Haniebne roszady rządowe

Artysta z Krakowa, Stanisław Markowski, nazwał ostatnie roszady rządowe haniebnymi. Mocne słowo, ale ja akurat się pod nim podpisuję. Bo cóż to znaczy w naszej sytuacji... owi ministrowie rządowi? Kto ich mianuje? Jaki mamy, jako elektorat, wpływ na ich stanowienie? Im dalej odchodzimy od przejrzystości sankcjonowanej przez wygrywającą partię, tym mniej naszego, jako obywateli, współrządzenia.

Najpierw nieoczekiwanie w odstawkę poszła kochana, odważna i stanowcza, pani premier Beata Szydło. Zagryzła wargi i przyjęła tę niesprawiedliwość z pokorą. A po niej już było tylko gorzej... Można powiedzieć degradacje "na chama!". Zdymisjonowano człowieka-patriotę kryształowego, bohatera z pola walki, najlepszego, prawdziwie niezłomnego wśród współczesnych bojownika o Polskość, w którego rękach była oczekiwana wreszcie siła, by suwerenność ojczyzny w razie czego z determinacją bronić. I w efekcie z puli laufrów na szachownicy najwięcej naustawiał, za przeproszeniem, G(ó)win. [A tak przy okazji czekam, kiedy ujrzę w wojskowym hełmie ministra Błaszczaka...? To dopiero będzie widok!]

Ma rację Tomasz Sakiewicz, żeby głośno wyrażać swoje emocje w sprawie Antoniego Macierewicza. Bronić jego ewidentnej krzywdy. A tym samym walczyć o zmianę Polski na lepszą. Aby przywódcy mieli jasny przekaz, iż nie godzimy się na tajemnicze miny rządzących i szemrane, zakulisowe przetasowania: niezłomny na plastelinę, a miglanc bliżej jurgieltnika. Te niby gry dyplomatyczne, zaklęcia, nawet trzykrotne "zaufajcie mi!", nie mają żadnej mocy i siły przebicia, kiedy propagandowy przekaz do obywateli jest wciąż niejasny lub zawoalowany, albo wręcz – po czasie – odszyfrowywany pod przeciwnymi znakami. Kaczyński, Duda i Morawiecki – opamiętajcie się wreszcie! Przestańcie pod-przekazywać ezopowym językiem. Kolejność nazwisk ma być taka właśnie, bo jedni uczą się niemoralnego makiawelizmu od drugich wg starszeństwa.

To dobrze, że pojawiają się głosy jawnego protestu, co o tym wszystkim zatroskani o Polskę ludzie sądzą. Oto kilka przykładów jak inni nie potrafili przejść nad tym, co się ostatnio wydarzyło przy dekonstrukcji rządu, do porządku dziennego.

Witold Gadowski:

– Rekonstrukcja to świadomy manewr polegający przede wszystkim na otwarciu czy też przesunięciu rządu w stronę centrum. Jak bowiem inaczej skomentować obcięcie skrzydła katolicko-narodowego, które reprezentowali odwołani dziś ministrowie Antoni Macierewicz i Jan Szyszko? – mówi w rozmowie z PCh24.pl Witold Gadowski, dziennikarz i publicysta.
 – Cała ta sprawa potwierdziła moje wcześniejsze obawy. Objęcie przez pana Czaputowicza – przedstawiciela środowiska myślącego, mówiąc kolokwialnie, jak Bronisław Geremek – funkcji ministra spraw zagranicznych, to w rzeczywistości pokaz siły, jaką w dalszym ciągu posiada w Polsce środowisko Unii Demokratycznej i Unii Wolności. Już teraz można powiedzieć, że w polityce zagranicznej większych zmian nie będzie, a nawet jeśli będą, to wyjdą nam na gorsze – dodaje komentując rekonstrukcję rządu.
http://www.gadowskiwitold.pl/k...

Aleksander Ścios:

1./
Na Pańskie pytanie wprost, odpowiadam: to jest „układ, zmowa tych kanalii, obecnych i poprzednich”, które od trzech dekad zagradzają nam drogę do Niepodległej.
Dziś centrum tego układu znajduje się w Pałacu, a zasiadający tam człowieczek jest zakładnikiem własnych ograniczeń i życiorysu.
"Jeśli trafna jest hipoteza, że akuszerami „nowego rozdania” z roku 2015 byli ludzie związani ze środowiskiem WSI, „wybudzenie” pana prezydenta potwierdzałoby też zasadę stosowaną w latach ubiegłych – gwarantem zachowania status quo jest ośrodek prezydencki i jakiekolwiek spory w tym zakresie, będą rozstrzygane na korzyść tego ośrodka. To ważna wskazówka, w przewidywaniu reakcji PiS na prezydenckie kontry.”

