Niemcy chcą zniszczyć PiS – chodzi o 1 bln USD

Lament w Niemczech ma podłoże finansowe, które staram się, chociaż w wielkim skrócie, przybliżyć. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o pieniądze, gigantyczne pieniądze.

Niemcy zapłacą Polsce reparacje wojenne

Zapowiedź Kaczyńskiego, że Polska wystąpi do Niemiec o zapłatę odszkodowania za II wojnę światową przeraziła Niemców, bo mają czego. Tak się składa, że po wojnie komuniści zdołali zalegalizować marionetkowe rządy w świetle prawa międzynarodowego we wszystkich krajach demoludów, poza Polską. Stało się tak z powodu udanej ucieczki Mikołajczyka na Zachód (http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ucieczka-ze-stalinowskiej-polski-w-kapeluszu-ambasadora-usa-ujawniono-dokumenty,328062.html ). Dlatego Rząd Polski w Londynie był jedynym legalnym, a ten nigdy nie zrzekł się roszczenia reparacji wojennych wobec Niemiec. Zrzeczenie się takich roszczeń przez nielegalną komunistyczną marionetkę w PRL jest bezprzedmiotowe. Inna sprawa, że nawet te zrzeczenie nie było prawnie wiążące, co jest skutkiem niedopełnienia przez nich formalności.

W sprawie skutecznego wyegzekwowania odszkodowania od Niemiec przydałaby się Polsce efektywna pomoc, a takiej mogą np. udzielić organizacje żydowskie, które żądają od Polski 50-60 mld. USD. Jeśli uzyskalibyśmy 1 bln. USD od Niemiec, to taką kwotę można by im zapłacić, np. 50 mld. USD, a przy okazji pozbyć się żądań Żydów. Osobiście uważam, że Żydom od Polaków nic się nie należy, ale to osobny temat.

Po 1989r. Niemcy i bankierzy zadbali o zalegalizowanie długów PRL, a o roszczeniach z tytułu wojny zapomnieli, a przynajmniej tego tematu nie podnieśli, bo (może) obawiali się, że Polacy każą płacić. Oprócz tych aspektów reparacji wojennych ze strony Niemiec, odsyłam do opracowania Pana doktora Kostrzewy-Zorbasa (http://wpolityce.pl/polityka/216640-niemcy-i-polska-nie-zaprzeczyly-pismu-onz-sprawa-odszkodowan-otwarta ). Samego zalegalizowania długów PRL raczej nie da się wzruszyć, ale czemu nie lichwiarski procent? Ostatnie umorzenie części długów Grecji było średnio oprocentowane na 23,1%. Polskie zadłużenie do stanu sprzed umorzenia 50% zadłużenia wróciło w niecałe 2 lata, a więc średnio musiało być na poziomie 40 kilku procent. Ktoś, kto podpisał się pod takimi warunkami, musi być traktowany, jako będący w zmowie z wierzycielami Polski i jako działający na jej szkodę, a więc klasyczny zdrajca/cy.

Niemcy spłacą prawie 1 bln. PLN polskich długów?

Od czasu do czasu pojawiają się medialne informacje, że Bundestag (niemiecki parlament) sfinansował powstanie partii Tuska. Co innego słowa Piskorskiego, czy Olechowskiego popełnione w mediach, a co innego informacja w sensie jurydycznym (por.: http://niezalezna.pl/55092-olechowski-potwierdza-finansowanie-partii-tuska-przez-cdu-i-mowi-o-paczkach-z-niemiec ). Do tego należałoby prześwietlić polskie media w rękach niemieckich (publikacje), czy one również udzielały pomocy niepieniężnej Tuskowi i jego partii. Osobiście nie mam takiej możliwości, nawet teoretycznej, aby dokonać weryfikacji jurydycznej, ale jeśli można by tego dokonać w rozumieniu procesowym, to droga do żądania od Niemiec spłaty długów zrobionych przez wszystkie mutacje partii Tuska stałaby otworem. Doniesienia medialne nie są podstawą, by kogokolwiek oceniać, osądzać, więc jedynie wiarygodne śledztwo może te doniesienia potwierdzić lub obalić.

Niemcy musiałyby zlikwidować swoje stocznie, głębiej zakopać „rurę”

Jeśli byłaby możliwość jurydycznego dowiedzenia (patrz wyżej), że za pieniądze z Bundestagu Tusk na korzyść Niemiec zlikwidował polskie stocznie, aktualne stałoby się żądanie wypłaty Polsce odszkodowania na odbudowę polskich stoczni oraz żądania, aby Niemcy zlikwidowały swoje. W niemieckich sądach toczy się sprawa przeciw Nord Stream z powództwa polskich przedsiębiorstw, bo zbyt płytkie położenie tej rury uniemożliwia skorzystanie w pełni z polskich praw do swobodnej eksploatacji portu i gazoportu w Świnoujściu.

Ta sprawa ma drugie dno, a chodzi mi konkretnie na rzekomą dywersyfikację dostaw gazu dla Polski. Obecnie gaz ten płynie bezpośrednio poprzez Jamał do Polski. W zamyśle gaz z Rosji miał płynąć do Polski za pośrednictwem Niemiec. Niemcy mieli kupować taniej gaz w Rosji i drożej, z zyskiem, odsprzedawać Polakom. W ten sposób „bogata” Polska finansowałaby „biedne” Niemcy. Przy tej konstrukcji Polacy sfinansowaliby budowę niemieckiej rury.

PiS przeciw wprowadzeniu EUR-o – 1 bln. PLN nie dla banksterów i Niemców

Wprowadzenie EUR-o, to jak fotografia, na której jest „zaszyty” stan z chwili robienia zdjęcia, a więc także „bieda” płace. Nigdy, a przynajmniej w perspektywie kilku pokoleń nie ma szans na wzrost wynagrodzeń, bo to oznaczałoby znaczny wzrost kosztów. Casus Słowacji jest bardzo pouczający, bo przez 2 lata pobytu w mechanizmie ERM2 słowacka Korona była 3 razy poddana aprecjacji (wzrost wartości), wskutek tego gospodarka straciła konkurencyjność, a Słowacy na zakupy zaczęli przyjeżdżać do Polski. Wbrew oficjalnym kłamstwom, ceny po wprowadzeniu EUR znacznie wzrosły, ale porównania należy dokonać do stanu sprzed wprowadzenia mechanizmu ERM2.

Polska ma, według Belki, Prezesa NBP, rynek kapitałowy większy od olbrzymiej Brazylii. Z tego powodu w Polsce nie byłoby 3 aprecjacji, ale co najmniej 6, a prawdopodobnie jeszcze więcej. Polskie rezerwy walutowe ok. 100 mld. EUR-o znikłyby błyskawicznie. Następnie, aby utrzymać stabilność PLN, rząd musiałby mocno zadłużyć Polskę. Można więc spokojnie szacować koszt wprowadzenia EUR-o w Polsce na co najmniej 1 bln. PLN. To i tak ostrożne szacunki. A całkowita utrata konkurencyjności polskiej gospodarki, masowe bezrobocie i bankructwo rolnictwa? Może to być cel ważniejszy, niż ten 1 bln. PLN. Z powodu biedy Polacy musieliby uciekać z Polski, a ziemia w Polsce byłaby do nabycia za bezcen. Atak na Polskę skuteczniejszy, niż ten Hitlera i Stalina.

Polski pracownik za przysłowiową miskę ryżu

Polska jest rynkiem zbytu oraz poddostawcą dla gospodarki Niemiec (http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-poddostawca-europy-miazdzacy-raport-o-dzialalnosci-korporacji-w-polsce_a22545 ). Rolnictwo, niby solidny eksport i … No tak, płody wyprodukowane przez niemieckiego rolnika przywozi się do przerobu w Polsce, gdzie pracownicy zarabiają poniżej 500 EUR-o/mies. Polski rolnik produkuje taniej i lepszej jakości płody, ale zakłady przetwórce w Polsce są w rękach zagranicznych właścicieli. Co więcej, dotychczasowe rządy dbały, aby polski rolnik nie miał prawa nic samodzielnie sprzedawać, co opisałem w artykule: http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/tylko-w-polsce-polski-rolnik-jest-przestepca,63053 .

Niskie płace, a ceny zachodnie

To żadne poglądy tylko matematyka z zakresu szkoły podstawowej. Jeśli mamy ceny zachodnie a płace polskie, to ile za nie kupimy? Zarabiamy dużo mniej to i kupimy dużo mniej, ale co stanie się z pracownikami produkującymi te niekupione towary? Stają się zbędni (bezrobocie) i albo śmierć głodowa w Polsce, albo emigracja. Mamy więc wytłumaczenie wysokiej emigracji z Polski. Niskie płace wyjaśniają także szybkie zadłużanie się Polski. Skoro rzeczy materialne kosztują tak samo, jak na Zachodzie, to i materialne koszty funkcjonowania państwa są na poziomie zachodnim. Problem w tym, że te państwo jest finansowane z podatków od polskich, zaniżonych wynagrodzeń. Powstaje różnica, która jest finansowana długiem.

Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kat

17-12-2015 [22:04] - kat | Link:

Panie Piotrze
bardzo dobry artykuł , jestem pod wrażeniem....pozdrówka

Obrazek użytkownika anakonda

17-12-2015 [22:05] - anakonda | Link:

1 - Bez Traktatu Pokojowego Niemcy NIE zaplaca Polsce ani centa.
2 - O ile kiedys dojdzie do negocjacji takiego traktatu z Niemcami,
to Polska bedzie NAJWYZEJ obserwatorem, na pewno NIE bedzie strona
w tych negocjacjach.
3 - To co pan Kaczynski opowiada, to jest jego prywatne zdanie.

Obrazek użytkownika kat

17-12-2015 [22:19] - kat | Link:

witam niemca w polskiej krainie.....tutaj niemiec zawsze zginie

Obrazek użytkownika anakonda

17-12-2015 [22:56] - anakonda | Link:

@ kat
2015-12-17 [22:19]

Ja takze Kata witam i wcale sie go nie boje.:))

Panie Kacie moze napisze Pan w ktorym z tych
trzech punktow sie myle.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-12-2015 [08:24] - Czesław2 | Link:

Nie zgadzam się z pkt. czwartym, mówiącym, że mamy podkulić ogon i zamknąć pyski.

Obrazek użytkownika xena2012

17-12-2015 [22:44] - xena2012 | Link:

no cóż w tej sytuacji rozumiem wrzaski,jęki,histerię PO,PSL,Npwoczsnej ciałem i duszą oddanym Niemcom.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-12-2015 [08:14] - Czesław2 | Link:

Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź niemieckiego sędziego. Krótko mówiąc, wasalowi od NIEMIECKIEGO państwa wara.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-12-2015 [09:56] - NASZ_HENRY | Link:

Ten kto PiSu nie popiera,
Ten folksdojcz i cholera ;-)

Obrazek użytkownika piastolsztyn

18-12-2015 [18:47] - piastolsztyn | Link:

Pozwolę sobie darować nazywanie kogokolwiek folksdojczem (nie jestem pewien pisowni), tym bardziej, że znam historię i np. biskup (później Prymas) Hlond, aby chronić Ślązaków przed rozstrzelaniem, poprosił ich o podpisanie list - nawet komuniści nie czynili mu z tego zarzutu. Jestem osobą o prawicowych poglądach, ale to nie czyni mnie członkiem, ani sympatykiem PiS. Zresztą nigdzie nie należę, ani nie kandyduję. Jestem antykomunistą, ale genetycznym, nie ideologicznym, więc nie czynię nikomu zarzutów ze względu opcji politycznej. Jestem zresztą potomkiem rodziny, która w Rzeczpospolitej Szlacheckiej zwalczała warchołów w ramach tzw. Rzeczpospolitej Szlacheckiej Babińskiej. Dużo moich przodków zginęło w powstaniach, wojnach, w rzezi na Wołyniu. Wielu zostało zesłanych na Sybir, a ich potomkowie żyją tam po dziś dzień.

I tak Polacy, spójrzcie wokół. Nigdzie nie rządziłem, a znajdziecie mnie wszedzie, nawet w miejscach tak nieprzyjaznych, jak PO-PSL, które bez informowania kogokolwiek, przepisywali żywcem moje pomysły, ale nie tylko oni. Jestem wszędzie, chociaż nigdy nie rządziłem i do końca życia nie będę.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

19-12-2015 [16:10] - piastolsztyn | Link:

Dzień dobry Panu NASZ_HENRY. Komentarz umieściłem pod artykułem, jako ogólny i nie mam pojęcia, dlaczego ktoś zdecydował o umieszczeniu go pod Pańskim komentarzem. Intencje pewnie i dobre, ale bez potrzeby nadinterpretacja. Pisząc artykuł, miałem bardzo mało czasu, bo wówczas mój wpis umieściłbym w uwagach od autora (miałem taki zamiar), a to kolejne, cenne minuty. Jestem absolutnie niezależny, więc piszę to, co słuszne, a nie, że ktoś mi każe, albo zakazuje.

Mam w planach kilka artykułów merytorycznych, bardzo ważnych, a takich nie pisze się w 15-30 minut. Wiadomości prawie nie oglądam, ani prawie nie czytam artykułów. Bardzo zasmuca mnie mowa nienawiści ziejąca z każdego piksela ekranu, mowa PPN (PO, PSL, Nowoczesna).

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-12-2015 [16:33] - NASZ_HENRY | Link:

Błogosławionych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i wielu Łask Bożych w Nowym Roku.
HENRY ;-)