Czy PiS zdąży zniszczyć totalnie Platformę przed wyborami?

„Tajny sondaż przeraził PiS. Opozycja liderem
Wyniki sondaży zlecanych przez media, politycy komentują tym chętniej, im korzystniej wypada ich ugrupowanie. Badania zamawiane na wewnętrzne potrzeby partii są pilnie strzeżone, a wnioski głęboko analizowane. Nie zawsze udaje się dotrzymać tajemnicy i tak jest w przypadku najnowszej analizy zamówionej przez PiS. Jarosław Kaczyński nie ma powodów do radości.”...”Gdyby Platforma Obywatelska i Nowoczesna wystawiły wspólną listę w wyborach parlamentarnych pokonałyby Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 14-16 czerwca na zamówienie rządzącej partii, a do którego dotarł "Fakt". Po połączeniu sił opozycja mogłaby liczyć na 40 proc. głosów wyborców, a PiS na 36 proc.Do Sejmu weszłyby także: Kukiz'15 (9 proc. głosów), SLD (6 proc.) oraz PSL (nieco ponad 5 proc.). Swoich parlamentarzystów nie miałyby partie Wolność i Razem (po 2 proc. wskazań).”...”Jak zauważa gazeta, gdyby wyniki sondażu przeliczyć zgodnie z obowiązującą ordynacją to cztery ugrupowania opozycyjne (PO, N, PSL i SLD) miałyby 224 posłów, a PiS tylko 172. Przy ewentualnej koalicji z Kukiz'15 nadal byłoby to tylko 215 posłów. „...(źródło )

Katastrofa demograficzna trwa. Polaków szybko ubywa”...”Przyrost naturalny nadal znajduje się pod kreską, mimo wzrostu urodzeń dzieci - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jak zauważa urząd, współczynnik dzietności Polek jest nawet niższy niż 16 lat temu. „... (źródło )

Szykują prowokację? Schetyna: Obecność Wałęsy na kontrmanifestacji najbliższej miesięcznicy pokaże, że jest problem”..(źródło )
Wygasa efekt 500+?
Jak informuje portal forsal.pl, w kwietniu urodziło się 30 tys. dzieci. To o 600 mniej niż rok wcześniej.Portal przypomina, że wcześniejszy wzrost urodzeń pod koniec zeszłego i na początku tego roku łączono z bardzo szybką poprawą sytuacji na rynku pracy i wprowadzeniem programu "500 plus". Ta materialna stabilizacja miała już wcześniej przekonać rodziny planujące posiadanie dziecka do podjęcia tej decyzji. Zdaniem ekspertów, za wcześnie jest jednak na mówienie o zmianach w tendencjach.”...(źródło )

Elektromobilność to maszynka do marnowania publicznych pieniędzy”...”lan Rozwoju Elektromobilności ma napędzić polską gospodarkę. Na razie jednak szwankuje na każdym poziomie i wygląda jak doskonała maszynka do marnowania publicznych pieniędzy - pisze p. Łukasz Pawłowski na portalu kulturaliberalna.pl.
Jak zauważa publicysta, do 2020 r. rząd planuje wydać na elekromobilność aż 19 mld zł. Tymczasem cały projekt szwankuje na każdym poziomie. Publicysta podaje przykład projektu stworzenia samochodu elektrycznego, który pochłania miliony złotych z publicznych pieniędzy, a na razie wywołuje jedynie uśmiech politowania. „...” Ale najciekawsza krytyka płynie z Ministerstwa Finansów, które ostrzega, że nieznane są koszty proponowanych przez ustawę zmian, a w związku z tym na wszystko może zabraknąć pieniędzy - podsumowuje publicysta. „...(źródło )

Krzysztof Kłopotowski „ Obserwuję w Nowym Jorku jak cywilizacja przyspiesza. Zajmujemy się w Polsce przeszłością, ale za mało przyszłością”...”Sztuczna inteligencja na razie na prostym poziomie i roboty zabierają ludziom miejsca pracy. Korporacje cyfrowe wywracają gospodarkę do góry nogami. Zasada kapitalizmu tak zwana „kreatywna destrukcja” postępuje przede wszystkim w USA i Chinach. Oba te supermocarstwa skolonizują świat. Reszta, w tym Polska, będzie musiała im się poddać.Kai-Fu Lee jest szefem funduszu „venture capital” inwestującego w najnowsze pomysły technologów na początkowym stadium. I jest prezesem Instytutu Sztucznej Inteligencji. Ten znawca pisze w NYT, że korporacje Uber, Facebook, Google, Amazon, Airbnb będą miały tym większe zyski, im bardziej będą korzystać ze sztucznej inteligencji i robotów. Czai się za rogiem masowe bezrobocie. Co zrobić ze zbędnymi dla gospodarki ludźmi?”...”A kto utrzyma masy bezrobotnych? Kto będzie płacił nielicznym pracownikom? Będzie płacił rząd z bardzo wysokich podatków nałożonych na cyfrowe giganty.
Jest to jednak rozwiązanie niemożliwe w ogromnej większości świata. Zacofane kraje są skazane, że większość pieniędzy zarobionych na sztucznej inteligencji trafi do USAi Chin. To bowiem dziedzina, gdzie siła zwiększa siłę. Im więcej informacji ma korporacja tym lepsze wypuszcza produkty. Im lepsze produkty, tym więcej napływa doń nowych danych. Więcej danych przyciąga do korporacji więcej utalentowanych programistów a ci tworzą coraz lepsze produkty. I tak dalej. Dlatego Ameryka zdominuje rynki krajów rozwiniętych a Chinom przypadnie reszta.
W świecie sztucznej inteligencji rozszerzony przyrost naturalny jest zbędny. Tworzy bezrobotnych zamiast potrzebnych pracowników, jak kiedyś. Większość krajów będzie zbyt biedna, żeby zapewnić im znośny byt. Jaki mają wybór? Albo pogodzić się z nędzą i śmiertelnością obywateli, albo przejść na utrzymanie Chin i USA. Nie za darmo, a za coś w rodzaju socjalu od tytanów technologii. W zamian udostępnią im swoich obywateli do cyfrowej obróbki! Świat stanie się kondominium USA i Chin. Zmieni się strategiczny ład.”...”Gospodarka cyfrowa niesie skutki dla całego życia społecznego, w tym Polski. Każe na nowo ocenić program 500 +. To dobry pomysł polityczny, ale jakie będą konsekwencje za 20 lat, kiedy pracowników masowo zastąpią automaty? Wywraca również moralność seksualną. Po co stałe, tradycyjne rodziny, kiedy dla większości ludzi seks ma być tylko rozrywką, by nie obciążać dziećmi swego państwa? Na czym polega suwerenność kraju, kiedy państwo przechodzi na utrzymanie supermocarstw technologii?
Nie są to pytania na lato, lecz czas ucieka i nadchodzi przyszłość. Czy mądrzy ludzie na zapleczu rządu myślą o tych sprawach?”...(źródło)

Radni Nowego Sącza przyjęli uchwałę krajobrazową, która ma uporządkować chaos reklamowy - donosi onet.pl.Radni podzielili miasto na 5 obszarów. Największe ograniczenia dotyczą centrum. Szyldy lub reklamy trzeba będzie wieszać co najwyżej na wysokości parteru, będą też musiały być ujednolicone pod względem rozmiarów, kolorystyki czy materiałów. Na wprowadzenie tych zmian przedsiębiorcy będą mieli rok od daty wejścia w życie uchwały.A kiedy zakażą stawiania unijnych tablic propagandowych?”...(źródło )
P. Dariusz Chyćko, egzaminator z WORD w Lublinie i doradca ministra infrastruktury, zapowiada duże zmiany w kursach na prawo jazdy - podaje wp.pl.Jedną z propozycji jest narzucenie konieczności zdawania egzaminu teoretycznego co 12 miesięcy. Wszystko dlatego, żeby kierowca orientował się w zmieniających się przepisach. Zdaniem p. Chyćko, kierowcy nie mają chęci czy czasu albo zapominają o tym, że trzeba na bieżąco śledzić zmiany przepisów, więc trzeba ich egzaminować. Jego zdaniem korekty wymagają też pytania teoretyczne, które obecnie padają na egzaminach, a także należy zmodyfikować sposób szkolenia praktycznego.”...(źródło )

-------
Mój komentarz
Żaden państwo socjalne nie przetrwa . Tym bardzie totalne państwo socjalne. Wszystkie społeczeństwa caulhanowskie zdychają .

Polska w odróżnieniu do zdychającej socjalnej , totalitarnej Europy ma jeszcze szansę. Kiedyś Imperium Rzymskiem rządzili senatorowie, którzy byli wielkimi latyfundystami z dziesiątkami tysięcy niewolników. Rzym upadł .Europa rządzą oligarchowie posiadający koncerny i banki z milionami niewolników. Proli, roboli, korpoludków, czy jak ich kto zwał. Europa praktycznie upadła.

Dlaczego katolewica , skupiona wokół Kaczyńskiego jest tak wielką szansa dla Polski . Warto zastanowić się dlaczego w Chinach ciągle bohaterem narodowym jest Syczuańczyk nie mówiący po chińsku, niejaki Mao. Nie dla jego reform gospodarczych, czy społecznych, ani nawet za jego myśli filozoficzna zaklętą w czerwonej książeczce. Dlatego, że wyrzucił obce wpływ z Chin i stworzył suwerenny silny ośrodek władzy. I wyrzucił z Chin wszystkie obce ideologię i religię ,z wyjątkiem chińskiego socjalizmu . Po nim przyszedł Deng i dla Chińczykom wolność gospodarcza .

Polska z roku na rok z perspektywy globalnej jest coraz mniej ludnym ,coraz bardziej zacofanym technologicznie i cywilizacyjnie krajem.
Socjalistyczny program 500+ padł , bo ciągle mamy ujemny przyrost naturalny ,ale za to pozwala PIS otrzymać silną pozycję wyborczą . Podwyższono w tamtym roku płace o 8 procent. W tym roku nie  jest to już niemożliwe, bo fabryki i koncerny nie zapłacą rządowi więcej za wynajem polskiego robola. Kostka masła kosztuje już 5, 6 zł, co oznacza,ze za chwilę BREB zacznie domagać się wzrostu świadczeń

Zachód z roku na rok upada , bo ma socjalizm. Polska tez musi z roku na rok upadać. Oligarchowie na Zachodzie problem wyborów i braku zmian rozwiązali w postaci cyrku wyborczego . We Francji rządzi teraz maskotka Rothschildów Macron. Można było wybrać miedzy człowiekiem oligarchów, a …..człowiekiem oligarchów Należy się od Rothschildów uczyć jak rządzić.

W Polsce jest inna w tej chwili sytuacja. Do tej pory zmieniały się tylko szyldy. Dojście do władzy Kaczyńskiego zmieniło treść . Powstał , a raczej jest wciąż budowany silny urzędniczy, a nie oligarchiczny ośrodek władzy. Obce ideologie i religie typu religii politycznej poprawności jest rugowana z Polski . Zostaje fundament, polski katolicyzm.

BREB to w większości elektorat , który poprze każdego, kto mu da większy udział w łupach z podatków. Jeżeli względny upadek Polski będzie postępował odbije się to na względnym poziomie życia,a wtedy PO i lewactwo może odzyskać władz,a wtedy jest po Polsce. Miliony imigrantów , lewactwo i homolobby rozszarpie sukno jakim stanie się Polska

Dlatego kluczową sprawą jest totalne zniszczenie polityczne Platformy i Nowoczesnej , oraz przejęcie wszystkich kluczowych mediów przed wyborami, tak , aby BREB i zwolennicy lewactwa mogli głosować za PiS albo za....... Kukizem15 .

Przypominam, że można już kupić ebooka „Pas Kuipera” w cenie 29 złotych. W tym wypadku też proszę wysłanie na adres emailowy ksiazka@paskuipera.pl  nazwy skrzynki na którą ma zostać wysłana powieść. Osoby te otrzymają książkę w pierwszej kolejności. 
Wpłaty proszę kierować na konto Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 87 7999 9995 0651 6233 3004 0001  . Więcej na http://paskuipera.pl 

Marek Mojsiewicz
film Jacek Bartosiak - Michalkiewicz - Gadowski : Liczę na rychły upadek USA
film Ludwig von Mises "Przyczyny upadku starożytnego Rzymu"

osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie Facebooka ( link tutaj(lZapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera” 
Rozdział drugi Rozdział trzeci 
Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „
rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu „
Powiadomienia o publikacji kolejnych części mojej powieści . Facebook „ Klechda Krakowska((link is external)(link is external)(link is external)(link is external)(link is external)
Ci z Państwa , którzy chcieliby wesprzeć finansowo moją działalność blogerską mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę w formie darowizny na moje konto bankowe
Nazwa banku Kasa Stefczyka , Marek Mojsiewicz , numer konta 39 7999 9995 0651 6233 3003 000
1

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-06-2017 [15:31] - Imć Waszeć | Link:

Proszę Pana, a dla kogo oni niby będą robić te swoje lepsze produkty? Dla dobrze zarabiających robotów? Liberałowie powinni się otrząsnąć z tych miazmatów unoszących się ponad współczesnymi sabotami prekariatu, bo pierwsze padną korporacje z powodu niemożności wykonania planu sprzedaży produktów i akcje polecą na czerwony banksterski ryj. Im mniej pieniędzy wśród ludzi, tym mniejsze prawdopodobieństwo zrobienia jakiegokolwiek biznesu. Im więcej korporacji, tym większe oczekiwania, by ciemnogród bez pieniędzy coś łaskawie kupił. Będą sprzedawać smartfony po zecie? Komu i po co? Straszenie masywnym bezrobociem, to podcinanie sobie bazy klientów i wszelkich szans na zbudowanie biznesu. To podkopywanie fundamentów istnienia rynku. Dlaczego korporacje nie sprzedają smartfonów dla Zulusów ganiających z dzidami za hipopotamem? Jest to przecież społeczność samowystarczalna, zbalansowana w zakresie wykorzystania zasobów naturalnych, mająca swój poziom dobrobytu. W czym problem? Smartfony są za mało błyszczące i nie pachną baraniną? Nie. Po prostu tam nie ma zapotrzebowania na produkty korporacji. A nawet jakby cudem było, to nie ma na to pieniędzy. I kropka. Zwijać się banksterzy już pora. (Yoda:)

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-06-2017 [15:43] - Marek Mojsiewicz | Link:

Wyludnienie 
Po co ludzie właścicielom korporacji 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-06-2017 [17:55] - Imć Waszeć | Link:

A tak przy okazji, jakby PIS zdelegalizował PO na miesiąc przed wyborami, to wygrałby wieloletnie rządzenie za pomocą stanu wyjątkowego. Nie mogłyby zostać po prostu przeprowadzone wybory z powodu burd na ulicach. Nic nie przepadło.

Obrazek użytkownika paparazzi

30-06-2017 [23:32] - paparazzi | Link:

Dla zysku szanowny panie.

Obrazek użytkownika michnikuremek

30-06-2017 [17:51] - michnikuremek | Link:

Wolność gospodarcza w komunistycznych Chinach...... Szanowny pan to pisał na trzeźwo?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-06-2017 [18:31] - Marek Mojsiewicz | Link:

A co nie ?
Już trzy lata temu do 200 tys złotych firmy nie płacą zusu, vatu, ani pit.
Czemu u nas nie  można  wprowadzić takiego  "zamordyzm "
Biedny  Morawiecki nie może dać niskiego zus    
Nie mówimy o wolności politycznej 

Obrazek użytkownika michnikuremek

03-07-2017 [12:04] - michnikuremek | Link:

Co do Morawieckiego zgadzam się.
W Chinach nie ma wolności gospodarczej - jeśli nie jesteś umocowany w partyjnej sitwie - nie możesz nic. Typowy kapitalizm kompradorski (patrz. S.Michalkiewicz) - wolność jest, ale dla swoich. Nie wiem skąd ta fascynacja komunistycznymi Chinami......