2./
"Nie stało się nic, czegośmy się nie spodziewali.
Co nie znaczy, że wolno nam godzić się z tak horrendalnym draństwem. Wyrządzonym człowiekowi o ogromnych zasługach, wiedzy i potencjale. Jedynemu – nie waham się twierdzić – politykowi, który troską o sprawy polskie i zaangażowaniem w wyjaśnienie zamachu smoleńskiego, zasługuje na miano męża stanu.
Tym bardziej nie wolno, że tę krzywdę wyrządzają mu pospolite miernoty, ludzie bez kręgosłupa i zasad, którzy dla zachowania przywilejów władzy wykonują dyspozycje antypolskich środowisk.
Nie wolno też dlatego, że taka decyzja wyrządza krzywdę nam wszystkim – nawet tym kanaliom, które cieszą się z dymisji Macierewicza.
Wiąże się, nie tylko z deprecjacją i osłabieniem naszej pozycji w NATO (a szczególnie w relacjach z USA) ale z ogromnym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa. Nie pojmowanego abstrakcyjnie, lecz konkretnie – w odniesieniu do naszych indywidualnych spraw, rodzin, naszej przyszłości...."
https://bezdekretu.blogspot.de...

Stanisław Michalkiewicz:

"Szanowni Państwo!
Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nic więc dziwnego, że i słynna „dobra zmiana” na naszych oczach właśnie dobiegła końca.
Ten koniec wyznaczyła zapowiadana „rekonstrukcja rządu”, rozpoczęta zagadkową zmianą na stanowisku premiera, no a teraz – całą serią zmian na stanowiskach ministerialnych.
Warto przypomnieć, że ta „rekonstrukcja rządu” oczekiwana była z utęsknieniem zwłaszcza przez nieprzejednaną opozycję oraz starych kiejkutów, które specjalnie nie mogły się już doczekać odwołania złowrogiego ministra Antoniego Macierewicza. Był on niewątpliwie najbardziej znienawidzonym ministrem i to z wielu powodów.
 Salon na przykład nienawidził go za lustrację w 1992 roku, kiedy to rozmaite autorytety moralne i postacie „legendarne” zostały na oczach całej Polski obnażone jako konfidenci UB i SB.
 Z kolei stare kiejkuty nie mogą mu darować rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych, które przeszły sławną transformację ustrojową w szyku zwartym, przenosząc w swoich tornistrach do III Rzeczypospolitej nie tylko buławy marszałkowskie, ale również tyle PRL-u, ile tylko mogły, co odczuwamy do dnia dzisiejszego. Soldateska nie może mu zapomnieć anulowania kontraktu na zakup śmigłowców”Caracal” po wysokiej cenie, która wzbudza podejrzenia o łapówki."

http://www.michalkiewicz.pl/te...
https://www.youtube.com/watch?...

Ryszard Kapuściński:

Bulwersująca decyzja
Członkowie Klubów „Gazety Polskiej” i sympatycy Strefy Wolnego Słowa przyjęli z niedowierzaniem wiadomość o zdymisjonowaniu ministra Antoniego Macierewicza. W grudniu, w czasie największej medialnej nagonki na szefa MON-u, kluby „GP” zorganizowały w Spale spotkanie będące spontanicznym poparciem dla człowieka, który całe swoje życie poświęcił Polsce. Pomimo krótkiego terminu zgłoszeń chęć spotkania z ministrem wyraziło ponad tysiąc osób. Przyjechali, żeby nikomu nie przyszło do głowy odwołać człowieka gwarantującego bezpieczeństwo Polski. Niestety, ci, którzy zdecydowali o odwołaniu ministra Macierewicza, mają za nic głosy ludzi gotowych oddać wszystko za Polskę i jej niezależność. Ludzie ci to tysiące Polaków, którzy dopiero teraz uwierzyli, że Polska staje się Polską. Nikt im nie wytłumaczył, dlaczego podjęto taką decyzję i kto zdecydował o zdymisjonowaniu ministra. Tym ludziom należy się słowo wyjaśnienia, bo nie chodzi o wymianę ministra od „czegoś tam”. Tu chodzi o bezpieczeństwo Polski. Tu chodzi o bezpieczeństwo przyszłych pokoleń Polaków. Niech ci, którzy stoją za tą decyzją, mają odwagę się do tego przyznać.
"Gazeta Polska Codziennie". 12.01. 2018

Stanisław Mikołajczak:

"Nie znamy jej prawdziwych przyczyn, dowiadujemy się tylko, że spowodować ją miały naciski pana prezydenta. Aby móc zaakceptować tę decyzję oczekujemy jednak podania prawdziwych i pełnych powodów jej podjęcia."
Przewodniczący AKO Poznań – prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak
http://niezalezna.pl/213968-ze...

Stanisław Markowski:

Wystąpienie w obronie ministra Macierewicza na 93. Miesięcznicy Smoleńskiej w Krakowie.
http://vod.gazetapolska.pl/174...

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Jagoda

12-01-2018 [18:59] - Kazimierz Jagoda | Link:

Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość wygenerowało nam Polakom kolejny rząd "okrągłego stołu". Z obowiązku więc zapytam, dokąd zmierza partia "dobrej zmiany"?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

12-01-2018 [21:58] - RinoCeronte | Link:

W swoim czasie to pytanie postawiłem w stosunku do Prezydenta Dudy. Zimno się robi...

Obrazek użytkownika smieciu

12-01-2018 [23:40] - smieciu | Link:

Okrągły Stół? Jak najbardziej. Tym razem organizowany przez szefa KRRiT.

