Jesteśmy w rękach specjalistów

„Raz swawolny Mateuszek nałapał w butelkę muszek, żeby ich nie morzyć głodem, ponarzucał chleba z miodem”. Tę dydaktyczną bajeczkę, jedną z bajeczek Stanisława Jachowicza, na których wychowywały się całe pokolenia cytuję z pamięci więc mogło mi się pomylić imię bohatera. Morałem tej bajeczki było:  „ nie rób drugiemu co tobie niemiło”. To morał uniwersalny i ponadczasowy. Dla mnie istnieje jednak inny morał tej bajki, tak oczywisty, że autor nie uznał za stosowne go sformułować. Ani chleb z miodem ani słodkie pierniczki ( pierniczek dostał bohater tej bajki zamknięty przez ojca w pokoju dla poznania na własnej skórze uroków niewoli) nie wynagrodzą nikomu utraty wolności.
Jesteśmy wszyscy w bardzo szczególnej  sytuacji. W większości krajów, w tym w naszym,  panuje stan wyjątkowy bez formalnego ogłaszania tego stanu. Dyktuje się nam zwykłymi zarządzeniami ile osób możemy zaprosić na Wigilię, zamyka hotele i stoli narciarskie i dla naszego własnego dobra poddaje medycznemu eksperymentowi na światową skalę jakim jest aplikowanie pospiesznie sporządzonej szczepionki, której działanie i  skutki uboczne nie zostały  sprawdzone odpowiednimi badaniami. Szczepienie rzekomo ma być dobrowolne ale zapowiedziano już stosowanie wobec obywateli środków łagodnego  przymusu. Nie wiemy jeszcze jakim ograniczeniom mają być poddani ludzie odmawiający szczepienia. Wiemy za to  doskonale jak wyglądają te ograniczenia w przypadku przymusowego szczepienia dzieci i niemowląt. Rodzice uchylający się od szczepienia są karani grzywnami ale o wiele bardziej dotkliwa jest forma nazwijmy to „delegalizacji” dzieci nie szczepionych. Dziecko nie szczepione nie zostanie przyjęte do szpitala ani do żłobka, nie dostanie się do szkoły, nie wyjedzie na kolonie ani na obóz sportowy. Co gorsza rodzice dzieci dotkniętych tak zwanym „niepożądanym odczynem poszczepiennym” są praktycznie pozbawieni pomocy, nikt nie czuje się odpowiedzialny za skutki szczepień, sądy nie przyznają im odszkodowań. Natomiast lekarze wypowiadający się negatywnie na temat szczepień są prześladowani, a nawet pozbawiani prawa wykonywania zawodu. To samo będzie czekać teraz nas wszystkich. Bez świadectwa szczepienia nie będziemy mogli zapewne wrócić do  pracy, podróżować, uczestniczyć w zajęciach sportowych.  Pandemia pozwoliła bezkarnie i prawie bez protestów naruszyć wszelkie podstawowe prawa obywateli: prawo do swobodnego poruszania się, prawo do zgromadzeń, prawo do swobody wypowiedzi. Nie wiadomo natomiast dlaczego za podstawową wolność ludzką gawiedź uznała prawo do zabijania własnych bezbronnych nienarodzonych dzieci. 
Szczepienie obywateli niesprawdzoną szczepionką narusza artykuł 39 konstytucji gwarantujący obywatelom, że bez  ich zgody nikt nie będzie przeprowadzał na nich eksperymentów medycznych. Przede wszystkim jednak  niedopuszczalne jest segregowanie ludzi, dzielenie ich na zaszczepionych, którym przysługuj wszelkie prawa i niezaszczepionych, których prawa są ograniczone, wyjętych w pewnym sensie spod prawa. Niedopuszczalne jest również przedstawianie osób, które nie chcą się szczepić jako wrogów publicznych, jako zagrożenie dla innych. W ten sposób prasa III Rzeszy stygmatyzowała kiedyś Żydów przedstawiając ich jako roznosicieli tyfusu i innych groźnych  chorób zakaźnych. Powrót do tego typu retoryki jest niezależnie od okoliczności niedopuszczalny. Równie niedopuszczalny jak użycie swastyki. Ten neutralny kiedyś runiczny znak używany przez Karłowicza do znakowania szlaków tatrzańskich został raz na zawsze unieważniony i splugawiony przez hitlerowców. Podobnie splugawiony przez faszystów został znak błyskawicy nadużywany teraz przez rozbestwiony lewacki motłoch. Motłoch zawsze jest łatwo wyprowadzić na ulicę pod pozornie szlachetnymi hasłami. Zapewniam, że tych którzy rozpętali zamieszki w USA pod hasłem obrony Murzynów czarni obchodzą dokładnie tyle samo co sztandarowy proletariat obchodził niegdyś marksistów. Zawsze się znajdą głupawe nastolatki skłonne do roztkliwiania się nad wigilijnym karpiem, nad murzyńskim kryminalistą niefortunnie zabitym w czasie policyjnej akcji, nad Aborygenami którym biali porywali dzieci, nad Indianami którym ukradziono ich ziemie, nad Eskimosami których bezlitośnie częstowano wódką i nad żabami których skrzek nie jest w Polsce wystarczająco chroniony. Lewactwo zawsze znajdzie swój proletariat zastępczy, może nim być nawet żabi skrzek i swoich aktywistów ,którzy będą walczyć o jego prawa i spijać w jego imieniu koniak. Lewactwo od lewicy różni fakt, że lewactwo jest beznadziejnie głupie i przez swoją głupotę groźne. Współczesne  lewactwo wmawia społeczeństwu, że coś tak jednoznacznie zdeterminowanego biologicznie jak pleć jest sprawą wyboru, sprawą kulturową, że płeć można dowolnie zmieniać.  Lewactwo z czasów Lenina I Stalina wmawiało społeczeństwu, że Łysenko wyhodował mrozoodporne odmiany zbóż, że człowiek może panować nad przyrodą, zmieniać bieg rzek, nawadniać pustynie i hodować nowe gatunki zwierząt. Jedno i drugie jest nieprawdą i prowadzi do  nieuchronnej klęski. W wyniku eksperymentów Łysenki wymarły z głodu miliony ludzi. W wyniku Genderowych idiotyzmów płeć zmieniają sobie chirurgicznie nieletnie dzieci, a zidiocenie ogarnia setki dziewcząt protestujących rzekomo w imię wolności wyboru. Wolności wyboru największego zła jakim jest zabicie własnego dziecka.
Wydaje się że po dwóch wielkich dwudziestowiecznych totalitaryzmach- faszyzmie, który wymordował miliony ludzi w imię czystości rasy i komunizmie, który wymordował jeszcze więcej w imię utopijnej równości nadszedł czas kolejnego totalitaryzmu który nazwałabym pandemizm . Miliony ludzi już giną, a w imię czego to się jeszcze okaże. W czasach komunizmu los jednostki był w rękach Stalina i jego ramienia partii, w czasach faszyzmu losem ludzkim władali Führer i jego ramię SS. Nie wiem kto włada naszym losem w czasach epidemii ale jego ramieniem są specjaliści- wirusolodzy, epidemiolodzy, prawnicy. To nie rokuje najlepiej.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

