Jak Władek wpadł na czwartkowy obiadek do prezydenta

No, to jednak PSL mamy dalej na tapecie. Dzisiaj Władek Kamysz wpadł z wizyta do Prezydenta. Pewnie myślał, podobnie jak spora część opinii publicznej skupionej wokół pudeków24.pl (ge), że ma do czynienia z nowym Don żyrandole, tylko bardziej elokwentnym. Niestety, fakt, ze Prezydent przyjął go w czwartek nie znaczy, że nawiązuje do puszczalstwa politycznego króla Stasia opiekuna Artystów i niewyżytych wdówek. Słowem, zaszedł, przywitał się grzecznie a że na salony wprowadził przy okazji kolegę, on tez się grzecznie przywitał. Niewykluczone, że zrobili sobie selfi na tle prezydenckiego lokaja a potem usiedli. Musieli usiąść nawet jeśli stali. Prezydent bowiem nie okazał łaski, zanim o nią zdążyli o nią poprosić. 

Ten prezydent t jednak ma spryt. Nie mógł miłym panom pomóc, jakkolwiek by nie prosili, błagali, argumentowali... Już klamka zapadła. Wprawdzie mógłby teraz zgłosić to Trybunału Konstytucyjnego, ale jak on by wyglądał? Po pierwsze trybunał jaki jest cała opozycja widzi... Po drugie: sam na siebie? Panowie posiedzieli, ochłonęli i poszli. W samochodzie zastanawiali się,  którą firmę  przeprowadzkową wynająć.I koniec bajki. Nawet jeśli, tak lubiany przeze mnie, dr. Targalski cieszy się na tę okoliczność ich pakowania:

"Dla zwykłego Polaka zmiany w Kodeksie wyborczym oznaczają, że wreszcie, moim zdaniem, pozbędziemy się z Sejmu ludzi, którzy potrafią dbać tylko o własne rodziny".

Panie doktorze kochany! Co z tego, że oni w Warszawie się spakują?! My tu w regionie nie mamy tylu lokali, stanowisk żeby ich wszystkich obdzielić. To oznacza nie tylko masową migrację ludzi PSL, ale wielkie bezrobocie w obrębie wykwalifikowanej kadry kierowniczej wszelkich i przedsiębiorstw. Zlitujcie się! 

PSL nie jest partia, która cokolwiek odda bez przekrętów. Nowe przepisy wyborcze nie oznaczają likwidacji fałszerstw wyborczych a ewentualne ich ograniczenie. One też oznaczają mobilizację sztabu fachowców od tego, by wygrać za wszelką cenę. I mam niejakie przeczucie, że uda się. Cuda, nawet te nad urną, mają to do siebie, że się zdarzają. 

I kolejna rzecz: znowu Polska jest tylko  w Warszawie? A co z tą armią działaczy, agitatorów i siłowników, którzy dzierżą urzędy, sprawują funkcje? Co z tymi od których zależy nasze regionalne być albo nie być? Oni zostają? Jak długo? Jest progres, jest nadzieja. Ale nadzieja umiera ostatnia, więc to nie jest zasługa ani rządu ani tym bardziej prezydenta. A jakie realne  zmiany wprowadza nowa ustawa? Takie, że w moich stronach, po ośmiu latach rządów, PSL zyskało kolejne osiem lat rządów. Dadzą radę. Za osiem lat nie będzie wolnego (od nich) stołka...

Kamysz wpadł do prezydenta z myślą, że załapie się na obiadek, nie wyszło, ale aperitif mały dostał. Zdaje mis się, że PiS do wyborów działać będzie już tylko na zasadzie półśrodków. Boi się, że Warszawę zablokują ciągniki? Kochani oni mają taki sprzęt, że niektóre ulice są zbyt wąskie na niego a oni sami  zajęci są kombinowaniem, do kog jeszcze się przykleić, żeby samemu nie zostać przekąską. 

ps. wersja robocza - w podróży., ale nie mogłam się oprzeć.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-01-2018 [00:55] - Józef Darski | Link:

Wszyscy wstąpią do Gowina i PiS (w proporcji 3 do 2) i problem załatwiony. W ten sposób Zjednoczona Prawica wygra wybory samorządowe.

Obrazek użytkownika Celarent

26-01-2018 [15:52] - Celarent | Link:

Tak, wiem, że chodzi o wybory... I pewnie wielu ludzi z PSL jest naprawdę w porządku. Ja mieszkam w jednym budynku z takimi. I jakkolwiek oni pewnie tego nie czytają a ni podejrzewają, że ja to piszę (nie afiszuję się z powodu braku kompleksów, nie muszę być lokalnym celebrytą ;) ) , uważam ich za niezły narybek. Nawet dla PiS. Z drugiej strony, bardzo niepokoi komentarz prof. Pawłowicz, która obawia się pewnego rozmycia, rozwodnienia ideałów. My kobiety jesteśmy na to szczególnie wrażliwe. Pan jest pragmatykiem. Dobrze jednak, że możemy się uzupełniać. PSL w PiS jednak w dalszej perspektywie oznacza jednak niepotrzebne i ryzykowne obciążenie a Gowin... Dla mnie może ich wszystkich anektować. Dziękuję za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam.