez nich przecież za podludzi i przeznaczonych jak pasożyty do wytępienia. Tymczasem zamiast faktycznego  odkupienia swoich win Niemcy w swojej teutońskiej bucie chcą pilnować żeby nikt nie poszedł ich drogą, żeby nie odrodził się faszyzm. Przecież najlepiej na tym faszyzmie się znają najlepiej wiedzą jak się faszyzm rodzi.
Realizowana prze Niemców zasada: „kto zepsuł ten naprawia” jest właściwa wyłącznie przy wychowywaniu dzieci ( zepsułeś zabawkę to ją teraz napraw) i zawiodła choćby przy rozrachunkach z komunizmem. Kontraktowa opozycja wyłoniona spośród  progenitury stalinowskich aparatczyków wzbogacona osobistym udziałem samych byłych aparatczyków a także udziałem małowiernych (termin Putramenta) wobec komunistycznej partii a przedtem sprzedajnych literatów i filozofów usiłowała zachować monopol na naprawianie kraju po zapaści wynikłej z komunistycznych rządów. Do głosu dopuszczono niektórych ludzi innego niż „kontraktowi” rodowodu. Na przykład wybitniejszych robotników. Wybitniejszych nie w sensie intelektualnym czy moralnym lecz z wybitnym parciem do władzy a przede wszystkim do awansu społecznego i finansowego. Niektórzy twierdzą, że wręcz przeciwnie, to zwycięska Solidarność dopuściła do udziału w konstytuującej się władzy byłych aparatczyków i ich progeniturę. To zupełnie nieistotne, jedni i drudzy dogadali się po  prostu w Magdalence przy wódce. Z punktu widzenia logiki  relacja opozycja- komuna jest zwrotna i symetryczna. Jak wygląda tak naprawiona Polska każdy widzi (jak tego przysłowiowego  konia z sarmackiej encyklopedii Nowe Ateny Benedykta Chmielowskiego). Szkoda ze większość obywateli ogarnięta  euforią wyzwolenia była całkowicie impregnowana na znaki i  głosy rozsądku z trudem przebijające się przez medialną watę pobożnych życzeń i złudnych nadziei  niesłusznie branych za fakty.
Wracając do Niemców. Przez całe lata transformacji ustrojowej która sprowadziła się do utraty naszych najlepszych przemysłów (miedzy innymi na rzecz Niemiec, na przykład cukrownictwa celowo wykupywanego w celu zlikwidowania polskich cukrowni) utrzymywano nas w przeświadczeniu, że świat czeka już tylko pokój . Koniec historii za Fukuyamą głosili różni nasi domorośli politolodzy i historycy idei. Twierdzili, że Rosja rzucona na kolana przez upadek komunistycznego mocarstwa, oraz Niemcy łaskawie nas futrujący w stanie wojennym paczkami nigdy i nikomu nie będą już zagrażać. Ci którzy widzieli niebezpieczeństwo odrodzenia się mocarstwowości rosyjskiej i niemieckiej traktowani  byli w dyskursie politycznym jako idioci kultywujący odwieczne „strachy na lachy” i przeszkadzający Polsce czerpać garściami dobrodziejstw wynikających  z przynależności do Unii Europejskiej. Jednych do  Unii miały przekonać rowerowe ścieżki i drogi zbudowane za unijne pieniądze. Nie zastanawiali nad tym, że UE rozdziela pieniądze uzyskane z obowiązkowej składki do jej kasy a każda inwestycja, potrzebna lub zbędna, jest w dużej części finansowana przez lokalny samorząd. Bardziej świadomych przekonywano, że dzięki UE raz na zawsze skończyły się w Europie wojny. Konsekwentnie likwidowano naszą armię argumentując: „a któżby dzisiaj  chciał na nas napadać?” Unia Europejska miała być gwarantem pokoju, sprawiedliwości w rozdzielaniu zebranych od członków funduszy, oraz racjonalnego bo centralnego planowania. Skąd my o znamy? Przecież centralizm był jedną z podstawowych przyczyn zawalenia się systemu komunistycznego. W czym unijny centralizm miałaby być lepszy od komunistycznego? Gwarancje pokoju w czasach komunizmu też mieliśmy. A nawet czynną walkę o pokój na świecie realizowaną przez dławienie wszelkich tendencji do wyzwolenia się, choćby częściowego, spod omnipotencji Kremla. Tak jak zdławiona została „Praska Wiosna” w czym braliśmy zresztą niechlubny udział.
Próby wyzwolenia się Polski spod dyktatu UE choćby w takiej sprawie jak idiotyczne i zupełnie nierealistyczne likwidowanie sprawdzonych paliw kopalnych na rzecz unijnych niesprawdzonych fantasmagorii takich jak energetyka wodorowa (fantasmagorii porównywalnych z zawracaniem przez sowietów biegu rzek i wdrażaniem w życie rojeń Łysenki ) spotykają się z równie drastycznym użyciem przez dominujące w UE Niemcy starej broni nowej generacji jaką jest zagładzanie i zamrażanie sąsiedniego kraju. ( parz blokada Leningradu) Tym razem przez odcięcie go od należnych wypłat przy skrupulatnym pobieraniu od niego unijnej składki i zamykaniu jego kopalni. Swoich kopalni węglowych jakoś Niemcy nie mają zamiaru zamykać. W retoryce unijnej Polska nie przestała być „pokracznym bękartem traktatu wersalskiego” choć tego historycznego terminu nikt expressis verbis już nie używa. Powraca również odwieczny sojusz Niemiecko -Rosyjski.
Czerwone barwy socjaldemokracji i zielone partii Zielonych przesłaniają brunatny kolor rodzącej się Czwartej Rzeszy. Jak w dziecięcej zagadce: Co to jest? Czarna jagoda. A dlaczego czerwona? Bo jeszcze zielona. 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

23-12-2021 [22:52] - u2 | Link:

Ci którzy widzieli niebezpieczeństwo odrodzenia się mocarstwowości rosyjskiej i niemieckiej traktowani  byli w dyskursie politycznym jako idioci

Ale, ale, Rosja jest rządzona przez 69-letniego staruszka. To nie mocarstwowość, tylko despotyzm prowadzący do katastrofy.

Co do Niemiec, jak kraj pozbywający się atomu może pretendować nawet do miana regionalnego mocarstwa ? Ja rozumiem ten niemiecki sentyment do gazu. Ale w polityce nie ma sentymentów, liczy się biznes :-)

Obrazek użytkownika izabela

24-12-2021 [08:43] - izabela | Link:

69- letni młodzieniec jeździ konno, uprawia sztuki walki i inne sporty. Tendencje mocarstwowe są w Rosji odwieczne. Były za carów , były za sowietów i są teraz. Co gorsza podzielają je zwykli ludzie. Despotyzm prowadzi do naszej katastrofy. Despotyzm carów prowadził do rozbiorów, despotyzm Stalina do władania Polską przez wiele ponurych lat. Oby despotyzm Putina nie doprowadził do złego. Wszystkiego najlepszego.

Obrazek użytkownika u2

24-12-2021 [10:44] - u2 | Link:

69- letni młodzieniec jeździ konno, uprawia sztuki walki i inne sporty.

Ale, ale toż to pijar dla naiwnych. Rosja to kolos na glinianych nogach. Demografia fatalna, zwłaszcza średni wiek życia mężczyzn. 69-letni staruszek nic nie zrobił, aby podwyższyc poziom życia w Rosji, tylko wywołuje kolejne wojenki. Toż to prosta droga do katastrofy :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-12-2021 [23:46] - Tomaszek | Link:

To nie despotyzm Putina sam w sobie , ale też zapędy tych co w niego inwestują . Po imieniu , jeżeli Niemcy go nie popchną a Żydzi mu wojny nie sfinansują będzie względny spokój . A wszelkie pogróżki to jak brednie  menela .Drgnięcie notowań Gazu i ropy nie zmienia mojego zdania że Rosja to wielki pijany wściekły gołodupiec na glinianych nogach .
Wesołych Swiąt 

Obrazek użytkownika Pers

25-12-2021 [04:43] - Pers | Link:

@tomuś
//Rosja to wielki pijany wściekły gołodupiec na glinianych nogach//
Dokładnie!
Dlatego uważam, że wyrzucanie kasy na tzw, wschodnią flankę jest marnotrawstwem.
Można by przeznaczyć te środki dla głodujących i marznących na UPAdlinie.
Wesołych Świąt 

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-12-2021 [10:03] - Tomaszek | Link:

Przed takim indywiduum trzeba się strzec i bronić , inaczej Wesołych Świąt może nie być . 
Wesołych Świąt .

 

Obrazek użytkownika Valdi

26-12-2021 [18:20] - Valdi | Link:

71 letni !
Вову Путина избивали. Его биография – подделка / Просвет - YouTube
www.youtube.com/watch?v=2v3tnD...
 

Obrazek użytkownika Valdi

26-12-2021 [18:20] - Valdi | Link:

71 letni !
Вову Путина избивали. Его биография – подделка / Просвет - YouTube
www.youtube.com/watch?v=2v3tnD...
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

24-12-2021 [13:22] - RinoCeronte | Link:

Niemcy poradzili sobie z Jugosławią, to z Nami sobie nie poradzą?

Obrazek użytkownika Maverick

23-12-2021 [23:02] - Maverick | Link:

Każde zuchwałe naciski lucyferianów, w końcu natkną się na opór.

Uniaaczy się rozleci i nie będzie zadnej Federalnej Uni Europejskiej po dowódzctwem Niemiec.

Australiajczycy mocno trzymani za mordy też żaczybają się budzić, tylkow Polin pokornie się szczepią lucyferiadą odbierającą kongnatywne myślenie.
https://rumble.com/vr9j7l-bris...

Jest tylko jedna alternatywa i to jest Unia Słowiańska a nie EU lucyferiańska.  Mamy potencjał ludzki który nie musi być niewolnikami zachodu, ich wasalami.
Dziwi tylko jak szybko Polacy dali się nabrać na płytki materializm i niewolniczą pracę na zmywakach.

Obrazek użytkownika JanAndJan

23-12-2021 [23:09] - JanAndJan | Link:

@ Izabela
W pierwszym zdaniu skucha, Pani Izabelo. Nie -ły, a -li: Niemcy wymordowali. Cały tekst - ok. Bardzo ok. Ale.."herbata, nie będzie słodsza". Pani Izabelo - wiek (mój, metrykalny) - winien stępić ostrza i przydać koncyliacyjności... Jakoś - nie mogę.. Wobec Niemców.. no, no, no pasaran. W pamiętnej rozmowie P. Sobali z P. Zarzecznym - 14.10.2014. (VOD GP), padło stwierdzenie - w kontekście pomnika Dra Korczaka: "no więc ja, nie wybaczam". Śp. Mistrzu - ja też, nie. Ale..gdzie ja, żuczek.. Wielki W. Churchill (podobno), rzucił flegmatycznie myśl o, "co50letniej" - prewencyjnej - bombardirowce Deutschland...über alles. So.. 45+50=95. Tak więc, tedy zatem - bylibyśmy w połowie 2-go cyklu po - IIWW, i Pani felieton byłby - nie aktualny. Nie chodzi o "eliminację siły żywej". Dać im zajęcie. Dawać cyklicznie. Takie mam Życzenia Bożonarodzeniowe - dla nich, dla Nas, Europy i świata. 

Obrazek użytkownika izabela

24-12-2021 [07:35] - izabela | Link:

Niemcy jako kraj wymordowały. Niemcy jako naród wymordowali. Można przecież powiedzieć Polska zapomniała o swoim geograficznym położeniu. Albo- Polacy zapomnieli o swoim geograficznym położeniu.   Tyle w kwestii końcówek. I wszystkiego najlepszego  z okazji Świąt Bożego  Narodzenia. 

Obrazek użytkownika JanAndJan

24-12-2021 [08:14] - JanAndJan | Link:

@Izabela
Z całym szacunkiem. "Ja, jako" stały, wierny czytelnik... Przestrzeń na relatywizm i semantyczne przepychanki, na tzw. poprawność.. - w kontekście IIWŚ oraz powtarzalności postaw Niemców, "osiągnięć" tego narodu i państwa vs. Ofiary, zniszczenia, łupy - ma wartość "0". Dlatego, Pani Izabelo - profilaktyka. Jeśli tylko, nie jest już za późno? Dziękując za Pani felietony, za Pani mądrość i MĄDROŚĆ - składam Pani Życzenia zawarte w słowach "Bóg się rodzi...", a w domyśle - Nadzieja.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika izabela

24-12-2021 [08:37] - izabela | Link:

@ gramatyk 
Naród niemiecki wymordował. Czyli mamy: ły, li, ał. Na przykład w Ochotnicy Dolnej mówią- "te przeklęte Niemce wymordowały pół wsi". Mowa jest o pacyfikacji Ochotnicy. Przykro mi że zarejestrowałam u siebie odruch - "golono strzyżono". Gdyby Pan jednak zdecydował  się mnie utopić spod wody będę bulgotać: ły, ły  

Obrazek użytkownika JanAndJan

24-12-2021 [09:18] - JanAndJan | Link:

@Izabela
Zawstydziła mnie Pani.
Przykro mi, że "zarejestrowała Pani u siebie odruch "strzyżono-golono". Ale, przykład z topieniem adwersarza - jestem, na tak. To "gramatyk", purysta językowy, tudzież inny entelygent - a, nie gruppenfüehrer WOLF "czyni swoją powinność"! Implikacje takiego rozróżnienia mają dalekosiężny i praktyczny wymiar. Natomiast zabawa w sylogizmy, to jak "streszczanie Petrarki dla eses, w morzu łez" vs. dentysta Loewe. Finał - taki sam, ale kosekwencje - różne... Rachunki WCIĄŻ - nie wyrównane!!!  Celowo nie doprecyzowuję swoich tez, gdyż ani miejsca, ani czasu.. Intelektualny lekkoduchizm, eufemizmy, tzw. poprawność pol. i dyplomacja, to zabawy na czas pokoju, a - moim zdaniem - słychać już werble..

Obrazek użytkownika Maverick

23-12-2021 [23:19] - Maverick | Link:

Każde zuchwałe naciski lucyferianów, w końcu natkną się na opór.
Unia się rozleci i nie będzie zadnej Federalnej Uni Europejskiej po dowódzctwem Niemiec.
Australiajczycy mocno trzymani za mordy też żaczynają się budzić, tylko w Polin pokornie się szczepią lucyferiadą odbierającą kongnatywne myślenie.
https://rumble.com/vr9j7l-bris...
Jest tylko jedna alternatywa i to jest Unia Słowiańska a nie EU lucyferiańska. Mamy potencjał ludzki który nie musi być niewolnikami zachodu, ich wasalami.
Dziwi tylko jak szybko Polacy dali się nabrać na płytki materializm i niewolniczą pracę na zmywakach.

Obrazek użytkownika marsie

24-12-2021 [10:40] - marsie | Link:

My nie braliśmy udziału, tylko ruska władza!
Świąteczne Życzenia:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika izabela

24-12-2021 [12:59] - izabela | Link:

Tak czy owak nasi żołnierze tam byli. Popsuło nam to bardzo  stosunki na najniższym poziomie. Na przykład w Tatrach. Życzenia świąteczne. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-12-2021 [10:45] - NASZ_HENRY | Link:

@Izabela
    Spokojnych, zdrowych i pogodnych Świąt, wszak Bóg się rodzi! Moc truchleje ☺☻
@Henry
 

Obrazek użytkownika izabela

24-12-2021 [12:56] - izabela | Link:

@ Henry
Ja też życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świat Bożego Narodzenia. Izabela.
P.S. W przerwie między uszkami i śledziem. Przyrządzanym .oczywiście.