PO-PSL odbierze Polakom prywatne majątki - projekt ustawy

Jeśli masz zbyt niską emeryturę, mniej niż 1400 zł, to samorząd ma prawo zabrać Ci Polaku mieszkanie, pozostały majątek oraz wszelkie oszczędności. Równocześnie PSL zgłaszał wielokrotnie pomysły, aby Polacy otrzymywali emerytury podstawowe w wysokości 1000 zł, a więc proponowana ustawa dotyczyłaby prawie 100% Polaków.

PSL nie wyciągnął wniosków ze szkodliwej dla tej partii działalności min. Fedak (już jest na śmietniku historii) i "poprawia" antypolskie projekty ustaw jej autorstwa. Kosiniak-Kamysz minister pracy i polityki społecznej w drugim rządzie Donalda Tuska, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego poprawił projekt pani Fedak. W oryginale każdy Polak miał płacić bezpośrednio do budżetu składkę, a w rzeczywistości podatek, jako ubezpieczenie od możliwości niepełnosprawności na starość.

W nowej odsłonie pomysł Fedak po "poprawkach" Kosiniak-Kamysza przyjął postać projektu ustawy, który daje samorządom prawo odbierania majątków i oszczędności starym, schorowanym osobom, których emerytura będzie niższa, niż 1400 zł/mies. Równocześnie PSL (a także Gwiazdowski) proponowali, aby Polacy otrzymywali jedynie powszechną emeryturę 1000 zł. Równocześnie rząd Tuska podniósł wiek emerytalny Polaków do 67 lat, więc statystycznie 3-4 lata życia na emeryturze, a kolesie z układu samorządowego, często z PSL, uwłaszczą się na dorobku całego życia Polaków.

Formalnie majątek przejmie samorząd, a w praktyce będzie to polegało na "sprzedaży" tego majątku, gdzie co bardziej atrakcyjne majątki "kupią" (za bezcen) "swoi". Dziennikarze zadali sobie trud i policzyli, jaka obecnie byłaby emerytura, gdyby pieniądze zamiast do ZUS, trafiały na prywatne konto. Wyliczyli, że taka emerytura byłaby ok. 2 razy wyższa, niż ta z ZUS! To nie koniec problemu, bo prognozy ZUS mówią, że w 2060r. Polaków będzie niecałe 31 mln., natomiast prognoza ONZ na koniec tego stulecia szacuje liczbę Polaków na zaledwie 16 mln.

To chyba oczywiste, ze coraz mniejsza liczba pracujących nie wypracuje przyszłych emerytur, a wirtualne emerytury obiecane przez Tuska można nazwać "uśmiechami Tuska". Za tę "walutę" nie zrobimy zakupów, nie zapłacimy rachunków. Gdzieś w "przelocie" pojawił się pomysł (swoistego) podatku katastralnego, aby sfinansować przyszłe emerytury Polaków. Ci panowie nie zamierzają się trudnić subtelnym rabunkiem po kawałku i postanowili Polakom zrabować majątki jednorazowo. Większość OFE już zrabowana, wkrótce reszta. Potem, no właśnie ... Potem są już tylko osobiste majątki Polaków i ich oszczędności. Tak wygląda projekt ustawy Kosiniak-Kamysza z PSL. Tusk chętnie realizuje złodziejskie pomysły PSL. Dobrym przykładem jest realizacja pomysłów minister Fedak w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego oraz rabunku OFE.

Skąd się bierze ujemna demografia? Skąd się biorą długi Polski? Dlaczego tylu Polaków uciekło na emigrację? Dobrze to opisałem w dwóch artykułach:
1) http://naszeblogi.pl/41639-placa-minimalna-natychmiast-winna-wzrosnac-do-2100-zl;
2) http://naszeblogi.pl/45462-dlatego-tusk-nie-ma-pieniedzy-na-niepelnosprawne-dzieci.
W tych artykułach nie zaprezentowałem poglądów, lecz zwyczajna matematykę z zakresu szkoły podstawowej.

Pomijam już, że projekt ustawy jest niekonstytucyjny, bo czy stary, schorowany człowiek nie ma prawa mieć majątku i oszczędności? Pomysł Kosiniak-Kamysza, wiceprezesa PSL jest nawet niełajdacki, bo takie określenie tego pomysłu, projektu ustawy łajdackim jest zbyt łagodne. Należy sięgnąć do Pisma Świętego, a tam do Mt.12.32, gdzie według Kościoła, gdy ktoś zgrzeszy przeciw Bogu Ojcu, Jezusowi, może być mu odpuszczone. Ale ten, który skrzywdzi ubogich, sieroty, wdowy, kalekich, chorych, nigdy nie będzie mu odpuszczone, pójdzie do piekła. Na tym etapie udzielam jedynie chrześcijańskiego upomnienia, ale jeśli projekt tej łajdackiej ustawy nie wyląduje w koszu, a Kosiniak-Kamysz dalej będzie pełnił swą funkcję, posłużę się środkami danymi każdemu chrześcijaninowi.

PSL nie wyciągnął wniosków ze szkodliwej działalności pani min. Fedak. Ta pani już jest na śmietniku historii, a wkrótce dołączy doń cały PSL. A Tusk - ten ochoczo zrealizował wszelkie antypolskie pomysły pani Fedak, zrealizuje i ten. Cóż, dla tej koalicji PO-PSL rabowanie Polaków wychodzi perfekcyjnie.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Sceptyk

14-04-2014 [22:51] - Sceptyk | Link:

Ekonomista, który postuluje, aby teraz zwiększono płacę minimalną powinien w te pędy oddać dyplom.
Co pan powie tym, którzy wylecą na pysk, bo pracodawcy na pewno nie poniosą osobiście kosztów takich głupich pomysłów? Tym, którzy będą musieli zamknąć firmy? Tym, których przeniosą do szarej strefy?
I dlaczego tylko do 2100? Ja bym powiedział - do 3500! Albo nawet do 4000. Każda z tych liczb jest równie bezsensowna, panie ekonomisto.

Obrazek użytkownika siermięga

15-04-2014 [08:11] - siermięga | Link:

Panie sceptyk nie mam pojęcia czy masz pan cokolwiek do oddania natomiast szczodrze dzielisz się pan głupotami i na dodatek nie mającymi nic wspólnego z notką!

Obrazek użytkownika piastolsztyn

15-04-2014 [22:01] - piastolsztyn | Link:

Szanowny Panie, nie jest moim zadaniem uczyć Pana matematyki z zakresu szkoły podstawowej. Ja nie głoszę poglądów tylko matematykę z zakresu szkoły podstawowej. Takie idiotyzmy, jak Pan, głosili Panu podobni za czasów H. Forda. H Ford wymyślił nie tylko samochód Ford oraz taśmę produkcyjną ... cała argumentacja w jednym z artykułów. Ad absurdum to taktyka inteligentnych inaczej i proszę pomyśleć, że odpowiedź mogłaby być podobna, praca za zero zł, 100% zatrudnienia wówczas, ale do takiej dyskusji na rynsztokowym poziomie szukaj sobie podobnych pod budką z piwem.

Na H. Forda Panu podobni wylali ocean pomyj, ale to H. Ford wygrał, a Panu podobni skapitulowali. Tak samo za PiS, gdy po ścięciu tzw. klina podatkowego ludzie mieli więcej w portfelach, płace zaczęły skokowo rosnąć, zatrudnienie zaledwie w 2 lata wzrosło o 1,2 mln. osób (dane z Biuletyn Statystyczny GUS), a równocześnie wzrosły zyski przedsiębiorców. Tak zadziałała elementarna matematyka, ale zrozumienie matematyki na elementarnym poziomie jest dla Pana nieosiągalne.

Obrazek użytkownika Strabon - Herodot

15-04-2014 [03:49] - Strabon - Herodot | Link:

Szkoda, że Pan nie podał linku do tej ustawy. Bo na razie tchnie ona bandytyzmem. I na jakiej w zasadzie podstawie się ona opiera, nic nie jest napisane. A pomysł PSL-Gwiazdowskiego ma uchronić ZUS przed bankructwem w ciągu niespełna 5 lat. Wtedy może się tak zdarzyć, że nikt nic nie dostanie i co wtedy powie ekonomista z Olsztyna?

Obrazek użytkownika siermięga

15-04-2014 [08:18] - siermięga | Link:

Szanowny Panie ,notka nie dotyczy ani Gwiazdowskiego ani ZUS,projekt ustawy dotyczy finansowania pobytu w ośrodkach opieki społecznej [czyt."domach starców"]i nie żadnego związku z bankructwem ZUS i tego czy ktoś czegokolwiek nie dostanie

Obrazek użytkownika ElaC

19-04-2014 [21:38] - ElaC | Link:

Ja też chciałabym zobaczyć ten projekt. Udostępniłam u siebie ten art. i spotkałam się z zarzutem, że to wierutne bzdury. Zła jestem, bo nie sprawdziłam, zanim zamieściłam, a nie mogę znaleźć mat. źródłowych.

Obrazek użytkownika ElaC

19-04-2014 [21:42] - ElaC | Link:

Ja też proszę o link do mat. źródłowego.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

28-04-2014 [19:53] - piastolsztyn | Link:

Szanowni Państwo, nie będę cofał się w internecie, aby podać link, ale polecam gazetę Fakt z 09.04.2014r. Nie jestem czytelnikiem tejże, ale zawsze. Na moim profilu na FB wiele osób wkleiło wiele linków na ten temat, ale póki co, pozwólcie, że rozliczę PIT, a grzebanie po archiwach pozostawię na potem. Pozdrawiam.