Za co jest lubiany i szanowany Jarosław Kaczyński? Czyli...

Elementarne, Watson!

Do napisania tego tekstu sprowokował mnie dzisiejszy komentarz pewnego cymbała na mym blogu – „Całe szczęście, ze ten wasz kaczor niedługo umrze”...
 
http://niepoprawni.pl/comment/...
 
Ot, odezwał się „nieśmiertelny”. Hehehehe!...
Ale dobrze, jedźmy dalej - wciąż słyszymy, że jesteśmy podzielonym społeczeństwem bo dzieli nas to, tamto, śmo i owamto.  No i oczywiście dzieli nas prezes PiS.
Jak dzieli?
Na lubiących go i szanujących, i na tych,  dla których dzień bez oplucia go jest dniem straconym.
Za co jest opluwany? Plujki  powodów  mają cały alfabet – od „A” czyli np.„A bo nie ma żony, konta, prawa jazdy” przez „B” – „Bo jest niski” i  „C” – „cieszy się szacunkiem, sympatią za nic i wciąż mu rośnie”.
I tak blebleble do np. „N” jak  „Nieprzekupny” aż do „Z” – „Zawadza”.
Trzeba przyznać, że ciężar tych „argumentów” powala bo są jak pretensje do trawy, że  jest zielona, do wody że  mokra, do kamienia bo twardy, pryszcza że swędzi itd., itp.
I teraz pytanie – komu i w czym zawadza J.Kaczyński?
Ponieważ Kaczyński jest przede wszystkim politykiem i państwowcem, na dodatek takim przez wielkie „P” – zawadza tym, którzy kreują się na polityków (albo są kreowani przez sobie podobnych) na polityków i pozostają wciąż tylko politykierami, propagandzistami i politycznymi prostytutkami.
Dlaczego tak piszę? Człowiek uczy się całe życie, a ministrowie trzech rządów koalicji PO-PSL, rządzącej w Polsce od 2007 do 2015 r., jej posłowie i senatorzy  przez 8 lat mieli unikalną okazję i szansę nauczenia się bycia politykami. Byli takimi 6-7-latkami idącymi na 8 lat do szkoły by zdobywać wiedzę.  Tyle, że o ile te 6-7-latki po 8 latach nauki mają wiedzę o niebo szerszą od umiejętności czytania, pisania i liczenia, to ci koalicyjni „politycy” pokazali, że po 8 latach w wielkiej polityce nie tylko nie potrafią pisać (w bulu i nadzieji), nie tylko nie potrafią czytać  (vide miliony przykładów przekręcania cudzych wypowiedzi co oznacza brak umiejętności czytania ze zrozumieniem), a liczyć potrafią tylko na etapie dodawania sobie kolejnych zer na koncie bankowym czy to z łapówek czy z innych przekrętów, z rozprzedawania Polski na prawo i lewo.
Krótko mówiąc – koalicjanci PO-PSL wchodzili do polityki jako polityczne buraki i jako takie dziś dokańczają swe „kariery” w totalnej opozycyji.
Nie jestem za tym, żeby ktoś, kto wchodzi do polityki musiał się jej dopiero uczyć. Przeciwnie - chcesz do polityki?  To wchodź do niej przygotowany! Nie jak psychiatra, który prawem partyjnego kaduka stał się ministrem obrony narodowej, nie jak folklorysta buszujący w krzakach ministrem cyfryzacji, a teraz jest europosłem i gra w europarlamencie na smartfonie w cymbergaja bo się nudzi – nie rozumie o co biega na obradach prowadzonych po angielsku czy niemiecku. Nawet gdyby rozumiał to on przecież w materii ekonomiki, gospodarki, prawa międzynarodowego itd. jest zieleńszy od kapuścianego głąba...
Takim właśnie „obywatelom” zawadza J.Kaczyński! Za PRL-u to był sort ludzi z dwiema zasadami - „Czy się stoi, czy się leży – 5 patyków się należy” i „Co je twoje to je moje, a co moje to nie ruszaj, zgago!”.  
Minęło sporo lat,  PRL zdechł ale zdemoralizowany sort został. Dziś  płacze za tym co było, walczy o powrót „żeby było jak było”, bez żadnych hamulców moralnych od zwykłego Kowalskiego po ex prezydenta RP skarży się na Polskę i donosi za jej granicami, histeryzując jak nagle odbity od piersi wycieńczonej kilkuletnim karmieniem matki 5-latek.
Przez ostatnie 6 lat miałam wiele okazji spytać zwykłych ludzi – przyjaciół, znajomych i nieznajomych – nielubiących Jarosława dlaczego go nie lubią. Odpowiedzi zawierały się mniej więcej w ramach alfabetu, o którym wyżej napisałam. Mnie też pytali czy go lubię i tym nielubiącym go, plującym odpowiadałam – lubię go za... Alika, za Fionę i inne koty!
No bo o czym z takim rozmawiać? O polityce może? O politykach, o Polsce? Że  powinna być Polską wszystkich Polaków, nie prywatnym folwarkiem bandy złodziei, nieuków, analfabetów, prostytutek, rozwydrzonych smakoszy ośmiorniczek i kolekcjonerów zegarków?
Hahahahaha!