Obrazek użytkownika Jabe

30-06-2017 [18:49] - Jabe | Link:

Obie partie przez lata trzymały się w klinczu. Teraz, gdy jednej zabraknie, druga się rozpadnie. Wróg jest koniecznością.

p.s. Lubię Krzysztofa Kłopotowskiego, ale nic nie poradzę, że on tym Nowym Jorkiem przesiąkł i teraz bzdury powtarza.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-06-2017 [20:26] - Marek Mojsiewicz | Link:

Rzeczywiście Kłopotowski nie do końca czuje problem robotyzacji, ale ma rację
 Roboty dobiją społeczeństwa  socjalne ,narody z dużym BREB em upadną  

Obrazek użytkownika Ptr

30-06-2017 [22:22] - Ptr | Link:

Zgadza się. Upadek Rzymu zaczął się od zamachu stanu przeciw republice przeprowadzonego przez niejakiego Juliusza Cezara, który wykorzystując armię zbudował system dyktatorski. Rzym , z którego niegdyś wygnano króla, stał się ponownie królestwem , z tą różnica ,że król zwany cesarzem przypisywał sobie już władzę boską. W ówczesnych warunkach Cesarstwo w aspekcie sprawowania władzy i aspekcie religijnym musiało przypominac nieco komunizm. Nic dziwnego ,że przytoczona analiza mechnizmy upadku kojarzy się z niedomogami tego systemu. 
Porównania historii konfiktu  Juliusza Cezara z republikanami na użytek bieżącej polityki dnia dzisiejszego są chybione. Szuka się pozornych podobieństw tam, gdzie  sytuacja jest zgoła odmienna. Jednak mit nowego cesarstwa jest, zdaje się, żywy w elicie europejskiej. W jego imię elity te bardzo chętnie wyzbywają się wartości republikańskich. Jest to hołdowanie wartościom niższym i stawianiem ich ponad wyższymi. Mit Cesarstwa może podobać się masom przez jakiś czas, dopóki sam nie upadnie. Kolejny raz.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

30-06-2017 [22:37] - Marek Mojsiewicz | Link:

Z wyjątkiem Juliuszów cesarze byli marionetkami oligarchii senatorów latyfundystów.
Opowieści o tym jak pretorianie wynosili cezarów bez konfiskaty prawdziwych bogactw, czyli latyfundiów i wywłaszczenia rodów ówczesnych oligarchów  można między bajki włożyć.   

Obrazek użytkownika Ptr

30-06-2017 [23:00] - Ptr | Link:

Zasadniczo , szczegół  kto naprawdę rządził z ukrycia nie zmienia natury systemu. Nawet jeżeli zachowali fasadę dawnych urzedów republikańskich. Zapewne pierwotna  republika w Rzymie idealną nie była , ale wygląda na to ,że nie była teoretyczna.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-07-2017 [09:18] - Marek Mojsiewicz | Link:

Wczesna republika była państwem rolników i rzemieślników i kupców , potem stała się i oligarchią latyfundystów.
To dlatego zabito Cezara , bo największym wrogiem oligarchii jest silna władza, która musi , powtarzam musi ich wywłaszczyć. I Rzeczpospolita  padła, bo nie miała silnej władzy centralnej i nie poradziła sobie z oligarchami, których w Polsce wtedy nazywano magnatami. Zachód stoi teraz przed tym samym problemem, Albo złamie i wywłaszczy Rothschildów innych oligarchów, albo zdechnie               

Obrazek użytkownika Ptr

01-07-2017 [13:14] - Ptr | Link:

Jak wczesniej napisałem wplątanie stanu dzisiejszego do oceny Cezara jest tylko środkiem do siania zamieszania, fałszywych porównań.
Także przyczyny upadku Rzeczpospolitej  nie są tak proste do oceny, bo wątek agresji sąsiadów jest równie ważny , jak również wątek niejednolitości religijnej.
Wnoszę z tego więc ,że Cezar miał naprawić republikę wpadającą w oligarchię , a skutkiem była niestety bezwzględna wynaturzona dyktatura. Niestety nie był bohaterem. Sprawa skończyła się paradoksem. Historia płata figle. Historia kocha dyktatorów.
Ale dzisiaj  historia może też spłatać figla w pozytywnym sensie i wynieść do władzy nie tych co mają już wszystko, ale tych którzy mają coś, czego bogaci nie mają. 
A więc jeżeli masz to coś , czego bogaci nie mają, dostaniesz tego jeszcze więcej. W ten sposób należy rozumieć te słowa z pisma. Nie w sensie materialnym, jak powtarza sie potocznie. 
 

Obrazek użytkownika Ptr

01-07-2017 [13:35] - Ptr | Link:

W sprawie Rzeczpospolitej zdaję się na profesora  www.youtube.com/watch?v=yLF-C7...

Obrazek użytkownika Marek1taki

01-07-2017 [00:14] - Marek1taki | Link:

Sondaż? To efekt Prezesa. Musiał wstrząsnąć przed kongresem swoimi partyjniakami. Przecież z nimi nie da rady po dobroci.