18-01-2021 [12:58] - Lech Makowiecki | Link:

GDYBY GŁUPOTA BOLAŁA...

Kontynuując temat gender (i pokrewne),
Walcząc z idiotyzmem nudnym (tutaj ziewnę),
Argumenty stawiałem – w kontrze homo-mitom;
Naukowe teorie, dowody niezbite...
Po dobroci i grzecznie, emocje hamując,
Swe racje wykładałem tym, co jadem plują...

Wiem – próżno i daremnie. Wszystko groch o ścianę.
Dość już tego zamętu... Koniec bicia piany!
Wyczerpawszy już wszelkie perswazji narzędzia
(Efekt: „daj kurze grzędę – ona wyżej siędzie”),
Postanowiłem od dzisiaj przejść do ofensywy...
Mówiąc językiem prostym – dość tej waszej zgrywy!
Koniec pseudonauki, rozważań wszetecznych:
Łapy precz od dzieciaków normalnych i grzecznych!

Idź, tłumacz ogierowi, żeby stał się klaczą,
To kopytem oberwiesz! Aż gwiazdy zobaczysz...
Zapytaj się słonicy: słoniątko ci po co?
To trąbą ci odwinie! Wylecisz jak z procy...
Mam być głupszy od osła (IQ bliskie zeru),
Co – na przekór nowinkom – woli być hetero?

Wielka szkoda, że wasza głupota nie boli!
Genderyzm bez apapu miałby ciężką dolę;
Ból byłby przeogromny, świdrujący, czarci...
Jęk niósłby się po polach jak od kotów w marcu!

Rodzina jest potęgą! Nic tego nie zmieni...
Zrozumcie – żaden gender nie wyrwie korzeni!
My mamy płodzić dzieci, kształcić, łożyć na nie
I oddać wam bez walki? O, NIEDOCZEKANIE!!!

PS
Jako inżynier dodam (to nie jest do śmiechu):
Tłok w cylindrze pracuje! Nie w rurze wydechu...

(z tomiku "Ja tu zostaję" - 2015r.)

Obrazek użytkownika izabela

18-01-2021 [14:41] - izabela | Link:

Ja też tu zostaję.Niech wyjeżdżają Janda z Tokarczuk.  

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

20-01-2021 [16:05] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izo, to jest nas już dwoje! :).     JA TU ZOSTAJĘ
https://www.youtube.com/watch?v=cOKwCcFDCUo

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-01-2021 [14:16] - Pani Anna | Link:

Niestety, ale od czasu zapanowania "pandemii" to przestało być takie oczywiste, ten prosty podział na "patriotycznych konserwatystów" i wszelkie "lewactwo". Obecnie oś podziału przebiega według zupełnie innych wyznaczników, a jednym z nich jest stosunek do aplikowanych nam w imię naszego dobra i zdrowotności absurdalnych nakazów i ograniczeń. Wszak to nie kto inny, tylko jeden z największych tu na NB samozwańczych "patriotów" pisał nie tak dawno "zaszczepią, się, zaszczepią...", inna najwieksza bogobojna "patriotka" jest jak najbardziej za uprzywilejowaniem "wyszczepionych", a jeszcze inny komentator pisał "tak jak prawo jazdy uprawnia do prowadzenia pojazdu, tak świadectwo szczepień powinno uprawniać do swobodnego podróżowania i korzystania z siłowni, kin, restauracji itp.". też patriota oczywiście i wyborca PIS. Nawet nie wiem jak to nazwać, może umysłowym niewolnictwem?

Obrazek użytkownika angela

18-01-2021 [14:23] - angela | Link:

Wszyscy tutaj mówili ze Pani Izabela  jest mądra,  moze tylko ladnie pisze.
Ja z kolei slyszalam :
Izabelka, Izabelka, to moze byc krucha belka.
Dla mnie,  wg tej notki, rozumowanie pani jest niebezpieczne.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-01-2021 [14:23] - Pani Anna | Link:

@angela
problemem dla ciebie jest w ogóle używanie rozumu i logiki przez jakieś wywrotowe jednostki. PRL minął (teoretycznie) ale stan umysłu pozostał. Jak za Gomułki.

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2021 [14:36] - Jabe | Link:

Na czym polega niebezpieczeństwo rozumowania Autorki?

Obrazek użytkownika izabela

18-01-2021 [14:37] - izabela | Link:

Co tam rozumowanie, życie staje się niebezpieczne!

Obrazek użytkownika Es

18-01-2021 [15:23] - Es | Link:

Ahaa..@ angela .. no to wszystko jasne. Proszę tylko wyjaśnić jeszcze: dla kogo to rozumowanie jest niebezpieczne? 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

18-01-2021 [14:20] - rolnik z mazur | Link:

@Izabela, 
piękny tekst jak zwykle. Pandemizm - dobre. Kto próbuje nami rządzić? Napewno nie ci co występują w telewizorniach. Pzdr

Obrazek użytkownika izabela

18-01-2021 [14:38] - izabela | Link:

Może się kiedyś dowiemy. A może i nie. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

18-01-2021 [21:54] - Obserwator_3 | Link:

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-01-2021 [17:30] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Jak śpiewał niezapomniany Jacek Kelus:"
Jacek Kleyff z Salonu Niezależnych. Nie Kelus.
BTW
Repertuar Salonu najchętniej pisowcy i inni Prawdziwi Polacy spaliliby na stosie.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

18-01-2021 [21:56] - Obserwator_3 | Link:

Dziękuję za poprawienie, pisałem w pośpiechu i napisałem nie to nazwisko, przecież p. Kelus miał na imię Jan. Czytelników przepraszam, zaś pp. Kleyffa oraz Kelusa bardzo przepraszam - choć ich obydwu od szczeniaka bardzo cenię, taka pomyłka nie powinna mieć miejsca. Już poprawiłem.

Obrazek użytkownika angela

19-01-2021 [11:37] - angela | Link:

A moze ci,  co w tyl glowy, blizsze.

Obrazek użytkownika angela

18-01-2021 [17:16] - angela | Link:

Dla kogo niebezpieczne, dla ludzi.
Szkoda tylko tych co wezmą udzial w tej ruletce na zycie.
Życzę wszystkim  antycovidowcom zdrowia, mimo wszystko.

Obrazek użytkownika Jabe

18-01-2021 [17:21] - Jabe | Link:

Branie udziału w „ruletce na życie” to to samo, co branie udziału w życiu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-01-2021 [18:20] - Pani Anna | Link:

Wzruszająca troska o nasze zdrowie i życie, tak, jakby dotąd nikt nikgdy nie chorował na grypę, zapalenie oskrzeli, czy płuc, nie był przeziebiony, czy nie przechodził jakiejkolwiek infekcji, którą leczy sie tylko objawowo i która zwyczajnie należy przeleżeć pijąc herbate z miodem. Dla Angeli to niewiarygodne, że 95% dorosłych osób potrafi znakomicie zadbac o siebie i wyleczyć sie z kataru. No, ale przewodnia partia chce teraz ludzi na siłę chronić przed nimi samymi, a wszelkim "angelom" najwyraźniej to pasuje. Inne prawdopodobne wytłumaczenie takiej postawy, to "praca zdalna" bądź emerytura, czyli siedzenie w domu,  kiedy kasa niezależnie od wszystkiego (jeszcze) wpływa co miesiąc na konto. Dla takich oby pandemia trwała wiecznie, żyć, a nie umierać.

