Targowiczanie produkują fake newsy ws. podatku katastralnego

Musiało mocno zaboleć targowiczan, że ledwo dwa tygodnie po moim artykule ws. podatku katastralnego, rozpowszechniają fake newsy. Twierdzą przy tym, że to PiS chce ten podatek katastralny wprowadzić. Nie przeszkadza im, że niedawno Pan Kaczyński publicznie ogłosił, że jak długo rządzi PiS, tak długo nie będzie tego podatku.

Informację uzyskałem od murowanego zwolennika PO, który z przerażeniem w głosie powiedział, że nawet jego nie będzie na ten podatek stać, chociaż jest dobrze sytuowany. Spytałem skąd ma te informacje i usłyszałem, że piszą o tym wszędzie w internecie. Odpowiedziałem mu, że Pan Kaczyński publicznie ten podatek wykluczył, o czym wspomniałem w artykule: https://naszeblogi.pl/53638-prezes-kaczynski-uzyl-mojego-pomyslu-podatek-katastralny. Niedługo po tym artykule, napisałem kolejny o podatku katastralnym. Przypuszczam, że przerażeni wyborcy zaczęli dopytywać się PO-KO i Konfederację (u nich ten podatek nazywa się pogłównym) o ten podatek, stąd akcja fake newsów. Oficjalnie, oni tego podatku nie zawarli w programie, ale kradzieży OFE i podniesienia wieku emerytalnego także nie mieli w programie (PO-PSL). Wkrótce poinformuję, jak ten temat wykorzystać w kampanii, ale póki co, należy ukrócić kłamstwa i Pan Prezes Kaczyński winien powtarzać swoją deklarację, jak i przypominać list prezydentów dużych miast z 2011r. do ówczesnego rządu PO-PSL, tych samych, co dziś  startują z list PO-KO.

Artykuł, który przeraził targowiczan;
https://naszeblogi.pl/54085-po-za-wprowadzeniem-podatku-katastralnego

PO za wprowadzeniem podatku katastralnego
Wysłane przez piastolsztyn w 19-08-2019 [21:08]

PO zaprzecza, że ma zamiar wprowadzenia podatku katastralnego. Zaprzecza w wielu sprawach, jak np. w sprawie LGBT, co ujawniło pewne nagranie. W sprawie podatku katastralnego mamy nie nagranie, a mianowanie p. Poncyliusza "jedynką" jednej z list, w wyborach parlamentarnych. Tu przypomnę spotkanie PJN z tą osobą w Olsztynie. Na początku wspomniałem p, Poncyliuszowi, że napisałem artykuł przeciw temu podatkowi i ok. 90% czytelników nie chce tego podatku. Poncyliusz, jeszcze poseł w tamtym czasie, rozmarzył się, ile to inwestycji publicznych można by zrealizować, gdyby ten haracz ściągnąć z Polaków. Zaczął nawet mnożyć przykłady takich inwestycji. Popadł wówczas w taki trans, że w ogóle nie słyszał głosów z sali, a ja mogłem jedynie złośliwie zauważyć, że po co się ograniczać do części zarobków Polaków i dlaczego nie zabrać im wszystkiego, z comiesięcznymi zarobkami włącznie i wtedy pan Poncyliusz mógł by realizować wiele inwestycji.

PO oficjalnie nic nie mówi o tym podatku, ale nominacja Poncyliusza mówi zupełnie co innego. A przypomnijmy jeszcze list samorządowców (z 03.02.2011r.) z wielkich miast do ówczesnego rządu PO-PSL, aby ten podatek katastralny wprowadzić jak najszybciej. Teraz PO bierze ich na swe listy wyborcze, aby ci przypilnowali swoich interesów i żądań. PO niby nie chce podatku katastralnego, ale na swe listy wzięła osoby, które jednoznacznie chcą tego podatku. Wiem, wiem, zaprzeczycie temu, ale kto wam uwierzy? Wy nie chcecie tego podatku, czyż nie?

Piotr Solis

P.S. Mój poprzedni artykuł, z serii na ten temat:

https://naszeblogi.pl/53638-prezes-kaczynski-uzyl-mojego-pomyslu-podatek-katastralny  
Zbliżają się wybory, więc należy poruszać tematy ważne dla wyborców. Jest jeden temat, który popierają zarówno wyborcy PiS, jak i wyborcy PO-PSL – podatek katastralny. Pan Prezes Kaczyński, genialny strateg, zauważył, że ok. 90% Polaków nie chce tego podatku.

Temat podatku katastralnego poruszałem na wielu portalach, m.in. na interia360.pl (nie istnieje od 2015r.): PO-PSL pracują nad wprowadzeniem podatku katastralnego (z 21 czerwca 2012r. - nie potrafię sięgać do zasobów archiwalnych). Przypadkiem dowiedziałem się, gdy wiceminister w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Marceli Niezgoda zdementował informacje ówczesnej opozycji (PiS) potwierdził fakt prac nad podatkiem katastralnym! Ale wcześniej, 03.02.2011r. do ówczesnego rządu napisali radni z dużych miast, by go ponaglić z wprowadzeniem tego podatku (stąd nazwa "Krajowa Polityka Miejska"). W dużych miastach w większości rządzi PO, a więc PO napisało wówczas do ... PO.

I jesteśmy w temacie, bo ten list napisali prezydenci, głównie z tych miast, którzy ostatnio zadeklarowali udział w wyborach do Senatu z list targowiczan. Jeszcze dalej poszła kancelaria ówczesnego Prezydenta Komorowskiego, gdzie zaproponowali tzw. opłatę urbanistyczną, gdzie radni mogli podjąć dowolną uchwałe o haraczu, bo np. za 20 myślą o wybudowaniu w danym miejscu czegoś tam.
PO mistrzem PR-owych zagrywek. Nazwy dokumentów dotyczą formalnie czego innego, a w tym przypadku są to założenia do tzw. Krajowej Polityki Miejskiej. Problem w tym, że jest tam zapis o wprowadzeniu podatku "ad valorem" (od wartości), który potocznie jest zwany podatkiem katastralnym. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że zespół do spraw tego podatku istniał już 2 lata, czyli dość długo. Druga sprawa, na posiedzenia rządu trafiają dokumenty przez ówczesny rząd zamówione. Samo powołanie specjalnego zespołu też o czymś świadczy. Porównaj (archiwalny link): http://biznes.interia.pl/nieru....

Dodajmy jeszcze rusofili, których wielu pod kuratelą Konfederacji. U nich ten haracz jest nazywany podatkiem pogłównym. Jeśli ktoś się wahał PiS czy Konfederaci, wybierze PiS.
Referendum w sprawie podatku katastralnego.

Nie wiem, czy Pan Kaczyński, zaczerpnął temat z moich publikacji, czy pośrednio, od ludzi czytających moje publikacje, ale uważam za niezbędne, aby zorganizować referendum, równolegle z wyborami parlamentarnymi i zapytać, czy wyborcy są przeciw temu haraczowi, a jeśli tak, to czy wpisać do Konstytucji zakaz tego podatku i innych, o podobnej konstrukcji. Należy ujawniać kwoty tego haraczu.