Obrazek użytkownika angela

13-01-2018 [15:52] - angela | Link:

Żaden stół.!!!!! Dobrze wiemy, że Kaczyński bez Dudy nie podskoczy.
Można narobić wiele ustaw, tylko jak prezydent nie podpisze, to kicha 
Min. Macierewicz przehandlowany za Ustawy o sądach, nie było wyjścia. 
JAK KACZYŃSKI MÓWI CZEKAĆ, TO CZEKAĆ!!! 
Nawet min Macierewicz to wie, i mówił wyraźnie. 
Niedługo wybory prezydenckie, ciekawe czasy. 
Murem za Kaczyńskim!!!!! 
Nie ma żadnego  okrągłego stołu, jest tylko A...n, w coś uwiklany. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

12-01-2018 [23:01] - zbieracz śmieci | Link:

Prawie się zaparłem Prezesa ale rozum nakazuje poczekać do kwietnia,mimo tego ,że nie wszystko co się ostatnio dzieje mi się podoba.
Scena z pałacu gdy notariusz wręcza Pani Premier decyzję o odwołaniu,Pani Premier odbiera bumagę szepcze coś do ucha ze szczerym i radosnym uśmiechem notariuszowi ,ten się pochyla  potakując głową szczery uśmiech odwzajemnia-ta scena dała mi sporo do myślenia.Pani Premier wcześniej też wyrażała publicznie swoje niezadowolenie z Pana Macierewicza-wcześniej też miała zbyt bliskie związki z notariuszem i nie chodzi o okres kampanii wyborczej,to był zły wybór szczególnie po lipcu.
z niczego innego jak z jego stanowiska wobec pałacu .
Teraz o opiniach fachowców co ma świadczyć ,że wszystko co mówią mam wierzyć ,Gadowski nie ma żadnych związków z PIS i PIS go nie chce i gdzie może tam miesza przeciwko PIS,będą potrzebne dowody to proszę bardzo ,są !.
Michalkiewicz główny zawiaduszczyj od polityki w TV Trwam -przed ostatnimi wyborami do PE kogo promował  w tej stacji życząc sukcesu ,katolika -nic z tych rzeczy Korwina i sądzi Pan ,że bez wiedzy o.Dyrektora...!?
Dlaczego niby ja mam z kolei i Panu wierzyć skoro zawsze było wcześniej po drodze z narodowcami którzy bez giertychów by nie istnieli a junior jest po dziś dzień prezesem młodzieży wszechpolskiej.
Pytanie mam jedno dlaczego rekonstrukcja nabrała nagle takiego tempa skoro miesiącami budziła zgorszenie i dlaczego nie pozwolono lecieć Panu Macierewiczowi odwołując Go do USA na spotkanie w Departamencie Stanu a dziś rozmowę telefoniczną zaledwie przeprowadził z vice prezydentem już morawiecki -ble,ble ,ble czyli o niczym .

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-01-2018 [00:29] - Zygmunt Korus | Link:

Fakt, z narodowcami mi po drodze, a Giertych z ich współczesnymi Marszami nie ma nic wspólnego. Tylko jakoś PiS nie umiał skonsumować tego entuzjazmu młodzieży. Co ma z nimi, dzisiejszymi ludźmi zatroskanymi prawdziwie o Polskę, wspólnego Giertych? Że jest synonimem w efekcie zdrady? Tak jak Moczulski dla KPN-u.
A pytania o USA... To co, tak dobrze żarło i nagle zdechło.
Pani Szydło strzeliła przecież focha swojemu vice, gdy został Pierwszym, a Macierewicz nie przyszedł na Miesięcznicę. Co mają robić? Przełknąć jedynie gorycz. To Prezes powinien być bardziej stanowczy i grać twardziej, nawet na jawne grillowanie wroga, a nie wikłać nas (Partię i w końcu siebie) w pułapki rzekomo wyższej dyplomacji polegające na wywijaniu fikołków...
Cóż, piszę za siebie, często obrywam, natomiast cytaty dałem po to, żeby zdać relację z faktu, że wiele osób jest zaniepokojonych tym, co się z rządem stało i nie godzi się na nieustanne zgadywanie dlaczego tak, siak, kto, co, i po co?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-01-2018 [00:00] - zbieracz śmieci | Link:

Pan Macierewicz był jednak na miesięcznicy  a co do reszty ,nie chcę komentować .

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-01-2018 [00:28] - Zygmunt Korus | Link:

Tylko jakoś Go tam nikt nie widział.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-01-2018 [07:40] - zbieracz śmieci | Link:

Ja Go widziałem ,był gdzieś w trzecim rzędzie a nie tam gdzie zwykle bo zapewne uznał ,ze skoro jest tylko zwyklym posłem nie wypada się pchać na afisz
Zawsze można sprawdzić w archiwum TVP info która to transmitowała ,posłuchać co mówi sprawozdawca i co póżniej mówili komentujący to wydarzenie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-01-2018 [07:40] - zbieracz śmieci | Link:

Ja Go widziałem ,był gdzieś w trzecim rzędzie a nie tam gdzie zwykle bo zapewne uznał ,ze skoro jest tylko zwyklym posłem nie wypada się pchać na afisz
Zawsze można sprawdzić w archiwum TVP info która to transmitowała ,posłuchać co mówi sprawozdawca i co póżniej mówili komentujący to wydarzenie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-01-2018 [09:39] - Zygmunt Korus | Link:

To proszę podać link. Bo wszystkich polityków kamera wyłapywała, a Macierewicza jakoś się nie udawało. I to ludziom w całej Polsce dawało do myślenia: że nie akceptuje takiego potraktowania swojej osoby.

