Irlandia, bezdroża nauki oraz kilka uwag ks. Weryńskiego

W dzisiejszym wpisie chciałabym zwrócić Państwa uwagę na kilka spraw.

 Na początku, proszę obejrzeć 2-częściowy reportaż zatytułowany "Obyś był zimny albo gorący", dostępny w Internecie na serwisie Utube :

część pierwsza :
https://www.youtube.com/watch?...

część druga :
https://www.youtube.com/watch?...

Reportaż traktuje o zmianach obyczajowych w niedawno jeszcze katolickiej Irlandii.

Oto krótka recenzja wzmiankowanego programu telewizyjnego :

"Trzy dekady – tyle wystarczyło, by katolicka Irlandia niemal o sto osiemdziesiąt stopni odwróciła się od ponad szesnastowiecznego dziedzictwa wiary swoich przodków. 25 maja 2018 roku obywatele Irlandii zagłosowali za wykreśleniem z Konstytucji ich państwa poprawki chroniącej życie dzieci nienarodzonych. Pierwszy raz w historii to sam naród opowiedział się za legalizacją aborcji".

W reportażu mowa jest o wielu latach starań ateistów i przeciwników religii oraz Kościoła, o wielu starannie prowadzonych przygotowaniach do podważania wiary religijnej u człowieka. W opisywane działania angażowało się mnóstwo osób, w dużej mierze tych, którzy uważali siebie za "naukowców", a swoją propagandę antyreligijną prowadzili m.in. na uczelniach.
Ze względu na to, że analizowana problematyka jest mi dosyć bliska, a sporo uwag poczynionych przez bohaterów reportażu, zostało już wcześniej przeze mnie zaobserwowanych, postanowiłam serdecznie zarekomendować Państwu ten temat do samodzielnego przemyślenia. W tzw. nauce istnieje szereg niepisanych nakazów, którymi powinien kierować się człowiek aspirujący do uzyskania formalnego poświadczenia umiejętności myślenia. Przykładowo, pisząc artykuł dany naukowiec powinien opierać się głównie na ostatnio opublikowanych źródłach i materiałach, powinien nawiązywać do dominujących i niekwestionowanych poglądów panujących w danej dziedzinie. W przeciwnym razie, jego praca uznana będzie za zdezaktualizowaną, niegodną uwagi i nie zasługującą na jakiekolwiek przemyślenie. Ponadto, niemile widziane są wszelkiego typu głosy krytyczne wobec "powszechnie honorowanych" sposobów rozumienia danych zjawisk.

Proszę zauważyć, iż zasady te pełnią pewną, dosyć istotną rolę w świecie nauki. Mianowicie, blokują możliwość sprawdzenia początków danej dziedziny, zahamowują możliwość samodzielnego wychwycenia kierunków rozwoju analizowanej dyscypliny, odstręczając tym samym od dostrzeżenia ewentualnych nieprawidłowości w jej obrębie. Na wszelkiego typu uczelniach dyskretnie pomija się przypadki oszustw dokonywanych przez reprezentantów określonej dziedziny. W zalecanej literaturze (podręcznikach akademickich) sylwetki zwykłych krętaczy przedstawiane są jako wybitne umysły (vide: Freud, Władysław Witwicki, Julian Ochorowicz itd itp). Milczeniem pokrywa się prywatne poglądy tych "geniuszów nauki"czy pozanaukowe inicjatywy przez nich podejmowane, co znów utrudnia, a z pewnością znacznie opóźnia wychwycenie przekłamań funkcjonujących na niwie naukowej, wprowadza w błąd szeregi studiujących co do istoty zgłębianej przez nich dyscypliny, odracza wreszcie logiczną ocenę dokonań danej "gałęzi wiedzy".
Dopiero sięgnięcie do starych, nierzadko przedwojennych publikacji ujawnia prawdziwe cele przedstawicieli danej dyscypliny. Przedwojenni "naukowcy" odznaczali się większą uczciwością, tzn. wielu z nich jasno stwierdzało, co mają na celu ich działania, nie kryło się ze swoimi antyreligijnymi poglądami. Porównanie celów przedwojennych "koryfeuszy nauki" z obecnymi kierunkami rozwoju poszczególnych dyscyplin daje klarowny obraz tego, co stanowi istotę różnych "nauk". Pozwala też odpowiedzieć sobie na pytanie o to, dlaczego wiara religijna odsuwana jest na bok, traktowana jako anachroniczna, przestarzała, niezgadzająca się z "obecnymi odkryciami nauki".

Jednocześnie, zapomnieniu ulega niezwykły intelekt przedwojennych kapłanów. Ich dzieła wyrzucane są na śmietnik, traktowane z pogardą, z uśmieszkiem politowania. Łatwość, z jaką ludzie porzucają pamięć o własnym pochodzeniu, wartościach przodków, pozwala wszelkim manipulatorom żywić nadzieję, że osiągnęli już swój cel. Jednocześnie mniemają, że ludzie nie powrócą do niegdyś powszechnie wyznawanych wartości i zasad, nie przypomną sobie tego, jakim to ideałom hołdowali...
Tymczasem, rozwiązanie "ateistycznej zagadki" wydaje się być w zasięgu ręki. Najpierw, należy dokładnie prześledzić rozwój danej dyscypliny po to, by wychwycić i ujawnić wszelkiego typu nieprawidłowości, celowe przekłamania czy prywatne poglądy reprezentantów poszczególnych dziedzin. Skala oszustw, które stopniowo powinny się ujawniać zaskoczyć może nawet tych, którzy uważali siebie za wybitnych znawców danego zagadnienia.

Naturalnie, nie tylko spora część naukowców przyczyniała się do zwalczania religii. Czynili to też ludzie zaangażowani w szeroko pojętą sferę społeczną.

Przykładowo, pewien przedwojenny ksiądz tak oto pisze w swojej książce :

"Niedawno - ku memu zdumieniu - jedna z rozgłośni Polskiego Radia nadawała płytę z piosenką "Niech żyje grzech !" Oczywiście, audycję tę (względnie jej szczegół) można położyć na karb niedopatrzenia ze strony kierownika programu wspomnianej rozgłośni. Ale przez świat dzisiejszy (tzn. rok 1933) idzie wołanie : "Niech żyje grzech !", które porywa za sobą olbrzymie tłumy ludzi.
Jakże dobrze, że możemy w ciszy kościołów skupić się na chwilę i wsłuchać się w echo innej melodii, melodii płynącej z zamierzchłych czasów apostolskich - na nutę "niech zginie grzech !" (ks. Weryński, "Zew apostolski", Kraków, 1933, str. 137).

Kilka stron dalej, autor zauważa :

"(...) tyle czynników rozkładowych, sączących w dusze ludzkie wielkie niebezpieczeństwo naszych czasów : oswajanie się z grzechem. Propagandzie tego oswajania i "zżycia się" z grzechem służą deski teatralne, służy ekran kinowy, służą łamy sensacyjnych dzienników, służy ulica, a - niestety - ileż razy i dom rodzinny ..." (tamże, str. 145).

Czytając te fragmenty, możemy zastanawiać się o jaką to demoralizującą piosenkę, chodziło duchownemu ?

Była to ta "niewinnie" brzmiąca przyśpiewka :

https://staremelodie.pl/piosen...

Piosenka pochodziła z filmu "Przez grzech do szczęścia".

A czy obecnie potrafilibyśmy wskazać na czym dokładnie miało polegać społecznie negatywne oddziaływanie wyżej wspomnianego utworu ? A może po prostu, daliśmy się ogłupić wszechogarniającej propagandzie ateistycznej i nie jesteśmy już zdolni do poczynienia kilku prostych refleksji ? Słowa te kieruję szczególnie do niezwykle sympatycznego, ale i chyba nieco zagubionego w odbiorze rzeczywistości, Prezesa Telewizji Polskiej, Pana Jacka Kurskiego. Czy można dostrzec podobieństwo pomiędzy zawołaniem "niech żyje grzech !", a niezwykle intensywnie promowanym przez polskie media tzw. "Sylwestrem marzeń" ?
To nie jest trudne pytanie.

Na końcu mojego dzisiejszego wpisu, chciałabym wywołać u Państwa zaskoczenie. Poniżej znajduje się opis niemieckiej wiary, pochodzący z 1909 roku :

"W klinice uniwersyteckiej w Bonn przystąpiono do wycięcia języka prostemu wieśniakowi niemieckiemu. Ale przed operacją - zanim niemym się stanie - wezwano go, by jeszcze coś powiedział na ostatku.
A pobożny chłopek ze łzami w oczach wyrzekł cztery słowa :
- Gelobt sei Jesus Christus !
Tak : "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !".
Jest to - ze wszystkich - najgłębsze hasło, najpiękniejszy aforyzm"
(Weryński, str. 77. Cytat przytoczony za księdzem Kererem, opisującym zdarzenie w pracy : "Gottes Meissel und Hammer", wydanej w 1909 roku).

------
Kolejny wpis - za tydzień.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

05-01-2019 [13:18] - xena2012 | Link:

Hm,a gdyby to Pani była na miejscu Kurskiego jak by zorganizowała Sylwester Marzeń? Jaki grzech promował tam w Zakopanem Kurski i czy wg Pani należy takie sylwestrowe zabawy zlikwidować?

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-01-2019 [14:44] - Pani Anna | Link:

Ja też nie rozumiem tego całego zamieszania wokół tego, że w takim czasie jak noc sylwestrowa ileś tam milionów ludzi bawiło się w tak niezbyt "wyszukanej" muzyki. Może chodzi o to, że najwiecej publiczności zgromadziła telewizja państwowa i powszechnie nielubiany i wyśmiewany Kurski? Ja też nie jestem jego wielbicielką, ale na litość, bez przesady. Takie same "atrakcje" zaproponowały telewizje komercyjne, tylko z o wiele gorszym efektem oglądalności, tak samo wyglądaja programy sylwestrowe chyba na całym świecie? No nie wiem, być może są jakieś kanały, które w tę noc puszczają muzykę poważną, bądź opery i każdy, kogo uszy bolą od tej muzyki "dla gawiedzi" może sobie na taki kanał przełączyć, przecież chyba nie ma zakazu. Sylwester w Zakopanem nie był również jakimś gorszącym spektaklem, nikt nikogo nie pobił, nie zadeptał, nie było żadnego "Nergala" z satanistyczna symboliką... Notabene o wiele gorsze rzeczy dzieją się na "najpiekniejszym festiwalu na świecie", tym owsiakowym, organizowanym co gorsze za pieniądze zebrane przez dzieci na zupełnie inny cel... I jakoś nie słyszę oburzenia przetaczającego się przez cały kraj. Naprawdę nie rozumiem, ale to chyba chodzi o to, żeby narzekać dla samego narzekania, sądząc po ilości wpisów, jakie pojawiły się tutaj tuż po tym "wydarzeniu" w trosce o nasz poziom. Nie mówię, że telewizja Kurskiego prezentuje wysoki poziom, bo tak nie jest, ale są chwile, kiedy należałoby zwyczajnie odpuścić.

Obrazek użytkownika xena2012

05-01-2019 [18:55] - xena2012 | Link:

Najbardziej śmieszy mnie to jak dzisiaj rozumiemy zabawę sylwestrową.Przecież przez lata były to bale,i prywatki.przed którymi człowiek robił sie na bóstwo i występował w wystrzałowej kreacji.Kto by pomyslał,że dzisiaj zabawa to spęd i stanie w zimnie jak śledzie w beczce na placu podrygując i piszcząc w rytm muzyki.Druga połowa Polaków w papuciach mości się przed telewizorem,jeczy ,narzeka na upadek ciekawych utworów i wykonawców,krytykuje program .I tak do nastepnego Sylwestra

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-01-2019 [19:21] - Imć Waszeć | Link:

O przepraszam, ja nie należę do żadnej z tych połów.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-01-2019 [19:25] - Pani Anna | Link:

"Najbardziej śmieszy mnie to jak dzisiaj rozumiemy zabawę sylwestrową" - święta racja. Ja też pamietam, kiedy kreacje sylwestrową szykowało się już 3 miesiące wcześniej, termin u fryzjera i kosmetyczki trzeba było rezerwować  na początku listopada... A teraz proszę - czapa na głowę, puchowa kurta, szampan czy co kto lubi pod pachę plus petardy i na jakiś plac zamkowy, czy tam inny rynek, gdzie komu bliżej... To się chyba nazywa "duch czasów", czy jakoś tak :)) No, ale są tacy, którzy uważają, że tego typu rozrywce powinna towrzyszyć "misja" i "kultura wyższa":))

Obrazek użytkownika paparazzi

05-01-2019 [19:56] - paparazzi | Link:

To jeszcze nic! W Nowym Jorku tysiące balujących na ulicy z pieluchami w tyłkach bo nie ma toalet do dyspozycji. Indagująca TV prezenter zapytała jedna parę o 7 rano czy maja pieluchy a oni  O TAK. Co za upadek celebracji. Odrażające.

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-01-2019 [21:46] - Pani Anna | Link:

Paparazzi - "W Nowym Jorku tysiące balujących na ulicy z pieluchami w tyłkach bo nie ma toalet do dyspozycji" jakoś nie mogę przestać o tym myśleć  i bardzo bym chciała,
aby któryś z blogerów podjął się próby wyjaśnienia tego zjawiska. Jak w tak krótkim czasie mogło dojść w ludziach do aż takiej degradacji i braku szacunku do samego siebie? Od bali, wszelkiego rodzaju przyjęć i spotkań towarzyskich do zabawy na ulicy z pieluchą na tyłku... Wystarczyło ile, 2 pokolenia, czy nawet nie? Czego to jest wynikiem, jakiegoś niedoboru, czy wręcz przeciwnie, nadmiaru? Byłoby to moim zdaniem ciekawsze niż te do znudzenia powtarzające się notki jak to bardzo prezes Kurski ma w poważaniu wszystkich "kulturalnych i myślących Polaków" i jak "ten PIS" w końcu nie zrobi Sylwestra "na poziomie", to ani chybi przegra wybory. 
Chociaż byłam w życiu na kilku naprawdę "wielkich balach", to najmilej wspominam te, organizowane przez nas samych w akademiku na korytarzu. Dziewczyny wystrojone, chłopcy w garniturach, tych co "na egzamin", to było naturalne i oczywiste. Telewizor był jeden w całym akademiku i to kolorowy, ale nikomu nawet nie przyszło do głowy, aby go w tę noc oglądać! A co dopiero zgłaszać pretensje do prezesa telewizji o nienależyty poziom sylwestrowej rozrywki rozumianej jako, już sama nie wiem, strawa duchowa? A już to, że od dnia następnego przez co najmniej tydzień będzie się w narodzie przewalać ogólnokrajowa dyskusja o braku szacunku dla naszego poziomu intelektualnego i kulturalnego w programie sylwestrowym, to w najśmielszych snach mi nawet nie postało. I niech mi nikt nie mówi, że to dlatego, że "nie było wyboru", bo to zupełnie nie o to chodzi.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-01-2019 [11:47] - maks jamnicki | Link:

