Siatkówka, Liga Narodów 2022, finał i skandal!


Choć dziś już środa, to cholera po niedzielnej  "ceremonii", zamykającej turniej Ligi Narodów w siatkówce '2022 jeszcze mi nie minęła...
Medale są trzy bo o brąz siatkarze musieli walczyć na równych zasadach, tak samo jak o złoto i  srebro. Zatem na ceremonii nagradzania zwycięzców turnieju  podia powinny być trzy!
Ale....?
Na ceremonii wręczania medali zwycięzcom turnieju Ligi Narodów było tylko podium dla zdobywców złota i srebra.  
Dla brązowych medalistów Ligi  zabrakło miejsca!
Bolonia się skompromitowała!
Światowa Federacja Siatkówki się skompromitowała!
Siatkarze Francji i USA się skompromitowali!
Mówiąc kolokwialnie – w/w dali dupy!
Ta niedzielna ceremonia w tak poniżającej i niesportsmeńskiej formie w stosunku do  brązowych medalistów Ligi Narodów nie miała prawa się odbyć, choć gospodarze w Bolonii, działacze światowej federacji siatkówki i sami siatkarze Francji i USA mogli błyskawicznie naprawić ten błąd! Mogłi zaprotestować, że na gali zabrakło podium dla ich rywali w turniej brązowych medalistów.
...Co z tego, że ceremonia dekoracji brązowych medalistów odbyła zaraz po zakończeniu meczu Polska-Włochy? Siatkarska Liga Narodów to jest jeden turniej.
 
...Za miesiąc Mistrzostwa Świata, których gospodarzami będą Polska i Słowenia!
Mam nadzieję, że tam finał zakończy się po sportsmeńsku - z pełnym szacunkiem dla wszystkich medalistów i na podium zwycięzców nie zabraknie miejsca dla brązowych medalistów!
 
Nie piszę tego tekstu z pozycji Polki i sympatyzantki polskiej siatkówki. Nie piszę go z pozycji fanki siatkówki, której drużyna w tegorocznym wydaniu Ligi Narodów uplasowała się dopiero na III miejscu. Nie wstydzę się i nie cofnę użytych ostrych słów pod adresem włoskich gospodarzy finału Ligi Narodów, pryków w światowej federacji siatkówki i rywali na boisku. Piszę go z pozycji osoby przez ponad 40 lat bardzo zbliżonej do światowej siatkówki gdy szacunek do rywali i fair play miały zupełnie inny wymiar, ciężar i wartość.
Znam i pamiętam wielu dzisiejszych trenerów jako szczylów, 18-19-letnich młodzieńców,  na moich oczach debiutujących na światowym siatkarskim parkiecie. Na moich oczach rośli i się rozwijali, w hierarchii swych klubów i drużyn narodowych. Na mych oczach  zdobywali pozycje, autorytet, zostawali kapitanami narodowych teamów.. Jak robili kariery w najbardziej elitarnych klubach. Dziś są trenerami ... 
 
Dziś trenerzy USA i Francji przyzwalają na ignorowanie brązowego medalisty Ligi Narodów na ceremonii finału LN. Może biorą odwet na siatkarzach Polski za baty, otrzymywane od nich w przeszłości gdy byli zawodnikami?
Zapomniał wół gdy cielęciem był?!...
Nieładnie, panowie! Ani to sportsmeńskie, ani moralne!
Coubertin i inni pionierzy idei sportu jako dziedziny łączącej narody w uczciwej, szlachetnej rywalizacji, w grobach się przewracają co w ogóle się wyrabia w sporcie, co się dzieje w federacjach poszczególnych dyscyplin – letnich i zimowych, w komitetach olimpijskich, w związkach, jak wygląda „rekrutacja” sędziów. To są burdele na kółkach. Pięciu! Zajęcie dla dziennikarzy śledczych dlaczego kabzy tzw.działaczy sportowych puchną, a sportowcom - głównym bohaterom, ciężko pracującym na sławę własną i swych ojczyzn, często płacących za to kontuzjami i widmem kalectwa, dostają się w sumie ogryzki ze stołów pierdzących po 20-30 lat w swe prezesowskie stołki cwaniaków.
Obraz np. Polskiego Związku Narciarskiego dał Adam Małysz, obejmując niedawno prezesurę PZN ale publicznie wątpiący czy podoła tym wszystkim bankiecikom, raucikom świecznika PZN ze świecznikiem FIS.... W siatkówce - nie tylko polskiej - jest podobnie, a właśnie zakończone mistrzostwa świata w lekkiej atletyce tylko potwierdzają, że podobny rak toczy również PZLA! 
To nie są pojedyncze przypadki. Federacje sportowe i ich centrale, związki to jest cały system naczyń połączonych królików i ich przyjació, gdzie ręka rękę myje, tyłek tyłka broni, a do tego obowiązuje omerta... 
Na szczęście sportowcy zaczynają mówić co "piszczy w trawie"  na wierzchołkach świeczników...
 
