PO za wprowadzeniem podatku katastralnego

PO zaprzecza, że ma zamiar wprowadzenia podatku katastralnego. Zaprzecza w wielu sprawach, jak np. w sprawie LGBT, co ujawniło pewne nagranie. W sprawie podatku katastralnego mamy nie nagranie, a mianowanie p. Poncyliusza "jedynką" jednej z list, w wyborach parlamentarnych. Tu przypomnę spotkanie PJN z tą osobą w Olsztynie. Na początku wspomniałem p, Poncyliuszowi, że napisałem artykuł przeciw temu podatkowi i ok. 90% czytelników nie chce tego podatku. Poncyliusz, jeszcze poseł w tamtym czasie, rozmarzył się, ile to inwestycji publicznych można by zrealizować, gdyby ten haracz ściągnąć z Polaków. Zaczął nawet mnożyć przykłady takich inwestycji. Popadł wówczas w taki trans, że w ogóle nie słyszał głosów z sali, a ja mogłem jedynie złośliwie zauważyć, że po co się ograniczać do części zarobków Polaków i dlaczego nie zabrać im wszystkiego, z comiesięcznymi zarobkami włącznie i wtedy pan Poncyliusz mógł by realizować wiele inwestycji.

PO oficjalnie nic nie mówi o tym podatku, ale nominacja Poncyliusza mówi zupełnie co innego. A przypomnijmy jeszcze list samorządowców (z 03.02.2011r.) z wielkich miast do ówczesnego rządu PO-PSL, aby ten podatek katastralny wprowadzić jak najszybciej. Teraz PO bierze ich na swe listy wyborcze, aby ci przypilnowali swoich interesów i żądań. PO niby nie chce podatku katastralnego, ale na swe listy wzięła osoby, które jednoznacznie chcą tego podatku. Wiem, wiem, zaprzeczycie temu, ale kto wam uwierzy? Wy nie chcecie tego podatku, czyż nie?

Piotr Solis

P.S. Mój poprzedni artykuł, z serii na ten temat:
https://naszeblogi.pl/53638-prezes-kaczynski-uzyl-mojego-pomyslu-podatek-katastralny  
Zbliżają się wybory, więc należy poruszać tematy ważne dla wyborców. Jest jeden temat, który popierają zarówno wyborcy PiS, jak i wyborcy PO-PSL – podatek katastralny. Pan Prezes Kaczyński, genialny strateg, zauważył, że ok. 90% Polaków nie chce tego podatku.

Temat podatku katastralnego poruszałem na wielu portalach, m.in. na interia360.pl (nie istnieje od 2015r.): PO-PSL pracują nad wprowadzeniem podatku katastralnego (z 21 czerwca 2012r. - nie potrafię sięgać do zasobów archiwalnych). Przypadkiem dowiedziałem się, gdy wiceminister w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Marceli Niezgoda zdementował informacje ówczesnej opozycji (PiS) potwierdził fakt prac nad podatkiem katastralnym! Ale wcześniej, 03.02.2011r. do ówczesnego rządu napisali radni z dużych miast, by go ponaglić z wprowadzeniem tego podatku (stąd nazwa "Krajowa Polityka Miejska"). W dużych miastach w większości rządzi PO, a więc PO napisało wówczas do ... PO.

I jesteśmy w temacie, bo ten list napisali prezydenci, głównie z tych miast, którzy ostatnio zadeklarowali udział w wyborach do Senatu z list targowiczan. Jeszcze dalej poszła kancelaria ówczesnego Prezydenta Komorowskiego, gdzie zaproponowali tzw. opłatę urbanistyczną, gdzie radni mogli podjąć dowolną uchwałe o haraczu, bo np. za 20 myślą o wybudowaniu w danym miejscu czegoś tam.

PO mistrzem PR-owych zagrywek. Nazwy dokumentów dotyczą formalnie czego innego, a w tym przypadku są to założenia do tzw. Krajowej Polityki Miejskiej. Problem w tym, że jest tam zapis o wprowadzeniu podatku "ad valorem" (od wartości), który potocznie jest zwany podatkiem katastralnym. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że zespół do spraw tego podatku istniał już 2 lata, czyli dość długo. Druga sprawa, na posiedzenia rządu trafiają dokumenty przez ówczesny rząd zamówione. Samo powołanie specjalnego zespołu też o czymś świadczy. Porównaj (archiwalny link): http://biznes.interia.pl/nieru....

