Tęsknota za normalnością

Myślałem, że po wyborach w 2015 roku może nie od razu, ale powoli Polska zacznie zmieniać się na lepsze, zamiast tego zafundowano nam cyrk i pozorowaną walkę puchowymi poduszkami, która to walka głównym oponentom nie robi krzywdy, tylko mąci ludziom w głowach. Kuroniówki i zupki Kuronia zastąpiły 5 Morawieckiego i Kaczyńskiego. Czyżby znowu się szykowała jakaś grabież na wielką skalę i trzeba rzucić narodowi jakiś ochłap, żeby nie zauważył, że go okradają ?

Jeśli chcemy normalności i Suwerenności Polski, wspierajmy KONFEDERACJE; https://konfederacja.eu/

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

03-05-2019 [12:56] - tricolour | Link:

A na lepsze to znaczy na co?

Milion używanych aut rocznie to parę miliardów Euro (lekko licząc) wydane za granicą tylko na jeden produkt. Sami, z własnej woli, wywozimy nasze pieniądze wagonami za granicę. A gdzie reszta: telewizory, telefony, komputery, pralki, suszarki, ropa, gaz? A produkujemy choć polskie latarki? Nie.

To co szanowny autor chce zmieniać na lepsze przy takim okradaniu ojczyzny?

Obrazek użytkownika Jabe

03-05-2019 [14:26] - Jabe | Link:

Proszę tak nie mówić, bo każą nam ufundować centralną państwową fabrykę latarek.

Obrazek użytkownika tricolour

03-05-2019 [15:42] - tricolour | Link:

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Jeszcze ją postawią w sąsiedztwie centralnego portu lotniczego, to strach będzie latać we mgle.

Obrazek użytkownika Gniewko

03-05-2019 [15:10] - Gniewko | Link:

Właśnie o to chodzi, że obecni rządzący nie robią nic oprócz rozdawania jałmużny. Wszystkiego na raz się nie zrobi, ale trzeba od czegoś zacząć a co najmniej nie rzucać kłód pod nogi tym którzy to próbują. Tylko prymitywna propaganda i udawanie, że są patriotami co w porównaniu do poprzedników, nie jest trudne. Zagłoba by zakrzyknął „po trzykroć zdrajcy”

Obrazek użytkownika xena2012

03-05-2019 [17:19] - xena2012 | Link:

Wszystkiego na raz się nie zrobi-dobrze,że Autor przynajmniej to zauważył.Tyle,że gospodarka nie poprawi się z dnia na dzień jak po machnięciu czarodziejską różdżką jak w basniach? Więc skąd stanowcze stwierdzenie,że rząd nic nie robi?  

Obrazek użytkownika Jabe

03-05-2019 [17:36] - Jabe | Link:

Polska była w ruinie, zanim nastał PiS. Później wszystko się poprawiło właśnie jak po machnięciu czarodziejską różdżką.

Obrazek użytkownika Gniewko

03-05-2019 [18:39] - Gniewko | Link:

A co niby robi, bo ja nic konkretnego nie widzę ? A teraz dobija rolnictwo a rolników, którzy starają się bronić, nazywa „ruskimi agentami” co za perfidia.

Obrazek użytkownika tricolour

03-05-2019 [21:20] - tricolour | Link:

Xena, Ty naprawdę nie widzisz, że przez cztery lata (nie w jeden dzień różdżką) nie zrobiono dokładnie nic w gospodarce?
Nie widzisz, że jedyne czym się chwali czasem rząd, to fakt kolejnej zagranicznej inwestycji czyli nic naszego, polskiego? Na czym polega np. stawianie na energetykę węglową skoro import węgla (głównie z Rosji) rośnie i doszedł do 20 mln ton, a wydobycie krajowe maleje? Jakie to stawianie na polski węgiel?

Napisz: w jakiej dziedzinie mamy plan, by coś osiągnąć. W mojej ocenie w żadnej.

Cztery lata, to nie jeden dzień. W trzy lata wybudowano port w Gdyni, w dziesięć z wioski liczącej 1000 luda zrobiono najnowocześniejszy port Europy. A my co? W jeden rok wbito szpadel w mierzeję wiślaną i po tym sukcesie rozeszliśmy się na grilla.

Obrazek użytkownika Ptr

03-05-2019 [21:44] - Ptr | Link:

Ci bardziej radykalni, którzy chcieli burzyć pałac kultury poszli w odstawkę, a człowiek , który bronił , obiecywał obstawić pałac wieżowcami ( bez skutku) dostał orła białego. Niedawno krytykowano myśl , by wpisać członkostwo  do konstytucji, a dziś już prezydent chce to wpisać. ( wszystko to na małą literę zasłużyło sobie ). Dlaczego unia jest tak uwielbiana przez tych ludzi ? Przecież unia skopała Polaków przez te 3 ostatnie lata  i podważyła suwerenne wybory Polaków. Ale jest dobrą droga ucieczki do przodu. metodą pozbycia się ciężaru odpowiedzialności za siebie, naród, Polskę. Unia, jako unia, za pomocą swoich polityków prowadzi kampanię wyborczą w Polsce.  Unia nie wzywa do apolityczności swoich urzędników. A to oznacza ,że unia stoi za wpływem na kampanię w Polsce. Polski wyborca jest pod wpływem mediów w obcych rękach, pod wplywem kontrolowanego z zachodu internetu, pod wpływem kampanii finansowanych z zachodu i pod wpływem całego dorobku antykultury, którego nikt nie ogranicza. Dochodzi jeszcze próba wiary, gdy udaje się im mieć wpływ na Kościól. Nie wiadomo jak, ale to musi być fakt. 

Obrazek użytkownika maxilampus

04-05-2019 [12:02] - maxilampus | Link:

Witaj Gniewko..
Nowa 'normalnosc" najlepiej ilustruje rozumienie i podescie do  " Suwerennosci" Panstw i Narodow..przez tzw. "UE"
Kiedys dane panstwo ( szczegolnioe Germania i Rosja w Polskim przypadku ) wszczynaly Wojny aby pozbawic Panstwa ich Suwerennosci..
Dzisiaj wystarczy nakaz z Berlina ( via Bruksela) aby suwerrene panstwo zrzeklo sie wlasnej suwerennosci..i oddalo kierowanie wlasnym panstwem nieznanym z nazwiska obcym ludziom mieszkajacym poza Polska..Poziom absurdu kosmiczny...Najczystszy Kafka..
Problem w tym ,ze obecne i byle rzadzace rezimy partyjne w Polsce godza sie na ten absurd i oddaja nasza Suwerennosc w te obce rece.....

Obrazek użytkownika Gniewko

04-05-2019 [13:07] - Gniewko | Link:

Witam. Dlatego 26 Maja i na jesieni musimy postawić tamę tym sprzedawczykom Suwerenności Polski.

Obrazek użytkownika tricolour

04-05-2019 [13:49] - tricolour | Link:

Żaden nakaz nie jest potrzebny, ani z Berlina, ani z Brukseli.

Było referendum, w którym wzięło udział blisko 60% Polaków, z własnej woli, bez przymusu. Większość chciała do Unii, to mamy Unię. Podpisaliśmy traktaty unijne (także przez Kaczyńskiego) i mamy taki porządek, na jaki się godzimy i jakiego chcemy. Ceną za ten porządek jest oddanie części suwerenności, ale dzięki temu możemy używać unijnego arbitrażu choćby w sporach z Rosją. Bez tego arbitrażu traktowaliby nas jak kmiotów. To jest prosta sprawa - jak w małżeństwie, gdzie małżonek ma mniej praw niż singiel, ale w zamian za to drugiego małżonka z jego potencjałem. Coś za coś.

Dziwne, że trzeba to tłumaczyć dorosłym ludziom.

PS. Gdyby Unia była taka zła, to by cały rząd nie leciał po tysiące Euro miesięcznie wynagrodzenia teraz i unijne emerytury w przyszłości.

Obrazek użytkownika Gniewko

04-05-2019 [14:12] - Gniewko | Link:

Co za bzdury człowieku wygadujesz do ważności referendum wymagany, jest udział co najmniej 50% obywateli a takiego wymogu to referendum, nie spełniło. Ci, co to referendum bezprawnie zatwierdziło, powinni odpowiadać za zdradę ojczyzny. To zdrajcy Polski !

Obrazek użytkownika tricolour

04-05-2019 [14:39] - tricolour | Link:

Nie bzdury tylko twarde dane, weź choćby wikipedię, czy cokolwiek innego: frekwencja 58,85%.

Proszę:

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Jeśli chcesz dyskutować, to nie przecz oczywistym faktom, bo wychodzisz na jakiegoś oszołoma.

Obrazek użytkownika maxilampus

04-05-2019 [20:02] - maxilampus | Link:

Hmmm. Wierzysz w wyniki za czasow Kwasniewskiego podane przez PKW ?????..Zle z twoim stanie wiedzy..

Obrazek użytkownika tricolour

04-05-2019 [21:02] - tricolour | Link:

Wierzę nie tylko w wyniki referendum unijnego ale także w wyniki i wnioski plynace z rozwiązań równań Maxwella.

Chcesz o nich porozmawiać doswiadczony czlowieku z młokosem z mlekiem u nosa? Zapraszam.

Obrazek użytkownika maxilampus

04-05-2019 [19:58] - maxilampus | Link:

..."mamy taki porządek, na jaki się godzimy i jakiego chcemy. Ceną za ten porządek jest oddanie części suwerenności, ale dzięki temu możemy używać unijnego arbitrażu choćby w sporach z Rosją. Bez tego arbitrażu traktowaliby nas jak kmiotów."...blablabla..powtarzasz glupie oraz  szkodliwe frazesy i klamstwa z podrecznika klamstw  i manipulacji w tej kwesti,WSZYSTKICH rezimow partyjnych wlacznie z PIS..
Nigdzie nie ma i nie bylo w Traktacie Akcesyjnym zgody na oddawanie komukolwiek Suwerennosci jako warunku czlonkowstwa w EU...
Co do reszty twojego wywodu mozna sie usmiechnac z politowaniem..Nic nie wiesz bowiem niczego w zyciu jeszcze nie doswiadczyles..Otrzyj mleko pod nosem i wez sie za jakas ucziwa prace..