WOLNA TV Z OSLO

Zaciskanie pętli wokół "Rzeczpospolitej" rzutuje na Strefę Wolnego Słowa. Na miejscu Tomasza Sakiewicza byłbym ostrożny, by brać pod uwagę realne wsparcie odchodzących stamtąd piór – mącenie ludziom w głowach i kunktatorstwo stosowania tzw. symetryczności racji, jakie kwitło przez lata w "Rz", celnie wykazywał red. Jacek Kwieciński na łamach "GP".

Z powyższych względów nigdy nie brałem tej "gazety" do ręki. Wiem z praktyki, że ugodowcy pozostaną nadal chętni do brania ich pod włos (czytaj: ugłaskania) – wie o tym także blogerka Kataryna zachęcając to grono - fałszywą tezą prowadzącą do nikąd - do ratowania co się jeszcze da, czyli do współpracy z nowym naczelnym, Wróblewskim.

Czytamy, że odchodzi Lisicki, pożegnał się z czytelnikami Semka, inni zapewne wiją się jak piskorze wokół Igora J., co kręgosłup ma najgiętszy w tym towarzystwie i wie jak się w takich momentach z szamba wykaraskać, a przy tym – trochę waniając - wyjść na swoje.

Po pierwszym uderzeniu przedwyborczą maczugą PO w "Rzepę" Tomasz Sakiewicz zaryzykował "Codzienną" (która pochłonęła jakąś pulę środków na o wiele przecież skuteczniejszy przekaźnik, jakim jest własna telewizja). Miało być wsparcie wywalonych wówczas dziennikarzy z przechwytywanego przez agenturę dziennika, ale w praktyce owe pismaki - dotychczas najemne dla III RP - w sprawie wsparcia prawicy zupełnie zawiodły. Mając to na uwadze należy studzić nasze nadzieje na pomoc "autorytetów dziennikarskich" z rozwalanej "Rz". Należy ich przygarniać (w sensie dawać na chleb), ale z uzasadnionym ograniczonym zaufaniem.

Stawiałbym bardziej stanowczo na Norwegów. - Dlaczego? - zapytacie. Ponieważ tam zniesmaczenie Quislingiem jest głębokie. Jak myślicie, czemu oni nie pchają się do Unii i są tak odporni na agitki z Brukseli? Bo mają dobrą pamięć. Nie to co Polactwo. Bo wiedzą, kto gra tam pierwsze skrzypce.

Ichnia V Kolumna miała nieco inny charakter aniżeli w Polsce, via Śląsk. Hitler podpuścił ufnych Norwegów na tzw. wymianę rodzin; rozpropagował prywatną turystykę pomiędzy oboma narodami. Zaproszenia i rewizyty mające na celu zbliżanie się zwykłych ludzi, oparte na naturalnej gościnności. Z tym tylko, że każdy German po powrocie miał obowiązek przekazać szkic terenowy i opis tego, co obejrzał. Sztab przyszłych najeźdźców skrzętnie i wnikliwie składał te strategiczne puzzle... A potem był wspomniany kolaborant, Vidkun Quisling.

Nad fiordami ta zdrada jest ukazywana do dziś; co i rusz można spotkać kąciki szkolno-świetlicowe, gdzie uczy się dzieciaki co to narodowa godność oparta na dziejach przodków - wymowne izby pamięci, jak działa podstępny Teutończyk, zamiarujący bestialstwo.

Mamy już reżyserów-dokumentalistów wywalonych z telewizji. Umiemy produkować filmy, rozpowszechniać ich kopie poprzez wklejanie do czasopisma, tworzyć małe kina w Klubach. Funkcjonuje już studio w internecie, pracują tam nasi ulubieni spikerzy; są fachowcy od każdej rzeczy, która może być naszą, by skutecznie wspomóc transmisję polskości....

Odważny ksiądz Natanek z Grzechyni – nie oglądając się na łaskę wrogów szczerzących kły dookoła – wykupił dla propagowania swych mszy przekaz satelitarny od Norwegów.

Idźmy tą drogą – sprzedajmy dekodery najpierw chętnym ze Strefy Wolnego Słowa. Sam zaraz na wyrost kupię. Wyłożę mój pierwszy banknot na podróż naszego emisariusza do Oslo.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Andrzej

30-10-2011 [03:26] - Andrzej (niezweryfikowany) | Link:

Stek bzdur wysmazonych przez OSZOLOMA!

Obrazek użytkownika Renia

30-10-2011 [06:13] - Renia (niezweryfikowany) | Link:

Poczytaj sobie jak nasz gaz łupkowy za bezcen juz oddano,zainteresuj sie sprzedażą LOTOSu za 3 mld Ruskim, gdy zysk roczny wynosi 1 mld.przyjrzyjsię umowie gazowej gwarantujacej nam najdroższy gaz w Europie.pakiet klimatyczny nas zrujnuje i Donek o tym wie ale on woli rączki Ageli całowac i byc poklepywany po pleckach! Nasz śp.Prezydent walczył o interes polski,dlatego w uE nie był popularny.Wy,lemingi g..o wiecie i jeszcze porzadnych,swiadomych obywateli od oszołomów wyzywacie.Potrzeba nam prawdziwej,polskiej telewizji.Precz z komuszo-esbeckim TVn i polszmatem,precz z propagandową TVP!

Obrazek użytkownika sten

30-10-2011 [14:15] - sten (niezweryfikowany) | Link:

stc

Obrazek użytkownika sarmata

30-10-2011 [07:11] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

bydło, ale nie jestem zwolennikiem PO. U zwolenników PO argumety zastąpione zostały inwektywami. Trochę rozumię bo to słowa obcojęzyczne.

Obrazek użytkownika jts4

30-10-2011 [08:08] - jts4 (niezweryfikowany) | Link:

A poza tym POwiedz mi, czy w każdej dyskusji na argumenty, to są Wasze jedyne argumenty ? Nie czujesz się z tym jakoś dziwnie ? Doprawdy ? A tak niewiele trzeba pojąć, żeby zrozumieć. Wystarczy rozum sześciolatka. Ale, niestety, większość z Was tego nie ma. Wolicie benzynę po 10 złotych, najdroższy gaz w Europie, kondominium niemiecko - rosyjskie, byleby tylko ten wredny, milczący, jątrzący, ziejący ogniem nienawiści Kaczyński nie rządził. Wiesz, dlaczego zginął mój prezydent ? Bo starał się pokazać ludziom na świecie, że Polska coś znaczy. Zginął za to, co zrobił dla Gruzinów - dla nich jest bohaterem narodowym. Zginął za to, że chciał Polskę potężną i rozwiniętą. Dla mnie nie ulega wątpliwości, kto za tym stoi. Żadnej wątpliwości. A decyzja o odebraniu mandatu poselskiego dwóm byłym prokuratorom, nie dziwi Cię i to na podstawie słownego komunikatu, nie popartego żadnym pismem, uzasadnieniem ? Doprawdy ? A wywalenie na zbity pysk dziennikarzy z telewizji, radia, prasy /w tym wykup jednej bardzo opiniotwórczej gazety w niejasnych okolicznościach/. A mord polityczny w Łodzi ? Zamieciona pod dywan afera hazardowa ? Do sejmu dostaje się jakiś babochłop, a koleś, który robi bodajże doktorat z politologii, nie wie co to jest Konwent Seniorów ? Znowelizowana zostaje ustawa o narkotykach /polecam lekturę/, stale rosną ceny paliw /ale dla Was, jak słyszałem, to nie problem, bo Wy zawsze tankujecie za 50 złotych/, artykułów żywnościowych, energii, podniesiony podatek VAT - podobno na tym nie koniec. Rosnący dług publiczny. Zrujnowane stocznie, FSO, zabierają się za Lotos i sektor miedziowy, kombinują coś przy PKP Cargo. Z kim Ty chcesz, za przeproszeniem, tutaj rozmawiać i o czym ?

Obrazek użytkownika poko

30-10-2011 [21:13] - poko (niezweryfikowany) | Link:

Napisałem tekst..ważki tekst. Mam tego świadomość, ale nie - zarozumiałość!
Mogłem go, jak i inne , napisać na takim , czy innym blogu. Skromnie wpisałem się u ciebie..skromie z pokorą i pełna świadomością...Wpisałem tekst bardzo ważny, w narodowej dyspucie, kto chce- odnajdzie ów! cóż ci powiem..jestem patriotą..i tyle ci powiem.. W różnej formie... w różnej - jestem pierwszym /od daty/ blogierem RP. Jestem człowiekiem który wprowadził "ściemę" do obiegu...Piaskownicę polityczną"..inne..Nie przeszkadza mi to wpisać się na czyś blog..jako "kibic" nie szukam urazy dla kogoś, aby poniżyć , wywyższyć. Twój blog..przeczytało paru ludzi...ja - mam to w nosie. Tym się szczycę, ale nie stawiam PONAD..

Obrazek użytkownika poko

30-10-2011 [09:58] - poko (niezweryfikowany) | Link:

Gazrura..Smoleńsk ..niezależne media..NIEPODLEGŁOŚĆ...

NIEMIECKI ekspert zbada ślady krwi w sprawie Olewnika- media donoszą.

Z dofinansowaniem kościoła , słyszymy zrobimy jak NIEMCY...

5-ciu byłych ministrów spraw zagranicznych pisze : "przepraszamy NIEMKĘ- Merkel za wypowiedź J Kaczyńskiego! Niewinną wypowiedź Oto ona " A.Merkel została kanclerzem nie przez przypadek"..Celem dobitności :- KAŻDY rządzący został wybrany pod wpływem określonych uwarunkowań. Prawda ta , tyczy również tych niewybranych..

Tusk, cmoka ostentacyjnie, tak- aby MEDIA tego nie przegapiły NIEMKĘ-Merkel w dłoń. Do tej pory tego nie robił , traktuję to więc jako NOVUM..

NIEMCY wybierają się na obchody 11. listopada . Chcą POBIĆ uczestników obchodów patriotycznych. Mówią inni- uspokajacze..: "to są bojówki jakiejś marginalnej organizacji"..A mogą , nawet- przyjechać specjalnie przeszkolone odziały BUNDESWERY !!!
Zapowiadają , że : chcą z POLSKIM - faszyzmem walczyć. Tylko; jak, wolą wszystkich NIEMCÓW wybrali - Hitlera, cicho jakoś siedzieli! Spóźnili się o parędziesiąt lat.

Po ewentualnych burdach ulicznych , widzicie nagłówki w mediach światowych : " NIEMCY W POLSCE ROZBIŁY DEMONSTRACJE FASZYSTÓW" Tak będą pisać.
Konkluzja Każdy Polak niepodległościowiec to ..faszysta!
Niepodległościowiec - faszysta....

Smoleńsk..

Nie ulega wątpliwości , że to był zamach , ordynarne morderstwo!!!
Tylko; Putin - owszem ale przy współpracy.
Przygotowanie wizyty w Smoleński , tu w Polsce , już odsłania - faktyczne sposobienie się do tej zbrodni..Zatem NIEMCY - musiały o tym wiedzieć - minimum.
Merkel w czasie tej zbrodni była w USA..taki przypadek...
Świat nie przyjechał , na pogrzeb śp Lecha Kaczyńskiego. Mimo licznych zapowiedzi. Ten wulkan, był pretekstem!!!

11.listopada, chcą nam zakłócić bojówki niemieckie... Od wschodu, bracia Litwini, za-jaką namową - wiadomo w Wilnie - marsze anty-polskie robią., jako UKORONOWANIE..innych antypolskich gestów.
Zatem; Rosja..jak i w Białorusi...Przez logikę i Ukraina , chyba , też się uaktywni.

MEDIA..

To nie jest przypadek , że : następuje.. Likwidacja pewnych programów" warto rozmawiać" Ziemkiewicza..Odsuwanie INNYCH ludzi z radia. Systematyczna presja na inne media. Likwidacja linii - WPROST..RZECZYPOSPOLITEJ,,,To nie jest przypadek!!!!
Mamy do czynienia z realizacją określonej koncepcji ZWALCZANIA PODSTAW PATRIOTYCZNYCH..czytaj FASZYSTOWSKICH...bo to jest "tożsame" ..Jak -nakazuje GWna..a NIEMIECKIE bojówki będą nam pałką do głowy wbijać! Wszystko w imię POstępu..

GAZRURA...
Oddanie do eksploatacji , owej, ma nastąpić 8, listopada.
Wtedy , jak w Polsce COŚ..się wydarzy, ...jakaś rozróba. łącznie z wysadzaniem rurociągów- Niemcy są bezpieczne.
Będzie wielka feta...

Nic co się dzieje , czy z naszą armią , czy z naszymi mediami..czy też w POLITYCE..Ależ - tak w polityce..
Zgodni jesteśmy , że Smoleńsk to morderstwo...Siłą rzeczy - były inne morderstwa...No i NIEPRZYPADKOWA śmierć - Rosiaka...
Presja na PiS...

We własnym kraju stajemy się izolowani, ci co mają świadomość. Proszę NIE obrażajcie się na tzw "polactwo"...w KAŻDYM NARODZIE JEST elita- ale i inni LUDZIE. w KAŻDYM , W NASZYM -TEŻ!!!Nie obrażajmy się na normalność..tym innym jest przykro..
Stalin , Hitler nie przez przypadek mordowali - ELITY !!!

W zasadzie na naszych oczach tracimy niepodległość. dzień po dniu..jej ubywa!!
panowie , ci którzy już jesteście zmarginalizowani...i ci którzy BĘDĄ zmarginalizowani..taka jest logika - walca...drogowego..obojętnie - czym się zajmujecie....NIE MA PORY DO STRACENIA...
Przestańmy się łudzić, że po likwidacji linii RZEPY nie nastąpią inne likwidacje.., że po administracyjnym gnębieniu / FISKUS- choćby/ nie nastąpią inne szykany w stosunku ..przez przypadek do podstaw czy działań patriotycznych...jak nam będą wmawiać "FASZYSTOWSKICH".

Tuski jego ferajna...
Ależ, ONI z całą świadomością w wymazywaniu Polski z mapy biorą udział. Od samego początku wykonują polecenia i te z Berlina i te, z Moskwy..
Logika Mirosławca..Smoleńska i temu podobnych Lepperów / było tych śmierci wiele/..jasno dowodzi..mamy do czynienia z narodowym dramatem !!!!! Rządzący w tym uczestniczą - jak najbardziej!!!!!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

19-04-2021 [08:31] - Zygmunt Korus | Link:

Dziękuję za wpis, właściwie rozpoznanie stanu dramatu w tezach. Temat gorzki, dramatycznie gorzki - morze łez i niezawinionych śmierci już i w przyszłości. 100% zgoda - wywalić z Polski "merdia"! To klucz do zmian. Dotykamy spraw arcyważnych, bo zaraz się pod wpisem pojawił - oddelegowany lub samorzutny - troll "Andrzej". Co jest sygnałem, że mogę pogratulować rangi wypowiedzi, komentującej mój artykuł..

Obrazek użytkownika krzyh

30-10-2011 [10:39] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

Nawet nie wiedziałem. Co do tego iż trzeba będzie nadawać z zagranicy to było do przewidzenia, a dziennikarzy rzepy przyjmowałbym tylko najlepszych - Ziemkiewicza na przykład - po tym jak trzasnął drzwiami na interii wywalą go z hukiem na co już jest chyba gotowy, Wiedsteina, Semkę, Feusette i jeszcze może ze dwa nazwiska - a były naczelny kiedyś spiskował z PJN więc tu byłbym ostrożny.

Obrazek użytkownika RYSK

30-10-2011 [22:41] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

Karnowskiego--samodzielny,myslacy , nie kunktator; dobre pioro i celne spojrzenie, vide ostatnia GP.BRON BOZE janke,zaremba!O innych juz nie wspomne!Zreszta tego badziewia nie czytam od 2 lat.

Obrazek użytkownika gość

30-10-2011 [11:36] - gość (niezweryfikowany) | Link:

to rasiści i faszyści pracuję tutaj i mieszkam od wielu lat zdążyłem się napatrzeć na ich hipokryzję i obłudę. Po drugiej wojnie dzieci ze związków norwesko- niemieckich były prześladowane dzieci po 2,3,4,5 latka były bite ,maltretowane znęcano się nad nimi psychicznie tak Norwedzy odreagowywali po poziomej kolaboracji , dzieci te złożyły skargę do Strasburga bo Norwedzy nie chcą im zadość uczynić Krigs barna to wstydliwy temat.No, a potem w latach 50 tych luterańscy Norwedzy rzucili się do wynaradawiania Lapończyków niszczono ich kulturę, odbierano dzieci, na siłę nawracano, no ,ale tu król przeprosił ich oficjalnie, pedofilia ( znowu złapano Norwega co w Afryce ,,bawił,, się z dziećmi, satanizm co roku palone sa zabytkowe kościoły nie do odtworzenia, w jednym z afrykańskich krajów siedzą dwaj Norwedzy Moland i French dostali poczwórną karę śmierci za zamordowanie czarnoskórego kierowcy Norwegia zapłaciła już miliony koron aby ich uwolnić.No a na koniec ten Breivik poglądy tego człowieka podziela 90% Norwegów nie znoszą obcych a ściągają ich sobie na siłę.Nie lubią Żydów i Izraela (protesty na ulicach) a jednocześnie rząd przeznacza 11 mln koron na walkę z antysemityzmem. A to Norwegia właśnie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

19-04-2021 [08:33] - Zygmunt Korus | Link:

na Nord Cap i opisałem to, co zaobserwowałem. A także jawny eurosceptycyzm. Czy chęć wspomagania dywersyfikacji paliw. Oczywiście to, co czytam powyżej, otwiera mi oczy szerzej, dziękuję... To w takim razie skąd wziąć platformę do transmisji satelitarnej? Bo to konieczność - musimy wkrótce zastosować partyzantkę "kosmiczną"; nie ma wyjścia!

Obrazek użytkownika Gość

30-10-2011 [16:04] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

od Norwegów, ja tylko opisałem ciekawostki ,że tu tak cudownie nie jest ale jak pozwolą korzystać to brać .Pozdrawiam

Obrazek użytkownika goral

30-10-2011 [11:46] - goral (niezweryfikowany) | Link:

Całkowicie się nie zgadzam. GP konieczny jest powiew świeżego powietrza, bo w przeciwnym wypadku się udusi.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

30-10-2011 [12:10] - Zygmunt Korus | Link:

Skąd? Od funkcyjnych z "Rzepy"? Od paru niezłomnych tak, zgoda. Ale kolaboranctwo zostanie: albo po "podpisaniu" (zadeklarowaniu) lojalki, albo w duszy tych odsuniętych...

Obrazek użytkownika Qwert

30-10-2011 [12:55] - Qwert (niezweryfikowany) | Link:

Ciekawa propozycja i na pewno warta przetestowania.

Obrazek użytkownika RYSK

30-10-2011 [22:44] - RYSK (niezweryfikowany) | Link:

wsrod porzadnych biznesmenow, jak widza mozliwosc wsparcia tej idei.Kazdy ruch jest wazny. Robimy ogolnonarodowa subskrypcje i mamy czesc srodkow--odzew bedzie spory.

Obrazek użytkownika pusia

31-10-2011 [11:44] - pusia (niezweryfikowany) | Link:

popieram.popieram.popieram i pozdrawiam święta prawda to prawda

Obrazek użytkownika gość

31-10-2011 [13:34] - gość (niezweryfikowany) | Link:

ale przeczytajcie kochani i ty Drogi Korusie na Wikipedii ,, Prawo Jante,, będziecie wiedzieli wszystko na temat Skandynawii, a w to co przeczytacie nie będziecie chcieli wierzyć, że tak jest.Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika KONIEC !

31-10-2011 [14:12] - KONIEC ! (niezweryfikowany) | Link:

Norwegowie nie chca do UE nie z eurosceptycyzmu, tylko z powodu... KASY. Ich dochod narodowy jest porownywalny do najbogatszych arabskich eksporterow ropy (i gazu).

Norwegia w UE bylaby golym platnikiem wnoszacym (za nic w zamian) trzy razy tyle co obecnie Francja i Niemcy razem wziete. To po pierwsze.

A po drugie, chowanie sie po niszowych internetowych kamerkach, czy nawet istnienie w PL prasdy niezaleznej - NIGDY nie przemoze monopolu jaki wyprawia TVN/24 i podobne.

JEDYNA droga SKUTECZNA jest tak samo wszechobecna niezalezna telewizja. ale nie na wzor TV Trwam - przy calym szacunku - wiecej otwarcia, i normalniejszego podesjcia do Widza (-ow). Nazwisk jest do tego projektu az zanadto.

Pytanie : kto moglby taka inicjatywe wspomoc, bo tego sie nie zrobi za sto zlotych. Czy nas Polakow stac na to i czy bedziemy mogli sie przy takim projekcie zjednoczyc?

Czy tez bedzie jak zawsze : podzieleni w kolkach wzajemnej adoracji?