Argumenty merytoryczne przeciw podatkowi katastralnemu.
1) Jeśli ktoś kupi akcje, obligacje, surowce, złoto itd. itd., zapłaci podatek jedynie od osiągniętego zysku. Jeśli za te same pieniądze kupi, np. mieszkanie, zapłaci podatek od całej jego wartości. Jest to klasyczna nierówność wobec prawa.
2) Jeśli ktoś kupi, np. samochód, agd itd. itd., zapłaci piramidkę podatków w momencie nabycia. Kupujący mieszkanie płaci dokładnie tak samo, ale potem musiałby dalej płacić podatki od wartości mieszkania, którego składową wartości są też podatki. Kupujący samochód, agd, … już nic nie płacą więcej. Jest to klasyczna nierówność wobec prawa.
3) Zakupione mieszkanie nie jest towarem, nie jest wystawione do sprzedaży, a nawet nie ma ewentualnego momentu, w którym będzie sprzedane i czy w ogóle będzie sprzedane. Mieszkanie, obok żywności, jest artykułem elementarnej potrzeby i nie może tak być, że ktoś je sprzeda i zamieszka pod palmą. Sprzedając jedno mieszkanie, musimy kupić następne, bo w naszym klimacie inaczej nie można. Opodatkowanie wartości mieszkania, jakby było towarem, jest nadużyciem i tworzeniem fikcyjnej podstawy prawnej.
4) Doprowadzenie do bankructwa większości Polaków, likwidacja rolnictwa i uwłaszczenie się na majątku, za bezcen.

Celem bolszewickiej Rosji była tzw. "urawniłowka", czyli wszyscy posiadają mniej więcej to samo i nikt poprzez pokolenia nie staje się bogatszy. Kapitalizm, a tak naprawdę zachodni socjalizm, również wytworzył mechanizm, który w pewnym stopniu spełnia funkcję "urawniłowki", czyli tzw. podatek katastralny. Podatek katastralny zapobiega koncentracji kapitału, a mówiąc bardziej zrozumiale, czyni obywateli biedakami we wszystkich pokoleniach, uniemożliwia ludziom bogacenie się poprzez dorobek kolejnych pokoleń. Obywatelowi biedakowi władza może zawsze coś obiecać przy okazji kolejnych wyborów, a obywatel zamożny może nie być zainteresowany obietnicami władzy, a to już dla ferajny jest "skandalem".

Niedawno napisałem: https://naszeblogi.pl/59017-zakaz-podatku-katastralnego-wpisac-do-konstytucji .

Piotr Solis

P.S. Jakby co, nie jestem członkiem PiS, ani sympatykiem. Stoimy z tej samej strony sceny politycznej, stąd moje poparcie, ale nie bezwarunkowe. Unikam wszelkich koneksji politycznych i jakichkolwiek stanowisk z "nadania". Nawet dziś 05,09,2019r. usłyszałem pytanie, czy gdzieś mnie "wkręcić", Stanowczo odmówiłem. Jestem niezależny i nikomu nic nie zawdzięczam.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

05-09-2019 [20:39] - Jabe | Link:

Czy aby pisanie po internetach, że podatek pogłówny jest tym samym co katastralny, nie jest rozpowszechnianiem fake newsów? Zwracam przy okazji uwagę, że, o ile mi wiadomo, kradzieży OFE nie miało w programie żadne stronnictwo, PiS również.

Obywatelowi biedakowi władza może zawsze coś obiecać przy okazji kolejnych wyborów – Ano właśnie.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

05-09-2019 [22:07] - piastolsztyn | Link:

Nazwę znam jeszcze z uczelni, a ideę tego podatku rozpropagował JKM. Czy oficjalnie zapisał to w aktualnym programie Konfederacji, nie wiem, ale z kimkolwiek z Waszego środowiska dyskutuję, wszyscy chcą tego podatku. Co więcej, opisują konstrukcję tego podatku, więc proszę nie wykręcać kota ogonem, przysłowiowego, bo to ten sam podatek.

Moje pytanie, czy ten podatek chcecie oficjalnie wprowadzić, czy nie? Bo Wasze faktyczne stanowisko znam, ale czy oficjalnie zapisaliście w programie wyborczym? Czy chcecie ograć wyborców, że niby nie?

Obrazek użytkownika Jabe

05-09-2019 [22:51] - Jabe | Link:

Potrafi Pan wyjaśnić, na czym polega podatek katastralny, a na czym pogłówny? Proszę się do mnie nie zwracać w liczbie mnogiej.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

06-09-2019 [12:01] - piastolsztyn | Link:

Mówimy o definicjach JKM, więc ja tylko powtarzam, co m.in. Pan od lat wypisuje, za wyżej wspomnianym. Mam dobrą pamięć i akurat o Panu wiem więcej. Szczególnie, gdy pisałem o pewnej Angeli, z domu Kaźmierczak. Cóż, mam wadę, czyli pamięć i mogę to i owo zapamiętać. 

A liczba mnoga, może bywam złośliwy, a może coś jeszcze wiem? 

Tak, czy owak, chcialem poznać konkretne środowiska trolli i już to wiem. A co więcej, wkrótce to opowiem, ale nie dziś, a może...

Milego weekendu.

Obrazek użytkownika Jabe

06-09-2019 [14:24] - Jabe | Link:

No to na czym te podatki polegają?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

05-09-2019 [22:39] - piastolsztyn | Link:

PiS nie miał w programie kradzieży OFE i podniesienia wieku emerytalnego, więc głosował przeciw. PO i PSL też nie mieli, a głosowali za i to jest ta kosmiczna różnica.

Obrazek użytkownika Jabe

05-09-2019 [22:52] - Jabe | Link:

Platforma całego OFE nie przejęła. Co się stało z resztą?

Obrazek użytkownika kaliszanin

05-09-2019 [21:25] - kaliszanin | Link:

wiem, że będę tego żałował ale spróbuję raz jeszcze, może tym razem się uda. czy szanowny blagier tfu bloger ma linka do wzmiankowanych w powyższym tekście świeżych fake newsów? jeżeli tak to wszystko uroczyście odkwiczę.

żałuję, że nie działał Pan w mediach w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, mógłbym wtedy wyciąć Pański plakat np z  bravo albo świata młodych i powiesić sobie nad łóżkiem, a zapraszanym do niego koleżankom wmawiałbym, że znam pana osobiście. ale byłoby branie na ten Pański bajer i czar. 

PS nie ma ludzi niezależnych, ostatniego co tak twierdził wystawili za okno na 10 piętrze i powiedzieli, że jak nie przestanie to następnym razem go wystawią i puszczą, niezależnie od pogody. 

Obrazek użytkownika tricolour

06-09-2019 [08:45] - tricolour | Link:

@kaliszanin

Linków nie ma. Do tej śmierci głodowej tez nie ma choc nazwa miejscowosci tak charakterystyczna, ze można by było latwo znaleźć gdyby były. Do ustaw linków nie ma.

Mitoman wymyślił podatek katastralny, którego nikt nie chce i w związku z tym nikt nie wprowadzi, po czym mitoman powie, ze to jego zasługa, ze nie ma podatku. 

Caly czas pisze też o urojeniach i współczuciu, ale to akurat stalo się oczywiste.

Obrazek użytkownika kaliszanin

06-09-2019 [09:53] - kaliszanin | Link:

a już się bałem, że taki nieudolny jestem w przeczesywaniu googla...

Obrazek użytkownika tricolour

06-09-2019 [10:06] - tricolour | Link:

Te Mątyki czy jak to się nazywalo, są tak unikalną nazwą, że gdyby coś tam się wydarzyło i byłoby opisane, to byłoby zaraz do znalezienia...a tu nic.

Chyba najwyższy czas dac naszemu koledze spokój...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

06-09-2019 [10:41] - piastolsztyn | Link:

Czekam na zasugerowane szwadrony śmierci. Współczuję Panu.

Obrazek użytkownika tricolour

05-09-2019 [22:52] - tricolour | Link:

I to jest ten jądrowy news?

Myślę, ze pan prezes nie będzie dziś spał. Ze śmiechu.

Obrazek użytkownika kaliszanin

06-09-2019 [09:52] - kaliszanin | Link:

a to Szanowny Pan nie poczuł wczoraj wstrząsu przed 20:30?

Obrazek użytkownika tricolour

06-09-2019 [10:10] - tricolour | Link:

Prawdę mówiąc, to czekałem. Zapowiedzi były szumne więc i oczekiwania rozbudzone.

A tu sie okazuje kicha. Myślę, ze identycznie bylo z wygranymi wyborami w 2005 po rewelacjach naszego rewelacjusza.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

06-09-2019 [08:52] - piastolsztyn | Link:

Szanowne trolle darknet ukrywa IP, ale sięgnijmy do starożytnego prawa rzymskiego, a jeśli do kodeksu Hammurabiego, to jeszcze starszego, że sprawcą jest ten, kto odniósł z tego korzyść. IP możecie ukryć, ale sprzętu nie. 

Proponuje PiS zglosic sprawe na policję, aby ta przeszukala srodowiska trolujace targowiczan, w tym konfederatów, z naciskiem na osoby nadprzeciętnie aktywne w mediach, następnie skorelowala ich aktywność zawodową z fake newsami i pozostanie dosc mala grupa, w ktorej beda sprawcy. Policja ma narzędzie Pegasus, które pozwoli sprawdzić urzadzenia, a po namierzeniu sprawców, dojść po nitce do kłębka, do guru, do zleceniodawców.

Co innego, jak ktos kłamie nieświadomie, a co innego, jak ktos od poczatku do konca wie, że to klamstwo.

PiS-ie, darkneta trudno namierzyć, ale sprawców, gdy wiadomo, kto korzysta, to juz dziecinnie proste. Takie fake newsy, to przestepstwo i instytucje panstwa maja obowiazek to eliminować.

Obrazek użytkownika Jabe

06-09-2019 [09:01] - Jabe | Link:

Nie wiem, czy policja ma wstęp do ministerstw.

Obrazek użytkownika tricolour

06-09-2019 [09:40] - tricolour | Link:

Nie tylko darkneta trudno namierzyć. Całego interneta też trudno, a najtrudniej namierzyć właściwe leki na głowę, bo Alzheimer wciąż je przekłada.

Bo widzi kolega, trolle piszą najczesciej z Petagonu i to nie osobiście tylko dyktują przedstawicielowi Mossadu, by nawet odcisku palca nie pozostawić po sobie.

Obrazek użytkownika kaliszanin

06-09-2019 [10:18] - kaliszanin | Link:

;)
czy pozwoli Pan, że drugie zdanie sobie wytnę i wkleję we w pamięć? no bajka!

PS na studiach na PWr miałem tai-chi i ten nasz mistrz twierdził, że widział jak jego mistrz chodzi po śniegu nie robiąc śladów, ponoć miał mu tez pokazać jak przechodzić przez ściany ale akurat nie było żadnej w pobliżu - jak to na śniegu - więc nie pokazał. niestety mistrz nie chciał pokazać swoich recept ani parapetu, ani ogródka...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

06-09-2019 [10:24] - piastolsztyn | Link:

Czy Pańskie szwadrony śmierci już w drodze? Sformułował Pan wyraźne groźby w stylu mafijnym, więc proszę je spełnić. Nie prowadzi się dyskusji z osobami rzucającymi groźbami, chociażby urojonymi. 

Ja nie jestem strona sporu w wyborach, wiec mozna mnie obrażać, ake w pewnych granicach. 

Skromnie tylko zauważam, ze darknet nie uchroni kłamców, gdy znany jest zakres takich osób i wiadomo, sposrod kogo szukać.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

06-09-2019 [10:49] - piastolsztyn | Link:

Czy szwadrony śmierci w drodze? Ależ ma Pan urojenia i tylko współczuć. Aż tacy ważni, że Pentagon z Mossadem i jakieś inne siły tajemne interesują się kilkoma urojeńcami. Udowodniłem już Panu kłamstwo, gdy próbował Pan coś mi przypinać, a wystarczyło przytoczyć całe zdanie.

Ale skoro Pan taki wazny i potężny, to chyba powinienem bać się Pańskich szwadronów śmierci. Bez komentarza... Współczuję Panu.

Obrazek użytkownika tricolour

06-09-2019 [11:05] - tricolour | Link:

Proszę spać snem sprawiedliwego.

Po rozpoczęciu roku szkolnego szwadrony udaly sie do księgarń celem zakupu kredek. Zainteresowanie cyrklami marne wiec niebezpieczeństwa nie ma żadnego.

Osobiście i z dobrej woli zalecam wyjście na świeże powietrze i uśmiech. Mozna z psem jesli sie ma.

Obrazek użytkownika kaliszanin

06-09-2019 [10:11] - kaliszanin | Link:

Szanowny Panie, jest Pan blogerem i upowszechnia Pan jak to sam stwierdził fakty, których z tego co widzę kilku osobom zweryfikować się nie udało, a Pan pomimo jak to sam napisał świetnej pamięci owych faktów nie chce bądź nie może położyć na ławie.

ja jako obserwator rzeczywistości wciąż jeszcze nieposiadający bezbarwnych szkieł i jako nieudolny komentator zarazem wchodzę na NB aby się czegoś dowiedzieć, czasem o coś dopytać.

albo Pan - na co mam cichą nadzieję - robi, to co robi z premedytacją mając z tego wszystkiego ubaw podobny do naszego albo gdzieś przekroczył Pan już zdolność do krytycznego spojrzenia na wyrzucane z siebie artykuły co powoli przechodzi w śmieszność o czym kilka osób stara się Pana na swój sposób poinformować. jestem pewien, że zarówno Administrator NB jak i dowolna służba może pozyskać lub już ma wszelkie nasze i nie tylko IP tylko to nie zmienia tego, że Pan się wygłupia i na tym swoim wygłupianiu we własnym mniemaniu rośnie Pan w siłę tak mocno, że będzie już bardzo ciężko z tej drogi Panu zawrócić. proszę to przemyśleć tak na spokojnie Panie Piaście i następnym razem choć trochę uwiarygodnić FAKTY. czego Pan się boi?

PS jeżeli jest Pan świadkiem przestępstwa, to sam powinien Pan to zgłosić na policję a nie na miesiąc przed wyborami prosić o to PIS.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

06-09-2019 [13:20] - piastolsztyn | Link:

Czy sądzi Pan, że będę się pławił w fekaliach? Jak ktoś ich szuka, polecam Warszawę, ale linku do czaszkowskiego nie podeślę. Z majowych wyborów, taki przykład. Chciałem odszukać link do wyciekłej depeszy ambasadora USA Asha, który opisywał, jak to półtusk i komuruski obiecywali bractwu czosnkowemu oddać polskie lasy, czyli 1/3 Polski. Tę depeszę czytałem kiedyś w oryginale, bo nie chciałem jakichś tłumaczeń komentatorów. Odpaliłem neta i znalazłem nie morze, ale ocean fake newsów, że to niby Kaczyński to obiecał. Znając depeszę, wiem, że to klamstwo. Mało tego, data tych rewelacji, to maj 2019. Odpuściłem, nie przekopywałem się przez fekalia kłamstw. A Pan zarządzasz pewnie paru linków, dowodów i będziesz mnie odsądzal od czci i wiary. Nie, jak smakują Panu fekalia, to źródło wskazałem na wstępie. Smacznego

Obrazek użytkownika Jabe

06-09-2019 [14:26] - Jabe | Link:

Może wszyscy obiecali?

Obrazek użytkownika piastolsztyn

06-09-2019 [15:33] - piastolsztyn | Link:

Może po kolei. Proszę przedstawić Szanownym Czytelnikom swój zawód i dla kogo Pan pracujesz? Ja nie wymagam linków i proszę napisać, jak onegdaj. Nie miał wówczas Pan interesu kłamać, więc nawet uwierzyłem.

Szanowni Czytelnicy chetnie dowiedzą się prawdy. Ja występuję pod imieniem i nazwiskiem, nie pseudonimem. Brzydzę się kłamstwem, ale jako osoba jawnie uczestnicząca w dyskusji, muszę uważać na kwestie prawne, nawet przypadkowe. 