PS. Miał rację mój śp.Dottore! Odszedł na covid w listopadzie 2021 r. ale przez większość naszego ponad 40-letniego małżeństwa był sędzią siatkówki .i...już wiem dlaczego nazywał federacje siatki „pederacjami”... Gdy po 30 latach bycia sędzią II i I kategorii  został  - za poparciem zagraniczych kolegiów sędziowskich Włoch, Węgier, Czech, Brazylii, Grecji itd. - zarekomendowany do rangi sędziego międzynarodowego,  pierwszym warunkiem  kolegium miejscowej republikańskiej federacji siatkówki przystąpienia do konkursu było... wręczenie  tłustej sumki w euro „dla międzynarodowej komisji” pod stołem + bonusy dla miejscowych federacyjnych kacyków za "poparcie". Dottore się wściekł, podarł legitymację sędziowską i wysłał to całe TWA by go pocałowało tam gdzie pana majstra można w doopę pocałować!....  
...Nie był jedynym w swym kraju, którego siatkarze niejednokrotnie na forach światowych spuszczali baty potęgom, a któremu stawiano podobne warunki. Dlatego dziś na międzynarodowych forach siatkówki arbitrami są  sędziowie takich "potęg siatkarskich" jak np. Maroko, Filipiny,  a jutro czemu nie przedstawiciele Wysp Bergamutów, kot w butach, Czerwony Kapturek itd.?

"Wszystko na sprzedaż"..... 

 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-07-2022 [21:21] - u2 | Link:

Bolonia się skompromitowała!

W ramach protestu przestanę kupować sosu bolońskiego, którego nigdy nie kupowałem :-)

PS. Wiadomo o co chodzi, Polacos pokonali Italianos, więc krewcy organizatorzy zrezygnowali z wręczania brązu wrogom :-)

Obrazek użytkownika contessa

27-07-2022 [22:06] - contessa | Link:

Problem generalnie jest na zupełnie innym poziomie i tu pasta bolonese oraz baty, spuszczone Włochom przez Polaków w walce o III miejsce są nieistotne. Najwyższy czas  wyczyścić stajnię Augiasza światowej federacji siatki ze starych, zasiedziałych od 20-30 lat pryków, koniec z ich dolce vita kosztem siatkarzy. To dotyczy całego sportu, nie tylko polskiego. Dość mafii. 

Obrazek użytkownika u2

27-07-2022 [22:28] - u2 | Link:

Najwyższy czas  wyczyścić stajnię Augiasza światowej federacji siatki ze starych

Nie lubiem określenia NCzas, bo kojarzy mi się z kuńfą, która jaka jest to każden widzi. Antypolska i prorosyjska.

PS. Jeśli chodzi o czyszczenie z mafii to czytałem niedawno że Michel Platini wybronił się z zarzutów, trwało to trwało, a kaska w piłce kopanej jak była kosmiczna tak nadal jest galaktyczna. Nie jest winien Michel Platini, bo to stosunkowo "młody" działacz, ale przedwcześnie skończył karierę działacza, a jak w piłce kopanej jest to też każdy widzi. To już Jean Paul Belmondo w jednym z ostatnich wywiadów wskazał, że taka kasa w piłce kopanej deprawuje każdego.

Obrazek użytkownika contessa

01-08-2022 [23:30] - contessa | Link:

Co ma Platini do siatkówki?

Obrazek użytkownika sake3

27-07-2022 [22:41] - sake3 | Link:

I dotyczy nie tylko siatkówki.......

Obrazek użytkownika Pers

28-07-2022 [05:13] - Pers | Link:

Skoro już łączy się sport z polityką to czekam kiedy amerykańscy i brytyjscy bandyci zostaną wykluczeni z wszystkich imprez.

Obrazek użytkownika u2

28-07-2022 [08:35] - u2 | Link:

amerykańscy i brytyjscy bandyci zostaną wykluczeni z wszystkich imprez

Twój naczalnik Oparin, aby na pewno bezpieczny w Australii ? A ty ścierwousz, ponoć ukryłeś sie w Szwecji ? Dlaczego nie udajecie się do waszej matuszki Rosji ścierwousz ?  :-)

Obrazek użytkownika Pers

28-07-2022 [21:13] - Pers | Link:

@u-bucik
//A ty ścierwousz, ponoć ukryłeś sie w Szwecji ?//
@ścierwousz ukrył się w (ponoć) w Chorwacji na "jachcie".
Ja w Szwecji tylko pracuję a teraz akurat jestem w Polsce.

Obrazek użytkownika u2

28-07-2022 [21:47] - u2 | Link:

Ja w Szwecji tylko pracuję

Robisz tam ścierwousz za seryjnego ?

Obrazek użytkownika sake3

28-07-2022 [06:37] - sake3 | Link:

@Pers......Proponuję zostać ważnym działaczem Światowej Federacji Siatkówki i własnymi ,,ręcami''  tępić bandytów angielskich i amerykańskich.Będzie Pan mógł z ręką na sercu powiedzieć,że zrobił co trzeba.Tyle że to wtedy będzie działanie polityczne a nie uzdrawiające sport.

Obrazek użytkownika Pers

28-07-2022 [21:10] - Pers | Link:

@sake
//Tyle że to wtedy będzie działanie polityczne a nie uzdrawiające sport.//
Jestem przeciwny mieszaniu polityki ze sportem.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-07-2022 [06:56] - Czesław2 | Link:

W Polskich mediach nie moglem informacji znaleść, tak samo na stronie PZPS. To co się dziwić? podobno trenowali w nieklimatyzowanej hali.

Obrazek użytkownika contessa

01-08-2022 [23:32] - contessa | Link:

Informacji na jaki temat?