Efekt 500+? Nie może być chybiony bo nie deklarowano niczego poza pomocą dla biednych dzieci. Zwróciłem uwagę, że o wpływie na demografię mówiono głównie nieoficjalnie. W oficjalnych deklaracjach miało być na plus w granicach błędu statystycznego.
Realny wpływ 500+ to zadłużenie budżetu aby dzieci pokolenia 500+ miały na co tyrać. U zarania III RP mieliśmy zaoranie budżetu i mentalne kuroniówkami, potem emeryturami pomostowymi. To jest dwa w jednym: kumulowanie zobowiązań dłużników i mentalne niewolenie socjalem, taki homo bruxelensis.
Jeżeli ktoś poważnie myślałby o demografii nie fundowałby kobietom pseudozajęć gdy są w szczytowej płodności. Tymczasem w ub. roku ponad 50% kobiet rodzących miało ukończone fakultety na wydziałach propagandy i podobnych. Czym zajmowano czas pozostałym blisko 50% statystyka nie mówi, ani czym zajęte są te, które nie w ub. roku nie rodziły a są w wieku poborowym. I ile wydaje na te zajęcia budżet i bezpośrednio podatnicy. Pozostaje faktem, że rodzenie dzieci nie jest prywatną sprawą ludzi, tylko podlega negatywnym wpływom angażującym środki co najmniej równe wydatkom MON.

Z bateryjkami to albo banksterska hucpa, albo drony latają na bateryjki, ale wówczas Mosad i GRU już to wiedzą, a Polaków traktuje się jak dzieci. Pewnie jedno i drugie.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-07-2017 [09:05] - Marek Mojsiewicz | Link:

Państwowe żłobki i przedszkola powinny być natychmiast zlikwidowane. Natychmiast powinno się skończyć z opodatkowaniem pracy katolickich ojców rodzin     

Obrazek użytkownika PDP

01-07-2017 [00:46] - PDP | Link:

Rozbrajają mnie ludzie, którzy po 1,5 roku rządów oczekują cudów. Naprawdę. Na przykład jeśli chodzi o demografię. To jest robota na dekadę.

Orbanowi odwrócenie negatywnych tendencji w węgierskiej gospodarce zajęło praktycznie 5 lat. Całą pierwszą kadencję i początek drugiej. Widziałem z bliska Węgry w latach 2010-2014 ponieważ byłem tam w tym czasie 3 razy. Patrząc z wzgórz Budy na Pest nie widziałem ANI JEDNEGO żurawia świadczącego o tym, że w tym wielkim mieście coś powstaje nowego. Wszystko zamarło. Po ulicach jeździły stare, połatane Ikarusy a przejścia podziemne okupowali żebracy (a to wszystko jeszcze przed kryzysem uchodźczym). 

8-letnie rządy PO-PSL były dla Polski prawdziwą katastrofą. Na moje oko wyprowadzono z kraju przynajmniej 300 mld złotych m.in. przez vatowski karuzele, dorzucono 400 mld zł nowych długów do długu publicznego, niesamowicie zadłużono samorządy i w dużej części w marnotrawny sposób wydano ok 200 mld zł unijnych funduszy.

Wygląda na to, że PiSowi udało się powstrzymać negatywne tendencje jeśli chodzi o budżet centralny. Teraz należy przejąć samorządy i tam też zrobić porządek.

Roboty jest ogromna ilość, na dwie kadencje. Na razie nie popełniono żadnego wielkiego błędu choć wpadki oczywiście są. Ale przy Aferałach i Gumofilcach rząd Szydło to ekipa z innej galaktyki.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

01-07-2017 [01:35] - ExWroclawianin | Link:

PDP

100/100 Pelna zgoda

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-07-2017 [08:58] - Marek Mojsiewicz | Link:

Orbanowi się  wcale nie udało i to powinno być przestrogą. Przyrost naturalny na granicy stagnacji,Nie udało mu się zbudować 20 jak obiecał światowych węgierskich koncernów, Względne globalne zacofanie technologiczne i cywilizacyjne postępuje. Dlatego liczy na Polskę  i na moment   w którym będzie mógł  zlikwidować ochlokrację  i wprowadzić rządy  autorytarne      http://naszeblogi.pl/48541-orb... 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-07-2017 [10:16] - Imć Waszeć | Link:

Pierwotne społeczeństwa afrykańskie mają przyrost na poziomie 0% i żyją już tysiące lat. Przyrost naturalny na poziomie azjatyckim z lat 50-60, czyli 15-20% to najprostsza droga do głodu, nędzy i w konsekwencji wojny. Niech Pan sobie wreszcie uzmysłowi, że prawa rządzące tym światem NIE SĄ I NIGDY NIE BYŁY LINIOWE, ponieważ wszystko na tym świecie jest skończone. Gospodarka z 40 mln Polaków, to nie jest ta sama gospodarka co 400 mln na tym samym terenie i z tymi samymi zasobami. Widocznie 40 mln i ta gęstość zaludnienia jest blisko wartości optymalnej dla tej części planety, tego poziomu rozwoju technologicznego, kultury uprawy i wegetacji roślin. Więcej nie znaczy lepiej. Zresztą matematyka modeluje takie układy od dziesiątek lat:

https://pl.wikipedia.org/wiki/...
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
http://www.staff.amu.edu.pl/~l...

Wzrost logistyczny
- Opisuje zachowanie się populacji w warunkach ograniczonych zasobów (pożywienie, woda, energia).
- Wzrost populacji jest ograniczony przez pojemność środowiska K.
- Populacja przyrasta, lecz wzrost się nasyca w miarę osiągania pojemności środowiska.

PS: http://www.ksiegarnia-ekonomic...

A tak przy okazji, czy to stręczenie emigrantów z Afryki, jako remedium na rzekome bolączki demograficzne, nie przypomina Panu czegoś z naszej przeszłości? Już kiedyś komuchy wymyśliły sposób, żeby nie budować mieszkań, a jednocześnie każdemu dać mieszkanie. Był to system przymusowego dokwaterowywania lokatorów zaraz po wojnie. Zresztą na podobnej zasadzie ideologicznej zwalczano kułaka i budowano sowchozy. Najpierw trzeba wykreować zagrożenie (zapaść demograficzna), a potem pracowicie walczyć z patologią (dokwaterować islamistów). Czyż to nie podobny schemat?

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-07-2017 [10:22] - Marek Mojsiewicz | Link:

W naszych czasach cywilizacji XXI wieku powstają mega miasta
Przyrost produkcji żywności jest szybszy niż ludności. To samo jeśli chodzi o surowce i energie .
mamy około 15  milionów km kwadratowych pustyń i  obszarów półpustynnych  do zasiedlenia.
Kraj bez przyrostu ludności jest krajem skazanym na zagładę cywilizacyjna i los Indian  Amerykańskich
       

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-07-2017 [10:44] - Imć Waszeć | Link:

Nie proszę szanownego Pana. Megamiasto może powstać tylko wtedy, kiedy zapewni mu się odpowiednią ilość żywności i innych dóbr. Czyli jeśli z produkcją żywności, dóbr i pracy jesteśmy na zero, to żadne megamiasto nigdy nie powstanie. W Chinach jest już jedno megamiasto, w którym mieszka tylko wiatr. Powody są zasadniczo dwa: 1) poza infrastrukturą brak jest tam jakiejkolwiek struktury koniecznej do utrzymania przy życiu populacji ludzkiej; 2) nie ma w okolicach żadnej pracy. W Hiszpanii również mieliśmy przypadki budowania miast widm, ale tam przyczyną była konieczność wykorzystania funduszy europejskich. Te dwa powody są ściśle powiązane, gdyż jeśli powstaje struktura zapewniająca warunki bytowe na jakimś poziomie (sklepy itp.), to znajdują się też jakiejś wątłe miejsca pracy, ale te miejsca pracy nie zapewniają utrzymania dla miasta (vide upadek powiedzmy Detroit). Musi być jakiś przemysł, czyli warunek sine qua non dla podziału dobrobytu, oraz musi być jakaś produkcja nadmiarowej żywności. Można na to popatrzeć tak jak na wir rzeczny, który tworzy się tylko i wyłącznie z powodu nagromadzenia energii w nurcie. Gdy energia przepływu jest zbyt mała, wtedy wir natychmiast się rozpada.

Obrazek użytkownika Jabe

01-07-2017 [10:28] - Jabe | Link:

I po 15 latach rządów nie można będzie oczekiwać nic dobrego, bo kierunek jest zły. No chyba że chodzi o to, żeby budżet był syty. Do czasu. Gdy koniunktura się skończy, zacznie się ponowne zwiększanie wydajności podatkowej i trzeba będzie wprowadzić terror, żeby wykarmić masy uzależnione od socjalu i legiony biurokratów. Póki co topi się pieniądze, jak choćby w państwowej innowacyjności (auta elektryczne), państwowych stoczniach, czy choćby motywowanym sentymentami przekopie. Po latach dostatku przyjdą lata chude. Z czym zostaniemy? Długów się nie spłaca (Węgry), w energetykę nuklearną nie inwestuje (Czechy), podatków nie obniża (Rumunia?).

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-07-2017 [20:22] - Marek Mojsiewicz | Link:

Zgadzam się . A  Terror  już przybiera na sile, 

Obrazek użytkownika gorylisko

01-07-2017 [20:00] - gorylisko | Link:

przybij pan na cztery kończyny z człekokształtnym...  co do komentarzy a propos Rzymu i upadku a raczej "upadku" cesarstwa... po Juliuszu Cezarze cesarstwo trwało trochę... to był dłuuuuugi upadek... nawet petru wygłosił jakieś zdanie ;-) panowie chcecie doskoczyć do jego poziomu to dawajcie dalej,,, ;-) 

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-07-2017 [20:29] - Marek Mojsiewicz | Link:

Po Juliusz Rzym  trwał, nawet się rozwijał, dopóki  latyfundyści  nie zdusili miast i zniewolili wolnych chłopów.Efekt wyludnianie się Imperium  Za to pojawili się ' uchodźcy germańscy   

To samo z kapitalizmem.Dopóki oligarchowie nie wytłukli podatkami i regulacjami  sklepikarzy, małych farmerów drobnych producentów ( CE, ISO wystarczy )   Efekt wyludnianie się Zachodu  i uchodźcy muzułmańscy    

Obrazek użytkownika Ptr

01-07-2017 [23:19] - Ptr | Link:

upadek był długi , a więc kiedy się zaczął ? Może zmianą klimatu ?
Temat aktualny w kontekście dzisiejszej polskiej zmiany ? W kontekście Petru ? rozumiem.

Obrazek użytkownika Ptr

02-07-2017 [21:14] - Ptr | Link:

Co dla nas dzisiaj istotne  , a być może nieuświadamiane, że dopóki republika ma równych obywateli biorących odpowiedzialnośc za państwo , którego czują się włascicielami, nawet wyciecie w pień większości z nich ( jak pod Kannami )  nie powoduje upadku państwa. Jednak zmiana ustroju na Cesarstwo pozostawia w tym państwie obywatela tylko jednego ( jak trafnie ujął to Szekspir ) , a reszta staje się niewolnikami ( i niewolnicami ,) tegoż jednego, przez co nie będą oni  tego państwa bronić jak swojego. To znaczy w sytuacji osłabienia dojdzie do upadku. Oczekuję , że w Polsce zrealizujemy ten pierwszy wariant, ale nie w wersji demokracji liberalnej. 

Obrazek użytkownika Jabe

02-07-2017 [22:55] - Jabe | Link:

Dyktatura większości tym się różni od dyktatury jednostki, że jednostki bywają mądre. Autor przypomina, że kroi się nam wariant dyktatury BREB-u. W tym wariancie nikogo nie trzeba w pień wycinać, żeby państwo upadło.

Obrazek użytkownika Ptr

03-07-2017 [10:15] - Ptr | Link:

Republiki jeszcze nie zbudowaliśmy, ale mamy trdycje i potencjał. Polska w duchu zawsze była republikańska. Republika sama z siebie generuje jednostki wybitne, generuje myślicieli i bohaterów, I na tym stoi cała kultura nasza i zachodnia. A dydktatura jednostki jest jej odwrotnością, cesarstwa, carstwa, nazizm, hordy mongolskie - każdy z jej przywódców jest chodzącą mądrością i światłością. Teraz też jestem dumny , że stanęliśmy po właściwej stronie tak jak i Ameryka.

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2017 [11:25] - Jabe | Link:

W elektoracie roszczeniowym nie znajdzie Pan myślicieli i bohaterów, ale demagogów i watażków.

Obrazek użytkownika Ptr

03-07-2017 [11:49] - Ptr | Link:

To już Ziemkiewicz kiedyś zobrazował jak buty poległemu powstańcowi chłop zdejmował. Ale jak powiedziałem , nie zbudowaliśby jeszcze republiki póki będzie roszczeniowy elektorat i "magnateria złodziejska". Wyrównajmy różnice, uszczelnijmy wypływ złodziejski, dajmu ludziom pracę i dajmy coś własnego w Polsce i świadomość, że działanie na szkodę wspólnoty jest działaniem przeciw sobie.

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2017 [12:27] - Jabe | Link:

Republika nie jest budowana.

„Wyrównajmy różnice, [...] dajmy ludziom pracę i dajmy coś własnego” – No, jak ludzie będą od władzy coś dostawać, to zyskają „świadomość, że działanie na szkodę wspólnoty jest działaniem przeciw sobie”. W tym scenariuszu nie ma wspólnoty. Jest tylko pazerna tłuszcza składająca się z ludzi oszukujących się iluzją, że to nie oni, tylko jakaś wpólnota ich utrzymuje i im coś zapewnia. Zbiorowisko cwaniaczków. Tylko ludzie samodzielnie myślący i niezależni ekonomicznie mogą być podstawą wspólnoty.

Obrazek użytkownika Ptr

03-07-2017 [13:51] - Ptr | Link:

Pytanie , czy republika upodmiotowionych i posiadających obywateli jest budowana, powinno być zadane partii rządzącej , prezydentowi i obozowi patriotycznemu.

Obrazek użytkownika Jabe

03-07-2017 [18:31] - Jabe | Link:

W ciemno można powiedzieć, że odpowiedź byłaby pozytywna. Nie chodzi jednak o to, jaka byłaby odpowiedź, tylko o to, jak jest.

Obrazek użytkownika Domasuł

01-07-2017 [01:13] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ha ha bloger czerpie informacje z Wirtualnej Polski i zamieszcza na Naszych Blogach. To sie robi coraz bardziej zabawne, albo jak kto woli - zenujace. Totalny odlot na Pas Kuipera.

Obrazek użytkownika Francik

01-07-2017 [08:39] - Francik | Link:

 "Informacje" z Wirtualnej Platformy, Fucktu i podobnie wiarygodnych źródeł są u tegoż blogera na porządku dziennym. No ale od wyznawcy różnych JKM-ów, Michalkiewiczów i temu podobnych propagandystów darwinistycznego kapitalizmu nie można oczekiwać zbyt wiele krytycznego myślenia.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

01-07-2017 [01:26] - ExWroclawianin | Link:

"W tym roku nie  jest to już niemożliwe, bo fabryki i koncerny nie zapłacą rządowi więcej za wynajem polskiego robola."
Panie Mojsiewicz! Co za belkot.........Dlaczego obniza pan swoj poziom i uzywa jezyka menela >>polskiego robola<<....... zaczynam sie martwic o pana!

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

01-07-2017 [09:02] - Marek Mojsiewicz | Link:

A jak nazywać człowieka który nie jest nawet w połowie właścicielem swojej pracy. Pracownik brzmi dumnie, a robol jest właściwym słowem , aby podkreślić ,że rząd pozbawił Polaóow godności ,jaka daje  wolność gospodarcza i fundamentalne katolickie prawo utrzymania rodziny pracą własnych rąk bez uwłaczających godności ludzkiej zasiłków    

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-07-2017 [21:28] - Imć Waszeć | Link:

Tak. Ma Pan rację, to jest robol. Zwykle po "pracy" pijany jak dawniej bezrolni chłopi z czworaków osuszający bagna. Ten właśnie model "pracy" polszewia wprowadzała w Polsce. Zapewne intencje ich oficerów prowadzących były takie, żeby wystraszyć co zdolniejszych pracowników z Polski, żeby przenieśli się do Niemiec i tam zamiatali ulice oraz zbierali szparagi.

Co do działalności gospodarczej, to powinna być darmowa (zero opłat założycielskich) i jedynie z klauzulą, że jak ktoś opłaci jakiś ZUS, to będzie mu się liczyło do emerytury tak, jak OFE. Resztę powinno płacić państwo, bo chyba lepiej opłacić składki pracownikowi za chęć pracy niż bezrobotnemu, który musi się co miesiąc meldować na komendzie. W ten sposób zniknęłyby niesławne urzędy pracy, bo nikt by ich nie potrzebował. Pewnie Pan zapyta, a co będzie jak ktoś założy firmę i będzie siedział w domu na jajach i kiwał nogami, żeby mieć opłacone świadczenia? To ja spytam, a co włoży do gara, czyżby swoją korespondencje z urzędem, który mu napisze ile ma na wirtualnym koncie? Tak więc darmowe firmy, to spora ulga dla państwa (mniej urzędasów i siedzib), jak i dla chcących pracować, ale nie zdolnych do osiągnięcia minimum stałych opłat: ~2000 zł miesięcznie, "czy się stoi, czy się leży, urzędowi się należy".

Zapomniałbym jeszcze, że zero zatrudniania takich jednoosobowych działalności w formie pseudoetatu lub pseudozleceń notorycznych dla innych firm. To powinno być ścigane z urzędu podobnie jak karuzele VAT. Jeśli już, to praca w formie umowy o konkretne dzieło, a nie np. praca na kasie, praca kierowcy, czy księgowanie wewnętrzne.

Obrazek użytkownika mjk1

01-07-2017 [08:56] - mjk1 | Link:

Szanowny autorze. Nie wiem dlaczego nie chce Pan przyjąć do wiadomości, że już około 100 lat temu gospodarka światowa zaczęła diametralnie się zmieniać. Ze stanu niedoboru, zaczęła przechodzić w stan nadmiaru, albo obfitości. Dzięki rewolucji przemysłowej i stałemu postępowi technicznemu i technologicznemu, zapotrzebowanie na pracowników ciągle spada. Gospodarka, aby się rozwijać, nie potrzebuje już pracowników, ale jak człowiek tlenu, potrzebuje konsumentów i to czym więcej tym lepiej. Mówienie więc w tym momencie o jakiejś depopulacji, jest albo straszeniem czarnym ludem, albo pomysłem wręcz szatańskim i to zarówno w przenośni, jak i pełnym tego słowa znaczeniu.
Szacuje się, że dzięki robotyzacji i automatyzacji pracę może stracić nawet 80% zatrudnionych. Pozostaje jednak pytanie, jak utrzymać, tę armię bezrobotnych nie z własnej woli? Bardzo prosto, trzeba zrobić z nich konsumentów, których gospodarka potrzebuje. W jaki sposób? Odpowiedzi udzielił Pan w poprzednim wpisie.
Jedynym w pełni sprawiedliwym i motywacyjnym podziałem bogactwa jest powszechny, bezwarunkowy dochód gwarantowany. Pod jednym wszakże warunkiem, że będzie właśnie powszechny i bezwarunkowy. Przeprowadzany teraz w Finlandii eksperyment nie spełnia tych dwóch warunków, więc nie ma prawa się udać i w tym celu właśnie jest robiony, aby ludzie sami stwierdzili, że go nie chcą.
Powszechny bezwarunkowy dochód gwarantowany, jest sprawiedliwym podziałem bogactwa, bo tylko bogactwo można, w przeciwieństwie do biedy, sprawiedliwie podzielić. Sam Pan to stwierdził w jeszcze wcześniejszym wpisie. Napisał Pan dokładnie, że nie ma przyszłości Naród, który okrada biednych, nawet gdy tymi pieniędzmi karmi głodne dzieci.
Nie mamy więc przyszłości, jako Naród, jeżeli nie pozbędziemy się tego teatrzyku marionetek odgrywanego przed nami przez całą bez wyjątku, tę pożal się Boże klasę polityczną.
My nie mamy przyszłości, bo to my jesteśmy suwerenem, my te kukiełki sami z własnej i nieprzymuszonej woli wybieramy i tylko my poniesiemy tego tragiczne konsekwencje.
Kukiełki uciekną jak za każdym razem.
Zniszczenie wiec przez PiS, Platformy nic nie da i absolutnie niczego nie zmieni. Na lepsze nie zmieni, na gorsze jak najbardziej.

Obrazek użytkownika tomo1958

01-07-2017 [16:16] - tomo1958 | Link:

Mojsze zmień tabletki i okulary.