Dodajmy jeszcze rusofili, których wielu pod kuratelą Konfederacji. U nich ten haracz jest nazywany podatkiem pogłównym. Jeśli ktoś się wahał PiS czy Konfederaci, wybierze PiS.

Referendum w sprawie podatku katastralnego.
Nie wiem, czy Pan Kaczyński, zaczerpnął temat z moich publikacji, czy pośrednio, od ludzi czytających moje publikacje, ale uważam za niezbędne, aby zorganizować referendum, równolegle z wyborami parlamentarnymi i zapytać, czy wyborcy są przeciw temu haraczowi, a jeśli tak, to czy wpisać do Konstytucji zakaz tego podatku i innych, o podobnej konstrukcji. Należy ujawniać kwoty tego haraczu.

Argumenty merytoryczne przeciw podatkowi katastralnemu.
1) Jeśli ktoś kupi akcje, obligacje, surowce, złoto itd. itd., zapłaci podatek jedynie od osiągniętego zysku. Jeśli za te same pieniądze kupi, np. mieszkanie, zapłaci podatek od całej jego wartości. Jest to klasyczna nierówność wobec prawa.

2) Jeśli ktoś kupi, np. samochód, agd itd. itd., zapłaci piramidkę podatków w momencie nabycia. Kupujący mieszkanie płaci dokładnie tak samo, ale potem musiałby dalej płacić podatki od wartości mieszkania, którego składową wartości są też podatki. Kupujący samochód, agd, … już nic nie płacą więcej. Jest to klasyczna nierówność wobec prawa.

3) Zakupione mieszkanie nie jest towarem, nie jest wystawione do sprzedaży, a nawet nie ma ewentualnego momentu, w którym będzie sprzedane i czy w ogóle będzie sprzedane. Mieszkanie, obok żywności, jest artykułem elementarnej potrzeby i nie może tak być, że ktoś je sprzeda i zamieszka pod palmą. Sprzedając jedno mieszkanie, musimy kupić następne, bo w naszym klimacie inaczej nie można. Opodatkowanie wartości mieszkania, jakby było towarem, jest nadużyciem i tworzeniem fikcyjnej podstawy prawnej.

4) Doprowadzenie do bankructwa większości Polaków, likwidacja rolnictwa i uwłaszczenie się na majątku, za bezcen.

Celem bolszewickiej Rosji była tzw. "urawniłowka", czyli wszyscy posiadają mniej więcej to samo i nikt poprzez pokolenia nie staje się bogatszy. Kapitalizm, a tak naprawdę zachodni socjalizm, również wytworzył mechanizm, który w pewnym stopniu spełnia funkcję "urawniłowki", czyli tzw. podatek katastralny. Podatek katastralny zapobiega koncentracji kapitału, a mówiąc bardziej zrozumiale, czyni obywateli biedakami we wszystkich pokoleniach, uniemożliwia ludziom bogacenie się poprzez dorobek kolejnych pokoleń. Obywatelowi biedakowi władza może zawsze coś obiecać przy okazji kolejnych wyborów, a obywatel zamożny może nie być zainteresowany obietnicami władzy, a to już dla ferajny jest "skandalem".

Niedawno napisałem: https://naszeblogi.pl/59017-zakaz-podatku-katastralnego-wpisac-do-konstytucji .
Piotr Solis

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-08-2019 [21:41] - Marek1taki | Link:

Podatek katastralny jest tylko wtedy katastrofalny gdy obok pogłównego jest w tłoku innych podatków w tym od pracy i zysku.
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

19-08-2019 [22:18] - piastolsztyn | Link:

Szanowny Panie, PO-PSL zadłużyły Polskę na kolejne 0,5 bln. PLN nowych długów - proszę zajrzeć do Biuletyn Statystyczny GUS i od zadłużenia na koniec 2015 r. odjąć zadłużenie na koniec 2007r. Do tego dorzućmy kradzież OFE i wygnanie młodzieży na Zachód to mamy 5,5 bln. Dlugu. Gdyby nie ten dług, to podatki mogłyby być niskie. Proszę nie uprawiać demagogii, bo długów Tuska nie zapłacą Marsjanie. Możesz Pan udawać głupka i udawać, że tych długów nie ma, ale to chyba problem z zakresu ... nie dokończę. Te podatki, to na obsługę długów Tuska i które płacą nie tylko jego lubieżnicy, ale także przeciwnicy.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

19-08-2019 [22:16] - piastolsztyn | Link:

I tak, żeby właściwą odpowiedź była osobno. Powiedzcie Polakom, że chcecie ich zniszczyć podatkiem katastralnym. Powiedzcie to wprost, uczciwie. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-08-2019 [06:00] - Marek1taki | Link:

Pan w odpowiedzi polemizuje najpierw sam ze sobą a potem apeluje do kogoś. Nie moja sprawa.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-08-2019 [09:31] - piastolsztyn | Link:

Jak widzę Konfederatę, jakieś zmartwychwstańców podobne że SD z czasów PRL, którego JKM był ważnym przedstawicielem, a teraz udajecie prorynkowców, to mam na takie persony alergię. Powiedzcie Polakom, że chcecie ich złupić, m.in. podatkiem katastralnym, który nazywacie, dla niepoznaki, poglównym, a siebie, też dla niepoznaki, nazywacie Konfederacją. Powiedzcie to uczciwie, że głosujecie na nas, to was zmieciemy...

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2019 [08:29] - tricolour | Link:

Co Pan w takim płaczliwym nastroju dziś?

Po co niszczyc chetnych na zakupy uzywanych rzeczy, chetnych na przyjmowanie śmieci z calego swiata? A na dodatek zostawiajacych 70mld złotych tylko w Lidlu i Biedrach.

Cieszmy się.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-08-2019 [09:38] - piastolsztyn | Link:

Polska śmietnikiem świata, bo nawet trzecie i piąte światy powiedzieli czystemu i eko Zachodowi "won". Oszustwo Zachodu, że niby taki eko, a śmieci i brudny przemysł wyprowadza za granicę i Polska by się bardzo przydała. Tylko biedna i zrozpaczona Polska przyjmie każdy śmieć, stąd próba osadzenia tu marionetkowego rządu z po-psl na powrót. Podatek katastralny ma uczynić Polaków biedakami na wieki, a wtedy można byłoby zwozić śmieci z całego świata.

Tylko, ze jest to temat poboczny do artykułu. Wazny, ale nie na ten temat.

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2019 [11:24] - tricolour | Link:

Polska w ostatnich 4 latach zwiększyła import śmieci, czterokrotnie. Ruskiego węgla trzykrotnie.

Niepotrzebny nam rząd po-psl skoro obecny jest taki spolegliwy.

Podatek katastralny to wyborczy straszak, Pan juz sie trzęsie.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-08-2019 [13:32] - piastolsztyn | Link:

I ten Pański wpis obnaża Pańska metodę kłamstw, nazwijmy to po imieniu. Węgiel, aby wydobyć, najpierw trzeba zainwestować w tzw. ściany, a za po+PSL jedyna ściana, w jaką inwestowano, to w kopalni, w której wydobycie nigdy nie miało prawa być opłacalne i zrobiono to z premedytacją. Proces inwestycyjny trwa kilka lat.

Śmieci, mamy UE, a wiec otwarte granice, wiec kontrola jest utrudniona i malo efektywna. Jesli chce Pan wyjścia Polski z UE, to proszę to powiedzieć wyborcom, może na ć... zagłosują? PiS oststnio wprowadził elektroniczną inwigilacje przewozów i w jakiejś części walczy z mafiami śmieciowymi. Przynajmniej coś z tym robi, w przeciwieństwie do po-psl.

Metoda ad absurdum wyraznie Panu szkodzi i obraża Pański zdrowy rozsadek i znowu musze Panu współczuć. Na Zachodzie już zlikwidowano resztki dorobku pokoleniowego rodzin, bo jedna, czy dwie pensje miesiecznie, z dwunastu osiaganych, to gigantyczny haracz. To najdoskonalsze narzedzie bolszewizmu, bo likwiduje doribek pokoleń i po co pracowac, dorabiac się, skoro bolszewia i tak ci wszystko zabierze. Może Pan nieświadomy, ale jest Pan na uslugach bolszewii. Wspolczuje Panu, bo choć sili sie Pan na mądrości, to nadaja sie one dla klienteli spod budki z piwem. O ile bedziesz im fundował kolejne flaszki. To klientela o małych wymaganiach i wystaczy im cos po parę zeta flaszka.

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2019 [14:44] - tricolour | Link:

A na czym polega kłamstwo? Że za PO zainwestowano w jedną ścianę, a teraz w żadną i to przez PO kupujemy ruski węgiel? Oraz na tym, że gdy cały czas otwarte granice, to import śmieci nagle rośnie czterokrotnie?

Człowieku, weź się trochę ogarnij i przestań robić z siebie pośmiewisko. Złapany na sprzeczności, z którą sobie nie radzisz, reagujesz wyłącznie agresją. Już ci raz napisałem, że zamiast udawanego współczucia użyj rozumu i nie módl się do partii, która i tak cie w końcu oleje (choć rzeczywiście do współczucia może się nadawać to, że nie ma się politycznego wyboru i jest się skazańcem). Inwektywy po moim adresem pokaż swojej żonie, by się dowiedziała z jakim prymitywem dzieli łoże - mnie one tylko bawią, bo oczami wyobraźni widzę jak się skręcasz przy klawiaturze.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-08-2019 [15:51] - piastolsztyn | Link:

Znowu kłamiesz. Ta jedna ściana, to w kopalni, która wierzyciele zlikwidowali i musieli zlikwidować, czyli efektywnie nie zainwestowali w żadną ścianę. Druga sprawa, poprzednicy zostawili górnictwo w sytuacji bankructwa i PiS musiał unormować sytuację, co zajęło prawie dwa lata. Proces inwestycyjny trwa trzy do pięciu lat i te ściany są budowane. W międzyczasie czymś trzeba było palić w elektrowniach i ciepłowniach, a przebudowa miksu energetycznego trwa ok. trzydzieści lat i więcej, o czym ludzie, nawet przeciętnie inteligentni wiedzą. 

Czy Pan udajesz glupa, ... czy trzeba Panu współczuć? Klamstwo, to najgorszy sposob na nadrobienie pewnych braków. Nawet pod budka z piwem niewielu oszukasz, ale przytakną, jak bedziesz szczodrze fundowal. Wspolczuje Panu.

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2019 [16:50] - tricolour | Link:

To ja spokojnie poczekam jeszcze rok (unormowanie dwa plus trzy budowy minus cztery, które minęły) i zobaczę jak ruski import maleje... choć jestem prawie pewien, że wzrośnie. Nie ma szans by wydobycie z kilometra było bardziej opłacalne niż z odkrywki.

Ale rozumiem Pański myślowy opór gdy zawierzylo sie wszystko jednej partii, a właściwie tylko jednemu człowiekowi. I gdy sie widzi jak licho to wszystko sie trzyma, jak przewróci za niedługo, jak rzucą sie sobie do gardeł drąc sukcesję... to rzeczywiscie tylko krok do niestabilności emocjonalnej.

A pod budkę z piwem to bym poszedł na kufel lanego,polskiego piwa.

Obrazek użytkownika Jabe

20-08-2019 [00:03] - Jabe | Link:

PO mistrzem PR-owych zagrywek. – Dali się wmanewrować w LGBT. Jedyny wniosek, że mieli prikaz, żeby się podłożyć.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-08-2019 [15:59] - piastolsztyn | Link:

Na tym temacie są w stanie pokonać PiS, bo w tematach zastępczych jest to możliwe, a nie w kwestiach merytorycznych. Taki mieli cel. A może ktoś pamięta poruszenie, gdy próbowano zaostrzyć przepisy dotyczące aborcji? Ad memorem

Obrazek użytkownika Jabe

22-08-2019 [23:25] - Jabe | Link:

Które tematy nie są zastępcze?

Obrazek użytkownika xwro

20-08-2019 [14:41] - xwro | Link:

Proste pytanie - co jeśli kataster byłby liczony od drugiego/trzeciego mieszkania?
Obywatelowi biedakowi władza może zawsze coś  obiecać....np. milion samochodów elektrycznych po 40 złotych....

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-08-2019 [15:55] - piastolsztyn | Link:

Wtedy system byłby droższy, niż wpływy zeń. I druga sprawa, równość wobec prawa, a tu byłaby dyskryminacja, bo jak ktoś zainwestuje w lokatę, papiery, etc. to zapłaci od osiągniętych zysków, a kataster dotyczyłby całości. Taki elementarz, bo skoro tak, to inwestycje finansowe powinny być opodatkowane identycznie.