Jak ktos mocno chce, dojdzie do źródeł, ale jak ktoś jest leniwy, lub niezdolny intelektualnie, to pod zly adres kieruje swoje żądania. Publicystyka, to nie praca naukowa, gdzie przy kazdym fakcie przywoluje się źródła, a najlepiej wiele. Prosilbym otwarcie pierwszej lepszej z brzegu gazety, sprawdzenie, jak czesto są tam źródła? 

Pan z zawodu to wie i dlatego piszę to Panu, a nie takiemu jednemu... wyżej... 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

06-09-2019 [15:36] - piastolsztyn | Link:

Odpisywanie Panu... zrobiłem to niżej u jabe. Czy jest Pan w stanie pojąć, dlaczego? 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-09-2019 [16:05] - Imć Waszeć | Link:

@piastolsztyn: Jeśli policja ma narzędzie zwane Pegasus, to jest to narzędzie całkowicie nielegalne i łamiące polskie prawo w wielu punktach. Wystarczy poczytać paragrafy o możliwościach zakładania podsłuchów, podsłuchu lub podglądu osób trzecich (np. elementów zabezpieczeń domu, komputera, firmy, haseł, biometrii itp. przez kamerkę lub standardowo już w ajwajowaniach służb, podglądanie cudzych żon oraz dzieci) i modyfikacji oprogramowania/systemu, danych, ogólnie zasobów cyfrowych danego użytkownika urządzenia bez jego zgody. W skrócie, w Polsce nie wolno nikomu zawirusowywać komputera, nawet w najsłuszniejszej sprawie. Nie wolno kraść jego haseł i pracy wykonywanej na komputerze, np. kodów programów. Czy służby mogą? Ponadto dowody zdobyte tą drogą są nic nie warte, choć mogłyby nakierować śledczych na jakieś tłuste kwity w innych sprawach (ot taki klasyczny taktyczny szantażyk, my ci tego nie, ale ty nam to - służby, zwłaszcza obce, kochają te klocki). Inna sprawa, to przechwytywanie rozmów i połączeń w sieci szkieletowej lub na serwerach providerów. Tu trzeba trochę śmiecia rozszyfrowywać, ale Internet w Polsce i tak od zawsze muli, prawda? To się robi często i gada się o tym bez umiaru - przykład: namierzanie komórek i rutynowe, żeby nie powiedzieć rytualne, sprawdzanie bilingów i logowań do BTS-ów. Sprawa druga, to sposób działania programów typu Pegasus. Podkreślam - programów, wielu i na różnych platformach. Jeśli ktoś zna się na takich klockach, może swobodnie zrobić stosowną "iniekcję" do kodu - którego przecież oficjalnie w komputerze lub telefonie nie ma, nieprawdaż! - i pokazać przez "kamerkę" swego "laptopa" jak to na dzikich polach w czasie burzy stulecia siwy Kaczor Donald w stroju Wiedźmina zapina w popielnik samego Karola Marksa. Jednym słowem jest możliwe stworzenie botnetu, który byłby fuck-Pegasusem, ażeby użytkownik tegoż (Izrael) doznał większych i jeszcze dzikszych wrażeń z podglądania gojów. Pogląd zaś, jakoby tylko żydzi byli tacy łebscy i fachowi, to typowy objaw wielowiekowego podlenia ludu tubylczego ;)

1) Co to jest? https://www.komputerswiat.pl/a...
2) Przykład kryminalnego wykorzystania Pegasusów: https://cis.verint.com/2018/08...
3) Tu jest kawałek analizy: https://blog.dcso.de/pegasus-b...

W PC-cie wystarczy skillować prewencyjnie svchost.dll obsługujący serwisy WMI i Pegasusy przypadkiem tracą wzrok :]
Kiedyś też były takie krnąbrne spyware'y, które właziły w dwóch procesach i po kill-u jednego, drugi go ponownie ładował do RAM. Metodą było "zabicie" pulpitu Windows, czyli odcięcie całego scriptingu. Oczywiście na tym poziomie nadal można uruchamiać niektóre programy (dawniej przeglądarkę), a nawet swobodnie pisać sobie programy, np. w asemblerze. XP

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-09-2019 [16:54] - Imć Waszeć | Link:

PS. W Windows 10 doszły jeszcze nowe zabawki jak "izolacja rdzenia" i szyfrowanie procesów w pamięci RAM. Z moich obserwacji wynika, że działa to słabo, zaś brak mechanizmu blokady skryptów w przeglądarce, to 90% potencjalnych dróg ataku. Skutecznych, dodam. Często jest tak, że jakiś portalik lub blog czy lista dyskusyjna prezentuje reklamy. Jedna, druga, trzecia reklama,... ale raz na jakiś czas *bzyk* i "coś tam" robi nam cichy skan ustawień browsera i zawartości komputera i np. wrzuca szpiega przez dziurę reklamową. Czasem jest to robot do kopania wirtualnej waluty, czasem coś gorszego. Trzeba uważać na wszystko i mieć oczy w ... wszędzie. Kiedyś ze strony będącej nieformalną "encyklopedią masonerii" można było otrzymać regularnego trojana i keyloggera, który udawał kopię jednego ze znanych i powszechnie używanych na serwerach mechanizmów javascriptu, czyli zwykle odblokowywanych przy oglądaniu strony. Wielu stron nie zobaczy się bez odblokowania skryptów, będzie tam np. zachęta, a 'hakerzy' tylko czekają na jelenia ;) Nawet Microsoft tak robi, gdzie strona, która z wyglądu mówi tylko "dzień dobry" przydusza do ziemi cały system operacyjny nadmiernym zużyciem zasobów komputera. Akurat na tej stronie:

https://support.microsoft.com/...

jakiś idiota napisał "skrypt" długości trzech kilometrów (o id="app/content/api/clientconfig"), którego żaden rozsądny admin serwera nie wysłałby do klienta, bo kurnia po co? Za to są tam umieszczone nazwy dodatkowych skryptów, które strona może doładować dynamicznie. Nie znajdą się one w zapisie strony na dysk. Można je jednak zobaczyć, doklejając nazwę do nazwy domeny:

https://support.microsoft.com/...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

06-09-2019 [17:45] - piastolsztyn | Link:

Przepraszam, że przeklnę, ale czemu "ryja" drze, a jak jest na Zachodzie, to przysłowiowa "morda w kubeł". Tam policja może, a Polacy, drugiej kategorii, nie! Czy zna Pan przestarzałe systemy Moniuszko oraz Chopin? Tak wrzuciłem temat złośliwie, bo to targowiczanie coś imputują prawicy. Powszechna inwigilacja przez firmy prywatne jest faktem i cała masa instytucji wie wiele o nas. To europosłowie targowiczan, w tym z PO, głosowali za ACTA2, gdzie wklejanie linków jest nielegalne, ale jeden taki wyżej biadoli, że nie szermuję linkami. Niech ma pretensje do europosłów targowiczan. A FACTA? Od czasu do czasu trafiają mi do wypełnienia takie dokumenty i nie mają nic wspólnego z transakcjami z USA.

Pegasus, to moja złośliwa zagrywka, aby wywołać temat. Mam nadzieję, że jeśli polska policja nie ma tego systemu, to wkrótce nabędzie. Nie może być tak, że złodzieje, bandyci, terroryści mają nowoczesne narzędzia, a polski policjant gania z maczugą, z pałką. Przestępstwa przeciw wyborom, czy alarmy bombowe są wysoko w KK, a policja wobec pośrednictwa darkneta jest bezsilna. 

Jak ktoś chce dużo linków, niech podziękuje europosłom targowiczan za głosowanie za ACTA2.