Rekapitulacja 
Za co jest lubiany i szanowany Jarosław Kaczyński?
Za rzeczy proste, nietrudne bo naturalne w swej istocie – istocie wielowiekowych więzów krwi i świadomości narodowej przynależności, wyssanej z mlekiem matki. Za serce bijące w rytm Mazurka Dąbrowskiego.
 
Za co jest nienawidzony Jarosław Kaczyński?
... Za rzeczy proste, nietrudne bo naturalne w swej istocie – istocie wielowiekowych więzów krwi i świadomości narodowej przynależności, wyssanej z mlekiem matki. Za serce bijące w rytm Mazurka Dąbrowskiego...
 

PS. Zaznaczam z góry - proszę nie traktować mnie jak  adwokata J.K., moje prywatne poglądy i sympatie polityczne i inne zostały wyłączone na czas pisania tego tekstu. Poza tym - mieszkam zagranicą więc moje obserwacje są zdystansowane przez czas nieobecności w Polsce i odległość zatem nawet kwestia interesowności odpada. Opisuję co widzę, nic więcej, nic mniej. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Anna Borycka

13-11-2016 [20:23] - Anna Borycka | Link:

Nie przepadam za Jarkiem, bardziej lubiłam jego brata śp.Lecha, ale ma Pani rację, Jarek to uczciwy człowiek i patriota. Czy powierzyłbym Jarkowi swoje pieniądze? Oczywiście że tak, a na taki przywilej z mojej strony zasłużyło niewielu polityków.

Obrazek użytkownika contessa

14-11-2016 [01:35] - contessa | Link:

Anna Borycka - też bym powierzyła ale... Powierzyłam mu coś większego, najważniejszego dla mnie - Polskę. Lepszych rąk nie znalazłam.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Madama Pompadura

17-11-2016 [17:48] - Madama Pompadura | Link:

No to Jareczek pęka z dumy, że mu Ania Borycka chce powierzyć swoją kasę (a to jest wielki przywilej!). Ale on, biedaczek, nawet konta nie ma, więc co z tą Ani kasą miałby zrobić - może do skarpetki...?

Obrazek użytkownika Ewa G

13-11-2016 [21:04] - Ewa G | Link:

Cudne zdjęcie! A Pan Prezes niech zawadza, niech zawadza, niech zawadza!

Obrazek użytkownika contessa

14-11-2016 [01:31] - contessa | Link:

Ewa G - niech zawadza, niech zawadza, niech zawadza!
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika mjk1

13-11-2016 [21:20] - mjk1 | Link:

Za co jest lubiany i szanowany Jarosław Kaczyński?
„ ...lubię go za... Alika, za Fionę i inne koty!”
Po tak wyczerpującej odpowiedzi na pierwszą część tytułowego pytania, aż strach zapytać za co go Pani szanuje?

Obrazek użytkownika contessa

14-11-2016 [01:30] - contessa | Link:

MJK1 - proszę czytać ze zrozumieniem. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika mjk1

14-11-2016 [08:35] - mjk1 | Link:

Przeanalizujmy więc. Trzy czwarte tekstu jest o tym, jak to wszyscy niewdzięcznicy opluwają Pana Prezesa i dlaczego. Oprócz niewątpliwych zalet takich jak lubienie Alika, Fiony i innych kotów, wymieniła Pani, że jest państwowcem przez wielkie P z sercem bijącym w rytm Mazurka Dąbrowskiego. Miłości do zwierząt nie mam zamiaru podważać. Nie jest jednak państwowcem z sercem bijącym w rytm hymnu narodowego. Dlaczego tak uważam? Już tłumaczę. Polskiemu patriocie przez duże P, powinno zależeć przede wszystkim na suwerenności ojczyzny. Jak już wielokrotnie pisałem, warunkiem koniecznym odzyskania suwerenności, jest odzyskanie suwerenności finansowej. Do tego nie potrzeba ani zagranicznych pożyczek, ani zwiększenia podatków, ani nawet specjalnych uchwał, czy kolejnych komisji sejmowych. Wystarczy tylko, aby urzędujący Prezydent, przestrzegał obowiązującego prawa. Ponieważ Prezydent pozwala na codzienne łamanie Konstytucji RP a Jarosław Kaczyński mu tego nie wypomina i na to pozwala, uważam że nie jest polskim patriotą. Jeżeli nie rozumie Pani o czy piszę, chętnie wyjaśnię.

Obrazek użytkownika contessa

14-11-2016 [16:25] - contessa | Link:

MJK1 - rozumiem zatem, że pod przewodem koalicji PO-PSL byliśmy dzięki niej państwem suwerennym, niezależnym finansowo itd. Proszę wskazać polityka totalnej opozycji, któremu mam to zawdzięczać.

Obrazek użytkownika mjk1

14-11-2016 [18:32] - mjk1 | Link:

Nie Szanowna Pani. Pod przewodem koalicji PO-PSL też nie byliśmy suwerennym państwem, podobnie jak pod rządami wszystkich, bez wyjątku ekip po 1989 r. Po prostu w 1989 r. nie odzyskaliśmy suwerenności, której warunkiem koniecznym, jak już wcześniej wspomniałem, jest odzyskanie suwerenności finansowej. Nic niestety nie wskazuje na to , że pod rządami PiS cokolwiek się zmieni. Przykład pierwszy z brzegu. Dane z oficjalnego portalu gospodarczego WNP. Kopalnie regularnie i terminowo płacą wszystkie podatki z ZUS-em włącznie. Światowa cena węgla to teraz 100 US$ za tonę (ok. 300 zł.) Teraz uwaga, polska energetyka kupuje węgiel z polskich kopalń o 200 złotych taniej od ceny światowej. Teraz już wie Pani dlaczego polskie kopalnie ponoszą straty a jednocześnie w naszym kraju kopalnie budują Niemcy i Australijczycy. W tym samym czasie Mercedes dostaje kilkuletnie ulgi podatkowe i dotacje rządowe, których nie można podobno dać kopalniom. Nie trzeba, wystarczy pozwolić im sprzedawać węgiel po cenie światowej, sami zaczną budować nowe kopalnie. To tylko przykład jednej branży. Tak dla Pani informacji. PiS do końca roku zlikwiduje więcej kopalń niż PO-PSL przez osiem lat. Niczym się jedni od drugich nie różnią a najważniejsze jest to, że nie reprezentują polskich interesów. Pozdrawiam Panią.

