1.08.2023 Warszawa, Polacy śpiewają (nie)zakazane piosenki


...Siekiera, motyka, bez szmalc-swędu
i ryżego sztucznych spędów.
Siekiera, motyka, Polak wie,
jak weltszmercu nie dać się!...
 
Tlumy, tlumy, tlumy!...  Pl.Piłsudskiego „pękał w szwach”... Nikt ich nie zwoził autokarami, przybyli dobrowolnie, z potrzeby serca, z miłości do Polski, by pielęgnować pamięć i przekazać ją swym dzieciom. Przybyli z rodzinami, a ich pociechy śpiewały z rodzicami powstańcze piosenki. Nawet 4-5-latki.
Nikt nie „dowoził” publiczności na to zebranie. Nikt nie obwoził Weteranów PW jak małpy w klatce,  na użytek propagandy, na wzrost słupków (wyjątek – zahipnotyzowana lewactwem  „maskotka PW” przez  Trzaskowskiego&co  p.Wanda Traczyk-Stawska, m.in. optująca za wyższością prawa UE nad Konstytucją RP, cicha wspieraczka „czarnych parasolek”).... Wzruszające były sceny -  np. 6-7 latka, salutującego podczas śpiewania jednej z pieśni powstańczych. Najbardziej wzruszający byli jednak sędziwi Weterani PW,  z werwą nastoletniego Powstańca na baczność salutując „Modlitwę AK”*. Jakby Im ubyło co najmniej 20 lat...
Krew nie woda!
Ich miłość do Ojczyzny, dewiza „Bóg, Honor, Ojczyzna”, przysięga żołnierska złożona przez wielu w przededniach 1 sierpnia 2044 r..... To świętości, którym są wierni do dziś, aż do śmierci.
Patrzmy na Nich, póki jeszcze są! Uczmy się od Nich i czerpmy od Nich - siłę, wiarę i miłość do tej biało-czerwonej z białym orłem, z którą może przyjść taki czas by znów przelać krew!...

* - "Modlitwa AK"  (Modlitwa żołnierza tułacza, Modlitwa partyzancka).tak na prawdę jest powstałą w 1939 r. pieśnią obozową internowanych żołnierzy polskich w miejscowości Bals, Rumunia, autorstwa  Adama Kowalskiego. 
https://bibliotekapiosenki.pl/... 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-08-2023 [05:56] - NASZ_HENRY | Link:

Za wpis i link serdecznie dziękuję 🌼