Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Swisspola, 25.06.2026

Krótkie pytanie do forumowiczów: 

W świetle obecnego zachowania się Ukrainy w stosunku do Polski i Polaków, jak wam się zdaje, czy dla Polski korzystniejsza jest wygrana w tej wojnie Ukrainy czy Rosji? Jeśli dzisiaj po takiej pomocy i humanitarnej i militarnej Ukraińcy tak nas lekceważą, to jak będą się zachowywać wobec Polski, jeśli by pokonali Rosjan. Obawiam się, że sprzęt militarny podarowany Ukraińcom powróci do nas w roli agresora. Naprawdę nie wiem co gorsze wgrana Rosji czy wgrana Ukrainy? A jak wy myślicie? Co na to nasi skłóceni idioci polityczni. Wszystkich opcji?

  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 80
SilentiumUniversi

Silentium Universi

25.06.2026 07:53

Sprzęt nie wróci, bo go już ruscy dawno zezłomowali. Oczywiście wydaje się, że w obecnej sytuacji wygrana którejkolwiek ze stron, w tym niemieckiej staje się dla Polski niekorzystna. Stąd niektórzy próbują się ustawić po amerykańskiej. Jakoś te dopusty przeżyjemy, do czasu, gdy załatwi nas demografia. Zdrufka życzę 

Ijontichy

Ijontichy

25.06.2026 07:54

Dla nas lepszy jest wróg przewidywalny,czyli Rosja.

Najlepiej żeby Rosja wygrała i to w sposób ostateczny...został by tej jeden nieprzyjaciel.

Mrówka

Mrówka

25.06.2026 08:59

Pytanie zawiera w sobie fałszywą tezę, w której nie ma innej opcji.

Wojna powinna zakończyć się natychmiast, bez finalnego rozstrzygnięcia. Dalsze jej trwanie to same szkody, poza biznesem oligarchów i przemysłu zbrojeniowego.

Alians Niemców z UPAdliną jest dla Polski największym zagrożeniem.

u2

u2

25.06.2026 09:12

"Naprawdę nie wiem co gorsze wgrana Rosji czy wgrana Ukrainy?"

Warto przeczytać książkę Tadeusza Konwickiego pt. "Wschody i zachody Księżyca". Tam jest wyjaśnione co czeka odwiecznych wrogów Polski. 

mjk1

mjk1

25.06.2026 09:33

Mam wrażenie, że pytanie jest trochę źle postawione, bo sugeruje wybór między Rosją a Ukrainą, podczas gdy Polska nie powinna kibicować ani jednemu, ani drugiemu państwu, tylko własnym interesom. Dla mnie najważniejsze pytanie brzmi nie: „kto ma wygrać?”, ale „jakie zakończenie wojny będzie najkorzystniejsze dla Polski za 10, 20 czy 30 lat?”.

Nie podzielam przekonania, że Rosja jest dla Polski partnerem bezproblemowym ani że Ukraina jest automatycznie naszym strategicznym przyjacielem. Ostatnie lata pokazały, że polityka międzynarodowa nie opiera się na wdzięczności, sentymentach ani deklaracjach, lecz na interesach. Dlatego niepokoi mnie zarówno wizja całkowitego zwycięstwa Rosji, jak i sytuacja, w której po wojnie powstaje silna Ukraina pozostająca z Polską w trwałym sporze historycznym, gospodarczym czy politycznym.

Największym problemem nie jest jednak ani Rosja, ani Ukraina, lecz fakt, że w Polsce niemal nie rozmawia się o własnej długofalowej strategii. Dyskutujemy głównie o tym, komu kibicować, zamiast zastanawiać się, czego Polska potrzebuje niezależnie od tego, kto ostatecznie okaże się silniejszy.

I właśnie tej rozmowy najbardziej mi brakuje.

Swisspola
Nazwa bloga:
Swisspola
Zawód:
Programista
Miasto:
Oftringen

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 65
Liczba wyświetleń: 420,012
Liczba komentarzy: 1,341

Ostatnie wpisy blogera

  • Lepszy przerażający koniec niż przerażenie bez końca
  • Patriotyczny test prezesa Kaczyńskiego
  • Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało,

Moje ostatnie komentarze

  • Skoro mamy takie społeczeństwo, które z tego "motłochu-plebsu" potrafi wyłuskać takich gigantów intelektualnych jak Anna Maria Zukowska czy Hennig-Kloska, tak uczciwych i prawdomównych jak Czarzasty…
  • Masz absolutna racje, ale sam raczyłaś zauważyć: "tak się ci "bracia" uwłaszczali na ziemiach polskich od wieków". Dlatego pytam się Ciebie, gdzie są ci mądrzy Polacy po szkodzie. Gdzie jest Polska…
  • W ubiegłym roku słuchałem debaty parlamentu szwajcarskiego: co zrobić, aby zmniejszyć emitowane przez Szwajcarie CO2 o 20%. Całoroczna produkcja CO2 Szwajcarii to 35 mln ton co stanowi 330 razy mniej…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • 7 Grzechów głównych — Grzech 2, Finanse
  • 7 Grzechów głównych
  • Marsz, marsz Poloni

Ostatnio komentowane

  • mjk1, Mam wrażenie, że pytanie jest trochę źle postawione, bo sugeruje wybór między Rosją a Ukrainą, podczas gdy Polska nie powinna kibicować ani jednemu, ani drugiemu państwu, tylko własnym interesom. Dla…
  • u2, "Naprawdę nie wiem co gorsze wgrana Rosji czy wgrana Ukrainy?"Warto przeczytać książkę Tadeusza Konwickiego pt. "Wschody i zachody Księżyca". Tam jest wyjaśnione co czeka odwiecznych wrogów Polski.…
  • Mrówka, Pytanie zawiera w sobie fałszywą tezę, w której nie ma innej opcji.Wojna powinna zakończyć się natychmiast, bez finalnego rozstrzygnięcia. Dalsze jej trwanie to same szkody, poza biznesem oligarchów…

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności