TV Republika - Oddajcie pieniądze!

Jako darczyńca TV Republika w czasach, kiedy powstawała za czasów nierządu poprzedniej ekipy domagam się kategorycznie zwrotu sumy jaką przekazałem na TV Republika. Po obejrzeniu wczoraj programu "W punkt" jestem nie tylko zniesmaczony rodzajem dziennikarstwa pana Ryszarda Gromadzkiego, ale przerażony poziomem polskiego dziennikarstwa. Pozostaje jedno pytanie, w jakim celu tacy dziennikarze robią z siebie bałwanów! Myślałem, że mam przed sobą nie niezależnego dziennikarza, ale jakiegoś klakier ministra rolnictwa i obecnej władzy. Poziom dziennikarstwa sięgnął dna. Naprawdę było aż nadto widoczne uzależnienie TV Republika od spółek Srebrnej, a więc od fundacji Lecha Kaczyńskiego, a bezpośrednio także od Jarka Kaczyńskiego. Zresztą z podobnych uzależnień i pan Sakielski przekracza dość często Rubikon dziennikarstwa!  To nie jest niezależna TV która dofinansowywałem, dlatego po tym co obejrzałem jestem tak zniesmaczony, że z żądam przekazania moich pieniędzy na cele charytatywne.  I proszę nie pisać, że TVN także tak postępuje, bo na TVN nie wpłacałem żadnych pieniędzy i nie oglądam TValszNu już od dawna. Zresztą mam poważne wątpliwości kto by wygrał złotą malinę dziennikarstwa polskiego, czy pani Olejnik czy pan Gromadzki. Wart Pac pałaca a pałac Paca. Jednak Wildstein miał klasę i był niezależny, dlatego Kaczyński poprzez Srebrna go wykolegowali. Żenada. Pan Gromadzki zachowywał się jak oficer SB w słynnym filmie „Przesłuchanie”. Zadawał pytania i jednocześnie domagał się jedynie słusznych dla siebie odpowiedzi. Na żadne pytanie pana Kołodziejczaka ta dziennikarzyna nie potrafiła odpowiedzieć. Gdyby miał taka władzę niechybnie kazałby panu Kołodziejczakowi siedzieć na nodze od stołka!  Kompletnie ignorant kompletnie nieprzygotowany. Pan Kołodziejczak nie dal się sprowokować, do czego redaktor Gromadzki usilnie dążył i pokazał temu dziennikarzynie co ten sobą tak naprawdę reprezentuje! Choć za Owsiakiem nie przepadam to TV Republika może przekazać moje pieniądze nawet na WOSP byle nie na pensje takich indiwiduum jak pan Gromadzki i jemu podobni! Brawo panie Kołodziejczak!!!

Cały program można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=-w_r7ZIJP7k

PS: Proszę nie tłumaczyć obecnych nierządów byłymi nierządami, obecnych kłamstw byłymi kłamstwami, obecnych przekrętów byłymi przekrętami czy obecnym manipulacji byłymi manipulacjami, bo po pierwsze jest to sankcjonowanie polityki pochylni pochyłej na której się znajdujemy, a po drugie, dlatego poprzednicy przegrali wybory i jeśli obecni przegrają to poprzednicy powrócą. Nie ma innej opcji!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Anna Borycka

08-02-2019 [11:31] - Anna Borycka | Link:

"Pochylnia pochyła" hahahaha , a co to za maszyna? Czyżby kolejna ofiara systemu edukacji jaki był za Tuska?
Stwórca jak chce ukarać za coś, to często odbiera rozum.

Obrazek użytkownika Swisspola

08-02-2019 [13:07] - Swisspola | Link:

Ma pani racje, nie tylko rozum, ale i argumenty co można wywnioskować po pani wpisie! O ile się orientuje to argumentacja i odnoszenie się do faktów nigdy nie były pani silną strona. Ciekawe, co by pani napisała jeśli bym się nie przejęzyczył. Przejęzyczyć zdarza się najlepszym, nie tylko takim jak ja, brak argumentów zaś zawsze najgłupszym. Proszę naprawdę pisać, jeśli ma pani coś mądrego do powiedzenia, bo inaczej obnaża pani swój poziom a raczej jego brak.  Życzę miłego dnia i więcej powagi!
 

Obrazek użytkownika Anna Borycka

08-02-2019 [13:33] - Anna Borycka | Link:

No ja cie nie mogę!
Do czego mam się odnieść? Proszę wskazać mi Pana argumenty w notce, bo ja widzę jedynie stek obelg.
Przykłady z Pana notki:
1. Poziom dziennikarstwa sięgnął dna. - gdzie dowody lub Pańskie uzasadnienie?
2.Kompletnie ignorant kompletnie nieprzygotowany - gdzie dowody?
3. Gdyby miał taka władzę niechybnie kazałby panu Kołodziejczakowi siedzieć na nodze od stołka!   - to obelga a nie argument !

Głupota nie zna granic, tam gdzie siądzie tam jej terytorium - akurat w Pana notce. I Pan się domaga od komentatorki aby do tej głupoty znalazła Panu argumenty? Bo na to wychodzi.
Żenada.

Obrazek użytkownika Pers

08-02-2019 [15:40] - Pers | Link:

A jakich "dowodów" pani oczekuje? Niech pani nie będzie śmieszna.
Proszę jeszcze sprawdzić interpunkcje w notce, a nuż są błędy. 

Obrazek użytkownika Anna Borycka

08-02-2019 [18:39] - Anna Borycka | Link:

Do Persa

Spadaj na Neon! Tutaj ruskich trolli nie tolerują.

I wszystko jasne!  Zastanawiałam się skąd nagle tyle jadu na NB. A to z Neonu się przywlekły te potworki. Wasze szczęście że Targalski znalazł inne zajęcie.

Obrazek użytkownika Pers

09-02-2019 [06:36] - Pers | Link:

Jaka kultura... 
Powinno być PAN Targalski .

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-02-2019 [16:44] - Pani Anna | Link:

"Gdyby miał taka władzę niechybnie kazałby panu Kołodziejczakowi siedzieć na nodze od stołka!", no, no, Swisspola, gdzie i przez kogo był pan "szkolony"... Normalny człowiek czegoś takiego nie napisze, a to, w porównaniu z wyraźnymi problemami z językiem polskim daje do myślenia. Wyraźnie nie przyswoił pan również polskiego kodu kulturowego, który poznają nasze dzieci już w przedszkolu powtarzając wierszyk "kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera"!

Obrazek użytkownika Anna Borycka

08-02-2019 [18:46] - Anna Borycka | Link:

Pani Anno, neonowcy tak mają. Tutaj tylko jeden wrogo nastawiony do Polski miał na tyle honoru, by się przyznać że jest Niemcem.

Obrazek użytkownika Swisspola

08-02-2019 [19:02] - Swisspola | Link:

Szanowna Pani, jak Pani raczyła nie zauważyć, ja nie odbieram mojego datku, tylko wole przekazać swoje pieniądze na szlachetniejszy cel, a nie na medialnych manipulatorów, których właśnie ta TV miała zwalczać. Oczywiście zostałem oszukany, bo miała to być rzetelna TV i za pana Wildsteina taką była. Jeśli chodzi o wątek siadania na nodze od stołka, to naprawdę nie mój patent, wynika on nie tylko z filmów fabularnych o UB, ale również z filmów dokumentalnych oraz wspomnień ludzi, którzy właśnie byli tak na UB karani. Szkoda, że pani tego nie wie popieraj opcje która podobno z takimi zwyrodnialcami walczy. Jeśli chodzi o język jak i o kulturę, o której pani tak dumnie pisze, to proszę dokładnie przeczytać komentarze pod moim wpisem. Jeśli taki kod kulturowy ma pani na myśli, i taki kod kulturowy naucza się w Polsce już od przedszkola, to musze przyznać, że zaczynam w pewnym sensie rozgrzeszać polityków i tych od Sowy i tych od Srebrnej! Wyłamując się z tego kodu kulturowego, życzę pani miłego wieczoru.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-02-2019 [19:41] - Pani Anna | Link:

Panie |Swisspola, bredzi pan jak zwykle. Komentarze czytam zawsze bardzo dokładnie, bo zazwyczaj tylko one są tu warte czytania. I muszę przyznać, że komentujący obchodzą się z panem znacznie łagodniej, niż by należało zważywszy na treść tych pańskich "notek". To jest zresztą właśnie polski kod kulturowy, o którym NIC pan nie wie, co zresztą udowadnia pan każdym swoim wpisem.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

08-02-2019 [19:35] - HenrykHenry | Link:

Wdawanie sie w dyskusje z tym tutaj nic nie da Pani Anno ... lepiej mu pozwolic mowic , tzn. pisac. Bedzie ciekawie.

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-02-2019 [13:48] - Jaworowski | Link:

>>>O ile się orientuje to argumentacja i odnoszenie się do faktów nigdy nie były pani silną strona<<
Fakty u waści ? Jaja sobie z nas robisz? U waści one nie istnieją. Argumentacja? Fałszywa, pokrętna, o poziomie dla kretynów.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

08-02-2019 [16:03] - maks jamnicki | Link:

Swisspola: To, że się przez pomyłkę wpłaciło parę złotych zamiast na fundację Pro Civili jeszcze nie upoważnia do pisania tu głupot. Po prostu trzeba uważać przy przelewach. Macie swoje telewizje i portale, wyborcze, tvny, urbany, czego szuka w patriotycznych mediach? Skarga pod niewłaściwym adresem, trza nie oglądać.Masochista? 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

08-02-2019 [16:36] - maks jamnicki | Link:

Widzę po Kołodziejczaku i tym tekście Swisspola, że ewidentnie został otwarty następny front walki z tym  rządem, z celem końcowym obalenia go. Ot, zaczęła się akcja pokomunistycznych a może i ruskich służb na odcinku "rolnictwo". Co to ma za znaczenie, czy ruski agent czy nie agent Kołodziejczak, czy wprost czy ogniwo, świadomie czy sterowany. Toż to ponad sto lat, od 1917 r. przerabiane.  Nie trzeba być specjalnie przenikliwym, żeby to widzieć. 

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-02-2019 [12:46] - Jaworowski | Link:

Betonowy Pajac>>....obecnych kłamstw byłymi kłamstwami, obecnych przekrętów byłymi przekrętami czy obecnym manipulacji byłymi manipulacjami, <<<
O  czym właściwie bełkocze Betonowy Pając? Po nadmiernym   spożyciu mocnych trunków nie powinno zasiadać się do klawiatury a tu wyraźnie gość pokazuje, że przesadził wlewając w siebie jakiś podły alkohol i dopalecze jednocześnie. Jak zgred Krzysio P., Betonowy Mózg stara się wplatać PIS w afery, których nigdy nie było. To wredna manipulacja kolejnego generatora rzeczywistości. Tworzenie bytów nierzeczywistych, zbrodni nie popełnionych, fałszywych faktów, to ich czyli czerwonych sługusów potomków III Rzeszy niemieckiej i bolszewików chleb powszedni. Rzygać się chce czytając te plwociny. Agentura wpływu tłucze swoje i racje stronnictwa prusko-bolszewickiego wbija ciemnocie w głowę. Brednie tworzone i powtórzone wielokrotnie mają dużą siłę rażenia. Oni doskonale o tym wiedzą, że można w przestrzeń medialną wpuścić chamsko  każde kłamstwo i nic im nie grozi, gdyż mają za sobą mafię prawniczą u nas i w Brukseli  ćwoki pokroju Ryżej Małpy, która zmobilizują tamte lewactwo przeciw nam w najbłahszej nawet sprawie. Jak długo jeszcze takie  bezhołowie i bezkarność będziemy tolerować.

Obrazek użytkownika Swisspola

08-02-2019 [13:46] - Swisspola | Link:

No cóż radze zadzwonić pod 999, bo to może być naprawdę coś groźnego. Życzę powrotu do zdrowia.
 

Obrazek użytkownika Anna Borycka

08-02-2019 [13:58] - Anna Borycka | Link:

Swisspola

Puknij się Pan w pecynkę.. Od innych domaga się Pan argumentów w odpowiedzi, a teraz jak tutejszy doktorek jakiś tam, ucieka Pan w troling, bo chyba zabolało?
Trafiony zatopiony.
Pa misiu!

Obrazek użytkownika maks jamnicki

08-02-2019 [17:09] - maks jamnicki | Link:

Gromadzki wcale nie był taki zły. Tyle, że nie zidentyfikował  technik manipulacji tamtego. Niewątpliwie trafnie "wytypowali" Kołodziejczaka jako przydatnego do użycia przeciw rządowi na odcinku wsi. Bo zawsze najpierw taki człowiek jest  przyobserwowany i wytypowany, np. jak Tusk, też kiedyś człowiek "znikąd", wytypowany przez służby niemieckie. Koł. też człowiek 'znikąd"  ma wmontowane od dzieciństwa poczucie krzywdy, potrzebę bycia ważnym, docenienia go, zaistnienia  i idąca za tym przekorę i upór. Zauważmy, wiele z tych cech miał np. także sprawca ataku na Adamowicza, też człowiek "znikąd" i niedowartościowany, /co by jednak coś sugerowało ?/. Takimi ludźmi stosunkowo  łatwo zamanipulować i ich użyć. Nie  trzeba być wielkim psychologiem by to wiedzieć. Wystarczy wystarczająco długo pożyć.  

Obrazek użytkownika HenrykHenry

08-02-2019 [19:31] - HenrykHenry | Link:

@maks jamnicki 

No i wlasnie ... dosc latwo zauwazalne wzmozenie ze strony "Trolli" ... Trolle , to takie lagodne okreslenie dla nich.  Obok taki jeden "emerytowany" dwoi sie i troi , byle przywalic ... Ten tu od dawna "krazy" czekajac na moment odpowiedni . Dajcie im sie rozwinac.

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-02-2019 [17:27] - Jaworowski | Link:

@Swisspola>>>08-02-2019 [13:46] - Swisspola | Link: No cóż radze zadzwonić pod
>>No cóż radze zadzwonić pod 999, bo to może być naprawdę coś groźnego. Życzę powrotu do zdrowia.<<
Jak zwykle Pajac z Zabetonowanym Mózgiem walnął w stylu swoich ojców, zbrodniarzy i przypisuje mi jakieś choroby. Zamieszczę moją odpowiedż jaką sprokurowałem do podobnego zarzutu imć Novalijki alter ego Krzysia
https://naszeblogi.pl/comment/...

19-10-2018 [17:22] - Jaworowski | Link: @Novalijka
@Novalijka
>>Radziłam Ci,Jaworowski żebyś wziął coś na uspokojenie, <<
A co ty lekarz czy inny konował? Dalej z ciebie wychodzi Homo sovieticus . Bolszewicy a także faszyści zawsze swoim przeciwnikom politycznym przypisywali jakieś tam choroby, głównie syfilis( choć Lenin sam był syfilitykiem), a także choroby umysłowe. Sowieci wrogów zamykali w psychuszkach, faszyści mordowali w obozach, i to robili specjalnie dobrani lekarze niemieccy. Ten nawyk „leczenia” i porad odziedziczyłeś po swoich czerwonych rodzicach, stąd te „lekarskie porady”' funta kłaków niewarte.
Jestem spokojny i to bardziej niż ci się wydaje, chociaż czas jest nadzwyczajny. Losy naszego kraju się ważą. Wybory tuż, tuż. Czy pełniej oderwiemy was od koryta? Czy naród obudzi się z tego zidiocenia i postawi na tych, którzy rzeczywiście chcą dobra tego kraju?
Czy dalej komusze lewactwo wewnętrzne i międzynarodowe, które dwoi i troi się, by dowalić nam na każdym kroku będzie panami u nas? Czy V kolumna w postaci POszKODowanych na umyśle, Nowoczesnych, dalej będą poruszać każdą sprzedajną brukselską bandę uzurpatorów, by rzucać nam kłody i by nie doszło do rzeczywistych zmian w tym, do cna zdegenerowanym systemie prawnym, od 75 lat zawłaszczonym przez komuchów? Mafia w togach i administracja sądów kręciła lody na potęgę już od samego zakończenia II Wojny Światowej. Są tak przeżarci korupcją, że stała się ona  ich immanentną cechą psychiczną, wręcz behawioralną. Oni wręcz nie wyobrażają sobie jakichkolwiek zmian naruszających status quo. Doili wiele lat na miliony kapuchy. Właśnie tej swobody w kręceniu lodów dalej pod płaszczykiem niezależności sądownictwa i obrony specyficznie rozumianej demokracji ta banda w czerni broni. Taka degrengolada jest im na rękę, w takiej zasyfionej wodzie pływa im się najlepiej i to wszystko pod pozorem niezależności i niezawisłości sądownictwa. Skala złodziejstwa i to w instytucji, która ma bronić praworządności jest porażająca. Oczywiście najciemniej jest pod latarnią, a ostatnie doniesienia o tym mówią najdobitniej. Jakość tego prawa tworzonego przez Rzeplińskiego, Zolla, Gersdorf to po prostu kpina.
c.d.n.
 
odpowiedz

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-02-2019 [17:28] - Jaworowski | Link:

c.d.

Chaos w sądach, nawet 17 lat ciągnące się sprawy, silnie upolitycznione wyroki, sprawiedliwość traktowana koniunkturalnie, łapownictwo i złodziejstwo samych przedstawicieli prawa. Merytoryczne ich przygotowanie to też kpina, gdyż sądownictwo zostało opanowane przez komusze klany rodzinne gdzie o rzetelne przygotowanie zawodowe mało kto dba a liczą się tylko osobiste powiązania i znajomości. To właśnie ma być państwo prawa. Już bardziej z nas Polaków to kpić już chyba nie można. Rozpacz. Cały ambaras jest też w tym, że to zapisy prawne są celowo niejednoznaczne.

