"Gubernator" ekspozytury w Oświęcimiu

Sprawa zarządzania Muzeum Auschwitz-Birkenau budzi protesty już od wielu lat. To, co teraz zobaczyliśmy, to wrzód, który wzbierał i w końcu trysnął ropą, naciśnięty przez litwaczkę o wyglądzie baby jagi i przekłuty przez oburzone więźniarki, którym na jubileusz reglamentowano wejściówki i zakazywano wnosić polskich flag. Wyszło to na jaw, gdy któraś powiedziała do kamery, że obsługa uroczystości nagabywała ją butnie i bezczelnie odnośnie trzymanej w ręku biało-czerwonej: "Co TO tutaj robi?"
Warto przypomnieć, że w styczniu 2015 roku (za rządów antyPOlaków) nie zaproszono na uroczystość 70. rocznicy przedstawicieli rodziny Pileckich, a mile widziany był wnuk niemieckiego zbrodniarza, Rainer Höss. [Jego dziadek Rudolf Höss był założycielem i pierwszym komendantem KL Auschwitz.]

Poczytajmy sobie odpowiedź Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z czasów Tfuska w sprawie starań o odwołanie dyrektora "Auschwitz", dra Piotra Cywińskiego, bo to nie pierwszy jego antypolski wyczyn w tym miejscu – tej najstraszniejszej dla naszego narodu kaźni przygotowanej przez Niemców.

"...wnioski Fundacji Paradis Judaeorum o usunięcie p. Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska, kierowane do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dwukrotnie w roku 2010 i poparte przez wiele społecznych instytucji i środowisk, zostały skwitowane listem przedstawiciela MKiDN z którego wynikało, że dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau nie podlega ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego, a choć utrzymywany jest z kieszeni polskiego podatnika, nie jest polskim urzędnikiem państwowym... [wytł. moje – ZK]."

Wystarczy. I wszystko jasne. Oni tam się czują w Polsce jak na eksterytorialnym terenie. Anna Azari wali treścią komunikatu w formie wykoślawionej polszczyzny jak cepem, ambasador Rosji kłamie w żywe oczy, polski wiceminister Kultury, Magdalena Gawin (nomen omen z rozdania Gowina; no właśnie, Gowin, Gawin, tacy jak ci, zdaje się, oni wszyscy po jednej matce...), siedząc obok wspomnianego brodatego misia, "żyda-gubernatora" Cywińskiego, entuzjastycznie klaszcze po wystąpieniu owej ambasador Izraela – oglądałem to wszystko ze zdumieniem, zresztą podobnym do tego, jaki malował się tam na twarzach naszych premierów, pani Beaty Szydło i pana Mateusza Morawieckiego, a przede wszystkim na osłupiałych obliczach więźniarek i więźniów w niebiesko-białych, pasiastych chustach na ramionach. Nie wierzyłem własnym uszom co gada ta wiedźma z Izraela, czułem lepkość na policzkach jakby mi na nie napluto we własnym pokoju z telewizora.
Przypomniał mi się Kazimierz Świtoń, który pierwszy (1998 r.) odważył się o widocznej już wtedy żydowskiej uzurpacji w Oświęcimiu wołać głośno, i za determinację w obronie krzyży na żwirowisku poniósł krzywdzącą karę w postaci publicznego zaszczucia oraz dyfamacyjnej infamii.

Poniżej umieszczam petycję o odwołanie tego antypolskiego osobnika ze stanowiska "strażnika obcej pieczęci". Wroga ekspozytura musi zniknąć stamtąd raz na zawsze.

Podpisz petycję:
Zwolnić dyrektora Muzeum Auschwitz
[Tutaj: http://www.citizengo.org/pl/35... ]

Adresat/Adresaci petycji: listy@prezydent.pl - kontakt@kprm.gov.pl - Marek.Kuchcinski@sejm.pl

Zwolnić dyrektora Muzeum Auschwitz
W związku z godzącą w polską pamięć historyczną, konsekwentną od lat działalnością dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, wzywamy władze Rzeczypospolitej do usunięcia dra Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska dyrektora Muzeum Auschwitz. Ponadto żądamy przywrócenia Mszy św. i hymnu państwowego pod Ścianą Straceń w Narodowym Dniu Pamięci Polskich Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych 14 czerwca 2018 r.
Szczegóły w dyskusji sprowokowanej artykułem dziennika "Rzeczpospolita" z 13.VI.2016 pt."Spór o ciszę w obozie Auschwitz", w komentarzach w tym wątku: 
https://www.facebook.com/perma......
Zob. także dyskusję na marginesie tekstu z 20.VI.2016 pt."Kamienie wołać będą":
https://www.facebook.com/perma......
Inicjatorem niniejszej petycji jest Fundacja Paradis Judaeorum, która od stycznia 2008 r. prowadzi akcję społeczną "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") - zob. stronę akcji na facebooku, i która od lat wspiera Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich w organizacji i promowaniu Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych.
Zwracamy się w tej sprawie do Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Andrzeja Dudy, do Pani Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło oraz do Pana Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, albowiem poprzednie wnioski Fundacji Paradis Judaeorum o usunięcie p.Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska, kierowane do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dwukrotnie w roku 2010 i poparte przez wiele społecznych instytucji i środowisk, zostały skwitowane listem przedstawiciela MKiDN z którego wynikało, że dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau nie podlega ministrowi kultury i dziedzictwa narodowego, a choć utrzymywany jest z kieszeni polskiego podatnika, nie jest polskim urzędnikiem państwowym... Szczegóły w materiałach zamieszczonych w dyskusji pod tekstem z 31.V.2016 pt."Przypomnijmy o Rotmistrzu 14 czerwca 2016": 
https://www.facebook.com/perma......
Ściślej w tym wątku: 
https://www.facebook.com/perma......
Jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, aktywnie uczestniczący w zainicjowanej w styczniu 2008 r. akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") wzywamy naczelne władze Rzeczypospolitej do poszanowania pamięci polskich ofiar i bohaterów niemieckiego KL Auschwitz, którzy pod Ścianą Śmierci umierali z okrzykiem "Niech żyje Polska!". Wzywamy do zniesienia bezprawnie wprowadzonej "strefy ciszy" i do godnego uczczenia Narodowego Dnia Pamięci 14 czerwca 2018 r. w zgodzie z wypracowaną tradycją: z Mszą św., hymnem narodowym i pod przewodnictwem ChSRO. Wzywamy Prezydenta, Prezesa Rady Ministrów i Marszałka Sejmu do usunięcia dra Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska Dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i powierzenia tej funkcji osobie, która z miejsca uświęconego krwią tysięcy polskich patriotów nie będzie rugować pamięci narodowej Polaków. 
Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]
Zygmunt Korus
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-02-2018 [07:00] - zbieracz śmieci | Link:

Profesor Gliński stoi na płocie ze sztachet i się gibie a to gibanie to z zaszłości przeszłości i jeśli następnego dnia po skandalicznym zachowaniu swojej vice nie wywalił jej na zbitą twarz to znaczy ,że niczego nie rozumie a już danie jej takiego stanowiska było grubym" nieporozumieniem".
Nie było żadnym nieporozumieniem ale świadomym działaniem w myśl zachowania "pluralizmu" ,co się przekłada na miejsce dla jandy ,pokłosi ,szturów i reszty i dalszego dostępu do kasy .
Prof.Gliński dysponuje i to dużą kasą która trafia do rąk prywatnych i trzeba się bacznie przyglądać na jakie projekty daje,do jakich stowarzyszeń i fundacji one trafiają.
Dość ładowania miliardów w ręce tych co antypolskość wyssali z mlekiem matki a po 89 roku byli głównymi beneficjentami.
PS.Kilka lat temu trafiłem sprawdzając na co szła kasa z tego ministerstwa i trafiłem na perełkę ,dwa razy dotowano na prawie 200 tyś "Spotkania z poezją " w Białowieży im,Jacka Kuronia bo ten wielkim poetą był [mnie nic o tym nie wiadomo] ....!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-02-2018 [09:29] - zbieracz śmieci | Link:

PS.Ta klaszcząca Magdalena to nie Wajda ale Gawin -Generalny Konserwator zabytków w randze wice jednocześnie szefuje Ośrodkowi Badań na Totalizmami im .Witolda Pileckiego !?
Rotmistrz Pilecki był dobry jako podkład pod założenie Ośrodka i podpięcie się pod kasę   ale już rodzina jest be bo nie dadzą kasy.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-02-2018 [10:26] - Zygmunt Korus | Link:

Tak, Gawin, pochrzaniłem, przepraszam. Poprawiam.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-02-2018 [11:37] - zbieracz śmieci | Link:

Nie ma za co bo tamci mają   podobne poglądy.

Obrazek użytkownika xena2012

09-02-2018 [11:27] - xena2012 | Link:

Sądząc z tego co zaprezentowano na uroczystosciach w Auschwitz oraz pod polskimi ambasadami w Rzymie i Tel-a- vivie cały świat  wie ,że więźniami obozów koncentracyjnych byli wyłacznie Żydzi.też miedzy innymi jest wynikiem kreciej,antypolskiej roboty uprawianej przez dyrektora Muzeum Auschwitz-Birkenau i jego ekipy.Pod kogo ten zarząd podlega ? Wiemy tylko że to polscy podatnicy płacą na nagonkę na Polaków i nie są to małe pieniądze dodatkowo pomnożone przez lata szczucia na nas.Zawłaszczenie Auschwitz -Birkenau przez strone żydowską właśnie widzimy w całej tragicznej pełni i ten nasz grzech zaniechania ma właśnie taki wymiar. Co powiedziałaby dziś już niezyjąca moja ciotka więźniarka  Auschitz i potem Ravensbruck,że jej tam nigdy nie było,albo że jako Polka była w ,,polskim ''obozie kapo,bo niewolniczej pracy i zagładzie podlegali tylko Żydzi? Niestety stach przed biczem antysemityzmu nie pozwalał nam na najmniejszą krytykę bezczelnej widocznej z daleka antypolskiej działalności zarządu Muzeum Auschwitz.Już samo zachowanie izraelskich wycieczek i ich ,,edukatorów'' wskazywało na zawłaszczenie holocaustu. Nawet teraz strach nie pozwala napisac na telewizyjnym pasku,że grupa izraelskich protestujacych wdarła się do ambasady która jak wszystkie ambasady jest eksterytorialna a siłowe jej zajęcie jest przestepstwem.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-02-2018 [11:37] - Zygmunt Korus | Link:

Gorzkie to wszystko i zasmucające bardzo. Wymaga jednak stanowczości, a nie poczynań "dyplomatycznych" władzuni w stylu lelum-polelum.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-02-2018 [12:02] - rolnik z mazur | Link:

Auschwitz - Birkenau zostało juz dawno zawłszczone jako jeden z elementów globalnego " przemysłu holocaustu ". Kilka lat temu miałem okazję się o tym przekonać. To  tylko świadczy o naszym safandulstwie,  żeby nie powiedziec dosadniej. Teraz sie okaże czy ta petycja jak najbardziej słuszna  przyniesie efekt. Obawiam się, że nie znajdzie się żaden odważny wśród naszych " umiłowanych przy - wódców ", by tego dokonać. Pażiwiom uwidim.  Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-02-2018 [17:47] - zbieracz śmieci | Link:

Za komuny niczego by nie śmieli zawłaszczać,chociaż komuna miała swoich bohaterów z obozu a był nim cyrankiewicz którego okrzyknięto szefem ruchu oporu w Auschwitz a nie jakiś rotmistrz Pilecki.
Zamordowanie śp. Pileckiego to najprawdopodobniej uciszenie za wiedzę jaką miał o cyrankiewiczu z czasów obozu bo tak naprawdę innych powodów nie widzę a sfingować zarzuty to dla nich było jak bułka za masłem.
Cyrankiewicz był socjalistą a nie komuchem chociaż bardziej prawdopodobne ,że był tylko wtyką wśród socjalistów bo inaczej nie zrobił by takiej kariery ,najdłużej urzędujący premier .

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-02-2018 [18:57] - rolnik z mazur | Link:

Cyrankiewicz był przede wszyskim wiary mojżeszowej. Historia zna takie kariery. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-02-2018 [12:02] - zbieracz śmieci | Link:

Ta osoba nie ma żadnych kwalifikacji do bycia Generalnym Konserwatorem Zabytków bo nie jest nawet historykiem sztuki a jej dorobek to zajmowanie się historią eugeniki w Polsce przed wojną i po niej ,co ciekawsze do lat 20 -tych i do roku 1952 ,czemu akurat w Polsce to chyba ona może tylko powiedzieć ale na tym zrobiła karierę naukową .Mogła zająć się taka Szwecja gdzie po wojnie eugenikę zastosowano masowo kastrując wszystkich co nie odpowiadali wzorcowi szweda,wszystkich bez względu na płeć.
Zrobiono to mimo ,że wiedzieli co zrobili niemcy i do czego posłużyła im eugenika!
Cywiński tyle ju sobie nagrabił ,ze powinien wylecieć nie bacząc ,że będą krzyczeć -aj ,waj biją w żyda.robić kwerendę od gleby i nie pominąć czym zajmują się tam badacze.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-02-2018 [12:18] - zbieracz śmieci | Link:

Krzyż Papieski wywołał furie u nie tylko naszych izraelitów a przecież Żwirowisko jest poza obozem i na nim rozstrzeliwano tylko Polaków ,podobnie jak Karmel ,tez poza obozem ,gdyby nie śp.Świtoń Krzyż by uległ profanacji wraz z setkami innych tam postawionymi .Konstanty gebert vel dawid warszawski [vel...?]dokładnie na łamach wymiotnej wyłuszczył o co w tym chodzi.
Zasada jaka się kierowali i kierują jest jedna ,kropla krwi żydowskiej jest bezcenna a ocean krwi gojów to nic i dlatego ich narracja tak brzmi ,goje katolicy powinni oddać życie co do jednego w obronie żyda.Nie oddali to są antysemitami po wsze czasy.Badania jakie będą prowadzili przez następne 2 tyś lat zawsze to dowiodą  i będą zgodni bo tacy talmudyści tez badają Pismo jeszcze dłużej to niczego nie są pewni .

Obrazek użytkownika spike

09-02-2018 [13:00] - spike | Link:

Coś mi się wydaje, że odwołanie "gubernatora" będzie okrzyknięte przez żydostwo jak "antysemityzm".
Jest jeszcze inna sprawa, Auschwitz nie było miejscem kaźni żydów, a Birkenau także Polaków i innych narodowości.
Pamiętam ten wrzask żydostwa, jak skradziono napis z bramy głównej, którego ocaleni żydzi nawet nie widzieli.

Pretensje możemy mieć do Kazimierza Wielkiego, który prawnie osadził tą religijną kastę niewdzięczników, których wypędzano gdzie się tylko pojawili, nawet ostatnio Inkowie przegnali 230 osobową sektę talmudową, która chciała wszystko zawłaszczyć.
Pzdr.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-02-2018 [14:48] - Zygmunt Korus | Link:

Były dobra - plony, produkty, wyroby, kruszce, zwierzęta, drewno - do sprzedania, eksportowania, barteru -  król potrzebował pośredników, więc ci z "czystymi ręcami", "urodzeni handlowo", nadawali się, by spełnić takie oczekiwania; a trzeba było już wtedy rozpoznać, dlaczego ich zewsząd przepędzają: z powodu "brudnych sumień". Błąd, który nas w wielu trudnych momentach historii dużo kosztował (vide Koneczny). I nadal za tę bardzo starą nacjo?/wyznaniowo szatańską implantację płacimy i dobrego wyjścia zdaje się nie widać, bo to są rzepy nie do opędzenia się... Ciężko z judzicielami (od jude) robić realpolitik.

Obrazek użytkownika spike

09-02-2018 [16:13] - spike | Link:

Ciężko z judzicielami (od jude) robić realpolitik."

tak teraz bardzo trudno, od czasów jak byli pastuchami, dzięki swemu wynalazkowi - lichwie, szybko urośli, obecnie opanowali finanse światowe, są ulokowani w różnych rządach, stąd te duże wpływy.
Myślę że jedyną drogą, jest głośne udokumentowanie publiczne ich roli w zbrodniach tego świata, w tym w holokauście, jak i zbrodni za czasów komuny w Polsce.
Pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno nie można było na blogach napisać o żydoUBekach, od razu było banowanie czy kasowanie, teraz tego pełno.
czas pokaże.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-02-2018 [18:30] - Zygmunt Korus | Link:

Pierwszy wyłom można zrobić łatwo: zaatakować Ichni wynalazek - podatek dochodowy (który jest obrazą Boga). Zdjąć go ustawowo. I lawina ruszy. To Polska mogłaby zrobić łatwo. Byłby wstrząs, wielkie aj-waj - zacisnęlibyśmy zęby, pasy i kabzy - ale zobaczyłby Pan, jak świat zacząłby się zmieniać, gdyby domino państw- naśladowców zaczęło przyrastać.... Chyba że wywołalibyśmy wojnę. Nie wiem... Przywództwo NWO nie jest chyba jeszcze do tego zdolne...

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-02-2018 [17:21] - rolnik z mazur | Link:

I co chyba wazniejsze to odzyskać władzę nad kreacją pieniadza. Pozdrawiam ro z m

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-02-2018 [18:31] - Zygmunt Korus | Link:

To jedno powiązane z drugim. Od czegoś trzeba zacząć. Obie drogi bardzo trudne, bo ludzie nie kapują o co chodzi,żeby zmusić parlamentarzystów do ruchu w tym kierunku. Jak zacznie Pan tłumaczyć, co to jet podatek gospodarczy i zacznie Pan gadać o przychodach wg diagramu sektorowego, w którym każdy segment daje sobie radę z wydatkami społecznymi w danym, przydzielonym mu zakresie, to tak jakby Pan gadał o lotach na księżyc. Kto za takim czymś zagłosuje. Ludzi myślą, że jak łożą z tego co sami wypracują (z kwawicy), to mają lepiej. A że można to zrobić poprzez efekt gospodarczy, nie z odsetek od własnej pracy - ni w ząb! Spolegliwe durnie - w tym rzecz. Eksploatujesz kogoś/coś - płać podatek od działalności gospodarczej. I finito! Wielki "Felerny" żyd wyraził się o emancypantkach, że je wymyślono po to, by mieć więcej (kolejną połowę ludzkości) do opodatkowania (ich zarobki). Czy te sufrażystki to rozumieją? Nie. A chłopy takie same głupie - szkoda słów!
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-02-2018 [19:05] - rolnik z mazur | Link:

To orka na ugorze. Niestety próbowałem to wytłumaczyć teściowi. TVN leci.  Ludzie mają taką sieczkę w głowie, że szkoda gadać. Tu już chyba nic nie pomoże. I te q...... z PO to wiedzą i dlatego ten cały syf. Sorry za emocje .... Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Dorota M

09-02-2018 [20:15] - Dorota M | Link:

Trzeba spokojnie i mozolnie nadrabiać utracony czas, tłumaczyć zagranicy, bo swoim nie trzeba. Wytoczyć proces Grossowi, bo nie są to żadne badania, ani twórczość artystyczna, tylko zwykłe kłamstwa i skazać go przykładowo. Zdecydowanie zawsze procentuje. Stanowczo żądać od Glińskiego, żeby spowodował zwolnienie Cywińskiego, niezależnie od krzyków strony żydowskiej. 

Obrazek użytkownika spike

10-02-2018 [12:08] - spike | Link:

ciekawe i szokuje, prawda o mniejszościach:
https://opinie.wp.pl/rewolta-n...
 

Obrazek użytkownika spike

10-02-2018 [14:17] - spike | Link: