Jak złupić Polskę nie pozostawiając śladów

Śmieszą mnie próby szukania winnych zorganizowania afery VAT-owskiej. Tu nie trzeba było nic organizować tylko mieć służby specjalne i finansowe, które kontrolują jak VAT i inne podatki wypływają z Polski. Politycy dobrze wiedzieli jak taki proceder ograniczyć, bo mieli przygotowane ustawy ograniczające wyłudzanie VAT, zamiast tego uchwalili ustawy ułatwiający taki proceder, a organizację tego procederu zostawiali grupom przestępczym. Mając pełną świadomość, w jaki sposób i kto zgarniał zyski z działalności przestępczej, zgłaszali się tylko do przestępców po swoją dolę. Tak że nie było jednego ośrodka, który organizował bezpośrednio ten proceder i trzeba szukać tych osób, którzy brali swoją działkę. Może uda się jakichś przestępców przekonać, żeby wydali tych, którym musieli się opłacać za swoją bezkarność i „po nitce do kłębka” dojść do tych, którzy byli głównymi beneficjentami tego procederu. To taka moja bezinteresowna rada dla Sejmowej Komisji Vatowskiej. Dotyczy to także reprywatyzacji.w Warszawie i innych miastach.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

08-10-2018 [15:27] - Darek65 | Link:

W poważnym i silnym Państwie, to takie służby by dawno zadziałały. A gdyby nie zdążyły od razu, to przykładnie by ukarano winnych, a może nawet ktoś by się zachłysnął wodą. Wici o tym szybko by się rozniosły.....

Obrazek użytkownika Gniewko

08-10-2018 [15:54] - Gniewko | Link:

Służby specjalne tylko czekały na cynk od służb finansowych, gdzie mają się udać PO swoją dolę.

Obrazek użytkownika smieciu

08-10-2018 [16:01] - smieciu | Link:

Dziura VAT mogła wynosić jakieś 30mld zł rocznie. Dobra przyjmijmy że przez 10 lat było 200mld zł. Teraz zastanówmy się jaki jest nasz próg po którym nie chciałoby się nam pracować. 1Mld zł? 100mln? Niech to będzie 10mln. Starczy na długo. 5mln to ponad 10 tys. zł miesięcznie przez 40 lat. Resztę można zainwestować w jakiś sympatyczny biznes i mieć dodatkowe pieniądze. Można dać dziecku na start. Co tam ktoś chce. Ile ludzi mogło skubnąć taką kasę? Po 10 baniek. No 20 tys.
Ta liczba mówi nam że pewnie sporo ludzi na tym skorzystało i jest kogo ścigać. A po drugie że wielu ludzi już kraść nie potrzebuje bo się ustawiło, więc Morawiecki ma wolną rękę w łataniu dziury. Tym bardziej że VAT był tylko jednym z przekrętów. Nie mniejsze były w sektorze energetyczno - paliwowym. Generalnie tam gdzie jest duży pieniądz budżetowy jest przekręt.
Mamy więc wielką armię ludzi, którzy się ustawili do końca życia a i dalej biorąc pod uwagę ich dzieci. Czy ktoś ich ścignie? Nie. Zamiast tego rząd będzie wyduszać grosik po grosiku od tych co się na to zrzucili. Tak jak zawsze. I jeszcze Ukraińców sprowadzi. I naprawdę człowiek się dziwi, skąd w tej Polsce tyle kasy?
Tyle było przekrętów, finansujemy teraz tych Ukraińców, dajemy 500+, kupujemy Patrioty. Ale ciągle jest.
Niesamowite!
 

Obrazek użytkownika Gniewko

08-10-2018 [16:12] - Gniewko | Link:

Panu ten temat nie pasuje i chce go zmienić !?  Czemu ???

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

08-10-2018 [17:12] - rolnik z mazur | Link:

Polska to naprawdę bogaty kraj ! Spokojnie - nikt nie pójdzie siedzieć.  Może jakieś płotki z końca łańcucha pokarmowego.  Najłatwiej jest okraść biedaków.  Pzdr

Obrazek użytkownika Gniewko

08-10-2018 [20:33] - Gniewko | Link:

Przy obecnych Sądach to na pewno nie, bo komunistyczni sędziowie będą twierdzić, że kradli przez roztargnienie. Najpierw trzeba dokończyć reformę Wymiaru Niesprawiedliwości i przekształcić go w Wymiar Sprawiedliwości.

Obrazek użytkownika paparazzi

09-10-2018 [00:23] - paparazzi | Link:

To jest cale sedno sprawy. Potrzeba czasu i ....katalizatora ;-).

Obrazek użytkownika Lektor

09-10-2018 [11:13] - Lektor | Link:

Co zrobili PO i PSL dobrego dla Polaski przez 8 lat:  https://dorzeczy.pl/kraj/62353...
To za ich rządów doszło w historii Polski do największych oszustw narodu polskiego: - tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD z OFE beszczeszcząc Kostytucję, przyzwolili mafiom watowskim PO i PSL wykraść ponad 400 MLD z budżetu państwa, tylko sama HGW okradła warszawiaków na 21,5 MLD, i tylko w przeciągu 8 lat naliczyliśmy ok 42 afery złodziejskie i korupcyjne (jeszcze nie wiadomo ile MLD kryje się za tym). To za ich rządów jednych Polaków wyrzucano z ich domów i mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), innych grabiono z oszczędności (Amber Gold, GetBack).

Ludzie !!!   To zbrodnia na narodzie polskim !!!  Ci, którzy nadal popierają tą antypolską partię są, według Tuska, nienormalni !!!
 
Program na przyszłość: Likwidacja CBA (aby kradło się w PO lepiej), likwidacja IPN (aby nikt nie mówił Bolek na Wałęsę), przywrócenie wysokości rent byłym SB-ekom,  anty PIS-owski psychiatryk w walce o władzę, prowadzący do obelenia obecnego rządu za pomocą ulicy i zagranicy (dla idei aby było jak było).

* Patryk Jaki mówi do warszawiaków, to co jeszcze musiałaby zrobić PO, aby normalni ludzie, których Tusk nazwał kiedyś nienormalnymi przestali być zwolennikami tej partii ?!
 
** Oni muszą być pociągnięci do odpowiedzialności, a tacy jak Tusk, HGW, Schetyna, Kopacz przed TS. Ale poczekajmy, nie śpieszmy się aby ci przestępcy nie stanęli przed sędziną Gensdorf czy Tuleją, a przed normalnymi sędziami już po reformie SN.