Panu Grudzieckiemu na razie tylko echo

Kwestie żydowskie teraz stanęły w całej ostrości. Wcześniej konsekwentnie podnosił je na tym forum, światle argumentując swoje wywody, bloger Dariusz Grudziecki. Ponieważ była to "narracja" oparta o prawdę, a więc jak na polskie warunki i poprawność polityczną dość osobliwa, a nie głoszenie liczmanów wg widzi mi się li tylko "dyskursywnego", kolejne teksty wspomnianego Autora powoli przebijały się czytelniczo (chwała Adminowi), o czym świadczył licznik odwiedzin pod spodem, ale komentarzy było jak na lekarstwo.

Chciałbym w tym miejscu przybliżyć kwestie narodowe, które mocno punktuje pan Grudziecki, cytuję:

"W Polsce jednak jeszcze dzisiaj – bo "rządzący" usilnie pracują, aby było inaczej, masowo ściągając Ukraińców – około 99% obywateli należy do polskiego narodu "etnicznego".
I ze względu właśnie na RÓWNOŚĆ praw MY – "etniczni" POLACY mamy PRAWO mieć 99% procentowy udział we władzy w NASZYM państwie.
Przykro mi, ale nikt mi nie wmówi, że RÓWNOŚĆ tych praw jest zachowana, kiedy premier, który sam deklaruje żydowskie korzenie, typuje na szefa zespołu do dialogu z Izraelem osobę, która sama też deklaruje żydowskie korzenie! [...]
Rzecz w tym, że bycie Polakiem (obywatelem polski – kimś, kto jest częścią polskiego narodu obywatelskiego) patriotą, nie jest równoznaczne z tym, że dana osoba utożsamia się jednocześnie z interesami polskiego narodu "etnicznego" – z interesami NAS, tych 99% "etnicznych" Polaków.
I jeszcze raz powtórzę – absolutnie nie chodzi tutaj o osobę Pana Bronisława Wildsteina.
Problem tutaj nie polega też tylko na tym, że skrajna mniejszość DYSKRYMINUJE prawie stuprocentową większość!
Problem polega przede wszystkim na tym, że w tak drażliwych sprawach, jak relacje Polski z Izraelem, MY – te 99% "etnicznych" Polaków, chcielibyśmy mieć jednak pewność, że ponownie za naszymi plecami nie jest dokonywany jakiś kolejny "geszeft", za który znowu drogo zapłacimy!"

Koniec cytatu: http://naszeblogi.pl/49476-zyd...

A teraz mój komentarz złożony z kilku kawałków:

"Szanowny Panie, proszę zauważyć jaka głucha cisza panuje pod Pana tekstami. A gdzie indziej "jazgot odważnych" aż w uszach dzwoni: klekot, klangor, żydłaczenie, wolapik, liczmany. Nie mam za dużo czasu, ale skomentowałem zdanko Pana Jacka Matysiaka z USA, co chciałbym tutaj przypomnieć, bo jakoś koreluje z tym, co wyżej czytałem:
"ZK: "Jeśli koalicyjny rząd PiS-u wyraźnie nie stanie w obronie zagrożonego dobrego polskiego imienia i rozpocznie taniec wokół rozmydlenia zagrożeń, Polacy zrobią więcej miejsca na politycznej scenie dla narodowców."
Cały opis OK, ale ostatnie zdanie jest fałszywe. Tak jak dotychczas był mitem oficjalny balsam "kwitnącego filosemityzmu" i prawda chlusnęła spod pokrywki, tak i liczmany o złych polskich narodowcach wkrótce odbiją się czkawką. Czekam na ten moment z utęsknieniem, tak jak doczekałem się dnia, który musiał w końcu nadejść, że ktoś z żydów [byk ortograficzny świadomy, vide Dariusz Grudziecki - ZK], zachęcany przez lata, powie "Sprawdzam!". Był zwrotny Smoleńsk, teraz jest naplucie Polakom w Oświęcimiu. Tych dat już nikt nie odwróci - bo należą do współczesnej historii. Najlepszy moment, żeby na scenę właśnie weszli patriotyczni narodowcy, rozumiani wedle kryteriów Antoniego Macierewicza czy Marka Jurka. Mniej politykierstwa, a więcej "nadwiślańskiego" przysposobienia i naturalnej krajowej wsobności.
Jacek M.: Ostatnie zdanie jest najprawdziwsze i mówi o polskiej tożsamości. Jeśli PiS nie zachowa się zgodnie z polskimi obowiązkami wedle definicji wielkiego patrioty Romana Dmowskiego, to zaprzepaści swoją szansę. W czasie niespodziewanych wielkich zmian trzeba wsłuchiwać się w odgłosy polskiego serca, to wszystko. [...] Tak, nadchodzi przełom. Wszystko niestety będzie zależeć od oceny z pozycji amerykańskiego imperium. Jeśli Trump uzna, że może i powinien przeciwstawić się rosyjsko-niemieckiemu zbliżeniu korzystając z wzmocnionej Polski, to wszystko będzie OK. Jeśli odda Europę bez walki, to nas nie będzie...
ZK: "Pełna zgoda. Ale schodzi Pan jakoś z linii i kwestii "narodowców", którzy są dla mnie kluczem do polskiego zwycięstwa. A wg Pana nie. I to jest główny błąd obecnej strategii politycznej PiS-u. Dlatego nie mam zaufania do Kaczyńskiego jak i do Pana, choć fajnie i mądrze Pan pisze - właśnie poprzez ten liczman-aspekt: "narodowiec to podejrzany typ, zapewne agent Rosji/Putina...".
Wie Pan... na tym forum było tyle doktrynalnych idiotyzmów, że szkoda gadać... Św.p. Kwiecińskiego "przyjaźń z Izraelem za wszelką cenę", potem zadekretowany filosemityzm, Targalskiego, PeZetPeeRowca, "giedroyciowskie ukąszenie", robiący błyskawiczne kariery młodzi węszyciele antysemityzmu na decyzyjnych stanowiskach w "narodowej" TVP (lansowany wizus: odpowiednio nieogoleni, mający genetyczne problemy z "r", Dawidek W. i "portugalczyk" Samuel Pereira), stale podsrywanie Narodowcom, itp, itd. A na końcu podskórna prawda, co b. dobrze czują Polacy, wsłuchując się w podszepty nie serca, ale flaków (Guts!; zna Pan to: "na czyjś widok bebechy mi się wywracają"?), i tak wyłazi: kto kocha Wisłę, a kto judzi. Wspomniane "hipokryzje" już spod oficjalnej pokrywki smrodliwie wybiły – teraz czekam jak kwestia narodowa wykipi." [ vide: http://naszeblogi.pl/comment/2... ]
To też o czymś świadczy: http://niepoprawni.pl/blog/ins... (link is external)

[Do Dariusza Grudzieckiego - ZK] Pozdrawiam Autora niniejszego bloga (póki co) najserdeczniej jak tylko potrafię... [..]

Jeszcze takie cosik wygrzebałem w swoich komentarzach sprzed kilku miesięcy: "Stary Mason (zdaje się uśpiony...?) ma dobre pióro i się go czyta, a młody DW, wyglądający jak bojownik z Jaffy, to najniebezpieczniejszy obecnie tropiciel antysemityzmu w Polsce. Nagrodzenie tego aj-waj cwaniaka przez Prezydenta medalem z okazji uroczystości Powstania Warszawskiego wprowadziło mnie w oczopląs! Chanukowy ambaras się rozpędza coraz bardziej... "urodzeni handlowo" jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa..."
Zdaje się wtedy wykrakałem... "

Druga, jakże bolesna teza pana Grudzieckiego, w jego wspomnianym tekście, brzmi:

"Atak jest prowadzony nie dlatego, bo druga strona nie wie, jaka jest PRAWDA.
Atak jest prowadzony, bo PRAWDA – szczególnie po wielu latach szerzenia KŁAMSTWA – jest teraz dla Izraela (mit o holokauście i jego konieczność) oraz dla żydowskiego przemysłu holokaustu największym zagrożeniem."

Mam nadzieję, że narodowa dyskusja, jaką toczymy obecnie na wielu frontach w Polsce, da nam szansę nie tylko efektu odbijanych ech i grymasów w krzywych lustrach, ale pozwoli rozejrzeć się prawdziwie dookoła, w czym rzecz, że tak dobrze się czują u nas wszelkiej maści ukrywający się i jawni antypolacy. Choćby, już na koniec, ot taki kwiatek: wiceminister kultury, Magdalena Gawin (od, za przeproszeniem, G()wina), klaskała, siedząc obok skamieniałej pani Beaty Szydło, kiedy Baba Jaga, litwaczka rodem z Rosji, skończyła żydłaczyć na mównicy [ vide: https://twitter.com/pikus_pol/... (link is external) ]

To "Sprawdzam!" izraelskiego rządu, być może dla wielu dramatyczne, musiało paść wcześniej, niżby Polacy faktycznie wybili się na niepodległość. Wahadło zawisło w powietrzu, koniec nitki tego "ciężaru" trzyma Trump... Czy to znaczy, że mamy oniemiali, jak gamonie, czekać, w którą stronę On je popchnie? Właśnie teraz, kiedy jest szansa zneutralizować Niemcy i zbudować zaporę Trójmorza, to Warszawa, NASZA Warszawa (nie "warszawka"!), ma ogłosić niedwuznacznie światu, że "wybór" Ameryki jest jej obojętny. Decyzja trudna, ale jedynie słuszna, ukierunkowana racjonalnie na przyszłość.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-02-2018 [05:25] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Zygmuncie!

Odniosłem się do tego na moim blogu, w odpowiedzi do Pańskiego komentarza.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Dariusz Grudziecki

04-02-2018 [07:21] - Dariusz Grudziecki | Link:

Dziękuję za tekst.
Odnosząc się do tego, o czym Pan pisze - tak, jak napisałem wcześniej np. w tekście "Początek końca kłamstwa o Jedwabnem..."
( http://naszeblogi.pl/49464-poc... ),
MY- "etniczni" Polacy (99% obywateli naszego kraju), nie musimy i nie powinniśmy bać się PRAWDY, także o holokauście żydów. I nie MY spreparowaliśmy KŁAMSTWO o obrazie tego holokaustu żydów (choć wielu "inteligentnych inaczej" lub zwykłych (......) dla przypodobania się rządzącym "chazarom" szerzyło to kłamstwo)  . Współwinni tego kłamstwa siedzą teraz - między innymi -  w studiach telewizyjnych i dalej KŁAMIĄ tak "daleko", jak "daleko" jeszcze mogą.

Obrazek użytkownika jazgdyni

04-02-2018 [07:32] - jazgdyni | Link:

Gdy tak Pan będzie pisał, stosując tyle populistycznych określeń i tyle cudzysłowów, nikt Pana nie będzie traktował poważnie. Proszę to przyjąć, jako dobrą radę.

Ps. I mniej korzystać z wikipedii i starać się dotrzeć do źródeł.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

04-02-2018 [22:07] - Zygmunt Korus | Link:

Panie Januszu - cóż to znaczy populistycznie? Pisze się przeważnie, by było zrozumiale. A ludzie odbierają nasze słowa "jak Pan Bóg kule nosi". 
Procesy "ustrojowe" w Polsce to stale nieustabilizowana tektonika, więc czy chcemy, czy nie, kwestia głosu Narodu i tak stanie na forum. Stereotypy, powtarzane na kanwie idiotycznych przykładów, mitów, zafałszowanych pseudo rozpoznań  lub prowokacji, mają się nijak do tego, co ludzie o swoim kraju sądzą i czego naprawdę oczekują. O tym chciałbym otwarcie pisać i dyskutować.
Kto tu powtarza wytarte słowa i wyświechtane sądy? Wolę Pana Grudzieckiego, choćby się mylił i pisał, że 99% to etniczni Polacy. Przynajmniej w Jego tekstach jest myśl i słuch na to, co w trawie piszczy. Oczywiście dla mnie, intuicjonisty, ma to znaczenie: taki właśnie Autor na tym forum. Dlatego Go wypunktowałem. Tak jak i czasem do Pańskich ważnych wypowiedzi się osobno odnoszę. Spierając się, póki można, podtrzymuję zobowiązanie tzw. Strefie Wolnego Słowa, bo przecież z tej przyczyny się tutaj przed laty znalazłem.
Pozdrawiam Pana i przy okazji pozostałych Czytelników zaglądających przez płot do mojego podwórka. Bywajcie dalej i częściej. I odzywajcie się, naprawdę warto, bo chcemy przecież zmieniać Polskę na tę z marzeń: honorową i pomyślną.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-02-2018 [09:09] - zbieracz śmieci | Link:

Nie komentowałem tam bo nie widziałem potrzeby komentować czegoś co jest mi znane i dla wielu co tam zaglądali ale wielu nic rozumie bo wcześniej nikt im nie mówił ..
Narodowcy ,czy ich planowany protest pod ambasada Izraela to nie czystej wody prowokacja ,w nocy ,z zapalonymi racami i jak zawsze z transparentami których autorstwa się tradycyjnie by się wyparli .Nie byliby tam sami bo czekali tylko na ich pojawienie ob.RP i draka gotowa przy kamerach ,dziennikarzach a ci postaraliby się o odpowiedni przekaz. .
PIS przystąpił do przywracania prawdy i ta rozróba miałaby mu pomóc czy zaszkodzić na tyle ,ze nic by nie odkręcono.
Jeden już jest bo niech Pan sobie sprawdzi co powiedział wczoraj szef niemieckiego MSZ  bo może Pan albo nie wiedział albo wiedział i to jest nie na rękę.
Narodowcy twierdza ,że są ideologicznie związani z endecja II RP i to już jest kłamstwo bo korzenie narodowców jak i endecji sięgają czasów caratu i Ochrany która stworzyła panslawizm ale pod berłem cara.Coś trzeba dodać więcej.
Narodowcy weszli do sejmu z list kukiza 15 a wiadomo tym co co polityką się zajmują i wyborami ,że to partia szchetyny i jego zaplecze i nikt mi nie wciśnie ,że on o tym nie wiedział kto na listach a jak głosują to zawsze można sobie sprawdzić.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

04-02-2018 [11:04] - Zygmunt Korus | Link:

"Nie komentowałem tam, bo nie widziałem potrzeby komentować czegoś, co jest mi znane..."
Doprawdy? To dlaczego jest Pan stale obecny pod wieloma rozmaitymi wpisami?

Co do manifestacji narodowców, to właśnie mamy efekt "pokrywki i kompresji", z którym wreszcie trzeba sobie będzie poradzić. I to PiS ma obowiązek ten "wybuchowy korek" wreszcie powolutku uwolnić, tak jak się otwiera szampan.

No i wspomniany, bardzo ciekawy ruch MSZ-etu z Niemiec: "obozy koncentracyjne bierzemy na siebie!" Czyżby zauważyli, że mądra, stanowcza asertywność Warszawy, może przeważyć stanowisko Trumpa w sprawie wyboru: Izrael czy Trójmorze? Oby to drugie. Ale zobaczymy. To niezwykły moment w dziejach współczesnej Polski.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-02-2018 [18:03] - zbieracz śmieci | Link:

Z takich samych powodów jestem obecny jak i Pan tylko wiele nas czasami różni a czasami wszystko. Jestem pisiorem ale bez legitymacji i ostatnią rzeczą aby PIS miał cokolwiek w kwestii narodowców rozkorkowywać bo z pianą i pod nią ukryta będą szumowiny.
Latami wokół omamionej młodzieży kręcili się różni w tym niejaka staniszkis wciskając im swoje rojenia a dziś mówi ,że żądania reperacji od Niemiec to coś obrzydliwego a wtórował jej sąsiad z Podkowy Leśnej który też czepi się młodych niejaki brodaty bujak -niedoszłe nawet nic!
Jak wpłynąć na Młodzież Wszechpolską skoro na jej czele jest dalej Giertych i nie ma zamiaru odejść.
Co dalej z młodymi narodowcami których mi autentycznie żal ,sami musza zrozumieć ,ze oni nie maja tylko patentu na patriotyzm i są manipulowani oraz ,że młodości nikt im zmarnowanej bo dokonali złego wyboru i nie jest ważne ,że nieświadomie.

 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-02-2018 [00:40] - Zygmunt Korus | Link:

Cztery kwestie przytoczył Pan powyżej i żadna z nich nie ma pokrycia ani w logice, ani w prawdzie. PiS rządzi i kwestia narodowego patriotyzmu, racji stanu, obrony cywilnej, honoru oraz naszych interesów leżą w gestii partii rządzącej. Czyż nie? Dodałbym tutaj również - bo wydaje mi się to niezbędne, by w końcu ktoś to głośno wyartykułował -  że konieczne jest wprowadzenie kryterium etycznego do postępowań w polityce międzynarodowej, w sensie, że nie twarde uwarunkowania oraz interesy tylko się liczą i rozgrzeszają każde świństwo polityków u steru. W imię rzekomej ich skuteczności lub obłudnej dyplomacji. Stąd mamy świat jaki mamy: wszyscy władcy brakiem honoru i faryzejstwem podszyci (albo o to podejrzewani lub pomawiani). Chory glob.
Staniszkis i Bujak to jakaś Pańska aberracja - żeby te wyautowane osoby przyklejać do obecnego problemu narodowego, który ja poruszam: że ten nurt jest najzwyczajniej cenzurowany.
Koń -Giertych a sprawa Młodzieży Wszechpolskiej to samo. [Nieco wyżej] Kukiz'15 (tak różnorodna gama postaci) zdaniem Pana wespół-zespół ze Schetyną to także "narodowa" piąta kolumna sterowana z Kremla. Pan wie z góry, Pan ma prawdziwe informacje, wyciąga wnioski w wyniku koniunkcji nie do podważenia... Litości!
Autorom-Narodowcom piszącym i czytelnikom "Polski Niepodległej" - vice versa - z pewnością byłoby żal z kolei Pana. Tam są teksty wyważone i mądre, a Pańskie komentarze na ten temat... Proszę je zebrać do kupy, bo je śledzę od jakiegoś czasu, i wycisnąć...  z nich ... nie wiem co?..., bo treści tam za grosz. W koło Macieju obawy i pomówienia...
Marsze Niepodległości wymyśliły krasnoludki? Były manifestacją Narodowców czy też nie? Szkodziły, przeszkadzały? Komu? Podnosiły morale? Czyje? Polaków. Kto na nie chodził i teraz chodzi? Kto te patriotyczne manifestacje omijał poprzez Maków-Kraków aż w końcu zawłaszczył - w imię Boga, oczywiście.
Proszę się więcej przykładać w komentarzach na temat ruchu narodowego, który jest jaki jest, ale potencjał w tym ogromnym prawdziwie patriotycznym elektoracie jest dopiero do wykorzystania dla dobra Polski. Bez dwóch zdań. Tylko trzeba tę wielość głosów i postaw dopuścić do trybun.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-02-2018 [20:20] - zbieracz śmieci | Link:

Mam omamy ,jestem głupek jeszcze głupszy niż wioskowy ,konfabuluję i niech Panu tak będzie,Pan mi tu jedzie o  problemie narodowym a ja o konkretnej organizacji politycznej mającej swój program i swoich wodzów a to  są odrębne tematy.
Powiem Panu tak ,ich przywódcy co to za WiN,za Żołnierzami  Niezłomnymi nie poszli głosować do innej sali za zmniejszeniem emerytur oprawcą podziemia .Nie poszli głosować ...to ja pojmuję tak jak każdy idiota  ale Pan jesteś mądry człowiek i pewnie wie lepiej !Pan śmie stawiać zarzut PIS ,że przeniósł Marsz do Krakowa ,Pan nie zna przyczyny czy rżnie głupa,gdyby nie przenieśli bo dostali cynk o szykowanej prowokacji to cała wina by spadła na PIS łącznie ze spaleniem budki .Tam marsz odbywa się w dzień wiec prowokatorzy boja się ujawnienia swoich mord a wy dale róbcie sobie w nocy bo upiory najlepiej wtedy się czują ,palcie swoje race bo są bardziej widoczne i dalej niby nie macie wpływu na transparenty.
Panie Zygmuncie powiem Panu szczerze jak tylko idiota potrafi ,macie w dupie młodzież ,ta młodzież to tylko narzędzie i zasłona ,chcecie miejsc na listach PIS i dorwać się do Sejmu i tam robić jak się dorwiecie robić swoje,mądry tego nie widzi ale idiota tak .
Zaraz będzie kolejna rocznica marca i zaczną się wspominki tych co dostawali po dupie od aktywu za obronę michnika i blumsztajna,no i wybronili i dlatego mamy co mamy,kuma Pan!
Tym radosnym akcentem EOT.
PS .Jak nie EOT to ja mogę rozwinąć temat.