 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-01-2018 [17:15] - zbieracz śmieci | Link:

Może Pan sobie myśleć ,że mam omamy wzrokowo słuchowe ale nie będę przeszukiwał archiwów aby coś komuś udowodnić .Stał otoczony w grupie osób którzy tworzyli jakby kordon ochronny bo licho nie śpi a nasłani na biura poselskie bandziory poczynają sobie coraz grożniej .Będę pisał i już nawet piszę o ochronę BOR dla niego która po odwołaniu jako zwykłemu posłowi już nie przysługuje ,tylko ,że on jest posłem niezwykłym i skoro Panu tak na nim zależy to powinien Pan robić to samo.

Obrazek użytkownika Lektor

13-01-2018 [13:18] - Lektor | Link:

Nie widzieli go tylko ślepcy.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-01-2018 [19:27] - Zygmunt Korus | Link:

W okienkach Wiadomości oraz TVP Info kamerzyści oraz realizatorzy Pana Macierewicza nie pokazywali. A TV Republika może tak - nie oglądałem wówczas. Tak czy siak Polacy widzieli, że na Miesięcznicy jej główny architekt nie stoi obok Prezesa. I to winno każdemu dawać do myślenia. A gadki, że jako zwykły poseł odsunął się w cień, to można popychać przez gardło jako kluchy gęsiom (bo nie wiem, czy tak się da tuczyć lemingi).

Obrazek użytkownika OLI

14-01-2018 [15:40] - OLI | Link:

@Zygmunt Korus, przypadkiem znalazłam kadr z Antonim Macierewiczem na tym nagraniu:
Marsz i Apel Pamięci (10.01.2018)
https://www.youtube.com/watch?...

- dokładnie w minucie 2.18 nagrania.

Antoni Macierewicz nie szedł wśród polityków PiS-u, był wśród anonimowych osób, i to o czymś jednak świadczy. Na początku tego nagrania tłum skandował "Antoni! Antoni!". I Kaczyński musiał to wziąć pod uwagę. Wszystkie te miłe słówka pod adresem Macierewicza skierowane są do jego zwolenników, bo gra toczy się o to, żeby elektorat nie odpłynął z PiS za Macierewiczem.
Obecność AM na miesięcznicy jest sprawą naturalną, i w żadnym wypadku nie świadczy o jakiejś mitycznej jedności "drużyny dobrej zmiany". To był mit, a po rekonstrukcji upadł nawet on.
Natomiast AM jest poważnym człowiekiem i zaprzeczyłby sam sobie, i wszystkiemu, co dotychczas robił, gdyby na miesięcznicę smoleńską nie przyszedł.
AM to inna kategoria wagowa, niż Duda. Nie będzie stroił fochów, nie puści do mediów sugestii, skarg i insynuacji. On nawet do kwietnia będzie się zajmował komisją smoleńską, bo tego wymaga logika i konsekwencja, którymi się kieruje.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-01-2018 [20:56] - Zygmunt Korus | Link:

Dziękuję, dokładnie tak. Do usłyszenia.

Obrazek użytkownika alchymista

13-01-2018 [08:38] - alchymista | Link:

@Zbigniew Korus
Odkrył Pan, że Kaczyński jest politykiem makiawellicznym. Oczywiście, że jest, i to od samego początku. Warto przeczytać samego Makiawellego, by zrozumieć, że są to absolutne podstawy prowadzenia realnej polityki. Nasi przodkowie zarzekali się, ze nienawidzą Makiawellego. Regułą I RP miała być pełna transparentność i przejrzystość, a w efekcie król nie mógł ufać najbliższym współpracownikom-Polakom, którzy każdą tajemnice potrafili wypaplać obcym dworom. Rezultat był taki, że na przykład Władysław IV spiskował przeciw własnemu narodowi z posłem weneckim Tiepolo... Więc coś za coś, wszystko ma realne koszty...
Przyznaję Panu rację, że rekonstrukcja odbyła się w sposób mętny, że pod hasłem "rekonstrukcji", właściwie powołano zupełnie nowy rząd, tylko etapami, żeby szok był mniejszy. I również w tym Panu przyznaję rację, że trzeba temu rządowi postawić wyższą poprzeczkę, niż rządowi Beaty Szydło, bo on najwyraźniej nie zabiega o nasze poparcie. Ale też nie można o wszystko obwiniać Kaczyńskiego, a raczej trzeba mu udzielić wsparcia. Zjednoczona Prawica tak czy owak tworzy jedyny rząd, który można poprzeć. Wyobraża Pan sobie rządy pani Lubnauer? Moje stanowisko jest takie: https://blog-n-roll.pl/pl/prop...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-01-2018 [11:43] - Zygmunt Korus | Link:

No dobra, można i tak, spokojnie, bez emocji... Ale ja dodam jeszcze takie "kąski".

