Eurokołchoz na wesoło

Na wstępie - swego rodzaju sensacja, która może okazać się  precedensem rządów Platformy, że coś fajnego po nich jednak pozostało...  
Otóż - wciąż jeszcze nie wiadomo w jakim stanie Ewa Kopacz i jej "serniczkowy" gabinet zostawili ten kraj  swym następcom bo audyt ekipy premier Szydło wciąż trwa, ale jest dobra wiadomość - Ewa Kopacz na odchodne zostawiła nowej premier pełny....  barek!

I to jest naprawdę sensacja, biorąc np.pod uwagę stan rezydencji Prezydenta RP po wyprowadzce Bronisława Marii... 
O ile Ewa Kopacz zaskoczyła wysokim procentem spadku,  o tyle jej mecenas i promotor - "dyro Europy" Donald Tusk  w tym samym czasie  i w wyraźnym stanie  "zero spożycia " stoczył się  w ułamku ułamka sekundy na poziom niższy od takiego pana Edzia z Dworca Centralnego - człowieka orkiestry bo anioła stróża źle parkujących i dobrego duszka dla nowoprzybyłych do stolicy, zorientowanego gdzie są i jak dojechać do tanich ale oferujących wszelkie wygody locum, zarabiając w ten sposób na coś do zjedzenia i... na środki czystości, zabijające zapachy nocnej zmiany przy myciu  dworcowych kibli. M.in.   "z najwyższego szaconku"  dla wspaniałej pani Dziuni - niezwykle zdolnej mistrzyni  konserwacji zabytków, na stanowisku  babci klozetowej "dociągającej"  do prawa na  ustawową emeryturę  wg  "reformy emerytalnej" Donka i Bronka...  
Ten właśnie Tusk - być może  "dopompowany"   niedawną sporą podwyżką świadczeń dla europudli, "błysnął"  13.01.2016 niespotykaną arogancją na posiedzeniu europudli w sprawie Polski:  

13 stycznia 2016 r. rypła i w sekundy rozbiła się o beton cała  misternie tkana przez czersko-wiertnicze agendy i agentów  III RP wazeliniarska legenda  o Donaldzie Wielkim, który na stanowisku "prezydenta Europy" miał dokonać tyle i takich fiku-miku dla Polski, że w pale się nie mjeści....  Bez, czy z Donaldem, dziś propagandyści i piewcy byłych i przyszłych sukcesów Donka, Bronka, Ewki i w ogóle III RP, ze łzą w oku i w  jakimś atawistycznym tańcu św.Wita  wywalają się jak walenie albo delfiny na brzeg. By...  dokonać pokazowego zbiorowego samobójstwa.
To się może przydać "instrumentom" Tuska Schulzowi i jego brukselskim pinczerom, hehehe!
Ale... O ile zwierzęta zawsze coś tam naukowo da się usprawiedliwić, to te  wyrzucające się na mieliznę Lisy i Kraśki, Tadle, Lewackie czy Wielowieyskie oraczki, a dobosze itd.,  cierpią co najwyżej albo na syndrom "gejszy" albo na alergię na kacze pierze.
Wszystko jedno właściwie - Mea swoje zrobiła, Mea może spierdalać... Żaden dziennikarz - z deutschezeitungów czy OBWE i wszystkie te cyngle i kapiszony, które dopiero co  wspierały całe to pierdolone jewrokołchoźne gremium, "zatroskane stanem demokracji w Polsce", nie tylko nie wypierze sobie slipów  i skarpetek w znak protestu, ale nawet nie splunie w ich obronie! 

....

POdobno Bronisław Komorowski wreszcie "uruchamia" swój "Instytót"... Pierwotny zakres działania "Instytutu Praktyki Politycznej Bronisława Komorowskiego"  jeszcze kilka miesięcy temu miał na celu konkretne cele -         "(...)  instytut będzie narzędziem służącym temu, aby niektóre problemy czynić przedmiotem debaty publicznej, także debaty politycznej. Jak podkreślał, w ramach zaangażowania w politykę międzynarodową instytut będzie też działać na rzecz przyjaznych relacji z Ukrainą i wspierania reform w tym kraju.(...)
http://www.parlamentarny.pl/lu...

Takie zamiary miał w sierpniu 2015. Dziś konkrety priorytetów IBK rozmywają się jak rozmywała się podczas jego "prezydętury" np. debata publiczna. I może dlatego B.Komorowski obrał  inne cele - " Wśród „priorytetowych zadań“ Fundacji będzie: wspieranie aktywnego uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej i NATO; wspieranie działań na rzecz zwiększania bezpieczeństwa; wspieranie działań na rzecz wzmacniania konkurencyjności gospodarczej, przedsiębiorczości i innowacyjności; oraz wspieranie polityki rodzinnej, kultury, sztuki i edukacji."
http://niezalezna.pl/74950-ma-...

O Ukrainie już ani słowa. BK prawdopodobnie uznał, że w polityce międzynarodowej jest śmiesznym, skaczącym po krzesłach  pikusiem  i szybko zmienił  profil  działalności Instytótu na  "konkurencyjność gospodarczą, przedsiębiorczość i innowacyjność" . Rzekomo Polski w  UE i w NATO ale  pachnie to głównie  podjęciem walki z  "siepaczami  WSI" i  ten fachura z Budy Ruskiej,  patron WSI,  wesprze  antypolskie działania Donalda w Brukseli, służąc za kłonicę w szprychach relacji  Polska-UE i Polska-NATO... 

W kulturze, sztuce i edukacji  Bronisław Komorowski również odniósł spore sukcesy.
Zwłaszcza po maju 2015 r....

...Jednakoż gwoździem programu ostatnich dni była brukselska debata o stanie demokracji w Polsce i "wytrysk" Donalda Tuska, spowodowane nadaktywnością antypolskich  "centrali", które zareagowały ciężkim delirium na to, że partyjniacki Trybunał Konstytucyjny ma się odpolitycznić i zająć tym wszystkim, czym nie zajmował się przez ostatnie 8 lat.  Że media mają się rozstać z tak miłym ich sercu uprawianiem propagandy i biciem piany, a dziennikarze mają  rzetelnie informować odbiorców o tym co dzieje się w Polsce i na świecie,  że państwo polskie podejmuje działania by sytuacja polskich obywateli w wieku  0-100 lat poprawiła się. Że Polska przestaje być kondominium i zajmie na arenie międzynarodowej należne jej wysokie i poważane miejsce. 
To wszystko oczywiście nie może odbyć się bez ofiar i bulu, a że pierwszą czynnością wybranej przez Naród władzy w celu przywrócenia należnej rangi polskiej racji stanu i obywatelom statusu suwerena stało się odspawanie od państwowego koryta ssawek i ryjów wszelkich dotychczasowych pasożytów, złodziei, zdrajców, świętych krów, to...  sorry, taka jest potrzeba czasu. A poza tym... czy ktoś Platformie Obywatelskiej - poza nią samą - obecywał, że będzie rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej??? 
Platformie O. został już tylko sen o szpadzie, wspomnienie "7 lat tłustych" i marzenie o kolejnych. Ale...? Czy Platforma O. będzie w stanie spełnić kilka podstawowych warunków by wrócić do władzy?...
"Kupa mięci" i ku refleksji -  dedykuję platformerskiemu bezhołowiu i jego satelitom stary przebój. Z czystego chrześciańskiego miłosierdzia, które prawicowcowe rydzyko-mohery, smoleńscy fanatycy  i antyplatformerskie karły reakcji  tylko głoszą ale są go pozbawieni...  
Zatem - słuchaj  platfonsie! I pocieszaj się, że nie dostałeś w dedykacji wiązanki  polskich przysłów  o wole,  cielęciu, dołkach itd. albo wprost  "pozdrowienia"  w postaci pewnego sławnego obrazu Jana P.Norblina. Słuchając dedykacji....  możesz go sobie wygooglać pod hasłami "Targowica, zdrada, Norblin"...

https://www.youtube.com/watch?... 

Posłuchajcie i Wy, Goście bloga zezowatego skrzypka na dachu tych wspaniałych młodych Polaków - Janka  i jego Combo  (& Warszawskie Combo Taneczne) szlagieru  w wyk. ówczesnego "słowika Warszawy"-  Zb.Rawicza. Z  wspaniałych czasów międzywojennych wspaniałego Polskiego Radia...  
Polecam się Waszej pamięci poniższym continue nieśmiertelnej polskiej siekiery i motyki. Bo   jak to leciało w  zakazanej piosence?  "Tera jest wojna i kto memuje, ten żyje!" ;););) 

(edycja - 2.02.2016)

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika contessa

16-01-2016 [03:07] - contessa | Link:

Coś mi nie wyszło - klip Janka i jego Combo powinien "wskoczyć" na miejsce linku do YT...
Mam nadzieję, że moi Czytelnicy i Komentatorzy wybaczą mi fanaberie edytora.
Jednocześnie polecam "klimat" Janka, jego Combo, tanecznego i niekoniecznie... To piękna kontynuacja wszystkiego tego, co Tusk ujął krótko - "polskość to nienormalność".
Pozdrawiam "nienormalnych"!...

Obrazek użytkownika jdj

16-01-2016 [08:26] - jdj | Link:

To jest piękne!
Miły dzień się zapowiada - dzięki Pani!
Całuji rączki,
E.

Obrazek użytkownika Lektor

16-01-2016 [10:13] - Lektor | Link:

No dobrze, że na wesoło, ale jak widzę te maski Tuska i Bieńkowskiej - to twierdzę, że oni są polskojęzycznymi judaszami - zdrajcami narodu polskiego - a tu nic do śmiechu !!!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

16-01-2016 [11:14] - NASZ_HENRY | Link:

Procenty w barku procentowały procentami spadku ;-)

Obrazek użytkownika Gniewko

16-01-2016 [15:39] - Gniewko | Link:

Mam nadzieję, że niedługo nie będziemy musieli oglądać gęb POpaprańców, bo prawdę powiedziawszy, nie jest mi do śmiechu, trzeba ich wyeliminować. Chciałem poinformować, że na moim blogu przygotowałem ulotkę pod tytułem „Targowica”, przez co chcę dać każdemu możliwość poparcia przemian wprowadzanych przez rząd i Prezydenta;
http://naszeblogi.pl/54142-mat...