Pani Anna : Aby człowiek był "na poziomie", musi od małego pewne rzeczy trenować. Pisząc "na poziomie" nie mam na myśli tylko kultury i odpowiednich potrzeb kulturalnych,  ale też na odpowiednim poziomie np. "męskiej odwagi" i zachowań/ np.  trenowanie chłopców przez Spartan, od chyba 7 r ż, ale to w różnych natężeniach było wszędzie, męskie, bolesne  inicjacje u ludó pierwotnych itd.  ./, dziewczynki i kobiety "trenowały" swoje kody i zachowania,  odpowiednim poziomie skłonności do pracowitości, także kontrolę seksualności w zasadzie, poprzez wychowanie, /i religię/ u dzieci i młodych ludzi "trenowano", poprzez zakazy i nakazy. Permanentne obcowanie z pewnymi zagadnieniami, ćwiczenie charakteru / prości ludzie na wsiach nie musieli specjalnie "trenować", bo ciężka praca sama w sobie ograniczała skłonność do głupoty a wyrabiała odporność na trudy/. Ale wracając  do kultury i rozbudzania odpowiednich potrzeb i zachowań u ludzi, od małego dziecka /"czym skorupka...", lubię proste i trafne "spostrzeżenia ludowe"/. Przecież tego się nabywa. Z tym człowiek się nie rodzi. Małe dziecko zostawione samo w sobie, "w lesie", dziczeje, przecież to sprawdzone. Z czasem to zmiany nieodwracalne. I dziś gdy "ciemne siły" negują wychowanie /to aż nudne "róbta co chceta" /, ściągają bytowanie do odruchów, poruszania się potrzeb i myśli pomiędzy otworem gębowym a odbytem, tak, tak  /używanym u homo "wielozadaniowo" /, te szokujące pieluchy wydają się naturalnym etapem. Seks po pijanemu w klubie na stole, na sylwestra pielucha w tłumie, w sytuacjach społecznych brak hamulców w świństwach, bo solidarność z kimś kosztuje, a ten koszt "zagrażający". Skundlenie. Tak, wystarczy 1-2 pokolenia by ludzi zdegradować, uprościć i zminimalizować ich potrzeby, te ponad biologiczne. Stadem biologicznej "trzody" łatwo zarządzać i ciągnąć profity. Polska się jeszcze broni, ale trzoda  nie lubi "lepszych",  prędzej  "wyrżnie", jak Wandeę, nawet jak tylko ekonomicznie i politycznie . Ciekawe, że ten temat spotkałem  na razie tylko u Karonia, diagnozowanie prób ściągnięcia społeczeństw do stanu pierwotnego. My jeszcze jesteśmy innym pokoleniem, coś z tego rozumiemy, ale już następne, no, optymistycznie, na razie różnie, jest nadzieja. Sylwestra nie oglądałem, ale Kurski mi nie przeszkadza. To wypadkowa różnych sił. Robi rzeczy "dla mas" ale też w wyborach, głosują i decydują masy, nie tylko wyrafinowani esteci. 

Obrazek użytkownika Ptr

06-01-2019 [13:20] - Ptr | Link:

Wygląda na to ,że od dziesiątek ( może setek ) lat mamy ciągle postępujacą laicyzację. Z jednej strony ten proces pcha porównanie naukowej interpretacji rzeczywistości z religijną interpretacją. I tutaj, o ile dyskusja jest sprowadzona do spraw podstawowych , czyli Genesis i fizyki, interpretacja naukowa jest zdecydowanie wiodąca ze względu na matematyczną  i logiczną ścisłość ustaleń. Przeciwstawianie temu jakichś racji pragmatycznych, przekonań , upartości, jest rozpoznawane jako słabe. ( na przykład tzw. kreacjonizm- ale pogląd ,że świat powstał kilka tys. lat przed nasza erą).  W sumie mało zorientowany młody człowiek od razu stanie po stronie naukowego wytłumaczenia pewnych zjawisk.I słusznie.
               Jednak nauka pomimo dobrej jakości ustaleń podstawowych nie jest w stanie ustalić genezy żadnych bardziej złożonych zjawisk, praprzyczyn, fenomenu życia, fenomenu świadomości, fenomenu kultury, religii i duszy człowieka. Tutaj nauka nie mogąc tego rozwiązać najpierw izoluje te zagadnienia lub spłaszcza je do pewnych formuł, udaje , że ich nie ma, lub wyrzuca poza ścisłe ustalenia jako tzw. zagadnienie filozoficzne. Czyli grupuje do szeregu zagadnień , które są do przedyskutowania. Gdy okażą się prawdą będzie można wyciągnąć je z tego worka, ewentualnie będzie można je zapomnieć. ( przykładami izolowania tematów są np.wolna wola czlowieka w oświeceniowym światopoglądzie deterministycznym, czy materialistycznym , lub izolowanie przez dziesiątki lat mechaniki kwantowej jako teorii burzącej wygodny determinizm). 
                Następnym problemem nauki jest wyraźna ograniczoność ustalonych związków które są z czasem konsekwentnie obalane przez następne teorie , rewolucjonizujace poprzednie ustalenia. I w tym sensie nauka staje się w jakims stopniu funkcją nie czystej wiedzy , ale stanu umysłu fal naukowców , których działania mogą być ukierunkowywane ideologicznie. Naukowcy tworzą grupy zwolenników swych autorytetów i trzymają się tego. Może nawet z przyczyn praktycznych.
             Ostatecznie może okazać się , a wręcz wszystko na to wskazuje , że odkrycia fizyki prowadzą i mogą dalej prowadzić do konkluzji , że świat fizyczny nie wyklucza realizacji zdarzeń religijnych. Innymi słowy wiele zjawisk ze sfery ,powiedzmy, duchowej przyjmowanych jako fizycznie nieistniejace , efemerydy, złudzenia mają jednak głębokie uzasadnienie i są fizycznie wpisane w konstrukcję tego świata. 
Jednocześnie na polu dyskursu światopoglądowego  ta idea jest zbyt złozona , aby mogła być przyjęta jako prawdę przez ogół. 
Najlepszą i może najważniejszą cechą , aby zachować pełnię duchowa jest tylko wiara. Jest naukowe uzasadnienie tego dlaczego wiara jest ważna, ale nie znajac tego uzasadnienia można nadal ją mieć.    

 

Obrazek użytkownika Jan1797

06-01-2019 [18:48] - Jan1797 | Link:

Łatwość, z jaką ludzie porzucają pamięć o własnym pochodzeniu, wartościach przodków
pozwala wszelkim manipulatorom żywić nadzieję, że osiągnęli już swój cel.
Szanowna Pani,
Czytam z zasady regularnie i absolutnie nie słodzę. Chciałbym poznać zdanie Państwa
w temacie ewentualnie skoordynowanej akcji anty kościelnej od "Klątwy” i wcale nie uważam
że reżyser jeden i drugi zdaje sobie sprawę z ewentualnej akcji, do „Kleru". O zmianach
w cerkwi wschodniej, pomysłach Barbary Nowackiej, instalacji nowych idei w europie, rozbiórkach
kościołów, w tym zabytkowych. Polecam uwadze; 39'00"- 45'00" https://www.youtube.com/watch?...
Zarazem nikt nie zauważa konieczności budowy wspólnot polskich, co wynika z powyższego
linku, kojarząc inicjatywę z nie realnymi zagrożeniami dla naszego narodu i religii. Zdaję sobie
sprawę ze znużenia większości, czy oporu zawiedzionych, acz wymiana poglądów jest ważna.
Przygnębienia z racji święta nie ma, proszę więc o uwagi.
Pozdrawiam, Jan.

 

Obrazek użytkownika xena2012

07-01-2019 [10:27] - xena2012 | Link:

Nasilenie nagonki antyklerykalnej w Polsce nie jest przypadkowe.To wynik szeroko zakrojonej akcji grup nacisku zniecierpliwionych brakiem ,,postępu'' w eliminacji chrzescijaństwa w Polsce.A przecież już tyle wydali funduszy na rózne antykatolickie przedsięwzięcia,tyle osób z opozycji pozyskali,tyle pozarzadowych organizacji opłacili i nadal dopłacają.......Dlatego Nowacka brana jest pod uwagę jako kolejna nadzieja Film ,,Kler'' utwierdził ich w przekonaniu że są na dobrej drodze sadząc po frekwencji ale że sama droga jeszcze daleka.Zadziwia mnie apel A.Holland aby księży chodzacej po kolędzie wyrzucać,nie wpuszczać ,dawać do zrozumienia że kolęda to dla nich okazja do gwałtów.Można by się uśmiać ze starej głupiej baby,ale ona publicznie udziela wywiadów takiej treści.I tu juz nie o samych księży chodzi,kłującą w oczy tacę,czy podatki ale o eliminację Koscioła.Wytyczne ida z Francji,która burzy nawet zabytkowe kościoły lub oddaje muzułmanom do przeróbki na meczety.Wystarczy przytoczyć slowa ministra MSZ Francji który nawołuje do akci zaprzestania rodzenia dzieci przez Francuzów aby zrobić miejsce imigrantom ,,pukajacym do drzwi'' w Europie. Czy mozna bardziej wymownie uderzyć w chrześcijaństwo? 

Obrazek użytkownika maks jamnicki

07-01-2019 [11:57] - maks jamnicki | Link:

Makabra. Ale Polska jako wspólnota by się obroniła, jednak ONI rozsadzają cały czas naszą narodową wspólnotę od środka. Gdyby świat poszedł w tą zmanipulowaną stronę, a Polska ze swoimi tradycyjnymi wartościami chrześcijańskimi pozostałą sobą, po jakimś czasie miliony z Europy ciągnęły by do Polski jako ostoi normalności i przede wszystkim ludzkiego bezpieczeństwa. I ONI nie mogą na to pozwolić. Używają do tego naszych wewnętrznych "najgorszych z najgorszych".

Obrazek użytkownika Jan1797

07-01-2019 [20:48] - Jan1797 | Link:

Słuszne uwagi, by nie stracić z oczu E carstwa, choć AFD twierdzi, że już po nim i należy powołać
nową UE. Z kolei liczba turystów spoza Polski np. w krakowskim orszaku Trzech Króli, dobrze wróży
Europie i Polsce. To bunt "szarych Francuzów", skądinąd wolę "zdeterminowanych", wstrzymał  trend
pro „Kler" co świadczy jedynie  o rodowodzie sterników? Czy reżyser jeden lub drugi zdaje sobie sprawę
z przeprowadzanej akcji, lub jedynie uczestniczy w nowo trendzie kasty arywistów  to muszą państwo
przyznać, ma  drugorzędne znaczenie, ważne jest, by przekaz dyskusji ujawniał cel tych idei i skutek
w Europie?  Jeżeli kluczowe ICH inicjatywy jak ta Nowackiej w Święto Trzech Króli, przy opinii Kosiniaka
Kamysza, że muszą skręcić w lewo, bo kościół zbyt mocno skręcił w prawo, są dla mnie sporym
zaskoczeniem, to dla innych są szokiem?
Na koniec, pisze się o niszowych NB, ta nisza to rzesze ludzi rozpoczynających dzień od przewiązki
z niezależnej na NB. Przyglądam się, jak niektórzy reagują na teksty, co zauważają. Zaglądają się
by nie miotać się w info chaosie netu. Stąd przekaz musi być jasny, oparty źródłowo o prawy internet
by mieli świadomość, że nie są sami.