Pas Kuipera rozdział trzeci

Drodzy Czytelnicy.

Ukończyłem powieść Pas Kuipera. Platforma dla prezentacji tej książki jest już stworzona w postaci strony internetowej http://paskuipera.pl 

Brudnopisy trzech rozdziałów, które kiedyś w tym miejscu opublikowałem nie są już potrzebne. W trakcie tworzenia powieści uległy sporym zmianom. Cieszy mnie niezmiernie, że były tak poczytne.

Do zrobienia  pozostała jeszcze korekta. Znajduje się ona w bardzo dobrych rękach. Ci którzy czytali moje brudnopisy zdają sobie sprawę, że praca to nie lekka. Mam nadzieję, że książka będzie dostępna z końcem czerwca. Tym, którym podobały się surowe wersje rozdziałów mogę tylko powiedzieć, że ukończona powieść, w opinii tych, którzy już ją czytali jest dużo lepsza i dojrzalsza. Warto jeszcze trochę poczekać. Jestem przekonany,że się Państwo nie zawiedziecie. Książka jest wielowarstwowa. Nie tylko dostarczy Państwu rozrywki, ale skłoni do refleksji przemyśleń.

W tej chwili istnieje możliwość kupienia książki w formie promocyjnej przedpłaty. Można również objąć książkę mecenatem. Więcej dowiecie się państwo na stronie http://paskuipera.pl  Dziękuje przy okazji tym, którzy już kupili „ Pas Kuipera”

Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnej lektury.
Marek Mojsiewicz

Pas Kuipera to niezwykła powieść, obiegająca od tego do czego przywykliśmy. Widzimy tu panoramę wrogich sobie społeczeństw ludzkich Układu Słonecznego za kilkaset lat. Niewolnicza orwellowska Republika Ziemi i asimovskie Imperium Rarogańskie. Poznajemy nie tylko mechanizmy władzy w obu państwach, ale możemy przyjrzeć się złożonym pobudkom jakie kierują ludźmi w rękach których leży los miliardów ludzi

Raroganie są wyznawcami żądnego krwi Swarga, boga, którego najwyższym kapłanem jest demoniczny Żerca. Awestowie zaś czczą Nienazwanego, który obiecał im kiedyś Ziemię i miriady niewolników we władanie.

Na tym tle rozgrywa się historia miłosna dwojga obcych, wrogich sobie ludzi. Satarah z ludu Awestów, który przeistoczył się w rasę panów na Ziemi i Niemira, księcia i następce rarogańskiego tronu, uciekającego przed swym losem. Oboje są ludźmi o silnych osobowościach. Są również neuromanami, ich umysły są w stanie wejść w rodzaj symbiozy z artefaktami zanurzonymi w ich mózgach.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

04-06-2016 [16:17] - Marek Mojsiewicz | Link:

Cały czas pracuje nad powieścią Pas Kuipera. Napisałem brudnopis dziesięciu rozdziałów. Ale jeszcze kilka ładnych miesięcy potrwa zanim ją zakończę i poprawię. Składam przy okazji podziękowania pani Ewie ,która jest dobrym duchem tego projektu.

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz

24-08-2016 [11:04] - Marek Mojsiewicz | Link:

Witam Staram się skończyć książkę Pas Kuipera. Praktycznie ukończyłem. Teraz robię poprawki i sporą jej przebudowę .Będzie liczyła 11 rozdziałów i około 380 stron. Jeszcze jakieś półtora miesiąca, mooże dwa