Ilość czy jakość miejsc pracy ?!

Ogólnie jestem zadowolony z rządów Prawa i Sprawiedliwości przez te ostatnie 2 lata, ale niepokoi mnie uleganie wicepremiera Morawieckiego podszeptom badziewnych przedsiębiorców, którzy chcą żerować na taniej sile roboczej. Mieliśmy starać się wyrwać z pułapki średniego rozwoju, tego jednak się nie uda zrobić, jeśli będzie się popierać przedsiębiorców, którzy chcą żerować na niskich płacach zamiast na gospodarce innowacyjnej. Bezrobocie się zmniejsza i teraz jest najwyższy czas, żeby popierać tylko tych przedsiębiorców, którzy tę innowacje chcą wprowadzać. Premier Morawiecki, zamiast tego chce podążać drogą zachodniej europy i domaga się od NSZZ „Solidarność” zaakceptowania przyjmowania imigrantów ze wschodu, a także nie chce się zgodzić na wszystkie soboty wolne w handlu. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce wygrać następne wybory, to nie powinien słuchać w tym zakresie rad Morawieckiego, który może doprowadzić do konfliktu z NSZZ „Solidarność”.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2017 [18:00] - Jabe | Link:

Przedsiębiorcy chcą żerować na taniej sile roboczej zupełnie tak samo, jak pracownicy chcą sobie znaleźć jak najlepiej płatną pracę. Klient chce jak najtaniej kupić, sprzedający chce sprzedać jak najdrożej. Normalna sprawa. No ale lewicy normalność przeszkadza. Dlatego zabiera się za regulowanie. Nie tylko komuna, ale i zachód Europy, gdzie przez dekady rządzili socjaliści, jest tej pełzającej destrukcji przykładem. Promując dewiację niszczy się społeczeństwo.

Jak miałoby wyglądać wspieranie przedsiębiorców innowacyjnych? Chcący uzyskać wsparcie powinni pisać comiesięczne sprawozdania do Urzędu do Spraw Innowacyjności, który je zważy, policzy strony i przyzna ulgę? Refleksja się nie ima.

Normalną sprawą jest, że klient chce móc kupić, kiedy tylko zapragnie, i w sobotę, i w niedzielę, jeśli go najdzie taka chęć. Oczywiście przedsiębiorca chętnie by mu sprzedał, pod warunkiem, że znajdzie się tylu chętnych, że będzie to opłacalne. No bo koszty są większe, nie każdy chce pracować w niedzielę. Pracownicy mogą grymasić, bo, jako się rzekło, bezrobocie jest małe. Prosta, normalna sprawa, nie wymagająca interwencji.

To właśnie lewicy uwiera. Ludzie, których trawi choroba czerwonej duszy, nie mogą ścierpieć, że coś się dzieje samoistnie, nie pod ich dyktando. Jeśli nie mają dostatecznej władzy, by wywrzeć na innych swoją wolę, to choć za tym gardłują. Zawsze to jakaś satysfakcja.

Obrazek użytkownika Gniewko

14-11-2017 [18:48] - Gniewko | Link:

Widzę trollu, że napędzasz mi publikę. Dzięki.

Obrazek użytkownika gorylisko

14-11-2017 [22:54] - gorylisko | Link:

trudno mu nie przyznać racji choć uwazam go za czerwonego cwaniaka...  może by tak zacząć od obniżenia podatków, opłat i innych danin od przedsiębiorców... to kasa na innowacyjność sama się się znajdzie... może by tak jeszcze dołożyć wyższą kwotę wolną od podatku... ?

Obrazek użytkownika paparazzi

15-11-2017 [00:28] - paparazzi | Link:

Podatki, tak ale korupcyjne zarządzanie i biurokracja jest lustrem komunizmu. To jest mnożenie darmozjadów nie służących ich pracodawcom czyli zwykłym Polakom. O cyfryzacji nie wspomnę.Prawo Parkinsona się kłania. Moze mnie poniosło ale załatwiałem sprawę w Urzędzie Miejskim. Katastrofa.