Obrazek użytkownika xwro

21-08-2019 [13:57] - xwro | Link:

Ależ dlaczego droższy? Przecież i tak ściągany jest podatek od nieruchomości więc byłoby to uzupełnieniem tego podatku.
Dyskryminacja? Nic nadzwyczajnego. Jak ze stawkami pod.VAT. Raz 23% raz 5%. Dyskryminacja dla chcących jeść wafelki bo mają wyższą stawkę niż chleb....
Kataster ma za zadanie zwolnić nieużywane nieruchomości na rynek jeśli nie stać kogoś z opłaceniem katastru (który może być przecież opłacany poprzez zyski z wynajmu). No chyba, że myślimy iż mieszkanie niezbędne do życia to to samo co obligacja....

Obrazek użytkownika Ludomir

20-08-2019 [16:52] - Ludomir | Link:

PO jest także za wprowadzeniem kary śmierci przez ścinanie toporem,którą to karę zastosuje niezwłocznie po wygraniu wyborów wobec Kaczyńskiego i jego zwolenników, za otwarciem granic z Rosją i Białorusią oraz Koreą Półn.,a zamknięciem granicy z Węgrami i USA, za wprowadzeniem tzw. podatku bykowego, czyli od rodzin bezdzietnych,a za odebraniem 500+,za obniżeniem najniższego wynagrodzenia  o 50 % oraz za nauczeniem w szkole, że Ziemia jest płaska i spoczywa na żółwiu.

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2019 [17:31] - tricolour | Link:

A po tych zapowiedziach wychodzi pierwszy sprawiedliwy i mówi że zakaz wszystkiego zapisze w konstytucji.

Wówczas wyznawcy padają na kolana i ślubują wierność dozgonną byle pincetplus.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

20-08-2019 [18:50] - piastolsztyn | Link:

Ad absurdum i gdakanie, którymi próbuje się zastąpić argumenty merytoryczne. Polacy wiedzą, że w roku jest, zazwyczaj, 12 pensji, a niektórzy mają jeszcze o jedną więcej. Polacy potrafią liczyć i łatwo policzą, że nawet jedna, czy dwie pensje rocznie, to olbrzymi haracz.. Tylko osoba chora, niespełna rozumu, może uwierzyć w wasze gdakanie i bulgotanie. Przyprawiliście sobie siodła, ale jako czcigodne zwierzątka - wierzchowcami nie będziecie.

Boli was, że przedstawiłem argumenty merytoryczne, elementarz prawa, zasadę równości wobec prawa i zostało wam jedynie gdakanie, bulgotanie.

Wasza pogarda dla ludzi, do ich prawa wyboru była, jest i będzie przyczyną waszych klęsk.

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2019 [22:34] - tricolour | Link:

Mówiąc per "wy" zdradza kolega swoje socjalistyczne korzenie. Nie dziwota, bo wychowanie i nauki pobierał kolega jeszcze za komuny (ekonomią polityczną socjalizmu przesiąkł) i w krew mu weszło, że partia przewodnią siłą narodu, a kto nie z partią, ten wróg klasowy. Kolega wyraźnie to o sobie pisze, nawet jeśli milczy.

A co do tego podatku katastralnego, to padł kolega ofiara prostej manipulacji (zresztą kolega uwielbia manipulacje, o czym rozmawialiśmy ostatnio) polegającej na wmówieniu, że ktoś podatku chce, ale jaro wybawiciel nie pozwoli i kolega czuje ulgę, dozgonną wdzięczność oraz wierność, a także nienawiść do tego, którego koledze wskazano. 

No cóż, mechanizm rodem z Rosji, do której mentalnie koledze blisko, bo w niej wyrósł.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-08-2019 [08:24] - piastolsztyn | Link:

Żyje Pan w świecie urojeń. Za komuny była grupa ludzi, gdzie nawet dzieci musiały ciężko pracować, to rolnicy, których komuna prześladowała. Ja świadectwo podstawówki otrzymałem później, niż reszta klasy, choć byłem najlepszym uczniem. Dyrektor ubek krzyczał, że nie pozwala mi iść do szkoły średniej. Studiowałem na KUL i chyba ekonomia polityczna socjalizmu, to Pańskie doświadczenie. Ja, jeśli doświadczyłem komuny, to w sensie negatywnym, jak co. Słowa Pan/i używa się do określonej grupy, a słowa "wy' używa się do nieokreślonej grupy. Czytał Pan Mickiewicza? Tam też taki zwrot, a przecież wtedy nie było bolszewii.

Zdradza Pan oznaki niedouctwa i skazenia bolszewizmem. Chce Pan, tak mam prawo domniemywać, wprowadzic najdoskonalsze narzędzie bolszewizmu, podatek katastralny. I jak na komunistę przystało, nie przeszkadza Panu złamanie podstawowej zasady równości wobec prawa, którą podatek katastralny łamie. Pański wywód, to gdakanie i bulgotanie. Współczuję Panu, bo Pański życiorys jest mocno przeorany i nawet nie jest Pan tego swiadom. Współczuję Panu w dwójnasób.

Obrazek użytkownika tricolour

21-08-2019 [08:50] - tricolour | Link:

Muszę jakoś zmienić styl pisania, bo ze współczucia gotów Pan wpaść w depresję lub nawet targnąć się. Szkoda by było. Jedyny plus, że upomniany porzuca Pan chamstwo z czego się cieszę.

Jednkaze myli sie Pan, ze jestem zwolennikiem katastru z prostej przyczyny: za duzo musiałbym płacić, a juz zaplacilem w tych momentach, o ktorych Pan wspomina. Wiec kolejny raz nie mam zamiaru. 

Ale dalej uwazam, ze pada Pan ofiarą wyborczej manipulacji.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-08-2019 [09:51] - piastolsztyn | Link:

Szanowny Panie, o podatku katastralnym piszę oficjalnie od dekady, a mówię znacznie dłużej, więc aktualne wybory nie mają znaczenia. Nigdzie nie należę, nigdzie nie kandyduję i takie plany mam do końca życia. Wcześniej dużo zajmowałem się gospodarką i duża część zrealizowanego programu PiS jest mojego autorstwa, a przynajmniej to ja nadalem kierunek dyskusji i rozwiązaniom. Nikt, co oczywiste, tego nie przyzna, ale tego absolutnie nie oczekuję. Tak naprawdę, tylko jeden z moich ważnych pomysłów na skok cywilizacyjny nie doczekał się realizacji. Mogę od czasu do czasu cośś napisać. Mam zainteresowania związane z nauką na najwyższym poziomie i może kiedyś je spełnię.

Co do wyborczej manipulacji, to chyba opisuje Pan siebie. Mi nikt niczego nie dał, ani niczego nie oczekuję. Przodkowie walczyli z warcholami i targowiczanami w ramach Rzeczpospolitej Szlacheckiej Babińskiej, nie udslo sie, walczyli w powstaniach i wojnach, wielu zginęło, lub zostalo zeslanych na Syberię, a car skonfiskował majątki. 

Dkatego nie walczę z targowo satyrą, jak przodkowie, ale realnymi działaniami, a wykorzystuję jedyna siłę, która może mi pomóc. Nie oznacza to, że manipuluję PiS, ponieważ stoimy z tej samej strony barykady i mamy wspólny cel, który w wielu obszarach się pokrywa. Oczywiście, nie na 100%, ale w dużej części. Jestem skuteczniejszy, niż przodkowie.

Zmanipulował Pan samego siebie ... i dlatego Panu współczuję.

Obrazek użytkownika tricolour

21-08-2019 [11:06] - tricolour | Link:

Tak obok tematu: jeśli wywód, może sensowny, kończy Pan przytykiem ad personam, to ten wywód szlag trafia. Może dlatego od dekady nie na Pan skuteczności. Proszę się nad tym zastanowić, bo szkoda jednym zdaniem przekreślić wszystkie poprzednie.

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-08-2019 [11:35] - piastolsztyn | Link:

Zaatakował Pan ad personami, zasugerował mi pochodzenie z marginesu, długi czas dyskutował Pan ad absurdum, czego więc Pan oczekujesz? Nie jestem politykiem i nie mam takich planów, więc potakiwaczy na siłę nie poszukuję. Tak Pan siebie zmanipulował, że nic, tylko szczerze współczuć. W poziomie dyskusji nieco Pana wyprostowalem, ale jedna zasada, jak się nie ma nic merytorycznego do napisania, to się nie pisze, dla zwykłej przyzwoitości. Nigdy i nigdzie nie zakazałem Panu posiadania własnych poglądów i należy najpierw podjąć wysiłek intelektualny dyskusji z samym sobą, a dopiero dyskutować z innymi. Wylewanie szamba ad absurdum i niedwuznacznych sugestii stawia Pana w sytuacji, wg powiedzenia: z kim, lub czym  przestajesz, takim lub  stajesz. Nie dokończę myśli, bo naprawdę nie chcę przytyków ad personam. Mogę jedynie wyrazić współczucie dla Pana, a to nie atak ad personam. Zabrnął Pan tak daleko, że nawet tego Pan nie rozumiesz.

Obrazek użytkownika tricolour

21-08-2019 [13:22] - tricolour | Link:

Z prostowaniem to było dokładnie odwrotnie: zaprzestał Pan chamskich epitetów gdy zrozumiał i przyjął związek języka z pochodzeniem. Ale jeśli do życia potrzebuje Pan przekonania o swoich zasługach, to proszę bardzo. Mnie Pana rozdęte ego nie przeszkadza, jedynie śmieszy i będzie powodem dalszego szyderstwa.

Bo szyderstwo to nie argumenty ad absurdum.  Szydzi sie z człowieka przekonanego o swojej wyższości gdy swoje rewelacje przekazuje w takiej formie, że wstyd.

I w tym kontekscie moze Pan na mnie liczyć. 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-08-2019 [14:30] - piastolsztyn | Link:

To ja Panu wypomnialem sztuczki Machiavellego i argumenty ad personam oraz ad absurdum. Ja nikomu niczego nie udowadniam i nie potrzebuję. Proszę zajrzeć do poprzedniego artykułu i kontynuację dyskusji w tym. Współczuję Panu, ale jakiś plus, troszkę podniósł Pan swą kulturę, bo troszkę ze mną Pan przestawał. Pan dobrze się czujesz, jak ktoś rzuca epitetami, a tu tylko współczucie i współczucie. Nie lubi Pan, jak targoeiczan nazywam targowiczanami, ale wystarczy chociażby pobieżna znajomość historii i dojdzie Pan do porozumienia z symym sobą.

Co do programów, wydrukowalem kiedyś peogram PO na przyszłość i plik moich artykułów,  w ktorych zakreslilem fragmenty z moich artykułów. Nawet nie dokonywali zmian redakcyjnych, tylko zwykłe, prymitywne kopiuj, wklej, na tzw. rympał.

Poznal mnie Psn wczesniej, ale nie wprost. Pamieta może Pan przemowienie śp. Zyty Gilowskiej ws. ścinania tzw.klina podatkowego. Poza ostatnim fragmentem o przyroscie miejsc pracy, cala reszta, z interpunkcja włącznie, byla mojego autorstwa. Mialem zaszczyt znać Pania prof. śp. jak i śp. Aleksandra Szczygło. 

A co Pan zrobił dla Polski? Opluwać, drwić, szydzić, to potrafo pierwsxy lepszy o... I jeszcze ma Pan czelność pisać, ze to nie ataki ad personam...  Współczuję Panu.

Obrazek użytkownika angela

21-08-2019 [16:26] - angela | Link:

I pięknie , nareszcie ktoś nachalnego trolla lewackiego, inteligentnie pogonił.

Obrazek użytkownika tricolour

21-08-2019 [17:01] - tricolour | Link:

Pamiętam, jak w piaskownicy niektórzy się chwalili "a mój wujek ma pistolet". Tak brzmi ta dziecinna wyliczanka.

W kazdym razie nikt z wymienionych jakos Pana nie wspominał, ze to, co mowi, to zawdzięcza komus innemu. Kazanie na górze tez jest Pańskie? Gosciu nie żyje, to możesz Pan sie śmiało przyznać.

Wk ogole tak jakos wyszło, ze nie zyje nikt, kogo Pan znał. Moze lepiej trzymać się z daleka? 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-08-2019 [19:43] - piastolsztyn | Link:

Współczuję Panu. Skoro żongluje Pan przypowieściami, ja wrzucę jeszcze jedną, daleką od polityki. "Spotyka się dwóch kolegów i jeden mówi, że "mam problem i moczę się w nocy". Wtedy kolega radzi mu wizytę u psychoanalityka. Po jakimś czasie spotykają się znowu i ten kolega pyta się czy mu to pomogło? Ten odpowiedział, że "pomogło i teraz jestem dumny, że się moczę". Dowcip nie dotyczy Pana, ani szamba, które przy Panu nie wybija (czyż nie?), ale to nie przeszkadza, by Panu współczuć.

Urojeń Pana nie będę komentował, skoro Pan taki dumny... szkoda czasu

Obrazek użytkownika tricolour

21-08-2019 [20:09] - tricolour | Link:

Jaki wiek, takie kawały. Mnie do moczenia nocnego zostało - lekko licząc - ze czterdzieści lat. Pozwoli Pan, że wrócę do tematu za cztery dekady, to będziemy mieli wspólną płaszczyznę do rozmowy. Prawie przepraszam...

:)

Obrazek użytkownika piastolsztyn

21-08-2019 [20:38] - piastolsztyn | Link:

Pan się nie moczy, przy Panu nie wybija szambo, czyż nie? Współczuję Panu.

Obrazek użytkownika Ludomir

21-08-2019 [22:39] - Ludomir | Link:

Szalenie merytoryczne,kulturalne "komentarze" pana autora - żenada...

Obrazek użytkownika piastolsztyn

22-08-2019 [06:36] - piastolsztyn | Link:

Proszę przeczytać całość, sekwencję odpowiedzi, a zrozumie Pan.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ludomir

22-08-2019 [21:38] - Ludomir | Link:

Bardzo realistycznie Autor przedstawił motywy działania władzy i wyborców: kasa, kasa, kasa pod różnymi postaciami tzw. kiełbasy wyborczej.
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

24-08-2019 [12:28] - piastolsztyn | Link:

To podatnicy płacą pieniądze, a wychowanie kolejnych podatników też kosztuje. Tak naprawdę, władza zwraca podatki części podatników.

Ale rozumiem, że wolisz Pan standard PO z półTuskiem na czele, gdzie zadłużono Polskę oficjalnie na pół bln. PLN, ukradziono część OFE i FRD, wygnano młodzież za granicę i niewiele wówczas zrobiono. Jak chcesz wiedzieć Pan, jak się liczy, to proponuję "Biuletyn Statystyczny " GUS i od zadłużenia na koniec rządów odejmuje się te na starcie. Zamiast ludziom, to wszelkim mafiom, kolesiom itd., to chyba Pana ideał, bo jak nie, to co? A tak w ogóle, to władza jest dla kogo?

Ma Pan, jak każdy, do swoich poglądów, nawet idiotyzmów. Jeśli władza, np PO z przystawkami ukradnie ludziom jedną, dwie, trzy pensje z 12 lub trzynastu rocznie, to dobrze, czy źle?  Szanowny Panie, ludzie muszą zapewnić żywność i inne niezbędne do życia rzeczy swoim dzieciom i sobie. Każdy ma prawo troszczyć się o swoje życie i czy ktoś, np. jakiś pretendent do władzy, nie pozbawi go środków do życia. Były władze i systemy, gdy ludzie zdychali masowo pod płotami z głodu, ale gdy to samo dotyczyło ich dzieci, wtedy były rewolucje, które wykorzystała bolszewia. Ale koniec końców, syci także pomarli.

Obrazek użytkownika Jabe

24-08-2019 [12:33] - Jabe | Link:

Jaki jest sens w zabieraniu podatków, by je następnie zwracać?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-08-2019 [16:38] - Imć Waszeć | Link:

Sens jest, jeśli w ten sposób tworzy się wskaźniki dla kreatorów pieniądza. Z tym, że można to także obliczyć bez przekładania grosza z kieszeni do kieszeni.

Obrazek użytkownika Ludomir

24-08-2019 [11:44] - Ludomir | Link:

Czyżby autor wciąż jeszcze pamiętał szkolenia aktywu PZPR-owkiego? Tak cosik tymi szkoleniami zaleciało. Oczywiście robi to dla idei, a nie za kasę, Piebiak też nie  brał kasy za swoją patriotyczną "działalność" na rzecz tzw. reformy sądownictwa w ramach najlepszej ze zmian.
 

Obrazek użytkownika piastolsztyn

24-08-2019 [16:27] - piastolsztyn | Link:

Piebiak, to raptem jedyny z farmy, i to nędzna namiastka takich licznych zastępów u Brejzy. Pamiętam powołanie takiegoż płatnego z budżetu za półTuska i licznej kompaniji za Kopaczowej. Taka namiastka farmy finansując jedną osobę z prywatnej kieszeni, bk.

Prosze o rozwiniecie watku PZPR, bo tam zabierano ludziom własność, a rolnicy, dla nie zorientowanych, nie byli, formalnie, wlascicuelami gospodarstw, tylko uzytkownikami. Stan ten trwal aż do 1994r. Każdy, kto chce wprowadzic podatek katastralny, chce wywlaszczyc Polaków. Dlatego ten podatek jest najdoskonalszym narzędziem bolszewizmu. Ja chcę zniweczyc możliwość takiego podatku, a Pan mnie, z tego powodu atakujesz, czyli to Pan chce bolszewizmu i PZPR!!!