Obrazek użytkownika Mind Service

13-11-2016 [22:18] - Mind Service | Link:

Jarosław Kaczyński to bodaj najgenialniejszy polski polityk w całej historii. To dar niebios dla Polski w tych niespokojnych, trudnych czasach. Posiada niezwykły zmysł polityczny. To urodzony przywódca narodowy. Dysponuje ponadprzeciętną siłą ducha i charakteru. Ambicja, upór, wytrwałość, uczciwość, skromność, występują u niego w takim stężeniu i proporcjach, że zaslugją na błogosławieństwo Boga i gwarantują sukces. Jarosław Polskę Zbaw! Oby żył wiecznie!

Obrazek użytkownika Madama Pompadura

19-11-2016 [01:50] - Madama Pompadura | Link:

Jak Lenin, zupełnie jak Lenin - wiecznie żywy!!!

Obrazek użytkownika Adam66

13-11-2016 [23:36] - Adam66 | Link:

Wydaje mi się, że dawno Pani kapusty nie kroiła ... :-)
Głąby są białe a liście zewnętrzne najbardziej zielone.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika contessa

14-11-2016 [01:28] - contessa | Link:

Adam66 -napisałam tak specjalnie żeby głąby miały się czego czepić. :-]

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-11-2016 [01:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

W latach reżimu perelowskiego podobne hagiografie pisano. Teraz też wyrastają jak zasiane - Kto nie z Jarkiem tego smarkniem. Jakie rozwiązanie ma Pani dla tych który nie wierzą w patriotyzm i dobre intencje idola tz. lepszego sortu i jego otoczenia. Przymus, emigracja, zakaz pracy, obozy dla nieprawomyślnych, a może jak za czasów II RP gdzie za krytykę Dziadka i sanacji oficerowie WP potrafili gromadnie skopać bezbronnych ludzi.
Co zamierzacie Prawdziwi Polacy czynić z takimi jak ja? Czyli z targowicą, gorszym sortem, lewakiem, żydokomunistą przywiezionym na ruskim tanku, genderystą korzystającym z roweru w dodatku segregującym śmieci co najgorsze uważającym, że kobieta ma prawo decydować o losie ludzkiego embrionu w jej macicy?

Obrazek użytkownika contessa

14-11-2016 [01:26] - contessa | Link:

Wielkopolskizdzichu, że też przy tylu wszechstronnych walorach ani Tusk, ani Kopacz pana ministrem nie uczynili. Niechby nawet bez teki. No, straszna strata...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-11-2016 [01:58] - wielkopolskizdzichu | Link:

Zysk dla mnie.

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [01:32] - Mind Service | Link:

"Co zamierzacie Prawdziwi Polacy czynić z takimi jak ja? Czyli z targowicą, gorszym sortem, lewakiem, żydokomunistą przywiezionym na ruskim tanku, genderystą korzystającym z roweru w dodatku segregującym śmieci co najgorsze uważającym, że kobieta ma prawo decydować o losie ludzkiego embrionu w jej macicy?"
----------------------------
Jeżeli gorszy sort chce być gorszym sortem to należy to uszanować. Chcą mniejszych praw dla Polaków - pierwsi muszą tego zakosztować. Popierają wydłużenie wieku emerytalnego przez poprzednią władzę? - Niech pracują dłużej, ciężej i za mniejsze stawki i w przyszłości za obniżoną emeryturę. Czarne wiedźmy robiące marsze pogrzebowe i krzyczące że chcą aborcji na życzenie bo nie chcą rodzić dzieci - najpierw powinny zostać zarejestrowane a następnie pozbawione zasiłków na dziecko, ulg podatkowych, 500+ itp. Targowica, lewak, żydokomunista, genderowiec - każdy powinien dostać to na co zasługuje; przede wszystkim powinni wiedzieć, że są obywatelami drugiej kategorii, a społeczeństwo nimi pogardza.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-11-2016 [01:57] - wielkopolskizdzichu | Link:

"że są obywatelami drugiej kategorii, a społeczeństwo nimi pogardza." Czy podatkami które podobni mi przedstawiciele drugiej kategorii płacą, Pan - przedstawiciel lepszego sortu też pogardza? Wchodząc do samolotu dokonuje Pan analizy czy za sterem siedzi gorszy czy też lepszy sort? Kiedy wzywać będzie Pan pogotowie zażąda Pan przyjazdu ekipy sprawdzonej pod kątem poprawności politycznej? Powie Pan strażakowi, policjantowi który nie uważa Prezesa za najwyższy autorytet, że pogardza nim ponieważ jego wybór polityczny jest niezgodny z pańską kwalifikacją.