 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-02-2018 [09:11] - zbieracz śmieci | Link:

Nie komentowałem tam bo nie widziałem potrzeby komentować czegoś co jest mi znane i dla wielu co tam zaglądali ale wielu nic rozumie bo wcześniej nikt im nie mówił ..
Narodowcy ,czy ich planowany protest pod ambasada Izraela to nie czystej wody prowokacja ,w nocy ,z zapalonymi racami i jak zawsze z transparentami których autorstwa się tradycyjnie by się wyparli .Nie byliby tam sami bo czekali tylko na ich pojawienie ob.RP i draka gotowa przy kamerach ,dziennikarzach a ci postaraliby się o odpowiedni przekaz. .
PIS przystąpił do przywracania prawdy i ta rozróba miałaby mu pomóc czy zaszkodzić na tyle ,ze nic by nie odkręcono.
Jeden już jest bo niech Pan sobie sprawdzi co powiedział wczoraj szef niemieckiego MSZ  bo może Pan albo nie wiedział albo wiedział i to jest nie na rękę.
Narodowcy twierdza ,że są ideologicznie związani z endecja II RP i to już jest kłamstwo bo korzenie narodowców jak i endecji sięgają czasów caratu i Ochrany która stworzyła panslawizm ale pod berłem cara.Coś trzeba dodać więcej.
Narodowcy weszli do sejmu z list kukiza 15 a wiadomo tym co co polityką się zajmują i wyborami ,że to partia szchetyny i jego zaplecze i nikt mi nie wciśnie ,że on o tym nie wiedział kto na listach a jak głosują to zawsze można sobie sprawdzić.

Obrazek użytkownika darstan

04-02-2018 [11:37] - darstan | Link:

Dzień dobry, postąpiono z nami w klasyczny sposób, czyli zagospodarowano wszystkie obszary polityki, swoimi lub podporządkowanymi np. przez żony lub mężów ludźmi, główne nurty polityczne, opozycje, opozycje opozycji, prasę, TV, (dlaczego nie wywalono partacza Kurskiego?). Rzeczone 99% dostało dwa lata na nacieszenie się iluzja poprawy i kop w jadra na otrzeźwienie i pokazanie miejsca w szeregu. Jak będą skakać, to może niedźwiedzia wypuszcza: vide wizyta szefa Izraela w Moskwie. Liczenie na narodowców to moim zdaniem iluzja. Jedynym rozsądnym krokiem jest zebranie się ludzi, którzy maja wiedzę i odwagę coś prawdziwego powiedzieć w grupę i nie oglądając się na nikogo i na nic, zacząć coś nowego. Jedna z rzeczy, którą zduszono w Narodzie jest odwaga zrobienia czegoś nowego, po swojemu, często wbrew opinii otoczenia. Organizowanie się w grupy mające cele. Wytresowano nas do czekania na pozwolenie lub inicjatywę odgórna, nigdy samemu. Przygotowywani jesteśmy mentalnie do roli niewolnika, większość 99% już do tego dochodzi, buntownicy wyjechali, dołożą Ukraińców i przemiana gotowa. Powstanie nowa rasa: biały murzyn, przepraszam, afropolak Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jabe

04-02-2018 [15:24] - Jabe | Link:

Jedna z rzeczy, którą zduszono w Narodzie jest odwaga zrobienia czegoś nowego, po swojemu, często wbrew opinii otoczenia. Organizowanie się w grupy mające cele. – Święte słowa.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

04-02-2018 [12:31] - zbieracz śmieci | Link:

Marek taki & darstan -to bełkot wasze tu wywody.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

04-02-2018 [15:49] - Zygmunt Korus | Link:

A dlaczegóż to, mądry Panie?

Obrazek użytkownika darstan

04-02-2018 [19:09] - darstan | Link:

Dlatego, bo śmieci zbiera. Nie odróżnia ziarna od plew.