 
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-02-2019 [14:53] - rolnik z mazur | Link:

Zgadzam się autorem. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-02-2019 [14:53] - rolnik z mazur | Link:

Zgadzam się autorem. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Studentka

08-02-2019 [14:57] - Studentka | Link:

Pan żąda zwrotu darowizny?  Pan chyba zapomniał ( jako,że nie mieszka pan w Polsce) co znaczy słowo "darowizna".  Przypomnę panu zapewne znane panu jeszcze z dzieciństwa powiedzenie: " kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera",  tym powiedzeniem uczyło się dzieci odpowiedniego zachowania. Po przeczytaniu pana bluzgów nie jestem nawet w stanie odnosić się do pana przez duże "P ".  Nie szanuje pan ludzi, więc niech pan nie oczekuje szacunku, nie przypuszczam też, żeby był pan tak blisko z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim, aby pisać o nim "Jarek", jak również niech nie pisze pan "dziennikarzyna " bo pan jest tylko blogerzyną z Niemiec.

Obrazek użytkownika Swisspola

08-02-2019 [18:35] - Swisspola | Link:

Szanowna Pani, jeśli Pani uważa, że ja nie szanuję ludzi a pani Kania, pan Gromadzki i inni, którzy zrobili z pana Kołodziejczaka ruskiego agenta, zdrajcę, burzyciela i to tylko dlatego że dba o interesy Polski i Polaków (również pani) to jest wyłącznie pani interpretacja, która naprawdę akceptuje. Natomiast jeśli chodzi o emigracje to pani może tego nie wiedzieć, ze względu na młody wiek i życie w czasach, w których politycy zawłaszczają sobie historie, ale żeby nie Polacy na emigracji to prawdopodobnie nie byłoby wolnej Polski i mówiłaby pani po dzień dzisiejszy albo po niemiecku albo po rosyjsku. Dlatego proszę najpierw poznać trochę historie, a być może uszanuje pani kogoś kto ma odmienne zdanie, ale tak samo leży mu dobro Polski na sercu jak pani a może i bardziej. Widzi pani dopiero chory zaczynać szanować zdrowie, bo wie co stracił i podobnie jest z emigrantami, o ile pani potrafi zrozumieć co mam na myśli! Życzę miłego wieczoru.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-02-2019 [15:07] - Imć Waszeć | Link:

Dobry jest ten Kołodziejczak. Przygotował się na blachę ;)
Gromadzki zachowuje się prawie jak Olejnik. Jakieś insynuacje i zero merytorycznych argumentów.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

08-02-2019 [16:49] - maks jamnicki | Link:

Nie "przygotował się na blachę, a "przygotowany na blachę". Tam jest kilka tych samych leitmotivów. Lekarz weterynarii, otwarcie na Rosję, itd. Przecież widać, że to część większej akcji, odcinek "rolnictwo". A w tych "3 tysiącach w Warszawie" większość to przebrane  PSLaki. To robi się nudne. Jednak jest problem blokowania i utrudnień na drogach, to trzeba lać sikawkami i ścigać prawnie. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-02-2019 [17:44] - Imć Waszeć | Link:

Straszne. Sami ruscy agenci w koło, których przygotowują zrzuceni na spadochronach pierwszorzędni fachowcy w jakiejś obórce. Pewnie też uczą dziki przemycać cholerę :)
Pomówmy poważnie. Ktoś go przygotowywał psychicznie, jak mówić i jak oddychać, żeby się nie wku..., ale to, o czym i co mówić, to on dobrze wie sam. Tak właśnie myślą ludzie w terenie i dobrze radzę PIS-owi oderwać oczy od słupków poparcia.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

08-02-2019 [18:43] - Anna Borycka | Link:

Zidentyfikowano tutaj przynajmniej dwa trolle z Neonu.  Mówi to Panu coś? Jeśli nie, to niech Pan poszuka w Internecie informacji czym jest Neon.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-02-2019 [20:59] - Imć Waszeć | Link:

A wie Pani co to jest (a właściwie był) Nowy Ekran? Niech Pani poszuka w Internecie.

"Wśród autorów, których publikacje często pojawiają się na portalu nowyekran.pl są m.in.: Marcin B. Brixen, Grzegorz Bierecki (senator PiS, współtwórca SKOK-ów), Kamil Cebulski, Ryszard Czarnecki, Mirosław Dakowski, Robert Gwiazdowski, Bogusław Jeznach (działacz Stronnictwa Narodowego), Zygmunt Korus, Janusz Korwin-Mikke, Zbigniew Kuźmiuk, Stanisław Michalkiewicz, Marek Migalski, Ryszard Opara, Bohdan Poręba, Jacek Andrzej Rossakiewicz, Krzysztof Rybiński, Stanisław Tymiński."

Ruscy agenci lol :)

Obrazek użytkownika Guildenstern

08-02-2019 [21:15] - Guildenstern | Link:

Wreszcie jakaś Brzytwa Ockhama, uff. Chociaż pani, której @Imć Waszeć odpowiada sprawia na mnie wrażenie żeńskiej wersji 'hadacza'. Proszę sobie przejrzeć jej dotychczasowe wpisy. Bardzo wysoki poziom agresji, do tego ponawiające się oskarżenia innych o agenturalność. Berserk, normalnie. Nie mam w zwyczaju naigrawać się z czyichś schorzeń, tylko po prostu wydaje mi się, że nie ma co podążać za tą panią ku drugiej stronie lustra...
 

Obrazek użytkownika Anna Borycka

08-02-2019 [21:55] - Anna Borycka | Link:

-Guildenstern

Czy mam napisać jakie Pan sprawia na mnie wrażenie? To się mieści gdzieś między "Madama Pompadura" (nick) a doktorkiem jakimś tam z NB. Czyli jednym słowem: cieniutkie toto. Bo co innego mogą tu neonowcy? Dorabiają sobie? Szkoda że nie ma Targalskiego :(

Obrazek użytkownika Anna Borycka

08-02-2019 [21:47] - Anna Borycka | Link:

Do Imć Waszeć
Czy ja pytałam o Nowy Ekran? Próbuje Pan zrobić zasłonę dymną Neonowi poprzez porównania?
Powszechnie wiadomo że na Neonie brylują "moczarowcy:" z tzw. "pomidorowym alfonsem" na czele :) Szkoda że nie ma Targalskiego, on by to Panu wyjaśnił bardziej dobitnie. Jest tu na NB także kilku blogerów którzy mają szeroką wiedzę o Neonie. Może któryś się skusi i sypnie garść informacji. Będzie bolało.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-02-2019 [22:51] - Imć Waszeć | Link:

Neon to jest stary Nowy Ekran. Wyciskanie wągra Nowego Ekranu zaczęliśmy w końcowej fazie Kataryny. Chodziło o te teorie spiskowe dotyczące Smoleńska. To samo zrobili ci, którzy stali się potem Neonem. Widzę przecież, że są tam znów te same nazwiska i nicki. Było tam jeszcze kilka innych osób znanych z netu, np. Coryllus, Tomasz Parol, Gadający Grzyb, Łażący Łazarz, Seawolf,... Elig pisze, że NE padł z powodu chociażby zaprzestania finansowania przez "trepy", czyli ci wszyscy wyżej byli jakby utrzymywani przez te "trepy". A jak było naprawdę?

https://naszeblogi.pl/35731-na...
https://www.salon24.pl/u/cogit...

Reasumując, starsza połowa Naszych Blogów, to niejako spuścizna Naszego Ekranu i pan Darski raczej nic tu nie wymyśli. Zapomniałbym o Obibokunawłasnykoszt (zaszła np. próba rozbicia Kataryny), który powołując się na pana Darskiego wystawia mu niezbyt dobre referencje, ale to już nasza słodka tajemnica ;) Może też Pani tam znaleźć pana jazgdyni.

http://obiboknawlasnykoszt.blo...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-02-2019 [05:13] - zbieracz śmieci | Link:

Pan Darski postawił sweo czasu ultimatum Echo 24 i Jazdyni ,że mają zdecydować gdzie będa zamieszczali swoje komentarze -tutaj czy u wsioków ,wybrali NB.Kto finasował neony ,ekrany to najlepiej zapytać Jazgdyni -zna nazwiska!
Dla czarneckioego i kuzmika nie najmniejszego znaczenia gdzie pojawią się icch notki bo takie mają parcie na autoreklamę,kupczyk Coryllus to komuch i pasował do sraloonu a nie tutaj ;Gadający Grzybto także należy do grupy tych co ego jest po stokroć większe niż to co pisza czy ględzą w niepoprawnym radiu a swoje wypociny reguralnie puszczał tam Echo 24 i co ...!?
Seawolf-odszedł a w ostaniej drodze żegnało Go kilka osób mimo ,że i ze sralonu i NB wielu przysi,ęgało ,że będą na pogrzebie ,prawdą jest ,że ON miał coś do powiedzenia !
Co do Kataryny,wystarczyło zajrzeć na strone jej stowarzyszenia i liste donatorów aby wszystko wiedzieć a nie ssać z brudnego palucha,Waszeć nie masz najmniehszeo pojęcia o tym co działo się na NB kilka lat wstecz bo tu nie istniałeś!

Obrazek użytkownika paparazzi

09-02-2019 [00:50] - paparazzi | Link:

Bingo!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-02-2019 [05:29] - zbieracz śmieci | Link:

Co do teo kołodziejczaka to dziw nad dziwy ,że dopiero teraz go "wynaleziono" a łon idzie po linii,że nie powinno się do dzików strzelać to takie samo szczekanie jak i to ,że korniki same się załatwią tylko dać im spokój....!?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-02-2019 [13:00] - Imć Waszeć | Link:

On nie mówi, że do dzików nie należy strzelać, ale to, że więcej bakcyla roznoszą ludzie na buciorach, w tym sanepidy, niż dziki. A dodatkowo, że w interpretacji kaścianej obecnej ustawy o bioasekuracji, znalezienie muchy (expressis verbis "zwierzęcia") w oborze może spowodować wybicie całego stada zwierząt za bezdurno. To przecież nie ruscy agenci tak piszą te ustawy (z milionami "lub czasopism" w środku), tylko "prawnicy" z PIS, prawda?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-02-2019 [14:26] - zbieracz śmieci | Link:

Czyli nie ma problemu z dzikami jako jedynymi nosicielami i przechowalnikami Afrykańskiego Pomoru Świń  qani tego ,że jest ich o wiele więcj niż niż zachowanie równowagi w przyrodzie bo milicyjno-komusze koła łowieckie nie wiadomomz jakichnprzyczyn nie dokonują odstrzału a dziki maja z powodu łgonych zim i dostępdopól maja po trzy mioty w roku zamiast zwyczajowo jednego.Nie ma szczepionki na ta chorobę to wyjścia nie ma -likwidować nosicieli !
Dziki jak to świnie swój rozumek maja bo jak zaczęto do nich strzlać w Niemczech to przniosły się do Polski !
Jakoś szybciutko ten kółodziejczy wyszedł z nędzy a do pieniędzy i to w dwa lata ...!?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

09-02-2019 [19:43] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Szanowny Panie Autorze!
Zdumiewają mnie dwie rzeczy w Pańskim tekście i odpowiedziach na komentarze (o ile można to-to nazwać komentarzami):
1) dlaczego tak wnikliwy obserwator naszej polskiej - pożal się Boże! - rzeczywistości dopiero teraz zauważył  całe to denne dno pt.TV Republika, a nadto pomija TVPiS?
2) dlaczego Sz.Pan wdaje się w dyskusję z  kimś, kto nie rozumie na czym polega przedstawianie  faktów (jak tu;: powołanie się przez Pana  na konkretny program telewizyjny), a w dodatku w miejsce kontrargumentów wysuwa  prostackie, chamskie insynuacje pod Pańskim adresem?
Łączę ukłony!  
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-02-2019 [21:53] - Zygmunt Korus | Link:

Autor, jak i wielu z nas, przeżyliśmy szok poznawczy. Stąd takie emocje.

Redaktor prowadzący był słabo przygotowany, ale też znał przeciwnika tak jak i my: z oficjalnych relacji, migawek państwowej telewizji.

Facet stoi gdzieś na czymś i dyszkantem wykrzykuje... Podprogowe ujęcia, sterowanie głosem i obrazem... Krzykacz, neptek, antypaństwowy mąciciel oraz intrygant, jak nic -  ruski agent. Kto wie - może to i prawda? Pewnie tak.

A tu kogo widzimy? W studio Republiki gość portretowany z tej samej wysokości, neutralnie,  tak ja gospodarz pan Gromadzki, w dodatku od redaktora młodszy, chłopak uśmiechnięty, mówi składnie, grzecznie nie pozwala sobie przerywać, ripostuje w punkt! Ile konkretnie mają inne związki rolnicze członków? - pyta dobitnie. Cisza. Czyli może to są tylko rządowe przybudówki, ci negocjujący z Ministrem.

Takich pytań w kierunku próżnej (także w sensie vacuum) głowy pana Gromadzkiego padło w tym programie sporo. Konkluzja? TV Republika zrobiła Unii rolniczej wielką promocję za friko.

Autor wpisu nie powinien się tak wściekać. Spokojnie. Za pieniądze z darowizny obejrzał spektakl, w którym nagle role się odwróciły: indagowany przeegzaminował funkcjonariusza stacji (czytaj: władzy).

I jeszcze jedno: minister Ardanowski jest światły, wygadany, otrzaskany. OK. Tylko jest jedna wątpliwość: został nagle powołany, gdy wrócił z delegacji do Izraela, gdzie dogadywał abdykację IPN-u odnośnie ustawy o zakazie defamacji narodu polskiego. Ministra Szyszkę też odwołali "klimatycznie" z jeszcze nadal polskich lasów, gdzie walczył z kornikami.

Jeśli tak na to spojrzeć, to może różne służby pożarły się z powodu spodziewanych konfitur? Zapewne Gromadzki i Kołodziejczak o tym wiedzą więcej. Stąd tak drapieżnie starali się wejść w wyznaczone im role.

Szwajcaria to piękny kraj. Znam. Referenda i dobrobyt. Tylko jak tego dokonać gdzie indziej? Mam na myśli Polskę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-02-2019 [22:35] - Imć Waszeć | Link:

Już o tym kiedyś pisałem - "kantony bez ziemi" (żeby nie było co wynieść w jakimś "wianie" do jakiejś Brukseli), czyli enklawy polityczne, hierarchie budowane w oparciu o "dobro chronione" (kto chce chronić więcej dóbr, musi znaczyć trochę mniej, aby nikogo nie zdominować i nie blokować, oczywiście nie dotyczy to wartości bazowych, polskości i podobnych dogmatów), dalej protokół enklaw do rozstrzygania sporów, szacowania ważności oraz przyznawania kompetencji i takie tam sprawy. To jest najnormalniejszy protokół (informatyczny) w systemie operacyjnym (z równolegle uruchamianymi procesami, wątkami, wywłaszczanie i mechanizmami synchronizacji wykonania, jak sekcje krytyczne, semafory, mutexy) przepisany na język prawa i polityki. Jeżeli ludzie w jakiejś społeczności mają za bardzo sprzeczne dążenia i poglądy i się tylko o to żrą, to trzeba ich odizolować od siebie z automatu, a zaraz zrobi się ciszej i sympatyczniej. Pewien inny pomysł na to podsunął Redbad Klynstra, który opowiadał o "lewackich" i "prawackich" piekarniach, szkołach, sklepach w Holandii. W Polsce mamy np. problem z lewackimi ogólnopolskimi akcjami ostracyzmu, czyli seansami nienawiści, które dotykają różnych dziedzin życia: szkół (gender), szpitali (aborcja), teatrów ("Klątwa"), a nawet sądów i trybunałów. Niektóre z tych rzeczy można potraktować tak jakby były zarządzane przez wirtualną społeczność lub administrację lokalną w szerszym sensie. Państwo może dofinansować, ograniczyć, zmodyfikować trochę, ale nie zakazać, jeśli to nie jest karalne. Chcą geje marsz? Proszę bardzo, ale na swoim "terenie"; ale jak już mają marsz, to z dotacji na coś nici, bo się właśnie w tym kwartale środki z abonamentu skończyły. Proste ;) Nic tak dobrze nie wpływa na uporządkowanie spraw ziemskich, jak odstawienie ludzi od wpływu na nie. Bo gdzie człowiek może dorzucić swoje trzy grosze, tam dzieje się źle; zaraz wkracza uznaniowość, relatywizacja, oszustwa, naciąganie, nepotyzm, korupcja, wreszcie powszechna ruja i poróbstwo. Niektórzy powiedzą (liberałowie), że od tego są sady. Pozornie tak. Ale "nasze" sadownictwo jest najlepszym przykładem tego, że nie do końca - robią co chcą i za nic nie odpowiadają, ale jak zwrócisz im uwagę, to zaraz jest to zamach na niezawisłość i demokrację. No to opiszmy tę ich "demokrację" wzorami, przez co stanie się weryfikowalna za pomocą parserów sprawdzających poprawność składniową i zgodność semantyczną z resztą bajzlu, zamknijmy sędziów w ich ukochanej nadzwyczajnej "kaście" i przyznajmy proporcjonalnie do znaczenia "kasty" środki do wydania z abonamentu. Jako pas transmisyjny dla wykładni prawa na pewno już żadnemu Komendzie krzywdy nie zrobią, a te swoje kastowe stroje, copyright na łańcuch i przywileje będą mogli chronić ile wlezie (lokalnie;). Natomiast spory sędziów z innymi organami władzy niech rozstrzyga sztywny protokół, a nie Rzeplińscy i Gersdorfy. Ech, piękna Utopia 8]

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

10-02-2019 [08:45] - zbieracz śmieci | Link:

Zawsze zdumewa mnie co może wytworzyć w swoim czerepie Imć ob .szlachetneo grodu jakim są Siemiatycze i sądzę nie bez racji ,że na te przemyślenia ma wpływ istniejąca tam "uczelnia" jedna już chyba z "pińset" istniejacych.
Tego komentarza nie dam rady skomentować bo na innych falach nadajemy ale co do ostatniego zdania to i owszem-nie ma do wiadomości Wazseci innej władzy jak władza suwerena a kto powtarza bedenie to świadczy jedynie jak mu czerep zmłotkowano w czeciej RP.