Obrazek użytkownika mada

14-11-2016 [16:58] - mada | Link:

dlatego trzeba wprowadzić legitymacje sortowskie żebym wiedział do jakiego samolotu wsiadać

Obrazek użytkownika Lektor

14-11-2016 [16:42] - Lektor | Link:

Jarosław Kaczyński - lider PiS, to jeden z największych patriotów polskich, najlepszych i najmądrzejszych polityków w Polsce. Stoi on twardo na straży wartości cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej oraz prawa i sprawiedliwości dla wszystkich Polaków. Niech Pan Bóg ma Go w swojej opiece !

A myśl Piłsudskiego aktualna dziś: Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych co służą obcym.

Obrazek użytkownika skipol

15-11-2016 [02:58] - skipol | Link:

Przepraszam, nie Na temat.
Czy ktos wie co sie dzieje z Katem ?
Dlugo nie pisze

Obrazek użytkownika contessa

15-11-2016 [15:01] - contessa | Link:

Skipol - też zauważyłam. Gdybyś się czegoś dowiedział, zostaw wiadomość na tym blogu, proszę.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Madama Pompadura

18-11-2016 [01:34] - Madama Pompadura | Link:

JezusMaria! A co się stało z tymi przecudnej urody aktami strzelistymi i hymnami bałwochwalczymi na cześć SuperJarka Polskęzbawa? Gdzie te bicia serca w rytmie Mazurka Dąbrowskiego? Czyżby zadziała cenzura..?

Obrazek użytkownika Madama Pompadura

20-11-2016 [00:59] - Madama Pompadura | Link:

Nie chcę powtarzać się po komentarzach wykazujących - delikatnie mówiąc - lekką przesadę w gloryfikowaniu "naczelnika państwa". Autorka tej hagiografii przebywa poza Polską, więc być może nie ma okazji śledzić wszystkich poczynań i wypowiedzi publicznych (np. na sławetnych miesięcznicach smoleńskich) "naczelnika" Kaczyńskiego. Więc niech sobie nadal kocha i szanuje go za miłość do kotów, nie przejmując się sortowaniem Polaków, obrażaniem od zdrajców, targowiczan i obcych agentów,za hołubienie Macierewicza, który działa na niekorzyść Polski (skandal z zakupem helikopterów bojowych, tworzenie swojej prywatnej armii za 3,5 mld zł, czy wreszcie przeciąganie struny w graniu smoleńską tragedią).
A mnie jest trudno szanować tego człowieka za to ostentacyjne noszenie żałoby i stawianie pomników bratu,jakby chciał w ten sposób dokonać ekspiacji za to,że być może przyczynił się do tej tragedii.

P.S. Puls to mu pewnie bije w rytmie Roty, oddycha w rytmie Bogurodzicy i kicha w rytm Warszawianki.

Obrazek użytkownika Dementator

25-11-2016 [01:02] - Dementator | Link:

Hrabina Autorka zapomniała jeszcze dodać, że owego pana, skądinąd skromnego posła, szanuje i kocha także za to, że jest on absolutnie odkrywczym ekonomistą polskim, jeśli nie na skalę światową. Otóż odkrył on nowe prawo ekonomiczne działające w obecnej Polsce: spowolnienie, wręcz wyhamowanie polskiej gospodarki, to po prostu wynik działania polskich przedsiębiorców związanych z poprzednią władzą. Owi źli przedsiębiorcy na złość PiS-owi nie inwestują, nie rozwijają swoich firm, chętnie przez to plajtują,a to w myśl nowo odkrytej przez posła-prezesa zasady: "Na złość mamie, niech mi uszy zmarzną!"