Gdy zamieniano Szydło na Morawieckiego wyłapałem wypowiedź konia-Giertycha (zdaje się omawiając ją także w jakimś pod-komentarzu na tym forum), który wieszczył: młody Morawiecki, mając narzędzia przekupstwa w ręku, obsadzi rząd ludźmi pod Prezydenta, który z Gowinem i Ojcem Premiera zbudują nową partię, by pomniejszyć większość PiS-u. I tym samym odebrać zdolność decydowania o naprawie państwa. Ten scenariusz jak widać prawie już naocznie jest realizowany. To ci "prorok" z tego "Kto nie skacze, ten nie z nami!"

W grze dekonstrukcji rządu od początku uczestniczył młody Morawiecki. Dowody? A komu najpierw przyznał ogromną dotację finansową jako wicepremier? Rydzykowi.  A potem gdzie udzielił pierwszego obszernego wywiadu, gdy został szefem gabinetu? Dobrze wiedział, że elektorat Radia Maryja i Telewizji Trwam, to zaplecze ministrów ochrony środowiska i obronności. Jest trzech/czterech spiskowców dyskretnie sypiących piasek w trybiki Dobrej Zmiany - Dudaczewski, Gówin i zMorawieccy. Trzeba tylko na chłodno kojarzyć posunięcia i fakty (także newsy-szczury, np. o korytarzach humanitarnych). I ta Emilewicz, co obciążała publicznie Jarosława Kaczyńskiego, za posmoleński rozłam w polskim narodzie. http://polskarazem.pl/jadwiga-...  [po kilku dniach odnośnik już się nie otwierał - ot cenzura! - niedostępny w dn. 27.01.2018 - uwaga Autora).
Ta to dopiero polityczna salamandra! U kogo już doradczynią złych mocy nie była, od Buzka poczynając.

No i już słyszymy jak Pałac Prezydencki (pan Mucha) idzie za ciosem: oczekujemy od premiera Morawieckiego udostępnienia informacji niejawnych dla naszego, zablokowanego przez służby specjalne, generała Kraszewskiego... To uległy Premier teraz ma/będzie decydować(ł), a nie formalny państwowy clearing...? I tak już będzie się to dalej toczyło: gładko albo żeby iskrzyło. Dasz palec, to ci wkrótce rękę wezmą, także z przedramieniem, aż pożrą głowę. Kaczyński Polaków wsadził do garnka, gdzie zacznie się "gotowanie żaby". Tutaj jest b. dobra analiza tego zagrożenia: http://niezalezna.pl/213907-za...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-01-2018 [10:04] - zbieracz śmieci | Link:

Panie Zygmuncie jak Pan pozbędzie się niechęci delikatnie mówiąc do Prezesa Kaczyńskiego chociaż na chwilę to i sporo Pan zmieni w swojej ocenie tego co nabrało rozmachu na szkodę Polski i PIS po lipcu ubiegłego roku.Łatwiej będzie zrozumieć w co kto gra ,dlaczego i dla kogo .

Obrazek użytkownika alchymista

13-01-2018 [18:41] - alchymista | Link:

@Zbigniew Korus
Kąsków będzie pewnie jeszcze więcej. Mam tylko nadzieję, że Błaszczak potrafi byc nie tylko giętki jak guma, ale i twardy jak stal a nawet beton. Byle nie ruski beton.
Polacy od dawna są w garnku, w którym odbywa się "gotowanie żaby". Garnek częściowo istnieje na skutek przyczyn obiektywnych (globalizacja, rozpad tradycyjnych struktur na skutek komunikacji, nie doceniamy faktu coraz większej liczby małżeństw międzycywilizacyjnych i trzeba się zmierzyć z wyzwaniami, jakie to stwarza, zredefiniować polskość itp.).
Co się tknie Kaczyńskiego, to zmaga się on z dwoma problemami: a) własnymi niedoskonałościami (jak kazdy z nas) oraz b) z niesłychanie zdemoralizowanym pokoleniem, które określiłbym nie jako "JP2" czy "B16" albo innym sympatycznym określeniem, ale jako "Pokolenie 75+2000". To znaczy wszyscy urodzeni od roku 1975 do roku 2000. Należę do tego pokolenia i wiem, co mówię. Totalny tumiwisizm większości, jako jedyne doświadczenie zbiorowe brak teleranka w grudniu 1981, główny problem to brak kartek na mięso i po 90 roku hasło "sprzedaj się", pseudo-rynek i pseudokapitalizm. To wszystko jeszcze okraszone obficie papieskimi kremówkami. Po roku 2000 mamy natomiast niedojrzałych jeszcze idealistów-osiemnastolatków, którzy chodzą na marsze niepodległości i próbują  mieć Polskę za dwie krople potu i trzy krople krwi.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-01-2018 [08:22] - Zygmunt Korus | Link:

Do "alchymista":
Panie Jakubie, przeczytałem Pański wpis na polecanym blogu i tak naprawdę zainteresowały mnie rozważania ukraińskie, zwłaszcza sprawa Gruzina-"Ukraińca" oraz giedroyciowskie ukąszenie Macierewicza. To ważne sygnał/syndrom/rysa (wg mnie, a wg Pana zaleta), na które w tym materiale zwróciłem uwagę.
A z polemiki powyżej to dał Pan kapitalną charakterystykę pogierkowskiej progenitury: ówczesne polepszenie bytu matek potomkowie wyssali z sutek, by nie dać się w dalszym życiu odstawić od konfitur, karierowiczostwa i balangi. Fakt. PO po 2005 roku z nich jak jeden mąż. A i inni członkowie partii także.
Pozdrawiam i dziękuję za komentowanie mojego wpisu. Serdeczności.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-01-2018 [11:47] - rolnik z mazur | Link:

Machiavelli pisał swoje dzieło Książe na wygnaniu, licząc że wróci do łask. Nie wrócił i chyba ten los spotka Antoniego. Swoją drogą może i on zacznie pisać. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-01-2018 [12:24] - jazgdyni | Link:

Witam Panie Zygmuncie!

Wreszcie w pełni zrozumiałem różnicę zdań, które, mimo wzajemnej sympatii (tak mniemam), mamy odnośnie bieżących wydarzeń.
To jest tak: ja jestem niezależnym obserwatorem życia politycznego, nie powiązanych z żadną partią, czy ruchem; Pan natomiast jest uczestnikiem życia politycznego. To powoduje nieco inną optykę, gdyż pewne sprawy odbiera Pan osobiście. Oczywiście, nie ma w tym nic złego, bo jest to naturalne.
Każdą ważną postać polityki staram się oceniać przez pryzmat dominujących cech charakteru mających wpływ na zajmowane stanowisko. Wiadomo, najbardziej liczy się skuteczność i konsekwencja.
Wypracowałem sobie pewien model oparty na wyznaczonym dla państwa i Polaków celu, a sposób dochodzenia do niego, co implikuje te różne rozgrywki, roszady i często niezrozumiałe poczynania, jest sprawą drugorzędną.
Jeżeli zakładam, że głównym sprawcą przeobrażenia kraju, spiritus movens, człowiekiem z wizją, celem i strategią, jest Jarosław Kaczyński, którego bardzo wysoko cenię, a widzę, że Pan nie bardzo, to staram wszystko co się dzieje racjonalizować pod tym kątem. Chyba nie mamy złudzeń, że wybór premier Szydło, premiera Morawieckiego, prezydenta Dudy, jak też ważne zmiany ministerialne, to jednoosobowa decyzja prezesa. Ja go lubię i szanuję, więc uważam to za słuszne. Pan go mniej lubi, więc ma wątpliwości.

I jeszcze jedno: dla mnie niezbyt eleganckie jest podpieranie się opiniami paru popularnych na prawicy autorytetów medialnych. Własna, zimno przemyślana opinia, jest najważniejsza. A ja,osobiście z wymienionego grona osób, bardzo szanuję pana Witolda Gadowskiego (mimo pewnych, znanych ułomności). Reszta to zręczni gracze słowami, których się dobrze czyta, ale ich koncepcje i pomysły nie są najwyższego lotu. Fakt, są bardzo popularni, ale jeszcze większą popularność mieli tacy "wielcy", jak Erich von Daniken, czy nasz Ryszard Kapuściński.

Serdeczności
Janusz Kamiński

Obrazek użytkownika Jabe

13-01-2018 [12:51] - Jabe | Link:

Jakiż to cel państwu i Polakom wyznaczono? Kto to uczynił?
Zaskakujące kryterium słuszności: lubienie i szanowanie, zwłaszcza u kogoś, kto jakoby kieruje się własną, zimno przemyślaną opinią.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-01-2018 [19:40] - Zygmunt Korus | Link:

Do Jazgdyni:
Panie Januszu, obaj jednakowo staramy się patrzeć z dystansem na ruchy polityków. Zresztą wszyscy, którzy logicznie analizują fakty, są godni uwagi, nawet jak się potem okazuje, że źle "wróżyli". Ale życie ma tyle niewiadomych, że na końcu z pewnością Opatrzność decyduje. Dlatego tak fajnie przeczytać kogoś lotnego, co pisze atrakcyjnym językiem, z wciągającą swadą. Dlatego zacytowałem osoby popularne - bo skądś się przecież ten ich status opiniotwórców wziął...?
Odnośnie pana Kaczyńskiego, to stale jestem poddawany "opresji" z jego strony polegającej na odwlekaniu tego, na co się już nie mogę doczekać (i pewnie już nie dożyję): w pełni suwerennej Polski.
Mam zamiar wyłożyć wkrótce moje obserwacje o krętych ścieżkach postkomunizmu  i rolę, jaką pełni na tej spowalniającej drodze, JK. To dopiero będzie po mnie jazda! Zapraszam Pana do skoczenia mi na klatę.

Obrazek użytkownika OLI

13-01-2018 [12:35] - OLI | Link:

Macierewicz nie założy żadnej partii. Jako człowiek z poważnym dorobkiem politycznym nie zdecyduje się na rozbijactwo i awantury polityczne, które by to wszystko przekreślały.
Jednak nie należy wykluczać, że da swoją twarz poważnej partii niepodległościowej, gdyby taka powstała.
PiS oddał AM do przechowalni politycznej, żeby tam powoli okrywał się kurzem zapomnienia, bo nie ma się co łudzić, że jest plan wyciągnięcia go stamtąd - kiedykolwiek.
Powierzenie Macierewiczowi "bardzo ważnych zadań na odcinku badania katastrofy smoleńskiej" jest strategię na ostudzenie emocji elektoratu i gra na zwłokę aż do zatarcia sprawy w krótkiej zbiorowej pamięci.
Antoni Macierewicz jest politykiem nie mniej doświadczonym, jak Jarosław Kaczyński. Jeśli zorientuje się, że PiS wkroczył na drogę donikąd - jestem pewna, że z PiS-u wyjdzie.
W 1997 roku wyszedł ze struktur ROP-u Jana Olszewskiego, a raczej został z ROP usunięty, po czym założył własną partię i nie przestał być aktywny politycznie.
Dlaczego tak się stało - zrozumiałam dopiero po roku 2000, bo dopiero wówczas stało się dla mnie oczywiste, że ROP pod kierownictwem Jana Olszewskiego i jego otoczenia dryfuje donikąd.
AM nie zgodził się na ten dryf i na jego kierunek, wyprowadził swoich ludzi i podjął walkę o wydobycie się z tej przemożnej niemożności, w jakiej ugrzązł ROP Olszewskiego.
Wszystko to miało miejsce po dramatycznym wspólnym epizodzie obu polityków w tzw. rządzie Olszewskiego, i po "nocnej zmianie".
Ich drogi rozeszły się na dość długo, ale dziś AM darzy szacunkiem Jana Olszewskiego, a JO wydaje wyważony, sprawiedliwy i bardzo pozytywny osąd o AM.
Poczekam na to, co zrobi A Macierewicz, bo jeśli będą przesłanki, to na pewno obierze jakiś kierunek.
Bezpośrednio po dymisji miał propozycję stanięcia na czele Ruchu 11 Listopada skupiającego środowiska narodowe - i odmówił.
Pewnie miał rację. Ale patrząc z drugiej strony - rozproszone i ogłupiane przez różnych politykierów środowiska narodowców zasługują na kogoś, kto ich sformatuje i nada sensowny kierunek.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

13-01-2018 [16:31] - Goral Supreme | Link:

Nie wiedzialem o propozycji ze stronu Ruch 11 Listopada..Kto personalnie ja skladal ,czy pan wie ?
Z prywatnych info ktore posiadam A.Macierewicz mial dluga rozmowe telefoniczna z Jurkiem i nomen-omen Czarneckim...

Obrazek użytkownika OLI

13-01-2018 [18:02] - OLI | Link:

Czasem odsłuchuję Chojeckiego i Kowalskiego. Nie identyfikuję się z nimi, ale czasem mają ciekawe informacje z jakichś własnych źródeł.
O tej propozycji mówili tutaj, mniej więcej od minuty 58.00 - 59.00 nagrania, chociaż można zacząć wcześniej, od min. 47.00) :

Czy po zdradzie zaufasz Kaczyńskiemu? Kowalski & Chojecki NA ŻYWO w IPP TV 11.2018
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-01-2018 [20:45] - zbieracz śmieci | Link:

Czy po zdradzie zaufasz Kaczyńskiego -pytanie naprowadzające i reszty nie trzeba czytać-Twoja sprawa kto Ciebie interesuje ale ja napiszę "nie nada ,nie lzia ,nie mieszaj" !
Mam jedynie nadzieje ,że wiesz wszystko o narodowcach po II Wojnie,przed,i dalszej sięgającej czasów Mickiewicza .

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-01-2018 [19:49] - Zygmunt Korus | Link:

Największym DOBREM w Polsce są obecnie NARODOWCY, tylko trzeba potrafić po ten elektorat sięgnąć. Kaczyński na ten sektor prawdziwie patriotyczny jest głuchy jak pień. Dlaczego? Oto jest pytanie...? Sądząc po sukcesie Obywatelskiej Armii tylko pan Macierewicz byłby w stanie tego najmądrzej dokonać. Być może tak się kiedyś w przyszłości stanie. Oby!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-01-2018 [20:17] - zbieracz śmieci | Link:

Ja durny myślałem ,że największym dobrem w Polsce są Polacy i to ta grupa co nigdy nie zaakceptowała ani rozbiorów ani komunizmu ani nowej formy zniewolenia narzucanej prze UE a dokładniej to Niemcy z jej wiecznym straszakiem i wspólnikiem kacapią.
Na Pana terenie RAŚ robi co chce i jakoś przeciwdziałania narodowców nie widać a jeśli już to jakieś piski.Panowie Kaczyński i Macierewicz znają dobrze historię Polski...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-01-2018 [06:53] - Zygmunt Korus | Link:

Do "zbieracz śmieci":
Stosuje Pan dziwne pominięcia lub nadinterpretacje, byle chachmęcić: napisałem przecież jasno, że OBECNIE dobrem jest niezagospodarowany elektorat narodowców, a Pan, że Polacy są cacy. A jakie DOBRO jest wartościowe i piękne! Nieprawdaż? Itd, itp, byle coś zamącić, spostrzec na poziomie chłopka roztropka. Np. że Macierewicza na miesięcznicy szczelnie otoczyli troskliwi ludzie jako ochrona obywatelska ... I że Pan także na tę konieczność szczególnego zabezpieczania Jego bezpieczeństwa chciał zwrócić uwagę... No tak, teraz nienawistne spec-służby, po tym, co Pan napomknął, będą miały na pewno trudniej. Niechże Pan już się weźmie w garść i  jako froterka omawia tylko wyłapywane z podłogi perły. A o śmieciach poczyta sobie "Zachód słońca w Milanówku". Dla oddechu i poszerzenia horyzontów.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

14-01-2018 [09:18] - zbieracz śmieci | Link:

Umysły młodych ludzi łatwo zainfekować i to robią od 89 roku "przywódcy"narodowców  podobnie jak to robił Korwin ale jak pozyskany narybek dorastał to zmieniał opcje a wy nigdy nie możecie wyjść ponad 1 % poparcia stąd uporczywe stukanie i skomlenie u drzwi PIS o przygarniecie tylko ,ze Prezes wie z kim miałoby do czynienia ,zna historię narodowców i skąd ich korzenie i gdzie dziś ich oczy skierowane i dla kogo biją szefów serca gorące a zamian kasa za psią służbę.
Dziś jesteście w sejmie dzięki schetynie i jego partii kukiz 15 dobrze wiedział ,że to mu się opłaci a jak głosujecie ...to ci co się interesują to wiedzą.!
Odcina się Pan od Konia a on dalej figuruje w rejestrach jako prezes młodzieży wszechpolskiej-ściema nie przebije rzeczywistości .
Nie podobalo mi się gdy Darski Pana na NB stygmatyzował i jako jedyny o tym tu pisałem ale dochodzę do wniosku ,że to on miał rację a nie ja.Pozdrowienia i zmiany optyki życzę.
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

13-01-2018 [17:45] - zbieracz śmieci | Link:

Sformatować i owszem ale po wcześniejszym zdelegalizowaniu gdy ich politykierzy nie wskażą od kogo kasa na ich działalność bo przecież nie ze składek ani prywatnych kieszeni giertychów .bo 90 % jest ,ogłupionych po młotkowaniu wystarczy z nimi porozmawiać gdy zbierają podpisy przed wyborami..

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-01-2018 [19:17] - Zygmunt Korus | Link:

Do OLI:
Dziękuję. Za zimne analizowanie faktów. Antoni Macierewicz jest państwowcem tak jak i Kaczyński, sądząc po jego pierwszych książkach z początku lat 90-tych. Dlatego będą obaj nadal grać dla dobra Polski, tylko kto będzie baczył na dryf, a komu to zbaczanie z kursu grozi? Odpowiedź jest przecież prosta - vide Pana przypomnienie historii AM i JO.

Obrazek użytkownika xena2012

13-01-2018 [19:59] - xena2012 | Link:

Napisano tu juz wszystko ,ja mam tylko jedno spostrzezenie:we wszystkich mediach zwłaszcza w internecie pojawiają sie jak na zamówienie politycy PiS poslowie ludzie z Pałacu Prezydenckiego ..Wszyscy wygłaszają a raczej klepią jednakową formułkę o bialo-czerwonej drużynie o jedności,o zrozumieniu przez panią Szydło i pana Macierewicza stanu wyzszej konieczmosci. Oczywiscie te deklaracje kończa się jednakowo-,,prezydent nikogo nie dymisjonował i nie jest za przeprowadzone dymisje odpowiedzialny''.No to kto jest odpowiedzialny _krasnoludki? Rzecznik prezydenta traktuje nas jak idiotów pouczajac o szacunku do Macierewicza i jakie wazne teraz będą zadania przeznaczone do zwolnionej premier i ministrów. Mantry o braku udziału prezydenta wygłosil już niemal wszyscy co wyglada na lojalkę.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-01-2018 [20:26] - Zygmunt Korus | Link:

Konkretnie i na temat Pani to ujęła. Obserwacje są jednoznaczne. Szanuję Sakiewicza, który w okienku pierwszy walnął odważnie na głos, skąd przyszła zdrada. Podobnie jak było ze Smoleńskiem. O czym mało kto dziś pamięta. Odwaga staniała, a lojalistów wobec władzuni się namnożyło, że hej.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-01-2018 [06:41] - Zygmunt Korus | Link:

Antoni Macierewicz wie dużo więcej, niż nam się wydaje, co na razie zostało zawieszone na kołku.... Przypomnijmy sobie, co powiedział w Kanadzie o "nagminnym odbieraniu sobie życia w piątki", kiedy to "kamikadze", rzucający się nieoczekiwanie na własne korpusy, sami siebie zastawali w domu: w 2014 roku bilans niewyjaśnionych śmierci zawiera około 25% okołosmoleńskich morderstw, m. in. świadka, lotnika Remigiusza Musia [ https://www.polskacanada.com/a... ]