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2021 [20:43] - Pers | Link:

A ja za twoim pośrednictwem chcę pozdrowić sektę kowidowców.
I wyszczep się od Pani Izy.

Obrazek użytkownika angela

19-01-2021 [11:12] - angela | Link:

Pers,  słabo coś,  lewak Joe ze swoją  następczynią zna lepsze sposoby.
Nie nowina, ze obcy, naplywowy elektorat  rozwala panstwa Narodowe. 
Pracujecie i tutaj, na NB, a uruchomic lawine zachorowań,  to wasze marzenie, zeby  zlikwidowac ten znienawidzony RZĄD, a ze przy 'okazji' umrze parę tys ludzi, to dla was widac nie problem.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2021 [12:18] - Pers | Link:

I znowu przez wzgląd na dobry smak Admina nie odpiszę tak jak należy.
Pozdrów swoją sektę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-01-2021 [17:21] - jazgdyni | Link:

Witaj Izo

Może 40 lat pracy na morzu nauczyły mnie żyć w rygorach i ograniczeniach. Pewnych rzeczy nie znosiłem, ale cóż... taki podpisałem kontrakt.
Wiem, że u Ciebie poczucie wolności, wiąże się z poczuciem swobody. Wspinałaś się na szczyty nie tylko w Tatrach, a i  życie Ciebie nie oszczędzało.

Jednakże to nasze głęboko wolnościowa cnota, często zahacza o egoizm i nad czym boleję - brakiem solidarności i dyscypliny. Mimo, że nałożone kagańce mogą być przykre i uciążliwe. Byleby tylko one nie zostały na całe życie.

W każdej wspólnocie zazwyczaj wyłania się samoistnie, albo jest wybierany przywódca. Wszyscy powinni go darzyć zaufaniem. Tego się uczy od maleńkości, powtarzając frazę - słuchaj ojca i matki. To ma głęboki sens, choć my, Polacy, jesteśmy wyjątkowo, że tak powiem, krnąbrni.

Widzę po Tobie, że uległaś powszechnemu (albo środowiskowemu) trendowi nie ufania nikomu. Trudno tak żyć. A przecież metoda naukowa nie jest Ci obca. Weryfikacja, falsyfikacja i logika pozwala samemu wyciągać wnioski. Zależy tylko, gdzie ucho się nadstawia na wiadomości. Znasz wspaniale wiele języków, więc polecam korzystanie z wyszukiwarki scholar google, gdzie są wyłacznie teksty naukowe, a nie jakiekolwiek publikacje. I masz tam, zgodnie z kanonem liczbę cytowań, placówkę badawczą, autorów, oraz podsumowanie po badaniach przeprowadzanych ściśle z procedurami.

Po tylu miesiącach nie ma co się dziwić, że emocje i to niestety te złe, co jest właściwie już procesem fizjologicznym - odpowiedzią na stres, napięcie i niepewność. wpływają mocno na zdroworozsądkową dedukcję. Łatwiej podchwycić opinię, która tym naszym emocjom pasuje.

Proszę Izo, nie trać nadziei i cierpliwości. Minął rok. Pochorowaliśmy się, albo nie. Mocno mi się wydaje, że w maju, jak zwykle, będziemy się cieszyć bzami i kasztanami, a Ty poprzytulasz się do pięknych końskich głów.

Serdeczności i Dosiego!
Janusz

Obrazek użytkownika terenia

18-01-2021 [19:17] - terenia | Link:

Nie tylko scholar google należy przeglądać .CO Szanowny Pan Janusz odpowie na ten raport ( w przeciągu od 2,5- 4 godzin po zaszczepieniu zmarło 5 starszych osób a 51 miało odczuwalne niepożądane odczyny)https://corona-blog.net/2021/0.... Nie jestem antycovidowcem,niemniej  sceptycznie odnoszę się do eksperymentalnej szczepionki. W ulotce producent zaznaczył,że szczepionkę można podawać osobom powyżej szesnastego roku życia i proszę sobie wyobrazić,że Izrael zamierza już w niedługim czasie szczepić dzieci po 12 roku życia a Francja przymierza się do takich szczepień na koniec br .   I tak Pani Iza ma rację ....to jest eksperyment medyczny,bo jak inaczej nazwać wykonywanie szczepień szczepionką ,która z oczywistych względów (krótki okres) nie przeszła pełnych badań klinicznych ....mają być zakończone wg ulotki w 2023 r) .Dodam,że producent podał,iż w badaniu preparatu wzięły udział osoby do 55 roku życia,zatem wniosek logiczny ....nikt nie wie jak poradzą sobie organizmy osób starszych( zapewne ze słabszym ,związanym z wiekiem układem odpornościowym).Dyscyplina,dyscypliną lecz pewne rzeczy należy nazywać po imieniu i tak właśnie zrobiła Pani Iza(mamy wszakże jeszcze wolność słowa,chyba,że....).

Obrazek użytkownika izabela

18-01-2021 [20:08] - izabela | Link:

Drogi Januszu, trudno mieć zaufanie do lekarzy i sytuacji na świecie wobec informacji ( nie plotek ) które nieustannie do  nas docierają.  Własnie media pokazały walkę o życie Polaka , którego brytyjscy lekarze skazali na śmierć głodową . Polscy dyplomaci i rodzina walczą aby podłączono chorego na kilka dni ponownie do respiratora i zapewniają że przetransportują do Polski gdzie ma zapewnione leczenie. Lekarze brytyjscy upierają się przy wykonaniu wyroku. Tak było  w przypadku Alfie Evansa któremu nie pozwolono żyć pomimo że miał zapewnione leczenie w innym kraju. Lekarz w roli kata ! Do kogo mieć zaufanie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-01-2021 [03:26] - jazgdyni | Link:

Izo

Nie mam na myśli zaufania, bo to tylko relacja z kimś. Lecz istotniejsza jest wiara we własny umysł i zdolność filtrowania, tak, by ze steku bzdur wyciągnąć słuszne wnioski.

Też jestem przerażony tymi brytyjskimi Mengele. Chociaż nie... to rosnąca kontrkultura, już nazywana kulturą śmierci. Człowiek tam już nie jest tylko konsumentem, ale jest również skrupulatnie wycenionym przedmiotem i towarem. Jaki zysk może przynieść ktoś sparaliżowany z uszkodzeniem mózgu? Generuje tylko same straty. W taki sposób tam się teraz zaczyna myśleć.
Dla nas ciągle to szok. Ale oni, tam na zachodzie już sobie z tym radzą. Ciągle piszę o upadku naszej cywilizacji. Więc nie rozumiem, jak ktoś się dziwi, że nagle pojawia się szariat. Albo wartości cywilizacji turańskiej - mongolskich hord.

Do kogo mieć zaufanie? Do tego komu wierzysz i kogo darzysz szacunkiem. Trudno sobie z tym poradzić, jak wokół tylu oszustów i opętanych. Tylko nie wolno się poddać.

Obrazek użytkownika Pers

18-01-2021 [20:48] - Pers | Link:

Ty musisz koniecznie tak lać wodę?
Szkoda miejsca na serwerze.

Obrazek użytkownika Boruta

19-01-2021 [11:17] - Boruta | Link:

Właśnie ... ja też przez 30 lat pracowałem w zdyscyplinowanyn środowisku (w którym dyscyplina była podstawą bezpieczeństwa) i zbiera mnie śmiech (nie ukrywam, że złośliwy) kiedy ludzie narzekają dzisiaj na szczególną uciążliwość obostrzeń antycovidowych...że co ?! że częste mycie rąk i zasłanianie ust od przykrych chuchów, odstęp i higiena to taki straszny zamordyzm ??!
Wiem takiemu jak ja, który pędził życie podobne do mniszego jest lżej, zwłaszcza, że nie szlałem na masowych spędach w takt czegoś co nazywmy myzyką, inaczej mówiąc nie musiałem spełniać się w stadzie dlatego nie wyję teraz z bólu i nie narzekam razem ze stadem. Przyjmuję życie takie jake jest, razem z doświadczeniami jakie daje nam Bóg i nie narzekam bo zawsze może być gorzej.
A Pani Iza trochę mnie rozczarowła i podobnie jak Pan Janusz podejrzewm, że ulega presji środowiskowej. Inteligencja (jako warstwa społeczna) jest wszak pod wieloma względami bezcenna ale w kontestowniu rzeczywistości niedościgniona co jest jej największą wadą i niebezpieczeństwem dla nas wszystkich.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jabe

19-01-2021 [12:17] - Jabe | Link:

Pan poddał się tej dyscyplinie dobrowolnie? Czy ta dyscyplina istotnie zwiększała bezpieczeństwo?

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-01-2021 [12:23] - Pani Anna | Link:

@Boruta
racja, co to takiego w końcu był jakiś stan wojenny? Że jeden z drugim musiał całą noc siedzieć w domu? Albo kartki na mięso i cukier. Tylko by się nażreć chcieli. Albo jacys hotele i restauratorzy, właściwie po co to komu? Gotować w domu, a wakacje na balkonie też można spędzić, w dupach sie juz całkiem poprzewracało.

Obrazek użytkownika Boruta

19-01-2021 [14:45] - Boruta | Link:

Jeżeli przywołuje już Pani "stan wojenny"  to ja się pytam: strzelają do kogoś?  leje się krew pomordowanych ? ilu mamy internowanych ?  czego komu brakuje w sklepie albo w lodówce ? albo czy jesteśmy skazani tylko na jeden kanał tv i na jedną gazetę ? gdzie godzina policyjna, gdzie prohibicja, gdzie czołgi na ulicach i wyłączone telefony? ... ja się pytam. Prawda jest taka, że w d...ch ! to jest w głowch się niektórym z dobrobytu i z nudów poprzewracało, że (w niejednym przypadku z obcej inspiracji) nawołują do anarchii w naszym kraju.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-01-2021 [16:55] - Pani Anna | Link:

@Boruta
prosze sie zapoznac z danymi statystycznymi ile osób umarło w 2020r z powodu braku dostepu do normalnej opieki medycznej - lekko licząc jest to ponad 40tys osób, które nie doczekały sie odwołanych operacji i zabiegów. W 2020r zmarło najwięcej Polaków od II Wojny, mało panu jeszcze? Szkoły odwołane, jak za Hansa Franka. Wybrał sobie pan taki sposób na zycie jak rozumiem dobrowolnie, ale dlaczego my wszyscy, a zwłaszcza dzieci, ktorym odmawia sie prawa do nauki i przebywania na świeżym powietrzu mamy cierpiec właściwie bez powodu, tylko dlatego, że pan i kilku podobnych lubi "dyscyplinę"? Proszę się przeprowadzić, sa kraje  gdzie jest dyscyplina zbliżona do pańskiego pojmowania normalności w ktorych powinien sie pan czuc jak przysłowiowa ryba w wodzie. Póki żyję nie mam zamiaru sie dostosowywać do takich jak pan.

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-01-2021 [12:57] - Marek1taki | Link:

Panie Boruta! Czy w pracy w tym zdyscyplinowanym środowisku mył Pan ręce nałogowo i dezynfekował czy stosował jakieś sensowne zasady dyscypliny?
Zna Pan powody, dla których należy stosować mycie i dezynfekcję w miejsce zasad higieny normalnych w naszej cywilizacji?
Pan nie zwraca może uwagi ale nie spotkałem się ani razu z wyjaśnieniem dlaczego dezynfekowanie rąk miałoby zabezpieczyć kogokolwiek przed chorobą przenoszoną drogą kropelkową. To jest w tej sytuacji zwykłym zabobonem powtarzanym z WHO. Podobnie z "maseczki nie są zalecane"  i  za chwilę "maseczki są obowiązkowe". Pierwsze bzdura. Drugie bzdura.
Pan rozczarowuje.

Obrazek użytkownika Boruta

19-01-2021 [17:13] - Boruta | Link:

Panie Marku ... zdecydowanie, czegoś więcej się po Panu spodziewałem, a tutaj kolejny zawód.

Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-01-2021 [18:19] - Marek1taki | Link:

:-) Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2021 [13:48] - Pers | Link:

To był ZK?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

19-01-2021 [15:28] - Zygmunt Korus | Link:

@jazgdyni
Już wcześniej miałem skomentować argument, że mamy centralnie zarejestrowane niektóre dane, ale skoro ta kwestia (Twoja) tutaj wyszła ponownie, to zadam/zawieszę tylko jedno pytanie (?)...: nie można porównywać dwu zbiorów, nawet jak z pozoru wyglądają podobnie, ponieważ związki wewnątrz nich i relacje z otoczeniem mogą być różne. Obywatele polscy mający PESEL i my, zarejestrowani jako wyszczepieni... - to ja już wolę zrzec się obywatelstwa i przenieść się na Białoruś. Naprawdę! Poważnie to rozważam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-01-2021 [16:59] - jazgdyni | Link:

Z całym szacunkiem Zygmuncie,

chyba nie znasz nawet połowy baz danych, gdzie zbiera się informację o tobie, o mnie i o każdym, kto tylko wychyli nos ze swojej nory. Kwestia anonimowości już nawet w tłumie nie jest możliwe, bo big data rozpoznaje nawet twarze w maseczkach. Jak tego nie widziałeś, to na pewnym poziomie dostępu, wyświetla się przy zidentyfikowanej twarzy pełne dossier: Zygmunt Korus, wiek, status, dzieci, zawód, wykształcenie, zajęcia, stan zdrowia, życie intymne, karalność, preferencje, słabości, majątek, karany, czy nie, itd, itp. 
I Zygmuncie - od tego się już nie urwiesz. Nawet za 500 będzie o Tobie wiadomo.
Więc po co walczyć z wiatrakami? Nie bądź ciągle buntownikiem z XX wieku.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-01-2021 [18:21] - Marek1taki | Link:

Komuna wraca pod postacią pandemizmu. Wielki brat trzyma partyjniaków wielu opcji co widać po tym jakie braterstwo panuje w tej sprawie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

19-01-2021 [15:36] - Zygmunt Korus | Link:

Pandemizm to narzędzie, a forma wszechobecnego nacisku to globalizm... Na razie nie ma zgrabnej nazwy określającej to już nowe ustrojstwo... Może lucyferyzm? Bo to, co widzimy, to jakaś ideologia Bestii. Mr Global!

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-01-2021 [19:04] - Marek1taki | Link:

Ja to nazywam szatanizm, ale lucyferyzm też pasuje.
Trocki w piekle klepie się po bokach z zadowolenia i woła o więcej smoły.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

18-01-2021 [22:56] - Edeldreda z Ely | Link:

Dobrze, to już było... Stawiam pytanie? Kto z Pań i Panów godził się na założenie przez rząd swojego osobistego Internetowego Konta Pacjenta? (Konto wg informacji zawartych na stronie gov. Pl już sobie po prostu istnieje dla każdej osoby posiadającej nr PESEL... WYSTARCZY się tylko zalogować... Dzisiaj prosiłam na teleporadzie lekarza POZ o  skierowanie do szpitala. W odpowiedzi na pytanie, jak mogę skierowanie otrzymać, usłyszałam, że czeka już ono na mnie na Internetowym Koncie Pacjenta... Według  koleżanki na koncie tym widoczne są także (ni z tego, ni z owego) zapisy wizyt prywatnych ... Normalnie, Seksmisja że swoją "permanentną inwigilacją" wysiada... 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-01-2021 [10:24] - NASZ_HENRY | Link:

III Rzesza stygmatyzowała kiedyś Żydów, teraz Żydzi biorą rewanż ☺
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

19-01-2021 [15:37] - Zygmunt Korus | Link:

Celne!

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

19-01-2021 [10:32] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

"Powiedzcie doktor Tekli, że ta nerka będzie dzisiaj." Angielscy lekarze jawnym tekstem powiedzieli, że organy naszego rodaka zostaną wykorzystane. Tu nie chodzi o etykę, tu chodzi o forsę! Pozornie nielogiczne stwierdzenie "nie można przetransportować pacjenta do Polski bo mógłby umrzeć" staje się w tym świetle brutalnie racjonalne. Dwie nerki, wątroba, płuca, serce, rogówki i jeszcze trochę naczyń krwionośnych!! A w tej Polsce co?? Taki niewypatroszony pójdzie do ziemi!! Co za zacofanie!!!
Pozdrawiam panią serdecznie. Z prawdziwą przyjemnością czytam pani felietony.

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2021 [12:31] - Pers | Link:

Chcą go wypatroszyć?!
Nie wierzę stanowczo! To przecież jeden z filarów WOLNEGO ŚWIATA a nie jakaś Rosja czy inna Białoruś.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-01-2021 [16:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jakie to organy od człowieka umierającego parę dni z głodu, niedotlenienia i odwodnienia, mają być łakomym kąskiem?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-01-2021 [17:02] - jazgdyni | Link:

No właśnie.

Ale jaki dreszczyk obrzydzenia i gniewu wywołuje takie rynsztokowe doniesienie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

19-01-2021 [18:43] - Zygmunt Korus | Link:

Ad. jazgdyni
Co chcesz przez to powiedzieć?

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-01-2021 [19:24] - jazgdyni | Link:

To do PIOTRA Z GDAŃSKA

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

19-01-2021 [21:00] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

Odpowiadam na twoje pytanie: "Człowiek tam już nie jest tylko konsumentem, ale jest również skrupulatnie wycenionym przedmiotem i towarem. Jaki zysk może przynieść ktoś sparaliżowany z uszkodzeniem mózgu?".

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2021 [05:12] - jazgdyni | Link:

Chyba się nie rozumiemy.
Człowiek to nie tylko mięso, podroby i ciecze. Człowiek martwy, jest tak jak auto na szrocie, by sobie coś podebrać i dopasować. W sumie - nie za wiele warte szczątki.

Natomiast żywy i zdrowy człowiek, jako towar (przypominam handel niewolnikami),  porzez swą aktywność i pracę jest wart sporo. Analitycy podają, że ta wartość jednego pracownika jest od 1 miliona USD w górę. Autentycznie!
Tutaj raczej chodzi o to, że ten nieszczęśnik generuje straty dla brytyjskiego systemu zdrowia. Oni już dosyć dawno wyrzucili najważniejszy dogmat medycyny - życie ponad wszystko.

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

20-01-2021 [11:08] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

Po pierwsze ten człowiek jeszcze żyje. Dlatego stosując twoją analogię akumulator jeszcze sprawny, wydech w porządku, reflektory nie porysowane....
Po drugie kryterium orzeczenia zgonu jest tzw. "śmierć mózgowa" (a to standardowa procedura - myślę, że za parę dni zostanie zastosowana).
Po trzecie faktycznie "ten nieszczęśnik generuje straty dla brytyjskiego systemu zdrowia". Ale strona polska zamierza te straty zminimalizować i zabrać pacjenta do kraju. Skąd zatem ten pozornie nieracjonalny opór. Argument, że zejdzie w transporcie jest bezsensowny skoro i tak go zamordujemy. Wniosek prosty: musimy sobie przynajmniej odbić na częściach "ze szrotu" (a to co najmniej parędziesiąt tysięcy $). Tym bardziej, że jak napisano jawnym tekstem - Jego organy zostaną wykorzystane.
Jakoś dziwnie mi to wygląda, że idziemy w stronę "Atlasu chmur" a konkretnie opowieści o Sonmi-451. W naszym nowym wspaniałym i sytym świecie nic nie może się zmarnować, obywatelom należy zafundować dobrostan i oszczędzić przykrych doznań. Jak można pokazywać chorobę, kalectwo, biedę i starość, przecież to takie nieestetyczne. Dlatego poza ich wzrokiem zbudujemy rzeźnię dla klonów/dziadków. 
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-01-2021 [20:03] - jazgdyni | Link:

To jest takie byle jakie tłumaczenie. "Musimy sobie odbić na organach".

Nie wiem, czy kolega przebywa, albo obcował z Angolami, bo oni mają potężne poczucie pychy i arogancji. Ustalili, że to już martwy człowiek, sąd potwierdził, że tak jest i żaden polaczek ( np. gen. Sosabowski pracujący po wojnie jako magazynier) nie będzie tutaj podważał decyzji korony.
Taką mają już mentalność, a nie handel częściami. Bzdura.

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

20-01-2021 [23:11] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

Myślę, że każdy z nas pozostanie przy swoim zdaniu. I dobrze.
Właśnie pożyczyłem od mojej córki Huxleya i czytając go po raz kolejny czuję się jakbym oglądał wiadomości telewizyjne. A swoją drogą handel martwymi dziećmi (wyabortowanymi) jest faktem. Czyli martwy człowiek został wyceniony i jest przedmiotem handlu. Niestety na tym świecie cywilizacja łacińska jest w głębokim odwrocie. Stara Europa albo bizantyjska, albo turańska. O etyce zapomnijmy. Liczy się pragmatyzm. Nawet jeżeli gołym okiem widać, że prowadzi on ku przepaści.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-01-2021 [06:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

Odłączenie kroplówki i respiratora, powoduje przy jednoczesnej pracy serca i częściowej płuc, powolną trwającą niekiedy parę dni agonię w czasie której produkty przemian metabolicznych z powodu braku natlenienia i odwodnienia przestają być wydalane. 
Stopień stężenia kwasu moczowego w organizmie czyni organy nieprzydatnym do powtórnego użycia. Nawet w tak drażliwych tematach warto posługiwać się logiką i wiedzą z zakresu biologii człowieka, zamiast medialnymi bzdetami. Gdyby chciano pozyskać jakieś części to od razu po odłączeniu rurek trzeba było by kroić nieszczęśnika.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-01-2021 [12:48] - Imć Waszeć | Link:

Ci mengelowcy z brytyjskiego "szpitala" myślą, że uda się wyciąć wcześniej, gdy już wszyscy się pogodzą i nikt nie będzie patrzył im na ręce. To jest zwyczajne przedsiębiorstwo "produkujące" organy ludzkie.

https://journals.indexcopernic...

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-01-2021 [20:39] - Tomaszek | Link:

Zdzicho tak bardzo próbuje się znać na wszystkim , że ktoś mógłby uwierzyć że tak jest . Problem w tym że tej samej bzdury nie może powtórzyć tu sto razy i prawdą nie będzie . Problemem jest brak leczenia bo procedury rozebrały go na części za życia . I tak go rozbiorą . Oglądam ten kraj na co dzień i cieszę się że z urzędu jestem wykluczony z procederu rozbiórki . Bo zdrowy dawca to tu teraz łakomy kąsek . Lockdown mało wypadków , operacji planowych i innych przypadków . A tu kompletny egzemplarz , prawie nówka i wszystko do odzysku . Zdzichu , ja tam tobie źle nie życzę , ale za granicę to ty nie jedź .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-01-2021 [23:53] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Oglądam ten kraj na co dzień"

Czyli siedzisz na obczyźnie, i z dala udzielasz porad komu z kopa, a komu stryczek założyć. Co powstrzymuje ciebie przed powrotem do tej krainy mlekiem i miodem płynącej pod pisowską ręką. Ojczyźnie trzeba gorących serc i tęgich głów.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-01-2021 [19:36] - Tomaszek | Link:

Bo twoja ulubiona opcja tak wszystko zdołowała że nawet dwie kadencje to mało żeby wróciło do normy . Poza tym historia i ekonomia . To wiesz , takie nauki , co ich u was w Kałmukowie słabo uczą . 

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-01-2021 [19:05] - Marek1taki | Link:

O tej rozbiórce nie opowiada się z tych samych powodów co o robieniu polityki.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-01-2021 [21:23] - Jan1797 | Link:

 
W gruncie rzeczy kolejna notka w dyskusji o stanie inteligencji warszawskiej, tak po cichu?
Próżno tu szukać o szczepionych celebrytach, biznesmenach, rurach, wyborach tam, czy tamtejszej
reprywatyzacji. Jak węglarki z 81 z dedykacją dla Warszawy, czyli na wschodzie bez zmian, proponuję
wysłuchać dzisiejszej wypowiedzi prof. Wojciecha Maksymowicza, dla pobudzenia jaźni.
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

20-01-2021 [16:03] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izo, to jest nas już dwoje! :).     JA TU ZOSTAJĘ
https://www.youtube.com/watch?...